VOETBAL MOET DE MAAG VULLEN OP HAITI I ONS RESTAURANT IS WEER OPEN Dus u zoekt 'n hotel voor uw vakantie? Speciale aanbieding HEROINE- VANGST fcv AMSTERDAM Grote toename van de Nederlandse research Zomertijd in studie De reisadviseurs vanVroom Dreesmann weten alles van ieder hotel, bungalow en appartement* Oók hoe u er 't voordeligst komt! VROOM DREESMANN PORT AU PRINCE Ettore Trevisan is plotseling iemand. De 45-jarige Italiaanse voetbaltrai- heeft namelijk met Haiti de eind ronde van het wereldkampioen schap in West-Duitsland bereikt. De Italianen hebben Trevisan als trainer eigenlijk nooit zien staan, maar AC Triestina, dat overigens maar in de vierde divisie speelt, heeft hem al een aanbod gedaan terug te keren nadat zijn ploeg winnaar was geworden van het Noord- en Middenamerikaanse kwalificatietoernooi te Port au Prince. Triestina is ook de club waar Ettore Trevisan zijn carrière be gon, met zijn broer Guglielmo die een keer voor het Italiaanse elf tal werd geselecteerd in het begin van de Jaren veertig. Ettore Tre visan beëindigde zijn loopbaan bij Atalanta Bergamo dat toen in de hoogste klasse speelde. Hij zocht daarna zijn geluk als trainer, maar vond het niet. Na te ver waarlozen successen bij Pordonone en Bolzano in de derde divisie ver trok hij naar Frankrijk, waar de clubs ook niet met open armen op hem stonden te wachten. In 1971 volgde hij de weg die zijn beroem de landgenoot Columbus bijna vijf eeuwen verder had gewezen en bereikte Haiti. Geen twaalf maan den later was hij coach van de nationale voetbalploeg. In Port au Prince vond de trai ner het klimaat waarin het voor hem gemakkelijk werken was. President Jean-Claude "Baby Doc" Duvalier, die er nu uitziet als Sonny Liston vroeger en 's werelds jongste staatshoofd is, meende dat sportieve successen de bevolking misschien zouden kun nen doen vergeten dat de levens omstandigheden op HaiiJti niet ideaal zijn. Bijvoorbeeld dat 95 procent van de beroepsbevolking in de landbouw (suiker, tabak, koffie, bananen) net wel of net niet aan het bestaansminimum komt, dat tachtig procent van de bevolking lezen noch schrijven kan, dat de gemiddelde leeftijd van de Haitiaan de veertig niet overschrijdt, dat de kindersterfte rond veertien procent bedraagt. De jongste president Duvalier spaarde kosten noch moeite om zijn volk tenminste "spelen" te geven en Trevisan kon aan het werk in een land met 4,9 miljoen inwoners dat.vrijwel geen sportie ve geschiedenis kent. De enige sportieve prestaties van allure wa ren de Olympische bronzen me daille uit 1924 voor de schutters- ploeg op vrij geweer en de zil veren van verspringer Sylvio Ca- tor bij de spelen van 1928 te Am sterdam. Cator was ook aanvoer der van het Haitiaanse voetbal elftal en na zijn overlijden werd het stadion van de hoofdstad Port au Prince (toeschouwersca paciteit: 25.000) naar hem ge noemd. In dat stadion slaagde Haiti bij zijn vierde poging de eindronde van een wereldkampioenschaps- toernooi te halen. In 1934 en 1954 bleef het succes verre, in 1970 struikelde de ploeg in de beslis singswedstrijd voor "Mexico" op Jamaica tegen El Salvador,, maar in eigen huis lagen de afgelopen weken de kaarten goed. Over een half Jaar zal in Europa blijken of Ettore Trevisan op Haiti de trai ner is geworden, die geen Italiaan se club ooit in hem heeft gezien. De Italianen zullen trouwens als eerste die conclusie kunnen trek ken, want Haiti zal, voor de ploeg doorreist naar West-Duitsland. in Florence zyn reeks oefenwedstrij den in Europa beginnen. a kleine plastic zakjes was jlSTERDAM Een 34-jarige lerdamse fotograaf en een 27- ;e Israëliër zijn gisteren in de [dsiad aangehouden in het bezit Schaken Jan Timman heeft Londen een internationaal laktoernooi gewonnen. Hoewel er een ronde gespeeld moet wor- is de 22-jarige Nederlander na Herwinning, die hij gisteren op ?estduitser Hecht behaalde, onbe- aar geworden voor de concur- ie. Timman heeft 6,5 punten. De Isman Raymond Keene bezet 5 punten de tweede plaats, ennis Nellemieke Brouwer en Hordijk zijn woensdag een ie verder gekomen in de open liskampioenschappen van Ho- Nellemieke Brouwer versloeg vierde ronde van het dames Ispel de Amerikaanse Schwickert 7—5 en 63. Jan Hordijk tste zich voor de vierde ronde, heren door winst tegen de ralier Clarke: 6—1, 6—2. van drie kilo heroine. Gezien de ver- het verdovende middel kennelijk voor de "detailhandel" bestemd. De heroi ne werd gevonden in de auto waarin beide mannen bij hun aanhouding zaten. Man of meer bij itoeval heeft de Amsterdamse narcoticabrigade in Amsterdam in een geheime berg plaats nog een partij verdovende middelen ontdekt. Het onderzoek in een woning in de binnenstad werd in gesteld met hulp van een hasj-hond, die de rechercheurs feilloos naar de badkamer voerde. Bij grondige in spectie van de badruimte werd een knopje ontdekt, dat werd ingedrukt, waarna een deel van de badkamer- wand wegschoof en de bergruimte onthulde. Er kwamen vier kilo hasj, 100 gram cocaïne, wat hennep en 'n portefeuille met enkele duizenden guldens tevoorschijn. De politie in Velsen heeft gisteren in een woonhuis het lijk van een 20- jarige jongen gevonden. Vermoede lijk is de jongeman gestorven aan een ►vermatig gebruik van heroine. PvdA-Bergen dreigt met opzegging lidmaatschap BERGEN De raadsfractie en 't bestuur van de PvdA i nhet Noord- hollandse Bergen hebben gisteren in een telegram gedreigd met opzeg ging van het lidmaatschap van de partij als de tweede-kamerfractie en de Amsterdamse raadsfractie niet al le mogelijke stappen nemen om aardgasboringen bij Bergen aan Zee te voorkomen. „Gasboring in het natuur- of te bestemmen woongebied in het re creatiedorp Bergen aan Zee is on aanvaardbaar. De geloofwaardig heid van de PvdA staat hierbij op het spel", aldus het telegram. DEN HAAG Nederland heeft in 1971 ongeveer 2.9 miiljard gulden of wel bijna 2,5 procent van het natio naal inkomen aan research be steed. Er werden 57.000 manja ren aan deze activiteit besteed waar van 13.000 door academici. Dit blijkt uit een zojuist versche nen publicatie van het Centraal Bu reau voor de Statistiek. 93 procent van het totaal, dat is bijna 2,7 miljard (54.000 manjaren» v as bestemd voor research op tech nisch, medisch en natuurweten schappelijk terrein, de rest, ongeveer 0.2 miljard, ging naar het sociaal en economisch wetenschappelijk onder zoek. Ondernemingen spelen een belang rijke rol in het eerstgenoemde type research. Zij gaven 1,6 miljard uit, 60 procent van het totaal. De reste rende 40 procent waren ongeveer ge lijkelijk verdeeld over universitaire en buiten-universitaire research-in- stituten. Binnen de sector ondernemingen, is de poisitie van de metaalnijver heid en de chemische industrie sterk overheersend: met resp. 62 en 23 procent van het totaal nemen zij samen drie kwart van de research in deze sector voor hun rekening. Hun aandeel in het totaal vertoont bovendien een voortdurende lichte stijging. De totale researchuitgaven op technisch en natuurwetenschap pelijk terrein hebben sinds 1959, toen het CBS voor het eerst een on derzoek op dit gebied instelde, een spectaculaire ontwikkeling doorge maakt zij stegen van ruim 500 mil joen in 1959 tot 2,7 miljard in 1971. Dit betekent een vervijfvoudiging in 12 jaar. Natuurlijk is de inflatie voor een belangrijk deel oorzaak van de ze groei. Een betere indicatie voor de werkelijke groei geven de aantal len bij research betrokken perso neel: deze namen toe van 30.000 in 1959 tot 54.000 in 1971. Overigens is gebleken dat de groei van research- inspanning in de laatste Jaren dui delijk terugloopt. Het lijkt erop, aldus het CBS, dat het thans bereikte relatieve niveau (bijna 2,5 procent van het nationaal inkomen) stabiel zal blijven. DEN HAAG Invoering zomertijd (de dag een gen door de klok terug te zetten) is bij de Nederlandse regering in stu die. Minister Lubbers (Economische Zaïken) heeft dit meegedeeld aan de Tweede Kamer. Hij zag er een mo gelijkheid voor energiebesparing in. Besparing van energie verwacht Lubbers niet van de aardgasauto, omdat deze maar een beperkte ac tieradius heeft. Rectificatie In het bericht over de drie miljoen rekeninghouders bij de Girodienst, gisteren in onze krant, heeft de bij tij en ontij rondwarende verschrik kelijke zetduivel toegeslagen. In plaats van de 325 miljoen gulden die met transacties zijn gemoeid, moet er namelijk staan: 325 miljard. Da's wel een verschil. Vijftien jaar oude motie in Tweede Kamer DEN HAAG Het KVP-Ka- merlid Kleisterlee heeft een vijftien Jaar oude motie van de vroegere KVP-leider Romme gistermiddag in getrokken. Kleisterlee was de enige van de toenmalige ondertekenaars die ook nu nog lid is van de Ka mer. Er stond bijvoorbeeld de naam onder van de vader van de huidige KVP-fractieleider Andriessen en van de huidige minister Van Doorn, die inmiddels van de KVP is overge stapt naar de PPR. In de motie werd de regering uit genodigd in het bestaande staatkun dige bestel te streven naar een be tere inschakeling van maatschappe lijke organen bij de tot standbren- ging van maatregelen van wetgeving en bestuurlijke aard. De intrekking geschiedde op verzoek van Kamervoorzitter Vonde ling, die bezig is met een oprui ming van oude spullen in de Kamer. Wedstrijden om Sanocel Matras LEIDEN De wedstrijden om de Zilveren Sanocel Matras zullen defi nitief doorgang vinden. Op Tweede Kerstdag zal een groot deel van de nationale (heren) tafeltennistop ach ter de tafel verschijnen in het club lokaal van Sanocel Scylla in de Ca- tharijnestraat. Tot de deelnemers be horen om. Carel Deken (Delta Lloyd), Herman Hopman (Tempo Team). Ed v. d. Berg iNMB/VDOi, René Hijne en Bert v. d. Ham (Idu- na-Habe) en de Scyllanen Gerard Bakker. Milan Stencel en Peter en Karei van Schie. De wedstrijden beginnen om 13 uur en duren tot 20 uur. De toegang is gratis. Wi V '1- Goed, u wilt op vakantie naar het Zonnige Zuiden. Maar dan beginnen de moeilijkheden. Want iedereen stelt zo z'n eigen eisen. De een zoekt rust, de ander gezellige drukte. U loopt gemakkelijk trappen op en af, maar uw buurvrouw is afhankelijk van de lift. En zo zijn er nog een massa punten. Allemaal vragen waarop je als leek niet zo een-twee- drie het antwoord weet. Daar moeten specialisten bij komen. De reisadviseurs vanVroom Dreesmann bijvoorbeeld. Het kwaliteitsonderzoek vanVroom Dreesmann Er zijn inmiddels maar liefst 28 reisbureaus van Vroom Dreesmann, in heel Nederland, waar u kunt boeken voor alle reizen van zo'n 50 Nederlandse touroperators. Hun reisgidsen liggen voor u klaar. Maar er is nog meer! De reisadviseurs van uw warenhuis beschikken over een bijzondere informatiebron, in de vorm van een eigen kwaliteits onderzoek. Een unieke serie handboeken met alle gegevens óver prijzen, hotels, appartementen en bungalows in de bekendste vakantiecentra. Verzameld door dezelfde mensen, die u ook in het reisbureau adviseren. Zij en hun kollega's zijn zélf vrijwel overal geweest - en komen er bovendien regelmatig terug - om alle informatie aktueel te houden. U kunt hun advies dan ook als een garantie voor een geslaagde vakantie beschouwen: als Vroom Dreesmann zegt dat 't goed is, dan is 't ook goed! De prijzen De reisadviseurs weten dus alles over de kwaliteit van hotels en appartementen. Maar dat is nog niet alles: zij kunnen u ook precies vertellen wie u er 't voordeligst heenbrengt In veel gevallen zijn er immers verschillende touroperators, die reizen organiseren naar hetzelfde hotel of appartement. Vroom Dreesmann zette de prijzen naast elkaar en maakte een vergelijking. Alweer een stuk duidelijkheid dat u het kiezen eenvoudiger maakt! 'n Stukje voorpret Het uitzoeken van een vakantie is vaak net zo plezierig als de vakantie zelf. Maar hebt u eenmaal geboekt, dan volgt er eigenlijk een periode van wachten. Vroom Dreesmann helpt u die te overbruggen: bij uw boeking krijgt u'een plattegrond van de plaats van uw keuze. Behalve tal van bezienswaardigheden, nachtclubs, restaurants, postkantoren etc. wordt hierop ook uw vakantieadres aangegeven. Zodat u op papier al aardig wegwijs raakt! Namen noemen Dit zijn ze, de touroperators waarvoor Vroom Dreesmann uw boeking kan verzorgen, of het nu gaat om vlieg-, trein- of touringcarreizen. Airtouropa Amsterdam Ai t Arke B.V. Aviatours B-B.I. Bei-Air Boot Co. Broere Cebuto Centouri/Sunliner Christoffelreizen Club Méditerranée Ebatours Europa Express Eurotours vliegreizen Evenementsreizen Fit vliegreizen Flvtours/Gullivers Van Ginkel B.V. Holland Cruise Line Hoorns reis- en passagebureau Hotam vliegreizen Hotelplan Ideaalreizen Interland N.V. De Jong/Intratours Rederij Ketel Marysol vliegreizen Metro Mondial Mosa N.V. N.R.V. Holiday Van Nood Busreizen O.A.D. Busreizen Onog planreizen PëBé tours Rederij Rijnvakantie Scandinavian Arctic Sun way Scanialux Snelle Vliet Sterreizen Swiss Chalet Service Turavia Vernureizen Yet Jongeren reizen Yugotours Zeetours Zuid-Europa Stichting Bureau Zweden B.V./ Odysseus travel In het kwaliteitsonderzoek van Vroom Dreesmann zijn de volgende landen opgenomen: Spanje (inclusief Canarische Eilanden), Italië (Adriatische kust), Joegoslavië, Griekenland (Rhodos en Kos), Tunesië, Zuid-Frankrijk, Reisbureau Leiden 1 CHIN. IND. REST. H0H6 R0H6 j Pieterskerkkoorsteeg 26 - Leiden Telefoon 30383 Na de vernieuwing en uitbreiding van de S zaak kunnen wij U weer onze heerlijke maaltijden aanbieden. i Wij heten U van harte WELKOM. -j Biljart- en tafeltennisstunt van BREEDEVELD 1e klas kamerbiljart 2 keuen en 3 ballen 2 jaar schriftelijke garantie. I40 x 70 cm standaard f265,- I40 x 70 cm super de luxef 340,- I 60 x 80 cm super de luxef 435,- HUISKAMER TAFELTENNISTAFELS Van Heemskerk extra populair f 92,50 populair f115, Bovengenoemde tafels met onderstel. Bovengenoemde prijzen zijn haalprijzen. Grote sortering SPELLEN. Donderdag en vrijdag open tot 9 uur. Ons adres alleen: HAVEN 40 - LEIDEN Op de Haven mag u parkeren. Accountants- en Belastingadviesbureau A. MARTIJN Federatie belastingconsulenten RiJNSBURGERWEG 9 - LEIDEN 1 januari 1974 zijn wij 40 jaar gevestigd als belastingdeskundigen. Onze talrijke relaties danken wij hartelijk voor het vertrouwen dat zij gedurende die 40 jaren in ons stelden Wegens verblijf in het buitenland zal ons kan toor gesloten zijn op 20, 21 en 24 dec. 1973. Daarom wensen wij U nu reeds PRETTIGE KERST DAGEN en een VOORSPOEDIG 1974. FIAT 128 SL coupé 1972 8500 km, kleur: geel, zwart dak. Vijf Meilaan 7, LEIDEN TELEFOON 24647 Na 6 uur: 91137

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11