Studie laten prevaleren boven sport iucces voor [oomburg- ockeyteams Veel protesten na de toelating van China 1 Nederlaag van LSRG Chilenen wachten in Santiago een miljoen gulden aan prijzen LjjDAG 19 NOVEMBER 1973 PAGINA 17 leid Ivoetba l-topscorer Eddie Monsels: LEIDEN Eddie Monsels, de 25-jarige atleet die jaren lang in Nederland domineerde op de kortste sprint afstand (100 meter), heeft zich de laatste weken bij een andere tak van sport danig in de belangstelling gespeeld. Als zaalvoetballer in het team van B en T, deponeerde Monsels de bal nu al na slechts vier wedstrijden tien maal achter de vijandelijke "goalies". Mede door zijn talenten als scherpschutter, waardoor het "verlies" van topscorer Pim van der Meer, dje naar LDWS vertrok geheel werd goedgemaakt, staat B en T ook dit seizoen hoog genoteerd in de eerste klasse van de Leidse zaal voetbalcompetitie. Door Gertjan Onvlee De zaalvoetballer Eddie Mon sels zelf zegt hij een atleet te zijn die toevallig ook een beetje kan voetballen is overigens al enige jaren actief. Reeds vanaf het prille begin in de Groenoord- hal voetbalde Monsels zijn par tijtje lustig mee in het toender- tijd zo roemruchte, nu opgehe ven. Koejaké. Na een jaar UVS en een seizoen geen zaalvoetbal belandde hij bij B. en T, waar zijn spel pas echt opvallend be gint te worden. Wat is de reden van die "late" doorbraak? Mon sels: "Voopgesteld dat m'n mo gelijkheden in de zaal niet zo groot zijn (te bescheiden.ge loof ik dat m'n spel door het re gelmatiger beoefenen van het zaalvoetbal vooruit is gegaan. Ook is mijn instelling duidelijk veranderd. Eerst was het voet ballen een bijzaak; iets wat ik deed ter voorbereiding voor het indoorseizoen. Nu is het nog wel niet de hoofdzaak, maar een feit is dat ik met veel meer ple zier voetbal en ook minder egoïstisch ben gaan spelen. Het is nu voor mij een echte sport geworden" Omdat Eddie Monsels geen tijd kon vinden ook in het veld te spelen, eerder was hij lid van UVS en Oegstgeest, heeft hij B. en T als specifieke zaalvoetbal club verkoren boven andere eer ste klassers. Monsels, die de han den van de toeschouwers al vele malen op elkaar kreeg door z'n snelheid, knappe bewegingen en een ontzettend hard schot: Het liep in het begin wat "Stroef" bij Batteljee. Eerst scoorde ik wel. maar in de combinaties werd ik vaak niet aangespeeld. Mede door doelman Wim Roman, die ik nog ken uit m'n UVS-tijd, is daar de laatste weken veel ver betering in gekomen en ben ik nu weer betrokken geraakt bij het spel". Eddie heeft als atleet. enzaalvoetballer ook een uitge sproken mernimg over de vloer van de Groenoordhal die volgens velen gevaarlijk is en slechts voor de spieren: "Ik ben zegge en schrijve éénmaal geblesseerd geraakt en dat was uitgerekend nog bij indoor-wedstrijden. Nee, mijn spieren "merken" er weinig van. Bij de start van de zaal voetbalcompetitie, zo'n vijf Jaar geleden, hoorde Je ook van alle kanten klagen over pijnlijke spie ren. Die klachten kwam je twee, drie weken later toch ook al niet meer tegen"? Over de notering, die B en T dit jaar zou kunnen bereiken zegt topscorer Monsels: „B en 1' kan erg hoog gaan eindigen. Met de week komt er meer lijn in het spel, hoewel de verdediging teveel wordt verwaarloosd, en voor een ploeg in opbouw, wat Batteljee naar mijn mening is, staan we al redelijk goed genoteerd. ASC en LDWS zijn nu eenmaal sterk dat is een gegeven waar je mee moet „leven" .maar een tweede plaats ligt toch wel binnen ons bereik, dacht ik". Eddie Monsels heeft zijn favo riete sport, de laatste Jaren wat moeten verwaarlozen: ,M'n studie Petrologische Geologie brengt met zich mee dat ik iedere zomer drie maanden stage moet lopen in het buitenland. Deze drie maanden tevens het atletiekseizoen. Daardoor was de terugval in pres taties Monsels staat overigens met een verleden jaar in La Co- runa (Spanje) gelopen tijd van 10.5 sec. nog op een gedeelde twee de plaats op de Nederlandse 100 meter lijst natuurlijk niet te voorkomen. Alleen tijdens het in doorseizoen in de maanden janu ari, februari en maart kan ik echt meedraaien in wedstrijden en dat gaat nog wel lekker". Overigens is de topsport voor Eddie slechts een middel geweest om een ander doel te bereiken: „Door die topsport ben ik in staat gesteld veel landen en plaatsen te bezoeken en ook veel levenserva ring op te doen. M'n algemene vorming, die voor mij altijd het belangrijkste is geweest, is daar-r door onnoemelijk veel beter en uitgebreider geworden dan ik op mijn leeftijd had mogen verwach ten. Daarnaast heb ik ook niet de fout gemaakt de studie te ver waarlozen Eddie hoopt volgend jaar af te studeren en heeft dan z'n zes-Jarige studie inderdaad in zes jaar afgemaakt zodat de opofferingen" die ik voor de sport heb overgehad alleen maar voor- en niet nadelig zijn uitgevallen. Ik heb dan ook altijd m'n studie laten prevaleren boven de sport en het lijkt erop dat ik de Juiste verhouding gevonden heb". Na het beëindigen van zijn stu die volgend jaar zal Eddie Mon sels terugkeren naar z'n geboorte land Suriname: „Ik heb nu een maal een beurs gekregen van de Surinaamse regering en daarmee heb ik me verbonden terug te ko men". Gaat hij zich. na het ver trek uit Nederland waar hij zo veel sportieve successen behaal de, in eigen land bezig houden met de „opbouw"? „In zekere zin wel. Niet dat ik nu iemand ben die met grote idealen de terugreis onderneemt ieder mens leeft ten slotte voor zichzelf maar wel ga ik hard werken en dat komt uiteindelijk toch ten goede aan de Staat. Eén ding is in ieder geval meer dan zeker: er moet in Suriname nog erg vee) gebeuren. inst en gelijkspel Noord wijk DEN In de hockeycompetitie van de dames heeft Room- zich hersteld van een zwakke start. Bij Cartouche werd 0—1 gewonnen. Noordwijk kon ondanks de nederlaag bij Hurley tevreden op het duel terugkijken. De heren Noordwijk speelden onverwacht gelijk bij Fletiomare, de n van Roomburg behaalden tegen Phoenix de vierde over ling op rij. tocheRoomburg 01 Hoe- overwinning in de uitwedstrijd Voorburgse Cartouche niet md was, werd ook in dit duel nande lijn door Roomburg rokken. Cartouche kwam aan- uit de startblokken, maar et tot scoren komen. Daarna ioomburg het initiatief en dat or tijd tot het winnen- tpuiït. Een door Els Reinders ■al kon alleen met een overtreding worden gekeerd. Vrind benutte de daarop toe- strafbully vakkundig. f-Noordwijk 20 Voor de oaal in dit seizoen toonden tdwykse dames zich gelijk- een tegenstandster. Het nlliamse Hurley ontsnapte di- oo alen aan een doelpunt, omdat van Noordwijk niet over it gele kaarten HAAG Tijdens de zaterdag wedstrijden voor de eerste ajn in totaal acht gele kaar- "lereikt. Scheidsrechter Beuk- fest daar tijdens het duel PC at—Willem II zelfs viermaal van maken om de gemoede- sussen. faiifagelukkigste speler was Hein van Volendam, die tegen he(jpeen dubbele beenbreuk op- Lari de nodige routine beschikte. Tien mi nuten voor het einde kam Hurley op voor Noordwyk pechvolle wijze aan de leiding. Daarna reageerde Noord- wijk nog eens te traag bij een straf- corner, zodat de onverdiende neder laag nog ruim uitviel. HEREN FletiomareNoordwijk 22 Hek- kesluiter Fletiomare heeft het door interne problemen geplaagde Noord wijk een gelijkspel afgedwongen. Het zag er aanvankelijk voor de koploper somber uitt toen de tegenstander een 20 voorsprong verwierf. Door een velddoelpunt van Muller en een straf- slag van Meeuwisse werd een gelijk spel op het nippertje behaald. RoomburgPhoenix 31 Tegen de Zeister scholieren leek Roomburg een gemakkelijke middag te krijgen: Reijns rondde al na tien minuten een gave voorzet van Linthorst af. Phoe nix kwam echter energiek terug en bracht de stand na een misser van doelman Leen op 11. De Leidenaars gingen vervolgens geweldig in het of fensief. Tien minuten voor tij d bracht een vrije slag van Lithorst, Jacq. Gerris alleen voor de doelman: 21. Het werd 31 dankzij Peter Geruis, die een strafslag benutte. Volksrepubliek neemt deel aan Aziatische spelen Anita Groenen op Fabiola. Deze foto werd genomen tijdens de vorige wedstrijden van de Leidse Rij- Jachtclub. Zaterdag moest binnen worden gereden. serves KNJ B ZONDAG EERSTE KLASSE urta 3 20. tweede klasse a „Jan 2 Laakkwartier 2 03; derde klasse a if derde klasse b Quick Steps 2 0—1; VTL 2 fc 2 0—2; VÜC 3 RVC 3 derde klasse f 14,1 2 DCL 2 21; Leoni- STO 2 5—1. zaterdag eerste klasse Hoe groot is de schadepost? HEERENVEEN De besturen van de eerste divisieclubs Heerenveen en Roda JC hebben de hulp van de Limburgse advocaat Kerkhof inge roepen om aan te kumien tonen hoe groot de schadepost is geweest door het onlangs op korte termijn uitstel len van de bekerwedstrijden Roda JC AJax en HeerenveenFeyen- oord. Kerkhof moet de beide bestu ren voor 24 november, wanneer in Zeist een vergadering van de sectie betaald voetbal wordt gehouden, in lichten over de beweegredenen van de KNVB om de wedstrijden uit te stellen naar 30 december a.s. Voorts heeft een actiegroep uit Heerenveen een brief gestuurd aan manager Brox van Feyenoord waar in erop wordt aangedrongen voor 30 december uit dezelfde spelers te kie zen als op 11 november het geval ge weest zou zijn. WASSENAAR Hélène Aubert heeft zaterdagavond voor de derde maal de zilveren Stöxen-plaquette veroverd. Tijdens de dressuur wed strijd dde de Leidse Rij- en Jacht club in de Wassenaarse manege Ri ders Paradise hield, verzamelde zij met "Charmeur" 77,5 punt. Tweede werd Meta Gockinga op Lucy (72,5 punt) derde Bianca Aubert op Bim bo 71 punt. De plaatsen in de A-oa- tegorie 4 tot en met 6 werden ach tereenvolgens bezet door Corry ran Rij op Ivar (69,5 punt) D. Ippel op Boo Boo (67,5 punt) en A. v. Per mis op Treffer (65 punt) De heer Ippel kreeg de Manege-be ker (beschikbaar gesteld voor het hoogste gemiddelde op een manege- paard). De prix dTSlegance, be schikbaar gesteld door kapsalon Van Bellen voor de beste combinatie, ging naar mevrouw Gockinga en de heer van Pernis. De uitslag in groep B (minder gevorderden) was: 1. Greet van Genderen Cheetah 56; 2. Hans van Bellen La Comtiva 54; 3. René Dijkgraaf Caramba 53 4. Chris Donders Sandra 53; 5/6 Sietske Boomstra Hannah 51 6/5 Mary-Ann DijkgraafZabarit 51 Voor haar extra-prestatie ontving Chris Donders de Leidse kokarde. AAC wint met 20-17 PEKING De volksrepubliek China heeft gisteren atleten van Taiwan uitgenodigd om deel uit te VOETBAL IN BUITENLAND ENGELAND Arsenal Chelsea 00; Leeds Uni ted Coventry City 30; Leicester City Burnley 20; Liverpool Ipswich Town 42; Manchester City Queens Park Rangers 10; New castle United Manchester United 32; Norwich City Everton 13; Sheffield United Derby County 30; Southampton Tottenham Hotspur 11; Stoke City Bir mingham City 52; Wolverhamptom Wanderers West Ham United 0—0. De stand aan de kop is: 1. Leeds United 1628; 2. Newcastle, Liverpool en Everton 1621; 5. Burnley 1620. DUITSLAND Eintracht Frankfurt Hannover SV '96 11; Kickers OffenbachBayern München 22; 1. FC Köln Wer- der Bremen 20; Hamburger SV Fortuna Köln 40; MSV Duisburg FC Schalke '04 20; VfL Bochum— Rot Weiss Essen 12; 1. FC Kaisers- lautern Wuppertaler SV 40; VfB Stuttgart Hertha BSC Berlin 20; Borussia Mönchengladbach Fortuna Dusseldorf 12. De stand aan de kop is (na 16 wedstrijden) 1. Eintracht Frankfurt 23 punten; 2. Bayern München 21 pnt.; 3. Bor. Mönchengladbach 21 pnt.; 4. FC Kaiserslautern 18 pnt.; 5. FC Köln 18 punten. SPANJE Zaragoza Barcelona 22; Athle- tico Bilbao Malaga 10; Murcia— Oviedo 3—1; Granada Athletico Madrid 10; Castellon Valencia 00; Real Madrid Las Palmas 50; Real Sociedad Elche 21; Espanol Santander 02; Gij on Celta 2—1. Stand na elf wedstrijden: 1. Valencia 15 punten; 2. Malaga 13; 3. Real Madrid, Barcelona, Murcia, Atletico Bilbao, Zaragoza en Real Sociedad 12. maken van de Chinese selectie voor de Aziatische Spelen volgend jaar in Teheran. De volksrepubliek is daar startgerechtigd als gevolg van de be slissing van de federatie van de Aziatisch Spelen om het vasteland van China als lid te accepteren en Taiwan uit te sluiten. Het nieuws van de toelating van de volksrepubliek China heeft grote verontwaardiging gewekt in Taiwan. Niu Ping Yi, de seretaris-generaal van het nationaal olympisch comité van het eiland, verklaarde: „De fede ratie van de Aziatische Spelen is een werktuig van de communistische im perialisten geworden". Taiwan is nog lid van achttien internationale sport organisatie terwijl de volksrepubliek tot nu toe slechts in vier internatio nale sportorganisaties is vertegen woordigd boogschieten, ijshockey, schaatsen en roeien). Namens de internationale zwem- federatie <FINA>, die deze zomer Taiwan als lid handhaafde, betitelde voorzitter dr. Harol Henning het be sluit van Teheran als „rampzalig voor de sport". Landen, die aan de Aziatische Spelen deelnemen, kunnen door de toelating van China, niet in Montreal uitkomen. De Amerikaan noemde als mogelijke oplossing: de toelating van de beide China's, zoals ook is gebeurd met Duitsland en Korea. Dit is echter op het ogenblik bij zonder problematisch, nu de minis ter van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Kissinger, het al leenrecht van Peking heeft erkend. Oscar State, de secretaris-generaal van de overkoepelende organisatie van internationale sportbonden, (AGFI), heeft aangekondigd, dat in geval de volksrepubliek deelneemt, de wedstrijden in Teheran niet meer onder auspiciën van de AGFI en het IOC zullen plaatsvinden en derhalve geen officieel karakter kunnen dra gen. IOC-president Lord Killanin heeft laten weten, dat communistisch Chi na nog steeds geen nationaal olym pisch comité heeft en derhalve geen lid van de internationale olympische beweging kan zijn. Eenzelfde standpunt nemen de in ternationale federaties op het gebied van de zwemsport, het voetbal en de atletiek in. Deze federaties willen automatische schorsing vor alle lan den die in Teheran tegen de Chine zen uitkomen. Koersen in Hilversum HILVERSUM De uitslagen van de zondag in Hilversum gehouden draverijen zyn: Domprys: 2000 m: 1. Le Cup Areta (K. Heida) (1.24.0); 2. Leos H; 3. Lange Ros. Tot.: w. 7.60: pl. 2.70, 2.20, 2.70; koppel 9.50; trio 754,00 Neudeprys 2000 m. (le af deling )-: 1. Kid Aster (S. Hartman) (1.22.3); 2. Leila Signal; 3. Kid Baker. Tot w. 6.10; pl. 220, 1.30, 1.50; kopp. 13.90. Neudeprijs 2000 m: (2e afdeling): 1. Koncorde (W. Leeuwenkamp) (1.24.6); 2. Karamba; 3. Koba Rood- noot. Tot.: w. 2.20; pl. 1.70, 5.00, 3.80; koppel 5.20; trio 649.90. Kampioenschap der 2-jarigen, 1540 m.: 1. Mientje P (W. P. v. d. Pijl) (1.23.0); 2. Miametta; 3. Marco Ca- valjos. Tot.: w. 3.40; pl. 1.10, 1.30. 1.10; koppel 4.80. Overvechtprys 2000 m.: 1. KapteLn Sister B (K. Woudstra) (1.21.3); 2. Illustre Mac; 3. Hovi Lady. Tot.: w. 320; pl. 220. 220. 420; koppel 6.10; trio 406,40. Koninklijke Jaarbeursprys 2460 m: 1. Eland (J. v. Dooyeweerd) (121.9); 2. Florissant en For Ever (dead Heat) Tot.: w. 120; pl. 120. 1.40, 1.10; kop pel 2.90. Vredenburgprijs 2920 m.: 1. Loena (W. Geersen jr.) (127.1); 2. Keizerin Myria; 3. Kwiek van Agfa. Tot.: w. 3.60; pl. 120, 15.20. 1.50; koppel 820; trio 1273,10. Hoog Catharijnenprtfs 1600 m. (le afdeling): 1. Ivan Hollaadia (C. Het- teling) (1.21.4); 2. Iduna J; 3. Karei Duke. Tot.: w. 11.70; pl. 1.20, 1.10.' 1.10; koppel 22.70 Berenkuilprys 2040 m.: 1. Impish Hanover (G. Kolman) (1.26.9); 2. Ka rin Hollandia; 3. Jamaica Boy. Tot.: w. 1020; pl. 3.50, 1.90, 2.30; koppel 7.50; trio 1.531.90. Hoog Catharijneprijs 1600 m. 2e af deling) 1. Jonker Volann (W. Dui venvoorden) (1.20.6); 2. Germania 3. Francisco. Tot.: w. 3.00; pl. 1.60, 2 90, 1.50; koppel 7.30. Totalisator - omzet f 221.778,-. ADVERTENTIE AMSTERDAM De studenten- rugbyspelers van het LSRG hebben een nederlaag geleden by AAC in Amsterdam. AAC won met 2017 als gevolg van het feit dat ver moeidheid en blessures) na de suc cesvolle LSRG-toemee door Schot land de Leidenaars danig parten speelde. AAC nam al in de eerste vijftien minuten van het harde, maar sportieve duel de leiding (40) Een drop-kick van Mei Sluimers bracht de stand vervolgens op 43, daarna hadden om beurten AAC en LSRG de leiding, tenslotte had AAC de langste adem. Daardoor staan de Amsterdammers nu samen met LSRG op de tweede plaats met vier verliespunten. De kans om rugby club Hilversum nog te achterhalen in de kampioensrace is nu wel erg klein geworden. LSRG H zette de successenreeks voort met een goede overwinning op concurrent Te Werve. Het werd 26—0. derde klasse a „Ijrt "jys 4 l ^2 1—4. derde klasse b Gsi She 3 Semper Altius 2 ^swoudse Boys 2 's- CSVD 3 Ex- inde 2 SANTIAGO Ondanks het feit dat Rusland definitief heeft bericht niet te zullen komen, zal het natio nale voetbalelftal van Chili woens dag a.s. in het stadion van San tiago tot de laatste minuut wach ten. Trainer Luis Alamo: „Als de Rasse niet komen, spelen we inplaats daarvan een vriendschappelijke wed strijd tegen FC Santos, dat uitkomt met Pele". Verder benadrukte Alamo nog eens het standpunt van de voet balbond van zijn land: „Hoewel we diplomatieke betrekkingen tussen Rusland in Chili niet meer bestaan, zijn we bij de wedstryd in Moskou (00) goed behandeld. De ploeg Rusland zou hier in Chili net zo ontvangen zijn. Ondanks de vele protesten is onze opvatting dezelfde gebleven: er'wordt in Santiago ge speeld of helemaal niet". Inmiddels is Zuid-Slavië van plan de internationale voe tbalf ederatie (FIFA) te verzoeken de beslissing om Rusland te diskwalificeren op te schorten tot de bestuursvergadering van die FIFA, die in Januari a.s. te Parys wort gehouden. Het voorstel tot opschorting zou FIFA-president Sir Stanley Rous gisteren in Am sterdam worden overhandigd door de afgevaardigde van de Zuidsla- vische voetbalbond, die de kwestie met de Brit heeft besproken. Dit meldt het Zuidslavische persbureau Tanjug. De Zuidslavische afgevaardigde, dr. Milhailo Andrejevic heeft reeds con tacten gehad met andere FIFA- officials en de afgevaardigden van Rusland, Chili en enkele andere landen, meldt het persbureau. De Zuidslavische voetbalautoritei ten leverden vorige week kritiek op het besluit van de FIFA en onder steunden het standpunt van de Sowj et-Unie. iai\eiiuvörire* waarae ubu winnen, als u voor 1 deelneemt aan de Nationale Puzzelactie, in deze krant, t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie. De Iriset- te-donsdeken is een geschenk van Claushuis-Beuth en Co. Naar-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17