ïrnst Happel op ia een ruzie met vakantie Sevilla ijf remises; stof ot discussie Ik ga natuurlijk niet tussen twee stoelen zitten Beslissingswedstrijd Spanje-Zuid Slavie pypERDAG 20 DECEMBER 1973 SPORT PAGINA 11 (Van onze sportredactie) SEVILLA/ROTTERDAM Ernst Happel staat voorlopig pon-actief. Zaterdag vertrekt de trainer van Sevilla naar rremolinos om daar vakantie te gaan houden. Happel heeft d diepgaand conflict met "zijn" bestuur over een disciplinaire taf, die hij spitsspeler Uriona heeft opgelegd. Het ziet er naar dat Sevilla een ontslag-procedure bij de Spaanse voetbal- ad aanhangig wil gaan maken. Dat schrijven in zulke geval- ide Spaanse reglementen voor. Met een eventuele komst van ppel naar Nederland als bondstrainer heeft de hoog opgelo- twist niets te maken. gel daarover: „ik ben uit Ne- ad nog altijd niet officieel be- fi Ik had er dan ook geen be- aan om daarom deze zaak spits te drijven. Ik ga na- Ijk niet tuss entwe esboelen zit- u een ontslag bij Sevilla in de verste verte niet raken, rraor is de situatie hier veel te i ongemakkelijk". icipes rainer benadrukte gisteravond, Hoop van een gesprek met de la-bestuurder en, dat de contro verse louter en alleen is ontstaan op grond van het feit, dat hij als verantwoordelijk oefenraeester zijn principes strak heeft willen hand haven. „Toen ik hier kwam, vroeg men van mij discipline in de ploeg te brengen én de fysieke kracht te vergroten. Wel, dat heb ik gedaan. De Jongens hollen nu de volle ne gentig minuten en ik handhaaf een strakke lijn. Uriona meldde zich een half uur te laat. Ik heb hem weggestuurd en te verstaan gegeven, dat hij niet zou worden opgesteld. Dat pikte de voorzitter niet, maar 5uiker-damtoemooi ik wilde niet van mijn principe af wijken. Als er discipline moet zijn, dan moeten zulke dingen aan mij worden overgelaten. Toen dat niet bleek te kunnen heb ik gezegd: la ten dan de voorzitter en de aan voerder de zaak maar verder rege len, maar ik trek mijn maabtregel niet in. Daarop hebben ze me ge schorst. Gisteravond was er een ge sprek, maar we zijn niet nader tot elkaar gekomen. Ze wilden de zaak aan de Spaanse bond gaan voorleg gen. Nou, ik wacht maar af". Mentaliteit Happel doet dat nu tijdens een va kantieperiode in Torremolinos, sa men overigens met Rotterdamse kennissen. „En misschien kom ik daarna nog weer even in Rotterdam langs. Het hangt er maar vanaf hoe ze hier de situatie verder willen op lossen. Nogmaals: ik ga niet bank- kroet als ze me hier ontslaan. Je komt hier voor de gekste situaties te staan, maar enfin, ik ben de eni ge niet. Maandag sprak ik Michels die begreep het allemaal meteen en hij vond, dat ik het nog een stuk moeilijker had dan hij, want in Sevilla is de mentalaiteit nog weer anders dan in Barcelona. En er zijn zo nogal wat buitenlandse trainers, die daarvan kunnen kunnen mee praten". Lijmen Overigens is het nog lang niet ze ker, dat Happel zou kunnen komen om de leiding van de WK-ploeg op zich te nemen. Langzaam schijnt de handhaaf - Fadrhonc-groeptoch weer enig terrein te hebben ge wonnen en worden links en rechts de brokken gelijmd, die o.a. het Hulshoff-interview in Vrij Neder land (waarvan het merendeel der spelers heeft verklaard, dat achter staat) hebben veroorzaakt. Uit een groep Nederlandse trainers, gisteravond napratend na Feyen- oord—Standard kon men een onom wonden „Happel komt niet" verne- En Cor van der Hart sprak niet beter kunnen om het wereldkampioenschap voet bal in de Europese zone, krijgt nog een vervolg. Door de overwinning van zullen de organisatoren van het we reldkampioenschap en de voetballief hebbers over de gehele wereld nog even moeten wachten voordat de zestiende en laatste deelnemer aan het wereldkampioenschap bekend is. Evenals dat enkele weken geleden het geval was tussen Oostenrijk en Zwe den zullen nu Zuid-Slavië en Spanje nog een wedstrijd moeten spelen om uit te maken wie zich uit groep zeven van de voorronden plaatst voor West- Duitsland. Door de overwinning kwa men de Zuidslaviërs niet alleen op hetzelfde aantal punten maar ook op dezelfde doelcijfers (62) uit als Spanje. Het treffen tussen Griekenland en Zuid-Slavië, dat in het Karaiskakis- stadion door slechts 15.000 toeschou wers werd bijgewoond, had een uiter mate spannend verloop. Binnen een kwartier stonden de Zuidslaviërs, die nog nooit met meer dan één doelpunt verschil van de Grieken hebben kun nen wininen door doelpunten van Bajevic (10) en Karasi (14) met 20 voor. Zuid-Slavië achtte zich op dat moment al zeker van een plaats in de eindronden. In plaats van 30 werd het eohter 21 door een treffer, die EleftoeraMs in de 28ste minuut voor zijn rekening nam. Vlak na de goal van Elefterakis moesten de Zuidslaviërs een tweede slag incasseren. De Westduitse scheidsrechter Kurt Tschenscher, die de nerveus spelende ploegen goed in de hand hield, stuurde na precies een half uur Bajevic, de maker yan de eerste goal. uit het veld wegens slaan van een tegenstander. Vijf minuten voor de rust werd het zelfs 22 door dat Katalinski bij een Griekse aan val de bal in eigen doel schoot. La- dilao Kubala, de Spaanse trainer en zijn landgenoot Ferenc Puskas, die als trainer van Panathinaikos in raadselachtig maor krachtig: „ach, de beslissing is al genomen, ai is e nog niet bekendgemaakt". En Athene werkt, felecileerden elkaar al hij doelde daarbij kennelijk niet op met de plaatsing van Spanje, het verdwijnen van de nu overigens Het bieek echter voorbarig. De ook met vakantie zijnde Fadrhonc. Zuidslavische ploeg kwam moreel minder speelde toch beter Slavië en in de allerlaatste minuut van de wedstrijd sleepte Karasi met tweede doelpunt de beslissings- Kampioenschap Leidse Schaakbond LEIDEN De strijd om het per soonlijk kampioenschap 1974 van de Leidse Schaakbond zal over enige weken weer losbarsten. Een heet hangijzer op de jaarvergadering van de LSB waren de speeldata. Volgens een aantal afgevaardigden, met name van LSG en Voorschoten, zou het toernooi in een maand of zelfs in een week afgewerkt kunnen worden. Stu denten en vrijgezellen kunnen dat inderdaad wel opbrengen. Hun hoofdargument was, dat tijdens een over een aantal maanden uitge smeerd toernooi hun vorm wel eens kan veranderen. Lijnrecht daartegen over staan natuurlijk schakers met een gezin, die ook wel eens aan een kampioenschap willen deelnemen. De wedstrijdleider hakte ten slotte de knoop door en kondigde aan, dat de eerste ronde van de strijd om de LSB-titel op vrijdagavond 4 januari 1974 gehouden zal worden. In ver band met eventuele uitgestelde of uit te spelen hang-partijen zal de tweede ronde veertien dagen later zijn. De speeldata zijn derhalve: 4 en 18 januari, 1 en 15 februari en 1, 15 en 29 maart.') De wisselprys, de Zilveren Koning van het Lefldsch Dagblad, en de titel zijn nu nog in handen van Ad van den Berg. De wedstrijden, die in de Rijnland flat, Bachstraat te Leiden, zullen worden gespeeld, beginnen iedere vrijdagavond om kwart voor acht. O De zeven ronden zullen volgens het Zwitserse systeem wonden afge werkt. 0 tweede ronde van het inter- rale Suikentoernooi eindigden ian de zes partijen in remise, nee stond deze ronde schijn in schril contrast met de eer- aarin maar liefst vier beslis- i te noteren vielen. Maar het «aardige is Juist dat er giste- ?oor de ware damliefhebber Niet correct te genieten was dan in de - correct - Goudt incluis - een cent voor onze landgenoot. Metsjanski beging echter op zijn minst één, maar misschien wel twee onnauwkeurigheden, die Goudt in staat stelden alsnog te bereiken. Sij brands over de duels Metsjans- Gantwarg-Drost, Wiers- ostovoy en Laporba-Cazemier ïijfeld nog lang nagepraat Q. Dat zal minder het geval net de party Baba Sy-Pers- lie tengevolge van een ernsti- it omstreeks de vijftigste zet de Senegaleese grootmeester aen werd, nadat deze zich de partij tot verdedigen had a bepalen (trekkelijk aantrekkelijkste party was iüjnlijk wel die tussen Gant- Drost. In een enigszins on gelijke klassieke opening be de jonge Nederlander spoedig ïkhofveld 29. Even later werd ipatroon doorbroken met een Kling, die een zwarte schijf randveld 35 bracht. In de volgende opbouwfase trachtte 'irg zich van het centrum te maken. het evenwicht niet noe- aard verbroken werd namen inningen toch zienderogen toe. rtuigde van groot tactisch in- dat Gantwarg zich omstreeks zet, toen Drost al in grote verkeerde, aan zijn rech- liet opsluiten. Dat leverde Enige zetten later belangrijk El op, maar Juist op dat mo teek de Gantwarg-machine stokken. relijks itval naar veld 23 kon nauwe- torrect genoemd worden. En Drost op de 44ste zet 7-11 ld zou hebben, had het er ie Russische kampioen donker ten. In plaats daarvan echter ie Friese meester de witte onmiddellijk aan, daarbij e dat Gantwarg over een beschikte. Dientengevolge Drost een nadelig eindspel in, Kinst bleek de stelling - ook analyse - voor de Rus niet bevatten, stelde Mostovoy na een jelmatig openingsspel in de een centrum-aanval op terwijl de Fries zelf in jeling ging. In het gevor- idenspel brak Wiersma de aanval af, met de be- het initiatief te veroveren, [slaagde hij slechts gedeelte- want de Franse oud-kam- ledigde zich uitstekend fen vrijwel gelijkwaardige pun- iag te bereiken. 'baarlijk was de wijze waar- Ken Goudt aan de klauwen ugdwereldkampioen Metsjans- ®apte. In de opening en het middenspel ging het de Jon- sterdammer nog wel voor de maar langzaam maar zeker '1 zich van het middenbord ^en. Naarmate het midden- 'orderde werd Mets Janski's °P de zwarte stelling sterker, ïf de tijdnoodfase gaf niemand Jan Cazemier behandelde een vij andelijke kortevleugelaanval van de Italiaan Laporta niet helemaal cor rect, of beter gezegd: helemaal niet correct, want hij dreigde volkomen weggespeeld te worden. Toqn Lapor ta echter de winst voor het grijpen had, overzag deze een afwikkeling, waarmee de Nederlandse Zwitser nog Juist op remise kwam.Herme- link-Smith tenslotte eindigde even eens in een puntendeling, nadat de Nederlander lange tijd een licht overwicht had bezeten. [en Baba Sy (Senegal) Pershad (Sur) 2—0 Gantwarg (Rus) Drost (Ned) 11 Metsjanski (Rus)' Goudt (Ned) 1 1 Laporta (Ita) Cazemier (Zwits) 1 1 Hermelink (Ned) Smith (Vs) 1 1 Wiersma (Ned) Mostovoy (Fra) 1 1. Stand aan de kop: 1/5. Smith, Drost, Gantwarg, Mets janski en Baba Sy allen 3 punten. Voor het jeugd wereldkampioen schap werden ook de partijen voor de tweede ronde gespeeld. De uit slagen zijn: Bhaillal (Sur) Clerc (Ned) 0-2 Korenevski (Rus) Novikov (Rus)' 1 1 Sedlacec (Tsj SI) Lesnes (Fra) 02. Jansen (Ned)' Bergo (Ita), 2 0. stand aan de kop:. 1. Jansen 4 punten 2/3 Clec en Korenevski 3 pnt. Dames wereldkampioenschap (twee de ronde) Dames wereldkampioenschap (twee de ronde) Tatjana Stepanova (Rus) Elena Mikailovskaja (Rus) 0 —2. Danielle Brose (Belg) Cato van Setten (Ned) 2—. Barbara Graas (Ned) Raymonde Barras (Fra( 0 2. Stand aan de kop 1/2. Mikailovs kaja en Barras 4 punten. JEUGDSCHAAK GRONINGEN De uitslagen in de derde ronde van het Jeugdschaak toernooi in Groningen zijn: KoopmanMakarychev Vz, KuligowskiVan der Linde 10, In- kiov—Mack 0—1, Nixon—Anselmo 0 —1, Fraguela—Guddahl Kroll Miranda 10, PinterBloch afge- br., MestelWedberg 10, Goor- machtigh—Smith afgebr., Spacek— Hanau BJarnasonGravila- kis 10, MarjanovicUrzica 10, SalonenOtt 10, WansoHellmayr afgebr., OneyKnight 10, Passe- rottiPisaniBencini 10. De stand luidt aan de kop na de derde ronde: 1. Kuligowski (Polen) 3, 2/5. Koop man (Ned), Mack (W. Did), Ansel mo (Monaco), Makarysjev (Rusland) 2K. Oefenwedstrijd LEIDEN Zondag a.s. (aanvang 11 uur) speelt UVS in de kikkerpol- der een oefenwedstrjd tegen ASC. Met kerst en oudjaar daarbij kunnen we rustig van overheerlijke avondjes spreken. De Bijenkorf wi' l u graag helpen, ze zo feestelijk mogelijk te maken. Waarschijnlijk heeft u onze culinaire folder al in huis. Nee? Gauw halen. Hij heet: de 31 heerlijke avondjes van december. De proeverijen. Onze afdeling levens middelen is weer een paradijs voor alle mensen met een lichte tongafwijking. (J kunt er kennismaken met onze nieuwste buitenlandse kazen. Met onze vier ragoüts van eigen merk. Er is een aparte stand met kruidensuggesties. In sneltreinvaart noemen we dan nog de soepen, wildgerechten, hammen en paté's. En tot slot van uw bezoek aan de afdeling zouden we suggereren: I café au chocolat of café cinnamon. Tips. Piepkleine hapjes voor oudejaar. Maar op de andere 364 dagen van het jaar smaken ze ook prima. Sneetje zalm. Witbrood met plakje gerookte zalm. Daarop plakje gekookt ei en wat imita- tiekaviaar. Witte peper. Sardini. Witbrood, belegd met een mengsel van geprakte sardines, boter, citroensap en zwarte peper. Garneren met fijngesneden uiering en stukje piment Anneke's delipht. Witbrood, besmeren met tonijn uitblik, ontpitte zwarte olijven, kappertjes (alles zeer fijn gesneden) olijfolie, citroensap en een drupje cognac. Gameren met verkruimeld hardgekookt ei. Roque-a-rolL Bruinbrood met mengsel van boter, sour cream en roque fort. Gameren met gehakte noten. Randy bite. Bruinbrood besmeren met gekruide lever worst en moutarde de Dyon. Daarop plakjes ham. Augurk en wat kappertjes. AMDIHT IPIRIIJSWINNIEICS. Gerookte gesneden zalm. Ais Prijswinner per 100 »»»5,50. Gerookte zijde zalm. (900-1200 gram) als Prijswinner 27,95. Champagne. Pol Gessner. Brut of demi sec. Als Prijswinner 14,95. "w Kaaspakket in linnen doek. 125 gram Camembert, 170 gram St. Paulin, 70 gram Brie Favori eh 100 gram Petit Rubino. Als extra: een linnen doek met kaart van Frankrijk en de afkomst van 53 Franse kaassoorten. Als Prijswinner 5,95. TV-toast Kleine ronde toastjes. Als Prijswinner drie pakjes voor 2,50. Elitehavcr. Met zeven verschillende noten. Als Prijswinner 250 gram voor 2,40. En 500 gram voor gQ sverscU inde Bijcnkcrfj^^

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15