Quick Boys had geen problemen met WHC: 3-1 Leiden komt een matchpunt tekort PS V-SPAR TA KEIHARDE SLAG De Zijl/LGB: onbedreigde zege Noordwijk verliest onnodig (1-0) Schotloos RCL lijdt nederlaag Zeges van Leython AC en Gemini/Kangeroes SPORT Den Haag eerste in het vierstedentoernooi; Utrecht heeft de sterkste junioren PAGINA 10 SPORT LEIDEN In het Vierstedentoer nooi tussen Rotterdam. Utrecht Den Haag en Leiden, dat zaterdag in het zalencentrum 't Parlement werd ge houden. kwamen de senioren van 't thuisspelende Leidse schaakteam net één tempo tekort om de zege te grij pen. Weliswaar haalden de Leide- naars evenveel bordpunten als het Haagse team, maar het Haagse twaalftal verzamelde één matchpunt meer. Den Haag veroverde derhalve de wisselprijs, een plaquette. Rotter dam, dat vorig Jaar deze prijs met grote overmacht in de wacht sleepte, werd nu op Vz punt achterstand der de. Met een spectaculaire remise open de Sikkel de score voor het Leidse LEIDERDORP De Zijd/LGB heeft zaterdagavond opvallend wei nig moeite gehad de thuiswedstrijd tegen VZC/Ritmeester in winst om te zetten. Na de eerste periode, die werd afgesloten met een 20 voor sprong, zijn de Leidenaren vrij we. niet meer in moeilijkheden geweest. Het eindsignaal kwam bij de stand 5—3. De Zijl/LGB blijft door deze overwinning goed meedraaien ach ter de kopgroep in de hoofdklasse. De Zijl/LGB heeft zaterdagavond zijn goede vorm kunnen bevestigen. Dit gebeurde tegen eeen VZC/Rit meester, dat de hoge verwachtin gen. die vóór het seizoen waren ge wekt door de komst van topspeler Mart Bras. tot nu toe niet heeft kun nen waarmaken. De sigarenploeg, heeft uit de eerste zes wedstrijden 6lechts twee punten behaald. De Leid se defensie hield zaterdag de VZC/ LEIDEN De dames van Ley- thon/AC en de heren van Gemini/ Kangeroes zijn zaterdag in de vol leybalcompetitie niet in moeilijkhe den geweest tegen respectievelijk: Corbulo 2 en Bermi/VIG. Leython /AC won met 153, 159 en 153. De sterke service van de Leidse da mes gaf de reserves van Corbulo zo veel problemen met het opvangen van de bal dat er van het opzetten van 'n aanval zelden iets terecht kwam. Leython/AC kreeg daardoor slechts sporadisch defensief werk op te knappen en kon zich volledig aan de aanval wijden. Na 153 in de ope ningsset namen de pupillen van Ta co Veldstra het wat te gemakkelijk op in de tweede set. Hoe gevaarlijk ndat zelfs tegen een zwakkere tegen stander kan zijn bleek weer eens dui delijk. Corbulo kon zelfs aan setwinst gaan denken. Een tussensprint van Levthon/AC voorkwam echter een verrassende ontwikkeling, waarna de derde set een formaliteit werd. De heren van Gemini/Kangeroes trof- SPORT twaalftal. Van Loon en Bongers be haalden verrassende overwinningen op hun sterke tegenstanders Van Baarle resp. Kieboom. Daar zijn opponent verstek liet gaan, moest Pajoin het als enige Lei- denaar opnemen tegen een dame me vrouw Mesman. Hij kende geen gena de en won in een vlotte aanvalspar- tlj. Na de onvermijdelijke arbitrages van de afgebroken partijen kon het Leidse team bogen op tweemaal een 31 zege en wel op Rotterdam en Utrecht en een kleine, maar voor de eindstand beslissende 1%Vz neder laag tegen Den Haag. Bij de junioren was Utrecht onbe twist de sterkste. Dit team won al- Ritmeester aanval goed in bedwang. Zo behoefde keeper Theo Uitten- hout slechts éénmaal te capituleren van de drie keer dat er met een nu merieke minderheid gespeeld moest worden. Daarentegen speelden de roodwitten aanvallend nogal eens rommelig en konden ze de Veenen- dalers moeilijk onder druk houden. Maar de voorspelers maakten dat goed doordat zij him vizier bijzonder scherp gesteld hadden. In vergelijking met de wedstrijd van vorige week, had de wedstrijd van zaterdag als kijkspel weinig te bieden. Het was een grimmig duel. onvoldoende gecontroleerd door arbi ter Brokke, met als dieptepunt de uitschakeling van Gerard van der Kolk. De VZC-er moest in de vier de periode met een gebroken neus been het water verlaten. Scheids rechter Brokke paste de spelregels fen een in technisch opzicht wel bij zonder zwak Bermi/VIG. De ploeg miste het vermogen om het sluiten de blok en het sterke achterveld van Gemini/Kangeroes stuk te spelen. Alleen in de eerste set leken er voor het zich fanatiek verwerende Ber mi/VIG nog mogelijkheden aanwe zig. Toen ook kon Gemini/Kangeroes slechts dankzij een arbitrale fout de zege met 1513 opeisen. In de twee de en derde set werd het echter een kat- en muisspelletje. Met 1510 en 158 haalde Gemini Kangeroes dat In Jaap de Vries zijn beste aanval ler had, de winst binnen. De reser ves van Levthon/AC en Gemini/Kan geroes moesten nederlagen incasse ren. Levthon AC/2 verloor met 0 3 van Juliana na de setstanden 12— 15. 5—15 en 12—15. Gemini/Kange roes 2 kon Ovra in Haarlem twee sets (15—13. 1315) aardig bijbenen, maar moest daarna ver terug: 15 9 en 15—6 voor Ovra. Vooral het punt teamverband laat te wensen over. Ie drie de te spelen partijen. Van de Leidse jeugd haaide alleen Henk van Osnabrugge de vijandelijke mo narch onderuit, terwijl John van der Wiel remise maakte. Rudi Dobbelaar verloor van Utrecht-speler Van de Linden en ook Geertsema, ingevallen in het Rotterdamse team, kon tegen Koelewijn Utrecht ndet van een 100-procent score afhouden. In de stridj om de Kenau-beker was het Rotterdamse damesviertal evenals vorig jaar oppermachtig. Al leen Corrie Vreeken moest aan Eri ca Belle, die voor Leiden uitkwam, remise toestaan. Mieke van Eist de enige echte "Leidse" in het team van de Sleutelstad, moest haar meerde niet strikt genoeg toe, en dat wekte onnodige irritatie bij de spejers op. De eerste de beste aanval van VZC/Ritmeester was meteen al erg gevaarlijk. Keman kwam vrij door. maar in plaats van over te spe len. leverde hij zelf uit een moeilij ke hoek een schot af, dat Uittenhout geen problemen gaf. Even later, was het wel raak, maar nu aan de andere kant. Rob Schouten strafte 'n fout van doelman Van der Meer. die onnodig uit zijn goal kwam. be kwaam af: 10. De VZC-goaiie ging ook niet vrijuit toen Albert Spijker met een hard schot uit de hoek voor 20 zorgde. De Veenendalers, die in het veld niet veel voor hun tegen standers onderdeden, leken in het tweede part even terug te komen, door een doelpunt van Keman. maar onmiddellijk daarna buitte Brons veld een numerieke meerderheid goed uit: 31. De volgende minuut bood de toeschouwers volop opwin ding. Eerst faalde Mart Bras bij het nemen van een strafworp, en Kees Bronsveld, die. alleen op de VZC- helft achtergebleven, de bal kreeg toegespeeld, deed het al niet beter. De roodwitten kwamen nog in het tweede part op 41, toen Rob Schouten zijn tweede treffer scoor de (numerieke meerderheid). Maar DEN HAAG PSV heeft in een bikkelharde slag Sparta met 31 verslagen. Keihard, dat was het eni ge woord dat van toepassing was op dit voetbalgebeuren. Vooral de Zweedse international Ralf Edström had het erg moeilijk en moest enorm veel lncassren van verdedi ger t. Horst. De Eindhovenaren won nen uiteraard met 3—1, hoewc Sparta door Kowalik eerst de lei ding had genomen. Een kopbal van V. d. Kuylen bracht de score in evnwicht. waarna Edström er 21 van maakte. Even later scoorde hij met medewerking van een der Spar- re erkennen in Fenny Haak van Utrecht. Corrie Pluijme'rt tekende voor de enige Leidse winstpartij. De vierde partij ging door gebrek aan dames reglementair verloren. Het begin en het slot van dit 'toer nooi waren nogal rommelig, 't Duur de meer dan een half uur, voordat iedere schaker zijn plaatsje had ge vonden. De Leidse Schaakbond had voor deze wedstrijden een grotere zaal moeten huren. Tijdens de arbi trages aan het slot van de middag, keerden reeds vele spelers huis waarts, zodat slechts een handjevol de prijsuitreiking bijwoonde. De resultaten van de Leidse teams zijn: door Keman, die profiteerde van 'n strafminuut van Onderwater kwa men de gasten terug tot 42. Theo Uittenhout had aan het eind van 't tweede speldeel niet over keepers- geluk te klagen: Van der Kolk miste een droomkans na een knappe door braak van Bert Koetsier. Toen dn het derde part Van der Kolk was uitgewisseld voor Van der Dikkenberg werd De Zijl/LGB ster ker. Dit resulteerde in een afstands treffer van Albert Spijker, waarmee de stand op 52 kwam. Hoewel de strijd eigenlijk al beslist was, werd het spel in het vierde kwart steeds onvriendelijker. Door een strafworp van Keman kwamen de Veenenda lers nog op 53. Zege Spartaan UTRECHT. De gewichtheffers van De Spartaan konden het zich in de uitwedstrijd tegen het Utrechtse Olympia permitteren het gewone trainingsprogramma af te werken. De Leddenaars ondervonden van Olympia dan ook geen noemens waardige tegenstand. De Spartaan bracht in totaal 718 kilo omhoog, te gen Olympia 546 kg. Uitslagen: H. Sloos 75-95-160 (totaal); A. Swagers 80-105-185; W. Turenhout 85-115- 200: H Filipoo 90-120-210; D. v. 't Riet 100-120-220. taverdedigers ook het derde doel punt voor PSV. De Eindhovenaren grepen wel de winst, maar leden ook een verlies. De natinale doelman Jan van Beveren, die weer van de partij was, moest in de loop van de strijd opnieuw geblesseerd het veld verlaten. Hij zal vandaag worden ge opereerd, zodat PSV voorlopig zon der zijn stijvolle doelman zal opere- FC Utrecht heeft zijn aanhang da nig teleurgesteld door op eigen veld de winst aan Telstar te laten (1-2). De Stichtse ploeg draaide beslist niet en kon weinig uitrichten tegen 't rus- Seniores: Leiden-Rotterdam 3-1 Van Loon- Van Baarle 1-0; Kuij- pers- Van Geffen 1-0; Konings- De Vrij 1-0; Mieremet- Versteeg 0-1. Utrecht- Leiden: 1-3. Van der Lijn- Van Halderen 0-1; Kieboom- Bon gers 0-1; Loman- Houweling 1-0; Mevr. Mesman- Pajcin 0-1. Leiden- Den Haag: l1A-2ü. Sikkel- Vink %-%; Baart- Viergever 0-1; Turk- Willemsen 0-1; Bakker - Ok- ker 1-0. Juniores: Duik (Rotterdam) - Van der Wiel (Leiden) %-%; Van Osna brugge (Leiden)-Dekker (Den Haag) 1-0; Van de Linde (Utrecht)- Dob belaar (Leiden) 1-0. tig verdedigende Telstar. Vijf minu ten voor rust sloeg Willim de eerste bres in het toch al niet erg stevige harnas van de FC Utrechi. De Ymonders trachtten in de twee de helft direct de beslissing te force ren, maar dat stond de thuisclub niet toe. Telstar moest terug om de toe nemende pressie en elf minuten na de hervatting was de stand door Ol- sen gelijk. FC Utrecht probeerde nu op zijn beurt de winst naar zich toe te halen, maar het lukte niet. De strijd werd wel grimmiger, waarbij vooral de duels tussen Andre en Van Maurik bijzonder hard waren. Dames: Fenny Haak (Utrecht) - Mieke van Eist (Leiden 10)Erica Belle (Leiden) - Corrie Vreeken (Rotterdam) Corrie Pluijmert (Leiden)- Foekema (Den Haag) 1-0. Eindstanden Seniores: 1. Den Haag 5 match- punten, IVs bordpunten; 2. Leiden 4, 7%; 3. Rotterdam 2, 5 en 4. Utrecht 1, 4. Juniores: 1. Utrecht 3; 2. Leiden 1%; 3. Den Haag 1 en 4 Rotterdam Dames: 1. Rotterdam 3%; 2. Utrecht 2; 3. Leiden 1% en 4. Den Haag 1. MAANDAG 26 NOVEMBER 197, SPORT Goede prestaties Alex van Belkum van Zijl/LGB LEIDERDORP In het zwembad De Does vond gisteren de eerste m, moeting plaats van een zwemaetf kamp tussen de verenigingen De Zin /LGB (Leiden), HZenPC (Den f Haag), De Devel (Zwijndrecht),Bz V.-Fortuna (Den Bosch) en Naaiw den. De beste prestaties werden ge.' leverd door de zwemjeugd van Naai den en De Devel. Van de Leldenaaj kwam Alex van Belkun het best va de dag met een tweede en een eerst plaats op respectievelijk de 100 vrije slag en de 100 m. schools voor Jongens onder veertien. UITSLAGEN: 100 meter schoolslag meisjes 0/10:1 Alize De Devel 1.05.1, Jongens: 1) Richard van Klooster Naarde 59.5, 2) Alex van Belkun Zijli/j 1.03.4; 100 m rugslag meisjes 0/1 1) Judith Verkerk De Devel 1,20 2) Jeannette Vonk Zijl/ LGB Ui jongens: 1) Frank van Kester Naarden 1.18.8. 100 m schoolslag meisjes 0/10:0 a Astrid Vlasman Naarden 1.36.2, l Ingrid Kasterop Zijl /LGB 1,42 a jongens: 1) Lars Damen BZV—Fo - 1.42.1. 100 m vrije slag dames: 1) Han ii je Bunschoten Naarden 1.02.3, heren: 1) Frank Wijers HZenl 58.0. ii 100 m schoolslag meisjes 0/14: 1) 1 ma Stoute De Devel 1.27.8, 2) M nica de Bolster Zijl/ LGB 1.3( q idem jongens: 1) Alex van Belki Zijl/ LGB 1.16.9. 100 m vlinderslag meisjes 0/12: i Judith Verkerk De Devel 1.164 a Joice Brouwer HZenPC 1.29.6. idem Jongens: 1; Frank van Kesl p ren Naarden 1.15.2, 3) Edward Mil dijk Zijl/LGB 1.16.9. 100 m vrije slag meisjes 0/10: f Lydia Stegingk Naarden 1.11.5 a Marlon Vreeburg Zijl/ LGB 1211 4 x 100 m wisselslag estafette d mes: 1) Naarden 4.58.0, idem I n ren: 1) De Zijl/ LGB 4.32.3 2) BZ1 - Fort 4.51.7. n LEIDEN Quick Boys is iin de zaïterdagcompetitie weer een stukje verder opgerukt naar de leiderspositie. De Katwijkers wonnen zelf onbedreigd van het zwakke WHC (31) en concurrent Spakenburg ging o<n verwacht ten onder bij CSVD. Leo Pluimgraaff bezig met de fabricage van Quick Boys' tweede doelpunt. De opleving bij landskampioen verkeek de WHC-defensie, doelman Noordwijk heeft niet lang geduurd. Goudbeek incluis, zich Biij Go Ahead K werd een volkomen vreemd in de wind draaiende bal onnodige 1—0 nederlaag geleden, 't Leo Pluimgraaff maakte Ziet er niet naar uit dat de roodwit ten dit seizoen nog een rol van bete kenis zullen spelen. Verlies was er ook voor Ter Leede (30 bij SHO). Oegstgeest speelde 00 tegen ARC in een wedstrijd waarin veel kansen om zeep werden gebracht. Quick BoysWHC 31 Het duurde op Nieuw Zuid nodeloos lang voor Quick Boys het ordeloos ma noeuvrerende WHC definitief onder de duim had. Pas invaller Wim van der Plas de uit de eerste elft resterende score van 21 31. En daarmee was de toch zeling gebruik om 10 aan te teke nen. Hoewel de Katwijkers sterker bleven maakte WHC In de 28ste mi nuut verrassend gelijk door Van der Worp. Maar in de 34ste minuut pak te Quick Boys wederom een voor sprong via de schietgrage schoen punt van Pluimgraaff. Na rust werd de strijd rommeliger en harder. De beslissing viel in de 25ste minuut, toen Wim van der Plas overigens rust"tilde in geheide buitenspelpositie de derde Katwijkse treffer produceerde. Go Ahead KNoordwijk 10 Noordwijk is er niet in geslaagd de tenslotte een "nietje". Go Ahead K een reikte (dankzij het verlies van Spa kenburg) weer naar de koppositie, door een zege van 10. Dat leek een ongelukkige nederlaag voor Noordwijk. "Wat is ongeluk kig" zei centrale verdediger Cees Spaanderman na afloop. "Als Je zo veel kansen mist, verdien je gewoon niet meer". Het waren woorden die uit moes ten drukken hoeveel mogelijkheden Noordwijk in Kampen had laten lig- al minieme kans dat de mensen uit opgaande lijn andermaal in de i Wezep nog met een gelijkspel zou den gaan strijken teniet gedaan. Quick Boys was het duel flitsend be- tot uitdrukking te brengen. Uit de "loterij", die het duel bij Go Ahead Kampen werd door de slechte weers- gonnen. Al in de openingsminuten, omstandigheden, trok Noordwijk gen. Het enige doelpunt van de wedstrijd arriveerde in de 26ste minuut na rust. Het werd gescoord door Henk Kiel, die goed profiteerde van een fout in de Noordwijk-defensie. Dezelfde spe ler mocht ook een strafschop nemen (na een door Noordwijk aangevoch ten handsbal van Van Kesteren). maar de elf-metertrap werd prach tig gestopt door Constant Smit. SHO—Ter Leede 3—0 Het kleine wonder dat Ter Leede bij het hoogge- klasseerde SHO aan punten- winst had kunnen helpen, bleef zater dagmiddag in Oud-Beijerland uit. Niet dat iemand daar oprecht in geloofde, maar toen de Ter Leede- ploeg na een zware eerste helft de schade opnam, zat er ondanks het betere voetbal van SHO met een 1 0 score toch nog van alles in. Het vuurtje, dat de Ter-Leede-hoop le vend hield, doofde echter definitief in de 16de minuut van de tweede helft. Na een periode van uiterst moedig Sassenheims voetbal. Uit een pass, van Reedijk scoorde Den Boer op de rand van buitenspel 2-0. Dat SHO de eindscore daarna nog op 30 bracht, deed verder weinig meer ter zake. Ter Leede hoopt, ondanks de serie nederlagen nog steeds op bete re tijden. Oegstgeest-ARC 0-0. De wedstrijd tussen Oegstgeest en A.R.C. is er één geweest van de gemiste kansen. In de beginfase nam de Racing het heft in handen en bezette het middenveld, waardoor Oegstgeest de verdedigende stellingen moest opzoe- gebruik ken. ARC kreeg enkele voortreffelij- ke kansen, maar het doel werd niet op de juiste plaats gezocht. Zo ver scheen Maranuaya oog in oog met Van Aalsburg, zijn inzet miste ech ter alle zuiverheid. Oegstgeest begon zich nu wat meer te roeren en stelde met snelle uitval len de ARC-verdediging op de proef. In de 35ste minuut kreeg Peter Wie man, die slecht op dreef was, een uitstekende scoringsmogelijkheid (Foto Jan Holvast) zijn doel. In de slotfase werkte Oegstgeest zich wat onder de druk vandaan en kreeg nog enkele kansen. Perfors en Wieman weigerden er te maken. Exposities in het AZ LEIDEN Kunst kijken in 't Aca- leeg doel. Door te lang demisch Ziekenhuis. Dat is mogelijk rt» 0p woensdag as en donderdag 29 november in het Polikliniekgebouw, waar een kleine expositie van Afri kaanse houtsnijkunst wordt gehou den. De tentoongestelde stukken kun nen worden gekocht. De opbrengst, gaat naar de Witte Paters die in Afrika werkzaam zijn. Een grotere expositie wordt gehouden van 3 de cember tot en met 14 december, eveneens in het Polikliniekgebouw Op deze tentoonstelling zal werk te zien zijn van vijftien jonge Ne derlandse grafici. treuzelen ging de kans verloren. ARC dat qua spelopvatting duidelijk beter was dan Oegstgeest, slaagde er maar weinig in gevaarlijk te worden. In de 40ste minuut leidde een vrije trap van De Jeu een chaotische toestand in voor het doel van Oegstgeest. Maar doelman Van Aalsburg, goed op dreef, wist het gevaar te bezwe ren. Na rust waren de weersomstan digheden bedroevend slecht. Dat dit niet ten goede kwam aan het spel, za, duidelijk zijn. ARC hield de beste papieren, maar doelman Van Aals burg ranselde schoten van De Jeu en Maranuaya op uitstekende wijze ZAANDAM Een schotloos heeft zaterdag in het duel met Z(f~~ twee belangrijke winstpunten li liggen. De Leiderdorpers "vergal - in de eerste helft met de harde in de rug het doel van de tegeni_ tij onder vuur te nemen. De thi club, in deze competitie beslist tot de meest schotvaardige teamsl horend, schoot wel. Dit had na 'i hervatting 2 treffers tot gevolg, vlak voor tijd gescoord tegen^le bleek dan ook niet voldoende minste 1 punt mee naar Leiden^ te kunnen nemen. Trainer Dweelaart had belangrijke wedstrijd een gewijar tactiek voorgeschreven. Een steri zet middenveld - Sjoerd Teske, Ederveen, Hennie Rodenburg Dirk Bijl - moest de twee spltjse (Leo Holl en Leo van der Berg) spelen om dan zelf in de "gatei duiken. Tonnie Ederveen, de linksbuiten van de "Racing",- hiervoor zijn plaats moeten afst aan Bijl. Het werd geen succes. I „zwierf" veel aan de linkerzijlijn B( kwam daar niet uit de verf. De denlinie, waar toch knapen staan een behoorlijk schot, ontstak vuurwerk Ondanks dit alles had RCL eens (technisch) het beste van spel. De grote moeilijkheden slecht veld en de lastige wind- den eenvoudig overwonnen, tol zestien meterlijn. Maar niet De thuisclub kwam in die helft dan ook nauwelijks in g* en wachtte tot de tweede periodtf- zelf doelpogingen te gaan onde men. Dit lukte wonderwel. Na minuten zag Kertman de bal na schot van zo'n 40 meter afstand, de vuisten van de zwak ingrljpi Bram Brandt in het net zeilen nog geen tien minuten later Eneblij met een knappe kopbal stond dan ook wel ongedekt aantekenen. Voor RCL lag toen de zware oi f ve weggelegd deze achterstand te werken. Opnieuw werd het Z> damse doel onder grote druk i Tot de 43ste minuut echter zonder reële scoringskansen te gen. Aanvoerder Bas Ederveen toen pas de marge te verkleinen In de slotfase werd een uitval van Telstar de FC Utrecht noodlottig. Couperus profiteerde van een aarze ling in de achterhoede en scoorde 't winnende doelpunt. NAC en de FC Amsterdam speeld. een uiterst matige wedstrijd waarin de hoofdstedelijke combinatie iets fortuinlijker opereerde. Jansen liet de winnende treffer van zijn voet vertrekken, waarmee de winst wel bij de goede ploeg terecht kwam. «ld de leiding. Nog voor rust kwtf a; Noordhollandse combinatie doof Meijer gelijk, een score geen wijziging meer kwam. Df Den Haag had aan een treffer v» Jonge Storm voldoende om Haf achter zich te laten. Het weinig verheffend treffen tussen *n de ploegen, die geen moment Imponeren. Van hetzelfde m gehalte was de ontmoeting MW en Go Ahead Eagles, dat treffer van Pot oved de zwakste spelers - gunste van MVV werd beslist.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 10