Werken bij Hoogovens HOOGOVENS*.* ESTEL in uitvoerende bedrijfsfuncties bij de produktieafdelingen en hulpdiensten Mensen krijgen bij Hoogovens zoveel mogelijk het werk dat past bij hun capaciteitea En kansen om vooruit te komen, al of niet na een opleiding binnen het bedrijf.' De 23.000 Hoogovenaren werken in zeer uiteenlopende functies. In een serie van 5 advertenties vertellen wij u daar meer over. Speciaal over het werk in produktie- functies bij de hoogovens, in de staalfabrieken en walserijen, bij het transport en de uitgebreide technische onderhoudsdiensten. Hoogovens lijkt, van buitenaf bezien, één groot bedrijf. Bij een nadere verkenning ontdek je echter tal van fabrieken en installaties. Elk met een eigen karakter, elk met een apart soort opdrachten. In en rond die bedrijven kun je weer allerlei afdelingen en diensten onderscheiden. Praktisch zonder uitzondering werken mensen daar in kleine groepen samen. Bij hun taken maken zij gebruik van de modernste technische hulpmiddelen. Het werk wordt meestal in ploegendienst verricht. Enkele functies hebben wij hier bij de foto's nader omschreven. Juist omdat wij bij Hoogovens nogal veel waarde hechten aan vakkennis (èn aan vak cursussen) hebben wij ook gegevens over de opleidingen erbij vermeld. Misschien wilt u over het werken bij Hoogovens méér weten. Neemt u dan gerust contact op met de afdeling Personeelsvoorziening, Hoofd kantoor 2, Hoogovens IJmuiden. U kunt een briefje schrijven of recht streeks telefonisch nadere inlichtingen vragen (02510-9 40 00). Ovenbouwkundig vakman Taak: aanbrengen van ovenvaste bemetselingen in verschillende soorten ovens en van zuurbestendige of slijtvaste bekleding aan allerlei installatie onderdelen. Het ovenbouwkundig werk wordt steeds meer gemechaniseerd. Het vraagt vaardigheid en een goede vak- en materialenkennis. Bij de aanpassing van de ovenbouw aan nieuwe produktie-technieken levert de ervaring en het praktisch inzicht van de ovenbouwkundige vakman dikwijls een waardevolle bijdrage. Opleiding: LTS of daarmee vergelijkbaar en een aantal vakgerichte bedrijfs- cursussen aan de eigen bedrijfsschool. Schaarman Taak: het machinaal versnijden van staal plaat in de opgegeven afmetingen; tevens controle op opperviaktefouten. Een belangrijke, zelfstandige functie in de walserijen die zeer oplettend en nauw keurig werken vraagt. Opleiding: in de praktijk. Kwaliteitscontroleuse Taak: controle.van platen vertind blik volgens kwaliteitseisen die kunnen ver schillen naar gelang de bestemming van het blik (voor conserven, sigaren, baby- voedsel e.d.)."De controleuse werkt zelfstandig aan een eigen sorteertafel (geen tariefwerk). Het werk vereist opmerkingsgave en nauwgezetheid. Leeftijd 17 tot 30 jaar. Er wordt gewerkt in dagdienst. Opleiding: in de praktijk. Walsers Taak: het in teamverband bedienen van een walsinstallatie waarmee staal in een bepaalde vorm wordt uitgewalst (bijv. tot plak, dikke of dunne plaat, blik, knuppel, profielstaai, betonstaal enz.). Walsen is een bedieningsfunctie waarbij een ingewikkelde installatie voor een groot deel vanaf een bedieningspaneel wordt bestuurd. Het werk vereist, naast een goed machinegevoel, concentratie- en reactievermogen. Omdat walsen meestal uit een aantal op volgende, samenhangende bewerkingen bestaat, die in ploegverband worden uit gevoerd, moet een walser vooral een 'teamworker* zijn. Opleiding: in de praktijk onder toezicht en instructie van ervaren collega's. Theoretisch aangevuld met een walserscursus- en een cursus voor gevorderde walsers. Produktievakman blokvormengieterij Taak: uitvoeren van alle produktie- handelingen voor de fabricage van gegoten blokvormen die worden 1 gebruikt in de staalfabrieken. Tot de werkzaamheden van de produktievakman behoren het opbouwen van de vormkast, het mechanisch behandelen van het vormzand, het gieten en het afwerken van het gietstuk. Daarbij gaat het zowel om het bedienen van apparatuur (waaronder ook kraandrijven) als om handwerk met behulp van mechanisch gereedschap. Een funktie met afwisseling waarbij zeer verschillende taken vanaf de opzet tot de aflevering van het werkstuk worden uitgevoerd. Opleiding: theorie en praktijk gedurende tenminste 6 maanden.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 28