Oegstgeest verbreekt contact met Schooladviesdienst Leiden „KRAKEPITTERIG" DEBAT IN ZOETERWOUDSE RAAD agenda Brand in Narmstraat Medische diensten rond de kerst PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 20 DECEMBER Ook uit verkeers- en vervoersplan Leidse agglomeratie OEGSTGEEST In de laatste raadsvergadering van dit jaar heeft het anderwijs een belangrijke plaaits gekregen, omdat het belangrijke besluit werd genomen om de aan sluiting met de Leidse Schooladviesdienst te beëindigen, per 1 jan. 1975. Er is inmiddels een leerprocescommissie in het even geroepen. Gmelich Meyltag (WD) was van den te betrekken. Door de energie mening dat de Schooladviesdienst crisis hebben B. en W. moeten be- ©nvoldoende is bemand. „Wat weten sluiten de invoering van variabele we in feite over onderwijsvernieu- werktijden moeiten uitstellen, voor lo wing? Het is niet veel meer dan een pig tot 1 maart. Ter zijner tijd zal loos woord". Zijn fractie kon zich worden besloten tot invoering ervan dan ook akkoord verklaren met de over te gaan. Het voorbereidingsbe - beëindiging. Wel achtte hij het mo- sluit over het terrein bij Duinzicht gelijk dat, wanneer de dienst zich in werd aanvaard en tevens het voor de toekomst heeft ontwikkeld, weder om zich bij de dienst aan te sluiten. Mevrouw Van Lookeren Campagne (D'66) wil de deskundigen in de leer- prooescommissie inbrengen. Hoewel dit aspect met de commissie zal wor den besproken, achtte Brouwer (PC) het toch beter dat de commissie daar waar er behoefte aan bestaat deskun digen raadpleegt, daarom behoeven ze nog niet in de commissie te wor den opgenomen. De wethouder beaamde dat onder- wijs vernieuwers nog weinig weten Bréuor voor welke kant het precies uit moet". Dui- delij ke liljn is er niet". stel tot het aangaan van een over eenkomst ot het in exploitatie bren gen van de bouwgrond ten behoeve van de te stichten 17-klassige mavo- school. Maar één raadslid maakte be denkingen bij het voorstel tot verkoop van bouwgrond hoek Dorpsstraat Zoutkeetlaan, nl. Penning (PC). „Ik ben bang dat u daar later spijt van krijgt, gelet op dé toekomstige ont wikkeling in die wereld". Wethouder v. d. Voet: „Er zijn voor de naaste toekomst geen plannen daar. De grond werd verkocht aan de heer prijs van f 100,- Erui't De Pr. Chr. fractie was de enige fractie die op verzoek van B. en W. vragen had gesteld over de ander- wijsnota. Ze kreeg ook uitvoerig ant woord, zoals b.v. over sexuele op voeding, waar de schoolhoofden nog niet graag afwillen althms niet Itedr^'de" iaatI volgens een methode die destijds werd ste biJdrage van 0egsteeest is. aanbevolen. ib de vacature de Graaf (PvdA), Over scholenbouw merkte de wet- ^en aanzien van de commissie Inter- Ook Oegstgeest stapt uit het ver keers- en vervoerplan Leidse agglo meratie. Er werd besloten de bij drage te beperken tot ruim f90.000,- aan de gemeente Leiden Lionsclub organiseert autopool in Leiderdorp LEIDERDORP De Lions club Leiderdorp loil behulp zaam zijn bij het organiseren van een autopool voor het woon - werkverkeer vanuit Leiderdorp. Formulieren kunnen bij Leythenrode worden afge haald en ingeleverd tegen be taling van een rijksdaalder, die ten goede komt aan een charitatief doel. De Lions sor teren de formulieren op be stemming. Morgenochtend van 10 tot 11 uur is er een bijeenkomst van deelnemers, waarop men nadere afspraken kan maken. De pool is verder voor eigen rekening en eigen risico. De Lions leggen alleen het con tact. gemeentelijke zaken werd benoemd mevrouw v. Belle, mej. Bekker, komt in de commissie financiën en eisen van de toekomst. Er zouden onderwijs en Olivier (D 66) komt in slechts eenvoudige inwendige veran- commissie voor georganiseerd, houder (Temminck) op dat het scholenbouwteam Midden-Holland flexibel bouwt, dus aanpasbaar aan De verkeerslichten bij het viaduct waarvoor de moeders van Buitenlust zo hebben geijverd. (Foto Jan Holvast) dertngen nodig zijn. Anti-propaganda Mevrouw v. Lookeren wilde haar vragen stellen, dooh kreeg het aan de stok met de wethouder, vond, dat er voldoende gelegenheid gas, met name in de Terweeschool, waar men al met het werk is begon nen. Enkele personeelsregelingen en bezoldigingen werden aanvaard, maar men wist geen raad met de te gaan instellen en later over een cultuur-nota te discussiëren. overleg, waar hij tot nu toe plaats vervangend lid was. Als zodanig is nu gekozen mej. Bekker. In de vacatures van het college van bij stand zijn benoemd de heer H. L. A. Dullaert en mevrouw Weijmans. Een aantal onderwijskredieten wer den goedgekeurd, waarna de raad zich akkoord verklaarde met de gegeven tot schriftelijke vraag- energiebesparende maatregelen, dat als gevolg van de laatste storm, stelling van Eysinga stelde zich ook door ombouw van oliestook naar er een enorme "rotzooi" ontstond bij zodanig op en toen dit vrouwelijke Rotzooi VVD-er Slaghek maakte het col- nog eens opmerkzaam op, het winkelcentrum Lange Voort. Winkeliers weigeren blijkbaar hun toekenning van een vergoeding voor het gebruik van kleding en of schoeisel. Berekend was een bedrag van f 175,-. waarmee niemand moeite had, totdat de aap uit de mouw een onderwerp is waar ieder ver schillend over denkt. Het was dan wijs besluit een werkgroep Gewonden in het verkeer Op het zebrapad van de Rijnsbur- gerweg nabij de Boerhaavelaan werd gisteravond een 52-jarige inwoonster van Leiden gegrepen door een slip pende bromfiets. De bestuurder van de bromfiets, een 17-Jarige jongen uit Noordwyk, raakte in een slip, toen hij voor de overstekende voetgang ster afremde. De vrouw kreeg een hersenschudding en een beenbreuk, de jongen een gebroken neusbeen. Beiden moesten naar het nabijgele gen Academisch Ziekenhuis worden gebracht. Een 70-jarige fietser uit Voorscho ten kreeg een flinke hoofdwond, toen hij gistermiddag op de Haven in bot sing kwam met een auto. Ook hij moest voor behandeling naar het zie kenhuis. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN vuil behoorlijk op te worden gesproken. Wie niet horen wil moet nu maar voelen. Winkeliers weest gewaarschuwdContainers aanschaffen, 't Voor de burgerij be stemde boekje met een populaire uit eenzetting over de gemeentebegro ting had zeer de instemming van mevrouw Gouverneur (KVP). Wet houder van der Voet deelde mede, dat de verkeerslichten bij het viaduct Toogeveen; Saskia ,dr. van C. Zirkzee en A. M. Boeff; Corlne B.. dr. van J. T. M. Verboon. J. P. Lalleman en M. M. Hoexum; A. H. Perrier en G. T. Nurmohamed; H. J. Groenwegen en E. S. A. Gülcher; O M. Hensing Vrijdag Jeugdsociëteit "Time", Heren» 45 v.a. 7.45 uur nam. Oude Singel 140, open huis a- Leidse werkgroep COC 8 uur nam Zaal Maria Gijzensteeg Lelden geltentoonstelling Avibus. 10io Zaterdag Dansen: Hooglai Jeugd Schaak Sociëteit 25.30 Antiekmarkt. Burchtpletn 9 30 Zaal Maria Gijzensteeg Leiden 1 geltentoonstelling Avibus. 1010 Zondag Zaal Maria Gijzensteeg Leiden geltentoonste 11 ing Avibus, 10—5 Vogelasiel Kinderopvang Informatiebureau werkgemeeuw Kindercentra Lelden Haarlem dl en vr 9 30^12°° 30360) Geo® 2-^4 uur 'nam V'm" W° Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw 1 dl. 10.30—11.30 uur voorm straat 49 wo 10—11 uur voorm straat 2a. wo 4.306 uur nam Wetswinkeltje Juridisch •echtskundlf /olksbuls Aj tilden dl. wo., do. vrll 10—Ttaa 79 uur nam Dienstencentrum 1 gendorpstr. 36. vril 7—9 Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging voor Wedtr en weduwnaars Telefoon Leid? viesbureau: 61112 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en mformatiedi gemeenschap Zuidwest Tel 33921 en 61944 Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders- laven zuster E Ja- lofdtlck 32 Oegstgeef Janssen Nlei GEHUWD: voorzitter maakte zich daarover nog al kwaad en noemde het een schan de dat daar nu alwaar over moest De werken. Lang gewacht en toch gekre- Stel 1 L. J. A. C. Neuteboom: D. de 1 Koordstudio Centrum voor intermenselijke beti kineen ontmoetingsruimte vooi 60 Jarigen Oude Rijn 88, Lel AflOn \7r.r\y Michel; J. R. de Jong en H. P. Tei 44000. Voor advies, informatief P. G. W. Werkdagen van 15 - 23 uur Ontt tlngsruimte: Werkdagen 's avond» 9a mi». Zaterdag gesloten, zondag Beij: raadslid opmerkte dat Je daair dan maar de tijd voor moet hebben als huisvrouw, moest het de burge meester vain het hart, dat zij een anti-propaganda voert voor vrouwe lijke raadsleden, speciaal huisvrou- en dit betreurde hij. Hij wilde echter wel wat tegemoetkoming to nen en een enkele vraag laten stel len, maar mevrouw was toen niet hi de stemming om dat te doen. Dus een kwade mevrouw, waarvoor fractiege noot Olivier moest inspringen en er werkelijk tooh nog de gewenste vra gen uitkwamen, b.v. handelende over de speel-'leerklas, en over de taak van oudercommissies en MAVC- on derwijs. Sportvelden Naar aanleiding van de aanleg van de tennis&anen en hockeyvelden waarover ook bij de begrotingsbe handeling ook was besproken be pleitte Gmelich Meyling (VVD) de beoefenaren van deze sporten inza ke de aanleg van hun banen en vel- kwam, dat daarvan belasting moet worden betaald. Dus f175 netto of bruto? De wethouder stelde bruto voor. dit werd met één stem ver worpen. Ofschoon Brouwer had opge merkt: "dat kan Je de wethouder niet aandoen door alles weer voor iedereen terug te rekenen van net to naar bruto". Besloten werd heel dit geval nog eens te overleggen. Ook wordt nog eens bekeken de voorgestelde verordening Inzake stu diefaciliteiten mede door de opmer kingen van Groenendijk (KVP) en mej. Bekker. Over de aanbiedings brief inzake Cultureel Beleid begon men al een uitgebreide discussie op te zetten. Het schijnt dat "cultuur" Duindam op de bres voor zeeverkenners ZOETERWOUDE De publieke tribune in de Zoeterwoudse raadzaal werd gisteravond vrijwel geheel ingenomen door Leidse Waterscouts. Nu is de publieke tribune niet erg groot, maar het agendapunt waarvoor deze veertien jongens gekomen was eigenlijk ook niet. Toch zag de gemeenteraad kans meer dan een uur te debatteren over het voorstel van B. en W.^tot verhuur van een lokaal van de voormalige kleuterschool De Krakepit" aan de St. Lodewijksgroep in Leiden. De St. Lodewijksgroep Petrusparochie in Leiden switched van land zeeverken- dediging met propagandatoe- iicxo, waardoor een ruimte gezocht spraak over het padvindersleven ln moest worden in de nabijheid van het algemeen en de St. Lodewijks- water. De groep telt gens en is niet bonden aan de parochie als vroeger het geval was. W. meenden dat het lokaal totaal 20 Jon- groep i nhet algemeen en verklapte zo nauw ge- de raad (voor zover deze het al niet wist) dat hij 31 jaar lid is geweest van die groep. Engelkens (PCG) verzocht de wethouder om iets ge vinds april van dit jaar leeg) wel nuanceerder zijn voorstel te verde- verhuur in aanmerking kon ko- digen. Het hem bekend dat o.a bedrag per jaar. De raad viel uiteen in 6en f 1,500,- een peuterspeelzaal stond te drin- lokaliteit. Wethouder twee meerderheden: Een groep, die Duindam verzekerde de raad dat de uitstel wensten van de beslissing, peuterspeelzaal kan komen in het omdat eerst onderzocht moet worden ..Vierde Eendje", de „Krakepitligt of door verhuur van deze lokaliteit de Stichting Jeugdwerk Hoge Rijn dijk niet in ruimtenood zal komen en een groep, die de huurprijs veel het wooncentrum af. De Stichting Jeugdwerk Hoge Rijndijk heeft met Ingang van 1 januari 2 lokalen van „De Krakepit", de lage re tuinbouwschool moet de opgesla gen materialen uit de „Krakepit" halen en in Juni komt de hele tuin bouwschool leeg. Indien er behoef te was aan uitbreiding, dan hadden de verenigingen maar moeten rea geren. De waterverkenners uit Lei den zijn op speurtocht gegaan en hebben dit onderdak ontdekt. Wethouder De Jong betwistte de opmerking van Straver (Vrije Lijst) dat de gemeente winst wil maken door een huurprijs van f 1.500,- per jaar te vragen. Het gebouw vraagt veel onderhoud en bij de huurprijs is alles inbegrepen. Nadat ook de KVP om uitstel gevraagd had, kwam het voorstel tot verhuur in stemming. Het werd aangenomen met 8 vóór en 5 tegen. Tegen stemden P.C.G. en enige KVP-leden. Het voorstel van B. en W. voor de huurprijs ad. f 1.500,- werd verworpen met 5 te gen 8 stemmen. Wethouder Duindam stemde tegen het voorstel van B. en W. en stemde met nog 6 anderen voor een huur prijs van f 750,- per jaar. De Jon gens uit Leiden kregen nog een glaasje limonade en stapten vrolijk op hun fietsen richting Leiden, ze hadden meer gekregen dan zij had den mogen verwachten, Westeinde Het ontwerpbestemmingsplan „Westeinde II en III" werd door de raad een goed plan genoemd. Engel kens (PCG) meende dat een globaal bestemmingsplan de mogelijkheden biedt om bij te sturen. Wel zag hij graag dat alle beslissingen bij de vaststelling van de deelplannen via de raad zouden lopen. Straver diende namens de Vrije Lijst een motie in, waarin B. en W. de ver plichting kregen om alle besluiten door middel van de artikelen 11 en 19 de raad te laten passeren. Straver: 'Ik smoes niks als ik vaststel dat in wezen iets triest gerealiseerd is met Westeinde I. Wanneer ik de blauw druk van het originele plan leg op het huidige uitgevoerde plan. dan klopt er niet veel van". Burgemeester Detmers was gaarne bereid de raad de toezegging te ge ven dat alle deelplannen de goedkeu ring van de raad zouden moeten heb ben. Na deze toezegging trok de Vrije Lijst de motie in en waren ook PCG en KVP tevreden gesteld. De nota over de Volkshuisvesting werd aangenomen, hoewel zowel PCG als KVP graag een betere rela tie tussen het inkomen van de huur der met zijn woningwetwoning za gen. De burgemeester betoogde dat de gemeente geen enkele vat heeft op het inkomen van de huurder. Het stichten van een „Fonds voor so ciale woningbouw" is een onmogelij- de zaak. Informaties hebben ge leerd dat een dergelijk fonds zoals Wassenaar deze maand instelde niet ten goede komt aan de huurder maar aan het rijk. Wanneer de gemeente een fonds sticht voor sociale wo ningbouw, dan verlaagt het rijk de premie en dan wordt er uiteindelijk nog niets bereikt. Met een korte toespraak van het raadslid Rijsdijk en de burgemees ter werd de laatste raadsvergadering van 1973 in Zoeterwoude gesloten. Schouten B'. dé Bock en C. E. de Bruin; H. J. 'aasdorp en E. A. P. Righart van Gel- ;r D. Borst en S. Nieuwenhuijsen; F. ispert en A. L. Loots; A. F. Kllnkert 1 E. A. Timmerman. OVERLEDEN van Dijk (75) man; A. van Dijk (75) an- M C. J. Beelen (73) geh. gew. et L Oolders; H. O. Bonnet (68) an; H. A. den Enting (1) zoon. AUTO BIJ BOTSING BESCHADIGD OEGSTGEEST Door het plotse ling remmen van een voor hem rij dende personenauto kon een vracht wagen bestuurd door een inwoner van Rijnsburg een botsing niet meer ver mijden. Dit gebeurde gisteravond rond half zes bij het Rijnzichtviaduct in Oegstgeest. Bij de botsing werd de personenauto, eveneens bestuurd door een Rijnsburger, aan de achterkant 15 tot ca. i 8 uur~~TëvenB~aanl vnnr lichamelijk gehandicapten. SOS-dienst ■tkbaai SOS-Telefonlsche Hulpdienst te (01710)-25202 Voor a"— lijkheden verkeren werkdag van acht ui uur v.m doorlopend d.w.z van vrijdag acl maandag acht uur vj Humanitas Dienstverlening Humanitas Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Let Aanvragen voor naive dagen; it kerkelijke opleidingsschool voor 2'nsverzorglng Rljnsburgerweg 88 Wethouder Duindam, hier bij de opening van de voetgangers tunnel aan de Hoge Rijndijk, stond gisteravond op de bres voor de belangen van de Leidse zeeverkenners. Hij heeft de slag gewonnen, maar er was een debat van een uur voor nodig. (Foto Jan Holvast) LEIDEN In een woning aan de Narmstraat heeft gistermiddag een flinke brand gewoed. Er ontstond veel schade, vooral in het woonge deelte van de bovenetage. De totale schade, zowel aan het pand als aan de inboedel, zou ongeveer tiendui zend gulden bedragen. De hoofdbe woner, een 28-Jarige Leidenaar, ont- voorgftttaaa. dekte een hevige rookontwikkeling, toen hij thuiskwam. Hij trachtte te vergeefs de brand te blussen, waar op een bij hem inwonende studente, ook net thuisgekomen, de brandweer waarschuwde. Hoe de brand is ont staan is tot nog toe onbekend. Per- loonlijke ongelukken hebben zich Leiden Tot zaterdagochtend 10.00 raadplege men de eigen huisarts; daarna tot zondagnacht 24.00 uur uitsluitend voor spoed gevallen de dokterstelefoon 22222. Dit geldt ook voor de kerstdagen. Leiderdorp Za. en zo. dokter Ouwerkerk Merellaan 184a tel. 44844. di. dokter De Bruijne, Hoofdstraat 8, tel. 22208, wo. dokter Van 't Wout Hoofdstraat 40 tel 30070. Oegstgeest Zo. dokter Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 53747. Eerste kerstdag: dokter Held Marelaan 36, tel. 52255. (Deze dienst gaat in op maandagavond 22.00 uur en duurt tot woensdag 00.00 u). Tweede kerstdag dokter Reterink, Terweeweg 152, tel. 50394. Voorschoten Za. dokter Tromp, Baron van Ghentlaan 5, tel. 01710-62159. Zo. dokter James, Leidseweg 51, tel. 2520. Eerste kerst dag: dokter Van Dam, Prof. Assertlaan 26, tel. 3960. Tweede kerst dag dokter Kostense Voorstraat 23, tel. 2493. Warmond Vrij. 18.00 uur tot za. 10.00 uur dokter Lempers. Churchilllaan 13 Voorhout tel. 02522-10140. Za. 10.00 uur tot zo. 9.00 uur dokter De Gijzel, Swellandstraat 16, Warmond tel. 2866. Zo. 9.00 uur tot ma. 8.00 uur dokter Walenkamp, Dorpsstraat 45, Warmond tel. 2220. Maandag dokter Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout tel. 02522-11393 en dokter Lempers Churchilllaan 13, Voorhout tel. 02522- 10140 uitsluitend voor spoedgevallen: spreekuur van 9.00-9.30 uur. Ma. van 22.00 uur tot wo. 9.00 uur dokter Walenkamp, Dorpsstraat 45 Warmond tel. 01711-2220. Wo. van 9.00 uur tot do. 8.00 uur dokter Lempers Churchilllaan 13, Voorhout tel. 02522-10140. W ijkverpleging Leiden Za. en zo. zuster Kohlenberg. Lammenschansweg 339. tel. 26006. Di. en wo. zuster Van der Graaf Wijngaardenlaan 19. Voorschoten tel. 01717-2337 en zuster Burghoorn. Marislaan 7. Lei den tel. 20613. Leiderdorp Zo. zuster Van der Kley, tel. 33773. Di. en wo. zus ter Prins tel. 92023. Oegstgeest Za. en zo. zuster Meyboom M. H. Tromplaan 228. tel. 55480 b.g.g. 54500. Di en wo. zuster De Bruyne, Van Effendreef 27. Leiderdorp, tel. 31463 b.g.g. 54500. Voorschoten Za., zo., di. en wo. Gezondheidscentrum v. d. Waalstraat 25, tel. 4641. Warmond Za. en zo. zuster Tiel. Friezenhorstlaan 27. Sassen- heim tel. 02522-11643 en di. en wo. zuster Posthuma, Kagerdreef 308. Sassenhelm, tel. 02522-11463. Apotheken Leiden De apotheekdienst in de Leidse regio wordt van vrjj tot ma. 17.30 uur Zuiderapotheek. Lammenschansweg 7, tel. 23553 en R v. Breest Smallenburg. Loevestein 7. Leiderdorp tel. 99211. Di. tot wo. 8.00 uur Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht 48, tel. 21060 en Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapark 8. tel. 53274. Wo. vanaf 8.00 tot vrijdag Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085 en Voorscho- tense Apotheek Leidseweg 86, tel. 01717-2525. Gespreksa vonden Gespreksavonden Baha-l gemee schap. Di. 8.15 uur nam Diamantp jv ?7, L?1,de5' wo 8 uur nam Kenni laan 11. Oegstgeest, vrij. 8.15 uur n Ji Fred. Hendrikplantsoen 25. Lelderd in Release Hulpverleningsdienst Release, we Rijn 20a. tel 24555 Ma t/m 8-10 u nam bovendien dlnsd t/t 2-5 uur nam met uitzondering OB dagmiddag Architecten Architecten-informatiecentrum land. Op werkdagen telefonisch b baar onder 26385. Zitting op de dagavond van 7.30 tot 9.30 uur L Leids Volkshuls. Apothekersdilk SS Twentwel maandag donderdag vanaf 21.C Toegang voor mensen vanaf 2 Dienstencentrum Noordeindptein 2b. cel. 40483 mene informatie dagelliks van LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.ï Witte Siingel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en administrt |fj tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement 110J2 Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement f 11& Losse nummers f Oi Abonnementsgelden bij vooruil- betaling te voldoen Bij autom*- tische overschrijving geen miinistratie- en Incassokosten Nabezorgung van 18.00—: Zaterdag van 16.00—18.00 u Telefoon 01710—30500, :w

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2