M n zoontje zei weer: He, lekkere sexbom.. Burgemeester manoeuvreerde zich in moeilijke positie 'Boe, hoeriepen de dwaallichten in Noordwijk' Station is noodzaak Samen slank worden en blij ven RAAD VAN HAZERSWOUDE Brandweergarage nog lang niet rond Directeur Schlaman afscheid van school INSTALLATIE PAATS 3 JANUARI Wijziging ophalen huisvuil STREEK NOORDWIJK' Boe-boe riepen een aantal dwaallichten na en "op deze ma nier jaag je de mensen van de tribune af", zei de geblesseerde Van Rooyen-crack A1-' bert Spaanderman tijdens de bekerfinale zaalvoetbal in Noordwijk. Twee gelijk soortige reacties, die toch een apart grond hadden na een partij, waarin een keepersfout van Verhart-doeman Bram Brandt maar mag hij na al het voor treffelijke werk dat hy verrichtte Van Rooyen voor de tweede maal in drie jaar de Willem Verhart-cup bracht. Dat boe-boe kwam van Verhart-sup- porters die (terecht) van mening waren dat de zege aan de verkeerde kant te recht kwam. Albert Spaanderman kwam tot zijn concluderende samenvatting aan de hand van het afwachtende spelletje dat beide ploegen lieten zien en waardoor de doelpunten maar zo lang uitbleven. Vermeulen. Doelpunten die de vlam in de pan had den doen slaan. Maar om nou te zeggen dat het een barre partij is geworden Van Rooyen begon duidelijk voorzichtig en toonde een ontroerende angst om in de aanval te gaan. Zij bleven vertrouwen op een vleugje genialiteit van Karstens of Bogers voor of de power van Rudi Bröring. Alles vanzelfsprekend in hun eentje, want permanent drie man achter zal de op dracht van coach Arie Duyndam geweest zijn. En dat terwijl hij over de volledige sterrenploeg kon beschikken: naast de Aan de andere kant was het van het zelfde laken een pak, al toonde Verhart dat niet zo evident. Resultaat: een loei van Leo Holl tegen de onderkant lat, en omdat verdedigend zwakker is een gooi van Bert Jansen toen Bröring doorliep. Dat was een penalty, maar Brandt lag al in de goede hoek vóór dat Vermeulen schoot. Voor kreeg Verhart beste kansen, maar goals moet je ook nog even maken indien Je kansen krijgt. En de twee keren dat de voor veelpraters als Frans van der Veen en Arie Duyndam op de bank sterk georganiseerde Van Rooyen-verdediging kansen weggaf, faalden Holl en Bas Eder- Na rust had Verhart de verdedigende houding laten varen en dicteerde daardoor de strijd op een manier, die het ergste voor Van Rooyen deden vermoeden. Paal, lat en een zo mogelijk nog sterker dan Brandt acterende Constant Smit konden het pleit nog redden. Aan de andere kant "rommelde Van Rooyen maar wat aan", zoals Appie Spaanderman zei. Rudi Brö ring was te statisoh en het pleit voor de juistheid van deze conclusie dat de eerste de beste vlotte aanval, opgezet vanuit het hart en afgerond via de vleugel, al met een raak was. Cor Vreugdenhil had er wel de steun van Brandt voor nodig. En verdedigen was Van Rooyen de hele tijd al goed afgegaan, dus waarom zou dat de laatste zeven minuten ook niet lukken. Het lukte: met kunst- en vlieg werk en nog een heleboel meer (dat zich het best laat vangen onder de noemer: barstens veel geluk) en daarom klonken de vreugdekreten na het eindsignaal van ie ster van het veld (vlekkeloos leidende irbiter Alblas) ook zo opgelucht. Maar boe-boe klonk het van de tribune. Misschien wel omdat die toeschouwer net had gezien dat Frans van der Veen vol komen opzettelijk even op Ted Lumoin- dongs been ging zitten, waardoor Tedje de laatste zeven minuten trekkebenend op de bank zat, in plaats van offensief bezig te zijn in het veld. Dat was misschien de kentering, maar het neemt niet weg dat de reactie van de heer L. na afloop ook niet van de frisse was. Ondanks het geringe aantal doelpunten klonken de reacties van het ruim opge komen publiek (volle bak) positief. Dat zal Zeepaardje Sport goed uitkomen, want zij organiseren in het kader van de actie "de loop naar zaalvoetbal terug" op 27 december (20.00 uur, kaartjes goedkoop) een partij tegen Haarlem. Dat is ook de kans om Anton Marijt weer eens hier in actie te zien (met Bobby Vosmaer, The0 van Duivenbode, Peter Peteris, Joop Le- lieveld, Pepe Fernandez en D. Boszhard) in gezelschap van Barry Hughes, die in het veld iedereen zal tonen hoe het nu eigenlijk moet. HAZERSWOUDE De speeltuin vereniging De Rode Wip organiseert de verbranding van kerstbomen op woensdag 2 januari, vanaf 17.00 uur, op net terrein van de speeltuin in de wiik Rhynenburch. De kinderen van de wiik Rhynenburch en van de Rijndijk kunnen vanaf 15.30 uur de kerstbomen inleveren in de speel tuin. Als vergoeding ontvangen ze voor elke boom een dubbeltje. Bij de kerstboomverbranding verleent het Mevrouw Jongmans: „Ik droeg tamboer- en trompetterkorps, tegen- lange wijde bloezen om te ver- woordig gehuld in nieuw uniform, bergen dat m'n broek bij lange instrumentale medewerking. na niet dicht kon „Iedere zondagavond, natuurlijk na de patat met kip, zei ik: morgen doe ik aan de lijn. Dan begin je de maandag vol goede moed met crackertjes en appeltjes, of je koopt een nieuw won dermiddel, dinsdag voel je je ellendig en woensdag zwicht je voor een taartje of iets lekkers, en dan ben je alweer verkocht: tot de volgende zondagavond als je nieuwe truitje strakgespan nen om je maag zit en je schuldig terugdenkt aan je vergeten goede voornemens Door Elisabeth Tolenaar Foto's Jan Holvast Mevrouw Dames, nu een zeer slan ke cursusleidster van de .Weigh Wat chers', heeft dat tien Jaar lang iede re zondagavond gezegd. Ze werd chagrijnig, was jaloers op de vrou wen (slanke), vooral als ze iin de buurt van haar echtgenoot wa ren, en ze stond iedere morgen voor de spiegel met een gevoel van onbe hagen, zoals bijna alle dikkerds. Nadat ze tien Jaar lang besluite loos haar omvang had zien toene men, hoorde ze via de televisie over de „Weight Watchers", de gro te internationale Club voor Slank blijvers. Na één telefoontje en enkele weken „cursus", werd zij gevraagd om cur susleidster te worden in het rayon Alphen en omstreken, een taak die zij graag op zich nam, en haar zoon tjes zeiden tegen haar: „Hé, lekkere sexbom!" Dat is nu bijna een jaar geleden. In die tijd heeft zij niet alleen zeli slank weten te blijven, zij heeft tien tallen (misschien wel honderdtallen) mannen en vrouwen een nieuwe ze kerheid geschonken: een goed ver zorgd uiterlijk dat begint op de weeg schaal. Asperine's heeft de gemeenteraad van Hazers- woude er haar grote bezorgdheid over uitgesproken dat N.S. de eerder ge dane toezeggingen heeft ingetrokk ming van allen. Drie andere moties van Ooster hof f (omtrent verplichtingen van vertegenwoordigers of afgevaar- in Hazerswoude halte te digden in vertegenwoordigingen bui openen op de spoorlijn Utrecht-Lei den. De spoorwegen zullen, aldus B. en W. door het "eigen" college en dat van Koudekerk aan den Rijn er op gewezen moeten worden dat 'n spoedige vestiging van het station noodzaak is. De raad verwijst geen verband naar: de overbelasting op slfchttogen. instellingen de Rijndijk in de spitsuren; de op stoppingen. die door de verkeerlich- teninstallaties (die bij het gemeen tehuis kan elk moment gaan bran- tes fietsenrekken zullen worden ge- den) worden verergerd; de energie- plaatst. Wethouder Verweij beloofde crisis met als gevolg de dwang tot een onderzoek hiernaar. het op dit moment psychologisch on juist. „Na intrekking van de mach tigingswet zeg ik ja!" De woning nabij de Rhynenbur- chermolen zal binnen afzienbare tijd wel weer bewoond worden, aldus de burgemeester („da's rond"). Voor de restauratie van de molen zelf laat CRM wat de subsidiëring betreft 't afweten. En de houtzaagmolen Dek ker in het dorp moet, aldus ARP- er ir. Kamphuis, voorachtig wor den afgebroken (dat moet, ingevolge het bestemmingsplan dorpskern oost). Hij adviseerde de onderdelen te preserveren, net zo lang totdat er een nieuwe plaats en geld is voor de- al'telange'tij'd'bij*b'ushal-" ze onder monumentenzorg, waarmee ten de raad; over een alternatieve bestedingsnota. over de openheid en doelmatigheid van de commissies) kregen slechts de steun van twee VVD-ers, CHU-er Van Elderen was met dit drietal van mening dat een vastleggen van bepalingen voor ver tegenwoordigers van de raad meer gebruik van openbaar voer. De halte mag, wat de raad be treft. desnoods alleen tijdens de spitsuren in gebruik kunnen worden porteerd Binnenkort wordt onder de bewo- ïers van de Burgemeester Smitweg enquete gehouden of gesprek zal worden gevoerd die tegen afbreken is. ressorterende molen. VVD-er K. Dekker kreeg het voor elkaar bij het college dat er een krediet beschikbaar zal komen /oor het conserveren. Mevrouw Jongmans uit Ter Aar is nu 29 jaar oud en ze weegt nu 55 kilo. Voordat ze een slankblijver werd, vijftien weken geleden, woog ze iets meer dan 69 kilo. „Nu het allemaal achter de rug is lijkt die „dikke tijd" een nacht merrie. Ik had een enorm minder waardigheidscomplex en durfde niet eens meer boodschappen te gaan doen. Ik voelde me moe en ontevre den. 's Morgens, als ik om een uur of acht was opgestaan, moest ik om ne gen uur al een asperine innemen om me wat beter te voelen. Om tien uur nog een en zo de hele dag door. Eerst waren dat aspro's, maar la ter werd het Saridon tot ik er zeker tien tot vijftien per dag at. Misschien daardoor had ik altijd hoofdpijn, want mijn huisarts, aan wie ik niet durfde te vertellen dat ik zoveel asperine's innam, kon ver der niets vinden. Hollands welwaren, zei hij altijd, en dan mocht ik weer naar huis Half september kwam ik voor 't eerst op de cursus, en sindsdien ben ik niet alleen veertien kilo kwijt, ik hoef ook geen asperine's meer te slik ken. Mijn verslaafdheid daaraan is volkomen voorbij en ik voel me wer kelijk als herboren. Ik heb me nog nooit zo fit en gelukkig gevoeld. Ik kan weer jong zijn!" Ruzie Dat is uiteraard niet zonder inspanningen gegaan. Haar echtge noot had moeten beloven dat hij haar voortdurend in de gaten moest houden, al zouden daar de meest ver schrikkelijke echtelijke ruzies uit voortkomen. Toen er zo'n ruzie in derdaad kwam over een koekje bij de koffie, kwam de buurvrouw de vol gende dag ontzet vragen, wat er in vredesnaam was voorgevallen. Mee warig had ze gezegd: „Hij is niet gemakkelijk, die man van U. Gemakkelijk of niet, mevrouw Jongmans is er achteraf erg blij Marianne Schimmel (tweede van links) krijgt haar streefgeioicht-speldje van mevrouw Dam( m (geheel links). Verder v.l.n.r. mevrouw De Groot, mevrouw Kaltenecker en mevrouw Jongmans. hele tegen kwam. Ze vroeg heel belang stellend, met een zijdelingse blik op m'n ronde middel, wanneer de baby zou komen. De baby was er al, een half jaar!" Dit is maar één voorbeeld van de vele. Marianne Schimmel bijvoor beeld, vijfentwintig jaar oud, is in een half jaar geworden tot wat zij nu is: een zelfbewuste slanke jonge dame. Daarvoor was zij een dertig ki lo te zwaar wegende vierkante jon gedame. Hoe gaat dat nou, in zo'n cursus? Mevrouw Dames: „Het is heel voudig. Iemand hoort ervan en me op (haar telefoonnummer is 01722—2562). We maken een af spraak en als we tot overeenstem- ming kunnen komen, hangen bij streef gewicht, afhankelijk van wijze van spreken de maatjes 38 al slacht ^de^ cursus^ bijna klaar. Ik organiseer enkele middagen en eigenlijk dat de men- staat uit controleren het sen hun slechte eetgewoonten gen en de goede leren, zo leren, dat ze nooit meer kunnen terugvallen in de oude. "Het woord "dieet" komt vocabulaire niet 1 een „eetwijzer", steld door een team van voedseldes kundigen. Die eetwijzer is zo opge steld dat iemand nooit honger hoeft te lijden en juist daardoor weer - "slechte" dingen gaat eten. De zo- genaamde tussendoortjes zijn dat, belt meestal bestaand uit chips, patat wicht, gedurende een door de cui zelf bepaalde tijd. Iedere kilo gewicht daarna betekent een syn lische boete in geld. Meestal is niet eens meer nodig, omdat Wij gebruiken zelf hebben ontdekt dat ze is samenge- veel gelukkiger en prettiger len. Vooral over de psychologische tyiie van vermagering zouden nog 1 zijden vol geschreven kunnen den. Dat het voor het lichaam gezond is om een groot overges akt te hebben, weet iedereen wel. Hi misschien tekenend voor de W( en: cursist krijgt een bepaald Watchers dat ook artsen hun ge- dikke patiënten, die hun dieet an- kunnen houden, naar de club stflat li- om daar bijna altijd met succes de overtollige ponden of koekjes. Uiterst funest!" Een avonden per week een bijeenkomst, streefgewicht is bereikt, krijgt de te werken, meestal met een vaste club, hoewel cursist een speld waarop staat aan- het iedereen vrij staat desnoods alle gegeven het aantal kilo's (vijf per bijeenkomsten af te lopen. Op zo'n avond wordt er gepraat, met elkaar met mij. Ik geef adviezen, be id: Een voordeel mag ook worden dat de Weight Watchers olie de wereld hun clubs hebben te stimulans, omdat iemand die die verhuist een cursist naar Nieuw- spreek bepaalde recepten, geef hier speld heeft behaald echt iets bereikt land, Oostenrijk of gaat hij/zij een schouderklopje, daar een zacht vermanend woord en de cursisten zelf houden zich aan elkaar vast. De heeft. Meestal na een lange periode vakantie: altijd minderwaardigheidsgevoelens slankblijvers in de bum onzekerheid, besluiteloosheid. Dat een gast altijd welkom is. "En if de ander niet onder- is voor iedereen weer genoeg stimu lans om inderdaad slank te blijven". de cursus be- Ze bellen r welkom", zegt mevrouw nog. „Hier by my de aansluiting gegeven. De raad, die de gemeentebegrotin gen 1974 vannacht vaststelde, ging ook akkoord met een motie van de derdaad' confessionelen. Daarin wordt de mister van binnenlandse zaken ver zocht een onderzoek in te stellen, naar het verschil in het uitgaven niveau tussen gemeenten met één kern en gemeenten met meer ker nen. Als het onderzoek daartoe aan leiding geeft, moet de totstandko ming van een verfijningsregeling, voor gemeenten met meer kernen (Hazerswoude heeft er drie: Rhy nenburch, Groenendijk en dorp) te bepaalde" vorm i a - toekomstige bewoners, de woning op het aardgasnet; zal voor hen natuurlijk financiële consequenties hebben. Ook wordt onderzocht of onder de bedrijven in- confessionelen stelden, behoefte is aan een „indus triewijkje". Er valt nog niets met zekerheid te zeggen over de huur van de 99 in Zuid te bouwen woningwetwonin gen. Wel kan, aldus burgemeester ten Heuvelhof, de goedkeuring bin nenkort tegemoet worden gezien. Wat betreft de bouw (Sociale wo ningbouw) in Rhynenburch Oost zijn B. en W. niet afkerig bevorderen. Een motie van de cialist Oosterhoff om er bij de minis ters van Binnenlandse Zaken en Fi nanciën op aan te dringen, de doel uitkeringen voor lager- en kleuteron- de waarvoor VVD-er Dekker pleitte. De presen tiegelden van de raads- en commis sieleden gaan in 1974 omhoog, maar CHU-er van Elderen „ziet dat niet BOLLENSTREEK Directeur Schlaman heeft zijn functie als directeur van de Lagere Landbouw school voor de Bollenstreek wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd beëindigd en mocht zich bij dit afscheid verzekerd hou den van de grote waardering die aanwezig was voor de wijze waarop hij zijn functie heeft vervuld. Het bestuur bood hem een af scheidsreceptie aan in de school. De inspecteur van het landbouw onderwijs heeft er met grote klem op gewezen, dat het voortbestaan van deze school voor de bollenstreek zeer noodzakelijk is en het diep te betreuren zou zijn. wanneer deze school door nieuw te nemen maat regelen tot verdwijnen gedoemd zou zijn. Gelukkig is het aantal leerlin gen de laatste twee Jaar in stijgen de lijn. Tijdens het spreken van verschil lende afgevaardigden kon een diepe waardering voor het werk van Schla man worden vernomen. Zijn liefde voor het bollenvak en zijn enthou siasme daarvoor zijn overbekend ge worden, gepaard gaande met een nauwgezet plichtsbesef voor zijn taak als directeur van de school. Geschenken werden hem aange boden in de vorm van couverts met inhoud, een fiets, een wereldatlas en vele andere geschenken. Na de receptie werd een bijeen komst gehouden met genodigden, waarby de heer Schlaman zijn erken telijkheid voor deze warme hulde uit kou sprak*)** LEIMUIDEN Even zag het er gisteravond naar uit. dat burgemees ter Breen zich in een moeilijke posi tie had gemanoeuvreerd. Een simpe le opmerking "en hier komt de brandweergarage" was hiervan de oorzaak. Raadslid Van Graas rea geerde scherp"waarom worden wij daarover niet ingelicht? Mogen we niet weten wat er met die grond gebeurt?" Kea vond het toch "mooi" dat de burgemeester met dit "plan op papier" op de proppen kwam. "Zo weten we nog eens wat we aan elkaar hebben", merkte hij op. Burgemeester Breen veront schuldigde zich, dat hij in fantasie eigenlijk te ver ging. Hij trok dan ook snel zijn woorden in gesteund door beide wethouders ("de bouw van de brandweergarage staat niet vast", en "de bouw is ingrijpend en komt vanzelfsprekend in de raad"). En daarmee was dit punt afgedaan. De onbewoonbaarverklaring van de woningen Westerdijk 7 en 8 werd op geheven, omdat ze door de huidige eigenaren zodanig waren opgeknapt, dat hiertoe kon worden besloten, 'n Bouwterrein aan de Nokweg werd voor f56.000 verkocht aan J. J. Gil lissen. Voor het bouwrijpmaken van plan noord stelde de raad een kre diet beschikbaar van f 295.000. De aanleg van nieuwe sportvelden kan nu voortgang vinden, want de grondruil met Immink is nu gereali seerd. De gemeente verkoopt 2.92.70 ha. en koopt 3.99.30 ha. weiland. Zij moet f. 99.102.50 betalen. „We krijgen nu perfecte velden", zei burgemeester Breen. Kea wilde we ten of er in de toekomst nog meer kosten gemaakt moeten worden. Breen: „Ja, maar onze polsstok gaat nu niet verder. Vooruitzien doen wij wel, maar de stok moet dan ook lang genoeg zijn". De raad wilde de zware vrachtwa- ALPHEN AAN DEN RIJN Wethouder Paats, die met ingang van 1 januari is benoemd tot bur gemeester van De Lier, zal daar don derdag 3 januari om twee uur tijdens een buitengewone raadsvergadering in het verenigingsgebouw 't Cen trum" worden geïnstalleerd. gens uit de straten van het dorp we ren en ging daarom akkoord met het voorgestelde plan om een parkeerge legenheid te creëren aan de Kerk- VOORSCHOTEN In verband met de komende feestdagen is de re geling voor het ophalen van huisvuil als volgt gewijzigd: Maandag 24 december wordt er normaal opgehaald (in de wijken Vlietwijk en Boschgeest). Donderdag 27 december in plaats van dinsdag 25 december (in de wij ken Centrum, Nassauwijk en Noord- Hofland). Vrijdag 28 december normaal (in de wijk Adegeest). Woensdag 2 Januari in plaats van maandag 31 december (in de wijken Vlietwijk en Boschgeest). Donderdag 3 januari in plaats van dinsdag 1 januari (in de wijken Cen trum, Nassauwijk en Noord-Hofland). Vrijdag 4 januari normaal (in de wijk Adegeest). Gedurende deze periode zal er geen grofvuil worden opgehaald. laan naast de nieuw aan te leggen landijsbaan. Wel waren de raadsle den Gillissen. Kea en Van Graas be zorgd over het hoofdriool waarover de zware vrachtwagens dan moeten rijden. Bovendien moet dit verkeer dan toch nog over een toegangstraat rijden. Men vond de oplossing niet Ideaal, maar wel beter dan niets delijk onderdak krijgen in het oude schoolhuis aan de Dr. Stapensea- straat. want de raad was het daar I be: burgemeester aan. Noodgedwon gingen de raadsleden ermee aki De woonark aan het Noord nabij de melkfabriek moet verkoop van de Melkunie Lein verdwijnen. Een andere ligpla het dorp is er niet. De bewonerl milie I. Los, willen een huis to dat nog niet klaar is. Zij zullen Los wees op de slechte toestand van de Westerdijk, wat betreft weg dek en verlichting. Breen: geen sub sidie. Wel zal er iets aan gedaan worden. „En waarom is er nog geen aardgas in de Bilderdam?" vroeg hij. Burgemeester: „Omdat er geen bui zen naar Bilderdam lopen. De ont sluiting is nu nog oneconomisch". Treur wees er op, dat de raad al maanden geleden besloten had de ligplaats van woonarken aan de Raadhuislaan in te korten. On danks dat wordt er niets ingekort, maar komen er wel meer wrakken. Breen: „Inderdaad het is geen re clame-materiaal, wel een naar ge - zicht". Kompier wilde parkeermeters plaat sen. maar daarover had men niet nagedacht. Het wordt een slakken- baan zonder afsluitlaag vulde de De meentesecretarie v geest zal op 24 en 31 december gesloten. Ook de dienst gemeente ken is dan gesloten. De Voorschotense gemeentes tarie en de kantoren van de ge telijke diensten en bedrijven kantoor van de centrale boekhou zullen voor het publiek gesloten op 24 en 31 december 1973. Voor I doen van aangiften voor de burHof lijke stand op genoemde dagen **nb van 9.00 tot 10.00 uur v.m. heid bestaan. r „_D 22 december "ilee uur) kunnen de jeugdnatuurwad jmer en de clubleden van 10 tot 12 van de stichting Jeugd- en Jongö werk Oegstgeest in het gei ttrum aan de Lijtweg terecht voer. maken van kerststukjes, zoals vorig jaar is gebeurd. Deze zullei bejaarden worden bezorgd. Wjfjï

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4