Er is we! eens een kind met een af gesabbelde pop bij me gekomen Gemeenten willen geen woonwagenkamp terug Boskoopse speelt al jaren sinterklaas voor Katwijks Zeehos PLANNEN t WASSENAA WAYENBERG CONCERTEERT IN ALPHEN Sociale Zaken waarschuwt tege gevaarlijk gebruik wasautomat DINSDAG 13 Gewonden in Leidse verketL BOSKOOP/KATWIJK „Bedankt", en zachtjes legt mevrouw Hooftman de hoorn op de telefoon. Met een glimlach op haar gezicht loopt ze naair een gemakkelijke stoel. Dan zegt ze: „dat was iemand, die een cadeautje wil de gevein. En zo gaat het nu ieder moment. Ik heb al veel maar nog lang niet genoeg. Wat ik graag zou willen is, dat de mensen er dit jaar nu eens iets leuks van maken. Het cadeautje in een fleurig pakpapiertje en bijvoorbeeld een gedicht erbij. Dat hebben die kinderen gewoon nodig". Tien jaar speelt de Boskoopse huisvrouw nu al voor „sin terklaas". Het Zeehospitium in Katwijk kijkt al weer ver langend uit naar die vijfde december want dan is het voor de patiënten feest. Voor iedereen is er dan een cadeau. Waarom doet mevrouw Hooftman dit allemaal? „Ik dacht, da dit genoeg bekend 4s. Toen mijn zoon drie Jaar was, moest hij in het Zeehos worden opge nomen, Twee Jaar moest hij daar blijven om van een heupaandoening te genezen. Hij vierde er het sinter klaasfeest en toen heb ik gezegd waarom doen we dat niet met de he le zaal. En uit dit initiatief is uitein delijk gegroeid, dat nu alle patiënten hierbij worden betrokken." Zo vanaf begin oktober tot eind november lijkt het huis van mevrouw Hooftman de opslagplaats van de Goedheiligman. "Wanneer we rond zijn hebben we een vrachtwagen vol cadeaus. In de kamers moeten we er dan met een polsstok overheen sprin gen. Maar dat heb ik er graag voor ove'r," lacht ze. In die tien Jaar ia de Boskoopse door het hele land bekend geworden. Ze zorgde er onder andere voor, dat er financiën werden ingezameld waarvan moderne zuurstof appara tuur kon worden aangeschaft. "De tijd, die hierin ging zitten, vergde veel meer ene'rgie, dan het verzame len van die cadeaus *ond sint-nlco- laasfeest." Blijde gezichten Hoe lang denkt ze hier nog mee door te gaan? Met enige stemverheffing haalt ze uit: "Ik denk er niet aan om er mee te stoppen. Het is veel te leuk werk." Om even later met veel zachtere stem te vervolgen: "Als je al die blije ge zichten ziet dan kun Je gewoon niet anders. Maar ieder jaar zie ik er toch wel weer tegenop. Soms denk ik wel eens het lukt me nooit om voor iedereen iets te bemachtigen. Als dan puntje bij paaltje komt is er altijd voor iedereen weer een aardigheidje." Veel medewerking krijgt mevrouw Hooftman van de Marine vliegbasis Valkenburg. Deze zorgt niet alleen voor de nodige presentjes, ook voor een helikopter waarmee de Sint en zijn Pieten bij het Zeehos worden ge bracht. "Dit is enorm," is de mening van de Boskoopse. Neemt mevrouw Hooftman eigen lijk niet een taak uit handen van de ouders? „De ouders doen natuurlijk ook wat", zegt ze. „Maar die verpleegsters kunnen worden gezien als halve moeders van de patiënten. Heel de dag zijn ze met hen bezig en wan neer de ouders nu met cadeaus ko- Door Jan Wester laken Foto Wim Dijkman men kunnen ze die toch niet afne men en die later weer aan de kin deren geven? Nee, dit moet worden gezien als hun feest". Als je al die blijde gezichten ziet Fantastisch Schiet er voor het verplegend per soneel ook wat over? „Dat hoop ik van harte. Als dat zou kunnen is het fantastisch. We zullen er in ieder geval alles aan doen om hun iets te kunnen geven. Drie jaar geleden is dat wel gelukt. Maar toen hebben we het gemeen schappelijke cadeau laten vallen. Ik hoop, dat we nu zowel een cadeau „voor iedereen" als iets voor de ver pleegsters kunnen doen". Over het gemeenschappelijke ca deau praat mevrouw Hooftman liever nog niet. „Eerst moet die speelgoed actie maar eens rond zijn. Voor het cadeau waaraan iedereen wat heeft, heb ik zeker duizend gulden nodig. Ik denk aan wat nuttigs voor de uit breiding van de afdeling arbeidsthe- rapie. Verder zeg ik niet Vanzelfsprekend heeft de Bos koopse ook een verlanglijstje. Zo zou ze graag willen beschikken over een aantal poppenwagens en wat gezel schapsspelen terwijl handwerkma teriaal ook zeer welkom Is. Sigaren en parfum voor de ouderen staan eveneens hoog op het lijstje van mevrouw Hooftman. Bovendien hoopt ze, dat er enkele scholen zul len zijn, die de handen uit de mou wen willen steken. Heerlijk „Tja", zucht ze, „het is een heer lijke actie. De meeste mensen, die wat brengen, hebben daarvoor wel een reden. Over het algemeen weten zij wat ziek zijn betekent. En een persoonlijk woord doet het in zo'n geval altijd bijzonder goed. Soms is het echt ontroerend. Er zijn wel eens kinderen met een afgesabbeld popje bij me gekomen en ook oma's, die van hun schamele aow-tje een tien tje kwamen brengen voor het Zee- hos. Kijk en alleen al daarom zou ik met deze speelgoedactie nooit wil len stoppen". RIJNSBURG Onder de nadrukke lijke leiding van Leidens wethou der van CRM en loco burgemeester Deal Haan vergaderde gis- woners, een aantal dat steeds verder terug loopt. Een nieuwe gedachte over de op vang van woonwagenbewoners die kleine regionale kampjes moeten ko- men. De Hillegomse vertegenwoordi ger Van der Venne zag die ontwik keling niet gaarne: „Zo gaan we te- termiddag het rechtspersoonlijkheid bij het ministerie bezittend lichaam .Regionale Woon- steeds opgeld doet, wagencentra rayon Leiden" in het Rijnsburgse raadhuis. Belangrijkste agendapunt was het voorlaatste, een gedachtenwisseling over een klein kampje voor woonwagenbewoners el ders in de regio, naast het eigenlijke regionaal woonwagenkamp in Leiden. Ieder voor zich probeerden de ver tegenwoordigers van de gemeenten uit de regio Leiden, de één met meer, de ander met minder ronde woorden de boot af te houden. Blijkbaar is geen enkele gemeente erg gesteld op de vaak tijdelijke vestiging van woonwagenbewoners op haar grond gebied. Wethouder H. Haasnoot, afge vaardigde van Katwijk opende de rij van sprekers. Hij had van de voor zitster vernomen dat de kleine regio nale kampen direct door het minis terie van CRM zullen worden gesub sidieerd en dat de rest van de even tuele kosten zouden drukken op het budget van het lichaam "Regionale Woonwagencentra rayon Leiden." "Nu ik hoor dat de kosten van zo'n kamp niet rechtstreeks op het budget van de gemeente drukken, waar het wordt gevestigd zou ik willen voor stellen de bestaande kampen uit te rug, naar de oude situatie. De ge meente Hillegom voelt er bijzonder weinig voor een nieuw kamp in te richten. Zoiets kan ik noodt aan mijn ook gemeentebestuur verkopen" De Noordwijker Van Leeuwen zei nacht met zijn auto door oorzaak tegen een beton van de Trekvlietbrug gebotst, tomobdlist reed op de Voop weg 'in de richting van het Li schamspledn. Hij kreeg behal hersenschudding diverse sni in het gezicht. Een 17-jarig meisje uit werd gistermiddag op een zebrapaden van het Stati aangereden door een bromfie: wel het meisj fietser, een 16-jarige kwam te vallen. De KatwiJ gen kreeg een hersenschuddi Alkmaarse meisje een flink zing aan het linkerbeen. Be weerden groen licht te hel had. Een 22-Jarig Leids meis) gistermiddag onder de Zoeterwoudsewe kreeg een hoofdwond en ei hersenschudding. In all deze gevallen zorg.: EHD voor vervoer naar hel misoh Ziekenhuis. De Wassenaarse VVV zal lagavond het programma t oi istische activiteiten in IS tellen. Op de ledenvergadi J )e Schaapskooi op DuinrellP «et beleid van het VVV t Na het bespreken van de óor het komende jaar, zal Ier Weyden films over K /ertonen. Orgelcollectf Kil ZOETERWOUDE "Wij fe dat hij heeft, is waard dat t Dit was de tekst die op zondag dn de Meerburgkerki ren werd gebracht. En tere|m< deze gedachten worden gers beïnvloed om te gevet I nieuw orgel. Het oude org! veer 75 jaar oud, hoeft let} B figuurlijk de geest gegeven, i ratie van het oude pijporgel F geveer f30.000 gaan kosten teveel omdat ook gedacht den aan restauratie van de haar geheel. Inmiddels het Wf i geren het Initiatief genomen Warmond se raad dels de verkoop van ®ra° laau platen waatop de beide,.ka «rADT,^m T jonge koor gezangen nas WARMOND In verband met de brengen 'een bedrag van 1 behandeling van de begroting 1974 een te brengen, zijn de data van dc raadsvergade- Dit bedrag was echter ringen vanaf december 1973 tot en over te gaan tot restaura met februari 1974 als volgt: het bestaande orgel. Er i v. 18 december 1973 algemene be- noodorgeltje aangeschaft dpl,, Chouwine-pn naar aontolriw de gens de kost£Jr alle6n T»v (Foto Wim Dijkman) Vergaderingen schouwingen naar aanleiding i gemeente begroting 1973 en - grotingen van de diverse bedrijven, het nog nadrukkelijker: „Toen wij 15 januari 1974 memorie van ant- aansloten bij de regionale rege ling dachten we: nu zijn we eraf. ik zal U wel zeggen dat het Noordwijkse gemeentebestuur de woonwagen bewoners niet graag ziet terugko men. Wij hebben een toeristenplaats. misdragen zich vaak. Ze vaststelling van de begro- woord i ting. De raadsvergadering van 22 janua ri 1974 komt te vervallen. In ver band hiermede wordt de raadsver gadering van februari 1974 ver vroegd gehouden en wel op 12 fe- bedelen en vallen sommige mensen bruari 1974. De vergadering gepland ALPHEN AAN DEN RIJN Da niël Wayenberg geeft donderdag in de Oudshoornse kerk een pianoreci tal. Het concert begint om kwart over acht. Wayenberg is eigenlijk tijdens zijn leven al nu 44-jarige, in Frankrijk woonach tige pianist maakte veel grote toer- nees, won diverse belangrijke prijzen en boekte grote successen. Hopelijk wordt zijn optreden in breiden. Wij als gemeente Katwijk Alphen ook een succes. De belang- Het financiële vond de Noordwijker geen bezwaar: „Advoca ten en ingenieurs leven soms ook op kosten van de gemeenschap. Zij mo gen van mij dan ook wel gedeelte lijk op kosten van de gemeenschap leven. Het geld vind ik niet zo be langrijk". Mevrouw Tiohler Moerman, de Lei- derdorpse vertegenwoordigster, vroeg zich af of de woonwagenbewoners niet bereid zijn zich in een woning te vestigen. Vooral die woonwagen bewoners die in Leiden een vaste schil tussen 'legende ^geworden. "rte hebben en die zo'n grote op 27 november gaat gewoon door. Alcomobilisf mag half jaar niet rijden DEN HAAG/BODEGRAVEN Er bestond een duidelijk meningsver- ïen 22-jarige timmer- igraven en officier van er in gevolge Jusitie bij de Haagse politierechter, SCOUgjV feestjes en partijen. E j bestuur ging op zoek en Milliingen een in zeer gof half electronisch orgel machtigen. Zondag werd f2500 bijeengebracht. Hienfy de "orgeipost" niet. bestuur vraagt daarom hijdjvei gironummer 2621156 Meerburg, met vermeldia§id nieuw orgel. WIELRENNEN Dieter en Graham Gilmore lage:v avond, de voorlaatste a vore laai München, op plaats. Nog vier koppels, 1 Nederlanders Duyndam en den in dezelfde ronde als Australische combinatie. IJSHOCKEY In een voor de Coupe Nationale NedFfo heeft Tilburg Trappers gis Tilburg met 74 gewonnen tionale Nederlanden Nijme? VOETBAL Zweden de die aan de hand van hetgeen getui- zuUea hun heslissingswec om In sommige gevallen wil- ziJn aut° naar behoren te besturen. stelling voor het concert is daarvoor in ieder geval groot genoeg: er zijn reeds meer dan 100 kaarten verkocht. Het programma is als volgt: F. J. Haydn sonate nr. 5 in C. gr. Jaarvergadering van Matthias WARMOND Op de Algemene Jaarvergadering van de Harmonie drumband en toneel vereniging St. Matthias die wordt gehouden op 14 november komt o.m. aan de orde, bestuursverkiezing wegens aftre ding van J. P. M. van Leeuwen en B. W. J. Moerkerk, bedden herkies baar. Er zijn vier vacatures, P. J. Baas, B. G. J. Hartveld, C. C. J. Hoogeveen, D. L. J. van Noort. Ter voorziening in de vacatures b, c, e, d. worden door het bestuur aanbe volen: P. J. M. v. d. Vooren, P. M. C. Wassenaar en G. van Tomheren. De heer P. J. J. de Vetten treedt af ails lid van de kascommiissie. Pijpleiding Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft gis teren met 361 tegen 14 stemmen toe stemming gegeven voor de aanleg van de reeds lang op het program ma staande pijpleiding van 1.280 km van Alaska naar het oosten van de VS. De aanvaarding van het omstre den plan is duidelijk verhaast door de oliecrisis die wellicht zal leiden tot een benzinedistributie. Kinderen Meer dan 30.000 Bel gische kinderen zijn in feite door hun ouders in de steek gelaten, zo hebben vijf Belgische senatoren gis teren verklaard. De senatoren heb ben een wetsontwerp ingediend dat ten doel heeft de procedure voor 't adopteren van kinderen te bespoedi gen en deze kinderen op deze wijze te helpen. Cholera en pokken Vorig Jaar zijn in India 2900 van de 21.000 ge melde gevallen van cholera met de door geëindigd. Officieel is ook ge meld, dat 5.457 personen vorig jaar aan pokken bezweken. Kleuters naar Europaschool in Wassenaar Als er voldoende belangstelling is, zal begin volgend Jaar de Wasse naarse kleuterschool "Ons Honk" een dependance beginnen aan de Van Zuylen van Neijeveltstraat. Een deel van de kleuters van "Ons Honk" in het Van Polanenpark moet nu tweemaal daags de drukke Van Zuylen van Neijeveltstraat oversteken. Speciaal bedoeld voor de kinderen uit Wassenaar Dorp, zou in de Europaschool een dependance van "Ons Honk" kunnen worden ge opend. zijn te allen tijde bereid onze gelde lijke bijdrage daaraan te verlenen." Dat geld wilden alle gemeentelijke vertegenwoordigers er wel aan spen deren, zolang het nog maar een eind van de eigen gemeente zou zijn. In Voorhout is nog een kamp, waar een tweetal families staan. In Lisse is slechts één woonwagenbewoner, een sloper die binnenkort door de gemeen te Lisse een woning krijgt aangebo den, waarna het kamp zal worden opgeheven. In Wassenaar staan vier families. De meeste sprekers wilden eerst wel eens wat cijfers op tafel hebben om een inzicht te krijgen in de behoefte die er nog bestaat f kampje, dat een aanvulling moet vormen op de accommodatie die er in Leiden is voor woonwagenbewoners. "In Leiden zijn 68 standplaatsen," vertelde mevrouw Den Haan," terwijl er nog een klein aantal gezinnen op straf een wachtlijst staat voor plaatsing delijk in een kamp." Met di>e 68 is de regio Leiden er nog verborgen, een geldboete niet, want er moeit ook nog plaats derd gulden. len de woonwagenbewoners wel een eengezinswoning, maar in flat willen ze zeker niet. „Nee vrouw, daar voelen ten en we hebben hoogtevrees". Lang werd ook gesproken „Ik een plaats in de eindronde, toernooi schap voetbal te len. De wedstrijd vindt j 27 november. CL Debussy Cathédrale engloutie, probleem van de woonwagenbewo- La Danse de Puck, La Fille aux che- vaux de lin; F. Liszt Sonate in b. kl. t. Medeplichtig ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een ruzie in een café over een klei ne rekening die niet zou zijn be taald, heeft de 41-jarige bedrijfslei- regionaal der uit Alphen, nogal wat schade slechte""dat nors die in Leiden een vaste stand plaats hebben met een wagen die groot is dat ze er niet op mogen, maar die wel enige den van het Jaar met een reisoara- van gaan trekken. Dat gebeurde tot dat mevrouw Den Haan constateerde dat dit niet het belangrijkste onder deel van de bespreking moest vor men. Tot een oplossing kwam het gis termiddag niet. Besloten werd in een volgende ver niet dronken", bestreed dachte, waarmee de officier het ech ter wel eens was. „Er staat in de dagvaarding niet dat u dronken was. maar dat u niet in staat was de auto te besturen", corrigeerde hjj. Dat was dan het geval op de Em- makade, waar de Bodegraver een auto aanreed. Volgens hem kwam de weg da^ omt*at de auto niet goed gepar- certen bezoeken, keerd stond, maar de politie had het vereniging die zich actief in de drank gezocht, mede aan de oefening van klassieke mi de toestand waarin ver- houdt en mensen, die zei Het aanbod van klai op Hilversum 1 en 2 stelt de helft ziek-activisten tevreden, verstaat onder mus mensen die geregeld klas lid zijl hand dachte verkeerde. grammofoonplaten kopen. Het alcoholpromillage wees ook in derheid van deze groepen, die richting want het bedroeg ruim cent, vindt het beter als het dubbele van de hoeveelheid, die sieke muziekprogramma'! als maximum geldt. zender bij elkaar gevoej aangericht en bovendien de porte feuille met negenhonderd gulden J van de tegenpartij meegenomen. De officier van justitie eiste hier- twee maanden gevangenis waarvan een maand voorwaar- tegen de echtgenote var verdachte, die het geld zou hebben kozen de Katwijkse wethouder in januari van het komend gedocumenteerd op de worden terug gekomen. Een stemming werd gehouden om een nieuw lid te kiezen in het dage lijks bestuur en een plaatsver vangend lid. Tot bestuurslid werd ge- hon- zijn trekkende woonwagenbe- De Haagse politie-rechter oordeel de tot drie weken gevangenisstraf burgemeester0 N. voorwaardelijk met een proeftijd van twee Jaar en een boete van hon- der Plas, die overigens niet tij de vergadering aanwezig was. Plaatsvervanger is de Valkenburgse 't Wout gewor den. Op grond daarvan eiste de officier twee weken gevangenisstraf en ne gen maanden intrekking rijbewijs. De rechter veroordeelde tot een week gevangenisstraf en zes maan den intrekking rijbewijs. Waterpolo "De Haagse Zwem en Poloclub heeft het afgelopen weekeinde het internationale water- polotoernooi van Scaldis in Antwer pen gewonnen. In de eerste wedstrijd versloegen de Hagenaren met 154 de ploeg van CNB (Belg). In de eind strijd won HZ en PC met 5—3 van de organiserende vereniging. worden. Dit blijkt uit van een muziekonderzoek deling kijk- en luisteronde de NOS. De grootste belangstellin ziek-activisten bestaat voor muziek, gevolgd door licht! opera en operette, de groot keur van de muziek-activi uit naar muziek van de klai muziek uit de romantiek. I belangstelling bestaat vod 'Q riaanse muziek en hedendi ziek. De muziek van Beetht g zart, Bach, Chopin en Tsja duidelijk favoriet. de derd gulden, waarnaast de schade grote wegen maximaal 80 en op de kleinere 50 kilometer per uur. Gis teren is te Kopenhagen meegedeeld dat dit al heeft geleid tot veel min der ongelukken en tot een forse be sparing van benzine. Handgranaat Zaterdag heeft een onbekend gebleven dader in een bioscoop te Loeang Prabang tijdens de voorstelling een handgranaat tot ontploffing gebracht, onlangs is gis teren in Vietnam (Laos) medege deeld. Negen personen vonden de dood, zes werden gewond. Omtrent de reden tot de daad tast men vol komen in het duister. NIEUWKOOP In verband met de schaarste aan energie heeft het gemeentebestuur van Nieuwkoop be sloten de straatverlichting geduren de de avond en nacht te halveren. Een uitzondering zal worden gemaakt voor 't traject Noordenseweg, Simon van Capelweg en Voorweg, omdat dit als een gevaarlijk traject word aan geduid. Hier zal de verlichting pas na 23.30 uur worden gehalveerd. DEN HAAG Het ministerie van dodelijke afloop. Twee mensen wer- Het niet voldoen Sociale Zaken heeft een speciale den gedood door hun wasautomaat. veiligheidsgrenzen v waarschuwing gepubliceerd tegen ge- Het ministerie noemt als belang- paraten, waartegen vaarlijk gebruik van wasautomaten, rijkste oorzaken van ongeluk- fcenorganisaties tegenwoordj centrifuges en dergelijke. Vorig Jaar ken: slechte aarding (o.a. door 't fulmineren, wordt door hefl gebeurden er in ons land 125 onge- gebruik van verlengsnoeren), en te rie nergens als gevaar-ex lukken met stroom, waarvan 19 met weinig controle op doorroesten e.d. noemd.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4