Sloot langs kwekerij van Griffioen dicht agenda Warmond se raad benoemt nieuwe secretaris Boetiek- aan-huis dorado voor koopj es- jaagsters Wassenaarse raad de cultuurnota 5 PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 13 DECEMBB) DEN HAAG ,3oetiek in de garage", dat is de mededeling die op de huisdeur van nummer 19 aan de Hoogwerflaan, net over de grens van Wassenaar, zit geplakt. Op naar de garage dus, die dui delijk sporen van een nog niet voltooide verbouwing draagt. Als je de deur eenmaal hebt openge daan weet Je pas zeker dat Je aan het goede adres bent: de boetiek voor tweedehands kleding. In het „boetiekje-in-wording" zyn de intiatiefneemster An ca Struy- cken en Steffy Rathjé, geassis teerd door Hank Meyer Wiersma (eens Miss Elegance tijdens de Noordwijkse autosportweek) druk keer wordit gedragen", zegt Anca, bezig hun nieuwe aanwinsten in daardoor zijn Steffy en ik op de rekken te hangen. Geen kle- dit idee gekomen". In mei stuurde Een kijkje in de tot boe tiek verbouwde garage. (Foto Jan Holvast) kunnen toe- En fin, iedere „winkeldochter" voegen. „Ik vind het gewoon jammer modieuze kleding maar drie Alle binnenkomende goederen haar worden door Steffy en Hank nauwkeurig geadministreerd en getaxeerd. Niemand hoeft het ri sico te lopen de jurk van de buur vrouw aan de overkant te kopen. nu maar heel weinig spullen terug. De boetiek-aan-huis is een do rado voor koopj esjaagsters want Je slaagt er als het even meezit voor minder dan de helft van de nieuwwaarde en dat is in een tijd waarin kleding schrikbarend duin1 aan het worden is, altijd meege- van Steffy in de kaar- genoeg om te zien bij ding van Nederlandse film- en het ondernemende tweetal 250 wie het kledingstuk vandaan tv-sterren zoals het persbericht aanbiedingen gedragen kleding te komt. Natuurlijk kun Je niet met dat door Holiday Inn werd ver- verkopen in Den Haag en Was- strekt meldde, waarschijnlijk om senaar rond; nu na goed zeven meer mensen te trekken naar de maanden hebben ze ruim 300 show die daar vrijdagavond om vaste aanbieders, acht uur wordt gehouden, maar woensdags van or verkoop ge il 9.00— alles by het ondernemende drietal aankomen. Ondanks dat j geen opleiding in het modevak De boetieks is 10.00—16.00 uur opend, 12.00 i voor het inbrengen en vrijdags, dezelfde tijd ook op afspraak. Er gaat kleding die de draagster na drie keer dragen de keel uithing; de pantalon die na een slank-maak- dieet mijlen te wijd is geworden. „We kopen niets in vertelt wust om te zien hebben zijn ze genoeg modebe- heel wat tild in zitten Anca, we nemen de goederen al leen in consignatie. Is de kleding na drie maanden niet verkocht gaat het terug naar de aanbied- gaat wat niet. Steffy: „In het begin hebben we dingen ingenomen die wordt we niet kwijt konden maar Je groet, wordt steeds kritischer, er gaan doen het met ontzettend veel ple zier en iedereen die binnenstapt s een „oude vriendin" be- januari de begroting behandeld zal drage uit het gemeentefonds wordt, tijdens de vergadering van dinsdag gedaan. ook beslissen wie de secretaris Baas gaat opvolgen. Als eerste op de voordracht aan de raad staat C. Zoe temelk, gemeente-ontvanger, chef taris. van de afdelingen financien, onder- Nota inzake ontwerp wijs en personeelszaken en beheer- schappelijke regeling der en administrateur van het ge- tieschap Plassengebied". meentelijk waterleidingbedrijf. Beschikbaarstelling van Tweede op de voordracht staat de krediet voor het opstellen huidige waarnemend secretaris M verkeers- Walraven. chef algemene zaken. B mond de afdeling Leidse agglomeratie. vervoersplan uit het gemeentefonds. In de aanbHedingsnota van die begro tingen 1974 is uitvoerig stilgestaan, bij de steeds slechter wordende fi nanciële positie van de gemeente. De algemene dienst van de ontwerp. begroting 1974 vertoont een tekort, Leenhoeve* van f 154,402,21. Door het treffen een aantal maatregelen kan dit te kort tot f 65.452,21 worden terugge bracht. Voor de aanpak van nieu we taken zijn geen mogelijkheden meer. In deze situatie kan alleen een aan vullende bijdrage uit het gemeente fonds nog uitkomst bieden. Er blijft, ondanks alle bezuinigingen een te kort van f 65.452,21, waarvoor geen dekkingsmiddelen beschikbaar zijn, Beschikbaarstelling van een kre diet voor de inrichting van een docu mentatiecentrum voor de basisschool „De Leerhoeve". Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het vernieuwen respectievelijk repareren van het rie ten dak van de boerderij Burg. Kete laarstraat no. 25. O Behandeling van de gemeente begroting en de begrotingen van het gemeentelijk waterleidingbedrijf Het ontstaan van dit tekort kan niet het grond- en zandwinningsbedrijf aan het optreden van factoren die een tijdelijk karakter dragen wor den toegeschreven. De verslechtering van de begrotingspositie was reeds drage uit het gemeentefonds over enige jaren waarneembaar. Omdat het jaar 1974. r de dienst 1974. Voorstel tot het indienen van verzoek voor een aanvullende bij- W. geen mogelijkheden zien om het verbroken evenwicht tus sen inkomsten en uitgaven te herstel- Gedeputeerde Staten verklaren bezwaren niet ontvankelijk Badhuis In een geschil over het dempen van een sloot tussen twee inwoners van Voorschoten hebben Gedepu teerde Staten besloten de bezwaren tegen de demping niet ontvankelijk te verklaren. De sloot ligt tussen de terreinen van de firma E. Griffioen en Zonen en de heer T. Zitman aan de Leddseweg. De heer Zitman had na toestem ming van het bestuur van de Bosch en Kasthuispolder de sloot gedempt, wegens overlast van gedierte en ver vuiling van de sloot en omdat de?e ge. vaarlijk zou zijn voor zijn kinderen. BURGERLIJKESTAND VAN LEIDEN De heren Griffioen trekken deze beweringen in twijfel en meenden, dat het de heer Zitman begonnen was om een toegangspad naar de schuur achter zijn huis, waar hij oude Duit se Volkswagen jeeps restaureert. Zij vreesden op hun beurt hiervan weer overlast door lawaai, stank, en brandgevaar. Voorts werd aangevoerd dat de sloot dient voor waterberging, die be langrijk -is voor de besproeiing van hun kwekerij. Het bestuur van de polder stelde hier tegenover dat er in de polder een gemaal is dat al een veel te gro te capaciteit heeft, waardoor 't wa ter in de sloot nauwelijks van belang Luister- en kleurrijke buit bij inbraak LEIDEN In de nacht van dins dag op woensdag is ingebroken bij de VIP aan de Beestenmarkt. Uit het - magazijn verdwenen ongeveer twintig kleurentv's, een even groot Bovendien ligt de sloot voor het aantal grills en een tot nog toe grootste gedeelte op het terrein van bekend aantal platenspelers. De WASSENAAR - Vorige week gingen de eerste spanten omhoog voor de uitbreidingin oude stijl, van de Schaapskooi op Duinrell. Om zowel dagjes-mensen, schoolreisjes, als partijen en feesten, met steeds grotere aantallen, te kunnen herbergen werd be sloten de Schaapskooi uit de breiden. De uitbreiding zal ge schieden in de stijl van enkele honderden jaren geleden. van T. C. Veerman man; Aryans, zn. van D. B M. Ngion; Davy P. G. zn. v? H. de Heiden en C. M. A. B zn. van J. G. van Egmond i J. L. Meijer (73) E. C. Kersten (5 mnd) nenburg (74) Slingerland: A. Trimbaan op tevre(Jen over „Hartenkamp "telefoon 25260 Redactie Paul Wolfswinkel Amerika Jan Holvast, u weet wel: die man met pijp, baard en mooie auto's (oh Ja, hij schijnt fotograaf te wezen) heeft een zoon. Jan Henny. En Jan Henny bracht gisteren dit briefje op de redactie „Wij krijgen geen olie meer van Asoelie Arabi. Maar als wij nou de gaskraan dicht draaien dan krijgen zil geen gas meer. Ais Israël nou vrede sluit met Egyp te dan krijgen we meschien weer olie en zij weer gas. Als alle landen nou vrede sluiten en dat ze geen oorlog met de Willem de Zwiïgerlaan™Hier- nen met de herbestrating en herin deling van het terrein De afdeling stedebouw van de dienst gemeentewerken heeft daardoor 'n plan gemaakt. Dit plan houdt reke ning met de aanleg van een fietsroute van de Merenwijk naar uiumiiu ,ulBVu«o de binnenstad. Deze fietsroute, wel- dagen bij de dienst (Noorderstraat stelling voor de verkoop van plastic huisvuilzakken door de Gemeente Reinigingsdienst dreigen de norma le werkzaamheden van in het gedrang te komen, De huisvuilzakken zullen daarom dit Jaar nog slechts op ke aan de oostzijde van het plant soen komt te liggen, loopt vervol gens via het oude gedeelte van de Marnixstraat door de Gasbuurt. De parkeerplaatsen aan de westzijde van het plantsoen kunnen worden opgeheven en verplaatst naar de voorkant van het terrein parallel 18) kunnen worden aangekocht: Op dinsdag 18, woensdag 19 en donder dag 20 december van 10 tot 12 uur 's ochtends en van 14 tot 16 uur 's- middags. Op vrijdag 14 en maandag 17 de- WASSENAAR Naast de trim baan, door de gemeente 's Graven- hage aangelegd langs de Landschei- dingsweg en de trimbaan op 't land goed Duinrell zal op initiatief van de plaatselijke afdeling van de Vereni ging van Vrienden van de Hartstich ting een z.g. Cooperbaan worden aangelegd op het landgoed De Har tenkamp. De Cooperbaan zal be staan uit een traject van 1000 meter over bestaande paden, zonder attri buten, dat zo snel mogelijk lopend moet worden afgelegd, waarna op een bord de conditie kan worden af- deze dienst geiezen. Deze Cooperbaan komt zeer centraal te liggen en is voor ieder een vrij toegankelijk omdat De Har- volgende tenkamp voor het publiek is openge- steld. Burgemeester en wethouders willen afwachten welk gebruik er van de Cooperbaan gemaakt zal worden. Daarna zou de behoefte aan nog 'n trimbaan gepeild kunnen worden. De firma Menken-Landbouw NV, heeft het gemeentebestuur toestem- cember is de dienst al gesloten voor ming gevraagd het braakliggende onderzoek raad had over het algemeen waar dering voor de inhoud van de Cul tuurnota, die in samenwerking met de Kulturele Kern Wassenaar is op gesteld. De nota geeft een overzicht van het geen er tot nu toe op cultureel ge bied is bereikt en welke wensen er nog zijn. De CCP had een betere busver binding met de Haagse cultuur cen tra en het stimuleren van het ge bruik van het Cultureel Jongeren Paspoort op het verlanglijstje staan. De heer J. G. Stegeman (Open Appèl) wenste beelden in buurten die best een „opknappertje" kunnen gebruiken zoals Oostdorp hout. Wethouder Van Dijk was bereid mee te werken aan een soort markt- de verkoop van huisvuilzakken. r maken. door komt er meer speelruimte Want in één oorlog vallen meer dan beactnkbaar. De ontwer- duizend (dode) mensen. Als die Vernield domme mensen van Israël en Egyp te nu eens ophouden met die oorlog en vrede sluiten. Maar nu is Amirika een soort olie aan het ontwerpen dat komt van de bergen. Die oliesjeöks zy n schabryk maar ze worden armer want wij krijgen geen olie meer. De Vredesconferentie is op 18 de cember". Dank je wel Jan Hennv. Marnixstraat Binnenkort wordt de aanleg van leidingen naar de Merenwijk door uw straat voltooid. Daarna kan. om streeks eind Januari, worden begon-i pers stellen zich voor het terrein te scheiden in een speelplek voor Jonge re en één voor de oudere kinderen. Voorlichting Voorts kan het geheel verlevendigd worden met boompjes, banken en speel werktuigen De heer Volmer van het bureau terreintje, dat grenst aan de door de firma geëxploiteerde midget-golf- baan bij de sporthal als kinderboer derij te mogen inrichten zolang dat terrein niet nodig is voor de herpro filering van de Dr. Mansveltkade. De ontweupers zyn zaterdag avond 13 december a.s. om acht uur aanwezig in het Dienstencentrum aan de Van Hogendorpstraat om 't plan (waarvan aan de achterzijde van deze brief een schetstekening is afgedrukt) toe te lichten en met u te bespreken of het plan zo moet worden uitgevoerd. Als u kritiek f 2.340.29 bedroeg. Het gaat hier schreef ons het volgende briefje. Het is een maandelijks terugkerende mededeling, die voor zichzelf spreekt: „Opnieuw rust op mij de droeve plicht u de maandelijkse schadepost voor de dienst beheer schoolgebou wen te melden. In de maand november werd als gevolg van vernielingen voor een be drag van f3.389,44 aan ruiten ver nield, terwijl de schade aan daken het stadhuis De firma heeft intussen bur- gemeester en wethouders de gevraag- de burgemeester mr. K. Staab dat de toestemming verkregen. B. en W. verwachten dat de kinderboerderij in de loop van 1974 zal zijn ingericht. Officiële opening van bejaardenflat grond. Vanuit de fractie van de CCP ln het kader van de begrotingsbe handeling de volgende vermakelij- OEGSTGEEST Het flatgebouw zingen in 1974 mede betrekking op Iers die ouder zijn dan 17 Jaar Vuilzakken Als gevolg van de enorme belang de openbare schoolgebouwen. Zoals ik u eerder meldde plegen de vernielingen van bijzonder onderwijs het drievoud fa bedragen". bejaarden aan de Narcissen laan Oegstgeest wordt vrijdagmiddag i drie uur officieel geopend. Deze de gebouwen feestelijke handeling zal worden ver richt door burgemeester Van Eysin- Tweede Kamer der Staten-Generaal. Is soms de wens de vader var gedachte gewest? Antwoord van burgemeester Donderdag Stationsweg 28. Lelden, 8 vergadering welzijnsraad. capten, 25 i De agenda's zien er als volgt uit: dinsdag 15 december: Benoeming van een gemeen tesecre- eehi f Vrijdag De Burcht. Lelden. Jaarvergad district Leiden (PvdA) (klein» j Bevrijdingskerk. Ruilclub Bosi —9.30 uur nam. Lijtweg 7. Oegstgeest. sociaal me [Uis Zaterdag Antonius Clubhuls, feestavon ïeelver. Tot Ieders Genoegen, vi Hooglandse Kerkgracht 48, *E War- Verlenen van medewerking inge- toch een verzoek indie- vodige artikel 7 der Lager.-Onderwij s - aanvullende bijdrage, wet 1920 voor de aanschaffing van leermiddelen voor de School met de Bijbel. Verlenen van medewerking in gevolge artikel 7 der Lager-Onder- wijswet 1920 voor de aanschaffing van kasten voor de basisschool ..De Leidse jeugdscfc De Vink, dansen vanaf J Molen De Valk. postzegelmarkt Antiekmarkt, Burchtplein L zitt 9.30 voorm. tot 5 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis, dansen vat ard Middelweg 19c, Leids poppentfo 1.30 uur kindervoorstelling. p"* Hooglandse Kerkgracht 4; vanaf 8 uur nam. Apotheken bta eg' Leiden De nacht- de apotheken in de regio Lefor^ wordt waargenomen door Blanken, Leiden, Apotheek schoten en apotheek Beker. Lijf1":' 4, Oegstgeest. De agenda van 15 Januair ziet er als volgt uit: 9 Voortzetting behandeling en vaststelling van de a. gemeentebegroting voor het dienstjaar 1974; b. de begrotingen van het ge meentelijk waterleidingbedrijf en het grond- en zandwinningsbedrijf voor het Jaar 1974. Voorstel tot verhoging van de tarieven van het gemeentelijk wa terleidingbedrijf. Verhoging van enige gemeente lijke belastingen en rechten. naarse Apotheek, Schouwweg 32 e 2402. Nacht- en weekenddienst; ggj Vogelasiel Anna Paulownastraat Kinderopvang Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw U KWJ-Leiden werkende longen ook woensdag' WASSENAAR Sedert het sluiten van het badhuis in Kerkehout zijn enige besprekingen gevoerd met de buurtvereniging daar. De vereniging werd uitgenodigd plannen voor ver bouwing en inrichting van het vroe gere badhuis in te dienen, terwijl van gemeentezijde werd nagegaan of het project voor subsidiering door hoge re organen in aanmerking zou kun nen komen. Dat laatste blijkt niet het geval te zijn. Het rijk verleent slechts subsidie aan centra in woon wijken van tenminste 10.000 15.000 inwoners. De door de buurtvereniging inge diende plannen zouden dermate veel geld kosten, dat realisering niet mo gelijk zou zijn. Intussen heeft de buurtvereniging een lijst met te tref fen voorzieningen bij de dienst ge- donderdagavond geopend Wetswinkeltje Juridisch idvlesbureau vooi rechtskundige bijstand Adres Volkshuls Apothekersdljk 33 Ope tilden dl. wo., do., vrij.: 10—1 Bezien moet nu worden op welke wyze de verbouwingsplannen gefiftan- cierd kunnen worden, waarbij ervan jcu uwi ovutviit ujj neb teiieui vail oemiu a-aiiuai piaocnoHcicio. •KrijRs': de heer Zitman. G.S. hebben bij haar ders verschaften zich toegang door filmheld er en l. beslissing overwogen dat de waterber- een deur in te trappen. J- P- B. ging van de polder door de demping J Hoo- niet in ?evaair zal worden gebracht en dat de demping evenmin het grondwaterpeil ter plaatse zal beïn- Weijere. vloeden Dienstencentrum gendorpstr. 36. vrij. 79 Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging voor Wedt en weduwnaars. Telefoon Lelds viesbureau: 61112. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- imer 33921 Moeders ior moeders moeders' ::k 32 Oegstgeest 1652 Koordstudio Centrum voor intermenselijke bei kineen ontmoetingsruimte voo 60 Jarigen. Oude Rijn 88. U M 1000. Voor advies, Ir" lagen van 15 - 23 i tingsruimte: Werkdagen nr Zaterdag gesloten ot ca. 18 uur Teve lichamelijk gehandicapten. SOS-dienst SOS-Teiefonische Hulpdienst I (01710)-25202 Voor allen die in i lijkheden verkeren berelkbaai werkdag van acht uur nm tol uur vm doorlopend ln het week' 8 d.w.z van vrijdag acht WASSENAAR De Wassenaarse algemeen een voorwaarde voor goed bestuur achten, Uw raad deelgenoot te maken van onze wensen en ge dachten, geven wij gaarne toe, dat in de toelichting van de betreffen de begrotingspost een vergissing is geslopen". Kersttoernooi van PIT '54 ZOETERWOUDE Ook dit jaar weer zal de Zoete'rwoudse tafelten nis-vereniging Pit '54 een kerst-ta- feltennistoernooi organiseren. Dat Kerke- toernooi zal worden gehouden op za terdag 2 december in Het Centrum. De inschrijving staat open voor alle Inwoners uit Zoeterwoude en de om- de functie die een liggende gebieden, men hoeft geen lid te zijn van een tafeltennisvere- eniging. Het toernooi wordt een han- De gemeente gaat enige onbewoon- dicap-sbrijd spelers, van wie de baar verklaarde woningen in de „kracht" bekend is, zullen punten Schoolstraat aankopen. Op vragen moeten voorgeven aan zwakkere spe lers, of punten voorkrijgen tegen sterkere spelers. Het aantal punten zal worden bepaald door de wed strijdleiding. Er zal worden gespeeld poules, in een later stadium zal houden met de oppervlakte van de het afvalsysteem worden gevolgd. Ta- feltennds-liefhebbers kunnen zich voor 16 december opgeven bij G. Verhagen (Kerklaan 61, Zoeterwou de, tel. 01715—1907) en bij de fami- ke) vraag gesteld: Volgens de toe- lie Van der Helm (Schenkelweg 107), lichting op begrotingspost 2240 Zoeterwoude. tel. 017151814). Het hebben de uitgaven voor de verkie- inschrijfgeld bedraagt 2,75 LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B. D£ Witte SingeJ 1 - Lelden Telefoon directie en administapSF tie 01710-25041 Hooïdredacteur Han Mulder Telefoon redactie 01710-21507. Postbus 6£ - Giro 57055 Maandabonnement Kwartaalabonnement f 30f^ Per Post Jaarabonnement f llfKj Losse nummers f 0. *n Abonnementsgelden bij voori betaling te voldoen By auton tische overschryvlng geen adml nistratie- en Incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadsedltl jjr Benthuizen beiden beiderdui Oegstgeest Voorschoten WD mond Wassenaar cd Zoeterwoiid Correspondenten Oegstgeest; f\ zenboslaaD 2 Warmond; J 01711 Leiderdo: dreef 32 Was.se Duivel R Veeren 1 01710 42894 P £onne' lelaar 414 JD] "Se Leid» 01 het verkiezen van leden van de 1.50 voor spelers die die leeftijd nog wethouders: „Alhoewel wij het in het komt. niet hebben bereikt. Er zyn vyftien de prijzen (van een kalkoen tot een fles wijn) te verdienen ih het toernooi, waarin alleen het enkelspel aan bod Znetertvoode: R Kaiser üraD? laan 20 Hoef Rllndllk tel Olflf1*1 33694 ZoelerwoOde; Q M J der<J. Mensink Burg Brand tstraat 11

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2