fC TWENTE ROEMLOOS AF i/ Voorspelling van Doggen komt maar voor helft uit on Amore voert werken ii Bach en Williams uit centenaren wrikken vergeefs aan het Ipswich-slot Atje wint in Assen [DAG 13 DECEMBER 1973 -lEDE Met welke sleutel Spitz Ko hn het voor Engelse begrippen opvallend mo- slot op de Ipswich-voorsprong had willen ontsluiten, werd ook na afloop niet dui- Zoals vrijwel elke aanwezige in stadion Diekman al tijdens FC TwenteIpswich returntreffen in de achtste finale van de UEFA-Cup met Nederlands perspec- het duister had getast naar de door Kohn gedicteerde strategie. moment dat de Luxembur een zangerig mengelmoesje Hollands aan gebles- pelers als Schwemmle, Van en De Vries begon te refe- erden de conclusies haar- etrokken: géén analyse om- richtlijnen waren aange- léén correcties tijdens hef r geen draaiboek was leed FC Twente geruisloos, of stoot, roemloos uit de up. Wat, aldus Kohn, nau- oor hemzelf door de spe- niet als een ontgooche- ervaren. essures", zo hield Kohn de 'oor, "beletten ons te e wilden. De blessu- i er de oorzaak van. utaties kwamen. Niet omdat 0—1 achterstand nog hoop re hadden toen met S1 rinnen maar voor zater- het oog op Feyenoord. rich Town zich na de Engei- irong niet onderuit liet ha- ook nevenoorzaken als ge- tyentse besluiteloosheid, ich Town vast kan houden n de knuisten heeft, mocht ndaden bij Lazio Roma en drid worden verondersteld. Door Ger Stolk re mandekking betreft. Zo was het opvallend, hoe geroutineerd linker vleugelverdediger Mils en de op Zui- dema geposteerde voorstopper Beat- tie uitbraken. Die Keavin Beattie, door Bobbj Robson vaak liefkozend als de dia mant aangeduid, was het trouwens, die twee weken geleden betwijfelde, of het toen frequent achteruit voet ballende Twente wel de aanval zou kunnen prediken. En dat bleek scherp gezien. Want Twente faalde gisteravond juist daar, toen 't voor - zichtig, via tal van schoenen, naar openingen speurde. En toen het in het tweede bedrijf naar pres-voetbal greep. Iets heel anders was ook, dat FC Twente gedurende de ouverture te gretig was. Te veel risico's nam. Waarvan het speersnel terug kwam. toen bleek hoe bloedlink Woods Johnson en Whymark in de counter waren Schrik communicatiestoornis tussen Schrij vers en libero Van Iersel er de oor zaak van was geweest dat dezelfde, door Van der Vall af te stoppen mid denvelder, angstig kon dreigen, zat er bij Twente prompt zo diep in dat foutive passes en veel onnodig balver lies aan de orde van de dag waren. Cees van Iersel: „Ik heb het steeds gezegd, maar pas toen reali seerde iedereen zich hoe goed Ips wich Town is. Die Best, de doelman, kon de bal altijd kwijt. Spelers als Johnson en Whynark kopten of stopten tussen drie tegenstanders in de bal. Om er mee weg te draaien naar alle kanten". Niettemin sprak Kohn na afloop over niet topfitte Twentespelers als gevolg van bles sures. Kick van der Vall echter: „Ik had er weinig hinder van. Die enkel was lekker ingepakt". En van Not- ten: „Geen hinder gehad. Die ploeg was gewoon veel beter". Het Twentse middenrif-Thijssen. Van der Vall, Achterberg doorgaans het sterkste deel van de ploeg, wierp voorts nauwelijks rendement af om dat Morris, Viljoen en Hamilton, tij dens het eerste duel wijs geworden, hun opponent geen centimeter ruim te gunden. FC Twente laat rond met NOS Enschede Tot minder dan en halfuur voor de wedstrild tegen Ipswich heeft FC Twen te de boot af gehouden voor de NOS met betrekking tot een di recte uitzending van de wed strijd op de televisie. Maandag morgen waren er nog zevendui zend, merendeels staanplaat sen onverkocht, waardoor de tv-uitzending zonder twijfel een strop van 50.000 gulden zou hebben opgeleverd. Pas om kwart over zeven gisteravond was het waarschijnlijk dat het stadion vrijwel zou vollopen en toen ging Twente akkoord met. de onderhandelingen. Bij een eerdere beslissing zou de 50.000 gulden van de NOS alleen maar het verlies van de niet-verkoch te staanplaatsen hebben goed gemaakt. Door te wachten tot het laatste moment beurdp Twente zowel de recette van een vrijwel uitverkocht huis als de opbrengsten van de tv- rechten. jkheden Rode streep leefde de gedachte sterk slechts geschiedde tegen rmaties, die gedurende de ende jaren slechts kunnen het hoge Westeuropese Reden waarom Twente. .1 de return, na de gave Ubion vooral, mogelijkheden rermoedde. Wel: FC Twen- ook daarom vergeefs aan irich-slot, omdat die ploeg ngelse opvatting aan de dag de wijze, waarop een con- ploeg dient te worden be- Zo verbaasden Mills, Beat- ammond wat hun zeer secu- Tennis De Nederlandse ten nisser Jan Hordijk is tijdens het in ternationale tennistoernooi in Perth in de derde ronde uitgeschakeld door de Australiër Dibley: 36 en 16. Paardesport De strafcommis- sie van de stichting NDR heeft de eigenaarrijder G. Bosschieter ge straft met intrekking van zijn rij vergunning voor de tijd van twee weken, omdat hij op zondag 18 no vember het door hem in de Hoog Catharijne-prijs gereden paard Ka- rel Duke niet uitgereden heeft om zo hoog mogelijk te worden geplaatst. In tegenstelling tot de Tukkers, die als gevolg daarvan, zoals Cees van Iersel, later opmerken, na twintig minuten al een rode streep door de berekeningen zagen geschrapt. Dat ging zo: Whymark op rechts rom melend langs Oranen en een verzil verde trekbal met Morris in de hoofdrol. In de in weerwil van Kohns woor den aanwezige desillusie, reageerde Achterberg zich met zijn vuisten af op Hamilton en dat was tekenend voor de gemoedsrust van de Twent se brigade. Want was er tot dan nog. vaag glorend hoop geweest dat de Engelsen onder het statische En schede tikwerk een steek zouden la ten vallen, de gedachte dat alleen drie doelpunten zonder verdere eigen averij een volgende ronde tot gevolg zouden hebben, verlamde FC Twen te als ploeg. Van der Kroft fluit in Enschede In de stilzwijgende afgekondigde capitulatie, hield slechts Franske Thijssen het hoofd omhoog.. Hij als enige, bewoog zich zonder bal voort. En dat juist, was, waarvoor Robson zoveel vrees had gehad. Even flak kerde het vlammetje in het tweede bedrijf nog op. Maar toen bleek dat ook pressiemiddelen de Engelsen niet van hun stuk konden brengen, scha kelde Twente naar een lagere ver snelling en droegen Johnson. Ha milton en Viljoen Juichend het tweede Engelse doelpunt ten doop. navond in de Stadsgehoorzaal DEN HAAG Niet Arie van Ge- Feyenoord mert, maar Leo van der Kroft zal zaterdagavond het duel tussen Twente en Feyenoord leiden. Arie van Gemert is niet ziek of gebles seerd. Het is niet bekend of de scheidsrechterscommissie deze wijzi ging in het programma heeft aan gebracht of dat Arie van Gemert er zelf om heeft gevraagd. "We mochten na de 0—1 achter stand geen energie meer vermorsen", legde Kohn later uit. "We dachten toen al aan Feyenoord. Daarom heb ik Van der Vall en Schwemmle er uit gehaald. Ook al wist ik dat Streur en Brinks te onervaren zijn In de armen van Ipswich Town- voor dit werk. Dat we toch nog ge poogd hebben iets aan de stand te doen, had met het publiek te ma ken. Spectakel betekent klantenbin ding". Dat spectakel bestond uit een door Brinks op de lat gevuurd projectiel en zowaar een doelpunt. De maker: Jan Streuer, na aangeven van Theo Pahlplatz. Bobby Robson zou het la ter als het mooiste van de wedstrild prijzen. Maar dat kan ook beleefd heid zijn geweest. Tenslotte riep hij ook uit dat FC Twente veel beter kan dan het gis teren deed. Wat eerlijk gezegd ook wel waar is TAFELTENNIS- NEDERLAAG IN WARSCHAU WARSCHAU De Nederlandse tafeltennisploeg heeft gisteren in het toernooi voor de Europa Cup voor landenploegen met 52 van Polen verloren.- Het was voor Polen de der de zege in deza competitie. Eerder werd Denemarken met 52 versla gen en België met 43. De gedetailleerde uitslagen zijn SkibinskiVan der Helm 2022, 2117, 2022, WoznicaVan Slobbe 2116, 2116, Woznica/Fraczyk— Van Slobbe/v.d. Helm 21—13, 21—15, WoznicaVan der Helm 2220, 21 10. Skibinski—Van Slobbe 13—21. 11 21, Calinska/WoznicaBakker/v.d Helm 21—15, 21—15. Zaalhandbal De troostronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap handbal voor dames heeft Nederland gisteren met IS—11 verloren van Japan. Het was een wedstrijd die geldt voor de bezetting de negende tot en met de 12e plaats. ADVERTENTIE LEIDEN De Chr. Oratoriumver eniging "Con Amore" geeft vanavond in de Stadsgehoorzaal een concent, dat om 8 uur precies begint. Onder leiding van Jan Pasveer worden twee werken uitgevoerd, te weten Bachs cantate "Ich hatte viel Bekümmer- nis" BWV 21, en de cantate "Dona nobis pacem" van Vaughan Williams. Medewerking wordt verleend door de sopraan Andrée Maillard-Back, de als Elise Galama, de tenor Marius van Altena en de bas Ruud van der Meer. Als altijd is de begeleiding toe vertrouwd aan het Gewestelijk Or kest voor Zuid-Holland, en wondt het orgel bespeeld door oud-Con Amore- dirigent Simon C. Jansen. Beide werken hebben meer dan één punt gemeen: de tekst bestaat uiteen afwisseling van bijbelse, althans tra- dttioneel-kenkelijke fragmenten met vrijere poëtische stukken tekst. Beide werken zijn "per ogni tempo" (voor elke tijd van het kerkelijke jaar), het geen althans voor Bach ongebruike lijk was. Opvallend is voorts het grote aandeel van het koor, zowel in spe ciale koorstukken als in de frag menten voor zangsolo met koor-on dersteuning. De Bach-cantate bestaat uit twee delen met resp. 6 en 5 "nummers", en vereist de volgende bezetting: so praan, alt, tenor, bas, vierstemmig koor, viool I en n, altviool, hobo, 3 natuurtrompetten in D, 4 trombones, pauken en basso contino (fagot, cel lo, vlolone en orgel). De cantate vain Vaughan Willdaans, eerder als een koorsymfonie geschreven, wordt uit gevoerd met een volledig symfonie orkest, koor (soms zevenstemmig!), sopraan en bariton. Ik wijs U speciaal op het vierde, voorlaatste, deel voor koor en orkest: de Dirge lor Two Veterans. VOETBAL Het Nederlandse UEFA-team heeft de uitwedstrijd tegen Wales met 30 verloren. Tot aan de rust bleef de stand gelijk, daarna scoorden Eafies, Powell en Stevensen voor de Jeugd van Wales. Door de nederlaag is het Nederlands Jeugdteam waarschijnlijk uitgescha keld voor het UEFA-jeugdtoernooi. dat van 23 t/m 31 mei 1974 in Zwe den wordt gehouden. Zaalhandbal Het Nederland se heren zaalhandbalteam heeft zich niet kunnen plaatsen voor de eind ronden van het wereldkampioen schap. Gisteravond werd in Sittard de beslissende wedstrijd tegen Polen verloren met 16—21. Bij de rust leid den de Nederlanders nog met 76. ASSEN Tijdens schaatsseleo- tiewedstrijden, die gisteren in As sen zijn gehouden, heeft Atje Keulen Deelstra bij de leden van de kern ploeg een duidelijke overwinning be haald. Op de 1000 meter kwam zij tot een tijd van 1.32.7 en op de 3000 meter vestigde zij een nieuw baan record met 4.59.0. Na Atje, die beide afstanden won, eindigde Sipke Tigchelaar als tweede en Sophie Westenbroek derde. Stuur een Fleurop-bloemist als kerstman. Geef nü uw bloemengroet voor kerstmis op. Weet u dat bij Fleurop-lnterflora bijna 40.000 bloemen- zaken over heel de wereld verspreid, zijn aangesloten? U leest erover in het Fleurop-bloemenboek. Spaar de gratis Fleurop chrysal- en pokonzakjes van uw Fleurop- 7 en te 1 Nederlander kan alleen nog mikken op plaats bij eerste vijf EEKLO Na twee dagen in de strijd om het Europees kam pioenschap driebanden in Eeklo zijn alleen de Belgen Raymond Ceulemans en Ludo Dielis nog ongeslagen. Titelhouder Arnold de Paepe, de derde Belg in het gezelschap van 12, die zeer moeizaam speelt, verloor gistermiddag zijn eerste partij tegen de onophoudelijk carotterende Fransman Lasserre. Jan Dog gen, de Nederlandse kampioen leed op de tweede dag twee ne derlagen. In de derde ronde moest hij buigen voor de Fransman Bitalis en 's avonds voor Ludo Dielis. De voorspelling die Jan Doggen voor de aanvang van de vierde ron de bij de maaltijd deed: "Thögersen verslaat Lasserre en ik win van Ludo Dielis en word daardoor derde," kwam maar voor de helft uit. Thö- R.G.H. gersen won na een uitermate span nende slotfase inderdaad van Las serre, waardoor de Fransman ook zijn eerste verlies leed. Doggen ech ter kon het niet bolwerken tegen Lu do Dielis die nu met zijn landgenoot en grote favoriet Raymond Ceule mans als enige van de 12 deelnemers nog ongeslagen is. Dielis liep tegen Doggen aanvankelijk een behoorlijke achterstand op: 18-9 na 20 beurten De Nederlandse kampioen nam even later nog een grotere voorsprong toen hij een serie van vijf produceer de: 24-13. Net over de helft van de ontmoeting, die uiteindelijk 59 beur ten zou vergen, maakte Dielis met een serie van vijf een groot deel van zijn achterstand goed (29-24). Tus sen de 40e en 43e beurt sloot hij met een serie van 7 en een van 6 niet al leen aan maar nam ook de leiding39 -43 in 43 beurten. Dielis liet zich de ze voorsprong niet meer ontnemen. Het enige interessante voor Doggen is nu spelen op een plaats bfj de eer ste vijf, een dergelijke positie immers geeft recht op deelneming aan het wereldkampioenschap dat van 2 tot en met 7 april in Antwerpen wordt gehouden. Doggen staat na twee da gen met vier punten en een alge meen gemiddelde van 0.942 op de zes de plaats. Raymond Ceulemans, die na de eerste dag een moyenne van 1.935 had, moest gisteren wat terug. De grootmeester uit Mechelen won uiteraard 's avonds ook van de Spanjaard Rivo maar had daarvoor liefst 45 beurten nodig. De veelvou dige wereld- en Europees kampioen staat na vier ronden op een gemid delde van 1.632 en dat is toch nog al tijd ruim een half punt beter dan zijn naaste concurrent Dielis. Müller 44 62 8 0.709 Dielis 60 62 0 0.967 Thögersen 52 67 5 0.776 Anreiter 60 62 6 0367 Rico 60 63 4 0.952 Herbert 44 63 4 0.698 Ceulemans 60 40 7 1.500 Machado 40 40 8 1.000 Bitalis 60 51 5 1.176 Doggen 43 51 3 0.843 Müller 60 47 10 1.276 Herbert 24 47 3 0310 Lasserre 56 62 7 0.903 Thögersen 60 62 8 0.967 Anredlter 48 70 4 0385 De Paepe 60 70 9 0.857 Doggen 51 59 5 0.864 Dielis 60 59 7 1.016 Machado 58 76 4 0.763 Bitalis 60 76 6 0.789 Ceulemans 60 45 8 1333 Rico 30 45 4 0.866 Stand De stand m l vier ronden: Uitslagen Ceulemans Dielis Bitalis De Paepe Lasserre Doggen Müller Thögareen Mach&do Rico Anleiter He bert 1.081 0.921 0.841 0.877 0.942 0865 0.881 0 856 0.833 0318 0.721

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15