Streven naar karakter van binnenstad herbergzaam Aan de linkerzijde begint het te kraken "Een rustige doordouwer Leidse nota wenselijke ontwikkelingen Ik zal voorstellen u te laten royeren DINSDAG 18 DECEMBER lfifl ALPHEN AAN DEN RIJN/LEI DEN Avifauna was gisteravond voor Hans en Pien Wiegel bijna te klein. De komst van de liberale voor man in de Tweede Kamer en zijn ega had een slordige duizend man naar Alphen gelokt, veel meer dan de „bovenzaal" van het parkrestau rant kan bevatten. Driehonderd men sen moesten elders in het gebouw het optreden van Wiegel via een intern tv-circuit volgen. Tekenend voor de onthutsend gro te populariteit van de VVD- en voor al van Wiegel - op dit moment. Im mers, zelfs de komst van ARP-groot- heid Biesheuvel in de tijd dat hij nog (demissionair) premier was naar het toch zeer ARP-gezinde Al phen leidde niet tot de volstrekte verstopping van Avifauna die er gis teren de temperatuur en bijgevolg de dorst tot grote hoogten opstuwde. Tekenend voor de nog altijd stijgen de groei van de VVD-aanhang was ook. dat er pakweg 200 mensen meer waren dan bij het vorige bezoek van Wiegel aan de kieskring Leiden, vlak na het verscheiden van het kabinet- Biesheuvel. Toen, in het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest, was Wiegel vooral de ka- bareteske, zeer olijke en zelfverze kerde hekelaar van socialisten en anderen die zich niet duidelijk ge noeg voor de VVD uitspraken. De Wiegel die gisteren het podium van Avifauna beklom was anders. Ern stiger, wat minder geneigd tot bij tende spot, en zo op het oog zelfs een tikkeltje nerveus. Gebleven was ech ter de duidelijkheid, die de VVD ook volgens Wiegel zelf zoveel aanhang bezorgt. Duidelijk was de VVD-leider voor al - het spreekt vanzelf - in zijn af keuring van het beleid van het ka binet- Den Uyl. Wiegel greep de machtigingswet, die vandaag in de Kamer aan de orde zou komen, aan om zijn bezwaren tegen de ploeg van Den Uyl te illustreren. Niet alleen veroordeelde hij de plannen voor de ze wet scherp, in zijn toelichting bij de argumenten tegen de wet uitte hij tussen de bedrijven door ook pitti ge kritiek op de kwaliteit van het ka binet en op de houding van de ARP en KVP in de Kamer. Tegen de machtingswet somde hij vijf wezenlijke bezwaren van de VVD op. „Een dergelijke wet is al leen toegestaan in een werkelijke noodsituatie. Daarvan is geen spra ke. Als men dit wetsontwerp deson danks aanvaardt, zal dat het even wicht tussen regering en parle ment verstoren op een nog nooit ver toonde wijze. Volgens ons mag het parlement zich in de huidige si tuatie niet uitschakelen", verklaar de Wiegel. Uitval tussen door naar de Kamer: „Andriessen moet beseffen, dat de WD geen hetze-achtig beleid voert, maar opkomt voor de rechten van het parlement. Dat is een dure plicht, ook voor de heer Andriessen. Overigens deelt volgens een recen te enquete tweederde deel van ons volk, ook van de KVP-kie- zers, ons standpunt. Het Nederlandse volk schijnt beter dan hij te besef fen, wat er op het spel staat". Tweede argument van de VVD te gen de voorgenomen machtingswet: „Het bedrijfsleven wordt teveel opzij geschoven. De regering heeft geen enkele poging gedaan om het be drijfsleven bij de opstelling van de machtigingswet in te schakelen, en doet dat onvoldoende bij de uitvoe ringsmaatregelen. Het kabinet- Den Uyl streeft een concentratie van macht bij de centrale overheid na, die volgens ons zekernietbij draagt tot verbetering Pien Wiegel, ex-minister van Defensie De Koster en mr. Portheine (v.l.n.r.) onder de televisie camera, die er voor moest zorgen, dat Wiegel in heel Avifauna te volgen was. (Foto Wim Dijkman) klimaat. Integendeel". allerlei socialistische stokpaardjes de zwaarste last dragen", maar dat Punt drie op de bezwarenlijst doordrukken". Wiegel tekende hier- tiet volgens hem niet het goede voor- 0_ vaii de VVD-leider: „Door de mach- bij aan, dat het kabinet wel zegt beeld geeft. „De overheid, die toch het economisch tigingswet kan de regering mogelijk te willen dat „de sterkste schouders de sterkste schouders heeft, bezui nigt zelf veel te weinig, en wentelt teveel van de last af op de zwakke schouders van de gemeenten. Boven dien moet niet herverdeling van de „nationale koek", maar het vergro ten daarvan voorop staan. Alleen handhaving en waar mogelijk uit breiding van de produktie kan ons er weer bovenop helpen". Wiegel was verder van mening, dat de wet de privacy van de bur gers zal aantasten, en dat zij voor een doortastend beleid niet nodig is. Zijn conclusie: „We willen dit kabi net, dat slechts op een klein deel van ons volk steunt, en aan deze premier die niet heeft bewezen zich boven de partijen te kunnen ver heffen, niet de volmacht geven de eigen partij-politieke socialistische plannen door te zetten. Blanco che ques behoren niet aan onvoldoen de krediet-waardigen te worden ge geven". Een donderend applaus rol de door Avifauna. Al was de energiecrisis de voor naamste pijler waarop Wiegels be toog rustte, de WD-er zou niet ge weest zijn wie hij is als hij niet de jongste partij-politieke ontwikkelin gen in Nederland had aangegrepen om links en rechts wat vegen uit de liberale pan uit te delen. Vanzelf sprekend zag hij de toekomst van de linkse drie (PvdA, PPR en D'66) weer somber in: „Aan de linkerzijde begint het te kraken". Onheil voor zag hij ook voor de confessionelen:,, "Die hebben met hun congressen van dit weekeinde weer een stap ge zet op de doodlopende weg van het Christen-democratisch Appèl". La ter verduidelijkte hij deze stelling. „De huidige confessionale politiek heeft geen toekomst, omdat die po litiek geen eigen gezicht heeft. Dat geldt vooral voor de KVP en de ARP. ssen> -t7 •gerk I Alleen de CHU vaart een duidellj I koers". Na de pauze beantwoordde Wit; vragen uit de zaal. Daarbij werd; terzijde gestaan door zijn fractie; noten mir. Porbheime en ex-n van Defensie De Koster. Dit i uurtje leidde voor een groot herhalingen of nadere uitwerfc gen van Wiegells betoog t ze. Het gaf Wiegel wèl de kam de socialisten Schaeffer, Van Dan Poel een enkele reis naar Arabische landen te wee duidelijk te maken dat de VVDj paald niet bang is heengaan van het kabinet-Den fi "De VVD is bereid eventuele val van het kabinet e komst van een ni ploeg mee te werken aan een L rim-oplossing, zodat het land niet bestuurbaar wordt", merkte lil] Of hij de vail van het kabinet 1 op korte termijn voorzag? wé maakte de wens tot vader van gedachte toen hij opmerkte, data tweemaal socialistisch - conf es kabinetten zijn gevallen nadat verkiezingen voor Provinciale Stê hun verliezen hadden "Ik zou zeggen: driemaal is sche? recht", zei hij. Alweer applaus. Wiegel was al met al w* te man, gisteravond in Alphen, kon het zich zelfs veroorloven zijn doen zeer ernstig te wezen, hoefde niet, zoals vorig Jaar Oegstgeest, triomfantelijk te pen: "Is er nog iemand die Wiegel wil vechten? Nee? Dar Wiegel al weer gewonnen". E de niemand echt met Wiegel ten. Foto's: Wim DijfcJsa LEIDEN Een aantal wensen, die de bereikbaarheid van hold (Pancras-oost, noordelijk deel T 1 j n -L j van Havenwijk-zuid). Voorts is her- Leiden en het centrumgebied zullen bevorderen, zijn neerge- huisvesting denkbaar in leegstaan- legd in het derde deel van het binnenstadsonderzoek, de nota de fabriekspanden, in achteruitgaan- nend-verkeer "wenselijke ontwikkelingen" van de afdeling economische za ken, sociografie en statistiek. Deze is nu door B. en W. als ambtelijk stuk aanvaard en zal binnenkort verkrijgbaar zijn. - eert Voor de dienstensektor zijn afhan- organisatie Voorts uitbouw van de i-funotie en van kunstenaars- voorzieningen (woon-, werk- en ex positieruimte, periodieke kunstmarkt binnenstadsbedrijven en -winkels, e.d.) Monumenten dienen zoveel mo- waarbij ook een nieuwe distributie- gelijk te worden gehandhaafd feoten teweeg brengen. Grote dacht is tevens gewenst voor aan vaardbare mogelijkheden voor bedie- Bij de ligging in groter verband, zijn uitbouw van spoorwegverbin dingen en andere openbaar-vervoer- verbindingen, waarbij zowel bus als tramverbindingen aan de orde moeten komen, gewenst. Bij nieu we wegverbindingen dienen, reke ning houdend met milieu-eisen en openbaar - vervoeralternatieven, scherpere uitvoeringscriteria te wor den gehanteerd waardoor reeds gedachte verbindingsmogelijkheden wellicht toch als ongewenst moeten worden beschouwd (bijv. de "Leidse baan"). In regionaal liggingsverband zijn de omvang en de mate van een bode-centrum In de binnenstad dient naast moge- van verkeersaantrekking dn voldoen- dlent te komen. J'"khedan op het Schut- in het kader van verdere uitbouw de binnenstad (Lan- van het voortgezet onderwijs ds ves- worden gegracht e.o. Rapenburg, Breestraat) tiging van overwegend kleinere en in nieuwe stadswijken buiten het scbooleenheden onderzoekgebied beschikbaar. nieuwe lokatiestadsgezichten te worden beschermd lijkheden voor huisvesting van niet- de mate mogelijkheden op het Schut- gezinshuishoudens en alleenstaanden tersveld de orde en plaatselijk verbeterd. Overdekte gezins-woonfunctie versterkt. Gewenst is een vrij geva- riëerde samenstelling van de buur ten naar wooncatgorieën om een te sterk eenzijdig karakter te vermij den, waarbij per buurt of buurton- derdeel wèl naar een zekere harmo nische groepering naar aard en wei- Bereikbaar Een grotere concentratie en verbe tering van de kwaliteit van het city- hetterrein Op het gebied van de recreatie is het gewenst uitbreiding te geven aan zowel buurt- 'en wijkverzongénde, als aan stads- en streekverzorgende ele menten. Enige uitbreiding van de bestaande horeca-concentratie 'rond stand moet worden gestreefd. Het witikelapparaat, o.a. door verdieping alsmede verbreding van het assortiment aanvaardbaar zijn, elkaar sterk storen de groepen moet worden vermeden. In de binnenstad dient deels e "goedkope" woningvoorraad voor infra-structurele elementen de huisvesting van lagere welstands- soorten vervoermiddelen openbaar- en privé-vervoer met groepen te worden gehandhaafd (Ma- baar blijft, rewijk, Havenwijk-noord en -zuid voetganger en Haver- en Gortestraatbuurt) Enkele nieuwe loopverbdndingen tus- de binnenstad al leszins acceptabel. Ook het Schut tersveld biedt enige ruimte. Eventuele uitbouw van de universiteit t.b.v. al- pha-faculteiten zou rond Rapenburg de Beestenmarkt komt wenselijk 1 Kaiserstraat met inschakeling van Belangrijk is de vergroting van an de Doelenkazerne parkruimten, groen- en andere re- Witte Singel-complex creatie-elementen op buurtniveau, met name in de binnenstad. Vervan- Hans Wiegel na ludieke aanval Klein incidentje tijdens het bezoek van VVD-leider Hans Wiegel aan Alphen: temidden van de over het algemeen on berispelijk geklede Wiegel de Arabieren hun bezit dedigen?" De oer-Hollandse VVD-lei der was door deze ludieke aanval op de liberale liefde aanhangers dook plotsklaps voor bezitsvorming geenszim een als Arabier verklede jon geling op. Wiegel knipperde even met de ogen, en ging over tot de orde van de dag. Later kwam de "Arabier" naar de microfoon, om Wiegel deze vraag te stellen: „Moe ten wij VVD-ers niet respect hébben voor de wijze waarop uit 't véld geslagen. „Ik wee, niet of u lid bent van mijn partij", reageerde hij. „Als 1 dat bent en u vindt het in- der daad juist dat mensen al les doen om hun eigen bezit W te vergroten, dan zal ik voor stellen om u te laten royeren, H Dat is niet het ideaal van d( VVD". Russen maken ruimtereis en het scheppen van aantrekkelijke Wenspunten op cultureel gebied ging van de huidige overdekte 2... voorzieningen 'is gewenst. Een eis is betreffen: een bescheiden uitbouw inrichting is noodzakelijk. Dit dat het winkelapparaat voor alle Van culturele instellingen met lokale kunnen geschieden aan de Lange- eveneens scherpe toetsing aan mi lieu-eisen gewenst. Hierbij zijn de uitbouw van spoorweghalten en van niet te zeer belemmerde openbaar- vervoerverbindingen via de weg of rails belangrijk. In kleiner stedelijk liggingsverband geldt hetzelfde. Gewenst is ook een hogere frequentie van het openbaar- vervoer en verantwoorde uit bouw van het wegensysteem met rondweg- en city-tangentenstelsel. Inzake het bodemgebruik in Lei den en omgeving is het in het alge meen gewenst het bestaande karak ter te handhaven. Plaatselijk bereik- Qf centrale functies (bibliotheken, gracht, op het Schuttersveld of op Tass. De commamdamit is Pjotr Kli- grotendeels tot een scholen voor muziekonderwijs of bal- het emplacement van de N.S. s dien te te behoren. iet, accomodates voor toneel en con- Herensingel. MOSKOU De Sowjet-Unie heeft De twee mannen zijn in goede ca toe en alle instrumenten werkea maal, aldus Tass. Volgens ingew zullen de kosmonauten verschei diagen in de ruimte blijven ruimteschip te beproeven er van de zon te malken. 1 bemand ruimteschip, de z-13, in een baan om de aarde gebracht, zo meldt het persbureau deels is het gewenst de vestiging, sen centrumdelen zijn noodzakelijk. hogere welstandsgroepen te be vorderen o.a. in voor wonen ge schikte monumenten langs diverse hoofdstraten en -grachten, waar vanouds ook meer welgestelden wa ren gehuisvst of in enkele nieuw bouwprojecten. Naast de woonbuurten in de bui tenwijken is het wenselijk om in de binnenstad te komen tot een duide- Meit betrekking tpt de wijk- buurtwinkels zullen onvermijdelijk plaatselijke vestigingen worden opge heven. Dit zal o.m. het geval zijin in perifere winkelstraten dn de binnen stad, zoals Morsstraat, Noordeinde, einde Haarlemmerstraat en dn delen van de Hoge woerd. Wenselijk is snel le, passende herbestemming van voor malige winkelpanden (herstel woon- lijke groepering van woonbuurten funtie, vestiging „schone" wèrkfunc- met de nodige (beperkte) voorzienin- tie, onderbrengen van buurtvoorzie- gen, die zo min mogelijk moeten ter zullen drastisohe wijzigingen den doorsneden door belangrijker voorkomen zoals uitbreiding het bebouwde gebied, inrichting tot recreatiegebied e.d. op basis van streek- en bestemmingsplannen, waarvan onderdelen echter nog na der op gewenste uitvoerbaarheid die nen te worden bezien. Wijziging in het karakter van de bebouwing in de omgeving van Leiden leiden, voor zover deze uit breidingen Zoetermeer en aan den Rijn betreffen, tot vermijdelijke aantasting verkeersaders. ningen e.d.) Uitbouw inschakeling Evenwicht tussen de omvang van marktplaatsen langs de Nieuwe Rijn de verwachte beroepsbevolking het aantal voor hen beschikbare 1 beidsplaatsen wordt wenselijk geacht. groot mogelijke binding met de centrum-winkels is aan te be velen. Aanvulling van de marktfuno BODEGRAVEN/ZUIDLAND „Het enige dat werkelijk kleiner zal worden, is het aantal raadsleden waar ik mee kom te werken", zegt N. P. Kremer, nieuwe burgemeester van Bode graven. Zijn domein strekt zich nu nog uit over drie dorpen op het eiland Noord-Voorne, en dat betekent niet alleen driemaal zoveel raadsvergaderingen als normaal, maar ook driemaal het gewone aantal raadsleden. „Mijn nieuwe benoeming", zegt burgemeester Kremer, voorzichtig zijn woorden kiezend, „zal een grote overschakeling betekenen. Het is een enorme uitda ging tegelijkertijd, die ik met beide handen aan wil grijpen". In Leiden of in de directe omgeving tie met kunst-, antiek- en rommel- zouden dan tot omstreeks 1985 raming 6000 arbeidsplaatsen dienen te worden geschapen. markt verdient overweging. Hoewel hetgebruik van de privé- auto beperking eist, moet toch Uitbouw van de in de breedte nog den gestreefd naar een. goede bereik- Alphen vrij zwak ontwikkelde dienstensec- baarheid van vooral het centrumge- Leiden den als verzorgingskern. De huidige on gecontroleerde suburbanisatie dient te worden gereguleerd. waterhuishouding zijn ding tussen overheids- en semi-over- heidsinstellingen enerzijds en parti culiere instellingen anderzijds. Door aantrekking van nieuwe bedrijfsves- Met ingang van half januari zal de burgemeesterszetel van Bodegra ven, die mr. Croles enkele weken ge leden heeft verlaten, weer bezet zijn. N. P. Kremer (57) verheugt zich in hevige mate over zijn toe komstige functie in Bodegraven Zijn burgemeesterschap over de de tracé's 'is eni^'idtbouw I^Thet <irle., dourpen Zuidland. Abbenbroek bied. Met beperkte doorbraken en maximale inschakeling van I Door Elisabeth Tolenaar handeling van de agenda vragen bestuur. Men is hier niet overdreven orthodox. Politiek is vaak geen poli tiek. Het wordt ervan gemaakt, vaak maar in wezen kunnen veel pro blemen worden opgelost met een handvol menselijk inzicht. Dat menselijk inzicht is een essen tieel punt voor de nieuwe burge meester van Bodegraven. Hij heeft dan ook genoeg meegemaakt in zijn leven om menselijk inzicht te ver werven. Na zijn middelbare school en zijn militaire diensttijd had hij graag willen studeren: medicijnen of rech ten. tn el- mochten stellen en mee konden den- advocaat erg dicht bij elkaar lig- wenspunten: handhaving der wateren binnen Leiden, uitbreiding van wa- teren (meren) buiten Leiden, en vooral kwaliteitsverbetering van wa teren door middel van uitbouw van het rioleringsstelsel met voldoende rioolwaterzuiveringsinstallaties. Er dient grote aandacht te den van de nu aanwezige woningen door verbetering (rehabilitatie, restaura tie). Vooral waar het wonen pri mair wordt gesteld eist dit ook ver- betering van de woonomgeving, uit- sÜge"h«bêstoInItaThebbeI wegennet met een stelsel van rijks- en provinciale wegen als stads-tangen- fcen met in- en uitvalswegen op de rond wegenstelsel via de buitenwijken en met een city-tangentenstelsel met 'n inwendig systeem van parkeerlus- de 'binnenstad'g'ebon- aantal arbeidsplaatsen in de sektor produktie, reparatie en groothandel worden beperkt. Het is gewenst om een aantal gro tere niet den bedrijven in de produktie, repa ratie en groothandelssektor uit binnen het caty-tangenitenstelsej moet worden tegengegaan. In de binnenstad en vooral binnen Oudenhoorn (bij elkaar zesduizend zielen) heeft dertien jaar geduurd. "Ik heb het altijd bijzonder fijn gevonden hier te kunnen werken", zegt hij weer. "Ik heb hier veel kunnen doen, maar in mijn ogen is mijn taak hier zo'n beetje afgelo pen. Abbenbroek en Oudenhoorn, mogen niet meer groter worden ter wijl Zuidland (3500 inwoners) nog tot ongeveer uiciib giubc bc wui- wrToflntc.pn ryff p-pldt. Duuimscaa en vooral rammen nei UWv, besteed aan de instandhouding evpn7ppr voor een pantal bedrüfsma- centrumgebied dient de aanwezigheid Dat laatste moet uiteraard om de sterk autoverkeer-aantrekkende Zo nodig dienen bedrijfspanden, ook objecten, die niet noodzakelijk aan bouw van de nodige wijkvoorzienin- gen en terugdringing van storende andere functies waaronder vooral be- drijfsfuncties. Historisch Grote aandacht is nodig het In verband met de vestiging en meenten over industrieterrein, zo mo gelijk in de vorm van een bedrijfs- park, dienen te beschikken. Voor de i, dit gebied zijn gebonden, te worden vermeden. De uitbouw van parkeerge- legenhedien nabij city-tangenten en city-doelen, alsmede de inrich ting van voetgangersgebieden in de schikte gemeente, nu kan beoordelen' gangers-intensiteiten, is noodzakelijk. Het openbaar vervoer met een re latief gun9tig ruimterendement dient buurtverbetering worden bevorderd. Voor het een- harmonie van het dorp niet in de war te schoppen geleidelijk verlopen en ik geloof niet dat men mij daar bij zo dringend nodig heeft. Ik wil erg graag méér kunnen doen, en Bo degraven is daarvoor een uiterst ge- ik dat wonen in de binnenstad, waarvoor noodzakelijk te verplaatsen kleinere, trumgebied wordt aandacht ook sterke historische motieven zijn aan te voeren. Deze functie is ook nuttig ter ondersteuning van cen trum-functies (o.a. winkels) past in het gewenste restauratiebeleid, le- dacht vert een gunstige verkeersbalans op al sterk en drapgt bij tot een levendiger verder ten gunste karakter van de binnenstad een mtni-bussysfceem. Taxi': dienen een huisvesting, in enkele binnenstadsde- te krijgen (Buxi). Nieuwe railverbin- len gewenst. Hierbij kan worden ge- dingen met Den Haag en de kust Burgemeester Kremer hecht veel openheid en inspraak, hoewel hij deze termen nauwelijks in de mond durft te nemen. "Open heid en inspraak zijn twee woorden hoorn*Ts" i.onpas worden gebruikt. Ik noem het dan ook liever menselijk contact. openbaar karakter die tegenwoordig te pas 1 toch verdienen zeker nadere overweging. Zuidland (de grootste 1 woonfunctie nog Maatregelen i werk (opslag) tracé's (ook in de buitenwijken) - vlotte en veilige dorpen) was één van de eerste ge meenten in Noord-Voorne ken en discussiëren. "Bij een dergelijke vergadering", vervolgt Kremer, "zijn altijd zo'n veertig mensen aanwezig op de tribu ne. Het is geen zeldzaamheid als er van die kant goede ideeën komen, waardevolle suggesties. En alleen al het feit dat de mensen direct betrok ken zijn bij het gemeentelijk be stuur, is erg waardevol. Op die nier kun Je herstelbare fouten vermijden' Wat verwacht U van Bodegraven? Burgemeester Kremer: "Dat is een hele moeilijke vraag. Ik hoop dat er een goede "aansluiting" zal zijn, dat ik uiteraard na verloop van tijd een goed contact kan onder houden met de mensen en daar mee goede resultaten kan bereiken. Dat is tenslotte het wezenlijke van gemeentepolitiek". In zijn huidige functie heeft burge meester Kremer te maken met drie in wezen sterk verschillende dorpen. Abbenbroek is onkerkelijk, Ouden- ortho dox, terwijl Zuidland ongeveer in 't midden blijft. "Er is geen duidelijk verschil in beleidslijn of uitgesproken "mentaliteit", terwijl het zeker in een kleinere gemeente toch afhangt van gen. Het heeft allebei te maken met onbewust bijna hetzelfde woord op deze vraag. En ze voe? aan toe: "Mijn man geeft iets, van hij denkt of weet dat het is, niet snel op. Het is een doordouwer!" dat ten eerste, terwijl beide beroepen diagnoses gesteld worden op een manier die mij erg goed ligt: analyseren en observeren. Maar goed, ik heb niet kunnen stu deren. Via de militaire dienst kwam ik bij de politie en later op een ge meentesecretarie. Toen werd bij mij al het verlangen geboren ooit bur- heleboel, later on- gemeester te worden. Tenslotte ligt dat burgemeesterschap zo'n beetje in tussen arts en advocaat. Het heeft van allebei genoeg om 't voor mij bijzonder aantrekkelijk te maken. Dat vond ik toen, na de oorlog (Kre- Ook in Leiden ballonnen voofï kindercentra LEIDEN Ook in Leiden heeft in Duitse gevangenschap vanmorgen ballonnen opgei gezeten), ook. Ik heb een acte, staatsinrichting gehaald en het re sultaat was dat ik in 1960 hier een benoeming kreeg". "Wat is Uw voornaamste karakter eigenschap? Nu wordt burgemeester Kremer héél voorzichtig: "Ik geloof dat mijn belangrijkste karaktereigen- ondersteuning van een lat actie voor betaalbare peuter? len en betere salariëring vW crèche-leidsters. Drie Leidse p speelzalen boden aan wethoiidff CRM mevrouw Den Haan 1 aan. Vervolgens werd op hetj huisplein de rest van de losgelaten. In Den Haag werden de schap ligt in het feit dat ik altijd pro handtekeningen van ouders, de "de personen, de mensen, die 1 ge- functies zou kunnen worden uitge- langpa.™ verkeer zullen gunstige ef- mensen op de raadstribune na af- meente vertegenwoordigen in het beer waar te maken wat ik zeg. Ik doe nooit beloftes waarvan ik niet kan zeggen of ze ooit kunnen wor den gerealiseerd. Liever een gemo tiveerd "nee" dan een toezegging, zonder inhoud. kinderen aan minister VanU van CRM aangeboden, samel een advies van de Werkgroep1 dercentra Nederland over verbf

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4