Begroting Leiderdorp sïuit ditmaal niet «sn&ürriv Bewoners akkoord met plannen projectgroep BUS WEG UIT BOSCHGEEST IN „Dier-otheek" in Voorschoten agenda Reden: minder rijksuitkering Creatieve, ouders LEIDERDORP De gemeente Leiderdorp heeft het deze reis niet kunnen redden. B. en W. delen mee dat in afwijking van de vorige Jaren voor 1974 geen sluitende begro ting is op te maken. Er is een na delig saldo van f 260.000,-. De gemeen te ontvangt 5 ton minder door de fmaaitregefl „verfijning bevolkings- verloop". Dit is een onderdeel van de algemene rijksuitkering en tevens de belangrijkste oorzaak van het tekort. Doordat er in 1973 belangrijk min der woningen gebouwd zijn is het •vestigingsoverschot drastisch vermin derd. Het hebben van een vestigings overschot is bepalend voor het ont vangen van de verfijningsuitkering. Er zijn ook wat uitgaven die in 1974 nieuw zijn en die er in 1973 niet waren. De verkiezingen voor de pro vinciale staten en de gemeenteraad kosten b.i\ f 20.000,-. Ook moet er gerekend worden met hogere kosten voor de technische dienst ff 20.000,-) en voor de brandweer (f 15.000,-.). De provincie verleent niet langer subsidie meer voor het geneèskundig onderzoek van schoolkinderen, strop van f 10.000,-. De verbeteringen aan de oude Doesbrug waar momenteel hard aan gewerkt wordt; kost 15.000 gulden aan rente en aflossing. Om dat het rijk de vergoedingen te laag vaststelt zal de gemeente in 1974 f 40.000,- moeten uitkeren aan de bijzondere kleuterscholen. In het plan „Binnenhof" komt in 1974 een sportzaal gereed, die een nadelig ex- Burgerlijke stand van Leiden ploitatiesaldo zal opleveren van f 25.000,-. Burgemeester en wethou ders rekenen met een hogere uitgaaf van f 50.000,- in de sector onderwijs en subsidies voor kinderspeelzalen, Jeugdwerk, culturele- en sportver enigingen. Alles bij elkaar een portie van 2 ton aan nieuwe uitgaven. Een meevallertje staat daar tegenover: Het overdekt zwembad zal f 40.000,- minde rgaan kosten, doordat het rijk een subsidie heeft verleend in de bouwkosten. B. en W. hebben de gestegen uit gaven voor een deel kunnen opvan gen met een tariefsaanpassing van de plaatselijke belastingen. De ze aanpassing bedraagt over het al gemeen 10 pet. Burgemeester v. d. Have, wethouders Drent en Meer burg, en mevrouw wethouder Tichler zijn met zorg vervuld over de huidi ge financiële positie. Het zal ook moeilijk blijken om de inkomsten en uitgaven in de toekomst in evenwicht te houden. Gélukkig heeft men in het verleden reserves gevormd. De raad zal worden voorgesteld om het tekort van f 260.000.- daarmee te dekken. De begrotingsbehandeling wdrdt dit jaar maar in één avond behandeld en wel op maandag 17 de cember a.s. In Haver- en Gortbuurt De volkstuinen die moeten wijken voor de toekomstige Gooi- meerlaan naar de Merenwijk bieden een trieste aanblik. Aller- ivegen vliegt het iverk van jaren in luttele uren tegen de grond. De 'bewoner' van dit huisje deed het anders. Hij zette zijn huis je op twee grote balken, zette de schouders eronder en verschoof het pandje naar een veiliger plek. Jan Holvast kiekte het karwei. i Mourik en W. A. W. Oudshoorn en A. Calkhoven; H. C. Boot en I. S. Jansen; J. L. Nederlof en J. A. Rood; P. Korsulze en J. Lenten; J. Tijssen en M. M. Wassink; J. G. Overduln en C. J. M. Boonekamp; A. de Vink en S. M. A. Peper. Aan de katholieke universiteit te Nijmegen is geslaagd voor het doc toraal examen psychologie mevrouw F. M. v. d. Does-Arendsen Hein te LEIDEN Wat de bewoners van de Haver- en Gortbuurt betreft kan er nu echt goed begonnen worden met het opknappen van de wijk. De vr ijtalrijke aanwezige bewoners gin gen gisteravond op een buurtverga- dering zonder uitzondering in grote lijnen akkoord met een plan voor een begin van de grootscheepse op knapbeurt in de wijk, dat plan is op gesteld door een projectiegroep, be staande uit deskundigen van de ge meente, bewoners en een architect (van de Adviesraad voor de Binnen stad). Het plan zal nu in de raad behandeld moeten worden. Mocht' ook daar niet op bezwaren stuiten, dan zal het aan het ministerie van Volkshuisvesting gestuurd worden, waarvan niet alleen goedkeuring van het plan gevraagd zal worden, maar ook geld om het te kunnen uitvoeren. De bewoners kregen gisteravond door middel van dia's een indruk van wat er precies zal gaan gebeu ren als de plannen uitgevoerd wor den, en van hoe de buurt er daar door zal gaan uitzien. Heel in 't kort komt het erop neer, dat er eerst ze ven huizen van de Gemeentelijke Woningstichting zullen worden aangepakt, één in de Kraaierstraat en zes in de Gortestraat. Deze hui zen zullen als zg. wisselwoningen gaan fungeren, dwz. dat de mensen uit de huizen van de Gemeentelijke Woningstichting (later wellicht ook bewoners van particuliere wonin gen) er tijdens de opknapbeurt aan hun huis tijdelijk ondergebracht kunnen worden. De verbetering van deze huizen moet een aanzet worden voor algehele verbetering van de he le buurt. Er is voor deze zeven hui zen al een verbeteringsplan plus 'n begroting van de kosten. Wanneer ze klaar zijn zal men overigens een duidelijker beeld hebben van de kos ten en van wat er verder bij het re habilitatieproces komt kijken. Vervolgens zal men de zg. hekjes woningen van de Gemeentelijke Woningstichting gaan aanpakken. Een aantal daarvan (tenminste 5) zal voor alleenstaanden worden in gericht, de rest zal uit eengezinswo ningen gaan bestaan, die door ver heling van twee hulzen kunnen wor den verkregen. In een volgende fa se zal men huizen gaan aankopen en opknappen in de 2e Haverstraat en de 2e Gortestraat. Bovendien zal men dan gemeentewoningen aan de 4e Binnenvestgracht gaan verbete ren. Men wil voorts proberen ook de particuliere huiseigenaren aan te sporen om hun huizen te verbeteren. Óm dat te bereiken wil men dat de particuliere eigenaar meer steun krijgt bij het maken van verbete ringsplannen, en bij het verkrijgen van bouwvergunning en subsidies. Niet alleen de hulzen zelf, ook het uiterlijk van de wijk zal volgens de plannen drastisch verbeterd moeten worden. De projectgroep denkt daar bij aan sloop van de slechtste pak huizen van de gemeente en aankoop van andere pakhuizen door de ge meente, die eveneens tegen de grond gaan. De zo vrijkomende ruimte wil men o.m. benutten voor aanleg van tuinen en een pleintje. De projectgroep ziet het rehabili tatieplan als een wapen om aan de slag te kunnen. Daarnaast zal er 'n bestemmingsplan nodig zijn,- om ongewenste ontwikkelingen in de "telefoon 25260 Ontwikkeld Onze fotograaf Jan Holvast kreeg gisteren het volgende telefoontje „Meneer ik wil een foto in de krant. Wat moet ik doen Jan vertelde dat ze naar de krant moest bellen en even naar de stadsredactie moest vragen. Vroeg de mevrouw: "Krijg ik dan dominee Kret"? Goed, mevrouw belde naar de krant, kreeg een stadsredacteur aan de lijn en vroeg toen"Spreek ik met stadsontwikkeling"? Hoor eens even: stad klopt wel, maar ontwikkeling ho maar! Kuyper Op vragen van scheidend raadslid Kuyper inzake een overkapping op het Leidse station, die volgens hem door de NS al lang is toegezegd heb ben B. en W. geantwoord dat door de Spoorwegen een verzoek om bouwvergunning is ingediend voor eenvoudige overkappingen van elk van de beide perrons in de richting Haarlem, in aansluiting aan de be staande overkapping. Volgens dit plan zullen de nieuwe overkappin gen een lengte verkrijgen van plm. 110 meter, hetgeen betekent tot even voorbij het Rijnsburgerviaduct. Overigens moet gezegd en ge schreven dat Kuyper zijn vraag toe lichtte op een manier die ons doet denken aan het volgende vraagje: "Waar werkt U"? Antwoord: "In derdaad. ik ben 37". teiten. De Lois drive-in-dixieland- show krijgt voor het vervoer een eigen bus. Vast staat inmiddels dat van de groep plaatopnamen zullen worden gemaakt. Even schrijven naar Lois, Bad hoevedorp. Geen snoep Een nieuwe actie. "Geen snoep voeren", georganiseerd door de Ne derlandse vereniging voor mond- en tandhygiëne. In het kader van die actie tot steun aan ouders, die willen voorko men dat de tanden en kiezen van hun kind nog langer door allerlei snoepgevers worden belaagd, komen ook buttons en stickers beschikbaar, via tandartsen en schooltandverzor- ging. Ieders medewerking (óók die van winkeliers) is bijzonder wenselijk bij de bestrijding van tandplak, de kle verige substantie die in de mond achterblijft, telkens nadat er ge snoept is. Meer informatie bij het Ivoren Kruis, Hoogstraat 111 in Rotterdam. onder redactie van Paul Wolfswinkel zegt: „Het is wenselijk dat 's za terdags en 's zondags, op secundaire wegen voetgangers voorrang krijgen op fietsers en fietsers op automo bilisten". Jammer dat we het zondag niet optimaal kunnen uittestproberen. Alaaf Zaterdag 10 november wordt het eerste carnavalsfeest van „De Hutspotten" gehouden in het Anto- niusclubhuis aan de Mare. De installatie van de prins en de raad van elf staan centraal. Aan vang niet om acht uur of een andere „gewone" tijd. Neen, neen! Echte carnavalsvierders beginnen om elf minuten over tien. Ook 2 orkesten en 2 artiesten doen Diversen Tijdelijk Dixie Alle dixielandorkesten in het land worden in staat gesteld zich kandi daat te stellen. Nou weet u nog niks. Saez Vogels bv, de importeur van bekende spijkerbroeken. Lois, is van plan een eigen dixieland orkestje te formeren. Tussen twee weken gele den en Januari zal de groep worden geformeerd. Het ligt in de bedoeling \J 00110110 dat de band gratis zal spelen en daarmee de firma vertegenwoordigt m officiële gelegenheden en festivi- „Het de laatste Jaren in Nederland in zwang geraakte gebruik om op de verpakking van sommige merkarti kelen vrijwel permanent doorge- "f—[ollrTDr] streepte prijzen te vermelden met 1 daaronder een zogenaamd „tijdelijk" lagere prijs werkt in sterke mate remmend op het vormen van een Juist inzicht in de prijsontwikkeling en op prijsvergelijking door de con sument. De overheid dient derhalve zijn wetgeving zodanig te wijzigen dat deze concurrentievervalsende maatregelen van het bedrijfsleven voorkomen kunnen worden". Dat stelt meneer Van der Poort in zijn proefschrift dat hij aan de VU in Amsterdam maakte. m.m.v. Jan Holvast en Wim Wirtz buurt onmogelijk te maken. Voorlo pig echter wil de groep, en wil de buurt getuige de vergadering van gisteren, in afwachting van dat be stemmingsplan, vast aan de gang. Landbouwschap VOORSCHOTEN wil garantie olie levering glastuinbouw DEN HAAG (ANP) Het dage lijks bestuur van het Landbouwschap wil op korte termijn van de overheid vernemen of de glastuinbouw een garantie voor de olievoorziening kan krijgen. Het heeft daarom de minis ters van Landbouw en van Economi sche Zaken gevraagd om een onder houd op zeer korte termijn. Bij het streven naar beperking van het energieverbruik moet volgens het Landbouwschap gewezen worden op de bijzondere positie van de agrari sche sector. Uit een oogpunt van voedselvoorziening is het nodig dat het produktieproces in land- en tuin bouw voortgang vindt, want stagna tie zal ongetwijfeld leiden tot een prijsstijging van voedingsmiddelen. VOORSCHOTEN Met ingang van zondag raakt de Voorschotense wijk Bosohgeest het openbaar ver voer kwijt. Buslijn 45 zal de wijk Bosohgeest niet meer aan doen, vol gens de NZHVM wegens een te ge ring aanbod in de wijk. Het vervoersaanbod was voor de lijn 45 (LeidenVoor schotenWassenaar) niet groot, zo als deze lijn, die thans in oude vorm wordt opgeheven, nimmer veel klan ten kreeg met uitzondering van de zomermaanden. Het wegvallen van het openbaar vervoer in de wijk Boschgeest wordt echter minder op prijs gesteld door het verzorgingstehuis „Pro Senectu- te". Deze bejaarden waren vrijwel de enige klanten in de wijk van de NZHVM. openbaar vervoer in de nabijheid staat. De diohtsbijzijnde halte is Voorschoten-station of Papelaan en dat betekent altijd nog minstens 1 of 112 km. lopen. VOORSCHOTEN Er is een Dier-o-theek. Het is een uitleendienst die scholen kleine huisdieren in bruikleen kan geven. Op initiatief van de Voorschotense raad is contact gezocht met de ge meentelijke dienst voor School- en Kindertuinen in Den Haag, die goede ervaringen heeft met een Dier-o- theek. Gebruik makend van de erva ring van de Hagenaars, zullen nu ook in Voorschoten zowel de dieren, als de verzorgingsa d vlezen aan school 1 kunnen worden. Inmiddels is bij de algemene ge graafplaats Rosenburgh een natuur pad uitgezet. Bomen, struiken en planten zijn voorzien van .naam bordjes" en een gidsje geeft méér in formatie over plant en boom. Voor de lessen op scholen komt nu ook het tijdschrift .Natuur van de maand" beschikbaar. De dienst School- en Kindertuinen zal bovendien levend planbenmaiteriaal verzamelen, dat met speciale lessuggesties op school kan worden gebruikt. VRIJDAG 2 NOVEMBER 19' V rijdag Korevaarstraat 19 Leiden Plat Stadsgehoorzaal Leiden Marok ?nfeest. 8 uur nam. 't Parlement Leiden Ledenvergade ng Wandelkring Lelden, 8 uur nam. Rapenburg 100 Lelden Vergaderin 21.15 Zaterdag Burchtplein Antiekmarkt 9.3 De Vink, Dansen 9 uur nam. Danscentrum (Hoogl. Kerkgracht lansen 8 uur nam. Antonlus Clubhuis Ruilbeurs 10 v Korevaarstraat 19 Leiden Flat Lanclashow, 106 i Zondag Danscentrum (Hoogl. Kerkgracht Middelweg 190 Leiden, Lelds poj pentheater 2.30 uur nam. Artsen Leiden Tot zaterdagmorgen ij uur raadplege men de eigen huii arts, daarna tot zondagnacht 24 uil-/ uitsluitend voor spoedgevaleln diZ dokterstelefoon 22222. j1 Leiderdorp Dokter HenninfS Mauritssingel 166, tel. 33686. Oegstgeest Dokter Reterinj Terweeweg 152, tel. 50394. Voorschoten Warmond Dokter Lemper Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 025! —10140. W; Filmfeest in Stadsgehoorzaal voor de jeugd LEIDEN Aanstaande zondag wordt in de Stadsgehoorzaal 'n groot filmfeest voor de jeugd gehouden. In 4 voorstellingen (om 10.30, 12.45, 14.30 en 16.15 uur) zullen tekenfilms worden gedraaid (o.a. van Asfcerix), Laurel en Hardy-kluchten, 'n hoofd film („De jungle boy", de grootste avonturen van Tarzan), een film over de Spamky's en een "verrassing" film. Volgens de organisatoren de Nederlandse Jeugdcentraile met me dewerking van de grote uitgeverijen gaait niemand met lege handen najir huis; er is voor iedereen een verrassing (2 stripalbums naar keu ze). Bovendien kan er worden mee gedaan aan een Donald Duck striip- baekenwedstrijd, waarbij vele prijzen kunnen worden gewonnen. De toegangsprijs bedraagt (alles in begrepen) f 1,95. De kaartverkoop as morgen van 11 tot 3 uur en zondag ochtend van 9 tot 16.15 uur aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. Ouders en kinderen zijn welkom. LEIDEN De Openbare basis school „Gunningsöhool" heeft de jaarlijkse ouderavond gehouden. De ouders zijn creatief bezig geweest met o.a. bloemen plakken, knip pen, papierscheUren, boetseren, fles sen decoreren, muziek maken etc. etc. Dit alles gebeurde met veel en thousiasme. Van de door de ouders gemaakte werkstukken is de volgen de dag op school een tentoonstelling gehouden, waarbij de kinderen het werk van him ouders konden bewon deren. Er waren ruim 80 personen aanwezig. De school heeft hiermee maar weer eens bewezen dait het zeer wel mo- g°Jijk is de ouders jij et „cnool- werk te betrekken. Al met al kan de Gunningschool terugzien op een zeer geslaagde ouderavond. W ijkverpleging Leiden Zuster v.d. VooiJ, Wi terdreef 39, Voorschoten, tel. 64! en zuster v.d. Zeeuw, Stieltjesstrai 52, Leiden, tel. 21669. Oegstgeest Zuster L. d. Br ui ju Van Effendreef 27, Leiderdorp, t( 31463, bgg 54500. Voorschoten Warmond Wijkverpleging ter Graner, Herenweg 77, tel. 2150, Apotheken Leiden De avond en nachbi dienst van de apotheken in de regi Leiden wordt deze week waargeni men door Driesum, Leiden, Api theek Voorschoten, Van Beei Smallenbrug, Leiderdorp. Oegstgeest Tot zaterdag 19 Oegstgeester Apotheek, Wilhelmin 1 park 8. Koord Studio Centruc voor intermenselijke l trekkingen, Oude Rijn 88. Leidi (telefoon 44000). Geopend op wei KWJ-Leiden Beweging van werkende Havenplein 3. tel. 21139 en 46121 IL formatiecentrum voor werke ren. Dagelijks en ook woe donderdagavond geoDend Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau 6,a rechtskundige bijstand Adres Lp: *~"*hekersdi1k 33 Open'- do.. vril10—1 uui Zevensprong vril Dienstencentrum Noordelndplein 2b. tel 40483 mene informatie dagellik» van Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenmgs- en tnformatied gemeenschap Zuidwest Tel 6 33921 en 61944 Moeders voor moeders Actie "Moeders vooi moeders" Siven zuster E Janssen-Nlem ofdljck 32 Oegstgeest tel 0! 63652 Humanitas Dienstverlening Humalil """ht 84. Spreekuur maa--1 woensdag 9.3010.3 Nog even iets uit het jaarver slag van de Leidse politie. Door het bureau bijzondere wetten werden heel wat processen verbaal opge maakt. Ondermeer hiervoor: 1 x ter zake van tardieve (late) geboorte- aangifte. 1 terzake van de radio- luisterbeschikking en 13 terzake van diverse verordeningen. Wat dat dan ook moge zijn. Wist u dat er op de autoloze zon dag bustochten worden georgani seerd vanuit Katwijk naar Amster dam? Vindt u dat ook niet meer dan stuitend en idioot? Precies. Oh, wat zijn we weer lekker Hollands. In elk geval: veel plezier zonder vieze stank. Veel plezier bij het wandelen, het fietsen of het lezen. Wanneer kocht en las u voor het laatst een boek? Tot dinsdag. gracht 84. Spreekuur maandag 2— nam. woensdag 9.3010.30 voorn 21458 SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)-25202 Voor allen die ln lljkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot uur v.m doorlopend ln bet d.w.z. van vrijdag acht maandag acht r Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a. tel 24555 Ma t/m 8-10 u nam 2-5 uur nan dagmiddag Architecten Architecten-informatiecentrum Ri land. Op werkdagen telefonisch bere baar onder 26385. Zitting op do dagavond van 7.30 tot 9.30 uur 1 Lelds Volkshuis. Apothekersdijk Vogelasiel Anna Paulownastraat 15, L> Gewond»?, en uitgeputte vogel» e 34687 Onder toezicht van een deskundige heeft zoethouder Kret gistermiddag de eerste paal geslagen voor een groep luxueuze koopwoningen in de Merenwijk, die worden gebouwd door de B.V. Com- bibouw uit Leiden. (Toto Jan Holvast) LEIDSCH DAGBLAD DACBLAD VOOR LEIDEN lfa EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad BVl. Witte Singel 1 - LeideD H Postbus 64 Giro 67055 TelelooD redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Hap Muidei Maandabonnement Kwartaalsabonnement Per Post f 29,8S|- Losse nummers t 0.4(1 Abonnementsgelden of) vooruit(| betaling te voldoen BIJ auto tlscne overschrijving geeD ax olstraae- eD incassokosten Nabezorglng van 18 Zaterdag van 16.00 Telefoon 017l0-3Oi>U0 .00 - 20.00 uiker 18.00 u. zooi _Js troi

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2