lïECORD ADEM INHOUDEN OOR RS SUPPORTERS... Sparen is goed. Maar 't kan béter. Bij de ABN. NOS wil (nog) niet worden doorgelicht Iers meisje (14) doodgeschoten Algemene Bank Nederland Tanker ramt sluis: schade anderhalf miljoen Autorijden op zondag Collegegeld boycot is groter dan vorig jaar l' DERDAG- 15 NOVEMBER 1973 VARIA PAGINA 17 IS Leiden wint pas in laatste seconden bij Gerard de Lange BC ADVERTENTIE jilSTERDAM Met nog drie minuten te spelen was de „j bij Gerard de Lange BC tegen BS Leiden 7575. Op dat „ent schoot Bob Heuts driemaal achter elkaar mis, maar een benutte vrije worp kwam BS echter toch voor te staan: .76. 63 seconden vóór tijd scoorde Gerard de Lange 7677 het daaropvolgende reboundduel verloor BS Leiden de De Amsterdammers vertraagden wat ze konden en met der wanhoop probeerde BS Leiden de bal weer in han- te krijgen, wat ten koste ging van de vijfde P van Bob Is, BS leek verslagen, maar 15 seconden voor tijd beging jnsterdamse ploeg een kostbare fout; aan de zijlijn smeek- fim Petrici letterlijk om de bal, hij ontving hem en vier „den voor tijd scoort hij twee gouden punten voor de Leid- loeg: 7778. En de talrijke Leidse supporters, die in deze ite minuten ongetwijfeld het wereldrecord adem inhouden n hebben gebroken, konden zich weer ontspannen. iet begin zag het er niet naar het BS Leiden zoveel moeite 6ten zich van de Amsterdam- Ie ontdoenna drie minuten, het al 612 en liep de beste in Gerard de Lange BCSte- met drie P's rond. Een mislukte doelpogingen van Webster waren er toen de van dat deze voorsprong et ging: 22—20 in de negen- uut. De twintig Leidse punten gescoord door Webster ils (8). GdL (Gerard de toen wat meer aan- ian deze spelers schenken, en lat moment was het ritme bij ledig zoek. Bob Heuts faalde zaterdagavond weer geheel, de come-back van Har Stol, gebrek aan wedstrijdritme, ledig de mist inging. De Am- imers die veel zwakker zijn, Leiden, trokken zich aan hun esultaten op en begonnen uit LEIDEN Als alle formaliteiten naar wens zullen worden afgehan deld, dan krijft BS Leiden met in gang van 2 december as. (het begin van de tweede transferperiode van dit seizoen) een welkome verster king in de persoon van Wim Franke, die tot voor kort voor ASVU uit kwam. Franke heeft Jarenlang deel uitgemaakt van Levi's Flamingo's, is een geducht afstandsschutter, en be schikt over een enorme routine. Hij is voor een basketballer niet jong meer, maar zal zeker een aanwinst zijn als goede wisselspeler, die de Leid se ploeg zo af en toe broodnodig heef t. veel haast om door te drukken, wat resulteerde in een paar slechte veel Een time-out van Rob redde het stuk in zoverre dat achterstand tot 3731 maar de coach van GdL dit met eveneens een ti- dat bracht de hoofdstede- jeg weer op een voorsprong liefst dertien punten45— dels had Rob de Wit de falen Dat was hem d gelukt want in de resteren- ■e minuten intercepteerde We maal en mede hierdoor snel tien punten bassadeurs van Rusland, de Verenig- Qua spel had BS de winst niet ver- de Staten, Finland, Bulgarije. Hon- diend, maar Rob de Wit vertolkte de garije. Polen en Tsjechoslowakije. gedachten na afloop als volgt: "Als Het was een alternerende simultaan- rrr Je als ploeg zo ontzettend slecht wedstrijd, waarin Euwe en Botwin- nde in een 45-^2 ruststim speelt, zoveel pech hebt en zoveel ziet nik afwisselend de zetten deden. Alle and zag nog Leidse proble^ at BS Leiden pleegt door- veel betere tweede helft te mislukken en je ziet dan toch kans te winnen, dan toon Je een grote hoeveelheid karakter: "Deze winst is louter terug te brengen tot de overheersing in de rebound, over 't schieten zullen we het niet meer ikte echter volkomen anders hebben, zo slecht heb ik dat van m'n nu eenmaal zijn dag ieven n0g niet meegemaakt", te zich niet zonder meer scores BS Leiden: Butch Webster geven. Daartegenover stond 27 (13—14): Reggie Royals 26 (18— BS Leiden vrijwel ieder 8). wim petrici 11 (7—4): Bob nislukte (een afgrijselijk Heuts 7 (2—5): Har Stol 4 (0—4); hotpercentage van 33 was Peter Kop 2 (2—0) Rob Wallaart 1 het resultaat) al werd er ver (0 to slecht gespeeld; in de re- •koning" Royals die 24; Mike Rowland 17; Vespa Ema- md van absolute topklasse nueiSon 16; Jan Schappert 8. deset-up voor de fast break minuten stonden er nog rie punten achterstand op Tennis Tom Okker heeft gis teren in de tweede ronde van het ten de zevende minuut lukte nistoernooi om de Dewar-beker in «eiden een voorsprong te ne- Nottingham (GB) met 6-3 6-4 ge- ■56, maar men had toen te- wonnen van de Amerikaan Raz Reid. Daarna werd de strijd meer span nend dan mooi. In deze fase namen tot 34—23 in de dertiende beide ploegen om beurten een voor den Kommer sprong (welgeteld elf maal werd er in dit opzicht gewisseld) en nooit pi was de afstand groter dan drie pun- ,SlTVI111t£lÏ\Y\ 111 ten. Iedereen verwachtte dat GdL J.J.J. wel zou instorten maar de Amster- *-v dammers hielden zich onder de bezie- r| CC1 CP rl p lende leiding van Steve Turner, Mi- ke Rowland (toch wel veel slechter -1 -t dan, vorig seizoen) en Vespa Erna- QTH Kq QQfirlP nuelson heel lang goed. Bij BS Lei- ""AUaöOaUL den groeide Reggie Royals tot eenza me hoogte. Hij werd in de laatste vijf minuten afgelost door Butch Webster die toen zes punten scoorde. De reeds beschreven slotfase, waar in de supporters van beide ploegen geen geluid meer durfden te laten ho ren, was moordend. Simultaan in de Russische ambassade. Links op de v> Rechts op de voorgrond de Amerikaanse ambassade Russische collega A. U. Romanof. nd Botivinnik met naast hem Emoe. G. Gould, tweede van rechts zijn Den Haag Oud-schaakwereldkam- I>en Haag - De Nederlandse Om- reorganisaties. Een dergelijk onder zoek zou de NOS liever over 2 a 3 jaar willen hebben. Enkele maanden geleden heeft de Tweede Kamer een motie van de spelers afgewerkt, onder wie de am- men bezig is met enkele zeer grote KVP-er Van der Sanden aangenomen pioenen Max Euwe en Michael Bot- roepstichting wil voorlopig niet wor- winnik hebben gisteravond in de den doorgelicht. Een efficiency-on- Russische ambassade in Den Haag derzoek zou volgens de NOS op dit een simultaanwedstrijd tegen zestien ogenblik erg ongelegen komen omdat ambassadeurs verloren, maar het overige ambassadepersoneel be haalde één speler een zege en speelde één schaker remise. BELFAST (AP) Gisteravond is Gerard de Lange BC: Steve Turner in Londonderry een meisje van 14 doodgeschoten toen sluipschutters het PPRPortugal weigert visum aan De Gaay DEN HAAG De Politieke Partij Radikalen heeft bekend gemaakt, dat de Portugese regering aan fractielei- standpunt'"gisteren"oTergïtaacht "aan waarin de minister wordt gevraagd zo snel mogelijk een voor alle NOS-af- delingen geldend efficiency-onderzoek te verrichten. Kort daarop liet het NOS-bestuur al weten dat een dergelijk onderzoek thans wiet verantwoord is. Op de technische afdeling wordt bijvoor beeld thans een volledige integratie en reorganisatie doorgevoerd. Ook werkt men aan een nota over de NOS-leiding en is men druk doende met verdergaande automatisering. Een delegatie van de NOS heeft dit r Bas de Gaay Fortman een inreis- de Vaste Kamercommissie vuur openden op een patrouille van de bevolking van Mozambique, het het Britse leger in de Bocside buurt. Het meisje was ongeveer 200 mieter van de patrouille tot het vuur werd geopend. De Britten vuurden niet te rug. Dit was het 906de slachtoffer van de gevechten in Noord-Ierland in de afgelopen vier Jaar. Nyanja, spreekt. Het visum is tot he den niet verstrekt. De PPR herinnert eraan, dat deze zomer de kamerleden Waalkens (VVD) en Schakel (ARP) wel binnen enkele dagen de vereiste papieren konden krijgen. "Dat is onthullend," meent de PPR. ADVERTENTIE Er zijn drie redenen: Ten eerste: er zijn bij de ABN veel verschillende spaarvormen, met oplopende rentepercentages, zodat u precies dat kunt kiezen, wat u past. Bijvoorbeeld: spaarboekje of spaarrekening, rente 4,*A%. Maar ook: spaardeposito's, met een opzegtermijn van 3 tot 24 maanden, waarbij de rente varieert van 5% tot 7%. Ten tweede: als u toch spaart bij de ABN, kunt u meteen gebruik maken van al die andere ABN-diensten: van een lening-op-maat tot een zonnige vakantiereis. Ten derde: als u nü een spaarrekening opent, met een eerste inleg van tenminste f 10,-, doet de ABN er f 5,- bijEn - dat is eigenlijk nog een Een echte bank, óók om te sparen. £5 'Ti verl ■r73Sj 3 i g Iiisti De enige Jonge Jenever ter wereld met het Certificaat van Zuiverheid, Kwaliteit en Waardering, verleend door The Royal Institute of Public Health Hygiene, te Londen DE KEUS VAN DE FIJNPROEVER - ,-oor erm visum weigert voor de Afrikaanse ko- met het verzoek de uitvoering van de lome Mozambique. motie-Van der Sanden voorlopig eni- Begin augustus heeft De Gaay ge jaren te verschuiven Fortman een visum aangevraagd. Hij zou het tv-team van de NCRV bege leiden, vooral omdat hij de taal van VLISSINGEN Een Belgische erts tanker. de "Mineral Marcienne" heeft naar schatting anderhalf miljoen schade aangericht aan de remmings- werken van de Westsluis in Terneu- zen. De lege tanker was op weg van Zelzate naar open zee toen het schip door een windvlaag uit zijn koers werd gebracht en tegen het rem- mingswerk botste. De "Mineral Marcienne". 235 meter lang en een van de grootste schepen die in het kanaal Terneuzen-Gent worden toegelaten, werd niet bescha digd en kon doorvaren op weg naar Brazilië. De scheepvaart naar Gent ondervindt geen hinder van de aan gebrachte schade. Farao-mieren bedreigen ziekenhuis HALMSTAD (Zweden AP) In 'n ziekenhuis te Halmstad, aan ae Zweedse westkust, is de aanwezig heid vastgesteld van een zeer onwel kome gast: de Farao-mier (mono- morium pharaonis) Die aanwezigheid zou het gevolg kunnen zijn van het grondig bespui ten met insectislden van het gebied in de buurt van het ziekenhuis. De farao-mier heeft de gewoonte om zijn dorst te lessen door bij men sen die te bed liggen binnen te dringen via de ogen en de neus. Als men farao-mieren eenmaal 's binnenshuis heeft vermenigvuldigen zil zich zeer snel. In Zweden is het weer thans zeer koud, hetgeen de dood zal betekenen van de mieren voor zover die zich bevinden in de vrije natuur. LEZERS SCHRIJVEN Open brief aan de burgemeester van Koudekerk aan de Rijn. Geachte heer burgemeester? Volgens deze krant van gisteren hebt u o.a. gezegd dat het niemand „ene moer aan gaat" wat u zondag hebt gedaan. Dat kan in zijn alge meenheid juist zijn. Mijns inziens bent u echter wel goed mis wanneer u ook zegt, dat evenmin niemand er wat mee heeft te maken als u 's zondags voor de leut in een taxi gaat zitten. U bent dienaar van de landsregering op een verantwoorde lijke post. Als zodanig behoort u on der meer ook een voorbeeld te zijn in de naleving van de bezuinigingsvoor schriften ten aanzien van het benzi- negebruik. En dat niet alleen naar de letter, maar ook naar de geest i.c de ware bedoeling van deze voor schriften. Doet u dat niet, dan heeft iedere burger en zeker uw ge meenteraad het volste recht u op uw onjuiste handelwijze te at tenderen. Verder nog even het volgende: u hebt oa. ook gezegd dat „er van een scheet een olifant wordt gemaakt". Indien u per sé een triviale uitdruk king had willen gebruiken, had de ze moeten luiden" van een scheet een donderslag maken". Wat beter in het gehoor ligt m.i. echter de uit drukking" van een mug een olifant maken"! Hoogachtend, J. DE KONING Lorentzkade 71. Leiden. AMSTERDAM De collegegeld - boycot aan de universiteiten is dit Jaar nog omvangrijker van vorig Jaar. Het Landelijk Overleg Grond- raden (LOG) heeft becijferd dat slechts 35 tot 40 procent van de niet- bursalen de eerste collegegeld-ter mijn van f 500 heeft betaald. Deze "vooruitgang" wordt door het LOG toegeschreven aan een beter voorbe reide boycot-actie. Is medihaler gevaarlijk UTRECHT iANP) Een hele scha re deskundigen heeft gisteren voor de centrale raad van beroep in Utrecht een urenlange discussie gewijd aan de vraag of dosis-aerosolen (spuitbus sen met preparaten die benauwdheid bij astma-aanvallen tegengaan) en in het bijzonder de met isoprenaline gevulde "medihaler". gevaarlijk zijn voor de gebruikers. Ze waren als ge tuigen opgeroepen in een zaak van de bedrijfsvereniging voor de metaal industrie tegen een inwoner van Den Haag. De bedrijfsvereniging was in beroep gegaan van de uitspraak van de raad van de raad van beroep dat zij ten onrechte weigert de kosten van de medihaler aan de Hagenaar te vergoeden. De meningen van de als getuigen opgeroepen deskundigen liepen sterk uiteen. De voor- en tegenstanders van spuitbussen waren het er wel over eens, dat de medihaler, dwz. isopre naline, eigenlijk niet meer zou moe ten worden voorgeschreven. Dit mid del veroorzaakt namelijk hartkloppiA gen, terwijl er inmiddels andere stof fen op de markt zijn die deze bij werking minder of vrijwel niet verto nen. Openbaarheid inkomens laat Kamer onverschillig DEN HAAG Openbaarheid van inkomens en vermogens laat een meerderheid van de Tweede Kamer vrij onverschillig. Een motie van het PPR-kamerlid van Gorkum over dit punt werd gisteren verwor pen. Alleen de fracties van PPR, D'66, PvdA. PSP en CPN zetten zich achter de druk die Van Gorkum op de regering wilde uitoefenen om spoe dig met voorstellen te koenen de open baarheid van Inkomens en vermo gens te bevorderen. Minister Boersma (Sociale Za ken) beschouwde de motie als een „prikkeling" om aandacht te beste den aan dit punt in zijn nota in komensbeleid, die hij volgend voor jaar openbaar wil maken. ADVERTENTIE een miljoen gulden aan prijzen I--; r-;; Ook deze week schenkt Bauknecht weer apparaten naar keuze tot een waarde van 850.-. Bijvoorbeeld deze koel/diepvriescombi- natie. Te winnen voor ƒ1.-! Bauknecht Nederland BV. Tram9ingel 88, Breda 01600-23933, m.i.v. jan. '74 Karolusstraat 14, Oosterhout (NB).

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17