E REALITEIT NA NTLUISTERING an der Kroft fel bekritiseerd i WERY VANDAAG AL OP OPERATIETAFEL son Als lid van het NW ben je minder afhankelijk rrico IE vacs over Ajax: koor zonder dirigent ER NAAR RTFINALE Sijbrands speelt niet in Suiker damtoernooi 4 Belgische selectie Bekerwedstrijd voor Zijl/LGB veneta tapijt EDDY MERCKX GEDROGEERD IN RONDE LOMBARDIJE Primeur Spartaan-BGV Leo van der Kroft, die agavond tijdens de UEFA- ^trijd Laszio Rome - Ips- n als scheidsrechter fun- na afloop door beide sterk bekritiseerd. De van de Italiaanse ploeg, aso Maestrelli, verklaarde heidsrechter is de schuldi- alles wat er is gebeurd". jan der Kroft in de 72e mi en strafschop aan de En- toekende brak er een groot los. Woedende fans van IRDAM De dag na de nacht; na de ontluistering Ajax harde realiteit, die luidt, dat vanaf nu niet rdam maar elders nerveus de voorbereidingen zullen [etroffen om in het bezit te komen van Europa's meest voetbalkelk. Een kelk, die zo lang in Amsterdam e het uiterlijk teken was van het feit dat Ajax de de allersterkste was. Die er ook de oorzaak van was voor veel geld meestal Amerikaanse dollars in nland werd gevraagd. I NOVEMBER 1973 Laszio wilden het veld opstormen, maar dit werd tot driemaal toe door politieagenten verhinderd. Na het laatste fluitsignaal van Van der Kroft, toen Ipswich zich ondanks een nederlaag van 2-4 had geplaatst voor de volgende ronde, daalde er een regen van flessen en stenen op de Ipswich- spelers neer. De Engelse coach Bobbie Robson toonde zich bij zonder boos. "Mijn spelers werden voor de ogen van Italiaanse offi cials aangevallen, tegen de grond gegooid en getrapt door de tegen standers. Er zijn dingen gebeurd waarover ik mij schaam. Schanda lige zaken, die niets meer met sport hadden te maken. Als onze spelers zich zo zouden gedragen zouden ze voor het leven worden gediskwalificeerd. We zullen alles nauwgezet aan de UEFA rappor teren en ook schadevergoeding vragen". Na de wedstrijd had de politie een uur nodig om boze Romeinse fans uiteen te Jagen. Men ge bruikte daarbij traangas. De offi cials van Laszio gaven de schuld volledig aan Van der Kroft. Voor zitter Umberto Lenzini zei: "Ik ben niet te spreken over het ge drag van de supporters. Maar dat ben ik ook niet over de Neder landse arbiter en de uitspraken van Robson. Vele beslissingen van Van der Kroft waren onjuist. En Robson heeft enkele normale in cidenten, die altijd wel eens tij dens een wedstrijd kunnen voor komen, schromelijk overdreven". de ontluistering. Ze rmorgen al de oorzaak ■orge Knobel Frantisek Iviseerde Piet Keizer in ids elftal-selectie voor nemen. Een Piet Keizer, een rugblessure, ondanks rtrouwen, als aanvoerder or het diepe dal in Sofia euren. Die zich als links- CKHOLM Tom Okker in de kwartfinales be let indoortoernooi van lij won na een tiebrea- jeslissende set met 4 van de Zweed Leif Jo- ze had hem bij him vo ting enkele weken gele- g toegebracht. In Qde spel kwam Okker or. Johansson maakte 6 Okker met 86 de strijd eel besliste. er één geplaatste Ilie met 6—2, 4—6, 7—5, door de 17-jarige buiten op de rechtsback-plaats naïef schuldig maakte aan balverlies en Juist daardoor het graf groef voor zijn club. Knobel: "Het was een fout van Piet, dat staat buiten kijf. Maar het pleit voor zijn ijver en goede wil dat hij daar aanwezig was. Het heeft ook geen zin dat steeds te blijven herhalen. We moeten opnieuw begin nen. Daarom hebben we er allemaal belang bij dat Piet zijn zelfvertrou wen terug krijgt. Vandaar". Ontluisterd, maar niettemin geluk kig Ajax. Ooit, drie Jaar geleden al weer, stuwde Rinus Michels de Am sterdamse club naar de Europese top. Michels laadde de accu in die dagen met zóveel energie op, dat onder de bon vivarnt Stefan Kovacs nog twee maal een Europese kelk werd vero verd. De afmars van Joha/n Cruyff, een bereikt verzadigingspunt, de ni vellering van het kwaliteitsverschil beestachtig CSKA en een verbijste rend zwakke leiding, dat allies heeft aan Ajax' ondergang bijgedragen. Maar ook de twee Jaar dat de prate- rige Kovacs in de Watergraafsmeer de scepter zwaaide, althans deed als of. Vrijwel de hele Ajax-selectie, op wellicht Heinz Schilcher na, gelooft in het vakmanschap van Knobel. In de heilige bezieling van de kleine Brabander. Opzet Kovacs: „Nederlaag niet verrassend" In dat licht is ook interessant de mening van Stefan Kovacs te weten. De kleine Roemeen zegt letterlijk dit: "De nederlaag tegen CSKA ds geen verrassing voor mij geweest. Natuur- ADVERTENTIE (Achter ieder lid staat de macht van meer dan 650.000 andere leden van het NVV j lijk, de verkoop van Cruyff heeft het effect op Ajax gehad als een koor dat zonder dirigent zingt. De nieuwe trainer (het lijkt op boze opzet dat Kovacs Knobels' naam niet uit spreekt) zal nu wel inzien dat inter nationaal voetbal iets heel anders is". De realiteit na de ontluistering is dat Ajax een topclub blijft. Zich op maakt om serieuzer dan ooit de va derlandse competitie af te werken, het oog 'begerig richt op de nationale beker. Jaap van Praag: "Er is nóg een beker waarmee we veel eer kun nen inleggen. De Super Cup. Ajax denkt vooral nu 6terk aan de wed strijden tegen AC Milan, de winnaar van de Europa Cup voor bekerwin naars". Ik geef mij hierbij op als lid naam is:- Straat: de NW-bond voor mijn beroep: „..vrouw/man i a 68 Deze B0N 'n gesloten envelop (zonder postzegel) zenden aan: NVV, Antwoordno 5570, Amsterdam-W P Plaats: rtedatum: •6 tonaliteit: pieroep is: werk bij: is bedrijf: d bedrijf: DEN HAAG Wereldkampioen, Ton Sijbrands zal niet deelnemen aan de grootmeestergroep van het vijfde Suiker-damtoernooi, dat van 17 tot en met 29 december a.s. in Amsterdam wordt gehouden. Sij brands geeft er de voorkeur aan 't voorlopig enkele maanden rustig aan te doen. Wel zal hij tijdens het toernooi de grootmeester-partijen op demonstratie borden volgen en deze partijen voor het publiek van com mentaar voorzien. De Russische damfederatie heeft toegezegd voor de grootmeestergroep twee deelne mers aan te wijzen. Naast deze twee Russische grootmeesters hebben reeds negen spelers een uitnodiging geaccepteerd: t.w. Harm Wiers- ma, Frank Drost, Frans Hermelink (Ned), de Senegalees Baba Sy, de Zwitserse kampioen Jan Cazemier, de Italiaanse kampioen Fransisco La- porta en de Amerikaan Smith. Uitgenodigd zijn nog de Franse meester Georges Mostovoy, de Su rinaamse kampioen Marius Pershad en de Nederlander Jeroen Goudt. In de meestergroep zal zeker deel nemen de oud-wereldkampioen drs. Piet Roozenburg en verder studen tenkampioen Frank Teer, drs. Dou- we de Jong (Ned), Maquet (Fr) Ba- diali (It) en Gregoire (België). Uit genodigd zijn nog Jubal (Fr), Faal (Gambia) en een tweede speler uit Senegal voor deze groep. DEN HAAG De Belgische voetbalbond heeft de 22 spelers be kendgemaakt, waaruit het team zal worden gekozen, dat op 18 november as. in Amsterdam tegen Nederland uitkomt in de beslissende wedstrijd van de voorronden van het wereld kampioenschap. Het zijn: Piot (Standard Luik, San ders (Club Brugge), Roosbeek (Sp.cl. Charleroi), Bastyms (Cl. Brugge), Van de Daele (Cl. Brugge), Martens (Rwd Molenbeek), Dewalque (Stan dard Luik), Van Binst (Anderlecht), Dolmans (Standard Luik), Thissen, (Standard Luik), Desanghere (Rwd MolenbeekDockx Anderlecht) Verheyen (Anderlecht), Carteus (Cl. Brugge), Semmeling (Standard Luik), Van der Eist (Anderlecht) J. Janssens (Beveren), F. Janssens (Lierse Sk), Lambert (Cl. Brugge), Van Himst (Anderlecht), Nicolay (Fc Luik) en Denul (Anderlecht). LEIDEN De Zijl LGB speelt morgenavond om 8.00 uur in De Does een wedstrijd om de KNZB- beker tegen de Haarlemse tweede klasser DWR. Als de Zijl/LGB dit duel wint is de volgende tegenstander Zwemlust Den Hommel uit Utrecht. De degen van de "Drie October Vereniging", die dit Jaar aan de Zijl/LGB is toegekend zal op 17 november 's avonds om kwart voor acht in het zwembad De Does wor den uitgereikt. ADVERTENTIE Weet u wat uw vloer mist? zich tbaar mooier - merkbaar sterker. Jr=y NYLFRANCE /PjJ ADVERTENTIE Kaas met ster-allures niet vergeten...Frico eten MILAAN De Belg Eddy Merckx blijkt volgens een dopingcontrole tij dens de Ronde van Lombard!Je op 13 oktober een verboden stimulerend middel te hebben gebruikt. Nadat hij ook bij de contra-expertise posi tief reageerde heeft de internationa le wielerunie Merckx van de over winning vervallen verklaard. Boven dien werd de Belg een schorsing van een maand opgelegd en moet hij 7500 gulden) betalen. De Italiaanse wereldkampioen Felice Gimondi, die als tweede eindigde, mag zich nu winnaar noemen. In 1969 werd Eddy Merckx tijdens GRONINGEN De dona teursvereniging van FC Groningen gaat op korte ter mijn een team van hostesses formeren om bij de thuiswed strijden van FC Groningen het publiek meer service te kun nen verlenen. Het team van assistentes zal herkenbaar zijn door het dragen van een paarse lakjas en pet. De dames zullen hun medewerking on der meer verlenen aan enquê tes, verkoopacties, het begelei den van ouderen en invaliden van en naar hun zitplaatsen. Voor zover bij de donateursver eniging bekend, betekent dit een primeur in de Nederlandse voetbalwereld. de Ronde van Italië ook een keer op het gebruik van een verboden sti mulerend middel betrapt. Hij had toen reeds vier etappes gewonnen en had stevig de leiding in het alge meen klassement. Merckx mocht niet meer verder rijden in de Giro. Hij heeft altijd ontkend toen dope te hebben gebruikt. Merckx verklaar de gisteravond voor de Belgische ra dio dat hij voor de start van de Ronde van Lombardije verkouden was en aan zijn arts een middeltje had gevraagd waarin geen substan tie mocht voorkomen, die op de lijst van verboden stimulerende middelen is opgenomen. Volgens Merckx moet de betreffende arts hem iets hebben gegeven waarin weliswaar geen efe drine voorkomt, maar mogelijk wel een andere verboden stof. Overigens merkte men in Brussel op dat de lijsten van verboden pepmiddelen van land tot land kunnen verschillen. LEIDEN De gewlchtheffers van De Spartaan komen morgen in het nieuwe clublokaal in de 3e Groe- nesteeg voor de competitie uit te gen BGV uit Breda. De Brabanders maken dit seizoen na enkele Jaren afwezig te zijn geweest hun rentree in de competitie. Trainer/coach Brandt heeft voor deze wedstrijd 't volgende team samengesteld: Her man Filippo, Theo Sanders, Mat An- neeze, Nico Faas, Bart Zwart, Wij nand van Tongeren en Hennie Sloos. De ontmoeting begint om 15 uur. He>t zou voor Ajax een stimulans zijn als Zoltan Varga daarbij acte de presence zou geven. Ook al zijn er wat dat betreft onverwachte hinder nissen op het Amsterdamse pad ge legd. Zoals het feit dat Fadrhonc tien Ajaciedan voor Nederland-Bel- gië selecteerde een stimulans was. Zegt Ruud Krol: "we krijgen het moeilijk met de gedachte dat we niet langer de allersterkste zijn. maar ik geloof er heilig in dat we niet naar het tweede plan hoeven terug te zak ken. Het zou prettig zijn als we daar bij de steun van iedereen zouden krijgen. Die even onontbeerlijk is wat het Nederlands elftal betreft. Wan neer we Münohen tenminste willen halen". In Rotterdamse St. Clara ziekenhuis ROTTERDAM Henk Wery wordt vandaag al in het Sint Cla- ra-ziekenhuis, dat op een steen worp afstand van de Kuip ligt, ge opereerd. Wiel Coerver gistermid dag, nadat Wery in het ziekenhuis was onderzocht: "om het populair uit te drukken zit het zo: de pees in zijn lies is voor het grootste deel van het bot afgescheurd. Het betreft de hoofdspier, waar de meeste kracht van uitgaat". Ongetwijfeld zal het vele, vele maanden duren voor de 30-Jarige Henk Wery, wiens contract dit sei zoen bij Feyenoord afloopt, zich weer met voetbal zal kunnen bezig houden. Ais hij overigens niet was geblesseerd geraakt, had Frantisek Fadrhonc hem in de selectie voor het Nederlands elftal opgenomen. Vandaag is er nog een Feyenoor- der te gast in het Sint Clara-zieken- huis: Dick Schneider van wiens knie opnieuw foto's zullen worden gemaakt. Wiel Coerver: "Stel dat blijkt, dat het geen meniscus is, dan zullen we Dick toch minstens een week of zes kwijt zijn. En ook al lij ken de foto's gunstig uit te vallen dan nog mag je niet al te optimis tisch zijn. Een meniscus valt immers vaak zo moeilijk te constateren". Verder nieuws uit de Fe yenoord- ziekenboeg het volledige herstel van Rinus Israël vordert niet zo vlot als aanvankelijk was gehoopt. Harry Vos is wel genezen van zijn blessure. Niettemin speelt hij zondag in het hekerduel tegen Heerenveen niet mee. Want Wiel Coerver geeft de voorkeur aan nieuweling Jan E verse, die afgelopen woensdag in Warschau tegen Gwardia inderdaad imponerend sterk speelde. In het al twee weken geleden uit verkochte Heerenveen-stadion start Feyenoord zondag als volgt: Trey- tel, Jansen, Van Daele, Rijsbergen en E verse, De Jong, Boskamp en Van Hanegem, Ressel, Schoenma ker en Kristensen. Peter Ressel: "En na die wedstrijd krijg ik gelukkig een poosje rust, zo dat mijn enkel dan eindelijk weer eens honderd procent kan worden". Wiel Coerver over de tegenstander van zondag: "de meeste trainers in de eerste divisie beschouwen "Hee renveen uit" als de moeilijkste wed strijd. Dat moet genoeg zeggen". TEBuai. mettnep uootwMH op z'u irALviesiuosv^etSTJer UM4T, VtolG&l UJÊ MMJUSLO MAüPwfl OP 2'M LAATSTE StA66eUBT' Mer 2'K! SIA6 eee&iKT HU A<-« D&"e5IaseM* Behoedzaam wordt Henk Wery op een brancard uit het vlieg tuig gemanoeuvreerd by de aankomst van Feyenoord op Zes- tienhoven.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13