iambert is geen okkenjager en rintendr inker' IK WIL DRIE MAANDEN WACHTEN" winterpot f 5.75 wusirf LGISCHE SPITS DES DUIVELS NA KOP IN NEDERLANDSE KRANT ethals Biljarters gaan wijken voor autoloze zondag Chili dient bij Russen forse schadeclaim in stekbandJË) ts-randensekvice Voordelig en lekker eten? jrdag 15 NOVEMBER 1973 PAGINA 13 CE Met Raoul Lambert viel afgelopen zondagmiddag onmiddellijk na het Jlend povere) competitieduel tussen Club Brugge en FC Diest niet te praten. De tier van de Belgische landskampioenen was kwaad. Heel erg kwaad, al trachtte i woede zo goed mogelijk te camoufleren. De grote hoop van de witte duivels tegen „In een Eindhovense krant heeft gestaan dat ik een pimtendrinker en een rok- iben. Dat neem ik niet. Ik denk dat ik die lui een proces aandoe". Na deze woor- i Raoul Lambert met een verbeten gezicht zijn jas aam en weg was-ie. De eerste nam hij daarbij opmerkelijk snel. Zoals hij dat op het veld ook pleegt te doen. :nte te-voetballers konden er Inkomen, dat hun talent- speler des duivels was. De international Johnny zelf bepaald niet in een spuugt: „Raoul drinkt maal niet. Hij lust het ils hij dirie glazen limona- is-ie compleet diron» die tegen FC Diest be- ogenblik niet in vorm Raoul is na een wedstrijd eerste omgekleed en gaat ldellijk naar huis. Hij is huismus. Heus, zijn le is onberispelijk", irnrt, die via zijn tak- het middenveld veel le 10 zege op FC aoul is een sympathiek rustig. Iemand die heie praatjes heeft". in Belgie is er hei- ertuigd: étls de Goethals- ondag in het Olympl- in slaagt om Neder- ultslanid te houden, zal dat ADVERTENTIE •kent,kent Osborne sherry m Sherry klidad Superior Dvertentie door het werk van de vorige maand 29 jaar geworden Raoul Lambert komen. Hij, en hij alleen lijkt in staat om hét Belgische doelpunt te maken. Zijn clubgenoten denken er - Met Club Brugge gaat 'zoen belabberd. Deze de ploeg zowel voor de j *ker uitgeschakeld 'door ggó? van Aad Koudijzer) ie Europa Cup door FC In beide gevallen ging het it schijnbaar gewonnen de knieën. Belgen op voetbalgebied aotioneel kunnen reage nt te begrijpen dat trai ts de Wit het op het lijzonder moeilijk heeft, «-spelers en supporters bovendien het bestuur kwalijk dat het Leo |san uitstuurde. ook Jacques de teel op de wip. Eén van t spelers van Club Brug- üt geval zijn naam niet 'wilde: „Als België door wordt uitgeschakeld voor ten de wereldkam- zit Raymond Goet- week bij ons." de naam van Ernst steeds veelvuldig in Ruud Geels: „Als de tegenpartij Lambert- ook maar éven los laat, is hij meteen levensgevaarlijk. Maar je moet hem dan geen bal in de voeten schuiven. Zo'n geweldige techniek be^it hij niet. Nee, Lam bert raakt in zijn element, als hij „diep" wordt gespeeld. Op de eerste vijf, zes meter is hij razend snel. En het schot dat hij dn z'n poten heeft.... Brrrr. Verschrikkelijk hard". Teleurstelling Raoul Lambert heeft overigens al voor de confrontatie met de Fadr- honc-elf een bittere teleurstelling moeten verwerken. De Brugge-spits had tegen bondstrainer Raymond Goethals gezegd: „Als je die Hol landers wilt verslaan, moet je bij de witte duivels Pierre Carteus ach ter mij zetten". Maar deze week liet de tovenaar zoals Goethals in Bel gië wordt genoemd de speler van Club Brugge uit de selectie vallen. Ruud Geels, die best nog een jaar tje of vijf in België wil bl-ijven voetballen,Ik had niet verwacht, dat Goethals dat zou doen. Want er komt bij Lambert het meeste uit als Pierre achter hem voetbalt. Kijk, bij Club Brugge spelen we het nu zo: Lambert zoekt bij de tegen partij de laatste man op en Carteus duikt de gaten dn. En ik moet dan de gaten trekken, wat overigens een nogal ondankbare taak is, want daardoor kom ik zelf zelden aan doelpunten toe. Maar goed, de com binatie Lambert/Car-teus doet het vaak geweldig. En daarom had ik, als ik in Goethals zijn schoenen zou staan, Pierre beslist gekozen". Henk Hou waart, die sinds 21 Janua ri van dit Jaar de Belgische natio naliteit bezit, maar zich toch nog steeds een eohte Hagenaar voelt, kan de bondscoach evenwel goed begrijpen. De nieuwe Belg, die een maal het oranjeshirt droeg (in 1969 tegen Tsjecho Slowakije), waardoor Goethals vanwege de FIFA-regle- m en ten thans geen beroep op hem kan doen: „Luister nou eens, Lam bert kan niet méé-verdedigen. Moet hij dat doen, dat os hij nergens. Pierre Carteus kan óók niet verde digen. Daar komt bij: als Je Car teus een pittige mandekking geeft, blijft er niets van hem over. Stel dat hij wél was opgesteld, nou, dan gaat Neeskens op hem staan en raakt hij geen knikker". „En het is ook zo dat Je Pierre Carteus en Pol van Himst niet sk- men in je ploeg kunt hebben. Het zijn allebei voetballers die achter de voorhoede aanspelen. Nee, ik vind het begrijpelijk dat Goethals in dit geval Carteus niet heeft genomen. Want hij heeft zondag werkers nodig. Tien keiharde werkers en dan Lambert erbij". Ruud Geels, die het volgens insiders bij Brugge heel erg heeft gevonden dat „Club" trainer Leo Canjels op straat zette: „En nogmaals, laten ze bij Nederland Lambert geen mo ment onderschatten. Want dan gaan ze onherroepelijk het schip in. In de Europa Cup gaf Bazel hem bijvoorbeeld vorige week tegen ons ook zo nu en dan de ruimte. Nou, ze hebben 't geweten. Raoul speelde een wereldpartij en knalde er drie AMSTERDAM Het ziet er naar uit dat in de komende grote biljart- kampioenschappen de finales niet, zoals gebruikelijk, op zondag maar al op zaterdag worden gespeeld in ver band met de aiutoloze zondag. Op advies van het bestuur van de KNBB zal het programma van het Neder lands kampioenschap anker kader 471 In Amersfoort worden gewijzigd. Men wil de vier partijen, die normaal op zondag gespeeld worden verdelen over de donderdag- en vrijdagochtend en ook zaterdag zo vroeg beginnen, dat de deelnemers ruim in de gele genheid zijn nog voor de "spertijd", thuis te zijn. Het kampioenschap in Amersfoort is van 6 tot en met 8 BRUGGE Raoul Lambert is een uitermate gevaarlijke spits. Dus moet hij in de Belgische competitie veel „tikken" incasseren. Het gevolg: vele malen is hij geblesseerd. Vorig seizoen kon hij bijvoorbeeld slechts in zeven van de dertig wedstrijden meedoen. Wie kan Frantisek Fadrhonc zon dag het beste tegen Raoul Lambert zetten? Het onmiddellijke antwoord van Ruud Geels „Wim Suurbier. Ik zou werkelijk geen andere weten. Wim is tenminste ook goed snel. En Suurbier 'kan dat zondag vanuit een taktisch oogpunt bezien ook gemak kelijk doen. Want Goethals valt itoch niet aan. Dat doet hij nóóit. Ook nu zal hij hooguit met twee spitsen spelen". Henk Houwaart, die tegenwoordig bij Club Brugge ook jeugdtrainer is: „Ja, Suurbier lijkt mij wel de meest ideale voetballer om op Lam bert te zetten. Wat de ta'ktiek van Goethals aangaat: Jean Verheyen zal Wim van Hanegem wel moeten pakken en Nicolas Dewalque gaat zich natuurlijk met Johan Cruyff bemoeien". Ruud Geels, die ondanks het feit dat hij al een lange loop baan achter de rug heeft pas 25 jaar is: „Ja, Dewalque op Cruyff. Trouwens, Goethals heeft toch nie mand anders? Hij móét hem wel nemen. Kijk, doordat in België alle clubs barsten van de buitenlanders, krijgen jonge Belgische spelers nau welijks een reële kans. Daardoor moet Goethals het echter steeds maar weer met zijn oude kern doen". „Alleen komt er toch een heel klein beetje verandering, of liever: verbe tering, in die situatie. Bij Ander- lecht spelen op het ogenblik bijvoor beeld twee jonge Belgen in het eer ste elftal die veel talent bezitten: Ludo Coeck en Francois van der Eist, die nu trouwens ook bij de se lectie van Goethals zit". De rasechte Belgische vedette John ny Thio, die zowel op het voetbal veld als in het café uitermate po pulair is: „Ik zie het over een paar jaar gebeuren dat de Belgische voetbalbond buitenlanders verbiedt. Geen één er meet dn. Net zoals in Italië". 619e Staatsloterij 14 NOVEMBER 1973 le TREKKING op nummers eindigende op: op nummers eindigende op: op nummers eindigende op: op nummers eindigende op: op nummers eindigende op: op nummers eindigende op: op nummers eindigende op: eindigende op: PRIJZEN VAN f 10 zijn gevallen f 50 zyn gevallen f 50 zijn gevallen f 100 zijn gevallen f 100 zijn gevallen f 200 zijn gevallen f 400 zijn gevallen f 1.000 zijn gevallen EEN PRIJS VAN f 2.000 is gevallen op het nummer f 2.000 is gevallen op het nummer f 2.000 is gevallen op het nummer f 2.000 is gevallen op het nummer f 2.000 is gevallen op het DE PRIJS VAN Een extra prijs van f 50.000 is gevallen in de serie M op het En een troostprijs van f 1.000 op van elk van de andere series. Een extra prijs van f 50.000 is gevallen 042877* 091815 065172 047595 034601 Attentie: op een met gemerkt nummer is meer dan een prij gevallen. Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geïnd. grotere Ruud Geels: "Lambert is een echte huismus". derlandse overwinning. Dat wel. maar België vormt Maar als het Nederlands elftal bij heid". de rust niet met 10 of 20 voor- Johnny Thio, met een stralend ge- staat, zal het 't toch vreselijk moei- zicht: „De Belgen gaan toch mooi lijk gaan krijgen". met 01 winnen, En wie dan die Henk Houwaart, zonder aarzelen: goal maakt? Domme vraag, Jongen. „Het wordt gelijk: 00 of 11, Hele domme vraag. Natuurlijk onze want Nederland heeft meer klasse. Raoul Lambert". ADVERTENTIE Er worden nog kaarten verkocht. Alphen a/d Rijn Amersfoort Amsterdam Apeldoorn Arnhem Bergen op Zoom Drachten Ede Emmen Enschedé Gorinchem 's Gravenhage Groningen Helmond Kampen Leiden Meppel Middelburg Naarden Nijmegen Roosendaal Stadskanaal Terneuzen Tilburg Vlaardiogen Leiden, Zoeterwoudseweg 7, bij Herenstraat/5-mei-Laan,.tel. 01710 - 43590. Alphen a/d Rijn, Prinses Margrietlaan 12, nabij Avifauna, tel. Ó1720 - 92844. SANTIAGO De Chileense Voet balbond zal een schadeclaim van naar schatting drie-kwart miljoen gulden indienen bij de FIFA wegens het niet spelen van de wedstrijd Chi liSowjet Unie uit de kwalificatie- renden voor het wereldkampioen schap. Francisco Fluxa, de voorzitter van de Chileense Voetbalbond vertel de gisteren: "Wij zullen eerst precies bepalen wat het niet doorgaan van de wedstrijd ons kost. De rekening zullen wij de FIFA presenteren met het verzoek hem door te zenden, naar de voetbalbond van de Sow jet Unie. Hoewel de reglementen van de FIFA niet in een dergelijk geval voorzien, menen wij recht te hebben op een schadevergoeding, die volgens 'n voorlopige raming on geveer 300.000 dollar (750.000 gul den) zal bedragen. Wij missen de op brengsten van de kaartverkoop van de radio-, televisie- en reclamerech ten. Bovendien zullen wij kosten moeten maken om de mensen die al een kaartje hadden gekocht. hun geld terug te geven". De heer Fluxa wees erop dat zijn bond van de FIFA nog niet het of ficiële bericht had ontvangen, dat de wedstrijd niet doorgaat. Tot woensdag zijn de Chileense spelers doorgegaan met hun oefencampagne voor de wedstrijd. Op bepaalde adressen in Santiago werden gisteren zelfs nog kaarten verkocht voor de wedstrijd Chili—Sowjet Unie. Hamvraag De hamvraag. We kunnen er onmo gelijk onderuit: wie gaat er zondag in Amsterdam Ruud Geels, met een peinzend ge zicht: „Qua voetbad is het Neder lands elftal natuurlijk beter. Maar Goethals is in staat om zijn elftal tot het uiterste op te peppen en ik heb al eerder gezegd - Raoul Lambert heeft maar een heel klein gaatje nodig. Toch houd ik het op een Ne- ADVERTENTIE Vraag naar de Voor slechts een heerlijke, Hollandse maaltijd. Bij de meeste stations restaurants. voordelig uit met NS ïpfWW® Zwemmen Drie Nederlandse zwemsters en twee zwemmers zullen deelnemen aan de internationale zwemwedstrijden, die op 15/16 de cember in Gottwaldov en op 18/19 december in -Praag worden gehou den. Het zijn Enith Brigitha, Annet te Segaar. Veronica Stel, Hans Elzer- man en Karim Ressang. Basketbal Na de grote neder laag in de thuiswedstrijd (85-102) heeft EBBC Den Bosch het in de uit wedstrijd voor de Coupe Korac tegen Asvel Villeurbanne iets beter gedaan. De Brabanders verloren in Lyon met 92-86. Zij zijn daarmee uitgeschakeld in dit toernooi om de derde Europe se basketbalbeker'. Pas geopereerde Albert Spaanderman: HAARLEM Als Albert Spaanderman het voor het zeg gen zou hebben zou het een stren ge winter worden. Vorige week, werd de Noordwijk-speler aan de knie geopereerd (meniscus), nog deze week hoopt hij zijn rolstoel te verwisselen voor krukken en volgende week moeten de deuren van de Haarlemse Mariastichting zicht weer achter hem sluiten. Dat is tenminste het plan. "Als het in december en Januari nou lek ker wil vriezen en sneeuwen kan ik de laatste zes wedstrijden van hetseizoen nog mooi meespelen", profeteert hij optimistisch ver der. Wel is hij zo realistisch dat hij langer op non-actief wil blij- Do'OT Jan Preenen ven dan hem is voorspeld. "Er is me toegezegd dat ik over twee- eneenhalve maand weer kan voet ballen. Ik wil zelf drie maanden wachten met competitievoetbal. Ik las pas dat Bert van Marwijk van Go Ahead bang was om weer voluit te gaan na zijn meniscus operatie. Misschien ben ik in dat opzicht ook wat kinderachtig maar ik zal waarschijnlijk voor zichtig beginnen. Misschien is het ook wel bqter als Je meteen een tik krijgt tegen die knie. Dan weet je tenminste meteen of het goed zit of niet". Dat het met zijn knie niet goed zat, toen hij enkele minuten voor het einde van de streekderby Noordwijk— Quick Boys (half september) van het veld strompelde, werd hem pas na enkele weken duidelijk. "Ik had me verdraaid. Eenvoudig mijn eigen schuld. Er werd ge zegd dat ik mijn kniebanden ver rekt had. Zo erg leek het dus niet Dat had ik al eerder aan de hand gehad. Tien dagen waren er mee gemoeid. Meer niet. Ik voelde me ook weer prima toen ik veertien dagen bij fysiotherapeut Haale- bos was geweest. Maar toen ik ging schieten was het weer mis". Nu, twee maanden later, is Al- bert licht teleurgesteld dat de me niscus, die hem bijna een seizoen buitenspel zet, is zoek geraakt. Het kan vertceren. Als hij z'n rol stoel behendig naar de conversa tiezaal - met - uitzicht - op - het - Spaarne van de Mariastichting heeft gestuurd, "stapt" hij echter al snel over die "tegenvaller". heen. "Ik had er alleen veel eer der van af kunnen zijn. Ik was eerst naar de Annakliniek en het Academisch Ziekenhuis in Leiden verwezen, maar daar ging h*i al lemaal veel te lang duren. Eel- man (de trainer van Noordwijk- red.) heeft toen opgebeld naar clubarts Karsten van Haarlem die ook in Noordwijk woont en hem het hele geval uitgelegd. Er werd 'n foto met beshulp van con trast-vloeistof genomen en tien dagen daarna kon ik al ln het zie kenhuis terecht". De operatie „meniscus" is Al- bert honderd procent meegeval len, „Ik heb bijna geen pijn ge had. Je ligt en zit alleen wat on gemakkelijk". De spieren van de 21-jarige Albert Spaanderman, die als 15-Jarige in Noordwijk-1 debuteerde, zijn dan ook nog be hoorlijk met rust gelaten. „Tot veertien dagen voor mijn operatie kwam hier in het ziekenhuis vrij snel na de operatie een fysio therapeut om oefeningen te doen. Van die methode is men nu af gestapt, omdat er vaak meteen vocht in de kni« kwam. Daarom wacht men nu langer tot de wand enigszins is gesnezen". Aan de gevolgen van de menis cusoperatie tilt Albert Spaander man niet al te zwaar. „Mijn stu die economie zal in het gedrang komen. Dat zal overschrijven worden. Ik had ook graag in het Nederlands jeugdamateurelftal willen spelen van Arie de Vroet, maar daar kan ik misschien als nog inkomen. Tot mijn 22ste heb ik de tijd". En tenslotte is er „zijn" Noordwijk, dat na een be hoorlijke „kater" eindelijk weer op toeren schijnt te zijn geko men. In eerste instantie betwij felt Albert het of zijn absentie wel een groot verlies betekent. „De vorm was toch niet zo best". Waarop hij de bescheidenheid iets naar de achtergrond dringt en vaststelt „Ik heb natuurlijk wel een bepaalde naam, waar door ik al gauw een extra man netje krijg, zodat anderen van him vrijheid kunnen profiteren. Maar hoe dan ook, ik zal als ik terug kom, Noordwijk echt niet in degradatiegevaar vinden". Albert Spaanderman: "Als ik terugkom zal ik Noordwijk echt niet in degra datiegevaar vinden". (Foto Wim Dijkman)

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13