Pels wil nog niet praten over de zwembadkwestie ./Ilscpfk Raad accepteert uitbreiding plantsoenendienst Geen concrete datum voor aanleg van trimbaan Dat vraag ik Sinterklaas, Pa PAARD WEI BERIJDER h DINSDAG 13 NOVEMb VOORSCHOTEN De derde ge combineerde commissievergadering ter behandeling van de begroting voor 1974 richtte zich op de porte feuille van dr. Pels: Maatschappelijk Welzijn, Gezondheidszorg, Verkeer en Middenstandsaangelegenheden. Naast deze onderdelen heeft Pels nog een soort prullebak, waarin de deel werkzaamheden zitten, die ge voegelijk by amdere portefeuilles in gedeeld zouden kunnen worden. De commissieleden hadden er moei te mee om precies in het straatje van wethouder Pels te blijven lopen bij het verkeer. Vele vragen konden niet worden beantwoord omdat zij tot de portefeuille van Mr. Koetser behoren en die komt pas morgen avond met openbare werken aan het woord. Wethouder Pels (PvdA) was niet bereid zijn visie te geven op het zwembad, dat zal hij pas doen tij dens de behandeling van de algeme ne beschouwingen in de gemeente raad. Dat was een teleurstelling voor alle fracties. In zün verweer over de door enige commissieleden ge noemde trage gang van zaken op 't gebied van het welzijn verklaarde de wethouder dat ook de gemeentelijke secretarie gelegenheid moet krijgen zich inte spelen op deze nieuwe mate- Kritiek was er op de sterke kosten stijging van de schoolartsendienst en de schooltandartsverzorging. Wethou der Pels had zelf ook grote zorg om de Schooltandverzorging. By navraag was hy gestuit op een vastgeroest oud patroon van het bestuur van deze dienst in Voorburg met onevenwich tige tarieven. De schoolartsendienst heeft een sterke kostenstygimg door het uittreden van de gemeenten Leidschendam en Zoetermeer. Er zijn gesprekken met de huisart sen om te komen tot een zgn. groeps- praktijk. Het Gezondheidscentrum, Wijngaardenlaan heeft ruimte over, maar er wordt gezocht door middel van uitbreiding van het takenpakket deze ruimte goed te gaan benutten. De jaarlijks terugkerende vraag bij de behandeling van de Voorscho- tense gemeentebegroting is een trim baan. Ook dit Jaar wist wethouder Pels nog geen concrete datum van aanleg te geven en misschien komt die er wel nooit, omdat er gemeen ten zijn, die nadat de trimbaan aan gelegd werd het raadslid dat voor aanleg gevraagd had, inmiddels de raad verlaten had en de burgerij echt niet zo hard loopt. Toch zagen de commisieleden graag wat meer aktiviteit op het ge bied van de recreatie. De wethouder deed alle vragen af met de medede ling: „Over recreatie kunnen we een hele avond leuteren. Men heeft mij verteld dat het gaan naar de kerk ook een vorm van recreatie is". Verkeer Er is overleg gaande met de ge meente Wassenaar om te komen tot een betere beveiling van de Voor- schotense schooljeugd, die via de Pa pelaan per fiets naar Wassenaarse scholen gaat. By de oversteek op de grens tussen de twee gemeenten heeft Voorschoten al extra lan taarnpalen gezet. Op de mededeling van Ir. Van Dalen (WD) dat het waarschijn lijk voor Voorschoten voordeliger is om de vaste klanten voor het bad huis per taxi naar Leiden te vervoe ren voor een bad, gaf dit commissie lid de raad om een doucheruimte in het instructie bad beschikbaar te stellen voor de 30 wekelijkse vaste klanten. Wethouder Pels zal dit la ten onderzoeken. Volgens berekening van een ander commissielied kost de gemeente Voorschoten één bad in 't badhuis thans f 66,20 per persoon. Over de aktiviteiten op het gebied van de sport waren alle commissiele den van „vol lof" tot „tevreden". De reinigingsdienst moet gemo derniseerd worden, volgens Franken (KVP) omdat de auto's te veel leeg stand hebben. De wethouder kon meedelen dat inderdaad aan poule vorming gedacht werd. Na 1 januari behoeven de vuilniszakken niet meer voorzien te zijn van het gemeente wapen. LEIDEN 'n Uniek idee was 't van verschillende scholen om de firma Van Brussel uit Leiden te vragen een speelgoedshow te verzorgen. In de school 'De Meijegaard' aan de Vron- kenlaan te Leiderdorp, waar boven staande foto (Holvast) genomen werd, kwamen veel ouders kijken en lieten zich informeren over de keuze van het speelgoed. Om het geheel overzichtelijk te houden had de firma van Brussel een aantal speelgoed- groepen samengesteld te weten: 1. Bouwmaterialen, 2. Spellen, .3 Puz zels, 4. Hobbyspullen, 5, Loco, 6. Hout en plastic, .7 Antiek speelgoed. Over de getoonde Bouwmaterialen uitte de firma in speelgoederen zich in kreten als: constructief, technisch, creatief, educatief, experimenteel en fantasie rijk. Er was genoeg voorhanden. Bouwmaterialen als Lego, Sio Monta ge, Matador, Plasticant, Meccano en Fischertechniek leken zeer leerzaam voor de kinderen. Fijn van deze ma terialen is ook dat men steeds kan uit breiden steeds boeiender met steeds meer technisch vernuft. Ook duizend en een spellen zijn er hedentendage te koop. Passend bij ieders ervarin gen, capaciteit en leeftijdsgroep. Ge adviseerd wordt bij de aankoop van de spellen: Let op de capaciteit van het kind, de leeftijd en ervarings- en belevingswereld van het kind. Ook aan de hobbyspullen, door vele ouders nog als 'rommel in huis' ge kwalificeerd, werd ruime aandacht geschonken. Plakken, (Vinger) ver ven, breien, Punniken, weven, werken met pitriet, kleien en boetseren, fles sen versieren met glas, timmeren enz. geven inderdaad wel eens wat rom mel, maar het kind vindt het prach tig en heeft het nodig. De aanwezige ouders kregen zo zin er zelf aan te beginnen. Bij de aankoop van plastic werd geadviseerd te letten op de breekbaarheid ervan. Het houten speelgoed is speelgoed voor het leven. Geattendeerd werd op de degelijk heid en de mogelijkheden die het kind kan benutten. In de aula van de Meygaard werd een houten spoor wegemplacement getoond, heel sim pel van opzet, maar een mogelijkheid van fantasie! Onze zoon troonde ons er direct naartoe met de uitroepDat vraag ik aan sinterklaas, pa Een nieuw begrip voor de aandachti ge ouder zal 'Loco' zijn. Loco is moei lijk te begrijpen, je moet het eigen lijk zien. Loco is spelenderwijs leren, een leermethode die op honderden basisscholen gebruikt wordt. Loco be tekent: Leren, Oefenen, Controleren, Ordenen., het kind kan nu thuis spe len en leren tegelijk met een spel dat nooit verveeld. Weet u nog hoe een vink, 'n roodborstje, 'n lindeboom of 'n vTler er uitziet? Wy vonden het 'n zalig spel, te spelen op de autoloze zondagen in de huiselyke kring met ons leergierig kroost, dat wel de ver schillende automerken weet op te noemen, maar niet weet hoe een kastanjeblad eruit ziet RONALD VEEREN. v -te|eRx>n 25260 Redactie Henriëtte v. d. Hoeven Pasjes De bewoners van de Leidse bin nenstad, die in het bezit zijn van 'n geldig park eerpas je zullen voortaan ook gebruik kunnen maken van het parkeerterrein aan de Ceciliastraat in De Camp. Deze uitbreiding, die met ingang van 1 januari van kracht wordt, zal worden vermeld op de achterkant van de "bewoners- zaamheden zullen waarschijnlijk 'n week in beslag nemen. In verband met het graafwerk dat moet worden verricht zal doorgaand verkeer op de Oude Rijn onmogelijk zijn. Oud-Leiden De Rijnlandse Molens zijn onder werp van een lezing die W. A. Ko- pershoek donderdag houdt in de La kenhal (20.00 uur) voor de leden van Oud-Leiden. Concert Vis koopt eerste kinder postzegel Kaartavond voor VIOS ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse leden van de Hout en Bouwbond gaan vanavond in het Don Boscohuis kaarten (in de klei ne zaal). Gekaart zal er ook worden op 22 november. Dan wordt in café Landzicht een kaartavond georgani seerd, waarvan de baten bestemd zijn voor drumband VIOS. Aanvang 20.00 uur. LEIDEN Burgemeester Vis JubilGUITl kocht vanochtend de eerste kin derpostzegels aan de stand die daarvoor speciaal was ingericht in het postkantoor aan de Gere- straat. Fotograaf Jan Holvast maakte er dit plaatje van. Proost Toerusting In het kader van het pastoraal plan Toerusting in Zoeterwoude zul len in het weekeinde weer themati sche kerkdiensten worden gehouden, onderwerp van de diensten in de hervormde en katholieke kerk zijn "Leven en sterven met verwach ting". Soestdijk Een dia-avond over Soestdijk krij gen de leden van het Zoeterwoudse Vrouwengilde morgenavond voorge schoteld door C. v. d. Brink in de kleine zaal van het Don Boscohuis (20.00 uur). Donderdagavond kunnen de NKV-vrouwen een demonstratie kleermaken volgen in het Don Bos cohuis (20.00 uur). Vijfentwintig jaar geleden begon J. J. Schaft als metselaar bij de ge meente. In deze vijfentwintig jaar promoveerde hij tot opzichter bij de afdeling rioleringen van Gemeente werken. Vrijdag 16 november zal dit zilveren Jubileum in besloten kring worden gevierd. Vlooienmarkt De jaarlijkse Vlooienmarkt, die vrijdag en zaterdag in het Leidse Volkshuis is gehouden, heeft een be drag van f3453 opgebracht. De net to-opbrengst zal ook dit Jaar weer besteed worden aan de verbetering van de sanitaire voorzieningen op 't terrein Duinschoten in Noordwij- kerhout. Vernieuwing De SLF zal morgen beginnen met de vernieuwing van de gasaanslui- tingen van de panden aan de Oude Rijn tussen de Donkersteeg en de Hooglandse Kerkstraat. Deze werk- Bij de familie Van Waveren in de Leidse Beatrixstraat en de familie Termoshuizen in de Emmalaan in Oegstgeest viel er in het weekeinde wat te proosten. In de Beatrixstraat op zoon Remco en in Oegstgeest op Paul Christiaan. Beide baby's waren geboren op 27 september, uitgere kend de dag, dat Bols een nieuwe jonge genever introduceerde. Voor de ouders was er daarom een pitti ge dronk en voor de baby's een spaarbankboekje, waarop Bols een bedrag had gestort. De Christelijke Oratoriumvereni ging Exultate Deo geeft dinsdag een concert in de Laurentiuskerk aan de Leidseweg in Voorschoten. Aan dit concert wordt medewerking ver leend door Anette de la Bije sopraan Aafje Heynis alt, Michel ten Houte de Lange tenor, Henk v. d. Brink bas en Jules Homme bas/bariton, aan het orgel zit Addie de Jong. De begeleid'ilng wordt verzorgd door het Gewestelijk Orkest. De stenen spreken Op vrijdag 23 november spreken de stenen van Kasteel Duivenvoorde weer. Vanaf half negen kunt u genie ten van een luchtig klank en kijkspel over het dagelijks leven in 't Voor schoten van rond 1700, waarin op speelse wijze de beslommeringen van onze voorouders worden belicht. Met als rode draad het Kasteel Duiven voorde en enkele van zijn illustere bewoners. 't Vergiftigde hondje in J oorschoten Na de derde avond commissie vergadering op het niveau van raadsvergadering is het duidelijk geworden dat de nieuwigheid van nu het volgend jaar niet zal ha len. Met uitzondering van de PCG en de PvdA zien de raads leden niets in het beschouioen van de begroting zonder algeme ne beschouwingen. Ook de wijze ivaarop volgens de portefeuilles vragen gesteld mogen worden, voldoet niet. Het beste voorbeeld is ongetwijfeld 't vergiftigde hondje. Vorige iveek woensdagavond vroeg Mennema (PvdA) aan de burgemeester: "Kunt u mij als hoofd van politie vertellen, wat er gedaan wordt aan de vergiftigde honden in de omgeving van de Papelaan?" De burgemeester ging er niet op in en in tweede instan tie werd de vraag herhaald en weer afgedaan met een "schouder ophalen". Gisteravond zag fractiegenoot Van Wijk (PvdA) kans zijn socia listische wethouder dezelfde vraag iets minder formeel voor te leggen omdat ook honden recht hebben op welzijn. Zijn wethou- der antwoordde niet. In de twee de termijn herhaalde Van Wijk de vraag over de inmiddels tot een behoorlijk aantal uitgegroeide vergiftigde honden. De wethou der wist van niets maar de bur gemeester wist inmiddels wel iets en doceerde: "Er is een hondje vergiftigd in de omgeving van de Papelaan. De politie heeft een melding binnengekregen van een dame. Bij sectie op het lijk van het hondje bleek dat er resten in de maag aanwezig waren van een z.g.n. mollengif. De dame kon niet precies zeggen waar of het hondje gelopen had, want het beestje ivas niet aangelijnd en dat is in strijd met de Algemene Po litieverordening. Desondanks heeft de politie de zaak in onder zoek en de dame niet bekeurd voor haar overtreding Met deze uiteenzetting werd de derde avond begrotingsbehande ling afgesloten. De vraag is of de commissieleden niet te veel in zij straatjes vertoeven en de hoofd weg vergeten. JOOP PEETERS St. Nicolaasactie van WISO-winkelier ZOETERWOUDE Tijdens de ver gadering van de leden van de Zoeter woudse winkeliersvereniging WISO (vanavond in het Don Boscohuis), zullen de volgende onderwerpen wor den besproken: de Wiso-krant, wan neer en hoeveel winkelavonden er in december zullen komen, de middag sluiting en de St. Nicolaas-actie. Die laatste actie is helemaal rond. Dat is een woordenspel dat in de verte lijkt op scrabble. Bij Zoeterwoudse WISO-winkeliers, zal bij 2,50 aan aankopen behalve het normale aan tal zegels, nog een extra zegel wor den verstrekt. Op die zegel staat een letter, gewaardeerd met punten. Be doeling van de actie is dat de klan ten op een voor 10 cent gekochte kaart, met een aantal zegels een goed Nederlands woord samenstel len met een zo hoog mogelijke let- terwaarde. Wie de hoogste letter- waarde heeft op de kaart (waarvan er meerdere mogen worden ingele verd) komt in aanmerking voor één van de pryzen. Gelyktydig wordt een slagzinactie gehouden: wie de beste slagzin verzint, krijgt even eens een prijs. De actie van de WISO-winkeliers zal starten op 17 november, de kaarten kunnen bij die winkeliers worden ingeleverd tot 9 de cember. Burgerlijke stand l der Walle; Hanneke dr v Bazgar Radar der Putten; Natasja Johanna Nan- Irv; J. G. Boor --- -- Aafje Geertruida der Kaay likkert zn L. S. Pruntel; Liane Mau- G.- Zeger Johannes Kreatii Dinsdag Breestraat x^reatii trum, spelletjesavond en zeefdrij Morsweg 10 Leiden Vergaderin groep verkeer en vervoer Ad voor Binnenstad, 8 uur nam. Breestraat 19 Leiden Soos l handicapten. 2-5 uur nam Rilnsburgerweg 163 Leiden Sn- l Alg. Bureau v™»** vragen, 7.30-8.3 r homofiele Jongeren, 8-12 Apotheken Leiden De avond en nact ei van de apotheken in de Leit ff wordt 9 tot 16 nov. waargi ,J door de Doeza Apotheek L:. ge Apotheek van Breest-Small?- m: in Leiderdorp. Op zaterdag is uur de Apotheek Oegstgeest,) i Wilhelminapark geopend. Vogelasiel Gewond?- eD 34687 Kinderopvang Informatiebureau werkgemXï nndftrcpntm r.oirion ti Sociale raadsvrouw KWJ-Leiden Beweging van werkende JonjD Havenplein 3. tel 21139 en er atlecentrum voor reprite—™ Dagelijks formatiecentrum voor werkend-E', ren. Dagelijks en ook woen«l*1 donderdagavond geoDend Wetswinkeltje Juridisch -taviesDureau vovfcij rechtskundige bijstand Adrr Volkshuls Apothpfcersdljk 13 0 tijden dl. wo.. do. vrtl.: 10—i 79 uur nam Dienstencentra ,1 gendorpstr. 36. vry. 7 Voor weduwen en weduwnaars 61112. Gemeenschap Zuidwes001 Hulpverlening gemeenschap Zi 33921 en 61944 Moeders voor moeders Actie "Moeders 6t652 Humanitas woensdag 6.3010.30 te n 21458 Dienstencentrum Noordelndplem 2b. tel. mene Informatie dagelijks mi SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdie (017101-25202 Voor allen dit doorlopend in l maandag acht i Release Hulpverleningsdienst Reiej p. Architecten Architecten-informatiecentra land. Op werkdagen telefor baar onder 26385. Zitting Koordstudio O Jarigen. Oude Rijn 85 H 0. Voor advies, inform n (j, Werkdagen van 15-23 uur ntr, mte: Werkdagen 's ave Zaterdag gesloten, zon "ulf tingsruimte: Werkdagen sloten, Tevens ei 1de voor lichamelijk gehandicapten Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp beiaarden i durlg zieken en gezlnsvei 4P 9—10 i 49441 m&andaf De handwerkclub voor bejaarden, die de fraaie naam De Parelvissers draagt houdt 21 november een ba zaar aan het Bizetpad. Deze bazaar begint 's middags om 2 uur en sluit om elf uur 's avonds. Er is van alles te koop kinderspeelgoed, kleding en andere handwerkprodukten terwijl ook het rad van avontuur zal draai- Op het Vijf mei-plein en aan de Beatrixstraat zullen morgen twee Radarmarkten worden geopend. Huisvrouwen kunnen daar terecht, voor al hun dagelijkse boodschap pen. Klaauw; Wendy Johanna dr v: W. J. J v: S. Y. T. Wilhelmus Theodon der Slot en J. A. M. Bader. GEHUWD J. Ligthart en M, H. Llm; C. L. Kraaiie- veld en H. A. Kort. OVERLEDEN J. N. Wlttenaar 76 J. man; K. de Groot ALPHEN AAN DEN RIJlft de manége van Avifauna is jarige Waddinxvener gistera" let een steigedend paard was geschrokken van gens dat stenen op het dat Km Met verwondingen aan het b hy naar het ziekenhuis overgebracht. m.m.v. Paul de Tombe H. F. G. J. Grevers 89 j. H. Eduard 87 j. Groep geinteresseerde JVaimonders gaat zelfstandig opttreden WARMOND Na het voorste) van B. en W. tot aanwijzing van 'n gemachtigde voor de hoorzitting van Gedeputeerde Staten voor het be stemmingsplan "West" waarvoor de raad de burgemeester aanwees stond er nog maar één punt op de agenda: het prae-advies van B. en W. over de plantsoenendienst waarvan wij de inhoud in zijn geheel reeds in de krant hebben opgenomen. De financiële commissie, die de zaak opnieuw heeft onderzocht, zegt naar aanleiding hiervan dat zij in het prae advies van 31 oktober de pro bleemstelling van de plantsoenen dienst pas duidelijk naar voren is gekomen. De commissie vindt het Jammer dat de werkelijke problema tiek niet in een eerder stadium is onderkend. Afgaande op de in het prae advies verstrekte gegevens bestaan er voor de organisatie van de dienst openbare werken in feite 2 modellen: een bezetting van 7 man met uitbesteding van het plant soenen werk. Uitbreiding van de dienst met 1 man, waardoor de totale sterkte op 10 man wordt gebracht en het plant- soenwerk niet wordt uitbesteed. Nu het eerste model niet te realiseren is omdat de bezetting van de dienst openbare werken naar het oor deel van B. en W. niet beneden 9 main kan dalen, blijft het tweede over. Aangezien de commissie de mening is toegedaan dat zij het oordeel over de minimaal noodzakelijke sterkte van de buitendienst openbare werken aan het dagelijks bestuur, van de gemeente moet overlaten, ad viseert zij conform het prae advies te besluiten. Nadat Van de Kroft 't advies van de financiële nog eens na der had uiteengezet werd het voor stel van B. en W. met algemene stemmen aangenomen. Na afloop van de vergadering, deelde raadslid C. v. d. Zalm mee: "dat na lange tijd in het gezame- lijk K.V.P.—G.G.W. Protestant Christelijke groepering en PvdA- fractie te hébben gezeten de G.G.W. (Groep Geïnteresseerde Warmon- ders) het moment gekomen acht om zelfstandig te gaan optreden. Voor op gesteld moet worden dat de G.G.W. zelf die samenwerking ge zocht heeft. Het praktisch functioneren van de gezamenlijke fracties heeft echter niet gebracht wat men er zich van had voorgesteld. Raadslid Van de Kroft stelde vast, dat deze verklaring niet is ontstaan, uit een of ander conflict, want dat is er hiet geweest. Hij hoopte hierop nog nader terug te komen. Hierna ging de raad over in besloten zit ting. het LEIDSCH DAGBU* Uitgave: Leidscb Dagblad Witte SlngeJ 1 - Leid Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie en adroifl i tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21®.^ dt Hoofdredacteur Han MuJD Im Maandabonnement K wartaalsabonnementd, Pei Pusi Abonnementsgelden oy betaling te voldoen Bil au1 ciscne overschrijving geeci Nabezorglng van 18.00 - Zaterdag van 16.00 - I8.00fnus Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2