og geen groen iclit busbanen 'Pelikaanflat helft studenten' Èommissies uiten bezwaren «si n JSP AG 7 NOVEMBER 1973 LEIDEN WÏIDEN Het ziet er niet naar uit, dat wethouder Kret van stadsontwikkeling en verkeer tg. busbanenplan moeiteloos door de raad zal krijgen. De commissies voor stadsontwikke- volkshuisvesting en openbare werken en de verkeerscommissie bleken gisteravond na een |aal aan de busbanen gewijde vergadering in meerderheid niet bereid om al "ja" te zeggen n de eerste fase van het plan. omvat o.m. de systematische busbanen en de daarbij akelijke verkees voorzieningen Rijnsburgerweg en het Sta- arli jein, Jan van Houtbrug, Kore- raat en Geregracht, Leven- prinsessekade en Galgewater lordeindeplein. Voorts willen B de instemming van de raad met an voor de aanleg van een weg isten van Molen 'De Valk" en een zg. baileybrug over de 'oriAurgersingel. De raad moet er na: nee akkoord gaan dat er een n wordt uitgetrokken voor as- ng van Burggravenlaan en Ko- inelaan. botste bezwaar dat in de com- tegen deze voorstellen leefde deze eerste stappen naar 'n ;nbaar vervoer niet gepaard met een terugdringen van de it de binnenstad. Stroink de PvdA-vertegenwoordigers :11<j66-er Van Rooyen vielen wet- r Kret hierom aan. De wethou- iek niet bereid om de auto "met schokken" uit de stad te weren. economische redenen kunnen andere elastiek - de auto- niet aa: il laten knappen. Wèl moeten ADVERTENTIE we werken naar een situatie waarbij niet langer alle ruimte door de auto wordt opgeslokt ten koste van het openbaar vervoer, maar dat mag de bereikbaarheid van de binnenstad, die voor onze economie van groot be lang is, niet schaden." Rammelt D'66-er Van Rooyen was de spreek buis van een aantal raadsleden, toen hij opmerkte dat met name in de plannen voor het viaduct aan de Rijnsburgerweg juist meer ruimte voor de auto wordt geschapen. "Voor mij rammelt er nog van alles in deze aanpak", was zijn oordeel. Reactie van Kreit: „Voor mij ook, maai* ik heb geleerd dat Keulen en Aken niet op één dag gebouwd zijn.' Van Rooyen was niet overtuigd. "U geeft meer geld aan het openbaar vervoer, zonder dat u zorgt zeker te zijn dat het daardoor meer gebruikt zal worden". Grote bezwaren had hij ook tegen de zg. baileybrug over de Rijnsburgersingel. "Deze brug zal de binnenstad juist weer beter doorrijdaar maken voor de automobilist", was zijn stelling, die door wethouder Kret niet onder schreven werd. Kret meldde op vragen van een be woner van de Rijnsburge'rweg, dat er nog een nader uitgewerkt plan moet komen voor een parkeervoor ziening voor de bewoners, wanneer de busbaan er komt. Volgens de wet houder kan men met pasjes gaan werken, mits dat niet betekent dat de patiënten die in het Academisch Ziekenhuis moeten zijn gedupeerd worden. Systeem Overigens maakte hij de commissie erop attent, dat het busbanenplan pas door de raad kan worden goed gekeurd, wanneer men eerst het sy steem van openbaar vervoer heeft gekozen. Dat is echter een gemeen schappelijk project met randgemeen ten, die zich er op het moment over moeten uitspreken. Dat duurt ech ter langer dan men had gehoopt. KVP-er Driessen vond het inder daad juist dat men eerst over de nota openbaar vervoer beslist. "Want", zei hij, "Ik wil niet door over de uiteinden van het openbaar vervoersplan te beslissen daar gaat het om in het busbanenplan meteen beslissen over afsluiting van de Breestraat". Hij was één van de weinigen, die onder genoemd voorbehoud akkoord was. Zijn fractiegenoot Stroink be hield zijn stem voor, evenals de •PvdA-vertegenwoordigers die von den dat Kret niet voldoende tegemoet gekomen was aan de wensen die zij al eerder tijdens een informele raadsvergadering naar voren hadden gebracht. Van Rooyen was tegen, evenals: Ampitmeijer, die een aantel punten nog wel zou willen slikken, als er 'n hele set aanvullende maatregelen zou worden getroffen. In de praktijk betekent dait, dat hij tegen is. Lezing over komeet van Kohoutek LEIDEN In de serie populair - wetenschappelijke lezingen van de Leidse Sterrewacht voor niet-weten- schappelijk personeel en andere be langstellenden zal drs. F. P. Israël op 27 november in de collegezaal van het Botanisch Laboratorium aan de Nonnensteeg 3 een lezing houden over het onderwerp. „De komeet van Kohoutek". De lezing begint om kwart over drie. De komeet Kohoutek is met name in de maand januari volgend jaar erg goed waarneembaar. De komeet zal door zijn grote helderheid lange tijd aan de hemel te zien zijn en een dankbaar object kunnen zijn voor amateur-fotografen. Tijdens de le zing van drs. Israël zal nader wor den ingegaan op de vraag hoe en wanneer deze komeet het beste ge fotografeerd kan worden. Ook zal er aandacht worden besteed aan de her komst van kometen en het aantal bekende kometen. Andere lezingen uit de serie zijn: 20-11 drs. H. J. Habing over „Theo retische Sterrenkunde"; 11-12 dr. W. W. Shane over „Melkwegstelsels": 8- l-'74 drs. J. W. M. Visser over „On derzoekingen betreffende de omzet ting van lichtenergie door plan-, ten"; 22-1 drs. F. P. Israël over „HII gebieden"; 6-2 prof. dr. Beenakker over „Molecuulfysica"; 26-2 prof. dr. Van der Laan over „Quasars" en 12-3 prof. dr. Van der Waals over „Moleculen Aangeslagen Toestand". Alle lezingen, die een uur tot an derhalf uur duren beginnen om kwart over drie en worden gehouden in de collegezaal van de Leidse Ster rewacht. Belangstellenden wordt verzocht van tevoren plaatsen te be spreken. Dit kan via telefoon 01710- 40745 toestel 38. LEIDEN Vanavond wordt in de sociëteit Minerva aan de Bree straat een avond gehouden over acu punctuur. Na een kleurenfilm van 45 minuten zal een panel, bestaan de uit dr. Rose-Neil, geneesheer-di recteur van de Tyringham Clinic of Acupuncture in Londen, het artsen- echtpaar Hoekstra, dat in zijn praktijk met acupunctuur werkt, G. A. van der Burg, tandarts-acupunc turist en medewerkers vain de me dische faculteit, het onderwerp acu- punotuur nader belichten. De avond begint om kwart over acht en is voor iedereen toegankelijk. „In deze oorlog hebben de Ara bieren geen schijn van 'kans". Dit was het algemeen standpunt toen ik dinsdag 10 oktober dn Is raël aankwam als vrijwilliger. Ik was met een vliegtuig van de Is raëlische Luchtvaartmaatschap pij, El-Al naar Lydda gevlogen. De passagiers van het vliegtuig bestonden hoofdzakelijk uit Is raëli's die naar htm land terug gingen. Sommigen werden bij aankomst in Lydda meteen gerecruteerd. Ik zou gaan werken dn een kibboets, Afek, maar het bleek dat de bussen na 6 uur niet meer reden. Het was al kwart voor zes, dus besloot ik maar met een taxi te gaan. Na een tijdje vond ik nog wat mensen die van 't vlieg veld naar het noorden moesten en we namen met z'n zevenen 'n taxi een methode die in Israël heel normaal is. Om zes uur werd het donker. Door de verduisteringsmaatrege len was er niets te zien dan het kleine stukje weg dat door de blauwgeschilderde autolampen verlicht werd. We reden uren door deze duisternis. Soms kwamen ons opeens grote tanks op vracht auto's ons tegemoet. Een kwar tier moesten we heel langzaam achter een groot stuk veldgeschut blijven rijden. Toen kwamen we door een stad; ik merkte het pas toen de chauffeur het ons ver telde. Zo nu en dan werd de taxi aangehouden voor een con trole. Even moest er gekeken wor den naar de passagiers en dan mochten we weer verder. Ondanks de duisternis begon ik de omgeving te herkennen en na een kwartier stonden we stil voor de nauwelijks zichtbare eetzaal van de kibboets. De eetzaal is in iedere kibboets het centrum van alle activiteiten. Behalve voor de maaltijden komt men er voor films, feesten, vergaderingen en allerlei andere bijeenkomsten. Normaliter is het er dus de hele dag door gezellig druk. s Avonds komen de „kibutzniks" bij elkaar voor een kopje koffie en een ge sprek in de koffieclub die onder de eetzaal is. Ik liep naar ergens in het don ker waar ik wist dat de koffie club moest zijn. Ik zag een heel klein beetje blauw licht door een gordijn naar buiten schijnen. Toen ik binnen kwam bleken er minstens twintig mensen te zijn. Meteen werd ik hartelijk ontvangen. Een paar mensen gin gen weg om een kamer te zoeken waar ik de nacht kon doorbren gen en ik werd meteen achter een kop koffie gezet. De aanwe zigen toonden grote belangstelling. „Waar kom je vandaag? Wan neer ben je 'in Israël aangeko men? Ben Je speciaal voor de oorlog gekomen? Wat denken de mensen in Holland over deze oor log? Hoe lang blijf je?" Toen alle vragen beantwoord wa ren, ging ik met de mensen mee die een slaapplaats voor mij ge vonden hadden. Ik kreeg een ka mertje in een oude. maar erg ge zellige houten barak waar nog tien andere vrijwilligers huisden. De volgende dagen merkte ik LEIDENAAR ALS RIJ- ITILLIGER IN ISLLiEL Leidenaar Micha de Vries is als vrijwilliger naar Israël gegaan. Kortgeleden ontvingen wij van hem een verhaal van zyn eerste indrukken. Die zijn niet kersvers meer, maar vanwege zijn werk in Israël toch wel interessant. Door Micha de Vries wel dat het leven in Israel zijn ge wone gang gaat. De mannen zijn in het leger en daardoor zijn er veel plaatsen opengevallen in het dagelijkse leven. De kinderen gaan niet naar school en doen veel kar weitjes. zoals katoen plukken, grapefruits plukken, tuinieren etc. De oudere jongens rijden op trac toren of werken in de manoene- terfabriek, die de 'kibboets rijk is. eledereen werkt zo hard mogelijx zodat de jongens die aan het front zitten zich geen zorgen over de kibboets hoeven te maken. Ook de oudjes werken hard mee en over al zijn ze weer heel trots ze weer op hun vroegere posten te zien. De eerste dag dat ik hier was moest ik samen met twee andere vriwjilligers en een oudere kibutz- nik twee vrachtwagens met graan overladen. We zwoegden. Torsten de ene na de andere zware zak (vijftig kilo) op onze rug, hele maal doorweekt van het zweet. Er wordt meestal vroeg in de och tend gewerkt, zodat we 's mid dags vrij zijn. Vele slapen dan; anderen zitten bij de radio of drinken we samen thee. 's Avonds bespreekt een van de oudste vrou wen van Afek de politieke en stra tegische toestand in verband met de oorlog. Zij was in 1938 een van de oprichtsters van de kibboets. Ze kan urenlang vertellen over de moeilijke toestanden waarin ze toen moesten leven. Ze waren toen heel arm. De ene helft van de mensen werkte 's nachts en de andere overdag. Zo hadden ze maar de helft van het aantal kle ren nodig. Ze heeft haar hele le ven in dienst van deze kibboets gesteld. Ze heeft nu vier oorlogen om het bestaan van de met zoveel moeite opgebouwde staat meege maakt. Het televisienieuws wordt be sproken. Opvallend is het verschil met ons Nederlandse Journaal. In Nederland zie je de verschrikke lijkste taferelen, dode mannen onder hun tanks, 'kapotgeschoten huizen, maar hier zie je soldaten die vrolijk lachend aan het dou chen zijn een paar meisjes-solda ten die zich aan het opmaken zijn, een interview met een soldaat die claimt een Syrische Mig met zijn mitrailleur te hebben neergescho ten. In Afek is tot nu toe nog maar één dode te betreuren geweest. Eén jongen is pas uit het zieken huis gekomen. Zijn arm is afgezet. Elke dag wordt reikhalzend uit gekeken naar de post. Er zijn veel kleine briefjes van Jongens die schrijven dat ze oké zijn. Een he leboel mensen zijn erg bang, maar willen dat verbergen voor de an deren. Uiterlijk lijkt iedereen heel normaal. Maar een heleboel mensen slapen 's nachts niet Soms komen er mensen uit het leger terug voor een dag. Ze zijn ïaast onherkenbaar: de haren loor de war en te vies om aan te >akken. Ze worden helemaal uit gehoord of ze nog iets weten over ie anderen aan het front. Een /riend van mij, die een nacht :huis mocht zijn, zei me: "De of- ers die we voor ons land moeten metalen zijn wel erg hoog. Ik heb dingen gezien, erger dan in de ergste oorlogsfilm". Zijn Centuriontank op de Go- lanhoogte had een voltreffer ge had en hij was de enige van de bemanning die nog over was. De meeste jongens doen erg stoer als se in de kibboets zijn, maar als je sven met ze praat kun Je zien dat se doodsbang zijn om morgen weer maa'r het front te moeten. ADVERTENTIE ADVERTENTIE met een t® systeemset. U kunt letterlijk tientallen kombinalies maken, helemaal aangepast aan uw doel. Bijzettafel, drager voor ordeners. kasten, hangmappen y en vele andere toepassingen. Bekijkt u de mogelijkheden in ons Informatiecentrum. jrv - w. barentszstr. 23 - (01700)20342* ASPA-LE1DEN BV/ t uw gesprekspartner voor kantoorefficiency HORLOGES De beste Wereldmerken hebben wij voor U. Seiko, Eterna, Certana, Prisma, Junghans, Citizen, AWE-Ancre Voor f 39,50 heeft U by ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, sohokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dameshorloge voor slechts f 79,50. Eigen ateliers, dus le klas vakservice. UW HORLOGER v.d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEZERS SCHRIJVEN j BHÏÏ neemt niet deel aan verkiezingen In deze krant van donderdag 1 november stond een Interessant stukje over de komende raadsverkie zingen onder de titel "Raad in de toekomst". Daarin werd de moge lijkheid genoemd dat er bij de ge meenteraadsverkiezingen in mei vol gend jaar een nieuwe groepering mee zou doen. Tussen haakjes werd hieraan toegevoegd: 'BHW/Socia- listische Partij". Als dagelijks bestuur van de BHW in Leiden willen wij graag elke on duidelijkheid daarover uit de weg ruimen. Daarom het volgende. Even als leden van andere politieke par tijen. werken ook leden van de So cialistische Partij in de BHW. Uit onze ervaring kunnen wij zeggen dat zij dit met groot enthousiasme doen. Bij verschillende gelegenhe den hebben buurtcomité's van de BHW in Leiden alle politieke partij en opgeroepen zich met daden ach ter de acties van de buurtbewoners te scharen. Helaas zijn er weinig partijen, die hun organisatie inzet ten, om de acties van de BHW mee te helpen en te ondersteunen. De Socialistische Partij doet dat wel. De Bond van Huurders en Wo ningzoekenden is een zelfstandige landelijke bond die strijdt tegen al le vormen van woningnood zoals on rechtvaardige huuropdrijving onbe taalbare nieuwbouw, verkrotting v. woningen, onleefbare buurten. We hoeven daarover niet uit te weiden. Vele mensen in Leiden hebben de afgelopen tijd met de woningnood- actie te maken gehad. In de BHW vordt de dienst uitgemaakt door de buurtcomité's. Daar wordt besloten wat wel en wat niet door de BHW wordt gedaan. Wij zijn geen politie ke partij. Wij doen dan ook niet aan verkiezingen mee. Er bestaat in dc BHW een goed principe en dat is, dat niemand de BHW mag misbruiken voor partij politieke propaganda. In de buurt comité's van de BHW wordt dan ook niet aan partij-politiek gedaan. Het is juist de kracht van de BHW dat die mensen van allerlei politie ke en godsdienstige overtuiging in zich verenigt om samen de woning nood in Nederland te lijf te gaan. Want daar zijn we voor en nergens anders. MEJ. ZIJLSTRA, Groenesteeg VAN KESTEREN, Gortestraat VERGEER, Hoge Morsweg 120. Schoenmakerij Met belangstelling heb ik het ar tikel gelezen over die prachtige showroom in de Korevaarstraat. De stokoude bouwval waar ook over gesproken wordt, ontsiert inderdaad de hele omgeving. Waarom deze ruimte nog steeds overeind staat zal iedereen in Leiden wel een raadsel zijn. Waar ik mij over verbaasd heb is dat er wordt geschreven over een leerwinkeltje dat op het punt staat zijn laatste adem uit te blazen en dat men met spanning uitkijkt naar het overlijden hiervan. Is het bij de verslaagever wel be kend dat er die zelfde bouwval geen leerwinkeltje zit maar een schoen makerij met een hypermodern ma chinepark, die vooral de laatste 5 Jaar door grote inspanning en durf een goedlopende zaak heeft opge bouwd. Als men dan gaat schrijven over de laatste adem uitblazen en wachten op het overlijden vind ik dit nogal kras uitgedrukt. B. R. E. V. KOETSVELD-V. ANKEREN, Toscaninilaan 14, Leiden. Zeer binnenkort komen de eerste bewoners in de studentenflat aan de Pelikaanstraat. Asl het vol is, zijn er zo'n 600 studenten. Alleen studen ten. De manier hoe dit gebouw afsteekt bij zijn omgeving is tekenend voor de situatie in Leiden: 1. Voor studen ten wordt veel gedaan ze wonen gesubsidieerd in Stichtingshuizen, die overal steeds massaler tussen de BEN Sinds kort draait B üiaal "Noord", gezamenlijk t de openbare biblio- -vens' en de R.K. Open- m Bibliotheek op volle toeren. misschien ivel wat veel l toor een bibliotheek, ivaar tireeft naar een boekenbezit 000 titels en die het nu nog 500 boeken moet doen. Maar jt mn is er in ieder geval. IS 29 september 1972 is de bi ll leek, die gevestigd is in een dance van de Louise de Co- 'Scholengemeenschap aan de Rijnstraat 2a, onofficieel in gesteld. De heer W. J. Ha- iirecteur van 'Reuvens' ver- dit als volgt: „In de loop 5'2 stelde het ministerie van eis voor subsidie dat vóór >ber 1972 dit filiaal geopend 1 in. Dit was niet mogelijk, omdat we niet voldoende boeken hadden en bovendien was de ver scheidenheid van onderwerpen te klein. Zodoende moesten we een bibliotheek openen die eigenlijk nog helemaal geen bibliotheek 7oas. Vandaar dat ive ook geen ruchtbaarheid aan de ingebruik neming wilden geven. Maar in de periode na september '72 hebben we steeds aangekocht en nu kun nen we zeggen dat we redelijk kunnen voorzien in de leesbehoef- te van de bewoners van Leiden- Noord en van de Merenwijk-in- aanbouio, waar wij, in een verre toekomst een apart filiaal willen openen. Mevr. A. F. Vogelaar, hoofd van het filiaal "Noord", gaat geregeld naar het dienstencentrum "De "Kooi", om de bejaarden daar in de gelegenheid te stellen uit een collectie van 150 boeken te lenen. Ook bij de kinderen wordt de be langstelling voor de bibliotheek opgewekt: voor de kleintjes in de vorm van voorleesuurtjes op de ivoensdagmiddagvoor de groten d.m.v. voorlichting op de scholeii over het gebruik van de biblio theek. En dat zijn dan nog maar en kele van de vele mogelijkheden die de bibliotheek biedt. Voor be- woners van Leiden-Noord, maar ook voor andere Leidenaren, die eens een kijkje willen nemen staat filiaal "Noord" dagelijks open. Ook zij die niet bij een bi bliotheek zijn aangesloten kunnen komen met vragen op bibliotheek gebied en de tijdschriften tafel staat tot ieders beschikking. (foto Jan Holvast; LEIDEN Aan de universiteit van Amsterdam zijn geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid G. W. Vlasman te Lisse en voor het doctoraal examen farmacie H. J. A. M. Stulemeijer te Wassenaar. Aan de Erasmusuniversiteit te Rot terdam zijn geslaagd voor het doc toraal examen economische weten schappen W. C. J. van Noort te Lis- se en H. J. Roseboom te Waddinx- veen. Aan de Technische Hogeschool, te Delft zijn geslaagd voor het docto raal examen wiskundig ingenieur R. K. S. Biersmasz te Oegstgeest en voor het doctoraal examen natuur kundig ingenieur H. J. Blankesport (met lof) te Wassenaar en J. W. de Feijter te Alphen aan den Rijn. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal exa men diergeneeskunde mejuffrouw M. A. M. de Graaff te Leiden. andere bebouwing als een breekijzer in komen. 2. Voor de omliggende ge wone Leidse bevolking wordt niets gedaan; voor de werkende Jongeren onze eigen jongeren dus wor den alleen druppels op gloeiende pla ten gelegd: de Stichting Huisves ting Werkende Jongeren kan alleen renteloos geld lenen, berekent te ho ge huren voor de mensen voor wie ze in feite opgericht is, zodat vaak alleen afgestudeerde jongeren daar kunnen wonen. Onze eigen werken de Jongeren zoeken en zoeken en zoe ken naar iets betaalbaars. De parti culiere verhuurders trekken hun huur nl. ook al op aan de huren van de Stichting Huisvesting Werkende Jon geren. Huisvesting van de gemeente zegt tegen werkende Jongeren, die willen trouwen: "Je bent niet urgent, want je bent samen te jong". Studen tenparen kunnen vaak beheerder worden van een studentenhuis of in een Stichtingshofje gaan wonen. De Stichting Studenten Huisvesting, heeft nl. door de subsidies een goed gevulde kas, zodat zij de koper kan zijn van vele monumenten en hofjes en deze ook nog kan verbouwen en restaureren. Anderen komen niet aan bod: het is het recht van de financieel sterk ste! Behalve deze onrechtvaardig heid tegenover onze en dè werkende jongeren zijn er nog twee punten op te merken bij de kwestie van dat flat: 1. Heel massaal worden mensen de wijk in gedropt die een heel an der levensritme enz. hebben. Wij zit ten vast aan onze werkuren en dus ook slaaptijd; deze 600 studenten moeten zelf grotendeels uitmaken. welk deel van de dag/etmaal zij aan hun verplichtingen zullen besteden, en welk deel zij iets anders willen doen. Niet iedere student voelt er voor zijn leven met. leesten te "vul len", maar vanwege de grootte van de groep, 600 studenten, voorzien wij \eei moeilykheden die voortkomen uxt dit verscnii van levensritme/dag indeling. 2. Studenten kunnen ook auto s nebben..Op die groep zullen dat er over de honderd zijn. Uiter aard hoeven ze niet perse in onze straten te gaan parkeren, maar zul len ciat toevallig wel gaan doen. Zij kunnen niet weten dat dit parkeer probleem o.m. onze leefbaarneid erg in de weg staat. En tot nu toe is niet geblexen dat de gemeente be reid is groepen parkeerders weg te lokken naar het Ir. Driesenterrein, door ze ontheffing van betaling te geven «zoals wij vroegen voor de Haai emmerstraatbewoners/winke liers) Wij als buurtvereniging hadden al jaren eerder moeten zijn opgericht. Nu staan we voor een hopeloos pro bleem, wat niet meer echt op te los sen is. Het scheelt niet veel of deze machteloze situatie verleidt ons tot het maken van uiterst onvriendelij ke opmerkingen Jegens de Stichting Studenten Huisvesting en Jegens de gemeente die de ruimte voor voor noemde kazerne toch maar mooi ge geven heeft zonder te denken aan de problemen voor onze wijk. Wil de gemeente ons zó in de problemen zet ten dat we weg gaan (ontvolking, verpakhuizing enz.) of dat we zo gek worden dat we ons in het parkeerga rage - aan - de - Mirakelsteeg - wes pennest steken?! Aan de Stich ting Studenten Huisvesting zouden we vanwege bovengenoemde drie punten willen vragen en eisen 1. verhuurt u nu de helft van het flat aan de werkende Jongeren. Trek niemand voor vanwege zijn geloof, huidskleur of nationaliteit, dus ook niet vanwege zijn beroep. Laat al Uw huurders (beide helften) dezelf de gesubsidieerde huurprijs betalen. Ook u bent opgericht tegen de uit buiters en kamertjesmelkers maakt u dat dan waar!! Zowel de onrechtvaardigheid Jegens onze wer kende jongeren, als de bron van problemen door- het andere levens ritme wordt dan hier alvast groten deels opgelost. De ervaring in kleine re huizen leert dat men zich bij ge mengde bewoning eerder aan elkaar (dus ook aan de wijk) aanpast, om dat het ontstaan van problemen veel eerder wordt aangevoeld. De kans bestaat dat dit ook waar is in gro ter verband. 2. Aksepteert U geen huurders met auto's. Uiteraard heeft 1 of 2% hem toch, maar dit handjevol overtreders veroorzaakt lang niet zo'n groot pro bleem. als Je krijgt wanneer iedere huurder een autoprobleem met zich mee mag nemen. Begrijpt u nu toch dat deze vragen voor ons noodzake lijk zijn. Daarom noemden wij ze eisen. Trouwens zal het uitvoeren van beide eisen Uw slechte naam bij de bevolking, zeker voor onze wijk een aardig stuk verbeteren. Buurtvereniging Maredorp-Oost A. L. BOSSEN SEKR. Oude Rijn 100,

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3