Incident: olie op het vuur van UVS Veel ruimte voor Roodenbur LFC toont pas na rust karakter: Lugdunum ook in Poeldijk schotloos Duel tegen VUC krijgt juiste uitslag: 1-1 UVS-jeugd ivin[ l ROODENBUj REGIONALE' ONGELUKK Nastase betaalt boete toch nog Gouda-trainer: Na rust lieten we ons inpakken9 Aanwinst Roodenbii> MAANDAG 5 NOVEMBE SPORT POELDIJK De schotloosheid waar de aanvalslinie van Lug dunum mee kampt trad in het duel tegen Verburch weer eens pijnlijk aan het licht. De Leide- naars waren in Poeldijk echt niet de minderen van hun tegen standers, maar ze konden in aanvallend opzicht absoluut geen vuist maken. Waardoor een wat ongelukkig opgelopen 1-0 achterstand niet meer ongedaan kon worden gemaakt. In de beginfase had Lugdu num het overigens niet gemak kelijk. Verburch ging agressief van start en dat leverde al na twee minuten een gevaarlij ke kopbal van Van Staveren op. Tot opluchting van de Leide- naars belandde de bal echter op de paal. Spoedig bleek evenwel dat de thuisclub ook Leo Redel goed spel nig raffinement in de voetbal bagage meetorste. Het simpele aanvalsspel, waarmee de Poel dijkers de Lugdunum-defensie, onder aanvoering van een goed spelende Leo Redel, tegemoet traden sorteerde geen enkel ef fect. Aan de andere kant kon het Lugdunum aanvalstrio Piet Werk, Jaap Schildhuijzen en Ri- nus van Es de verdediging van Verburch ook niet in moeilijkhe den brengen. Zonder noemens waardige momenten hobbelde het rommelige duel na het korte offensief van Verburch in de beginperiode naar het rustsig- naal toe. Na rust kwam er wat meer le ven in de brouwerij. De ploegen gingen er nu wat pittiger tegen aan en hoewel het spelpeil be paald geen hoog niveau bereik te viel er voor de toeschouwers toch wat meer te genieten. Maar de overheersende rollen werden ook in de tweede helft door de verdedigingen vertolkt. Verburch, waarschijnlijk in ziend dat er met combinaties tegen de Leidse defensie niet veel viel uit te richten, ging z'n heil in verre schoten zoeken. Eén van die schoten leverde zo waar succes op. Het was Poeldijker Theo Zui- dewijk die, toen de tweede helft zo'n twintig minuten op gang was, van circa 25 meter af stand zijn geluk eens beproefde. Lugdunum-doelman Gé Dub- beldeman verkeek zich lelijk op dit schot en dat betekende 1-0. Het doelpunt kon Lugdunum vooralsnog niet inspireren tot felle tegenacties. Op het mid denveld gingen Cees Vermond, Henk de Cler en Renzo Candido weliswaar wat aanvallender te werk maar dreiging ging er van hun acties nauwelijks uit. Een maal in de buurt van het doel gebied van Verburch gekomen bleef het optreden van de man nen van trainer Halkes door zichtig en dus ongevaarlijk. Aangezien de thuisclub allang blij was met de 1-0 stand en zich niet al te veel bekommerde om vergroting van de voor sprong ging de wedstrijd uit als de bekende kaars. Teun Hoek maker van de twee doelpunten legt aan voor een schot. Op de achter grond kijken Koos Bekooy en LEIDEN LFC's sterkste wa pen van dit ogenblik ("pressie- voetbal" plus een volledige inzet) werd gistermiddag door de jeugdploeg van trainer Kovacs pas na rust gehanteerd. Het re sultaat was opmerkelijk. Tegen stander Naaldwijk dat de eer ste helft met een makkelijke 01 voorsprong afsloot raakte danig onder de indruk en werd zowat 40 minuten de verdediging ingedrukt. Gevolg: een 2—1 over winning voor LFC. Nadat scheidsrechter Van Tour (die per bromfiets uit Krimpen aan de IJssel was gekomen als gevolg van u weet wel waarom) het treffen met een paar minu ten vertraging had laten begin nen hij kende achtereenvol gens zes voetballen af en pas bij de zevende wedstrijdbal liet hij het sein op groen zetten, ontspon zich een bijzonder matig potje voetbal. LFC voetbalde tamelijk mat en liet verdedigend heel wat steekjes vallen. Zo kon de ge vaarlijke linksbuiten Leo Dekker van Naaldwijk vrij naar doelman Sjaak Bouwmeester oprukken nadat Hennie Zee een lange pass onder zijn voeten door had laten glippen. Bouwmeester toonde zijn uitmuntende vorm en redde val lend. Kort daarna moest LFC 'n tegenvaller verwerken toen links achter Chris Gubler bij een sli ding erg ongelukkig op zijn hand terecht kwam. Met waarschijn lijk een gebroken middenhands- beentje moest Gubler naar het ziekenhuis vervoerd worden. John Verschoor werd als inval ler ingezet. Naaldwijk had kor» daarvoor al geprofiteerd van de onzekerheid, waarmee LFC be vangen leek. In de 26ste minuut stapte Theo van Seggelen in de fout, toen hij van een te grote afstand terugspeelde op doelman Sjoak Bouwmeester. Voordat de LFC-daolman bij de bal was had Leo Dekker zich al meester ge maakt van het leer- 0—1. Naald wijk zag één minuut voor rust af van een grotere voorsprong, toen Dik Hoogkamer een strafschop miste. (Toegekend nadat Bouw meester Leo Dekker onderuit had gehaald). Zoals gezegd in de tweede helft toonde LFC een an der gezicht. Het ging weliswaar soms wat ondoordacht, maar wel altijd met een enorme inzet en "vechtlust", die kenmerkend lijkt te worden voor het LFC van van daag. Nadat Teun Hoek uit een vrije trap met een effectvol schot de gelijkmaker had laten aante kenen (6st5e minuut), zorgde de "Lange" er in de 80ste minuut 1 ook nog voor dat de eindzege in Leiden bleef: 21. SIMON VAN MEIJGAARDEN Zondagamateurs Leo van der Zwet (Rypw.) 9; Hennie Zoet (Teyl.) en Paul Wetselaar (LDWS) 6; Peber van der Ploeg (Al phen) en George van Haasteren (v. Nispen) 5. Leo Holl (RCL) 9; Hennie van der Weerd (Lisser B.) 5. Pim van Wetten (Bern.) 12; Jan Oudshoorn (Unitas L.) 9; Wim Heijns (Kick '69) en Jaap van de Eijkel (KRV) 6; Leo van Goozen (MMO), Rinie van Veen (Meerb.) en Aat van Kampen (Bem.) 5. Peter de Graaf (Randst. Sp.) 7; Ge rard van der Poel (Lisse) 6; Johan van Beveren (Sleutels), Jan Vonde ling (Haz. B.) en Aat Keijzer (Rand stad Sport) 5. John van Velzen (UVS) 7; Fred Fi- lippo (UVS), Wil Henskens (UVS) en Peter van Houten (Roodenburg) 5. LEIDEN Grensrechters kunnen wel eens uit de anonimi teit van hun stille bestaan langs de zijlijn treden. Neem nou de heer Bonefaas, de lijnman bij het amateurduel UVSVUC (11). Als schakel in het arbitrale trio vestigde Bonefaas zo'n twintig minuten voor het einde van de tot dan toe glad ver lopen partij nadrukkelijk de aandacht op zich. Op de zondag waarop de automobilisten naar de pomp konden lopen, ving Bonefaas de belangstelling van de 1200 toen hij UVS-aan- voerder Jan Leget te kennen gaf dat hij de bal moest verleggen. keer van Jan Verver in de spits. Ver- Door ver mag dan geen topklasse hebben, p„,,l i r hij is bijna onvervangbaar vanwege Paul de 1 om be2lJn kwaliteiten. Hij is wel iswaar geen afmaker, maar wel een paniekzaaier in de defensie van de Leget, die op het punt stond een tegenpartij, een opponenten-binder. hoekschop te nemen en daartoe de Een man die UVS hard nodig had te- Verver, Lagendijk en v. d. Heijden, bal, zoals hij later zelf zei, "binnen gen het vanuit de verdediging optre- maar haalde de pauze in de Kikker- Het incident rond Jan Leget in beeld. Terwijl de UVS-aanvoerder uiterst links bij de bal staat, omringen UVS-ers arbiter Van Kessel. Van Vel sen (13) houdt Jan Verver vast, Balkhoven (2), duivt die speler ook al weg en Lagendijk, de scheidsrechter en grensrechter Bonefaas. voeren een discussie. (Foto Jan Holvast) derd. UVS had vervolgens heel wat te lijden van de weifelende mom en- de lijnen van het kwartcirkeltje dende VUC, dat altijd gokt op de polder onbeschadigd. De Hagenaars ten van een aantal verdedigers. VUC voor de cornervlag had gedeponeerd, snelheid van de spitsen Van Roon en die voor de 'rust maar sporadisch ge- kon meer initiatieven ontwikkelen moest dat voorwerp verplaatsen. Winkels. Toen die Winkels snel ge- vaarlijfc hadden kunnen worden, met als climax een doelpunt van in- Toen Leget aan de grensrechterlijke blesseerd uitviel en vervangen werd kregen daarna meer mogelijkheden, valièr Van Rultenburg, die in de 68e opdracht geen gehoor gaf, ontstond door Jan van Ruitenburg (die slechts Het leidde tot de kans van de dag minuut zijn enige goede daad ver een merkwaardig incident. Scheids- eenmaal van zich zou doen spreken) voor Van Roon (hij miste..), vlak na rechter Van Kessel snelde de hoek moest VUC het "diepe" patroon wij- in om Leget nog een paar keer te zigen. Het was merkbaar in de acties. richtte: 0-1. In de roerige slotfase dat VUC-doelman Van der Mark op moest eerst de Haagse verdediger miraculeuze wijze de bal nog uit zijn Gerritzen nog op de lijn redden na wijzen op de volgens hem juiste plek. VUC raakte sneller in paniek, kroop doel had geslagen, nadat aanvoerder een kopbal van Henk Rol, voordat "En als een aanvoerder dat dan na ook een paar maal door het oog van De Graef dat door Lagendijk verzon- een volkomen terechte opdracht van een erg kleine naald bij kansen voor den object van richting had veran- de grensrechter - nog niet doet, wordt i LEIDEN De drie "Leidsef nale jeugd-teams hebben ge verdeeld gunstig weekeinde de rug. UVS won weliswai 30 van CVV, maar leverdel matig werkstuk af, Quick BoL speelde uit tegen GDS eel (11) en Roodenburg werl Sparta nog iets vaster op dep plaats gedrukt30. UVS—CVV 3—0 (1—0) zege behaald. Zeven minute rust opende Fred Filippo de pas na een half uur spelen tweede helft werd het ver goed voor de dag komende finitief op afstand gezet. EL genomen uitbal van John vf sen bereikte Bert Kort (2— twee minuten voor tijd was Onderwater die fraai uita 3—0. GDS—Quick Boys 1—1 (1 Ook de Katwijkers kwamen dag niet zo goed uit de verf. I GDS de kans Quick Boys vei een punt af te snoepen. Dejl club nam in de 30ste minuut - ding een fout van de laafe Ad Haasnoot werd attentf, straft maar nog voor schoot Jaap Hoek uit een de partijen weer in evenwicht SpartaRoodenburg 30 In de wedstrijd tegen het voorlaatste plaats staande S]q sar, die (77e min) een strafschop be- Roodenburg er opnieuw niet i; nutte, nadat middenvelder Bok de slaagd een puntje te verover p voor Hendrikse ingevallen Van Vel- Rotterdammers hadden in di|o sen had neergehaald. Tien minuten punten-duel" de zenuwen extra voetbal - terwijl er hooguit vijf minuten voor blessures kon zijn ge klokt - stimuleerden alleen de ge prikkelde stemming. In de hand ge werkt door het incident rond Leget, de grensrechter en de arbiter, die on gewild de olie op het vuur hadden ge worpen. En we moeten er toch al zo Daan Kooymans en Peter vi zuinig mee zijn ten. beter in bedwang. Joop de Boer slaagde er bij 20 niet in 'n strafschop te ren! Overigens speelde Roi toch wel een ongelukkig d tweemaal toe stond het hou treffer in de weg bij poginge 'e het een principiële kwestie", ver klaarde de arbiter later de officiële waarschuwing die hij Leget wegens "wangedrag" had gegeven. Tijdens het schrijven werd de arbi ter bestormd door UVS-ers die zich vervolgens geprikkeld in de stryd wierpen. UVS-VUC kreeg daardoor een roerig slot - met veel overtre dingen en veel blessures (o.a. van Frits v.d. Heijden, die met een ver draaide enkel moest worden wegge dragen) "Maar ik meende dat ik in mijn recht stond", zei Leget later. 'Tk meende dat de bal alleen maar binnen de lijnen hoefde te liggen: hij vond dat de bal midden in dat cirkel tje moest. Ik heb hem trouwens ver der niets toegevoegd, ik heb hem net jes behandeld. Maar hy legde het uit alsof hij zijn grensrechter in be scherming moest nemen." De waarschuwing bleef staan, het merkwaardige voorval ontsierde de verder faire partij die UVS en VUC hadden afgedraaid. Een duel dat meer spannend dan fraai was .UVS bleek zich te hebben opgepept aan de 1-1 van vorige week bij Unitas. De ploeg van de zwijgende trainer Van Schooten speelde met meer pressie en vooral met meer zorgvuldigheid dan de zo verrassend in de eerste klasse debuterende opponent. En de frontlinie van UVS heeft duidelijk aan kracht gewonnen met de terug- PARIJS Ilie Nastase heeft besloten alsnog de boete van 5000 gulden te betalen, die hem door de organisatie van tennisspelers (ATP) was opgelegd naar aanleiding van zijn weigering mee te doen aan de Wimbledonboycot. GOUDA Oefenmeester Rinus Smits van Roodenburg leek gistermiddag op de autoloze zondag een eigen trimprogramma af te werken. Terwijl zijn spelers het gerief van de bus op zochten, snelde Smits de dijk voor het Gouda-terrein op en af om de brommer van zijn vrouw "aan de praat" te krijgen. Op dat moment zal de trainer uit Nieuwerkerk aan de IJssel on getwijfeld de opmerkingen, die hij even tevoren had gemaakt ("zo'n zondag kweekt discipline") wel verfoeid hebben. Door Jan Preenen De brandstofvoorziening was voor een zwak startend, maar uiteindelijk knap met 1-1 finishend Roodenburg aanvankelijk ook niet best geregeld. Al in de achttiende minuut lieten de Gouwenaars hun tegenstanders naar hun pijpen dansen. Nadat Weerdenburg op de paaA had ge schoten leidde een misverstand tot de verrassend snelle doorbraak van Gouda. Roodenburg-doelman Peter Boom werd bij een hoge voorzet van Van Veenendaal gehinderd door Weerdenburg en bovendien in het nauw gebracht door zijn eigen, ner veuze, spelers. De wegspringende bal kon Gerrie Dement vervolgens simpel intikken: 1-0. Dat die score nog zo lang ongewijzigd bleef was niet helemaal terecht. Weliswaar wist de individueel sterke Clement, gesteund door Westra en de vorig seizoen nog bij de Bodegraafse vierdeklasser ESTO spelende Weer- Peter Dubbeldeman denbuirg. knap op balbezit te spelen, al te veel gevaar zouden die acties voorlopig niet opleveren. Daaren tegen b'rak het ongewoon snel tik kende Roodenburg enkele malen in telligent uit. Daartoe in de gelegen heid gesteld door de luchtigjes ver dedigende Goudse ploeg, die niet van mandekking wilde weten. De vrijheid die voor Roodenburg uit die tak- tiek voortvloeide, maakten Sam den Os en Peter Dubbeldeman bij vla gen weer ouderwets gevaarlij .k De Smits-équipa vergat de tik van CVV en werd geleidelijk aan brutaler. De wedstrijd, die slechts 1500 toeschou wers trok (Gouda—Xerxes was b.v. goed voor 4000 kijkers) gaf daardoor twee aanvallende ploegen te zien, waarvan Gouda kort na rust voor de beslissing leek te staan toen Maarten van Kooperen na een solo van Clement de scherp opgestelde Regeer fors van zich afwierp in het strafschopgebied. Scheidsrechter Fransen reageerde echter niet. Na afloop stelde Van Kooperen dan ook glunderend vast dat hij toch wel „mazzel" had gehad. Zijn nuchtere relaas: „Ik zag die speler aanlopen, zette me schrap en ving hem op". Roodenburg dat een steeds krachtiger greep op het mid denveld kreeg, vroeg zelf even later, i de persoon van Peter Dubbeldeman eveneens, tevergeefs om een straf schop. Na voorbereidend werk van Den Os en Verkuylen bleef Dubbel deman bewegingloos staan. „Geen wonder, ik werd aan mijn shirt vastgehouden. Ik kon geen stap meer LEIDEN Roodenburg hoopt binnen enkele weken op de steun te kunnen rekenen van de voor malige De Graafschap-speler George Pinas. De 22-jarige Pi nas, Surinamer van geboorte, is om studieredenen verhuisd van het oosten van het land naar Leiden. De overschrijvingspapie ren en een uittreksel uit het be volkingsregister zijn gestuurd naar de KNVB. Aan de hand van dat laatste document ver wacht Roodenburg te profiteren van de bepaling "dat spelers tij dens het seizoen overschrijving kunnen krijgen wanneer met de verhuizing een afstand dan vijftig kilometer is gem< Pinas speelde bij de Doetinc rt mers als amateur in het b-i Over zijn kwaliteiten zegt 'mburg-trainer Rinus t "Hij is technisch, spijkeï heeft een goede pass in de en kan vreselijk hard lopen °inas hoopt Roodenburg goede vervanger te hebben vonden voor Hans Hannaaï zelf vanwege zijn studie tijd meer heeft om te traint om die reden al twee wedsö in het eerste elftal heeft m missen. doen". De gelijkmaker viel toch. In de 22ste minuut, terwijl Gouda lang zaam aan steeds meer spelers voor het doel van Leen Bezem ging con centreren. Knap positiespel van Ver kuylen en Dubbeldeman en een so lo van Sam den Os vormden het in tro van de Leidse goal. Op de doellijn staande „legde" Den Os cie baü terug op Dubbeldeman. die tref zeker op de uiterste hoek van het doel richtte: 1-1. Tien minuten later leek Roodenburg zelfs op weg ..aar 1-2 toen Tisseur de opkomende Dub beldeman aanspeelde, die op zijn beurt Den Os in het spel wilde be trekken, ware het niet dat doelgebied ook nu tijdig „sch< de". Dat deed kort voor tijd collega Peter Boom, toen d een vrije trap van Weerden het „muurtje" van Roodeti1 de voeten van de vrijstaa j1 ment sprong. De voormal la star-speler stuitte echter o; Nu de 1-1 ongerept bleef s trainer Kuyterink van CW kritiek uit over zijn ploeg. J lfi hebben we in de afwerking In de tweede helft hebben laten inpakken". 9

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 12