Geen kans op 4de a Wassenaarse raad stelt vragen over besteding van reserves BWl fJ LUST VAN LEEGSTAANDE WONINGEN Politie en milieu Voordelige jurken Directeur reiniging grenzeloze hebzucht VERKEERSMAAT REGELEN IN DE COMMISSIE DONDERDAG 6 DECEMBER 1| BURGERLIJKE STAND WASSENAAR Geboren: Dennis J. Grundeken en M. J. M. WASSENAAR In het kader van de behandelin van de begrotingen voor 1974 zijn vanuit enkele fracties In de raad vragen gesteld over de mogelijkheid tot het besteden van een deel van de reserves van de ge meente. De Open Appel-fractie acht het mogelijk uit die reserves een be drag van f 600.000 - tot f 800.000.- te besteden, bijvoorbeeld aan belasting verlaging, het bevriezen van de tarie ven van de bedrijven en het optrek ken van de welzijnsvoorzieningen. Concreet vraagt deze fractie wat de consequenties zijn van het verlagen van de rioolrechten met 20%, van het voor rekening van de gemeente ne men van het busvervoer van school kinderen naar het zwembad, van het verlagen van de zwembadtarie ven tot het peil van de tarieven in de omgeving, van het gratis ter be schikking stellen van het lidmaat schap van de Openbare Bibliotheek en van het afschaffen van de verma kelijkheidsbelasting voor amateur, verenigingen en het Dierenpark. Burgemeester en wethouders staan op het standpunt, dat het aanspreken van de saldi-reserve beperkt moet blijven tot het dekken van eenmalige uitgaven, zoals bijvoorbeeld het aan leggen van een weg, het uitbreiden van het raadhuis, het bouwen van een cultureel centrum, de aanleg van sportvelden en dergelijke. Een verlaging van regelmatig terugke rende ontvangsten, zoals bijvoorbeeld ter en wethouders blijkt, dat de ge- bedrijf zullen te zijner tijd de rioolrechten, zou slechts van tijde- meente OndertrouwdC J H R M Cardi- naal (Voorschoten) en D E. Nieman, H. J. v. d. Burg en J. F. M. v Dijk (Den Haag), M L G Konings en A M. J Postma, EKleijze en M M. A. P. Bergman (Zoetermeer) H. Beltman en H. F. Ja- C. v. Beekum en M. v. Zuljlen, Tol en A. J. Kenens, W. J v en M J W v d Kroft, A Jan- i H. A. C. M. v. d Plas. H Bruijn C. M. Knijnenburg, P W G v hem en M T v Vliet, H P de Neurerburg. Donderdag Stadhuis Lelden. dlcapten. 25 i Sentrum. defenslevoorlich. dering commissies economische zaken lijke aard kunnen zijn, namelijk tot beschikt i raad worden gedaan. Het college acht overleden: Wed, G. T. Haanstra geb. stadsontwikkeling en financiën het deel Koornstra, A. J. in 't Veen (Voorburg), combineerde vergadering). het tijdstip dat de saldi-n is verbruikt. De CCP-fractie heeft een duidelijk inzicht gevraagd in de totaliteit van de financiële reserves van de ge meente en van het gemeentelijk grondbezit. De fractie vraagt of voor stellen verwacht kunnen worden om een deel van de reserves te besteden omverkort ten behoeve van het nage slacht in stand gehouden behoort te worden. De reserve die onder bepaal de omstandigheden gebruikt kan worden voor de gewone dienst of de kapitaaldienst, beloopt f 2,1 miljoen, de saldi-reserve bedraagt naar schat ting f 1,9 miljoen. De reserve van het grondbedrijf kan algemene voorzieningen en ook worden gesteld op f 3 miljoen, terwijl Theil. BENTHUIZEN Geboren: Janette Artsen H d. v. G. v. Beuzekom T lik, L. de Vries. Getrouwd: B. v. d I A J Kaashoek ningen te bouwen met een huurprijs miljoen zal stijgen. aan te wenden als bijdrage in de kos ten van woningwetwoningen. De ge dachten gaan uit naar een bijdrage van tussen de f5000.- en f 10.000 per en C woning, waardoor de huren van f 42.- dam tot f 84.- per maand lager zullen Veen' kunnen worden. Overigens is het col- Ondertrouwd lege van mening, dat de tijd voorbij Ruiter, lijkt dat woningwetwoningen met een huurprijs van niet meer dan f 250.- per maand gebouwd kunnen en a m. Oudshoorn, Susan worden. LEIDERDORP Geboren: Simone W. M. d. v. J. v. d. Kooy en M._J M Heemskerk, Maria Cd A Schouten, Jiska d v P J Hoeven i Leeuwen, Jur- rijn K Graveland, Wendy d v C Jongeleen M C. Bodrlj, Johanna C. M. P M Vork, de Graag, Sandra M. Knilnenburg, J T. M nlelle C E. d. v. R. Beckers OndertrouwdA C d. v. A. A C G v. d. Broek, Da- Pi Jsel en M J A Leiden Tot zaterdagochtend uur raadplege men de eigen huis arts; daarna tot zondagnacht 24.0 uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Leiderdorp dokter Hennink tel 33686. Oegstgeest dokter Held Marelaai 36, tel. 52255. Voorschoten Dokter Kosten se, Voorstraat 23, tel. 2493 (za) en dokter Van Dam. Prof. Asserlaan 2 tel. 3960. Warmond vrij. 18.00 uur tot z 10.00 uur dokter Bots, Prof. Aalber selaan 2, Voorhout, tel. 025221139; za. van 10.00 tot zo. 9.00 uur dokte De Gijzel, Sweilandstraat 16, War mond tel. 2866 en zo. 9.00 tot 10.00 uur dokter Walenkamp, Dorps straat 45, Warmond tel. 2220. T. Jorlssen en E. P. Hollander de Jongh 65 jr. W ijkverpleging Snel, J. Ven WASSENAAR Aan burgemees ter en wethouders is in 't kader van de begrotingsbehandeling de vraag De fractie van de CCP blijkt het gesteld of er al plannen zijn voor het niet eens te zijn met het standpunt inrichten van een oudheidkamer, nu van burgemeester en wethouders, dat de gemeente een schenking van de familie Oosterling heeft aangeno men. Het college antwoordt, dat al 25 jaar geledien besloten is tot het in stellen van een oudheidkamer. De daarin ondergebrachte voorwerpen waren aanvankelijk opgeborgen op een zolderkamer van het raadhuis en werden later overgebracht naar de archiefbewaarplaats in het raadhuis. De historische brandweer-collectie is opgeslagen in kelderruimten van het raadhuis. De foto- en prenten- verzameling wordt nu geheel geïn ventariseerd en beschreven. Deze verzameling leent zich er niet voor permanent tentoongesteld te worden. Niet uit het oog mag worden ver loren, dat het permanent tentoon stellen van een oudheidkundige ver zameling in een afzonderlijk gebouw hoge onkosben aan inrichting, onder houd, toezicht, bewaking, verwar ming, verzekering enz. met zich mee zal brengen terwijl de gevarieerdheid van de foto's, prenten enz., met inbe grip van hetgeen de familie Ooster ling de gemeente heeft geschonken, de bestaande begraafplaatsen hands nog voldoende ruimte bieden en dringt daarom realisering van een nieuwe 1 plaats in de gemeente. Burgemeester en wethouders ant woorden daarop met de gegevens, die zij in het begin van dit jaar van de exploitanten van de drie begraaf plaatsen hebben ontvangen. Op de hervormde begraafplaats aan het Plein is nog ruimte voor 190 ver koopgraven en 112 algemene graven. Het college van kerkvoogden meent zonder rekening te houden met een te verwachten vermindering van het aantal begravingen door de ge stadige toeneming van het aantal crematies dat er nog ruimte is voor 4 tot 0 Jaar en dat er door de steeds terugkerende mogelijkheden tot het ruimen van algemene graven eigenlijk nooit een moment zal ko men waarop de begraafplaats vol zal zijn. Op de r.k. begraafplaats in de Kerkstraat is geen ruimte voor nieu- eigen graven. Door ruiming kan niet i die aard is, dat hiermee een er de eerstkomende vijf jaar ruimte permanente tentoonstelling kan den ingericht. Wat de brandweercollectie betreft zou kunnen worden bezien of deze onder te brengen is in de brandweer kazerne. algemene graven worden gecreëerd. Dit aantal komt overeen met het aantal begravingen dat er in de laatste vijf Jaar heeft plaats gehad (n.l. 233). Na die vijf Jaar zal er opnieuw kunnen worden geruimd zodat ook hier de vraag gesteld kan worden of de begraafplaats ooit wer kelijk vol komt. Op de r.k. begraafplaats aan de Apotheek Een bespreking van het gemeen tebestuur met de Pharmaceutisch Inspecteur van de Volksgezondheid Stoeplaan ls nog ruimte en de Wassenaarse apothekers heeft mene graven terwijl er in de reeds uitgewezen dat er in Wassenaar aanwezige eigen graven nog 146 geen vestiging van een vierde apo- plaatsen niet zijn bezet. Het kerkbe- theek te verwachten is. Wel is er de stuur acht de beschikbare en door ruiming te verkrijgen ruimte vol doende voor de eerstkomende 10 jaar. Deze gegevens en ook de toene ming van het aantal crematies heb ben burgemeester en wethouders voorshands nog niet tot de conclusie geleid, dat de drie begraafplaatsen nog voldoende ruimte bieden voor het te verwachten aantal begravin gen. Wel heeft het college er aanlei ding in gevonden zich af te vragen of de begraafplaats die in het plan Zijlwatering was geprojecteerd niet te ruim is opgezet en voorts ook of die begraafplaats daar wel gehand haafd moet blijven. Beide punten zijn thans in studie. j apothekers, dat hij zijn apo theek wil verplaatsen naar Wasse naar-noord mits hij daar een be hoorlijke plaats en ruimte kan krij gen, waarbij de eis van de inspectie ls een minimaal grondoppervlak van 200 m2. De Wassenaarse apothekers heo- ben zelf een poging gedaan om tot samenwerking met de apotheek in Voorschoten te komen, maar deze heeft dat geweigerd. De Voorscho- tense apotheek kan er geen werk bij hebben en neemt bovendien deel in een weekendschema met de Leidse apotheken, zoals de Wassenaarse apotheken voor de week-einddienst samenwerken met de Haagse. Klachten over afgifte van terstond benodigde geneesmiddelen komen, zo is de indruk van burgemeester en wethouders, in sporadische gevallen voor. Woningen Burgemeester en wethouders zullen de raadsleden een lijst doen toeko men met woningen, die langer dan een jaar leeg staan, aangevuld met Remisewoniin gen Gedeputeerde Staten hebben on langs hun goedkeuring verleend aan de verkoop van het terrein rond de voormalige tramremise ten behoeve van de bouw van het S. Adelbert- college. Voor het oprichten van het schoolgebouw is goedkeuring vereist van de minister van Onderwijs en Wetenschappen. Als deze goedkéu- ring is verleend zullen burgemeester wethouders de bewoners eeeevens omtrent de soort woning woningen rond de remise vragen wie en zo mogelij l£ de reden van leeg- van het tot aankoop van de woning stand. wenst over 1,5 ®>*n- WASSENAAR In antwoord op een vraag of burgemeester en wet houders de instelling van "milieu- politie" overwegen antwoordt het college, dat tegen bepaalde excessen op dit gebied alleen kan worden op getreden na wijziging van de politie verordening. Deze wijziging ls in voorbereiding. Na vaststelling kan de aanstelling overwogen worden van een opsporingsambtenaar, die op dit terrein werkzaam zal kunnen zijn (controle op autowrakken, loslopen de honden, huisvuil etc.) VOORSCHOTEN - voor Bijsbandszaketi avond (20.00) in het gemeentehuis. De volgende punten zullen aan de orde worden gesteld; vaststelling ver slag vergadering van 4 september 1973; ingekomen stukken en medede lingen; het al dan niet continueren van de bij opnamen in een door de A.W.B.Z. niet-erkende inrichting gevolgde gedragslijn wat betreft het verlangen/ het afzien van een zoge naamde ouderbijdrage of een eigen bijdrage; overzicht aantal cliënten immateriële hulpverlening, gedach ten wisseling omtrent de taak van de commissie van advies; rondvraag. VOORSCHOTEN Het grofvuil, wordt woensdag 12 december opge haald in de wijk Adegeest (met uitzondering van het gedeelde Oude Adegeesterlaan tussen de Prins Bernhardlaan en de Nassaukadej, aan de Leidseweg (het gedeelte tus sen Raadhuislaan en Voorschoter- weg), Voorschoterweg, Hofweg (het gedeelte ten oosten van de Voorscho terweg), Prof. Boerhaaveweg, Krim- kade, J. P. Coenstraat, Vondelstraat Marnixstraat en Beresteynstraat. Op donderdag, 13 december kun nen de bewoners van de woningen, in de wijk Noord-Hofland aan de Hofweg (het gedeelte tussen Voor schoterweg en de Leidseweg), Leid- se weg (het gedeelte tussen Voor- De commissie schoterweg en de Vinkweg) van de gr of vuilophaaldienst gebruik maken. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN lvarm a Wllhelmma lensen; Dicky 1 M. A Jozlasse. r.k. begraafplaats in Wassenaar. Schipper. P C Rijnsburger 63 jr. e. v. C. Labordus. BEROEPEN LEIDEN Ds. G. C. Post, hervormd predikant te Leiden, heeft een beroep ontvangen van de Ned. Herv. Kerk in Woerden. Kerstdecoratie en nieuwjaars kaarten maken ZOETERWOUDE De creativi- teitsgroep van Babel organiseert 11 december een avond waarop ieder een kaarsen kaïn maken en decore ren. Clara Sikking zal de maaksters en makers met raad en daad ter zijde staan. Naast de kaarsen kun nen ook andere kerstversieringen worden gemaakt. Wie de kerstversie ringen al klaar heeft kan zich vast zetten aan het vervaardigen van nieuwjaarskaarten. Op 18 december zal daaraan verder worden gewerkt. Onder leiding van John Sameel zullen andere kerstversieringen aan bod komen. De avonden beginnen om acht uur in het Spinneweb aan deze Zuidbuurtseweg. Merkivaardige toestand met vuilniszakken in Leiden LEIDEN Vandaag bespreken B. en W. de maatregelen, die de direc teur van de reinigingsdienst wil ne men om een rechtvaardige verde- van vuilniszakken te bewerk- braak, die in de nacht van dinsdag stel!ingen. De merkwaardige toestand Leiden zuster Goddijn, Tiboe Siegenbeekstraat 6, tel. 402 zuster Nelson, Hoge Rijndijk 138, te! 23515. Oegstgeest Zuster De Bruyni Van Effendreef 27, Leiderdorp, te! 31463 bgg 54500. Leiderdorp zuster Neggers tel 01720—93006. Voorschoten Gezondheidscen trum, Prof. Waalslaan 25, tel. 4641. Apotheken Leiden De necht- e van de apotheken in de regio Leidei wordt waargenomen door apotheel. Blanken, Leiden, Apotheek Voor schoten en apotheek Beker, Lijtwe Vogelasie! Anna Paulownastraat 16, i Gewonde- en uitgeputte vogels Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenscha Kindercentra Leiden Haarlemme; straat 73b (telefoon 30360) Geopen Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw Lelde KWJ-Leiden werkende longeren. el 21139 en 46121 li werkende longi donderdagavond Wetswinkeltje ook woensdag- (Foto Jan Holvast) LEIDEN De leerlingen van de detailhandelsschool uit Lei derdorp waren gisteren niet de enigen die bejaarden en alleen staanden gingen bezoeken. De leerlingen van de Groen van Prinsterer school in het Mors- kwartier, een basisschool, trok ken er voor het tweede jaar op uit om bejaarden met een pre sentje van het eigen zakgeld be taald, te gaan brengen. gendorpstr. 36. vrij. 79 Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging Dienstencentrum Ho Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en informatiedien gemeenschap Zuidwest Tel 33921 en 61944 Moeders voor moeders Inbraak bij Eugdunum' is opgelost Hofdllck 32 Oegstgeest f1652 Koordstudio Centrum voor intermenselijke betreris kingen ontmoeting; 25 tot 60 larigen. Oude Rijn 88. Leid! Tet 44000. Voor advies. Informaties Werkdagen van 15 - 23 uur Ontmoe tingsruimte: Werkdagen 's avonds 23 uur. Zaterdag gesloten, zondag 15 tot ca. 18 uur Tevens aangepa voor lichamelijk gehandicapten. op woensdag is gepleegd in de kan- doet zich dat begin tine van de voetbalvereniging „Lug- ™aand de normale hoeveelheid plas dunum". Het zijn een 32-jarige Lei denaa-r en een 22-jarige inwoner van Nieuwe Wetering. De mannen, die een bekentenis heb ben afgelegd, zijn de kantine binnen lekomen door het inslaan van een ruit. Ze hebben zich in deze nieuwe 7ntspanningsruimte te goed gedaan i voor zeker Mited piastic zakken," "'ik'hÖüd" mljn"hart vast hoe het straks met brood kan i drann ulden schade aangericht. Het twee- al ging er tenslotte van door met en televisietoestel en twee geluids- oxen, maar die zijn inmiddels weer ••recht. tic zakken in Leiden is afgeleverd, maar dat er nu in de meeste win kels niets te krijgen is. De reden? Reinigingsdirecteur Van Overmeire zegt het hard: „Dat komt door het grenzeloze egoïsme van de bevolking en de grenzeloze hebzucht, gepaard met winstbejag, van een aantal winkeliers. Nu gaat het zo met gaan. Ik weet, dat de zakken dik bo ven de prijs worden verkocht. Als ik erachter kom, dan iraat zo'n winke lier aan de schandpaal". VOORSCHOTEN Vanavond ver- voor gadert in het gemeentehuis (20.00 laan uur) de commissie voor de straf- het gesloten verklaren verordeningen, het verkeer en het verkeer in beide richtingen, behalve als volgt voetgangers, van het verbindingspad uit: mededelingen van de Voorzitter; het toewijzen van een parkeer plaats invalide; nota inzake diverse verkeers- a angel egenhe den ontwerp-mededeling Leidseweg - pad Korte Vlietkanaal; het instellen van een parkeerverbod voor enkele gedeelten van de dienwe gen van de Wijngaardenlaan; het verlengen van de voor het jaar 1973 van kracht zijnde verkeers maatregelen voor het verbindingspad LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Hoofdredacteur Han Muider Teletoon redactie 01710-21507. Postbus 6<? - Giro 67055 Maandabonnement t 9,2 Kwartaalabonnement f 27 45 Jaarabonnement f 99,15 Per post f 29,85 ig Losse nummers f 0.40 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en Incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur TelefooD 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie: Ben thuizen Oegstgeest Voorschot; Zoel A P. Pouw en M. Dooi. OVERLEDEN A. van Rijn (65) man; C lander (63) echtgenote van A J. M. Colli; Er is geen fortuin voor nodig geen honderd gulden geliad. Het 1973 er 's avonds wat feestelijk uit zijn voor het merendeel creaties laan van synthetische stof, die men het instellen makkelijk zelf kan wassen en verkeer a Raad inzake de brief d.d. 22 oktober tussen Adegeest en Noord-Hofland end Wassei Correspondenten Oegstgeest: N ean Weize zenboslaan 3 tel 01710-61 123 tal 01711-2482 Leiderdorp: R Veeren L dreef 32 tel 01710-42894 oude: R Kaïsei Oranje- Mensink Burg Brandstraat Fel 01715— 187'# éénrichting- hoogte het kruispunt Prinses veel keus uit partyjurken van nog handig mee op reis te nemen zijn. O het instellen van een stopverbod# rondvraag. Margrietlaan-Prinses Marijkelaan;

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2