Soms blijkt pas na de dood hoe iemand werkelijk is. direktiemedewerksler SLEUTELTJES vraagt secretaresses typistes N/Mt leiden n. rijn 44 01710—44841 alphen llszthof 18 01720—91873 katwijk parsstraat 19 01718-71215 ■v randstad uitzendbureau kunnen ook TELEFONISCH worden opgegeven onder nummer (01710) 25041 (01720) 92544 Denkt U er echter wel aan uiterlijk DE DAG VOOR PLAATSING. Behoudens gebrek aan plaatsruimte worden deze annonces dagelijks opgenomen. Freek, zeiden ze altijd, dat is een rasegoïst. Voor hem bestaat er maar één en dat is hijzelf. Wat zou 't een rotzooi op de wereld zijn als iedereen was zoals hij! Hoe je je toch kunt vergissen. Want toen Freek dat ongeluk :g, vonden ze een versleten vodje papier bij hem, waarop hij had geschreven dat ze na zijn dood z'n nieren maar moesten ge bruiken voor transplantatie. Jaren moet hij dat papiertje bij zich gedragen hebben, zonder dat iemand het wist. Natuurlijk kan je zeggen dat Freek zelfs hierin egoïstisch handelde. Maar erg waarschijnlijk is dat niet. Vermoedelijk kwam hij er gewoon toevallig een keer achter hoe veel nierpatiënten lijden omdat ze 1/3 van hun leven in een ziekenhuis door moeten brengen en dat hij daar wat aan kon doen als hij vóór zijn vijftigste mocht overlijden. Honderd procent egoïst is tenslotte niemand. Ja, zegt u, dat is mooi makkelijk. Na je dood iets weggeven, dat kan iedereen. Dood is tenslotte dood. Maar u. Durft u het? Durft u een balpen te pakken en de blanco bon hieronder in te vullen? Dat zou moedig zijn. Hoewel, wat heet moed? De kans dat u vóór uw vijftigste plotseling komt te overlijden is gering. We worden tegenwoordig tenslotte gemid deld zo'n drieënzeventig jaar oud. Juist daarom zijn er erg veel eventuele donoren nodig. Geef daarom nü al uw toestemming door met de hand een verklaring te schrijven. Net als het voorbeeld. U mag natuurlijk ook de krant heel laten en zelf een bon maken. Draag die altijd bij u. Het is een bewijs van uw donorschap. En heel belangrijk: breng uw familieleden op de hoogte van uw wens. Dat kan later problemen voorkomen. Stelt u prijs op meer informatie, schrijf of bel dan. Euro- transplant Leiden, 01710 - 2 59 32. De medische wetenschap staat bijna voor niets. Maar waar staat u voor? VOOR KLEUTERLEIDSTERS Postbus 324 - Vliet 8 - TEL. 01710-23945 Wij zoeken per 1 januari a.s. een voor minimaal 20 uren per week, in hi e van een type-diploma, die zelfstandig selende administratieve werkzaamhede verrichten.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 12