Standard zorgt oor verdiende verwinning van evenoord2-0 CHRISTIAN PIOT: WAT EEN KLASSE CONCEP CONDOOMS HOLLAND wordteen SKOLLAND PIE PPIE im van Hanegem: "In de rust had het al 5-0 moeten staan Sporttoto JERDAG 20 DECEMBER 1973 ITTERDAM Alleen Jörgen Kristensen liep nog met een "zwaar weer voorspellend ge rond toen Feyenoord al lang in de kwartfinale stond en de kameraden eindelijk weer handen ineen sloegen. Niet wetend dat met een 20 score een geldig toegangsbewijs volgende ronde was verdiend, uitte de frêle balgoochelaar zijn misnoegen over het ge- spel van zijn teamgenoten. Sprak de UEFA Cup hen dan zo weinig aan? Pas toen Wiel Coerver hem op de grote waarde van zijn doelpunt in Luik wees klaarde het ge- van de Deen op. Neerlands laatste hoop in bange (Cup) dagen, Feyenoord had min of meer utree gekregen van Standard Luik, dat na een angstige tweede helft na rust tweemaal in sprong. de 55ste minuut uitgevoerde zette de Belgen indirect op Nauwelijks vijf mi- stond de voor Rora verschenen het veld of hij presen- Peter Ressel met gulle hand een lange omweg via Kris- Schoenmaker, belandde het nslotte achter doelman Piot. verbyde openingstreffer, stond op een moment dat on- het Feyenoordteam begon te sluipen. Niet voor niets mdards oefenmeester Marko- na afloop vaststellen doelpunt viel toen Stan- tegenvallende Feyenoord in aa in de eerste helft zijn weggekomen". Her superieure, maar gisteravond oduktieve Feyenoord zou door lede blunder de 31 van Luik uitwissen. Standards beste Piot, die Nederland tuten van scoren afhield, be- altematieve HollandBel- 42.895 toeschouwers in de muit. Na een ogenschijnlijk flijke inzet van Wim van liet de Belgische nationale de bal als een beginneling handen schieten. „Ik heb uegem niet gezien. Bovendien bovenlaag van het veld be- waardoor ik totaal verrast •de Piot later. De beide les kwamen Feyenoord overi- üedig toe, of zoals Coerver Irukte: „In Luik hebben wij pech gehad. Nu overkwam mdard. Rechtvaardiger kan al blijft het jammer voor tper". Die verder zo betrouw- Door Jan Preenen bare en geweldige sluitpost van de defensie had echter al in de eerste speelalkte gepasseerd moeten worden. Kansen waren er genoeg. Voor Peter Ressel, die vrij voor Piot verscheen, finaal misbrapte, of de bal in het zij net schoot of op de kwaliteiten van de Belg stuitte. Mogelijkheden ook voor Kristensen, voor Theo de Jong (na een knappe solo schoot de zwaargebouwde mid denvelder de bal rakelings over het doel) en natuurlijk weer voor dfe door Dewalque en Thissen bewaakte Lex Schoenmaker. De 00 bleef echter intact, vooral ook omdat te weinig werd geschoten en Feyenoord voor zijn doen de combinaties erg ver doorvoerde. Als rem op de aanval werkte ook de balverliefdheid van Kristensen, die weliswaar soepel langs zijn tegenstanders danste, maar aan het eind van zijn soli nogal eens zichzelf misleidde. Het fraaie voor bereidende werk van Van Hanegem leverde daardoor niet het gewenste rendement op. Later moest „De Kromme", die evenals Thissen en Rora (onbegrijpelijk dat deze speler na Boskamp te hebben getrapt nog in het veld mocht blijven) van een gele kaart werd voorzien (wegens ruw spel) vaststellen: „In de rust had het al 50 moeten staan". Standard, dat een stiptheidsactie probeerde uit te voeren, maar er slechts sporadisch in slaagde het spel te vertragen, zette vrijwel niets te- ADVERTENTIE Goedgekeurd door de NVSH Vraag er om bij uw winkelier Voor nadere Informatie: NVSH, Prinses Beatrixlaan 11, Den Haag, Tel.(070) 832900. Verrassend Want hoewel de Walen zeer ver rassend met drie aanvallers Rora, Musovic en Lambrichts versche nen, slaagden zij er niet eenmaal in om gevaarlijk te worden. Uitblinker Wim Jansen kon zich naast het vol ledig uitschakelen van Lambrichts zelfs nog aan middenveldswerk wij den, Musovic werd door Van Daele de weg versperd naar ausputzer Is raël en alleen Rora kon in de eerste helft Wim Rijsbergen wat schrik in boezemen. Zo dreigden de gebeurte nissen van „Luik" zich te herhalen toen de Leidenaar belaagd door Rora op de achterlijn geen raad meer leek te weten met de bal. Rijsbergen koos de moeilijkste weg en tikte de bal, zonder gevolgen overigens, tegen het lichaam van Rora. Israël: „Ik riep nog tegen Wim dat hij de bal naar Eddie (Treytel) moest terugspelen. Later zei hij dat hij op het verkeerde been stond. Zoiets kan ik me voor stellen. Hij moet door resoluter te worden in het veld leren zulke mo menten gewoon te voorkomen". Rijs bergen herstelde zich na een aarze lend begin, toen hij nogal eens moest worden bijgestaan door Joop van Daele, vrij redelijk. De door trainer Coerver toch gehandhaafde vleugel- verdediger (Wim: „Het zou vanzelf sprekend zijn geweest als ik er naast had gestaan") zette de twijfels defi nitief van zich af in de tweede helft. Nadat Peter Ressel had geprofiteerd van de foutieve, veel te zachte terug speelbal van Govaert leek Rijsbergen zich volledig te revancheren toen hij goed opgekomen de bal uit een vrye Willem van Hanegem scoort Feyenoords hoeede doelpunt. trap van Kristensen van de ene paal naar de andere liet caramboleren. Rijsbergen: „Als ik zou hebben ge scoord zou niemand meer over die wedstrijd van vorige week hebben gesproken". De pijnlijke herinnering aan het optreden in het Sclessin- stadion in Luik zou toch warden weggevaagd. In de 72ste minuut nam Rijsbergen door zich te belasten met een vrije trap, de voorbereiding van de beslissende tweede treffer voor zijn rekening. Via Schoenmaker be landde de bal bij Van Hanegem, die tussen enkele Belgen en de handen van doelman Piot voor 20 aante kende. Rijsbergen zou kort daarop met een enkelblessure het veld rui men voor Harrie Vos. Zenuwachtig Veel maakte het niet uit. Standard Luik bezat de kracht niet om terug te Slaan. En al verzuchtte Rinus Is raël na afloop dat het voor hem „een van de zenuwachtigste wedstrij den" was geweest in zijn carrière („Ze zijn wel niet gevaarlijk geweest, maar je wist dat het met één goaltje tegen zo goed als gebeurd zou zijn") kon Keyenoord plichtmatig het duel uitspelen. Alleen Kristensen bleef nog jagen op succes, daarbij vergetend dat hij voor een teamsport heeft ge kozen. Coerver: „Kristensen was zo overgeconcentreerd dat hy zijn me despelers eenvoudig niet zag". In te genstelling tot de verre van zelf zuchtige architect Van Hanegem, die in de kleedkamer laconiek opmerkte: „Het is wel aardig dat we nu bij de laatste acht zitten, maar wat stelt het in feite voor? Ipswich Town lijkt me wel een geschikte tegenstander in de volgende roode. Dat is tenmin ste dicht bij huis ook". links, in duel met Gerets van Standard Luik. Ajax verslaat Real: 3-4 MADRID Voor 20.000 toeschou wers heeft Ajax gisteravond in het Bernabeu-stadion Real Madrid met 43 geklopt na een 11 ruststand. Günther Netzer gaf Real na 25 mi nuten de leiding. In de 41ste minuut scoorde Rep 1—1. Na de rust bracht Del Bosque (58) Real op 21, maar twee minuten later werd het door Suurbier weer gelijk. Steffen- hagen scoorde toen nogmaals voor Ajax: 2—3. Uit een strafschop maak te Netzer 33. Elf minuten voor tijd bezorgde Rep Ajax de zege: 34. Voor Real miste Amancio nog een penalty. Opstelling Ajax: Stuy: Suurbier, Hulshof f. Blankenburg en Krol; Haan, Neeskens, Gerry Miihren. «Ar nold Mühren)Rep. Mulder (Varga)' en Keizer (Steffenhageni. Engelsen willen op zondag spelen LONDEN De FA heeft aan de Engelse regering gevraagd de clubs, die in financiële moeilijkheden ver keren door de energiecrisis, tegemoet te willen komen en de weg vrij te maken om op zondag te kunnen spe len. De problemen zijn ontstaan toen de avondwedstrijden werden verbo den in verband met de energiecrisis en het terugbrengen van een vijf daagse werkweek na kortere tijden, waarbij gesproken wordt over een driedaagse werkweek. "Indien we kunnen gaan voetballen op zondag zouden wij van veel problemen ver lost worden. Daarom willen wy dis pensatie hebben." Snelschaken in Katwijk LEIDEN Traditiegetrouw zal de Leidse Schaakbond het jaar uitlui den met een gezellig snelschaak! es- tyn voor zestallen. Daar de beide laatste jaren geen teams uit de Rijn streek kwamen opdagen, heeft het LSB-bestuur dit jaar te breken met de traditie deze smelschaaikhappemimg in Leiden te houden. De 64 velden zullen nu opgesteld worden in de Sporthal Cleyn Duin te Katwijk aan Zee. Natuurlijk zal het aantal Kat- wykse sextetten groter zijn dan an ders, maar daar staat tegenover, dat Philidor en LSG wellich t met minder teains aan de start zullen verschij nen, zodat dit "vluggertjes-toernooi" kwantitatief op hetzelfde niveau zal blijven, maar kwalitatief wel eens achteruit zal kunnen gaan. Of deze pessimistische geluiden bewaarheid zulten worden, zal op de toernooidag, zaterdag 29 december blyken. Het snelschaaktoemooi begint om half twee. 'Het was een ongelukje, maar niettemin mijn fout ROTTERDAM Christian Piot: wat een klasse. Klasse, die hij onder spervuur, na een blunder, zelfs na de desillusie van een nederlaag als gevolg van die zijn fout, uitstraalde. Christian Piot, 26-voudig Belgisch international: hij had giste ren Wim van Hanegem, Eddie Treijtel, Peter Ressel en die andere Feyenoorders niet uitvoerig hoeven te feliciteren. Net zo goed als niemand in de kring toehoorders er later, in de Luikse kleedkamer, er van zou hebben opgekeken wanneer Christian Piot in zijn ontgoocheling korter van stof zou zijn geweest of desnoods excuses zou hebben gestameld. Tot zo ver Christian 'not, die zich in weerwil van zijn merkwaardig sober, uiterst efficient \aiwerk on der de lat, op het standpunt scslt, dat Je Je als topvoetbalier niet noeg kan verkopen. Dat het publiek, dat de vedetten in staat stelt vor stelijke salarissen te toucheren ten alle tijden recht heeft op show. Op hun show. Door Ger Stoik Christian Piot: niots van „Het was een ongelukje, temin mijn fout. Ik wa; geconcentreerd. Ik heb van Hane gem zijn schot ook niet zien afvu ren. Die bal was er plotseling. Nor maal zet Je Je lichaam achter de bal. Nu niet, het overrompelde me. Wat het was, weet ik niet. Maar de bal glipte tussen mijn benen door. Ereronde dat alles: naar niet- even niet Een fout' een verschrikkelijke fout." D'£OP OF D'£OMD£R Bivrr aamvallem... AUSPUTZER KOMT TB LAAT... Niettemin maakte Christian Piot niet louter daarom alleen een week geleden op „Sclessin", zijn triom fantelijke ereronde langs de deinen de tribunes, toen hij hoogstpersoon lijk een elfmetervonnis over Treytel en Feyenoord had voltrokken. Hij, verbaasd: „Er bestaat ook nog zo iets als sportieve blijdschap, wat dacht Je?" Christian Piot: de fout, waardoor hij de doelman die de wedstrijd doorgaans wint voor Standard zich nu schuldig maakte aan een stuk inkomstenderving zal wat zijn collega's betreft, niets kwalijk wor den genomen. Luister naar Nico Dewalque, vrije verdediger met grote reputatie: „We moeten lief zijn voor Christian. Het was een fout, dat wel. Maar Chris tian is in mijn ogen een der beste, zo niet de allerbeste keeper van Eu ropa. En daarop moeten we zuinig zyn. In zyn doel was 't spekglad. Tussen de palen was het opgevroren. ADVERTENTIE Terug naar Plot, die in moeilijk te volgen „Belgisch Frans" desge vraagd de bal glad noemt. Hij „Achteraf praten over fouten heeft weinig zin. Wij, Walen, zijn een ploeg van knokkers. Karakter en taaiheid staan bij ons primair. En wanneer het om de een of andere reden misgaat, wojdt daar niet over nagemekkerd. We hebben zo vaak keihard toegeslagen, wanneer we als ploeg op instorten stonden. Denk maar aan het eerste duel tegen Feyenoord." Nico Delwalque verheelt trouwens niet dat hij er rotsvast van over tuigd is geweest, dat dat moment in de tweede helft geruime tijd stond te gebeuren. „Uitgespeelde kansen", oordeelt hij, „zijn er zeker voor Feyenoord in de eerste helft ge weest. Maar net als in Luik. kon Feyenoord geen afstand nemen. In de tweede helft, zag ik op een ge geven moment hoe Van Hanegem gebaren maakte naar de anderen die op moedeloosheid duldden. Toen beheersten wij het spel. Maar toen Feyenoord goedkoop aan een voor sprong kwam door de ongelukkige terugspeelbal van Govaert, speelden ze plotseling weer met stormkracht tien. Al vind ik dat natuurlijk een verdienste." Zo ook oordeelde eveneens een sip kijkende coach Markovic. De Joe goslaaf: „Het is uiteraard vervelend te verhezen door een papleren regel. Maar het ligt nu eenmaal niet an ders." Buiten Feyenoords restauratie, waar Belgische en Nederlandse spelers broederlijk naast elkaar, op de stoe len staand, de NOS-beelden van hun wedstrijd volgden, gaven In middels Luikse clubaanhangers luid ruchtig blijk van hun ongenoegen. „A bas Piot" (weg met Piot> werd er morrend gescvandeerd. Minuten later liet Christian Piot zich gelaten zoene ndoor ao'n licht beschonken supporter, die langs de stadion sup poosten was geglipt. Christian Plotr wat een klasse. 1 toto le prijs: 20 winnaars, die elk bruto f 5.674.90 ontvangen. 2e prijs: 500 winnaars, die elk per kolom f 226.90 ontvangen. 3e prijs: 5.091 winnaars, die elk per kolom f 22.20 ontvangen. De premie wordt na het verstrij ken van de reclametermijn woens dag 9 Januari 1974 bij loting toege wezen aan een van de eerste prijs winnaars.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13