Schaatsprofs nog in onzekerheid rer Leede ook >chotloos tegen 0-0 4 Russen boeken groot succes in damtoernooi DeAHeswatter APPIE HAPPIE Schenk, Bols en Van Dijk weten niet waar ze aan toe zijn riendschappelijk voetbal Leeds in benauwdheid tegen Birmingham City X)TTO dirrouropa* CEBUTO r DAF 44*1 op 18,5 DAF 6 6 1 op 16,7 Daf-rijders zijn boffers! DAG 31 DECEMBER 1973 PAGINA 11 SPORJ INZELL Aan de vooravond, van hun vertrek vanuit Inzeil naar Nederland weten de schaatsprofs Ard Schenk, Jan Bols, Jappie van Dijk en Erhard Keiler nog steeds niet waar ze aan toe zijn. "Het is cns niet duidelijk of de WISO (World Ice Sport Organisation), nu wel doorgaat, of niet", aldus Ard Schenk, die in de Beierse wintersportplaats zijn trainings Ard Schenk achterstand heeft proberen weg te werken. "Er is geen contact met Nederland geweest". Volgens Mar tien Barel, één van de weini ge overgebleven actieve leden uit het WISO-bestuur is begin deze week het definitieve Noordse wed- strijdprogramma aan de trainers Zwanenburg en Nederveen mee gedeeld. Aangezien deze in Neder land zijn gebleven, acht hij het mogelijk dat Schenk en de zijnen Inzeil nog niet op de hoogte bureau DP A meldt dat Schenk zijn van de laatste ontwikkelingen. "Dat programma begint op 12 en 13 januari met de wedstrijd in Raettvik", aldus Barel. "Wij wis ten dat Schenk begin Januari za kelijke afspraken had lopen en hebben daar rekening mee ge houden". In Inzeil, waar ook de Oranje-amateurs verblijf houden, is door de rijders de situatie diep gaand besproken. Het Duitse pers hebben: "Het prof- schaatsen staat aan de rand van de afgrond. Ik zou graag terug wil len naar de amateurs". Schenk ontkent die woorden te hebben gebezigd. "Wel is het zo, dat we hebben gepraat over wat ons te doen staat als de WISO zou ophou den te bestaan. Een aantal van ons zou dan zeker terug willen naar de amateurs. Zeker nu men ziet hoe Jos Valentijn, die toch ook geld heeft aangenomen, wordt behandeld. Wat mijzelf be treft: ik heb mijn standpunt wel ■.bepaald, voor mijzelf". Erhard Keiler, de tweede coryfee van de WISO, is stelliger in zijn uitspra ken. Volgens hem heeft de prof schaatsbond geen toekomst meer. Hij wil terug naar de amateurs. Vooral ook omdat hij binnenkort de Westduitser. in militaire dienst moet. "Als of ficier in de Bundeswehr heb ik genoeg tijd en mogelijkheden om topsport te bedrijven", aldus Kei ler, die zich momenteel op het hoogtepunt van zijn sportieve car rière voelt. Bij de training reed hij in Inzeil op slecht ijs reeds 39,4 seconden. "Ik voel me sterk genoeg om onder het wereldrecord 38 seconden te komen", aldus EIDEN Om niet al te zeer uit het spel ritme te raken werd ook het afgelopen compe- loze weekend door vele voetbalclubs uit de Leidse regio benut voor het spelen van vriend- appelijke duels. Voor het meest opvallende resultaat zorgde zaterdag-vierdeklasser Oegst- st dat er in slaagde de Sassenheimse eersteklasser Ter Leede op eigen veld te bedwingen: 0. En dat terwijl het in de competitie zo moeizaam scorende Ter Leede nu juist zo graag eens willen uithalen. fS-RKAVV 2—1 UVS legde ill uitstekende eerste helft de basis de logische zege. Binnen twintig uten trokken de blauwwitten n 20 voorsprong. Eerst rde John van Velzen met een nifieke lob, nadat een knal van as afgestuit, en vervolgens luceerde invaller Groenendijk na een voorzet op maat van Lardé. Tweedeklasser RKAVV :o'n tien minuten voor rust nog op 21 komen maai- slaagde er Ier niet in het klasseverschil te •bruggen. oodenburg-Bodegraven 22 tegen het einde van de eerste kwamen beide teams „op gang", ik hielp Bodegraven aan 0—1 Sam den Os zorgde vlot voor gelijkmaker nadat een inzet van itagne was gekeerd. Vlak rust zette Winkel Bodegraven op een voorsprong: 12. Na werd Roodenburg steeds sterker vooral in de slotfase opper- ihtig. Bodegraven-doelman Stik- um, goed op dreef, stond echter Imeer dan de gelijkmaker van endijk (kopbal) toe. nick Boys-Lugdunum 11 dunum speelde in de eerste helft overheersende rol, na rust was Quick Boys dat de lakens uit- de. Rinus van Es bezorgde Lug- im. met een uitblinkende junior ré Pracht in de gelederen, een voorsprong, de gelijkmaker liet le hervatting lang op zich wach- as in de 27ste minuut schoot van Duyn, na een mooie com- ■/^vie met Jaap Heerikhuizen, raak. FC-SJC 3—1 Theo van Seg- zette de thuisclub voor rust op maar na de hervatting duurde niet lang of Arie Weyers had partijen weer op gelijke hoogte ge- cht. Teun Hoek bezorgde LFC op- voorsprong en het was an- maal Hoek die in dit uitstekend arbiter J. Honsbeek geleide duel volgens nogmaals een keer de trof. bordwijk-Hermes DVS 01 van Frank van Dam, de Sassenheim se zege zeker. RCL-'s Gravenzande 00 Het was aan het spel van RCL niet te merken dat er één klasse verschi1 tussen de teams bestaat. De Leider dorpers deden in niets voor hun te genstanders onder en kregen zelfs via o.a. Sjoerd Teske enkele goede kan sen op de volle winst. Paal en lat stonden RCL-goals echter in de Weg. Rijnsburgse Boys-Be Fair 32 Een laconiek gestart Rijnsb. Boys werd door vierdeklasser Be Fair op een 02 achterstand gezet. Dat wil de de thuisclub toch niet op zich la ten zitten en dankzij Nico Zwaan, Gert en Anne Ouwersloot (penalty) werd het tenslotte nog 32. Katwijk-Koudekerk 00 De verdedigingen beheersten in dit treffen de strijd. Katwijk was over wegend iets sterker maar kansen ont stonden er aan beide zijden. Die kansen gingen door treuzelen verlo ren. ARC-De Geuzen 02 Er be stond weinig krachtsverschil tussen de ploegen maar twee blunders van de ARC-defensie werden bekwaam afgestraft. Vonk en Verboom lieten scoringsmogelijkheden voor ARC on gebruikt. Lisser Boys-JAC 23 Ondanks goals van Van Oyen en Boot moest de thuisclub de zege toch aan JAC laten. Lissenaar v. d. Weerd moest met een kneuzing naar het zieken huis. Als een soort Holle Bolle Cijs zet het Britse jacht "Prospect of tchitby" zijn zeilen uit. Een fraai beeld uit de befaamde Hobart-Sydney race. Al 23 wedstrijden ongeslagen LONDEN Leeds United heeft Ruim 50.000 toeschouwers op het Bir- i de Engelse eerste divisie minghaim-vel!d zagen hoe Jong- AMSTERDAM Het vijfde inter nationale Suikerdamtoernooi is een groot succes voor de Russische spe lers geworden. Met elk zeventien punten eindigden Gantwarg en Metsjanski op de gedeelde eerste en tweede plaats, hetgeen na deling van de prijzen voor een ieder 2500 gul den betekende. Harm Wiersma plaatste zich met drie punten achterstand op de derde plaats. Om nog gelijk te komen met zijn landgenoot Metsjanski had Gantwarg een grote fout nodig van de Zwitser Cazemier. Metsjanski aanvaardde in het middenspel het remise aanbod van Smith, die een combinatie naar dam kreeg aange boden, waarbij de dam dan direkt weer door de Rus zou worden afge nomen. Zover kwam het echter niet, want de Amerikaan stelde een pun- tendeling voor. Wiersma kon on danks zijn aanvalsspel niets berei ken, want Hermelink verdedigde goed en maakte geen fout. Mosto- voy won in een wild-westpartij van Laporta en Goudt klopte royaal Per shad, die positioneel volkomen werd overspeeld. De langste partij ging tussen Drost en Baba Sy, waarin de jonge Fries zelf in de aanval was ge gaan. De Senegalees wist onder he vige druk het hoofd koel te houden en de weg naar de remise te vinden. In de meester groep zegevierde de 19 jarige Sengalees Bassirou Ba. Een prachtig resultaat van deze talent rijke speler, die het volgend Jaar wel in de grootmeestergroep zal deelne men. Ook zijn landgenoot Mouha- madou Traore, die derde werd, is een veelbelovende speler. Toch was er voor Nederland ook nog een succes. Hiervoor zorgde de 18 jarige Amster dammer Robert Clerc, die na uiterst felle strijd de titel van Jeugdwe reldkampioen won. Dat was verras send, want in het algemeen had men deze titel toegedacht aan de 17-jarige Nederlandse jeugdkampioen Hans Jansen uit Emmen (nu vierde). Het eerste dames-wereldkampioenschap werd gewonnen door de Russin Elena Mikhailovskaia, die alleen nog enigs zins kon worden bijgehouden door haar landgenote Tatjana Stepano- va, die als tweede eindigde. Nikolai Metsjanski Anatoli Gantwarg Schaatsen De Canadese Jeugd- een record gevestigd door 23 wedstrij- Engeland-speler Bon Latchford de wereldkampioene Sylvia Burke heeft den achtereen ongeslagen te blijven, thuisclub tijdens internationale schaatswed- Deze eeuw heeft nog geen Engelse ding gaf strijden in Innsbruck de 3000 meter ploeg het Beide teams w bekwaam maa toch geen vuist enige treffer va tot stand uit ren technisch heel bleken offensief e kunnen maken. De l de wedstrijd kwam i strafschop die was gewonnen in 5 minuten en 12,14 se conden. Tweede werd haar landge note Gail Gordon in 5.16,53. gebracht. Overigens morele steun heeft Leeds zaterdag tegen het i gradatienood verkerende Birmingham City lange tijd in de knel gezeten. ADVERTENTIE SPORTTOTO erenv.-Feyenoorcl eta da JC-Ajax nde qpJ rmingham-Leeds irnley-Wolves icester-Arsenal nel lelsea-Liverpool 'erton-Derby B United-Ipswich wcastle-Sheffield uw nrwich-M. City j ft tie* luthampt.-Covent. City-Queens P.R. j Jttenh.-W H United bj t* winnende getallen i 3 «o zijn: isj» 20 2 1 24 2 5 32 m. eservegetal: 12. lympianummer; 6609. toegekend omdat Van Kesteren overtreding had begaan. Aan Noord- wijk-zijde lieten Bröring en Bogers doelrijpe kansen onbenut. Ter Leede-Oegstgeest 00 Eén van de weinige kansen die een slecht spelend Ter Leede zich schiep weru twintig minuten voor het einde door Sjoerd Boot, die in vrije positie over het Oegstgeester doel schoot, om zeep geholpen. In het team van Oegstgeest kregen drie junioren een kans (Frans de Haan, Jos Pool en Dick van der Mey) en zij weerden zich verdienstelijk. Foreholte-Randstad Sport 14 In de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op. Rob van Zijp opende voor Randstad de score maar John van Dijk zorgde voor 11. Een prachtig schot van Henk v. d. Zwan deed de rust toch met een voor sprong voor Randstad Sport ingaan. Kort na rust scoorde Loek Helder uit een penalty 1—3 terwijl v. d. Zwan 14 liet aantekenen. Randstad-doel man Puliga stopte in dit duel nog een strafschop. Sportclub Lisse-Hillegom 22 De Lissenaren, met een feest van de vorige avond nog in de benen, keken aanvankelijk tegen een 0—2 achter stand aan. In de slotfase raakte de thuisclub op dreef en konden doel punten niet uitblijven. Theo van Rooyen scoorde uit 'n wegens hands toegekende penalty terwijl de in pa niek geraakte Hillegom-defensie even later zelf voor de gelijkmaker zorgde. Teylingen-SJZ 31 Peter v. d. Vlugt schoot de stand in de eerste helft naar 10. Een goed partij ge vende SJZ werkte zich op naar 11 maar kon toch niet verhinderen dat het via een strafschop 21 werd. Piet Hogervorst stelde, uit :omerprogramma 3aag 924001. Eet van twee walletjes.Wil strandvertier en stadplezier kombineren. Geen punt zegt Airtouropa: 14 volle ver- blijfsdagen in Split Joegoslavië) vol pension^ uf.554,-p.p.*Vraag ons zomerprogramma bij uw reisbureau of bel Den Haag c exkl. luchthavenbelas 1 Zéker zonder zorgen. Vakantie-vliegreizen bij: DOEZASTRAAT 30 - LEIDEN TELEFOON 43612—25971 un het publiek behield. Het leek een herhaling te worden van de krachtmeting van vorig jaar toen Birmingham Leeds beide punten afhandig maakteMaar vlak voor tijd, toen de Birmingham-defensie even niet waakzaam was, trok de Schotse international Joe Jordan er tussenuit en scoorde de gelijkmaker. Het was een harde, vaak uitgespro ken ruwe wedstrijd. Van beide kanten werden twee spelers opgeschreven. In de pauze ontstond enige onrust. In een anoniem telefoontje werd ge meld dat in het stadion een bom was geplaatst. Het bleek uiteindelijk loos alarm. Liverpool, dat met 10 van Chel sea won, liep een punt van zijn ach terstand in op Leeds. Overigens be draagt die marge nog altijd acht pun ten. Leeds heeft 39 punten uit 23 wedstrijden, Liverpool 31 eveneens uit 23. De vraag is nu hoe sterk de eind sprint van Leeds zal zijn. Al enkele jaren heeft Leeds in de slotfase de leaguetitel aan zich voorbij zien gaan. Maar een zo grote voorsprong als nu heeft de ploeg van Don Revie nog bezeten. 0-2, Gantwarg-Cazemier 2-0, Mets- Teer 2-0, Traore - Gregoire 1-1, Ba- Eindstand: 1 en 2. Gantwarg en Metsjanski 17 punten, 3. Wiersma 14, 4. Smith, Drost en Baba Sy 13, 7. Hermelink 11, 8. Goudt 9, 9. Pershad Teer, Dallinga en Roozenburg 10, 7. Badiali 8, 8. Jubal. Macquet en Gre- ADVERTENTIE WAT VERBRUIKT EEN DAF BIJ EEN CONSTANTE SNELHEID VAN 80 km/u ook van toepassing op DAF 33. Bronroadtests Autokampioen no 1 d.d. 6 januari '73 reap. Autovisie no 36 d-d. 7 september '73.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11