Plan voor 17-klassige mavo in Oegstgeest Oegstgeest wil energie besparen HALF MILJOEN VOOR KLEUTERSCHOOL Bewoners praten over „spoortje Ansicht SCHAKEN IN WASSENAAR Nog één Twee zondags rijders gepakt in Leiden PTT EERDER Allegaar GESLOTEN OP KERST EN NIEUWJAAR Raad Leiderdorp begint vroeger Greep uit vitrine en etalage Huidige school te klein Dief aangehouden Inspraakdag in Leiden-Noord PLUIMVEE VEILING IN WARMOND STAD EN RAND OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeest zal in zijn vergadering van donderdagavond moeten beslissen over plannen voor de bouw van een 17-klassige mavo-school met twee gymnastieklokalen. Het Genootschap tot Opvoeding, dat gevestigd is in Roosendaal, wil de mavo gaan bouwen op het terrein, dat wordt begrensd door Huize Duinzicht, de vijver van het Bos van Wijckerslooth en de Wyttenbachweg. De grond is nu nog in eigendom van het R. K. Wees- en Oude Vrouwen huis. Het Genootschap zal voor aanslui ting op openbare wegen en andere openbare voorzieningen een bedrag van f 120.250,- aan de gemeente Oegstgeest moeten betalen. De bouw van de school wijkt af van het bestemmingsplan dat oorspron- kelijn gold voor het onderhavige ge bied. Daardoor wordt het noodzake lijk, dat de raad een zg. voorbe- reidingsbesluit neemt. Een dergelijk besluit maakt het mogelijk een oor spronkelijke bestemming te wijzigen een procedure volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Verkeersplan B. en W. van Oegstgeest stel len de raad in de vergadering van donderdag verder voor om een laat ste bijdrage te leveren voor het ver- keers- en vervoersplan voor de Leidse agglomeratie. Bij dit plan zijn ook Leiden, Leiderdorp, Voor schoten, Warmond en Zoeterwoude betrokken. Zoeterwoude en Voor schoten hebben inmiddels laten we ten dat zij in 1972 voor het laatst be taald hebben, tewwijl ook Warmond aarzelt nog verder bij te dragen. B. en W. van Oegstgeest echter vin den dat men zich aan de afspraak moet houden om tot het einde van het onderzoek (april 1974) in de fi nanciële lasten van dit onderzoek by te dragen. Men vindt de overschrij ding van de aanvankelijke raming, niet buitensporig. Het college wil wel graag, dat als enkele gemeenten blijven weigeren hun aandeel in de kosten op tafel te brengen, de pro vincie ingeschakeld zou worden. Het bedrag dat Oegstgeest zal betalen is f 90.813,27. OEGSTGEEST Tussen de oh zo loodzware stukken voor de komende raadsvergaderingen in Oegstgeest vonden we dit kleine komische nootje Wij ontvingen het volgende stuk: Een ansichtkaart, voorstel lende een gezicht bij avond op het gebouw van de Verenigde Naties, ondertekend door me vrouw A. van Belle-van der Ster en gecontrasigneerd door mevr. C. E. van Lookeren Cam pagne-van Renterghem en de heren O. C. van Belle en H. J. van Lookeren Campagne, in houdende de volgende medede ling: "New York, 8 november 1973. Algemene Vergadering Verenig de Naties "heeft in de gemeen tebegroting van Oegstgeest voor het dienstjaar 1974 geen motief gevonden om in te grijpen". Wij delen u mede, dat wij met dit bericht zeer verheugd zijn en stellen u voor het voor ken nisgeving aan te nemen en over te gaan tot de orde van de dag. Burgemeester en wethouders Straatbelasting Voorts komen B. en W. met een voorstel om de tarieven van straat belasting en opcenten op de perso nele belasting. De gemeente ziet zich genoodzaakt deze tarieven bo ven het door de regering gestelde mi nimum-percentage te verhogen. De straatbelasting wordt daardoor m.i. v. 1 januri 1974 32% voor gebouwde, en 16% voor ongebouwde eigendom men. De opcenten op de hoofdsom van de personele belasting gaan om hoog. Het vereiste minimum is 294 centen, in Oegstgeest moet dat vol gens het voorstel van B en W 325 een ten worden. Vanaf zondag kan men in de Wassenaarse bibliotheek schaken en dammen op de autoloze zondag. De borden en stukken zijn door de Was senaarse schaak- c.q. damvereniging ter beschikking gesteld. Bij voldoen de vraag zal de bibliotheek zelf tot aanschaf overgaan en kan er ook op andere dagen worden gedamd of ge schaakt. BURGERLIJKE STAND Leiderdorp Geboren: Leontine M. H. cl.v. R. Pullga e ter z.v. J. L. tr Jan-WUlemz.v Wilschut. Wou- Hoorn en J. G. M. Kool Jan-Willem z.v. L. C. Smit en J. W. J. M. v. Leeu- P. Sneijders, Rutger T. J. Siskens en M. Alsema, Ste- z.v. G. Buitelaar en H. G. W. v.d. Klauw, Pul co H. z.v. H Simon E. T. Feljeu, Patrick A. Hartwljk en T. A. P. v.d. Meer. Wilhel mus J. z.v. W. v. Oosten en J Habraken, Gerardus J. z.v. G. J. v. Woggelum i P J. M. Poot. Ondertrouwd: L. T. P. J. v. Leeu wen en H. G. C. Straathof. Getrouwd: H. Mulder en T. M. Blom, J. P. G. M. Prickarts en J. M. Teunls- sen. G. J. Bodt en J A. Kolfoort, K. Overleden: J. J. Chrispijn (71 Jr. M. J. Ouwerkerk (85) jr, M. J. Boon (69) Jr. J. H. Dommerholt (84) Jr, J. Turk (81) Jr. A. Verschoor (37) Jr. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Robert L. A., zn. van R. J. de Vries en M. Bereuter; Jeffrey, zn. van G. Naz- loomlan en A. C. van Zuylen; 1 avond vroeger. Het aanvangsuur is In ons verslag van zes december, over jubilarissen bij de Bouwbond NVV is één naam niet genoemd. Het is die van H. v. d. Steen, die gedu rende vijftig jaar lid is van de Bouw bond. LEIDEN De Leidse politie heeft gisteren twee pr ^jessen-verbaal op gemaakt inzake overtrading van net zondagsrijverbod. Een Noordwijker, werd 's middags betrapt, toen hij met een bestelauto over de Willem de Zwijgerlaan reed, een Leidenaar ruim een uur voor het einde van t' rijverbod. Beide auto's zijn in beslag genomen. LEIDEN Feest in paar De Wekker het zestigjarig huwelijksfeest vierde. Muziek vereniging Concordia, waaraan de bruidegom zijn beste krach ten heeft gegeven, trad aan om muzikale hulde te brengen. Mevrouw De Wekker, niet meer zo best ter been en dus in een stoel, en haar man naast haar flinks op foto Jan Holvast) volgen het feestelijke straatgebeuren, waarvan ze het middel punt zijn. Wegens ziekte van verschil lende redacteuren en een onmo gelijk grote kopijstroom hebben we besloten dat er deze week geen Allegaar zal verschijnen. We vinden het (ook) Jammer, maar komende week hopen we in alle hevigheid terug te ko- Redactie. LEIDERDORP In verband met begrotingsbehandeling begint de LEIDEN Op de beide Kerstda gen en Nieuwjaarsdag zullen de post- inrichtingen in Leiden zijn geslo ten. Op maandag 24 deconber slui ten de kantoren om 17.00 uur en op maandag 31 december om 16.00 uur. Het publiek wordt verzocht spoed eisende drukwerken, zoals rouwcir- culaires, geboortekaartjes, huwe lijksaankondigingen e.d. niet in de brievenbussen te deponeren, doch deze onder toelichting aan één van de loketten van de postkantoren af te geven. De verwerking hiervan kan dan worden bespoedigd. De zelfbedieningsruimte van het hoofdpostkantoor aan de Gerestraat zal van 31 december 18.00 uur tot 1 januari 09.00 uur worden gesloten. Op 24 en 31 december zullen de bus lichtingen van 18.00 uur worden uit gevoerd te 16.00 uur. De lichting van 23.00 uur vervalt. LEIDEN Van een schrijfmachi newinkel aan het Noordeinde is in de nacht van zaterdag op zondag 'n etalageruit met een straatklinker in gegooid. Uit de etalage verdween vervolgens een elektrische zakreken- machine ter waarde van driehon derd gulden. Van een speelgoedwin kel aan de Breestraat werd in de zelfde nacht een vitrine geforceerd. De dader had het in dit geval voor zien op acht speelgoedmotoren ter waarde van vijfhonderd gulden. OEGSTGEEST In het kader van de energiecrisis hebben B. en W. van Oegstgeest een onderzoek la ten instellen naar de toestand van de verwarmingsinstallaties van een aantal openbare gebouwen en open bare scholen. De kosten van het op Juiste wijze afstellen van de verwarmingsinstal laties en het treffen van diverse voorzieningen ten behoeve van een optimale werking worden in totaal geraamd op f. 10.000,-. De tempera tuur voor leslokalen en kantoorruim ten tijdens de werkuren zal op 20 graden worden gesteld. Voor gym nastieklokalen hebben B. en W. de temperatuur op 18 graden gesteld. Op dit ogenblik worden vier cen trale verwarmingsinstallaties met olie verwarmd, namelijk de openba re lagere Terweeschool en het gym nastieklokaal aan de Jufferman- straat; de openbare kleuterschool ;,De Sprinkhaan"; het gemeentehuis en het kantoor van de dienst gemeente werken. Aangezien te verwachten is, dat door een massale ombouw op aard gas (een ombouw die B. en W. ge wenst achten) de gasleveranties in gevaar komt wordt de ombouw ge faseerd uitgevoerd. ZOETERWOUDE Tijdens de vergadering van de gemeenteraad, aanstaande donderdag zal worden besloten het ontwerpbestemmings- plan "Hoge Rijndijk Noord" goed te keuren. Het plan behelst voorname lijk een consolidering van de be staande bebouwing in het gebied, be grensd door de rijksweg LeidenBo degraven (Hoge Rijndijk), de Meer burgerwetering, de Oude Rijn en de Weipoortsevliet. Het plan voorziet in de bouw in de nabijheid van de An- toniusstraat van een tiental wonin gen, als ook een aantal garages en de aanleg van een aantal parkeergele- genheden. De agenda vermeldt voorts: voorstel om P. J. van Rijn te be noemen tot lid van het algemeen be stuur van het waterleidingsbedrijf „De Rijnstreek".: verhuur van lokaliteit voorma lige kleuterschool „De Krakepit"; het goedkeuren van de her nieuwde politieverordening toestemming te verlenen een voor de rk-school voor basisonderwijs "SJaloom"; eveneens toestemming té verle nen om gelden uit te trekken voor muziekinstrumentarium voor dezelf- HAZERSWOUDE In Den Haag is een twintigjarige handelaar uit die stad gearresteerd, die ervan wordt verdacht de inbraak te hebben ge pleegd bij de textiel- en woningin richting van P. v. d. Linde in Ha- zerswoude-dorp, vorige week in de nacht van maandag op dinsdag. Er werden daar toen een groot aantal truien, pantalons en jasjes gestolen ter waarde van f 9000. Het grootste gedeelte van deze partij kleding werd in de wagen van de handelaar aan getroffen. III. De raad zal een krediet moeten goedkeuren van f 550.000. De enige openbare kleuterschool in Zoeter woude is met twee klassen onderge bracht in het gebouw van de Corbu- loschool. Het aantal leerlingen van de laatstgenoemde school is de laat ste jaren zodanig toegenomen dat met ingang van het lopende school jaar kon worden overgegaan tot de aanstelling van twee nieuwe leer krachten. De openbare kleuterschool zal daarom op zeer korte termijn naar een andere behuizing toe moe ten. B. en W. stellen de raad voor toe stemming te geven voor de bouw van een schoolgebouw met drie speel werklokalen. Padox BV uit Warmond is de fir ma die de school hoogstwaarschijn lijk zal gaan bouwen. Inclusief be lastingen zullen de kosten zo'n half miljoen gulden bedragen. Bij het Rijk zullen financieringsmaatrege len worden andra M. L.. dr. A. P. Kortekaas; J. A. A. Roeleveld en C. A. M. Roode en J. Sjardlin; J. C. Slera en C. J. Lochtenberg. de Haas; Alex- De gemeente-in de vorm van een daartoe in het leven geroepen stuur groep heeft een plan ontworpen voor de bebouwing van het „Spoor tje" aan de Herensingel. Aan diverse instanties is gevraagd hun mening over dit plan te geven. De bewoners van Leiden-Noord krijgen de gele genheid om hun mening te zeggen. Dit gebeurt op donderdag 20 de cember in twee bewonersvergaderin- gens om 10 uur in het Dienstencen trum aan de v. Hogendorpstraat. Op die vergadering worden vooral de ouden van dagen verwacht. In het plan is n.l. ook een aantal oud en- van-dagen-woningen opgenomen. 's Avonds komen de andere bewo ners aan de beurt, om 20.15 uur in de Zevensprong aan de Bernhardka1- gen. De eerste vergadering is 's deel „op de kunstzinnige toer". Hier bij is het vooral de jeugd van Leiden -Noord, die zich van hun beste kant laat zien. Op de scholen tekenden zij affiches, dat de stukken er af vliegen. Een groep „sterice" knapen heeft met zaag en hamer een 2 me ter grote maquette gebouwd. Van dit alles maken ze donderdag een hele tentoonstelling. Het L.A.K.-teater zal een speciaal voor dit doel geschreven stuk ko men opvoeren en ook hierbij zul len kinderen assisteren. Op de ver gaderingen zullen ook de uitslagen van een steekproef-enquete die ook door de Jeugd Is gehouden, worden bekend gemaakt. Van 300 bewoners hebben zij de uitgezette formulieren ingevuld teruggekregen. Een fijn ge tekende affiche van André Verkuyl wekt in heel Leiden-Noord de be woners op om de vergaderingen te bezoeken. In „Plan Noord" heeft men er ook nog een extra editie van „De Ombudsteam werkende vrouwej Dolle Mlna's. 7— (gebouw KWJ). Dinsdag Vrouwenkerkkoorstraat 9, Leid. Gesprekscentrum, avond tingsproblem Stadhuis Leiden hui 19, sociëteit dering (BOOl Breestraat lf dicapten 25 Rijnsburgerweg 163, spreekum Hooigracht 38. spreekuu huisvesting werkende Jongeren, i 8.30 uur nam. Hogewoerd 57. Mlks II soclëti homofiele Jongeren, 812 uur naj Woensdag Koningskerk Lelden, kerstvlerj de Npd. Chr. Vrouwenbond. Aai Speeltulngebouw Ten Katestra»! J aardensociëteit Humanitas 2—t Adviesraad voor de blnnei Morsweg 10, vergaderingen werkgroepen leefbaarheid-s- fraaiing en de werkgroep mo Kon. Ned. Mij. voor tulnboui plantkunde. Schelpenkade 6. Jaai Kynologenverenlging "Ril, Het college vraagt de raad om een bedrag van f 14.500 uit te trekken, om de ombouwwerkzaamheden te financiëren. Na de ombouw van alle oliege- stookte installaties op aardgas kan op jaarbasis een energiebesparing worden bereikt van circa f 21.000,-. de Groenoordhal, Donderdag Breestraat 19, sociëteit Kreatlef Sentrum. defenslevooi t.ine R9 uur nam. Phllatellca ln de h Leembruggen. 7,30 Vrijdag Jeugdsociëteit "Time", Heren 45 v.a. 7.45 uur nam. Oude Singel 140. open huls Leidse werkgroep COC 8 uur Zaterdag DansenHooglandse kerkgrach v.a. 8 uur nam. De Vink v.a. 9 uui Postzegelmarkt, molen De Va! Jeugd Schaak Sociëteit 25.3 Antiekmarkt. Burchtplein 931 Apotheken Correspondent in Leiderdorp LEIDERDORP Onze correspon dent Ronald Veeren is één van de ve le inwoners van Leiderdorp, die zaterdag een nieuw telefoonnummer hebben gekregen. Hij is te bereiken onder no. 91356. Creatief textielwerk in Wassenaar WASSENAAR Ter afwisseling van de verkoopexposities is de Was senaarse galerie-bibliotheek er toe overgegaan overzichtstentoonstellin gen te houden waarin een bepaalde techniek zo veelzijdig mogelijk wordt belicht. Een voorbeeld was de tentoonstelling Prentpraat met gra fische technieken. Nu komt tot 6 januari 1974 een overzicht van crea tief handwerk, verzorgd door leerlin gen van de nijverheidsschool De Spinbaan. Ook deze expositie laat veel mogelijkheden zien: stekenlap- pen die tot een wandkleed zijn ge maakt, maskers en poppen die zijn geborduurd en geappliceerd, mobiles, naaldkantwerk met variaties in ste ken en materiaal in ijzeren ramen en combinaties met perzich ajour, evenals groepswerk in grotere wand kleden. De werkstukken zijn onder leiding van mevrouw M. H. M. Piët-Boerse- ma gemaakt. De tentoonstelling is ook op zondag van 25 uur te be zichtigen. WARMOND In samenwerking, met het comité "Bejaarden van Warmond" organiseert de H.S.V., "De Leede" een pluimveeveiling op vrijdag 21 december. Deze wordt ge houden in 't Trefpunt, Herenweg 80 in Warmond. De avond begint om half negen. De baten zijn bestemd voor de uit gaansdag van de Warmondse bejaar den. Er zal een fraaie collectie die ren worden geveild zoals kippen, kal koenen en konijnen. Leiden De avond-, nachl zondagsdienst van de apotheki de Leidse regio wordt waargen door apotheek Reyst. Steenstra Leiden, tel. 01710-20136. Ajx Voorschoten, Leidseweg 66, tel. i 2525. Oegstgeest Za. tot 18.00 i theek Oegstgeest, Wilhelminap tel. 53274. Vogelasiel Paulownastraat 15, ■3- eD uitgeputte vogels t Kinderopvang straat 73b (telefoon 30360) Q« Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw di. 10.30—11.30 uur voorm. KWJ-Leiden 4612 werkende I ook woensd» donderdagavond geoDend Havenplein 3, tel 21139 Dagelijks Wetswinkeltje Juridisch rechtskundige bijstand Adres Volkshuls ApothPkersdlJk *3 Op« tijden dl. wo.. do. vril.: 101 Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging Gemeenschap Zuidwest Hulpverlening»- en informatl# gemeenschap Zuidwest Tel 33921 en 61944 Moeders voor moeders Actie 'Mwsders vooi moeden* gaven zuster Jansaen-NW Hofdijck 32 Oegstgeest tel £1652 Koordstudio Jarigen. Oude Rijn 88,1 Tei. 44000. Voor advies, informal Werkdagen van 15 - 23 uur Ont tingsrulmte: Werkdagen 's 15 Zaterdag gesloten, zondi SOS-dienst SOS-Teielonlsche Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen UJkhPden verkeren n vrijdag 'IkbBBi ■S Noorderzon" voor gemaakt. Op de vergaderingen zullen, naast Ir. Piret van de afdeling Stedebouw bekenden uit de wijk voorlichting ge ven. Leden van de wijkcomité's, direk- teur v. d. Velde van de Zevensprong de heer Imhof van het Diensten centrum, hoofdonderwijzer Renders en voorzitter Sijsveld van „Ons Be lang" zullen dit deel van de verga deringen verzorgen. LE1DSCH DAGBLAl DAGBLAD VOOR LEID# EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 - Lei&B Postbus 54 - Giro 5705$ Telefoon directie en adminW tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21501 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f'1 Kwartaalabonnement fT: Per Post 13 Jaarabonnement Losse nummers f Abonnementsgelden bi) voa' betaling te voldoen Bij autot tische overschrijving geen 1 minisfcratie- en incassokost* Nabezorging van 18.0020.00 c. Zaterdag van 16 00—18.00 u e Telefoon 01710—30500. 4»

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2