ik Moeder schiet verloofde van haar dochter dood Zomer van 1973 bood veel zon N0G N1Er op KRANTENBEZORGER bedieningspersoneel voor de staalfabrieken de koning LEIDSCH DAGBLAD Hoogovens vraagt: HOOGOVENS* ESTEL MAANDAG 17 DECEMBER 1973 Voetbal ENGELAND ARNHEM De moeder van een Arnhemse prostituée heeft gistermor gen de verloofde van haar dochter met een regen van kogels uit een klein automatisch pistool gedood. Ver moedelijk vreesde ze dat haar doch ter zich door een huwelijk „uit het leven" zou terugtrekken. De toekomstige schoonzoon, de 24- Jarige Henny Evers werd door meer- Ev. Verband en de AR-gezinden willen een eigen partij ZOETERMEER De besturen van Nationaal Evangelisch Ver band (NEV) en de gespreksgroep, van AR-gezlnden hebben besloten te gaan streven naar een nauwe samen werking, die na goedkeuring door de ledenvergaderingen moet uit groeien tot een Reformatori sche Christelijke Pairtij Dit besluit, van zaterdagmiddag werd genomen, omdat volgens een gezamenlijke, verklaring van de organisatie velen, die gewend waren hun stem op gro te christelijke partijen uit te bren gen, thans aarzelen, of zich van hun partij afwenden. De besturen van deze partijen geven steeds meer toe aan de socialistische groeperingen, zegt de verklaring. De actie van het NEV en de AR- gezinden wil leiden tot 'n schriftuur lijke politieke heroriëntatie van ARP en CHU. In de toekomst wil men streven, naar een gemeenschappelijk poli- tiek-wetenschappelijk instituut en naar een gemeenschappelijk poli tie': wetenschappelijk blad. Voor de nabije toekomst willen de organisaties zich gaan bezig houden met "het formuleren van een ge zamenlijk politiek beleidsplan in ge hoorzaamheid aan de biibel en toe gespitst op de actuele politieke situa tie". dere kogels in hoofd en borst ge troffen. Dochter Truus f26) werd bij de schietpartij in de kleine keu ken aan de Karei van Gelderstraat in haar been verwond. Mevrouw T-Van B. (44) belde, na dat ze zich had omgekleed, zelf de po litie met de mededeling„Er is hier iemand vermoord". De dochter had regelmatig ruzie met haar moeder over haar huwelijksplannen met de luchtmachtsergeant Henny, die ze drie maanden geleden had leren ken- Henny Evers was gisteren op be zoek bij zijn verloofde. Toen de schoonmoeder beneden kwam om koffie te zetten voelde ze zich on hartelijk bejegend door haar dochter, er kwam een woordenwisseling, waar na ze het pistool uit haar slaapka- Wachtlopende soldaat gedood GRONINGEN Een 20-jarige dienstplichtige soldaat is zaterdag overleden aan de gevolgen van een schot met een UZI-pistool. Toen hij op wacht stond ging het pistool van een van zijn collega's per ongeluk af. T oneeljubileum Henk van Ulsen KAMPEN B. en W. van Kam pen zullen medewerking verlenen aan het zilveren toneel Jubileum van Henk van Ulsen. Deze acteur, Kam penaar van geboorte, maakte op 17 Juni 1949 zijn debuut in het City- theater in Kampen. De datum van het Jubileum werd in overleg met Van Ulsen bepaald op 14 juni 1974 .Het gemeentebestuur heeft voor die dag het City-theater gehuurd voor een door de acteur zelf te verzorgen Jubileumprogramma. Na afloop zal het gemeentebestuur Van Ulsen en zijn gasten een receptie aanbieden in het stadhuis. mer haalde. De moeder van het slachtoffer woonde in het huis ernaast en had de schoten wel gehoord, maar dacht er met vuurwerk werd gespeeld. Pas toen ze na een uur drie politiewa gens zag en van een voorbijganger hoorde dat er „een Jongen was dood geschoten" begreep ze wat er was gebeurd. Dit jaar minder verkeersdoden DEN HAAG Het Centraal Bu reau voor de statistiek heeft bere kend dat het aantal doden in het verkeer dit Jaar iets geringer zal zijn dan vorig Jaar. Op grond van de nu beschikbare gegevens komt men tot de conclusie dat de daling beperkt zal zijn: van 3300 in 1972 tot 3240 in dit jaar. Schaatsen Truus Dijkstra heeft zaterdag tijdens selectiewedstrijden voor de Nederlandse kampioenschap pen in Deventer de 500 meter ge wonnen in 46.3. Op de 1500 meter, die gewonnen werd door Jannie Smit in 2 31.5, kwam de Friezin ten val. Atletiek Roelof Veld heeft zater dag in het Orderbosch in Apeldoorn de Veluwecross op zijn naam ge bracht. Tweede werd de Nurmiaan Vos. Zesde werd Piet van de Wan ning van De Spartaan. Bij de da mes won Dini Koekkoek van AV'34. Schaatsen Drente heeft zateraag in Groningen de wedstrijden om de Zilveren Schaats gewonnen vóór Friesland en Groningen. In het per soonlijk klassement legde Harm Kuipers beslag op de eerste plaats. Handbal De Zuidslavische dames hebben zaterdag beslag gelegd op de wereldtitel, door een zege met 16 11 op Roemenië. De derde plaats, was voor de Sowjet Unie, dat Honga rije met 2012 terugwees. Rugby In poule a van de Neder landse competitie is gisteren één wedstrijd gespeeld. Hilversum won met 10—0 van Delft. Birmingham City West Ham Uni ted 31; Burnley Arsenal 21; Chelsea Leeds United 12; Ever- ton Sheffield United 11; Leices ter City Queens Park R. 2—0; Manchester United Coventry City 23; Newcastle United Derby County 02; Norwich City Liver pool 11; Southampton Ipswich Town 20: Stoke City Wolver hampton Wanderers 23; Totten ham Hotspur Manchester City 0—2. Stand aan de kop: 1. Leeds United 20 gespeeld, 34 pun ten; 2. Liverpool 2027; 3. Burnley 1824; 4. Everton 2023; 5. ~,'>ut- hampton 2023. BELGIË WaregemBeveren 10; Sint Trui den Rwd Molenbeek 00; Beer schot Berchem 10; Lierse SK Standard 12; Club Luik BC Me- chelen 00; Anderlecht Antwerp 31; Club Brugge Beringen 50; Diest Cercle Brugge 34. Na twaalf wedstrijden is de stand: 1. Anderlecht 19 punten; 2. Rwd Mo lenbeek en Waregem 16; 4. Beveren, RC Mechelen en Standard 15. SPANJE Malaga Gij on 20; Oviedo Barcelona 13; Atletico Madrid Zaragoza 00; Valencia Athletico Bilbao 01; Las Palmas Murcia 30; Elche Granada 10; San tander Castellon 11; Celta Real Madrid 21; Espanol Real Sociedad 10. De stand aan kop is: 1. Barcelona 18 pnt; 2. Atletico Bil bao en Zaragoza 17 pnt; 4. Valencia 16 pnt; 5. Atletico Madrid, Malaga en Real Sociedad 15 pnt. Badminton HOOFDKLASSE AFDELING I BCH Vijfsluizen 8—3; HBC '57 Haarlem 38; Duynwyck AAC 110 (Duinwijck kampioen). AFDELING 2 Victoria Tilburg 56; Iduna Duinwijck II 47; Drop ShotDKC 10—1. EERSTE KLASSE Victoria II Venlo 29; Flying Rackets BCH II 47; Tilburg II Eindhoven 110; Duinwijck III Drop Shot II 74; Veglo II Arn hem H 2—9; DKC HI Metro 5—6; Arnhem Rotterdam 83; DKC II —Amersfoort 56; Lego Ede 65; Velsen Hilversum 83; Haarlem IIMariahoeve 83; Sloter- meer Veglo 6—5. DE BILT Het afgelopen jaar heeft in vergelijking met '72 een stijgende lijn te zien gegeven in uren zonneschijn en temperatuur. Toch bleef de gemiddelde temperatuur het gehele jaar 0.3 graad onder nor maal. De zachte winter en warme zomer zijn daaraan niet debet, wel de zeer natte en veel te koude lente. De zon scheen ruim 90 uur meer dan normaal, vooral te danken aan de fraaie, zeer zonnige zomer. De eerste sneeuw kwam zeer laat (20 januari) maar op 12 april lag een groot deel van ons land nog wel on der een laagje sneeuw. Schaat sen was er de laatste winter niet bij, want behalve weinig sneeuw trad er ook weinig vorst op. De kou kwam echter in het voorjaar. De kalenderlente was Juist begon nen toen de lente op 23 en 24 maart met twee warme, zonnige dagen ver raste. Het duurde daarna tot half mei voor er zich weer een gelegen heid tot zonnen voordeed. Op 14 april werd in een groot deel van ons land nog 5 tot 6 graden vorst ge- gemeten. In een periode van acht len te-dagen noteerde De Bilt slechts vijf dagen die iets warmer waren dan Over de afgelopen zomer niets dan goeds. Juni was aardig op weg een record aan droogte te brengen toen de laatste drie dagen toch nog en kele buien vielen. De zon scheen 50 uur meer dan normaal, een feest voor de vroege vakantiegangers. Juli begon zo mogelijk nog mooier met een kleine hittegolf, met maxima bo ven de 30 graden. Halverwege de maand was het uit met de pret en brak een zeer koele regenperiode aan. Vooral de Wadden eilanden kregen menig buitje te ver werken. Ausgustus maakte weer veel goed. Na 1911 en 1947 was deze maand met 245 de zonnigste van de ze eeuw. Volledig uit de toon viel de nachtvorst. 22 augustus, die in Twen te en Zuid-Drente tot -5 graden be droeg. De herfst verliep aanvankelijk ook gunstig maar verviel na een warm begin in oktober tot regenachtig herfstweer met in november opval lend veel stormdepressies. Ook op merkelijk waren de grote hoeveelhe den sneeuw waarmee november dit metreologische jaar (vier volle sei zoenen) afsloot. Plaatselijk viel 15 tot Nieuwe naam De Israëlische regering heeft zondag een voorstel goedgekeurd van de minister van Vervoer het vliegveld Lod. bij Tel Aviv, om te dopen in vliegveld „Ben Goerion". Het gemeentebestuur van Tel Aviv had reeds besloten een deel van de dreef in Tel Aviv, waaraan de woning van de stichter van de staat Israël ligt, Ben Goerion-dreef te noemen. China heeft graan nodig Hoe wel de opbrengsten van oogst in Chi na dit Jaar aanzienlijk hoger liggen dan voorafgaande jaren legt de Chi nese regering de nadruk op de im port van graan uit de Verenigde Staten en andere landen. Men schat in Amerika dat China in 1973-'74 Amerikaans graan ter waarde van 1 miljard dollar zal invoeren. Doden bij race Tijdens een auto race op het „Yaguarocha"-circuit in Quito (Ecuador) zijn zondag elf mensen om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen een van de aan de wedstrijd deelnemende auto's een wiel verloor en dit zich in een groep toeschouwers boorde. Raad voor Ierland De nieuwe Noordierse assemblee heeft zater dagochtend na felle debatten van 18 uur ingestemd met de vorming van een raad van Ierland, waartoe on langs op een conferentie van Enge land, Noord-Ieirland en de Ierse re publiek is besloten. Een motie van ds. Ian Paisley tegen deze raad werd met 43 tegen 27 stemmen verwor pen. Transamazone-weg Sinds zater dag bestaat er een wegverbinding van siQO km dwars door het stroom gebied van de Amazone tussen het Andesgebergte en de Atlantische Oceaan. De aan Peruaanse en Bra ziliaans0 '-ant begonnen werkploe- gem meldden, dat ze bij Itaituba. midden ®r> -»c* o°rwoud van de staat Para, het contact tot stand had den De aanleg begon drie Jaar geleden. MOSKOU De Russen gevet niet op. Zaterdag is een nieuwe pn testactie van start gegaan tegen n besluit van de FIFA het nation^ voetbalelftal van de Sowjet Unie j te sluiten van verdere deelnemj aan het toernooi om het wereld] pioenschap, als gevolg van de gering uit te komen tegen Chili Santiago. "Recente gebeurt in Chili hebben duidelijk aan$ toond dat buitenlanders in dit ig niet veilig zijn", aldus de Russia bond in een verklaring. Gedo* wordt op een bomaanslag op gebouw, waarin vroeger de Russia ambassade was gehuisvest de behandeling van de Zweedse g bassadeur in Chili, die deze w naar zijn vaderland terugkeerde. "De FIFA sluit zijn ogen deze zaken", gaat de verklaring i der, "maar er zijn wel degelijk r mentsartilkelen die in dergel] bijzondere gevallen vragen dan ook om e gadering van het dagelijks bestu van de FIFA en het organisatieco té". Volgens het Russische persbui Tass zou FIFA-voorzitter sir St ley Rous de voorzitter van de J sische bond persoonlijk hebben zekerd dat een definitieve besliss niet voor 5 januari zal vallen, is de dag van de loting voor eindronden. "Maar", aldus Tass, richten dat Chili al geld van FIFA heeft ontvangen om zich te bereiden op de eindronden, i hier weer mee in strijd". Aanslag Zondagochtend is oudste zoon van sjeik Moed jib Rachman, de premier van Ban] 1 Desj, door een kogel gewond. I aanslag geschiedde in het centr*^ van Dacca. De 22-jarige sjeik ma heeft een .spoedoperatie ont gaan en is thans buiten gevaar. dader is onbekend. Hongerstaking voorbij De i Spaanse priesters die wegens politj j ke misdrijven in een speciale gevi ij genis in Zamora gevangen zï.Jt hebben hun drie weken gonnen hongerstaking beëindigd, is in kerkelijke kringen in vernomen. LEIDEN: Donkersteeg, Botermarkt, Consumarkt (Levendaal), Vyf Meiplein. KATWIJK: Voorstraat. Dagbladreclame is niet te vervangen Vijf kerstdagen feestelijk eten Ga één dag buiten de deur; bij uw AC-Eethuisje Natuurlijk kan uw vrouw lekker koken. Maar juist daarom verdient zij het om ook eens bediend te worden! Ga gezellig met het hele gezin e« kerstdagextra feestelijk maken. Ga met z'n allen lekker eten in 't sfeervolle AC-Eethuisje. De chef-kok wil dolgraag dat u zijn kerstmenu komt keuren. Dat moet u beslist doen' ook, want hij is er enorm trots op. Pak de telefoon en reserveer snel een tafel. Kerstmenu's vanaf 22.50. Leiderdorp, Eethuisje onderdeel van het AC-Restaurant. Persant Snoepweg, gelegen aan de Rijksweg Amsterdam-Rotterdam afslag Hoogmade. Tel. 01710-99302 Leiden, Eethuisje in het AC-Restaurant Stationsplein 24. Tel. 01710-26233 Recht tegenover het NS-station UITZENDBUREAU Telef. 01710-31710 Korevaarstraat 33 Leiden ndABu TRAP BEKLEDEN Laat uw trap vakkundig stof feren met nylon, vilt of tapy- flex, geheel compleet incl. materialen, legloon en b.t.w. voor f150,—. Tel. 070—652373 b.g.g. 603167 vraagt secretaresses typistes N/Mt leiden n. rijn 44 01710—44841 alphen liszthof 18 01720—91873 katwijk parsstraat 19 01718-71215 -irrandstad uitzendbureau Gevraagd Leeftijd boven 15 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden tussen 3 en 5 uur bezorgerslokaal. Industrie-ervaring is niet vereist. Belangstellenden kunnen De opleiding geschiedt in de onderstaande coupon ingevuld praktijk. zenden aan: Hoogovens, Het werk wordt in ploegendienst Antwoordnummer 94000, verricht. IJmuiden (plak dus geen Leeftijd 20 tot 45 jaar. postzegel). Aanvangssalaris plus Na ontvangst wordt nader ploegendiensttoeslag bedraagt contact met u opgenomen, bij 21 jaar en ouder (Telefonische inlichtingen: 17.475,- bruto per jaar 02510 - 94000.) (circa 336,- bruto per week). 1 Woningen beschikbaar Ik stel prijs op meer informatie Voor gehuwden die in Leiden of verder wonen zorgt het bedrijf voor een woning. Naam: Huren vanaf 200,-per maand. Wachttijd 5-7 maanden. Bij verhuizing worden de Voornaam: transportkosten volledig vergoed. Tevens wordt een tegemoetkoming in de j Geboortedatum: inrichtingskosten gegeven. I De woningen staan niet alleen in Adres- I IJmuiden, Beverwijk en Heemskerk, doch ook in plaatsen zoals Alkmaar en Oudorp. woonplaats: •••••I 1 Gehuwd/ongehuwd LI 860

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 14