-j SKOL AKTIE NATUUR DIT ZIJN DG WEEKPRIJZEN! PUZZEL MEE No.20 Zó inzenden Het postbusnr. is in DEN HAAG auknecht lil extra eindhoofdprijzen airtouropa» EERSTE PRIJS (waarde 50.000,-) Een auto, een autoradio, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, een jaar lidmaatschap ANWB-Wegenwacht, 1000 liter super benzina, een kleurentelevisie, een afwasmachine, 10.000,- aan* meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze van 4.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker, 500,- aan grammofoonplaten, voor ƒ500.- boeken naar keuze, een elek trische naaimachine, ƒ3.000.- kleding, een pannenset, een 48-delig servies, twee fietsen, 52 weken lang voor 150.- aan levensmiddelen, ƒ1000.- aan huish. apparaten (mixer, stofzuiger, enz.) ƒ2.000.- aan sieraden, horloges, enz. TWEEDE PRIJS (waarde 30.000,-) Een auto, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, 750 liter superbenzine. een kleurentelevisie, een afwasmachine, 3.000,- aan meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze voor ƒ2.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker; ƒ250,- aan grammofoonplaten, 250,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, voor ƒ1000,- kleding, 52 weken lang voor ƒ100,- aan levensmiddelen, voor ƒ1000,- aan sieraden, horloges, enz. DERDE PRIJS en VIERDE PRIJS (waarde 20.000,-) Een auto, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting,. 750 liter superbenzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, een vakantiereis naar keuze voor ƒ1.500,-, een stereo-versterker, voor ƒ200,- aan grammofoonplaten, 200,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, 52 weken lang voor 40,- aan levensmidde len, 500.- aan sieraden, horloges, enz. VIJFDE PRIJS Een Peugeot 104, ter waarde van 8.595,en een Dick Wissink Dickson 324 LT Tourcaravan, waarde 5.995,Deze tourcaravan van 3.20 m heeft een perfecte wegligging dankzij onafhankelijke vering met schokbrekers. Buitenzijde gemoffeld aluminium, dus minimaal onderhoud, gezellig interieur met roestvrij stalen aanrecht, gas-, accu- of 220 volt verlichting, is standaard voorzien van koelkast, kachel en dubbele ramen. Aangeboden door Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u deze tourcaravan ook kunt zien, evenals bij een van de dealers In Nederland. Bif Juiste invulling ontstaat op de regels 27 en 57 horizontaal de naam van een Brabants natuurge bied, dat tot de mooiste streken van Nederland behoort. Eén letter is al ingevuld). Deze zin stuurt u in (zie: Zó inzenden) waardoor u kans heeft op één van de prachtige week- en weekhoofdprijzen. Tevens no teert u het aantal N's dat na oplossingin het diagram staat. Aan het einde van deze 26 weken durende puzzelactie moet het totaal aantal letters N worden opgegeven, waardoor u meedingt naar de eind- en .extra- eindhoofdprijzen. BRIEFKAART I Nationale Puzzelactie Leidsoh Dagblad AÏphens Dagblad Postbus 10109 DEN HAAG-2040 lossing op een briefkaart schrijven en in een gesloten envelop met bijvoeging van tenminste twee inter nationale antwoordcoupons (aan ie der postkantoor verkrijgbaar) zenden aan: Postbus 1010, Den BELANGRIJK: Te! voorat het aantat malen dat de letter N in deze puzzel voorkomt. Noteer het aantal, MAAR ZEND HET NOG NIET IN. Na 26 puzzels vragen wij u het totaal aantal N's uit ALLE 26 puzzels op te geven, tl dingt daardoor mee naar de unieke Eindhoofdprijzen en extra- eind- hoofdprijzen. Horizontaal: 1. Man van adel; 7. uitgezonderd; 13. slijk; 14. Neder landse Eenheid (afk.)15. landbouw werktuig; 16. verdriet; 17. mannelijke bij; 18. kwartet: 21. een zekere; 22. riviertje; 23. ontplofbaar projektiel; 24. bijbelse figuur; 26. Duits- nationaal (afk.); 33. vod; 34. groet; 36. getijde; 38. reuzengestalte; 40. rivier in Italië; 41. onverschrokken; 44. schroeflijn; 47. riviertje; 48. vraag (afk.); 49. rijks-regeling (afk.); 50. moeder; 51. lichtzinnig; 54. iemand als Tromp of De Ruyter; 58. kilogram (afk.); 60. rijksdienst (afk.); 61. lengtemaat: 62. lidwoord; 63. onbe haard; 65. helleveeg; 68. ontwerp; 70. iedere; 71. oprechtheid; 72. derde woord van een sprookje; 73, smaad; 74. hechtenis. Verticaal: 1. IJsïands heldendicht; 2. de samenhang van een verhaal; 3. lof; 4. laatste kwartier (afk.); 5. lust om iets te doen; 6. ontkenning; 7. voorvoegsel om de moeder van de overgrootmoeder aan te duiden; 8. gelijke; 9. reeds; 10. watering; 11. openbare verkoping; 12. paradijs; 18. ploegsnede; 19. inwoner van Rus land; 20. niet op reageren...., zei Willem Parel tot deze vrouw; 23. rode (levens)vloefstof; 25. gifslang; 28. lengtemaat; 29. muziekteken; 30. liefdesgodje; 31. muzieknoot; 32. zwarte kleverige stof; 35. geheel gevuld; 37. landbouwer; 38. statie koets; 39. sierdek van een bed; 40. houten grensteken; 42. schoon; 43. laatste deel van de dag; 45. een van de prinsessen van oranje; 46. einde van gebed; 51. flambouw; 52. werk verzuim, bijv. wegens vorst; 53. bewerkte dierenhuid; 54. zoiets; 55. assistent; 56. het dienen als militair; 59. hoffeest; 62. ritmische lichaams beweging; 64. bijl; 65. ijzer (Frans); 66. loot; 67. bevel tot staan; 69. zie 10 verticaal. De tweede weekhoofdprijs: Een kleurentelevisie ter waarde van ƒ2.600,- een geschenk van Phi* lips Nederland, Eindhoven. Philips kleuren, échte kleuren! Dat en/aart het kristalheldere geluid en de uiterst u als u straks de gelukkige winnaar bent comfortabele bediening. Dit is pas écht TVJ van deze fantastische Philips kleuren- Deze luxe Philips all-transistor heeft een Ontvanger. U geniet van het royale 66 cm. winkelwaarde van 2.595,- en is een grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren, geschenk van Philips Nederland B.V. De derde weekhoofdprijs: Een komplete Oosthoek Encyclopedie in luxe editie, incl. supplement, waarde ƒ1100,- een geschenk van A. Oosthoek Uitgeversmij. N.V., Utrecht. ZESDE PRIJS (waarde plm. 10.000,— Een Dick Wissink Dickson 808 LS sta-caravan, ontworpen naar de meest moderne recreatie-eisen. De wanden zijn geïsoleerd, evenals het dak en zelfs de vloer. Wanden en meubels in teak uitgevoerd, met dakluiken en vele andere details. Deze sta-caravan is een cadeau van Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u de caravan ook kunt Zien, evenals bij een van de dealers in Nederland. Oplossing ALLEEN PER BRIEFKAART inzenden (zoals voorbeeld aangeeft). Naast de normale porto plakt u tenminste 1 gulden (en ten hoogste 5 gulden) aan geldige Nederlandse postzegels extra, ten bate van de Slichting Natuurbe houd en Stichting Natuur- beschermingseducalie. Vermeld duidelijk naam afz:uwr en adres en de slagzin en a welke u in de puzzel heelt gevonden. Men mag zoveel oplossingen inzenden als men wil mits extra gefrankeerd met tenminste één gul- Uw oplossing dient uiterlijk vol gende week donderdagmorgen in ons bezit te zijn. Oplossingen die daarna nog binnenkomen doen niet mee aan de trekking, welke ge schiedt door notaris J. H. Birkhoff te Den Haag. Oplossing van de puzzels en het daarin voorkomende aantal letters N zijn gedeponeerd en zijn bindend. Puzzelaars in het buitenland kun nen meedoen. Zij moeien hun op- hoe! Elk© week een kratje liters. Lekker thulè rr~* - International Bier Gooi, Amsterdam. Zeven prijzen: een puzzel, geschonken door de Bornse Cartonnagetabriek B.V. te Bome. Corporation, Amsterdam. ven M. Jansen de Wit B.V. te Sphijndef» A autobanden, waarde 475.60, aange boden door Continental Rubber B.V., Amersfoort. de super kilometerband Zes prijzen: boek „Prins Claus" door Dra. M. G. Schenk, waarde 24,50, een geschenk van De Boekerij N.V., Baarn. Een boek „Het Leven" samengesteld door Leonard de Vries, winkelwaarde 19,90. Een fascimile-uitgave van het in de eerste helft van deze eeuw heftig bekritiseerde tijdschrift (uitgave van Uit geverij Skarabee), een geschenk Uitgeverij Luitingh N.V. Publishers weet wat vrouwen wensen .La- Kalverstraat 51 te Amsterdam. ^■oa ZJnden juwellcró Bank Nederland te Amsterdam. Vijf prijzen: een origineel Italiaanse schapewollen autowashandschoen Giem- me NT, rubber gevoerd dus waterdicht, winkelwaarde 10,95, aangeboden door G. v. Amersfoort-lmport-Export, Krulle- laan 40. Zeist. Een Kodak pocket instamatie 100 came ra, winkelprijs 91,—, een cadeau van Kodak Nederland B.V., Odijk. De vierde weekhoofdprijs: Een afwasmachine of voor ƒ850,- aan andere Bauknecht-apparaten (wasmachine, centrifuge, Koelkast, enz.) aangeboden door Bauknacht B.V., Breda. De vijfde weekhoofdprijs: Een home-trainer Skiff roeimachine op oliedruk waardoor u kilo's lichter wordt waarde 425,-, aangeboden door'Carnielli Nederland. ..-jr keuze) aangeboden door Distil leerderijen-wijnhandel Hooghoudt B.V., Zes prijzen: een luxe box kersenbon bons, inhoud 30 stuks per doos a 6,25 van Victoria biscuit- en chocoladefa briek, Dordrecht. Tapijtknooppakket ter 244,80, een geschenk Veenendaalsche Sajet- en briek v.h. Wed. D. S. va: Zoon Twee prijzen: een slof Roxy Dual Filter nicotine arm waarde 17,50. een geschenk van Koninklijke Bedrijven Theodorus Niemeyer B.V., Groningen. Twee prijzen: Rollet E 19 BC batterij „Reader's Digest Grote Geïllustreerde Dierenatlas", waarde 69,95, een ge schenk van Uitgeversmij. The Reader's Digest N.V., Amsterdam. Twee-persoons elektrische deken a 192,—-, een geschenk van Erik Ver koopkantoor B.V. te Lisse. N.V., Amsterdam. Twee prijzen: een elektrische tandenbor stel. Apag fabrikaat, winkelwaarde 24,95, een cadeau_yan Erik Verkoop- Twee prijzen: Rollet P 35A Volautomati sche kleinbeeld diaprojector, waarde. 351,aangeboden N.V., Amsterdam. Deken en sprei t.w.v. ƒ300.- aangebo den door do Koninklijke AaBe-fabrieken; De zesde weekhoofdprijs: Een Singer zig-zag machine, type 353 Starlet, ter waarde van ƒ549,- een geschenk van Singer B.V., Amsterdam. Dreesmann, Nederland, Negen prijzen: 12 bussen Sprême hand en bodylotion a é.^per geschenk v. i Bergerac N.V., Den Haag. De Stichting Nat behoud en Natuurbeschermingseducatie hee" "-n dezaak begrip voor deze geldende cataloguswaarde daarvan i De Stichting is voornemens de auto aan de Kruisverenigingen aan te bieden ten behoeve van de wijk verpleging; Daarmee Elke week te winnen: een Erik elektrische 2-persoons de ken, t.w.v. 192.-. Puzzel mee voor de Aktie Natuur. Een geschenk van Erik Verkoopkantoor BV te Lisse. EERSTE PRIJS: Een volledige verzorgde 14-daagse vakantie voor twee personen naar Kenia/Tanzania, plus 999,zakgeld. U vliegt met een Bo 707 van de Belgische Luchtvaart Mij. Sabena. TWEEDE PRIJS: Een prachtige komplete keuken-ter waarde van ƒ5.000,- aangeboden door Bauknecht Nederland B.V., Karolusstr. 14, Oosterhout (NB). DERDE PRIJS: t, Een reis voor twee personen naar keuze uit het uitgebreide reizenpakket van Airtouropa, ter waarde van 5.000,— Een geschenk van Airtouropa, Zwarteweg 5, Den Haag. ter, 's-Hertogonbosch. Een doos met 12 flessen Spa Reine „natuurzuiver bronwater", aangeboden door Spa Monopole. Warme donsdeken met lakenovertrek, merk Irisette, ter waarde van ƒ250,- aangeboden door Claushuis Beuth Co„ Naarden. Vijf prijzen: een spaarboekje 500,inleg, geschonken door de Al gemene Bank Nederland. Vier prijzen: "De Plasticvreter", het 1500ste Zwarte Beertje door Kit Pedler en Garry Davis, a 3,50, geschenken van a. W. Bruna Zoons, Uitgeverij B.V. Utrecht. Pakket met 6 verschillende Stilbepan produkten ter waarde van 26,25, een Beschenk van Dagra N.V., Oiemen. De puzzelaars(sters) die aan alle puzzels meedoen maken kan3 op een bijzondere hoofdprijs. De notaris heeft al. één van de 26 weken aange wezen waarin hij zes inzendingen trekt, die aan het eind van de aktie be loond worden met bijzondere prijzen; De 1e prijs is een geheel verzorgde wereldvliegreis naar Ceylon voor 2 personen, tw.v. 3.600,- Een geschenk van HOTELPLAN b.v. Intern. Reisorganisatie, Den Haag. De 2e tfm 6e prijs bestaan uit: een weekendreis naar Londen voor 2 personen per KLM (halfpension), ^tangeboden door reisbureau DE MAGNEET b.v., Alkmaar. kbIHi [halfpension;, VIERDE PRIJS: Een volautomatische zig-zag naaimachine, type 706, winkelprijs ƒ1079,-, aangeboden door Singer B.V., Amsterdam. VIJFDE PRIJS: Een Kodak Super-8 filmcamera en projector tot oer» waarde van ƒ1.000,-, een goschenk van Kodak Nederland B.V., Odijk. ZESDE PRIJS: Een jaar lang iedere week een kratje Skol bier en een jaar gratis Knorr-pro- dukten, geschenken van Skol Brouwerijen N.V., Breda en Cosmonda Voe dingsmiddelen N.V., Utrecht. De vergunning voor het houden van deze puzzelactie is verleend aan de Stichting Nationale Actie, voor Natuurbehoud en Natuurbe- schermingseducatie te s-Herto- genbosch, door de Min. v. Justitie bij besluit van 23-3-73, nr. L.O 73010101048. Deze puzzelactie ten bate van het Natuurbehoud en natuurbeschermings educatie, bestaat uit 26 opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Om mee te dingen naar de fantastische eindhoofdprijzen en extra-eindhoofdprijzen, moet men aan het einde van deze puzzelactie het totaal aantal letters N .inzenden uit alle 26 puzzeldiagrammen. Dus alle N's die in de oplossingen (niet de omschrijvingen) voorkomen. Men telt ze slechts éénmaal (dus niet én horizontaal én verticaal). Wekelijks telt u de N's schrijft ze op en aan het einde van de puzzelactie zendt u hét totaal aantal N's in. De eindhoofdprijzen, die u hiermede kunt winnen vindt u elders op deze pagina.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17