Pat orkest wordt ons grote wapen" Kom vroeg rrico APPIE HAPPIE SPORT AMSTERDAM ..Kom zo vroeg mogelijk naar het stadion en heb na afloop begrip voor het openbaar vervoer". Dit vraagt directeur J. M. Ossewaarde van het Amsterdamse gemeentever voerbedrijf van de bezoekers aan de wedstrijd Nederland-België. die morgen in het Olympisch Sta dion zal worden gespeeld, ongeveer 55.000 mensen met het openbaar vervoer zullen komen, wat een zware belasting zal be tekenen. Daarom is aan alle bij de KNVB aangesloten verenigin gen (die de kaartverkoop verzorg den) verzocht voor het vervoer van groepen zoveel mogelijk ge bruik te maken van tourwagens. Op de routes tussen de NS- stations en het stadion zal het vervoerbedrijf een groot aantal extra trams en bussen laten rij den. Vanaf het C.S. zullen tus sen 11 en 14 uur hoofdzakelijk over de routes van de tramlijnen 16 en 24 in totaal 70 trams per uur naar het stadion rijden. Bo vendien zullen er 60 extra-tour- bussen werden ingelegd, die door het GVB zijn gehuurd. Na afloop van de wedstrijd wordt hetzelfde extra materieel gereed gehouden Voor het vervoer vanaf de sta tions worden speciale tram- en buskaartjes van f. 1.verkocht, die niet behoeven te worden af gestempeld en geldig zijn voor de heen- en terugrit. De Nederlandse Spoorwegen zullen alle treinen van de nor male dienstregeling die tussen 11.00 en 13.00 in Amsterdam aan komen, verlengen en bovendien acht extra treinen inleggen. De taxicentrale zal ook een groot aantal extra wagens op de weg brengen. Per taxi zullen zo veel mogelijk passagiers worden meegenomen. Er moet. aldus het GVB, reke ning mee worden gehouden, dat na afloop van de wedstrijd de tien duizenden toeschouwers niet allen tegelijk in gereedstaande trams en bussen zullen kunnen stappen. Kaas met ster-allures niet vergeten..Jrico eten fgRDAG 17 NOVEMBER 1973 SPIONKOP een miljoen gulden aan prijzen BRUGGE- Ard lk| iibune de rust was zoeven doorgebroken hadden ze het met 'n man of zes linker-middenvinger van Christian Piot. Die gekwetste man was nou al drie keer chirurgen in Parijs geweest, wisten ze. Misschien mag nu het gips van zijn vin» tn («onderstelde er een. Ach man, dat gips is er al dagen af, riep een ander, hij kan orkietelen met die vinger. Oh ja riep de rest. gin mompelend conclaaf en men besloot: Christian Piot van Standard Luik zal elt jn Amsterdam onder de Belgische doellat staan. „En hij zal geen angst kennen", l t tegen ons, de Hollandse spionnen. ie® oegen ze: „Uw Jan van Beveren, zal hij volgende zondag spelen?" 'ij loordden te vrezen van niet. aat daar dus die Schrijvers in het doel, in Amsterdam. Pats, boem en Einder- 11 igenaar 'tri] 1 atste inhield we heb- gevraagd, want we Een weekeinde in ons immers keer op JëjD, i de tribunes en in voet- constateren dat de zui- tim de is als hij aan- p. de HollandBelgie één opgewonden, niet ner- jgyui slgie is de bal ook rond. Tordt wel een ouderwetse Sfeer? i Belgie en Holland", zei de handen wrijvend, ssen ging in die span lange vooravond van d< der lage landen, het le lie zijn normale gang. komen kijken naar de madonna, die reeds vier maal zou hebben ge weend. Allen wachtten ze op een nieuw wonder, nl. dat zich ook nu weer tranen zouden vormen in de ooghoeken van het beeld. Het ver schijnsel, aldus ooggetuigen, deed zich reeds op 9 augustus, 9 septem ber en 9 oktober voor, zodat men zich aan een voortzetting van de reeks verwachtte. Woensdag 31 ok tober zouden tevens een aantal mensen de jnadonna bloedige tra nen hebben zien wenen. Vrijdag ge beurde er echter niets". enzwaiuw die boerenzwa- it plaatsje Geluveld. „De Daniel d'Mellem", zo I dezer dagen gemeld, a onderzek van een vo- t wel bijzonder opvallend I worden. Op 29 juni met de ring, die de ins- BW droeg, een Jonge afkomstig van de Emiel Nuytten, gele- Waterstraat 29 te Gelu- Is tot een fikse cgroeide dier werd thans Senegal, hetgeen t de zwaluw een afstand i niet minder dan 4360 laai Cruyff allicht voor og een kwetsuur ge hem voor de Spaan- gedispenseerd heeft," e tribune. lft van de wedstrijd tegen Diest was be- aandacht was steeds op die ene blauw- ede nummer 9 van wul Lambert, Belgie's wel bange dagen. „Let hoorden we, ,het is straks in Amsterdam te Let op zijn vorm- en houden. Hem overkomt uit dat aan de spe- fet was duidelijk ge- al Brugge-vedette Lam- •lands belang moesten brulde direct daarna aion, nadat Diest-speler Lambert zachtjes Jawel: de scheids sprint en toonde taart. P. die volgde, leidde tot d die middag. Op de men dat er recht was mbert kwetsen is een van de Hollanders ij Lambert direct te nemen, in de eerste of zo...?" vroegen we ildbewust. enze buurman, „want niet meedoen en Bos- er mankeren. En u zijt en zo niet, dan zal °ns gevonden worden!" fognose. *n ging in die span de vooravond van de lage landen, het le- zijn normale gang. ier kond gedaan van een niet doorging: „De hele gisteren mensen sa- nin van de paters ach- siakerk aan de Grote Mortsel. Vanuit het zelfs uit Nederland auto's of werden ze fcet autobussen om te De avond voor de match Club Brugge—Diest waren we in Antwer pen gaan kijken naar Beerschot Anderlecht. In de taxi, die ons naar het stadion aan de rand van de stad bracht, vroegen we aan de chauffeur:„hoe zal de uitslag van avond luiden?" „Dat is een moeilijke vraag", zei hij. „Hoe zal in Amsterdam tussen Bel gie en Holland aflopen? vroegen we. „Dat is een moeilijke vraag", zei hij. „Het is wel weer de ouwerwetse HollandBelgie-sfeer he, Rooie Duivels, Hollandse Leeuw, weet u nog wel?" „Och.zei de chauffeur. Toen waren we bij het stadion en stap ten uit. Ouwerwetse sfeer- waar ben Je? Aan de bar van Beerschots clublo kaal misschien? Maar daar praten mannen over de ephedrine, die ze in Italië gevonden hebben in het plasje van Eddy Merckx. En over die dekselse Molteni-geneesheer Ca- valli, die de schuld op zich neemt. „Die dokter zegt dat hij Eddy al leen een hoestdrank heeft gegeven", meesmuilt men. „Eddy zal blijven rijden", zegt ie mand. Maar hoe zal het tussen Holland en Belgie gaan, in Amsterdam? Bij die plotselinge vraag van ons kijken de mannen van daar-hebbie-hem-weer. „De kamp ligt helemaal open,", zeg gen ze. „Ga straks maar eens opletten op onze Pol van Himst. En tracht morgen onze Lambert te zien te krijgen". „U hebt Cruijff en die is een heel elftal alleen. Maar Ja. „De kamp ligt helemaal open", zeg gen ze voor de tweede keer. In het Beerschot-stadion letten we, zoals aanbevolen, op Pol van Himst. Hij holt wat mat rond, maar is bij vlagen toch indrukwekkend. „Polle- ke is niet een clubspeler, maar hij is als internationaal geboren", leert men ons op de tribune, „ge zult hem in Amsterdam in gans andere gedaante zien dan nu hij voor An derlecht speelt". We keken ook nog naar landgenoot Rob Rensenbrink, ex-AJacied, die naar aller mening goed partij gaf. En we zagen met pijn dat hij in de tweede helft een trap tegen zijn enkel kreeg en afgevoerd werd. „Spijtig", zeggen de Belgen naast ons", want hij behoort toch bij uw gekende tweeentwintig". Hoe? „Uw selectie, nietwaar?" En ondertussen ging in die span nende en lange vooravond van de tweekamp der lage landen, het le ven in Belgie zijn normale gang. Het Taa/lactiiekomitee Zo werd er natuurlijk weer een stukje taalstrijd beleefd: „Bij een filmvoorstelling over Frans-Guyana, georganiseerd door de „Exploration du monde" in de zaol van de Zoo in Antwerpen en bijgewoond door een 500 man sterk, hoofdzakelijk Frnastalig publiek, heeft het Taal- aktiekomitee geprotesteerd. Toen de voorstelling vijf minuten bezig was, stelde een 50-tal TAK-kden zich Deze week te winnen (stuur dus puzzel 11 in!) voor ƒ1.- dit fraaie klokken-servies ter waarde van 53,70. Een geschenk van Nutricia, Zoetermeer. vooran in de zaal op en skandeer- den slogans zoals „Franskiljons bui ten". Na 5 minuten daagde de poli tie op en bij het uitdelen van klap pen werden de manifestanten de zaal uitgedreven. Er vielen geen ge wonden en er werden geen aanhou dingen verricht. Wel werd de iden titeit van TAK-leider Piet de Pauw opgenomen". Orkest Hij had soms de sfeer van een stie rengevecht, die wedstrijd van Club Brugge tegen Diest. Dat wos op die momenten van fraaie acties van de thuisclub, als op de korte zijde-tri bune een compleet koperorkest be gon te spelen: een pittige two-step bij een lange rush, een walsje bij een pirouette-reeks van Lambert, een paso doble bij de voorbereiding van een doeltrap. „Dat orkest", zei men op de tribu ne, „wordt ons grote wapen in Am sterdam, zondag. Het heeft in zijn geheel gratis tickets gekregen voor de interland. Het heeft de opdracht om de Nederlandse spelers zo hard mogelijk uit hun ritme te toeteren. En ons eigen mooie spel zal vloeiend en zeer stimulerend bege leid worden". Wij vroegen toen of men wel eens een Nederlands supporterslegioen had horen brullen. Er werd scham per gelachen. „Wel, Hollander, wat denkt gij nu van het komend treffen?" de vraag, gesteld na afloop van de wedstrijd in Brugge's clublokaal, overviel ons. We mompelden iets van dat een wedstrijd twee maal vijfenveertig minuten duurt en dat het toch al tijd voetbal blijft. „Nou dan zijt u de eerste beschei den Hollander, die we treffen", zei de man (hij had een blauw-zwarte hoge hoed op, met in goud de me dedeling er op dat Club Brugge landskampioen 1973 was). Een sup porter, die naast hem stond, vulde aan: „Wij moeten steeds hard la chen als wij zondagavond in Studio Sport bij u op de televisie de voor spellingen zien van bekende sportie- ven. Die arbiter Vervoort met z'n 51, die Engesle Hughes met 30, Korevaar met 4—0. We lachen en soms ook worden we er misselijk van. Maar omdat u bescheiden zijt, zult u een pint met ons drinken". We kregen ook nog een stukje ge droogde zouten vis te eten in het clublokaal. Het was er gezellig. En ondertussen ging in die span nende en lange vooravond van de tweekamp der lage landen, het le ven in Belgie zijn normale gang. De mensenschedel Zo werd het raadsel van de men senschedel in een woning te Nuker- ke opgelost: „In de nacht van 6 op 7 oktober werd een mensenschedel geworpen door heit venster van een Eerste nederlaag Tilburg Trappers tegen Raak: 5-3 DEN HAAG Raak IJshockey heeft gisteravond de wedstrijd om de CNN tegen Tilburg Trappers gewonnen met 5—3 (2—1, 0—1 en 3—1). Het was de eerste nederlaag voor de Til- burgse ploeg in deze competitie. Er werd stevig, niet mooi, waar wel goed gespeeld voor 3500 toeschouwers. In een vriendschappelijke wedstrijd speelde HIJS gelijk tegen het Bel- gisahe CPL Luik met 55. De tus senstanden waren 3—1, 2—3 en 0—1) woning, die wordt betrokken door D. van O. en C.W. in de Zand straat. De Biezondere Opsporings Brigade tastte aanvankelijk in het duister omtrent drijfveer en de da ders, maar een twist in een herberg bracht hen uiteindelijk op een goed spoor. Uit het onderzoek bleek nu dat het gehele opzet een „wraak- maatregel" was van D.C., geschei den uit de echt met de vrouw, die in bovengenoemde woning verblijft. Hij deed hiervoor een beroep op twee medeplichtigen, L.D. en L.V., die hadden meegeholpen bij de ont graving vam de schedel op de oude begraafplaats, gelegen aan de En- gelsenlaan. Daartoe werd een graf opengebroken. De drie mannen wer den onder aanhoudingsmandaat ge steld". Toen we uit het clublokaal van Brugge weg wilden gaan, wendde de Italiaanse Lazio jaar geschorst ROME De UEFA heeft de Ita liaanse eerste divisieclub Lazio voor een jaar geschorst van internationale wedstrijden als gevolg van de gevech ten, die zich hebben voorgedaan na de wedstrijd tegen 't Britse Ipswich Town in Rome op 7 november in het kader van het Europese UEFA-toer- nooi. De directeur van Lazio Tommaso zei dat Lazio een telegram had ont vangen waarin de schorsing bekend werd gemaakt en tevens een boete van 10.000 Zwitserse franc. Maestrelili zei dat geen van de spe lers van Lazio was geschorst. Sleutels-Roodenburg O LEIDEN Zondagmorgen wordt op het sportcomplex „De Vliet" een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tussen de zaterdag-afdelingsclub Sleutels en Roodenburg. Het duel be gint om half elf. man met de blauw-zwarte hoge hoed zich nog een keer tot ons. „Wilt u thuis wel zeggen dat we zondag met twaalfduizend man naar Amsterdam komen, zei hij. Wees daar maar bang van, want Noorwegen rilt nu nog van onze Spionkop!" Men legde 't ons uit: de Spionkop is die kern van vaste en fanatieke Napraten en voorbeschou- wen met een pint in de hand. supporters, die de sfeer in de wed strijd maken. Club Brugge heeft de beste Spionkop van gans Belgie- het koperorkest, dat 'm ondersteun de schalde nog na in onze oren. De Spionkop- weet Fadrhonc daar wel van? MISTee MAMEMS üe S/HOU S. SMAltEtooS- T2//sJ*-'AeooTc>?5 UicTC. Luk Gefeuct MET

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11