DRIE HOERAATJES VOOR JEZUS Kinderen over Kerstmis ANTE IS ALLEEN jezus zegt: Haastig blij Kerstmis op rijm „binnen..: racefiets in de boom Geweldig bedankt Kerstmis is Jezus geboren dan pfc Je aan: kaarsen, kerststal- kerstbomen. kerstballen en veel meer. jn het kerststalletje komen te un: een kribje, in het kribje Je- maria. herders en nog een ir dingen. je denkt aan de kerstboom, aan arsen. aan ballen, aan zilveren Dgers, en aan de piek boven op kerstboom. Dan zing Je verschillende Iiede- b.v. de herdertjes lagen bij tnachten. de kerk staat een kerst- Somiggen mensen hebben een jstboom. maarde meeste hebben een kerststal. Een kerstboom is heel gevaarlijk komt door de kaarsen, als kaars om valt vliegt dierekt kerstboom in de vik. Als dat ge art, J& wat dan, dan vliegt {huis in de vik. komt de brandweer en hoor jt&die, tadie, tadie, tadie" en hoor je „ssssss", dat is het ter dat uit de slangen van de indweerauto komt die de indweers beethouden. Soms zit er nog een poes in het is, of kleine kinderen van 1 ot jar of één dag of pas een hal dag, dan is die pas geboren. doen hele stomme men- die daar aan denke zijn de mensen met of zondei [Stal, somige mensen vieren [s kerstmis, dan leggen er pak- Van wie krijg je die, natuurlijk kerstman. De meeste mensen vieren het sinterklaas. [erstmis is een belangrijke dag, is jezus toch geboren, lezus is nu in de hemel, daar is bij god. Ea ook bij Maria. Me weet hoe god ontstaan is? ik. Hoe is hij dan ontstaan, weet niemand. Behalve de osen in de hemel zoals god adam, eva, abraham, de stelen. )ok is bij het kerststalletje de koningen. Maar, die komen veel later dan kerstmis. Bij kerstmis horen de engelen jezus apostelen niet herders 0 schapen 3 koningen 0 maria Jozef En natuurlijk het keststallentje Of de kerstboom. Maar.die is gevaarlijk, dat staat er ook in. Kaarsen zijn gevaarlijk. Op en door en voor en naast heb ben sommigen mensen witte of gekleurde lampjes aan een slinger. Dan doé Je de steker in de stop- kontakt en floep aan is het licht. Weet Je waar dat was, waar jezus geboren was, natuurlijk in juruzalem. Dat is gelovik gebeurt in de 9de Dat is meer dan 1000 Jaar gele* den. Jezus houdt veel, heel veel van vrede, niet van oorlog, dan ster ven de mensen toch. Kerstmis is een leuke dag, heel leuk zelfs. De meeste mensen denken: hé, we krijgen een witte kerst. Witte kerst betekent: dat het vol met sneeuw ligt met kerstmis. Dat is nou witte kerst. Ook denken mensenhé, we krijgen geen witte kerst. Dan ligt er geen sneeuw op kersmis. Dus dan ook geen sloten ijs. Allemaal sloten zonder ijs. Allemaal straten zonder sneeuw. Allemaal bomen zonder sneeuw Toen jezus geboren is hadden ze geen karren. Alleen paarden. Dat is weer heel wat anders dan auto's, fietse, bommers, scoeters, moters, vliegtuigen, boten, en nog veel meer. Op kerstmis is jezus geboren, 3 hoeraatjes voor jezus, hoera hoe ra, hoera, leve jezus, leve Jezus en zo is het gekomen dat het kerstmis i^ Einde. 'pOM. ieb feest dn Kerstmis. (Thea). stond boven op het dak- engeltje op met een lang pa- staat erop gloria op weet Je dat moet schrijven gloria het of ben Je doof. er stond arde) slingers in de kerst boom uit en ze levden nog lang en gelukkig (Sandra). De kerstboom is mooi groeri. We zingen liedjes over kerstmis bij de kerststal en mijn moeder gebruikt het nieuwe servies, in de kerstboom hangen zes kransjes en als kerstmis is afgelopen is mogen wij die opeten, bovenop de kerstboom staat de piek met ballentjes eraan. en wij hebben een weekje vrij als het avont is kijken we tefe dan gaan we naar bed. lekker dromen. Jolanda) Wij en andren vieren het kerst- misfeest. het is soms wel leuk maar als ze alleen zijn niet. zo als tante rie beneden die is al leen maar ze vierd het toch alleen dan moeten wij het kerststalletje van de vliering halen (Ria). Toen ik uit bed kwam stond er een kerstboom en ook een kerhuis. van maria en Jozef en de kintje van ma ria de kintje lag in de wieg. en josef die was er ook bij. toen me moeder op stont moest me vader niet naar werk (Silvia) als het kerstmis is dan zetten we de krib neer en we zetten ook de kerst boom neer. nu begint het egt. het begon zo. maria en jozef waren in een lelijk kapot huisje en op één dag hoorden ze dat ze hun naam moesten schrijven in de plaats waar ze geboren zijn. de eerste dag konden ze nog een herberg vinden maar de tweede dag nog minder. en de derde dag konden ze niets meer vinden. toen reden ze verder met hun ezel maar de anderen mensen hadden paarden want paarden gaan ook veel harder, en precies op die nacht kreeg maria een kintje. 's avonds koopt iemand anders voor ons een kestmisboom wij hoe ven het niet en dan heb ik van mijn oma een geknoopte tas gehad en dan droom ik nog van mijn opa en oma in beesterzwaag. (Marianne). mijn vader kon het kestalletje niet neer zetten want als wij het kerst- stalletje er af gooiden nou dan oei (Tonnie) Wij en de anderen vieren kersmis het is op een gewone dag kijk Je viert het zo Je zet een kerstboom neer en een kerststal neer. Je versiert het. je zet een kerstplaat op en je zingt en Je gaat met een bedroefd gezicht naar bed Je bid Je gebedje en dan is onslieveheert weer te vreden. en je slaapt in Je moeder zegt dag en Je word weer waker smorgen's is het het leukste, en smiddg's is het ook wel leuk hoor. (Jacqueline) Het is bijna kerstmis dan is het feest, het duurt wel een beetje lang maarja als het kerstmis is dan hange er leuke balletjes in de kerstboom en ichtjes. nou dat is erg lief maria is erg lief (Irma). EIGENLUK N BEETJE Nou als het kerst is dan denk iedereen aan de here jezes die geboren is. En daarom is het eigenlijk een beetje feest. En dan denken de mensen: het is eigenlijk een beetje feest. En dan zetten wij de kerstboom uit. En dan hangen wij ook de ster Mijn kestfeest. Vledejar vont ik het kerstfeest het mooist. Want mogt ik erg lang op blijven. En toen stonned er veel kasjes. En toen ging me moeder een ver al uit de bijbal verttelen. Het ging zo. Jarve en mara moesten hen in la ten schrijven in betlehem bij konig kijzer. Hij wou weieens weten hoveel men sen in zijn lant waren. Maar het was al zewat avont en mar ja was al zo moe Daar zag jazuv er één. Ze klopen aan. De man van de herberg zijde herberg is al vol, maar daar staat een stalentje. Gaat daar maar dn. Jazuv en mara gingen er naar toe. En gingen naar binen toe. En jazuv maaketen een bed van stro. Mara ging in het bed van stro lig gen. En Jazuv maakten ook een bed voors zig zelv. En in de nagte geburde het. En nu over de Herdedes. Er zaten heders in het feit en plat- siling geberde er its wonderluk. Er kwam een mesnigt van enlen uit de hemel valen. De hederes schroken erg. En de egnel zij heel vringelek: vresneit, ik kom een heluke botsgap ?ngen. Er is een koning op arde geboren. En de englen zongen: ire zij god in de horten hemelen. En de herdes gingen er dadelek hen. Ze kwamen bij de stal. En gignen naar binen. En zaagen de konin ligen en brag- ten gesenken en spiel en. En aubade hem. En smorgens vroeg ginen ze het aan de agent vertellen van wat er in de nagt geburt is. De mensen ze wout ndet geloven. Maar ze wisten nergens van. En ze vonde de kriben. 's Avonds ga Je naar de kerk. Dan leer je van God en marieja en Jozef en Jezus. Maar in andere landen ndet. Want daar heeft het in 7 Jaar niet geregend (Petra) Wij hebben het altijd zo goed we moeten is een keer 5 gulden naar landen sturen die honger hebben dat vinden ze best goed. In landen waar ze honger hebben ruilen ze een emmer voor een hand graan. (Hans) Als het kerstmis is dan kijk Je met open ogen door de vlam van de kaars. De mensen in een biarden- centrum zitten voor het raam net als mijn oma want die zit ook in een bejardencentrum (Sjaak) Er is eigenlijk nog geen kerstmis, geweest wandt er is pas kerstmis als overal vrede is en overal evenveel vrede is. (Lucien) Het is kerstmis, het is bijna kerst feest met mooie kerst bal en ook mooie ste'r. en iedereen is haastig en blij en ook sint die is ook blij, en de kerst man die zal ook wel blij zijn. Ieder een is blij. (Angelique) Als het kerstmis is dan zetten de mensen hun kerstboom neer met mooien ballen er in en een piek er boven in soms met een engel dat is ook leuk of een kaboutertje dat is nog leukker. En als het kerstmis is dan zetten de mensen meschien de kerstboom niet neer of wel dat moet Je niet aan mijn vragen (Bian- ca) Als het kerstmis is haalt Je moe der of vader het stalletje van de oude rommelzolder dan maakt zij het weer schoon. Je zet de beertjes in het stalletje. Je vader gaat die middag weg. jij denkt waar gaat hij nou heen? Na een paar uur komt hij trug en wat heeft hij daar. Een hele grote kerst boom. De lichtjes gaan uit en de kaarsen gaan aan. Dan zie Je allemaal kleine lichtjes. Dan spuit Je vader sneeuw op de kerstboom en engellehaar. (Pieter) Weet Je waarom in november iede re keer is: om dat jezus die maand geboren is. de winkels wor den dan versierd (Coen) In de kerstboom hoort een kerstbal en een vogeltje en nog veel meer. en je kan een klein kerstkransje van chocola kopen (Hans) Savonts komt de kerstman dan leg gen de mensen al op bed. en als het te laat wordt gaat de kerstman weg En dan hangt er in de kerstboom heel veel belletjes en rozenkranzen. en balletjes en nog veel meer ande re dingen, en Miep vroeg of ze haar nieuwen kleren aan mocht doen. en Hans ook en ze mochten hun nieu wen kleren aan. en vader ook en moe der ook. moeder was in het lang en elsje ook. vader was in een lange broek, en dat was ook heel leuk hoor. (Mo- niek) Dan ga ik zinen en naar de kerst boom kijken .en dan gaan we lekker eten en dan mag ik heel laat op blij ven (Jan) de deur in. wij zetten ook de kerst stal in de kast Johan) kestboom, denetaken, kerstplaten, kerstsliners, ikerstpiek, keslederen, kestklokken, ke'rstpot, Jeses, marieja, jofes heders, elfj is, wiegjes en de drie koning. (Peter) Jezus ligt in een kribbetje. Dat is een soort bed. Op de kerstboom staat een grote piek. Een piek is een soort punt van een speer. Ook doet moe der wel eens vogeltjes in de kerst boom. Dat zijn geen echte vogeltjes hoor, nee deze vogeltjes zijn van ijzer. Maar weet Je wat ik nog niet ge- zegt heb? Bij het stalletje waren ook apostelen en engels. Waarom eigen lijk De 'kinderen trekken mooie kleden En de grote mensen ook. En de kerk wordt versierdt En de klasse ook. En in de winkels maken ze mooi En de kinderen maken mooie te keningen. En we eten dan wel is lts lek kers. Kip of gebak of zo its. En in de straat komen lichtjes. Ende mensen hébben ook kerst bomen in huis. Waarom doen de mensen het ein- gelijk? De mensen doen het omdat het kerstfeest is. Als het winter is is het koud en guur. Maar binnen is het warm. bij het vuur. En de kerstboom staat in de hoek En we lezen gezelig een boek. En bmnen draait een kerstplaat. En we eten een groot stuk taart. En we zitten gezeüg bijéén. En de poes zit bij de haart alléén. En voor het raam hangt een grote kerstster. Dat is nog niet alles want er. Want er hangt ook nog een kerst bal. Die hoppelijk niet breken zal. En de herders in het veld die het grote niews hoorde van de enel die op het veld kwam bij de herders het vertelltde. En de herders ginen er gauw heen. En toen later waaren ze bij de stal en toen klopten ze aan. Toen zegt Jezus binen. En deet de deur open. REDEN Kerstmis is leuk omdat de men sen dat leuk finden. En dat de mensen de heer ge schenken welen brengen. En daarom noemen ze het kerst feest. Nou verleden Jaar toen vond ik 't kerstfeest heel mooi. Want toen hadden wij de kerst boom uitgezet. En we hadden een piek. En aan alle twee de kanten zatten twee paddestoelen. En als de deur open ging kwam de wind binnen. En dan kieperde ze tegen elkaar. En er zat een vogel in. En een racefiets. En er zat ook nog een kabouter Het was geen echte kerstboom. Het was een namaak. Het is niet gemakkelijk voor kinderen van zo'n jaar of zeven, acht om, voordat Sinterklaas is gekomen, al gedachten op papier te zetten over Kerstmis. Het is toch gelukt en het re sultaat zit hierbij op deze pagi na. We bedanken alle jongens en meisjes van de Heilig Hart- school uit Leiden, die hebben meegewerkt deze pagina samen te stellen. Daar zijn ze dan: Haaije Bijl, Linda Dubbelde- man. Alpons de Goede, Marieke de Goede. Hanneke Grootjens, Brigitte Hulsen, Johan Houten, juffrouw Hoeks, Annelies van den Berg, Rudi Bekken, Lucien Berveling, Jan Gordijn. Pieter d Haas. Wim Hegi, Gerard Hoek. Robbie Hoogenboom. Petra Hoog. Sjaak Mare, Rudi Nies ten. Kees Prins. Coen Raaphorst René de Roo, Marcel v. Schaik. Jacomine Schenk, Hans van der Sluis, Ronald van Velzen, Mo nique Vogelenzang, Petra Wiel- ders. Corina de Wit, Johan Wijfje (Johan heeft 't in zich om later misschien een verslag gever te worden), Cor van den Berg, Sandra Driessen, Ineke Marks. Rob van Emmerik. Y- vonne Giesbert, Angelique de Goede, Peter Gordijn, Michel Henzing. Moniek Kuiken. Bianca Nieuwenburg, Pauline Overdijk, Johan Prins. Robbie Rekelhoff, Nico Rovers, Peter Schouten, Ati Schouten, Jan Sierat, Hubert Vogelenzang, Pe ter van der Wef, Ad van Mook, Richard Aarts, mevrouw Dietz, Peter van den Akker, Sandra de Goede, Jeroen de Haas, Jo landa van Hees, Tonny vin der Meyden, Mieke Meyers, Nancy Dubbeldeman. Ria Overdijk, Marco van Schaik. Marian Sil vester. Irma Strijk, Jacqueline Thorn, Ingrid Verhoeven, Thea van der Werf, Nico van Wijn gaarden en Silvia van der Hoe- Jullie allemaal heel, heel har telijk en geweldig bedankt Te kenaar Joop Walenkamp na tuurlijk ook. Ook de kinderen van de Chr. Basisschool „De Springplank" uit Ter Aar hebben verschrik kelijk hun be$t gedaan. Dat waren Ria den Brave, Rik en Johnnie Hoogenes, Bert Hulscher. Ingrid Meeuwis, Tonnie Wassenaar. Kees van Woudenberg (alle maal van de tweede klas). Eli sabeth Been, Rosella van Bei eren Berge Hcnegouwe, Hans d Bleker, Pièrre van Eyk, Jaap Kempenaar. Marja Lankhaar. Joke van Leeuwen, Wilma van der Lip, Elly Reyngoud, Rita v. der Ster, Kees Turkenburg. Piet Turkenburg. Jaap Verboom. Eric Verkerk, Rineke Verzaal. Dick van Vliet en Klaas van der Vliet (allemaal van de der de klas). Verder natuurlijk me neer Walraven, die ons erg goed heeft geholpen. Héél erg hartelijk bedankt. PAUL WOLFSWINKEL EN ELISABETH TOLENAAR

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 31