Schouwburg en Mare in raad Progressief Zoeterwoude: binding met basis PPR-Leiden: meer actie Vanavond aan de orde? Botsing op Haagweg: Leidse zwaar gewond Gevaar bij stoplicht T PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 5 NOVEMBEI ZOETERWOUDE „Het grote idee", dat achter de oprichting van „Progressief Zoeterwoude" staat, is de binding van een politieke party met de achterban. „Het mankement dat de huidige politieke partijen in Zoeterwoude hebben, is het gebrek aan binding met de basis. Dat wil len wy overbruggen", zegt Arn. C. Aerts. hoofdonderwijzer in Zoeter woude, mede-initiatiefnemer en voor lopig voorzitter van het dagelijks bestuur van de onlangs opgerichte partij. Politieke aanhangers van de PvdA. de PPR, D'66. PSP én CPN zyn verenigd of kunnen zich nog verenigen in de jonge groepering die volgend jaar aan de gemeente raadsverkiezingen gaat meedoen. De reden voor de oprichting die eens te meer aantoont dat het politieke leven in Zoeterwoude danig in be weging is (zie VVD en de samen werking van KVP en PCC) is al eens neergeschreven; de voorzitter werkt het verder uit. In Zoeterwoude stemden vorig Jaar tijdens de Kamerverkiezingen 800 mensen op een van die vijf partyen. „Die mensen zijn op geen enkele dui delijke wijze in de Zoeterwoudse ge meenteraad vertegenwoordigd". Aerts: „Wat is de samenstelling van de huidige gemeenteraad? Er zijn zeven KVP-ers, een man van Nieuw Gemeentebelangen, die geen duidelijke koers heeft en er is een Vrye Lijst en een PCC. De PCC is een protestantse party, wat de KVP is, is duidelijk en dan is er nog de Vrije Lyst. Daar zitten wij al een tijd tegen aan te hikken. Een dubieus geval. Er zit een aantal duidelijke liberalen in. Dat bleek wel uit de brief over de oprichting van de WD. Eén van de mensen van die Vrije Lijst (Van Diemen) staat daarbij, maar daarin zit ook een man die in onze richting denkt: Cees Straver". Na contact met die gelijkgestemde geest, werden de plannen voor „Pro gressief Zoeterwoude" waarach ter nu als zo'n 50 man staat, uitge werkt door een groepje van twaalf mensen die elkaar gevonden hadden in de bestaande werkgroep Vrede. Die groep had in drie jaar met aller lei activiteiten gepoogd de mentali teit in Zoeterwoude te veranderen, maar was daarin niet geslaagd. De conclusie lag voor de hand: een stem in het gemeentebeleid zou de men taliteitsverandering meer kunnen stimuleren. Aerts: „In de drie Jaar dat de werkgroep Vrede functio neerde (met o.a. het organiseren van kerst-inns en vredesweken) werden toch niet alle mensen bereikt, die we wilden bereiken. Wij zagen ook niet zo erg dat we na drie Jaar ef fect hadden gesorteerd. Toen bleek dat we op die toer niet verder kon den gaan, zijn we erover gaan pra ten hoe we het dan wel moesten doen. De enige instantie waar we een duidelijke stem kunnen laten horen is de gemeenteraad". Met in de hand de eerder gemelde cijfers van die 800 stemmen en de weerslag daarvan in de gemeenteraad, werd eind maart contact gezocht met Straver, met de vraag: „Wat doen we hieraan?". De gedachte die leidde tot de op richting van Progressief Zoeterwou de, dat ook de Hoge Rijndijk „nader" tot het dorp wil brengen, was: „Stel je eens voor dat die 800 mensen weer hetzelfde stemmen volgend jaar. Dat betekent drie zetels in de gemeente raad, op een totaal van 13. Wat wil len we daarmee doen? Ons plan is drie werkgroepen te organiseren. We hebben een voorlopige samenstelling gemaakt. We nemen een groep fi nanciën, we nemen een groep sport zaken, culturele zaken en onderwijs en een afdeling van planologie, wo ningbouw en openbare werken. Die werkgroepen worden rondom elk raadslid gezet. Dat is het principe". De nieuwe partij die uit zal gaan van Keerpunt '72, het regeerakkoord van D'66, PPR en PvdA ("De strekking van de mentaliteit van dat stuk is de onze") acht het werken met die groe pen rond het raadslid ideaal. Idealer althans dan wat er nu gebeurt in de gemeenteraad. Aerts: "Na de laatste gemeenteraadsverkiezingen, gingen de gekozen mensen op him stoelen zitten en zijn ontzettend hun best gaan doen. Ze hebben vrije tijd er aan besteed. Maar doordat ze drukke werkkringen hebben denk daarbij alleen maar aan het verloop binnen de KVP, waarvan intussen de hele ploeg al bijna is ingewisseld zijn ze niet in staat datgene te doen, wat ze als gemeenteraadslid eigenlijk ver plicht zijn. Dan is de oplossing: de werkgroep, de achterban. Ideaal is uiteraard om nog lager te zakken, om je helemaal bij de basis te vervoegen om te wagen wat daar aan de hand is. Dat zou teveel tijd vragen van die ene man en ook daarvoor is die werk groep. Neem die werkgroep planolo gie. Die werkgroep bereid de stukken voor die bij het raadslid terecht ko men. Bijvoorbeeld: een Utrechtse fa briek wil een vestiging aan de Hoge Rijndijk. De bewoners van de Hoge Rijndijk zyn bang dat dat een chemi sche fabriek is, bang voor luchtjes, bang voor waterverontreiniging. Dan moet zo'n raadslid naar Utrecht gaan om met de fabrieksdirecteur te gaan praten. Hij moet gaan kijken wat die man naar Zoeterwoude wil brengen. Als dat aanwagen zijn van tien fa brieken dan is het een duidelijke zaak dat dat ene raadslid dat niet kan doen. Die werkgroep kan het wel. ter nu al zo'n 50 man staat, uitge- grootte van tien, twaalf mensen die in elke werkgroep zitten. Mensen die hard willen werken aan een zaak die niet alleen voor hen is, maar die juist voor Zoeterwoude is. Die juist voor een stuk toekomst is. Een toe komst die misschien alleen maar is weggelegd voor hun kinderen en waar wy alleen nog maar een beetje naar mogen kijken. Ik ben zelf in het on derwijs werkzaam en ik bied vaak mijn excuus aan die kinderen voor de wereld waarin zij leven. Dat is de wereld die de grote mensen voor hen hebben klaargestoomd. Begin daar aan te werken. Het is van het groot ste belang dat er wat met dat onder wijs gebeurd. Ik vind, dat als je in de gemeenteraad zit, dan moet je niet voor je eigen belang of voor een ont stellend klein belangetje van anderen alleen opkomen. Dan moet je verder kyken. Ook bijvoorbeeld naar wat in Westeinde I is gebeurd. Het volprop pen met 500 huizen, mag gewoon niet meer gebeuren in Westeinde II en III. Dat mag niet voor de mensen die er moeten gaan wonen. En wie moe ten er gaan wonen? Het plan is op gesteld met cijfers van 40-40-20. Veer tig woningwet, veertig premie, twin tig vrije sector. Dat betekent 60 pro cent mensen van buiten Zoeterwoude (de premie en de vrije sector). Dan vinden wij dat er duidelijk een prio riteit gesteld moet worden voor de 350 Zoeterwoudenaren die nog naar een woning zoeken. Wij gunnen de mensen van buiten Zoeterwoude wel een eigen stuk leven, maar die cijfers moeten in onze ogen veranderen. Dat zou zo'n werkgroep woningbouw kun nen doen". Waarmee in ieder geval in dit ver haal herhaaldelijk aan de "basis" is teruggekeerd. LEIDEN Het is de vraag of er vanavond na het punt over de beleidsvoorbereiding in de raadsvergadering nog tijd overschiet voor enkele andere „hoog op de agenda" geno teerde punten. Urgent is het voorstel tot aanbesteding van de verbouwing van het v.m. Carmelitessenklooster en de verbouwing en restauratie van de schouwburg aan de Oude Vest. Van rijkswege worden fianciële maatregelen getroffen, waardoor met <le uitvoering als één project kan worden begonnen. Het is een inves teringssubsidie in liet kader van mo numentenzorg e werkgelegenheid, aan, dat het voor rekening van de gemeente kamende deel ten laste komt van de reserve voor de uitvoe ring van kapitaalswerken. Vóór 1 fe bruari moet met het werk warden begonnen. De bouwcommissie heeft een onder zoek ingesteld, waarbij vyf Leidse en drie niet-Leidse aannemingsbedrij ven waren betrokken. De keuze zou belangrijkste luiden De gemeente stadsontwikkeling volgens haai- met de voldangen-feiten-strategie. aanvullende Tot nog toe was het parkeerpro bleem voor de bewoners tamelijk ge ring. Nu is parkeren voor die bewo ners wel een probleem gemaakt dooi de onttrekking van 10 parkeerplaat sen tussen de Clarensteeg en de Haarlemmerstraat. Op de Lange Mare mogen immers ook anderen dan bewoners hun auto parkeern. De Clarensteeg- en Jan Vossensteeg- bewoners mogen hun auto eigenlijk niet in hun straten parkeren, omdat puniten uit de brief vallen als men bovenstaande bij de besluitvorming zou betrekken, heeft vooral de afdeling men de tyd van „inspraak" vroeg ge- verkeer werkt kozentwee jaar geleden ls inder- het specialistische werk moeten val len op H. J. Jumiems N.V. uit Uitrecht B. en W. stellen als voorwaarde, da bedrijven uit de Leidse regio als on deraannemers aan de werkzaamhe den deelnemen. W. vanwege deze te smal zijn. Een vervangings- Mare Minder urgent, omdat 't werk al is voltooid, is 't punt Lange Mare. Hier over staakten 14 dagen geleden de stemmen. De bewoners hebben actie gevoerd en hebben wensen op tafel gelegd bij een aantal raadsleden. Ge vraagd wordt parkeerplaatsen te ma ken voor kortparkeren aan de kerk- zijde. Deze plaatsen zouden en 's nachts door bewoners moeten worden gebruikt-. Het trottoir mogelijkheid, bv. aan de Mirakelsteeg maken alléén voor voornoemde bewoners, wordt niet geboden, vandaar dat overtre dingen van het parkeerverbod door bezoekers en soms door bewoners steeds maar niet te bestrijden zijn. Volgens de nota bouwstenen „moet" er een plein komen aan de Jan Vos sensteeg, die 'n echte middenstands- trekker moet worden. Zodoende wordt de parkeerbehoef-te van de bezoekers aan die middenstands trekker die aan de Mare en de Jan Vossensteeg en Clarensteeg vanzelf gestuurd naar de „wens" naar die avonds parkeergarage. Uiteraard moet die „wens" by de omliggende bewoners het eerst ontstaan men moet daad met raadsleden gepraat c Voetgangersnota, waarin gerept wordt over de Mare; en er is even eens met de „bewoners overlegd", (volgens de uitnodiging) op vrijdag 3 september '71 vanaf 20 uur in het Anthonius Clubhuis. De bewoners/ winkeliers van de Haarlmmerstraat waren er in grote getalen aanwezig en de twee enige niet-winkelier-be- woners waren een mynheer die op de Mare woont en ik. Verder waren Willem van Rooyen er en de pers. Een slechte opkomst dus der de genodigden had toen kunnen vermoeden wat er allemaal achter zat? De hele avond werd trouwens gedomineerd door de kwestie afslui ting van de Haarlemmerstraat. Behalve het „goed" kiezen van de besluitvormingstijd, moet zo'n pro gramma uiteraard gepaard gaan met iets was sympathiek overkomt by de voetgangers «beschermers)breed trottoir, net als destijds bij de Nieu- Beestenmarkt. de oude breedte moeten worden te- nijpend tekort gaan voelen ruggebracht. De bewoners willen factor verzet door de omwonenden voorts de rijrichting (van de bus) alvast uit de wereld te helpen, veranderd zien. Ze willen geen brom- Eerst is dus gewerkt aan het niet- fietsklemmen op de plaats van het oplossen van het parkeerprobleem perk langs de Hartebrugkerk. aan de Jan Vossensteeg en Claren- De buurtvereniging Maredorp-oost steeg en nu schept men het probleem bemoeit zich ook met deze zaak in aan de Mare. de vorm van een brief van secreta- Omdat het strategische onderdeel resse Lidie Bossen aan de raad. De de Mare allemaal in het water zou ■en LEIDEN Eindstanden De Vrin- de denclub: Vitesse: 1. J. Gijsman 1008-95 pnt, 2. W. Vijlbrief 1002-71 pnt. 3. J. v. Seggelen 943-38 pnt. Totaal oude duiven :1 J. Gijsman 1374-59 pnt, 2. J. v. Seggelen 1171-76 pnt, 3. Comb. Veilbrief 1114-49 pnt. Navluchten: 1. J. Gijsman 609-90 pnt, 2. W. Vijlbrief 586-98 pnt. 3. H. Blouw 570-35 pnt. Fond: 1. Gebr. v.d. Voorn 376-12 pnt, 2. J. Gijsman 365-64 pnt, 3. N. Nievaart 287-79 pnt. Jonge duiven: 1. W. Vijlbrief 899- 31 pnt, 2. Comb. Veilbrief 786-23 pnt, Seggelen 774-90 pnt. OEGSTGEEST Er bestond zaterdagochtend grote belang stelling, ook van de zijde van de buurtbewoners, voor de ont hulling van het beeldhouwwerk van Hans Bayens, voorstel lend een tuinder, leunend op zijn 'schoffel, in gedachten uitkijkend op de velden. Het is bedoeld als herinnering aan de tuindersdie op de gronden in die omgeving hebben gewerkt. Wethouder Thorn bedankte het bestuur van de zooningbouzo- vereniging "Buitenlust" voor het afstaan van het bestuurshuis waar genodigden bijeengekomen waren, o.a. de beeldhouwer en zijn echtgenote, vele raadsmensen, loco-burgemeester v. d. Voet (burgemeester Van Eysinga is met vakantie) en bestuur ders van Buitenlust. Nadat destijds de omgeving zoas verkend met de heer Bayens was besloten aan de Rïjnzichtweg in de bocht naar Rijnsburg het beeld een plaats te geven. Wet houder Thorn verklaarde dat de kunstcommissie uitermate was ingenomen met het kunstioerk. Twee kinderen uit de buurt nl. Henny Stravers en Leendert Amersfoort onthulden het beeld en kregen later van de wethouder elk een fraaie poster. Mej. Vogel, de volgens zoethouder Thorn zo gezoaar- deerde adviseuse van de kunstcommissie overhandigde op verzoek van de zoethouder een handboeket aan mevr. Bayens. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Een 22-Jarige inwoon ster van Leiden is vrijdagavond op de Haagweg door een motorrijder aangereden. Zij liep schedelletsel op. In zorgwekkende toestand werd zij overgebracht naar het Elisabethzie- kenhuis. De motorrijder, een 19-Ja- rige Leidenaar. brak een sleutel been. De vrouw wilde met de fiets de Haagweg oversteken om de Chur- chilllaan in te rijden. Zij verkeerde in de veronderstelling dat de auto's die haar over de Haagweg naderden ver genoeg van haar verwijderd wa ren. Op het moment dat zij overstak werden de auto's echter door de zeer snel rijdende motorrijder gepasseerd en een botsing was onvermijdelijk. De vrouw werd enkele meters door de motor meegesleurd, haar fiets be landde enkele tientallen meters ver derop in de middenberm. De motor rijder schoot zo'n 45 meter door en de Kippebrug. Zij verzuimde echter voorrang te verlenen aan de auto bus. Met een zware hersenschudding werd zij overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis. LEIDEN In het verpleeghuis "St. Elisabeth Gasthuishof" slaag den voor het diploma "Ziekenver zorgende" de zusters C. C. Kalkho- ven, M. H. Cornelisse, T. J. Konsta pel, M. J. G. v. Noort, M. J. M. E. Verheugd, A. v. 't Wout. Burgerlijke stand van Leiden wen en H. M. van der Klelj; Lars F., zn- van T. F. Iversen en I. Fredberg; Nicolaas D„ zn. van D. de Boer en A. M. van der MeU; Elisabeth, dr. van C. LEIDEN In een ledenvergade ring van de Leidse PPR i over de vraag hoe de PPR meer dan tot dusver als actiegroep kan optre den. In dat verband kwam de suggestie van het bestuur ter sprake om de contacten met de bevolking te ver sterken door bijvoorbeeld op zater dagen met een standje op een druk punt in de binnenstad te gaan staan. Sommige leden bleken voorstander gadering wais unaniem Generaal: 1. W. Vijlbrief 2583-36 te zijn vain een meer directe benode- dat de linkse partijn pnt, 2. J. Gijsman 2531-76 pnt, 3. ring van de inwoners van de Leidse Comb. Vijlbrief 2462-18 pnt, 4. J. v. wijken. Men wil voorkomen dat de Seggelen 2434-68 pnt, 5. T. Gijsman mensen steeds maar geconfronteerd 2208-86 pnt. worden met beslissingen die buiten dat hen om genomen zijn en die niet gepraat meer teruggedraaid worden: het as falteren van wegen, het bouwen van kantoorflats, enzovoort. Besloten werd dat in principe beide benaderingswijzen gevolgd zullen worden. Ook de samenwerkingsbesprekingen tussen de politieke partijen met be trekking tot de gemeenteraadsverkie zingen kwamen aan de orde. De ver mening van de 37 zetels) hiervoor vol doende is; dat PvdA, PPR, PSP en D'66 be sprekingen moeten voeren om het eens te worden over een kernpro gramma en eventuele wethouders kandidaten. Voorstellen met betrekking tot deze punten worden aan de andere par tijen voorgelegd. als de meerderheid halen, gewone meerderheid bleef gewond naast zyn motor op de Brian P.. rijbaan liggen. Op de Aalmarkt is gistermiddag 'n 15-Jarig meisje door een autobus van de NZH aangereden. Het meis je kwam uit de Vrouwensteeg en wilde de Aalmarkt oversteken naar der Zouwen; Prisca. dr. van G. Tlerolf en A. V. den Dubbelden: Cornelia E., dr. van P. J. van Huls en J C. Lödel. ONDERTROUWD: H. Koldennof en A. J. Lamboo; D. de Koninklijk brons LEIDEN WASSENAAR Bur- geeester Vis van Leiden heeft za- terdag ten huize van de Jubilaris de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitge reikt aan W. Regeer, die 40 Jaar in dienst is van Menken-Landbouw in Wassenaar. i J. B. Michel; V. J. M. de Goel.t; B. F. M. Kruse Stolk; H. Roest en C. H. C. M. Corne lisse; A. A. S. Ten Kate en W. Vroon; G. Beij en Y. R. van Alphen; L. Snoe- ker en M. J. C. Zwienink; A. Chrispijn A. M. A. A. Paardekooper; G. W. J. i J. Bell; W. F. Fallaux A. M. Platteel; W. LEIDEN De directeur van Ge- wethouders moeten mesntewerken heeft besteed het maken vain circa 2800 m' onderheide rioleringen, circa 220 m' onderheide duikerleidingen en circa 3200 m' wa tergangen in de Meremwyk. Hoogste insohirijfster was Aannemingsmaat schappij D. de Rooy b.v. uit Haarlem voor f. 2.640.000,-. op één na laagste Hollandsche Wegenbouw Zanen b.v,. uit Heemstede voor f. 2.384.000,- en laagste B.v. aannemingsbedrijf Wal- laard uit Noordieloos voor f. 2.120.000,- nit en S. Woltlng. OVERLEDEN: Herbert (51 Jr). man; R. D. Hout- LEIDEN De kinderen, die hebben deelgenomen aan de voorleeszoedstrijd, zijn zaterdagmiddag getrakteerd op een poppenkastvoorstelling in het Leidse Volkshuis. (Foto Jan Rolvast; HENGEL 7 SPORT" J LEIDEN Zaalberg viste zijn 5e wedstrijd, noodgedwongen door de autoloze zondag in de Vliet. Uitslag 1. J. Minke 34 st. 1380 gr., 2. G. P. v.d. Vaart 19 st. 1250 gr., 3. M. Bron- meijer 20 st. 1100 gr., 4. A. Bron mei jer 13 st. 1020 gr., 5. N. Gressi 18 st. 1050 gr., 6. J. Philips 15 st. 950 gr., 7. Ph. Holswilder 16 st. 870 gr., 8. G. Holswilder 14 st. 860 gr., 9. G. Iter- son 10 st., 600 gr., 10. R. Hop 9 st. 430 gr. De Gulden Voorn viste zondag haar 9e wedstrijd in bootjes in de Zijl: De eerste 10 waren; 1. H. v. Houten 34 st. 3790 gr., 2. H. v. Aphen Jr. 15 st. 1910 gr.. 3. H. Schouten 9 st. 1840 gr., 4. S. Wij nand 12 st. 1800 gr.. 5. J. v.d. Meij 11 st. 1500 gr., 6. F. Smits 11 st. 1320 kg, 7. G. Harland 9 st. 1230 kg, 8. H. v. Alphen Sr. 6 st. 1040 kg, 9. B. Ba- velaar 5 st. 770 kg, 10. W. Lardie 2 «t. 420 kg. Mnandag Stadhuis Leiden, vergaderlij meenteraad 7.30 nam. idem. vergadering verkeerscd sie. 4 uur nam. idem. vergadering commissie bedrijven. 4 uur nam. Antoniusclubhuis Leiden, leerli genavond piano-en orgelhand Earning, 8 uur nam. Gespreksavonden schap. Di. 8.1 ZOETERWOUDE De betreffen de diienist van Rijkswaterstaat, dis trict Alphen, observeert de werking van de stoplichten bij het viaduct aan de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk Dat is het gevolg van een in Zoeter woude herhaaldelyk gesignaleerd ge vaarlijk probleem, dat is gerezen sinds de stoplichten daar zijn geïn stalleerd. Personeel van de dienst ge meentewerken, maar ook een aantal bewoners van de Hoge Ryndyk on derkenden dat gevaar van de stop lichten waarmee men op zichzelf ge lukkig is. Maar volgens de bewoners van de Hoge Ryn'dyk, zyn de stop lichten (daar neergezet juist om de gevaarlyke situatie voor de fietsers op dat punit zoveel mogelijk op te heffen) extra gevaarlijk voor die fiet sers. De 2 opvolgende lichten bij de oprit naar Rotterdam en de afrit van Amsterdam en de afstelling daarvan (is het ene licht groen, dan staalt het volgende net op rood) zyn vooral voor jeugdige fietser aanleiding om geen drie minuten te gaan staan wachten, maar om nog snel even door het rode licht -te schieten. Met alle gevolgen van dien. De dienst van Rijkswaterstaat onderkent dat pro bleem. Op het gecompliceerde kruis punt is echter moeilijk een oplossing te vinden. Meer speling geven aan fietsers en bromfietsers, zou beteke nen: langere wach tijden voor het andere verkeer met enorme file-vor ming als gevolg. En de speling die er inzat is er uitgehaald ten behoe ve van de voetgangers, een nog meer kwetsbare groep. Die complicaties maken het moeilijk een oplossing te vinden hoewel het probleem extra in de gaten wordt gehouden. Het lijkt zo makkelijk gewoon niet door rood licht rijden. Maar de techniek is niet volmaakt en de mens blijft het grootste probleem. laan 11. Oegstgeest, vrij. 8.15 i Fred. Hendrikplantsoen 25. Leide Vogelasiel Anna Paulownastraat 1 Gewond-a- en uitgeputte voi 34687 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeej Kindercentra Lelden Haarlej straat 73b (telefoon 30360). Ge di., en vr. 9.30—12 uur v.m.. •24 uur nam. Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw 1 di. 10.30—11.30 uur voo- muziek, do. werkgroep werkende jongeren, dag. Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging voor weduwnaars. Telefoon Leid Koordstudio Centrum trekkingen - ontmoetinsruimté i 60 jarigen. Oude Rijn 88. ïE 23 uur. Zaterdag gesloten, zondi 15 tot ca. 18 uur. Tevens aa voor lichamelijk gehandicapten. Apotheken Leiden De avond en dienst van de apotheken in de Leiden wordt deze week waai1 men door Driesum, Leiden, theek Voorschoten, Van Smallenbrug, Leiderdorp. KWJ-Leiden Beweging van Havenplein 3, tel 2113' Wetswinkeltje Zevensprong Dienstencentrum Noordelndpleln 2b, cel, 40' mene Informatie dagelijks Moeders voor moeders Actie "Moaders voor moede gaven zuster E. Janssen-Nte Hofdijck 32 Oegstgeest. E3652 Humanitas Dienstverlening Humanitas, 21458 SOS-dienst SOS-Teiefonische Hulpdienst 101710J-25202 Voor allen die In lijkheden nd vrijdag i i het maandag acht Release Hulpverleningsdienst Release, we Rijn 20a. tel 24555 Ma i t uitzondering Architecten Architecten-informatiecentrum r land. Op werkdagen telefonisch 1 baar onder 26385. Zitting i dagavond van 7.30 tot 9.30 Leids Volkshuis. Apothekersdljk Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp beiaarden durig zieken en gezinsve 9—10 49441 (maandag kerkelijke opleidingsschool vc zinsverzorging Rltnsburgerweg LEIDSCH DAGBLAk! DAGBLAD VOOR LEIDER51* EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel I - Leid( ve Telefoon directie en adminis tie 01710-25041 p Postbus 54 - Giro 5705S Telefoon redactie 01710-2150 jer^ Hoofdredacteur Han Muidei i, Maandabonnement Kwartaalabonnement fJwar Per post Losse (jke Abonnementsgelden bij betaling te voldoen Bij auto Nabezorging tot 20.00 Zaterdag tot 18 00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadsed ^"c Benthuizen Leiden L Oegstgeest Vourschotp rel 017151ST) M half :n lu» w 2894 ver sni or« 'smo tel 01 güi fl„ Iu 1 bi Itstraa'

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2