WELZIJNSRAAD: WAT IS DAT DAN? Welzijnsraad Leiden Welzijn in Leiden Welzijnsraad - aktivileilen Welzijnsbeleid Welzijnsraad Welzijnsraad - hoe werkt zoiets! Welzijnsraad-ook voor u! Stationsweg 28 - Leiden - Tel. 01710-44778 Om in Leiden te kunnen wonen is van alles nodig: huizen, werk, scholen, ziekenhuizen, bejaardentehuizen, enzovoort. Voor ontelbare stedelijke voorzieningen, waarvoor wij belasting betalen, zorgt het stadsbestuur. Dat bestuur kiezen wij. Er zijn ook talloze noodzakelijke voorzieningen waarvoor burgers zelf zorgdragen. Zoals de vele klub- en buurthuizen, sport verenigingen, kulturele organisaties. En ook de stichtingen voor maatschappelijke dienstverlening, gezondheidszorg, bejaardencentra. In vele wijken zijn buurtvereni gingen, wijkkomitees en aktiegroepen die voor de belangen van buurt en wijk opkomen. Stadsbestuur, verenigingen en burgers verzorgen het welzijn in Leiden. Vele zaken lopen goed, andere minder. Er zijn zeer vele noden en veel moet verbeterd worden. De zorgen zijn groot, de middelen schaars. Een greep uit de aktiviteiten: steun aan wijkkomitees en wijkinitiatieven voorlichting via de sociale gids sociale kanten van stadsvernieuwing (renovatie) studie en advisering op terrein van maatschappelijke dienst verlening en gezondheidszorg onderzoek op het gebied van werkloosheid steun aan aktiegroepen ontwikkeling van kinderopvang. Op vele gebieden van he, welzijn in Leiden bestaai samenwerking: de Leidse Jeugdaktie voor jeugd- en jongeren werk de Culturele Raad voor kunst en kuituur de Sportstichting voor sport en spel de Rekreatieraad voor open- luchtrekreatie. Het stadsbestuur en deze raden willen samen zorgdra gen voor een welzijnsbeleid, dat wil zeggen noden en behoeften aan het licht brengen hiervoor oplossingen zoeken mogelijkheden bedenken en plannen maken adviezen opzetten voor overheid, organisaties en burgers. Daarom dient welzijnsbeleid overzichtelijk te zijn en samenwerking voorop te wor den gesteld. In mei 1973 is de Welzijnsraad in het leven geroepen en adviseert onafhankelijk. Het geld komt van rijk en gemeente. Het bestuur bestaat uit vertegenwoordigers van de gemeenteraad, de funktionele raden (Leidse Jeugdaktie, Sportstichting, Culturele Raad, Rekreatieraad) en uit enige deskundigen op het welzijns terrein. De Welzijnsraad heeft een bureau met vaste medewerkers die dagelijks bezig zijn met welzijnsvraagstukken. Het werk gebeurt in alle openheid. Vergaderingen en uitgebrachte rapporten zijn voor iedereen toegankelijk. Uiteraard streeft de Wel zijnsraad naar samenwerking tussen burgers, funktionele raden, stichtingen en ge meente in advisering overleg onderzoek projektbegeleiding studie dokumentatie voorlichting. Dit alles gebeurt voor dej bevolking maar nooit zonder de bevolking. De Welzijns raad wil ervoor zorgen dai het oor te luisteren wordt f gelegd bij groeperingen en personen uit de bevolking, Bij alle projektgroepen wor den belangstellenden en be langhebbende burgers be trokken. Betrokkenheid ei zelfwerkzaamheid van de be volking zijn dus vanzelfspre kende uitgangspunten. De medewerkers bespreken graag met U de vraag of de raad ook aan U organisatie of groep diensten kan verlenen. Bel hierover en voor meer gegevens het bureau van de Welzijnsraad, of kom gewoon binnenlopen. U wordt graag te woord gestaan. Bovendien vindt U allerlei informatie- en dokumentatiemateriaal, dat U door gaans kosteloos ter beschikking staat.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 12