Max FC Amsterdam ongewoon zwak tegen Haarlem FADRHONC BLIJFT DE MAN Heerenveen pas na strafschoppen door Feyenoord gewipt. loda nist ;eluk. vint CORES IN ETAALD OETBAL Sadek produceert al na vijf minuten Haarlems winnende treffer Scorebord IANDAG 31 DECEMBER 1973 Heerenveen - Feyenoord 1-1 (Feyenoord wint na verlenging en strafschoppen) Heerenveen werd met een Roda jc - Ajax 0-1. Steffenhagen wordt ten vacht door Pfeiffer (links) en Ajax krijgt een vrije trap te nemen. Na die vrije trap scoort Rep het enige doelpunt van de wedstrijd. HEERENVEEN Feyenoord, heeft in de bekerstrijd de groot ste moeite gehad met Heeren veen. De normale speeltijd duel gelijke stand van 1—1 afgesloten, en ook in de daarop volgende ver lenging konden de Friezen niet naar een nederlaag worden ge speeld. Strafschoppen moesten uiteindelijk de beslissing bren gen en juist daarbij faalden de Friezen. Zij konden slechts één van de vijf elfmetertrappen benut ten (Koeman deed dat)terwijl dt Rotterdammers driemaal (Res- sel, Schoenmaker, Kristensen) raakschoten. Feyenoord heeft in dit beker duel teleurgesteld. Heerenveen was vooral verdedigend sterk en snitte- de Rotterdammers kregen dan ook weinig gelegenheid tot vlot lopende combinaties, omdat de opponenten effectief en zeer goed stoorden. Bij uitvallen kreeg Hee renveen soms goede mogelijk heden. maar die lieten de Frie zen. zoals de laatste weken veel vuldig is voorgekomen, ook nu weer liggen. In de veertiende minuut na de hervatting slaagde Heerenveen er toch in doelman Treytel te passeren. Het was rend doelpunt van Jan Smid. die daarmee de achterstand van 0- 1 van Heerenveen ongedaan maak te, want in de blessuretijd voor rust had Kristensen met een iet wat fortuinlijk doelpunt Feyen oord een voorsprong gegeven. Na de Friese gelijkmaker legde Feyen oord wat meer tempo in het spel, werd ook wat sterker maar liet de kansen ongebruikt. Bos kamp schoot zelfs een strafschop (na hands van de uitblinker Zoe- tendal) hoog over en naast het Friese doel. Er kwam geen wijzi ging meer in de score, ook niet in de verlenging toen de conditie bij de Friezen duidelijk was aange tast. Strafschoppen brachten ten slotte de beslissing. RKRADE Het zit Roda dit seizoen niet mee. Met een tje geluk had de debutant in eredivisie gisteren voor een -eldige sensatie kunnen zor- in het bekertoer- Ajax' kwam namelijk, tiet en week eerder in De Meer, t uit de voeten tegen Roda. landskampioen won echter 0-1, omdat Roda bij de af- ■king van de mogelijkheden fo'rtuin niet aan de zijde In de dertiende minuut I het voor Roda al moeten meuren. Bij één van de coun- stuurde Van Leeuwen de 11e spitsspeler Körver uitste- de ruimte in. Körver oot keurig langs Sies Wever de bal ging rakelings ast het doel. ijax moest iets terug gaan n. De druk was groot, maar dan een kogel tegen de lat Arnold Mühren kwam er r rust niet uit. Na rust bleef beeld ongewijzigd. Terwijl x aanviel en nog altijd geen mingen vond wegens te sta sh voetbal, sloeg Roda gere- d gevaarlijk terug. Een sen- zat erin. Trainer George obel moest wel iets gaan Hij haalde Varga, die terug dan vooruit speelde, het elftal en zette Johnnie in. Dat bleek een gouden ep. Rep stond nog geen vijl ïuten In het veld of hij orde nadat Steffenhagen op- uw tegen de lat had gescho- De spelers van Roda pro teerden voor buitenspel, maar eidsrechter Derks bleef naar midden wijzen: 0-1. >e 16.000 toeschouwers ver- chtiten toen dat Roda einde- op de knieën was gebracht, b tegendeel was waar. De lisclub begon aan een gewei offensief en bracht de Am- rdamme'rs verschillende ke- in moeilijkheden. De beste is kreeg Henk van Leeuwen, hij kopte gehinderd door 1 AJacied over het doel. Zon- 1 geluk vaart niemand wel. dappere Roda ondervond gisteren. De AJacieden weten a slechte spel aan het slechte 1 George Knobel was eerlijk, zei: 'Roda heeft pech gehad'. a collega Henny Hollink ver- igde zich over het spel en de m zijn spelers. Hij had graag een positief resultaat gehad. EREDIVISIE FC AmsterdamHaarlem 5. Sadek 01. Toeschou- 8000. Scheidsrechter: ppenbrouwer. EERSTE DIVISIE ExcelsiorVeendam 20. R. Den Butter 1—0, 86. v. d. 1de 2—0. Toeschouwers: 2000. heidsrechter: Gans. FC DordrechtDe Vole- Ckers 2—1. 21. Richelman 1, 75. Keizer 11, 82. Dorree Toeschouwers: 1500. ieidsrechter: Jonker. Willem 2—FC VW 2—1. Perreira 1—0, 63. Hilkes 1—1, Leushuis 21. Toeschouwers: ieidsrechter: Van Gastel. Fortuna VI.Fortuna SC 37. Stovers 01, 56. Er- 02, 70. Robbemond 12. ïschouwers2000. Scheids- hter: Berrevoets. EindhovenVitesse 11, Von Ranzow 10, 89. v. rkhof 11. Toeschouwers: K). ieidsrechterVan Gemert. AMSTERDAM Mmder dan een kwart van het aantal toeschouwers (8000) dat vo rige week het boeiende treffen zag tussen FC Amsterdam en Feyenoord, was nu ko men opdagen om de Amsterdammers tegen Haarlem te zien spelen. De 75% die weg bleef beschouwde deze partij kennelijk als „makkie" voor de ploeg van Pim van der Meent ófhad een voorgevoel van de rampzalige dingen die zich zouden gaan af spelen. Tegen alle verwachtingen in ging het zo hoog op de ranglijst geklommen FC Am sterdam tegen de Haarlem de boot in: 01. Doelman Lelieveld van Haarlem is al gepasseerd, maar verdediger Piet Hoeben, die een sterke partij speelde, knalt de bal van de doellijn weg. Hoeben zou dat in deze wedstrijd nog eens doen. melde, vocht wel voor wat het waard tempo wat verhoogde en meer druk was. Geen grootse ploeg, bepaald ging uitoefenen. Het kwam De Haan niet, maar wel een elftal met een en Biachi op een gele kaart te staan, hart. Scheidsrechter Hoppenbrouwer (die matig leidde) deelde voorts nog waar schuwingen uit aan Van den Berg en Sadek. Het enige doelpunt van de wed strijd arriveerde al in de vijfde mi nuut. Sadek kreeg gelegenheid uit het centrum op te rukken, de Amster damse defensie stribbelde wel tegen, maar niet overtuigend en de Haar lemmer vuurde een lage kogel af, waar doelman Jongbloed finaal, maar dan ook finaal naast greep. Maar weinig toeschouwers zullen toen hebben gedacht dat daarmee de beslissing al was gevallen. Want FC Amsterdam, dit seizoen befaamd om zijn vechtlust, had wel voor heter vu ren gestaan. Die 0—1 leek toch niet onoverkomelijk. Maar dit keer was er inzet noch tempo. Het plaatsen leek soms nergens naar, het onderling verband was al te vaak zoek. Kort om FC Amsterdam bleef ver beneden de maat. Niet grootst Haarlem, dat maanden lang neder laag op nederlaag incasseerde maar uit de laatste wedstrijden tegen NEC en Roda JC weer wat puntjes verza- Aangezien het Amsterdamse cen trum, anders toch zo sterk, volkomen de kluts kwijt was, kon Haarlem steeds goede tegenstoten lanceren. Maar de formatie van Barry Hughes (die tussen haakjes zeer kalm het succes van zijn ploeg accepteerde) kon aanvallend ook niet imponeren. Het doelpunt van Sadek beloofde wel heel wat, het werd echter door niets meer gevolgd. Eerste schot Hoe lusteloos en krachteloos de Amsterdamse aanval manoeuvreerde, wordt het best geïllustreerd door het feit dat pas in de 65ste minuut eerste schot (van de voet van de welijks - opvallende Van der Lem) werd gelost. Het was ook het enige gevaarlijke moment voor het doel van Lelieveld, die zich onderscheidde door zeer oordeelkundig uitlopen, waardoor hij vele gevaarlijk lijken de acties van de hoofdstedelijke aan val onschadelijk maakte. Alle verdere Amsterdamse probeer- ses liepen stuk op de goed georgani seerd optredende Haarlem-defensie die in Huyg en de teruggekeerde Hoe ben zijn sterkste spelers had. De 01 nederlaag tegen Haarlem betekende Amsterdamse tweede ver- het liespartij dit seizoen op eigen veld (de eerste was tegen FC Twente). Spelend als gisteren zal de FC Am sterdam snel de eervolle positie ver liezen die zij tot op heden op de ranglijst inneemt. DEN HAAG „Heeft het nu nog zin om te reageren?", vraagt VVCS-man Karei Jansen zich moedeloos af. „De beslis sing is immers genomen. En nu kunnen we alleen nog zeggen: ,,God zegene de greep". Afgelopen vrijdagavond sprak Karei Jansen als woordvoerder van de oranjespelers met de KNVB. „Ik heb de heren toen gezegd dat ik de mening van de spelers vertolkte. Laat ik zeggen: het gemiddelde standpunt. Wel, ik heb ze toen duidelijk gemaakt dat de spelers er zeer ongerust over waren om met dezelfde begeleiding als tijdens de kwalifi catie naar Duitsland te gaan. Ik heb toen ook het woord "onbe hagen" gebruikt. Want het was zo: de spelers zagen het ver wachte succes niet zitten als er niets zou veranderen. Wel, de heren hebben mijn, of liever ons, advies aangehoord, maar dus niet opgevolgd. Een ontknoping die mij overigens erg ver- EREDIVISIE FC AmsterdamHaarlem EERSTE DIVISIE Fortuna VI.Fortuna SC 12 FC DordrechtVole wijekers 21 Willem 2—FC VVV 2—1 EindhovenVitesse 11 ExcelsiorVeendam 20 Vitesse 20 11 5 4 27 40—19 Fort. SC 19 12 2 5 26 31—15 Heerenv. 20 10 6 4 26 29—13 Excelsior 20 8 8 4 24 27—17 Helm. Sp. 20 10 4 6 24 27—21 Wagenin. 20 9 5 6 23 18—19 SVV 20 9 5 6 23 24—28 Cambuur 20 6 9 5 21 26—22 Heracles 20 7 6 7 20 2017 Eindhov. 21 6 8 7 20 25—30 PEC Zw. 20 6 7 7 19 24—21 Volendam 19 6 6 7 18 26—23 Fort. VI. 19 4 9 6 17 16—19 Dordrecht 19 5 7 7 17 23—33 D. Bosch 20 6 5 9 17 24—22 Amersf. 20 5 7 8 17 18—27 VVV 19 4 7 8 15 16-^23 Veendam 19 6 3 10 15 22—33 Willem 2 20 5 5 10 15 23—40 Volewijck. 19 3 4 12 10 17—34 En daarna, met een zucht: „Maar de spele'rs hebben er echt alles aan gedaan om de uitslag, om de beslis sing, te beïnvloeden. En ik geloof be slist, dat niemand met deze oplos sing gelukkig is. Maar ja, we moe ten nu maar proberen om er het bes te van te maken. Op 7 of 8 januari komt de VVCS weer met de spelers bijeen en dan zullen we het er wel weer over hebben". Summier De KNVB was vrij summier met zijn officiële mededelingen. De bond gaf slechts het volgende communi qué uit: "In Zeist heeft een vergadering plaatsgevonden tussen het bondsbe- stuur en het bestuur betaald voetbal. Hierin werd het rapport behandeld, dat door een commissie bestaande uit de heren Brockx, Zon en Burgwal is uitgebracht over de training van T Nederlands elftal. Na uitvoerig be raad kwam men tot het besluit, de technische leiding in handen te laten van dr. Fadrhonc met inschakeling, van andere bendsoefenmeesters. Een en ander werd besloten op grond van financiële, contractuele, sociale en technische overwegingen. De voor zitter van het betaalde voetbal, teza men met de eerder genoemde com missie, is opdracht gegeven het or- In de pers met de betrokkenen in details uit te werken zodat alles optimaal kan functioneren". Jo Jaspers, hoofd van de afdeling publiciteit van de KNVB: "Kritiek op Fadronc; Ja, in de pers. Maar officieel is er nog nooit een speler naar de begeleiding toegestapt, om over hem te klagen". Jo Jaspers, liet overigens aardig doorschemeren dat de financiën'n grote rol hebben gespeeld bij de handhaving van Fadrhonc. Jaspers: "Had Je Happel genomen, dan hadden we wellicht 'n afkoopsom moeten betalen aan Se vil la". Overigens wilde Happel best op "prestatie-basis" bij oranje komen. Vrij vertaald: zou het Nederlands elftal in Duitsland ver komen, dan pas zou Happel ook een fiks bedrag toucheren. Eensgezind Mr. Jacques Hogewoning, de voor zitter van de sectie betaald voetbal, die bepaald niet als Fadrhonc-vrlend bekend staat: „Nee, Je hoort mij niet zeggen dat de bondscoach voorname lijk om financiële reden is gehand haafd. Die conclusie moet een ander maar trekken. Maar we moeten nu wel eensgezind achter Fadrhonc gaan «ifca a .ri Allemaal". Alleen De invloedrijke Johan Cruijff, die vanwege die invloed zich nimmer an- ti-Fadrhonc toonde: „Het is erg jam mer dat allerlei mensen zich met de zaak hebben bemoeid. Maa'r nu Fa drhonc definitief is aangesteld, moet men hem ook alle vrijheden geven. Laat hem, en hem alleen bepalen wat er moet gebeuren; hoe het trai ningskamp bijvoorbeeld moet worden ingericht. Trouwens, zoiets moet Je 4e trainer overlaten". ROTTERDAM Naar verluidt worden Frantisek Fadrhonc en Cor van der Hart tijdens de wereldkam pioenschappen geassisteerd door twee andere bondscoachesDe Vroet en Wouterse. Wim van Hanegem, die zoals be kend een vurig voorstander is van Happel als bondscoach: „Nu Fadrhonc aanblijft, wil ik eerst we ten, hoe de andere spelers er ove'r denken. Ik persoonlijk blijf bij m'n standpunt. Of de anderen dat ook doen is mij niet bekend .Als ze nu achteraf anders gaan praten vind ik het flapdrollen". Betekent het, dat Wim van Hane gem dus nog niet zeker is van de reis naar West-Duitsland? „Zoals m'n vorm nu is, is het voor 150 pro cent zeker, dat ik niet van de partij zal zijn. Maar zonder gekheid, de kans zit erin. Je kunt niet caa'r iets groots toegroeien als er strubbelingen zijn. Toen ik zaterdag het communi que hoorde begreep ik het al. Alleen de financiële kant van een wisseling kon ik inkomen, de rest niet". Dé man Al beweerde Barry Holshoff dat Frantisek Fadrhonc als bondscoach niet deugt, al smeekte Wim van Ha negem herhaaldelijk om Ernst Hap pel, al vonden Wim Jansen en ande re oranjespelers dat er in de leiding beslist wat moest veranderen, al stel de Jan van Beveren dat Fadrhonc zelf consequenties diende te trekken uit het feit dat „vijf van de tien spe lers" tegen hem waren, ondanks al de bezwaren blijft Frantisek Fadrhonc de man. Frantisek Fadrhonc naar de we reldkampioenschappen. Met spelers, die beslist niet allemaal „respect" voor hem kunnen opbrengen. Stel dat "München" fout loopt, ra dicaal fout. Zouden dan de heren die er voor zorgden dat Fadrhonc bleef gehandhaafd er hun conclusief uit trekken? Het valt te betwijfelen. Want een bestuurslid in de KNVB valt door gaans nog moeilijker weg te krijgen dan een bondscoach.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9