im Rijsbergen ij Standard e zondebok an Feyenoord Gaballero filter VFB Stuttgart klaart schier hopeloos karwei anders dan andere ONGELUKKIGE MOMENTEN VAN EEN JONGEN EN WE VERLIEZEN DE WEDSTRIJD' Leython AC 1 verslaat KVC- STADION IS TE KLEIN VOOR CRUIJFF Leidse Schaakbond Revanche is weer op weg naar eindstrijd reserves Achtste finales UEFA Cup mm SRDAG 13 DECEMBER 1973 Wiel Coerver maakte na het spektakelstuk op „Sclessin" een diep ontgoochel- ■uk. De trainer van Feyenoord was er kapot van. Het viel te begrijpen. „Drie onge- e momenten van één jongen en we verliezen een wedstrijd die we tot twintig mimi* or tijd volledig beheersten", stamelde hij. n niet anders zeggen, dat we het tot het moment dat we die strafschop tegenkregen end deden. We hadden Standard immers helemaal in onze greep? We hadden toen iet veel meer dan 10 voor moeten staan. Maar ja, toen verloor Wim Rijsbergen K)fd en dat kostte drie doelpunten". Waarna de onthutste trainer tegen de jour- n mompelde: „Maar boor Wimke alsjeblieft in de krant niet helemaal de grond in, lij zit al in de put". eyenoord - kleedkamer vorm- fbok Rijsbergen een zielig aens. ..Of ik er nu veel of an kon doen, deze neder- ;dt sowieso op mijn naam mi", fluisterde hij. „En dat wel eens mijn plaats in elftal kosten." eloos drie de Standard-treffers im Rijsbergen dus van Wiel genadeloos de schuld. Het Belgische succes ontstond minuten voor tijd, toen enkele Standard-fan een victorie van zijn op nent vrijwel uitgebluste i geloofde. De van Dynamo overgenomen Krasmodar een lage voorzet, die Wim n tegen de arm kreeg. Pe- 'anaf elf meter passeerde Christian Piot daarop zijn Jddie Treytel feilloos: 11. Ijsbergen„Ik verwachtte voorzet. Maar die bal leens laag en sprong toen [rond plotseling tegen mijn En nu kan Coerver wel be- had Je arm terug moeten maar het ging allemaal zo 1, dat ik daartoe niet in Maar van opzet was ui- ;een sprake." mten later kreeg de door liek opgezweepte Standard voorsprong. De IJslander Eson gaf een dieptepass (of een ver, mislukt schot?) een Feyenoorder voor de Lambrichts carambo- lie daarop 21 aantekende, terver: „Die bal ging via pechvogel zelf mij raakte ik de bal niet ar JaEn daarna een erg ijna vertwijfelde zucht. In laatste seconde raakten de schouwers volledig in exta- centrale verdediger Jean Standard uit een c haoti- Delworsteling van dichtbij 3—1 bracht. Wiel Coerver, heftig: „Rijsbergen heeft wij voor zijn voeten. Hij verdorie zó wegwerken." e slachtoffer; „ik dacht dat <1 vlak achter mij stond het rustig aan doen. Maar die kerel, die Thissen niet i, en toen maakte die in- sliding en was het ge- Door Rob Vente beurd". International Thissen gleed Standard naar een geflatteerde 3—1. Arbiter Lo Bello, die voortreffe lijk had geleid, liet niet eens meer aftrappen. Wiel Coerver, hoofd schuddend: „En tóch vormden wij de betere ploeg." Het wós zo. Feyenoord speelde rond uit sterker dan Standard. Natuur lijk, de Belgen waren voor de rust doorgaans in het offensief, maar de aanval ging daarbij zo onintelligent, zo chaotisch te werk dat de kalm reagerende Rotterdamse defensie, en een goede ausputzer Van Daele, het zelden moeilijk kreeg. Nico Dewalque: „Kijk, dan missen wij een architect, een spelverdeler als Wilfried van Moer enorm. Van Moer vormde de hersens van Stan dard. Nu hij is geblesseerd, gaat het er bij ons allemaal veel te ner veus, te gejaagd aan toe. Vandaar dat we voor de rust praktisch geen kans kregen." Het vaak knap counterende Feyen oord kreeg daarentegen in het eer ste bedrijf wèl enkele fraaie moge lijkheden. Jörgen Kristensen (enorm handig), Theo de Jong (goed opkomend en hard schie tend), Peter Ressel (ijverig maar niet overtuigend) en Lex Schoen maker (slim op het middenveld; zwak in de afwerking) hadden evenwel weinig geluk of ondervon den dat Christian Piot een doelman van topklasse is. Wissel In de rust een wissel bij Feyenoord. Wim van Hanegem, die een weinig opvallende rol had gespeeld, eruit; Rinus Israel mocht zijn rentree maken. Wim van Hanegem; „Ik heb maandag op de training een spierblessure in mijn zij opgelopen. Na een minuut of drie voetballen kwam ik tijdens een duel klem te zitten en was het helemaal fout. Ik kon gewoon niet meer lopen. In de rust heb ik zélf gezegd dat het on mogelijk meer ging. Het was zelfs zo erg dat ik in de tweede helft in de kleedkamer ben gebleven. Leu nend tegen de muur. Want als ik zat, verging ik van de pijn. Volgens mij is het dan ook uitgesloten dat ik zaterdag tegen FC Twente kan spelen." Rinus Israel terug in de top-elf. Als „linkshalf". Wiel Coerver; „Op dit loodzware en spekgladde veld was het een veel te groot risico om Ri nus ausputzer te zetten. Maar op het middenveld kon hij zich rustig inspelen. En daa'nna: „Een werkelijk conflict met Rinus Israel is er ove rigens nooit geweest. Hij viel nu ook spontaan in." Rinus Israel zelf: „Waarom ik nu wel wilde invallen en afgelopen za terdag tegen NEC niet? Kijk, ik wil geen harlekijn zijn, die je op een gegeven moment, als het met het elftal goed gaat, vriendelijk beet pakt en in de ploeg zet. Daar bedank ik voor. Trouwens voor mijn persoon tje hoeft er dan echt niemand plaats te maken. Maar als er, zoals nu dus het geval was, iemand echt is geblesseerd, en ze hebben dus werkelijk een invaller nodig, wel, V olleybal-overzicht Met het hoofd scoort Kristensen het enige Feyenoord-doelpunt. Links op de foto Lex Schoenmaker. dan doe ik het natuurlijk. Dat is de Wim Rijsbergen. Toen verander- verstandig zijn om in Rotterdam op logisch." de Sclessin in een ware heksenketel je verdediging te gokken?" „En wat Bij zijn allereerste actie maakte ij- en nam Standard gretig de vleugels bij mij ook meespeelt: „Nu zijn zeren Rinus een overtreding tegen van Feyenoord over. Uitblinker Piot mijn spelers tot de bodem van hun zijn directe tegenstander, de rappe mocht van de witte stip raak schie- krachten gegaan. Maar kun je Leon Semmeling. De Feyenoorder: ten om daarna juichend langs ae zoiets een week later weer opbren- „Ik wilde hem even laten zien dat tribunes naar zijn edgen doel terug gen". ik er was." Bij de tweede bal die te keren. Wiel Coerver„Het moet volgende Israel kreeg, gaf hij een verre trap Wiel Coerver: „En dat wij er toen week een uitverkochte Kuip worden, naa'r voren. Een vlotte Feyenoord- onderdoor gingen, is eigenlijk niet En dan zullen we tonen dat Stan- aanval volgde die eindigde met een eens zo erg verwonderlijk. Elke dard beslist te pakken valt." Rinus Israel: „Dit Standard is helemaal geen grootse ploeg". met dat fantastische publiek achter zich een alles-of-niets-offensief in- Barcelona FC Barcelona gaat zijn stadion uitbreiden. Dat is een direct gevolg van de aan koop van Johan Cruijff. De hui dige capaciteit van 90.000 plaat sen blijkt sinds het meespelen van de sterspeler ontoereikend. Er zullen nu 50 000 plaatsen bij komen. O Pele. de Braziliaanse voetbal- grootheid, schijnt de laatste tijd te worden gechanteerd. Hij ont vangt brieven waarin wordt ge dreigd dat zijn kinderen ont voerd worden indien hij geen losgeld wil betalen. Vorige week werd bovendien een bom in zijn tuin geworpen die echter geen schade aanrichtte. Ook ra men van zijn villa werden in gegooid. De politie doet de zaak voorlopig nog af met; "kwajon gensstreken". Polen heeft de FIFA schrif telijk laten weten dat het nor maal aan het eindtoernooi om 't wereldkampioenschap voetbal zal deelnemen. De FIFA heeft vorige maand alle op dat mo ment geplaatste landen ge vraagd voor het einde van het Jaar hun deelnemen aan de eindronden te bevestigen. De eerste divisieclub Heeren- veen heeft gisteren de 25-jarige Zuidslavier Nicola Goliga- nin gecontracteerd. Goliganin een spitsspeler van de Zuidsla- vische eerste divisievereniging FC Bor, heeft een contract voor een half Jaar getekend. HIJ maakte deel uit van de Zuid- slavische amateurselectie. letterlijk als figuurlijk Jörgen Kris tensen op, die vallend met een fraaie kopbal Christian Piot klopte: 0—1. Geen vuiltje Er leek toen voor het zelfverzekerde Feyenoord geen vuiltje aan de lucht. Alles lukte. Het veld was in eens niet meer loodzwaar; de mod der zoog niet meer aan de echo 3- cien; de bal leek plotseling niet meer spekglad. Kortom, Feyenoord had vleugels. Het enige negatieve punt: een vergroting van de voor sprong bleef uit, al kregen met name Jörgen Kristensen en Lex Schoenmaker daar gelegenheid toe. En toen volgde de rampzalige episo- Alles Het werd tenslotte dus „alles" voor de Standard-spelers, die elkaar na afloop in de kleedkamers om de hals vielen. Eén man bleef er evenwel ijzig kalm. De Joegoslavische trai ner Markovic. „We krijgen volgende week nóg negentig minuten. En je hebt nu gezien hoe een verdediging als die van Feyenoord, die toch heel lang prima speelde, plotseling over stag kan gaan. Zoiets kan elke de fensie overkomen. Daarom ben ik nog niet zo gerust op de return. Vraag ik me zelfs nu al af: „zou het wel ADVERTENTIE DECEMBER 1973 itaatsloterij RSTE TREKKING ÜZEN VAN: 10 zijn gevallen 50 zijn gevallen 50 zijn gevallen 100 zijn gevallen 100 zijn gevallen zijn gevallen 400 zijn gevallen •000 zijn gevallen op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: N PRIJS VAN: •000 is gevallen op het nummer: •000 is gevallen op het nummer: •000 is gevallen op het nummer: ■000 is gevallen op het nummer: •000 is gevallen op het nummer: PRIJS VAN: 5-000 is gevallen op het nummer: 15.000 is gevallen op het nummer: o extra prijs van f 50.000 is gevallen in de serie U op het nummer: o extra prijs van f 50.000 is gevallen in de serie L op het nummer: 044783 060936* 037841 023506* 071480 060692 060692 091503 091503 tentie,op een met een gemerkt nummer is meer dan een prijs vallen. Wonnen prijzen kunnen na derde trekking worden geïnd. Leiden Leython AC 1 miste in de wedstrijd tegen de reserves van K.V.C. hoofdaanvaller Frits Jans, die met een maagzweer zeker voor 6 we ken is uitgeschakeld. Daarom was het bijzonder plezierig dat Jan van Heek weer present was. Hoe belangrijk zijn meespelen was heeft KVC 2 aan den lijve ondervonden. Leython AC hield de Katwijkers van meetaf in de houdgreep. Dat leverde zonder al te grote moeilijkheden de eerste set op15-12. Een wat grieperige spelverdeler Ton van der Bos moest in de tweede set wat op verhaal komen en dat maak te een omzetting in de Leython A.C.- gelederen nodig. KVC 2 maakte er dankbaar gebruik van om de tweede set met dezelfde cijfers voor zich op te eisen. Overigens mag hierbij niet onvermeld blijven dat KVS 2 met maar liefst 12-0 voorkwam en die he le onaantastbare voorsprong als sneeuw voor de zon zag verdwijnen toen Leython A.C. zijn ritme her vond. Dat de set toch nog naar de Katwijkers ging kwam omdat Ley thon A.C. voor het inlopen van de achterstand teveel energie had ver bruikt. In de derde set domineerde Leython A.C. echter volledig en met 15-4 brachten Ger Renes c.s. de set stand op 2-1. Hevig verzetten de Katwijkers zich in de vierde set maar in de oude formatie van de eerste set, d.w.z. met Ton van der Bos als spelverdeler, ving Leython A. C. de felle Katwijkers bekwaam op: 15-13. Leython A. C. 2 slaagde erin het in de laatste weken goed draaiende Salvo een gelijkspel af te dwingen. Dat was me tname te danken aan het betere teamverband bij de Leide- naars. Daarbij kwam dat hoofd aanvaller Paul Lut bijzonder goed op dreef was en van de dozijnen setups die hij (terecht) kreeg, vrijwel geen miste. De score was in dit treffen 12- 15, 15-12, 15-10 en 13-15 (Leython A.C. eerst genoemd). Bij de dames verloor Leython A.C. 3 kansloos van WVV 1: 6-15, 9-15 en 13-15. De ge routineerde aanvalster Joke Klein geld werd danig gemist. Maar ook zonder haar zou Leython A.C. een beter resultaat hebben kunnen boe ken als de zenuwen de acties niet zo danig hadden verkrampt dat er van een redelijke spelopbouw praktisch niets terecht kwam. De eerste plaats op de ranglijst is voorlopig stevig in handen van de Waddinxveense ploeg. Het eerste herenteam van de Wad dinxveense volleybalvereniging werd door Valken 1 met 3-0 geklopt. (15- 6, 15-12,15-13). DEN HAAG De opvallendste verrichtingen in de achtste finales van het toernooi om de UEFA Cup, werden gisteren verricht door VfB Stuttgart, Vittoria Setubal en Ipswich Town. Die ploegen plaatsten zich voor de kwartfinales door sterk favo riete tegenstanders te verslaan. Het Westduitse VfB Stuttgart klaarde het schier hopeloze karwei (2—0 achterstand uit het eerste duel) tegen Dynamo Kiev en won met 30, Vittoria Setubal zegevierde met 31 over Leeds United en Ips wich Town versloeg FC Twente op eigen veld. Voor de kwartfinales plaatsten zich verder: Ruch Chorzow (Polen), Lo- komotieve Leipzig (ODL), FC Köln (Wdl) en Tottenham Hotspur (Eng). De achtste deelnemer aan de kwart finales wordt bekend na het return duel FeyenoordStandard Luik. Met grote energie en wilskracht zette VfB Stuttgart zich in het Neckarstadion aan het schier hope loze karwei de 2—0 achterstand, veertien dagen geleden in Kiev opge lopen, weg te werken tegen Dynamo Kiev. Het lukte. Hoewel Jevgeny Roedakov, de boomlange doelman van het nationale Russische elftal, met talloze reddingen de Duitsers bijna tot vertwijfeling bracht, moest hij toch zwichten voor schoten van Ohlicher (43ste min), Handschuh (77) en invaller Martin (87). Vittoria Setubal deed de 10 ach terstand van het eerste duel tegen Leeds United op eigen veld na 52 minuten teniet (doelpunt Duda) en was toen niet meer te houden. Tor res (63) en nogmaals Duda (73) be zorgden de Portugezen een 30 voorsprong. Gray kan de Leeds-ne derlaag pas in de 83ste minuut een beter aanzien geven: 3—1. Na de eerste ontmoeting tegen Nice had Tschik Cajkovski. de trai ner van FC Köln, voorspeld dat de thuiswedstrijd in een 40 zege voor FC Köln zou eindigen. Dat kwam uit. Nice dat het eerste duel met 1—0 had gewonnen, zag Dieter Miiller en Flohe in de eerste helft en na de hervatting Flohe en Löhr scoren. Ruch Chorzow plaatste zich ge makkelijk ten koste van Honved Boedapest. In Chorzow werd het 50 door treffers van Kopicera (2), Bon, Maszczyk en Bula. Honved had het eerste duel met 2—0 gewonnen. In Leipzig werd de Westduitse club Fortuna Dusseldorp uitgeschakeld. Fortuna, dat op eigen terrein met 2—1 had gewonnen, verloor de uit wedstrijd met 3—0 van Lokomotive Leipzig. De doelpunten werden ge maakt door Lislewicz (43), Löwe (46) en Frenzel (55). Maar liefst drie treffers van Fortuna werden te recht door de goedleidenda scheidsrechter Angonese afgekeurd. Als tweede Britse club (na Ipswich Town) kwalificeerde zich Tottenham Hotspur. Dinamo Tiflis werd In En geland met 51 verslagen. Het eerste duel was in 11 geëindigd. Het score-verloop van het tweede duel was: 1—0 Mc Grath (29), 2—0 Chi- vers (52), 21 Ehralidze (55), 31 Peters (62), 4—1 Chivers 177) en 5—1 Chivers (81). LEIDEN Reeds nu. na twee ronden, lijken dn poule A van de zes- taliencompetitie van de Leidse Schaakbond de kaarten geschud. Voorhout II, dat beide malen ver loor. mag zich als uitgeschakeld be schouwen voor één van de beide fi naleplaatsen. Voorhout II ging tegen VTL II met 4%1% royaal de boot in. Sassenhelm m had heel wat meer moeite met Voorhout n, maar het won toch zij het nogal benauwd: 2Vz3%. Ondanks de beide overwin ningen op Voorhout n schijnen ook VTL II en Sassen heim III de boot naar de finale-poule te gaan missen, want Reed II en Lisse II, die beide een wedstrijd minder hebben ge speeld, staan nu al op gelijke hoogte met Sassenheim III en VTL II. Lisse II rekende namelijk nogal hard handig af met Sassenheim III ge tuige de IV24% score. Reed II slaagde er ternauwernood in VTL II de baas te blijven: 3%2%. In poule B gaat het team van de Leidse Dovenschaakclub „Revanche" dat vorig Jaar zestallenkampioan werd glorieus aan de leiding. Tegen Lei derdorp IV had Revanche echter wel twee zittingen nodig om de 3%2% zege veilig te stellen. Met Leimulden II (een team met te weinig routine, daar het voornamelijk uit spelers be staat, die nauwelijks een Jaar lid zijn) had Revanohe heel weinig moeite Leimuiden II kon alleen de eer red den: 15. Ook Valkenburg n rolde Leimuiden II met 51 op. Daar Val kenburg II tegen Philidor XI op 33 bleef steken, werd een matchpunt achterstand op Revanche opgalo pen. Theoretisch kan Philidor XI nog gelijk komen met Valkenburg n, want het heeft een duel minder gespeeld. Alleen Leimuiden II is geheel kans loos voor een plaats in de finale poule. De andere teams liggen nog volop in de race, hoewel gezegd dient te worden ,dat Revanche al zo goed als zeker is van een finaleplaats. De stand na twee ronden in de zestallencompetitie luidt: Poule A: 1 VTL II 2 gespeeld, 2 matchpunten, 7 bordpunten; Sas senheim III 2, 2, 5; 3 Lisse II 1, 2, 4%; 4 Reed II 1, 2, 3% en 5 Voor hout H 2, 0, 4. Poule B: 1 Revanche 2, 4, 8%, Valkenburg n 2, 3, 8; 3 Philidor XI 1, 1, 3; 4 Leiderdorp IV 1, 0, 214 en 5 Leimuiden II 2, 0, 2. DEN HAAG De cijfers van sport toto 21 waren: le prijs: 5 winnaars, die elk bruto f21.744.80 ontvangen, 2e prijs: 126 winnaars, die elk per kolom f 862.80 ontvangen. 3e prijs: 1.764 winnaars, die elk per kolom f 61.80 ontvangen. De premie f108.724 wordt na het verstrijken van de reclametermijn woensdag 9 Januair 1974 bij lo ting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. ADVERTENTIE Ed. Laurens Continental

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13