Werkgroep wil geen kantoor flat bij Spoortje agenda Danscentrum bracht één sterk ballet Open brief aan de Welzijnsraad Liever een wijkcentrum met veel groen 'Progressief Warmond' Mevrouw Flint haalde meer dan f80.000 op voor Kruimeltjesfonds LEIDEN De werkgroep Het Spoortje, die bestaat uit ver tegenwoordigers van clubhuis de Zevensprong, het wijkcomité Plan Noord, de Heilig Hartschool en diverse wijkbewoners heeft een alternatief plan ontwikkeld voor het spoorwegempla- cement van de N.S. in Leiden-Noord. Het wijkt op een aantal essentiele onderdelen nogal verregaand af van de plannen, die de gemeente voor dit gebied heeft ontwikkeld. Zo is de werkgroep tegen de bouw van een kantoorflat en de aan leg van een parkeerterrein op het emplacement. „Zo'n project heeft totaal geen functie voor de werk gelegenheid. Zeker in een wijk waar nauwelijks groen en speelgele- genheid is, mogen de economische motieven, die niets met de wijk te maken hebben, geen rol spelen", luidt 't motief. Evenmin voelt men voor de vestiging van winkels: „We kunnen alleen maar stellen dat er in de wijk genoeg winkelpandjes leeg staan". Een zwembad acht de werkgroep evenmin op zijn plaats in het Spoortje, al erkent men de noodzaak, dat er in Leiden -Noord crossbaan e.d., een kinderboerde rij, betaalbare bejaardenwonin gen (met een wijkverpleegster) en een goede bereikbaarheid van het Spoortje. De sloot moet verbeterd worden en er zouden leuke brugge tjes kunnen komen. Inspraak De werkgroep eist van de N.S. dat men de grond goedkoop aan de ge meente verkoopt: „Zij hebben het voor een prikkie gekregen in naam van het algemeen belang. Mede daarom achten wjj het onjuist dat de N.S dezelfde grond nu gaat ex ploiteren" i zwembad nodig is. Dure servi- Met de geboden mogelijkheden tot ceflats acht men zinloos, terwijl een tandarts „hoewel voor jong en oud in de wijk een dringende noodzaak" zich het beste kan ves tigen in het gezondheidscentrum aan de Bemhardkade. Wat de werkgroep wel wil is op de eerste plaats uitbreiding van de so ciaal-culturele voorzieningen. Dat wil zeggen: een wijkcentrum met meer ruimte voor het buurt- en clubhuis de Zevensprong, een wo ning met praktijkruimte en apo theek voor een huisarts, een recrea tiezaal, een ziekenboeg, een cen trale keuken, een conciërgewoning twintigtal parkeer- Andere wensenmeer groen (.Jekker ruig, waar de kin deren heerlijk kunnen ravotten en niet van die mooie gladde parkjes waar je niet op mag komen"), speelgelegenheid zoals een creche met zandbak, een houten fort, een, trimbaan, een trapveld, een fiets- verder inspraak is de werkgroep Het Spoortje ontevreden. „Wij stellen dat de wijkbewoners te weinig in de procedure betrokken zijn ge weest. Alleen zeer vroeg in een voorbe reidend stadium wijkcomité's raadplegen vinden wy niet vol doende. Dat er in de gemeentelij ke stuurgroep geen enkele verte genwoordiging van wijkbewoners ls, achten wij ook niet Juist. Tevens zijn wij het niet eens met het feit dat de bewoners slechts vier weken (naderhand op verzoek van de de tijd hebben gekregen om zich werkgroep nog een maand extra) te organiseren en een standpunt te vormen. Een standpunt omtrent een plan, waarover deskundigen zich geruime tijd, en beter toege rust, hebben kunnen buigen". hernieuwing riolering WASSENAAR Binnenkant zal ■worden begonnen met het vernieu wen van de riolering in de Berkhei- straat in Wassenaar. T Na het gereed komen van de riole- LEIDEN Er bestond grote en pressieve Tana Verbrugge. De in ring in de Schoolstraat zal eerst nog enthousiaste belangstelling gister- zeer langzaam tempo uitgevoerde be- een gedeelte van de riolering in het avond het LAK-theater voor het wegingen riepen een enorme span- Plein worden vernieuwd. De werk- °Ptreden van het Rotterdams Dans- ning op, die in de andere balletten zaamheden zullen zich vanaf het centrum. Dat enthousiasme heeft zyn niet meer werd bereikt. De in vloe- Plein in de richting van de Van uitwerking met gemist want de groep iende lijnen uitgevoerde adagio's Zuylen van Nijevettstraat verplaat- van Ineke Sluiter gaf een geïnspi- waren ook in technisch opzicht het „fvn reerde voorstelling. Van alle met veel aankijken zeker waard. Er ging in elk i deel van de straat anüno gedanste baletten was er geval een grote uitdrukkingskracht Er zal telkens den- één die indruk van uit. Dat laatste kan beslist niet maakte. Dit ballet op muziek van worden gezegd van „De hoeren van Purcell het prach- Babyion", een mislukt sprookje voor iivii tig balanswerk zien van Robert Ver- volwassenen. Een by na-bloot ballet kunnen bruSSe, Marie-Louise van Laarschot, met banale effecten, die alle Diepere Hannie Keesmaat en de sterk-ex- Bedoelingen ten spijt geen enkele indruk maakten. Geplaatst direct na zo lyrisch uitgevoerd ballet „Deep Canticle" was het ook in program matisch opzicht een misser. Het bal let .Events" was een vreemd soort ratjetoe van allerlei sferen, waarvan de contrastwerking niet bijster over tuigde. Er viel gelukkig meer te ge- Margreet Hardwijns .Ease", een ballet dat door zijn een- strak uitgevoerde bewegin- alle rijverkeer afgesloten wor- Janimer genoeg maakte. Dit De marktkramen zullen zodanig ge- plaatst worden, dat deze Kerkhoflaan af bereikt worden. WARMOND De afgelopen week vergadering uit te schrijven zijn afgevaardigden van politieke leden van de drie eerder genoem- nieten de politieke partijen welkom zijn natuurlijk ook de Warmonders, die voud de War- gen niet slecht in elkaar zat. Tijd' partijen, PvdA, PPR en D'66 bijeen gekomen in verband met de komen de gemeenteraadsverkiezingen, die op een progressief beleid 29 mei gehouden zullen worden. Na mondse gemeente wensen. Tijdens Er was ook nog een showballètje, de onlangs gehouden beschouwingen de vergadering van afgelopen week is dat veel heup- en schouderwerk liet was het nog erg onduidelijk hoe deze ©r ook een voorlopig bestuur ge- zien. PIETER. C. ROSIER partijen de verkiezingen in zouden vormd dat uit de volgende personen gaan, nu hebben zij besloten om uit bestaat: mevr. L. Dalhuizen-Polano te komen met één kandidatenlijst. (Postdam 5a), Momentopname van 'Deep Canticle'. (Foto Jan Holvast) Goed werk in Waimond WARMOND Onder aanwezig heid van collectrices, parochie en stichtingsbestuur en natuurlijk het voltallige bestuur van het kruimel tjes fonds, nam mevrouw Flint de Wolf afscheid van het door haar opgerichte kruimeltjesfonds. Gedu rende deze tijd van 20 Jaar, waar zij zich toen ten volle heeft gege ven, bracht zij samen met haa- me dewerkers ongeveer 80.000 gulden bij een. Het openingswoord van pen ningmeester Willemse gold speciaal voor de leidster van het fonds, hij wilde echter de collectrices zeker nie* vergeten die door weer en wind de goede gaven op moesten halen. Het kruimeltjesfonds werd in 1954 opgericht, naar voorbeeld van de pa rochie van Purmerend waar de zus ter van mevrouw Flint de Wolf dit zelfde werk deed. Het opgehaalde geld werd gebruikt voor het eeuwfeest van de Matthiaskerk en daarna voor het orgel. In 1960 werd besloten dat het geld nu bestemd zou worden voor het Jeugdhuis „De Burcht", tot op heden gaan de gelden hier nog naar toe en op 't ogenblik is het zo daï het stichtingsbestuur dit geld goed kan gebruiken. De heer Wiliemse bracht dit alles nog even ter sprake en bood haar een prachtige oorkonde in oude stijl en een elektrische klok aan. Hij maakte tevens van de ge legenheid gebruik om de zes oudste collectrices een geschenk aan te bie den, zij zijn net als mevrouw Fiint dik Jaar al twintig Jaar aan het kruimeltjesfonds verbonden. Zij ont vingen een prachtige tinnen kande laar. Hierna kregen vele anderen ZATERDAG 2 FEBRUARI 18 Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48 vanaf 8 uur nam. De Vink. dansen van 9-2 uu: Burchtplein, Antiekmarkt, Geverstraat 65. Oegstgeest, voor kamerbewoners en aiieenst den, 8-12 uur nam. li Morsweg 114. Leidse Jeugd SchaéJ sociëteit, schafiklessen voor beglnnH en gevorderden van plm 10 tot 18 jar 3.30—5.30 uur nam. U Zondag Antonius Clubhuis, dansen 8-11 u Middelweg 19c, Leids PoppentheaJ kindervoorstellingen, 2.30 uur nam. r Hooglandse Kerkgracht 48, dansA sociëf™ terbewoners en alle den. 8-12 uur Maandag alleenstai vereniging ijn 44c. Mevrouw Flint gedaan. Onder de vele cadeaux die zy ontving waren planten en enve- loppes ond. couvert. Mevr. Boimet- Schavemaker die haar werk over zal nemen werd door de sprekers het allerbeste toegewenst. Mevrouw Flint de Wolf dankte iedereen oprecht de heer Van Elburg, oud voorzitter de hulp die zij gekregen heeft en her innerde aan de vriendschap die hier uit voort gekomen is. Zij sprak de hoop uit dat het kruimeltjesfonds nog Jaren lang zal bestaan en be sloot met het gigantische bedrag van f 86.000 te noemen dat in deze twin tig Jaar door haar toedoen is opge haald. het woord. O.a. mevrouw Stijnman. van het stichtingsbestuur, en me vrouw Schouten en mevr. De Woüff. Zij allen spraken him waardering uit over het werk van de scheidende leidster en unaniem waren zij van mening dat mevrouw Flint de Wolf dit steeds met goed humeur heeft 'Deep Canticle' Maandag Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwe- Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- louwensteeg, Duizenddraadsteeg, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parel- straat, Grevenstraat, Voldersgracht, straat, Topaaslaan, Aquamarijn- Noord- en Zuid Rundersteeg, Jan straat, Bothastraat, H. Oo6terstraat, vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- Oude Singel (van Houtmarkt tot steenpad, Kristalstraat, Opaalstraat, molengracht, Oostdwars gracht, Catslaan, Gerard Coornhertstraat, Brederostraat, Spieghelstraat, Baerlestraat, Jacob tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- Brandstraat dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Huygenslaan, Prinssessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten straat, Calandstraat, Leemanstraat, Kruisstraat, le en 2e Binnenvest- Nederlandse Vei Jle. 4 uur i Stadhuis Lelden Vergadering Ai meenteraad. 7.30 uur nam. Artsen Leiden Wijk I (Rijn, Witte SiF gel, Zoeterwoudse Singel, Cityrir|< Haarlemmertrekvaart, Spoorlijn)I B. Kruis, Pagardnistraat 17, tel§< 42504. Wijk II (Spoorlijn. Haarlenjr mertrekvaart, Cityring, Oude Vefi Haven, Oude Rijn, Persant Snoep* weg): S. Smit, Cobetstraat 43. Ui 30177. Wijk Hl: (Vliet, TrekvlWi Vliet. Zoeterwoudse Singel. City-riri Oude Vest, Haven, Oude Rijn, Prft sant Snoepweg)G. D. de Jong, H<| ge Rijndijk 15, telef. 32877. IV (Rijn, Witte Singel, Vliet, Tref vliet, Vliet): F. Brand. Zocherstrai 1, tel. 26946. Leiderdorp L. Moerman, relstraat 184a, tel. 91000 (12.30 spreekuur). Oegstgeest J. B. Hugenhol^ Wilhelminapark 2, tel. 51390. Voorschoten F. Koopmans, Wai nerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag), v. d. Kooy, v. d. Oyelaan 13, tele 6951 (zondag). Warmond F. Walenkamp, 1 straat 45, tel. 01711-2220: dagochtend 10 uur - zondagochteri 9 uur; A. de Gijzel, ZweiOandsti 16, 01711-2866; van zondagochtend uur - maandagochtend 8 Apotheken De avond-, nacht- en zondag dienst der apotheken in de regio Le den, wordt waargenomen door: Ap< theek Reyst, Steenstraat 35, Leide tel. 20136. Apotheek Voorschote Leidseweg 66, Voorschoten, teL 0171^ 2525, Tevens zaterdag tot 13 uur na middag Oegstgeestse Apotheek, Wil helminapark 8, tel. 53274. Wijkverpleging Leiden Zr. H. Vodegel, Valde: straat 5, tel. 30864. Zr. Ammerlaai Schubertlaan 166, tel. 62835. Leiderdorp Zr. M. v. d. Kle tel. 33773. Oegstgeest L. de Bruyne- For tein, van Effendreef 27, Leiderdorp tel. 91228, b.g.g. 54500. Voorschoten Gezondheidscel trum, v. d. Waalslaan 25, teL 464 Warmond Zr. S. Posthuma, Ka gerplein 308, tele. 11463 (tel. bereil baar tussen 12.30 en 13.30 uur). Vogelasiel Anna Paulownastraat 15. Leide Gewonde en uitgeputte vogels e.d.. ta Damlaan, Haagsestraatweg, Muider- straat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turf- Kinderopvang kring, Cruqiuslaan. Dinsdag Lammenschansweg (beide Zoeterwoudsesingel tot Station), markt tot Mare), Lange Mare, zijden Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- Dolhuissteeg, Sionshof, St. Stationsweg 28. tel. 46861. Geopend t vorii tiucrawuuuocoiugci i/vu uianuui, ----bi Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange Dienstencentrum laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal- Korte Lijsbetsteeg, Korte lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- Lange Agnietensttaat, Spijkerboor- 2b. tel.^HgLalgemj teynstraat, v. d. Waalsplein, steeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee- Reineveststeeg, Langegracht, Vrede manlaan, van t Hoffstraat, Bakhuis hof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hen- Roozeboomstraat. drikstraat. Woensdag M. Treublaan, Stieltjesstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat, Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan Beyerincklaan, Temminck- laan, Surmgarsfcraat, Burggravenlaan, Vanavond verzorgt de jongerengroep Asserstraat, Scholtenstraat, Modder- The Lord's Folks om 7 uur een eu- Actle "Moeders 1 THE LORD'S FOLKS E. Janssen-N lemeyc Hofdijck 32. Oegstgeest. tel. 01710- 53652. Sociale raadsvrouw Maandag: 10.39—11.30 uur, Van Hoj gendorpstraat 36; dinsdag: 10.30—11.30 uur Driftstraat 49a; woensdag: 10.00-4 11.00 uur Dijkstraat 2a en 16.39—18.W uur. Gerecht 10; donderdag: 18.00-J 20.00 uur. Stadhuispplein 1; vrijdagl 10.3011.30 uur. Herenstraat 45. manstraat, Oppe nheimstra at chaiistieviering in de Jozefkerk aan Twentwel de Herensingel. Celebrant: Kapelaan Donderdag Havenplein. Haarlemmerstraat (van p- Vertaan; Thema: Zooder lichaam Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- zijn we nergens. Dit gaat dan gebeuren onder de d. Horst (Norremeersbraat 26), de heer C. J. van Kuyen (v. d. Wijck- straat 5) en de heer H. Stol (Kaar- „Progressief Warmond". Teneinde de mensen nu vanaf het begin te betrekken bij de samenstel ling van de kandidatenlijst en an dere zaken heeft P.W. gemeend een semakersdam 6). De eerstvolgende vergadering van Progressief Warmond zal worden ge houden op 8 februari a.s. in de H^b- tyclubkelder onder V. d. Woude straat nr. 61. LEIDEN Een aantal actiegroe- hadden immers daar in het verleden dat zijn optreden de actie niet zou den zich niet verenigen met de uit- Architócten Architecten-Informatie Rijnland. Op werkdagen tel. bereik baar onder 26385. Zitting op do. pen en organisaties in Leiden heeft zich in een open brief tot de Wel- slechte ervaringen Een aantal van ondergetekende groe- zijnsraad gericht. De brief luidt als pen hebben vooraf Hartenjagen afgelast LEIDEN De aankondiging in deze doorkruisen. 2. Beleidsplan Bijzondere Huisves ting. In de zomer van 1972 werd de BHW Merenwijk gangspunten van de werkgroep waren daarom niet bereid om aan h< overleg rond deze nota deel te ue bedenkingen de actie ontvangen, met Werkgroep Bijzondere Huisvesting de eenzijdige samenstelling verschillende keren geeonfron- het verzoek solidariteit te betuigen, opgericht. Zitting namen onder dere Kamphuis teerd met het optreden van de We - Duidelijk stond hierin aangegeven zijnsraad in Leiden. Dit optreden dat de actie op 17 januari werkgroep en 't gebrek aan voldoen de Welzijnsraad Joop de overleg met de belanghebbenden. Gerard Groen. ï*ro- De instellingen die in het beletds- (met name bij de actie van de bui- fcliciteit zou komen. Op onduidelijke bleemstelling: „De in Leiden werken- plan genoemd worden, komen zelf LEIDEN De afdeling Merenwijk tenlandse bewoners van de Groene- wijze heeft Gerard Groen, staflid de instellingen voor huisvesting van Huurders en Wo- steeg en i.v.m. het beleidsplan de Welzijnsraad, een exemplaar bijzondere groepen de Stichting Huis krant van gistermiddag ten spijt is ningzoekenden (BHW) organiseert bijzondere huisvesting) hebben bij van deze brieven in handen gekre- vesting Werkende Jongeren, de Stich- - - buurtverga- ons vragen opgeroepen ten aanzien gen. In de vergadering van het Al- ting Migranten Centra, het gemeen - het gisteravond studeatensoos maandagavond Catena niet gekomen tot een poging om het wereldrecord hartenjagen, een vermakelijk kaartspel, te vesti gen c.q. te verbeteren. Twee studen ten en twee studentes hadden zich dering in de aula van het scholen complex aan het Valkenpad. In deze Welzijnsraad. vergadering zal het voornaamste agendapunt zijn de huurverlaging. Zoals bekend heeft de BHW functie en werkwijze van de gemeen Bestuur op 15 Januari, bij de pers aanwezig was, heeft hij behoefte deze brief toch ter sprake gebracht. niet ter discussie. De structuur werkzaamheden van de Welzijns raad scharen; zodra zij er echter vanuit hun „betrokkenheid en ze'f- '- telijk projekt voor daklozen, hebben werkzaamheid" 'n andere mening op Allereerst de feiten de bijzon- Hierdoor kwam de actie al op 16 dere huisvestingsproblematiek". hiervoor opgegeven, ter elfder staatssecretaris Van Dam destijds op De buitenlanders in de Groene- bleken ziekte, tentamens e n- aangedrongen vóór het eind van de steeg, bewoners van pensions die tij- januari in de publiciteit. Het bestuur van de Welzijnsraad heeft besloten bemiddeling dat zestig uur zou moeten duren, te huurverlaging te beantwoorden, om- verhinderen. Voorlopig is de gooi dat zij anders tot actie zou overgaan, een actie gepland o naar het wereldrecord uitgesteld tot De vergadering maandagavond begint dat het beheer weei 1 maart. om ncM- uur, eigenaar Feenstra Op 1 oktober 1973 kwam de werk groep met een beleidsplan op tafel, n het dat werd toegezonden aan een aantal oriën- organisaties, die met de problema tiek van de werkende jongeren te te voorkomen Na de vergadering belde Gerard maken hebben (os. KWJ, NV (Me, Troef, Release, Kreatief Sentrum, Groen het contactadres van de vallen. Ze tievoerder op en sprak de hoop uit Volkshuis)*. Deze organisaties kon- houden, wordt deze mening der meer terzijde gesehoven. Wij wachten volgende ervaringen met deze „Welzijnsraad" met grote benieuwdheid af. Aksiegroep Kamernood, KWJ, Release, Juridisch Advies 3u- ro, LSB, Staf van Vormings centrum Troef, Werkgroep Bui tenlandse Arbeiders, Kreatief Sentrum. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uiitgave: Leldsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-2504L relefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement t 10,25 Kwartaalabonnement f 30,25 Per Post t 3 Jaarabonnement f 110, Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen. By automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Na bezorging van 18.09—20.00 a Zaterdag van 1600—18.00 u. Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2