lugo Metsers wil meer zijn lan alleen maar filmacteur MIJN KAT ZITOPZANDVOOKT WAT NU? vandaag I ...en gisteren l ^f\M\MQ9camma\ DUITSE TV TV morgen] jfpERDAG 25 OKTOBER 1973 RADIO - TV - KUNST \MSTERDAM/LEIDEN „Ik vind alle film- en toneelcritici gefrustreerde, absoluut onkundige men sen. Bij toneelcritici blijkt vaak, dat ze zelf stukken jiebben geschreven, die of nooit zijn opgevoerd of wel zijn gespeeld, maar met minder succes. Critici vervangen in grote mate de filmkeuring. Zij bepalen voor het Nederlandse publiek of een film goed of slecht is. Men zegt wel eens, dat de filmkeuring moet verdwijnen. Voor mij mogen de filmcritici ook ver dwijnen. De filmcritici stellen zich over het algemeen negatief op en laten een paternalistisch geluidje lioren om te vertellen waar men naar mag kijken". Dit zegt Hugo Metsers, hoofdrolspeler in films als ,Blue Movie", ,,VD" en „Frank Eva", naar aan leiding van een kritiek in de Haagse Post. In deze kritiek wordt o.m. gesteld, dat „Frank Eva" nau welijks bezocht zou worden als deze film geen Ne derlands, maar een Zweeds of Zwitsers produkt zou pjn. Vindt Hugo Metsers zelf het gegeven van twee men sen die samen apart leven nu zo interessant? (Het thema in „Living apart together" is zeer inte ressant. Ik heb het in mijn privé-leven zelf ondervon den. Ik vind, dat sommige critici zelf eens moeten ondervinden hoe interessant het is om samen te le- met mensen, met wie je eigenlijk helemaal niet kan samenleven. Er is in dit leven niets interessan ter dan uit te vissen waar wij elkaar niet meer begrij pen. Dat het er in de film niet helemaal is uitgeko men, onderschrijf ik graag". je je geroepen om de film te idigen. omdat je erin meege- hebt? kan dlie film ook aanvallen. Op arakters bijvoorbeeld. Heb zou kanaikterfilm moeten zijn. Er niet genoeg informatie gege- over de achtergronden. We we- I, dat Fraink een auto- laar we zien hem nooit auto verkopen. En waarom houdt verschrikkelijk van die o weinig achtergrondin- j* die figuren. Je kreeg tekst in je handen waar je zelf willen weten. Ik die 'Frank' beier willen leren Dat zou voor het publiek ook essanit geweest zijn. Ik wil die zeker niet verdedigen, omdat ik zit. Ik vind b.v. Blue Movde op nog Steeds een te film, waarin ik, zowel letter - i!s figuurlijk, nd'etts doe dan in- mk". verwijt is, dat er geen actie in lm zit. Er gebeurt eigenlijk niets n hij eindigt, zoals hij is met een geënsceneerde loordpoging. Vind je bijvoorbeeld rcede zelfmoordpoging ook func- is eigenlijk de hele thematiek film. Hij wil haar kwijt, maar i haar eigenlijk ook niet mis- Je moeit het niln of meer zien tn noodkreet. Juist het feilt, dat a passende oplossing wordt ge- zoals dat meestal het geval is, perend voor het verloop van de Want 'Frank' gaat door. Hij zal de kroeg induiken en weer ach- iwyven jagen. Misschien eindigt ?1 als Max. Dat is inderdaad in wel een beetje onder de op- ikte gebleven. Er is geen op- voor. Ik heb vroeger ook wel it naar alternatieve vormen van maar ze blijken niet 'te be- Je komt steeds weer terug op gangspunt. Ook persoonlijk heb veel moeite mee gehad.' «feestelijke begrafenis, met Bos- i en plezierboot met duidelijke metekst, ïs dat niet teveel van roede geweest? Bovendien was scène één van de argumenten de filmkeuring om de film in instantie te weigeren, vind het jammer, dart; de hele fends er niet is uitgekomen. We ■n hier een voorbeeld uit de ïiijkheid. Enige tijd geleden is kroegbaas overleden in Am- i en die lag opgebaard op het ld. Het feit, dat die Door Bert Koekebakker - kers met dat lijk gaan zeulen is in feite dus wel realistisch; Het taboe van de dood mag ook wel eens door broken worden. Wat mij betreft mo gen ze me ngi mijn dood vol met augurken stoppen of buiten te dro gen hangen. Het kan me echt niet schelen. Ik vind die scène er eigen lijk ook niet goed uitkomen. Boven dien zijn er in dit verband scènes uit de film gelaten, die ik er dolgraag in had gezien en er zijn scènes in ge bleven, die ik er zelf niet graag in had gezien. Maar ik heb piet de eind redactie van de film'. TURKS FRUIT Is er een zekere analogie tussen de scène in 'Frank en Eva' en een on geveer identieke scène Turks Fruit", waar ook de laatste eer wat belache lijk wordt gemaakt? 'Ik heb 'Turks Fruit' niet gezien, gen tijd. Ik heb overigens nog wel een leuke anekdote met betrekking tot die film. Ik heb zelf voor Turks Fruit met Willeke van Ammelrooy en Monique van de Ven screentests ge maakt.../ Ben je destijds niet door Paul Ver hoeven benaderd om de hoofdrol in Turks Fruit te spelen? 'Ja, dat klopt. Het koppelen van de twee figuren stond tenslotte centraal. Ik zou dus gekoppeld worden aan Willeke, omdat het tussen ons ge woon klikte. Maar ik klikte weer niet met Monique. Toen Willeke daarna ook nog moeilijkheden ging maken over het feit, dat ze niet kaal geknipt wilde worden, daar een vorm van schadevergoeding voor wilde hebben en daarbij kwam, dat de jongens van TF. Monique een absolute ontdek king vonden, viel ik eigenlijk auto matisch af. Ik ben dus twee keer naar Den Haag geweest, twee keer ge- screentest (voor nop, dat schijnt te genwoordig niet vergoed te worden, maar dat zal waarschijnlijk in de toekomst wel anders zijn) en toen had ik minstens wel een uitnodiging voqr de première verwacht en toen die niet kwam, ben ik gewoon niet gegaan. Daarna heb ik erg weinig tijd gehad." Op sommigen komt de scène van Elsje de Wijn met zoontje wat pro vinciaals over. Dat jongetje is toch in het werkelijke leven een zoontje van Elsje? "Nee, dat is met waar, maar het is goed, dat je dat aanroert, want het is een scène, waar ik toen bezwaar tegen gemaakt heb. Ik geloof namelijk, dat een kind in die situatie volstrekt anders zou rea- geren. Het kind zou gaan huilen of zo. Maar diiit voorbeeld is vrij illustra tief om aan te geven, dat Nederland se filmacteurs volstrekt onmondig zijn. Voor zover ik dat heb meege maakt tenminste. Je heht volgens je contract geen enkel recht, maar dat zal ook in de toekomst moeten ver anderen. Vanuit de Beroepsvereni ging van Toneelspelers zal hiertegen worden opgetreden. Er zal een con cept gevonden worden, om deze schandalige toestanden uit de wereld te helpen'. Maar, dat is in de grond van de zaak wel logisch, want het is geba seerd op buitenlandse contracten. 'Ja, inderdaad, maar je moet wel zo realistisch zijn, dat je het voor Ne derlandse normen toepasbaar maakt. Tweehonderd gulden per dag blijft een schijntje. Dachit je overigens, dat een acteur als Lex Goudsmid voor één dag draaien met tweehonderd gulden genoegen neemt? Die komt niet eens voor vijfhonderd. Dat kan ie ook niet doen. Iedereen heeft tenslotte zijn prijs. Bovendien nemen ze Lex Goud smid, omdat hij Lex Goudsmid is. Anders hadden ze net zo goed Jan Jansen kunnen nemen. Ze nemen iemand om zijn marktwaarde. Wat straalt ie uit. Ik weef, dat ze Willeke in een Franse fi'lm nemen, omdat Willeke bijzonder populair is en erg goed in de markt ligt. Dat geldt ook voor mij. Ik weet zeker, dat er men sen zijn, die op mijn naam tippelen'. HUWELIJK ADVERTENTIE Eigen schuld, mevrouw I. te C. Ik heb u vorige keer toch al geschreven dat zijn kattebak veel te klein is. Mocht u overigens ook wat willen weten over haar eten, vraag dat dan bij de dierenspeciaalzaak. Alleen daar ligt trouwens het uitstekende Witte Molen POEZEDINER, een nieuwe kom- plete puur-natuur maaltijd. Met 2 x zoveel vleesbrokken als andere diners. Warm water of bouillon d'r over en klaar is fees, of Miep, of Flip, of Voedert al wat blaft, mauwt, piept, fluit, koert of knort. Men krijgt sterk de indruk, dat de levenswijze van Frank sterk overeen komt met die van Hugo. Je hebt je in 't verleden al eens wat twijfels la ten ontvallen over het huwelijk en je bent zelf toch gescheiden? 'Ja, ik vind de instelling huwelijk, als samenlevingsvorm voor twee men sen, die dan eventueel ook nog kin deren zouden krijgen, achterhaald. Ik vind het absoluut één van de slechtst leefbare vormen, die ik ken. Ik vind de wettelijke binding van twee men sen een erg grove ingreep in een vrij leven. Ik geloof echter, dat jonge mensen steeds meer de betrekkelijk heid van 'Het Huwelijk' gaan inzien. Als je ouders katholiek zijn, word je katholiek geboren. En zo is het ook met het huwelijk. Omdat het huwe lijk een uiting is van het establish ment trouwen we allemaal. En als een meisje van zes-, zevenentwintig jaar nog niet getrouwd is, is ze een ouwe vrijster of heeft ze de boot ge mist. We zitten nog teveel vast aan onze vooroordelen. In mijn geval had mijn vrouw gelukkig dezelfde mening als ik. Alleen zochten we naar een wat acceptabele vorm. Dus niet el kaar op de bek slaan bijvoorbeeld. Wij zyn gewoon uitgekeken op el kaar. We hebben twee fantastische kinderen. Nou, hoe doen we dat dan? Gaan we ze anders opvoeden? We moeten dus die binding met onze kinderen niet verliezen, maar we moeten wel die wettelijke binding van het huwelijk zien kwijt te raken op een acceptabele manier Kwam de scène op het biljard en de hele rol van Silvia Kristel bij jou ook niet wat pover over. Ze moet do slechtste actrice van de set zijn ge weest. Ook „dat appeltje" was erg slecht en ook het naar jou vragen kwam niet erg professioneel over. Ook „Malle Henkie" kwam er wat schraal uit. „Ik vind het woord „actrice" in verband met Sylvia. Kristel al wat flatteus. Ik ken haar persoonlijk zéér goed. Sylvia Kristel is heel lief en aardig en ze kan heel sexy overko men, maar ik zelf geef er geen cent voor. Ze heeft een paar prlvé-tica, die moeilijk te verteren zijn". MJa, ook in die openingsscène met Helmert Woudenberg komt ze erg amateuristisch over „Ze moet een hele hoop leren. Maar ik geloof, dat ze er niet ont vankelijk voor is. Ik geloof, dat ze geen actrice is, al realiseer ik me wel, dat het erg gevaarlijk is om zo snel een oordeel te vellen. Ze zal misschien een goed fotomodel en een goede mannequin zijn, maar daar houdt het wel mee op". „Blue Movie" is eerst geweigerd door de filmkeuring. Later is hij toch goedgekeurd. Nu dat weer bij Frank Eva is gebeurd, denkt het publiek aan een reclamestunt om het bezoek op te vijzelen. „Het is absoluut geen doorgestoken kaart. "Blue Movie" was gemaakt zonder medewerking van het Pro- duktiefonds. In de filmkeuring zitten zeventig mensen, waarvan een ge deelte de keuring verricht. Als er nu sprake is van herkeuring, dan komen er tien of twaalf anderen. Als je nu steeds wat verandert aan de film, kun je hem weer opnieuw aanbieden. Dus die film komt er altijd door. Het zijn daar tenslotte niet allemaal ouwe zakken. Bovendien lopen er ke rels rond. die een bepaalde vriend schappelijke band hebben met de gene, die de film gemaakt heeft. Ik weet, dat er wel met dergelijke men sen gegeten wordt in de stad. Dus die hele filmkeuring is in feite een grote farce. Het is ook vast niet vreemd van corruptie. Bovendien is de argumentatie om een film af te keuren behoorlijk relatief. Als ik als katholiek, een film afkeur, han del ik, alsof in heel Nederland alleen maar katholieken zouden wonen. Wie haalt het in zijn hoofd, om uit te maken, wat een ander mag zien? Dat is toch je reinste waanzin. Boven dien wordt de beste keuring verricht door kinderen. Ze moeten die ouwe zakken vervangen door kinderen en dan komen alle films er doorheen". Pim de la Parra kwam in een in terview in Skoop over als een wat eigengereide jongen. Erg van zichzelf verzekerd. Ergens anders stond te le zen, dat hy degene van het duo Is, die steeds met zijn acteurs praat. Kun je daar iets over zeggen? „Ik vind Pim erg onzeker. Hij zit vol met grappen en grollen, die zijn onzekerheid moeten verbergen. Het feit, dat Pim met acteurs praat komt, omdat hy helemaal niets van acteurs begrijpt. Hij verdenkt alle acteurs, dat achter alles wat ze doen en zeg gen iets zit. En dat gaat misschien voor een enkeling op, maar zeker niet voor iedereen. Hij generaliseert zijn beeld van acteurs. En ik geloof, dat hij filmacteurs en typische thea- teraoteurs volkomen door elkaar haalt. Hij is dus bang, dat ze niet begrijpen wat hij bedoelt. Pim zal dus iets tegen een acteur zeggen, om die acteur te beïnvloeden. Zo in de trant van: „als Je een acteur kwaad maakt, kan hij lekker kwaad spelen". Dat is natuurlyk totaal niet waar. Hij prikkelt acteurs in een bepaalde richting en ik voel dit aan als een miskenning van mijn vakkennis. Filmregisseurs moeten maar eens gaan kijken hoe televisieregisseurs dit aanpakken". HEVIG Wat doe je zelf het liefste: film of toneel en als je zegt „toneel", wat voor soort toneel? „Kijk, toneel is mijn vak. Dat doe ik nu ongeveer dertien Jaar en daar kom ik altijd weer op terug. Dat is gewoon de basis. Ik ben toevallig in de „film" gerold, maax dat heeft niets met toneel te maken. Het is een totaal ander vak. En televisie is weer heel iets anders, al heeft het meer met film te maken dan met toneel. Als ik moet kiezen, kies ik voor toneel, alleen al om de simpele reden, dat je van film in Nederland niét kunt bestaan. En als je me dan vraagt, wat voor toneelstukken, dan zeg ik: „hevige toneelstukken". Je hebt als tegenspeelsters in Blue Movie Marijke Boonstra, Carry Tef- sen, Ine Veen en Ursula Blauth ge had. Kun je je persoonlijke affectie altijd losmaken van je spel? Of lie ver: gebeurt er na een set nog wat. of laten jullie elkaar dan gewoon los? „Toen ik in België als acteur op de planken stond speelde ik met ac teurs, die ik achter de coulissen op hun bek sloeg en die in het stuk mijn grootste vrienden waren. Ik geloof, dat ik op het toneel van mijn groot ste vijand kan houden. Het is na tuurlijk onzin, dat die affectie door zou leven. Iets anders is, dat het de dialoog wel ten goede komt, als er buiten een set een goede relatie tus sen de acteurs bestaat". Dus geen Shakespeare? „Nou waarom niet, dat kan ook heel hevig zijn. Ik zou zelf graag iets van „Camus" spelen. „Zeven ma nieren" was voor mij als rol heel hevig. Dat vind ik lekker. Of „Zelfs de bloemen waren geboeid" van Ar- rabal, dat ik gedaan heb voor „Stu dio" onder Lodewijk de Boer vind ik lekker om te spelen. Daar draai ik zo honderd voorstellingen van". „Nou, ik ben net van een vakantie in Spanje terug met myn zoontje. Toen ik onlangs met Pleunie mee ging naar een stuk. waar zij in speelt, scheurde een van de mannelijke ac teurs zijn kniebanden en de regis seur vroeg, of ik in wilde vallen. Daar voel ik meestal niet zoveel voor. maar het leek me wel eens leuk om weer met Pleunie in één stuk te staan". Je werkt free-lance. Zou je niet vast voor een toneelgezelschap willen werken? Dat kan niet. want die gezelschap pen kunnen me niet betalen. Dat gaat daar volgens anciënniteit, dus je staat van dienst. Daar komt bij, dat ik me meestal niet kan verenigen met de doelstellingen van de meeste gezelschappen". En Proloog dan? „Daar zou ik dan voor niets moe ten gaan werken en dat kan ik me niet permitteren. Daar komt bij, dat „Proloog" niet voldoende geld heeft voor gastrollen. Ze worden erg kort gehouden, de subsidie wordt hen ont zegd, omdat ze maatschappij-kritisch theater brengen. Dan kunnen ze ook makkelijker ophouden te bestaan. Maar als de „Haagse Comedie" mor gen zou ophouden te bestaan, staat heel Nederland op z'n kop". Er is een duidelyk aanwijsbare vete tussen het duo Verstappen/Parra en Verhoeven/Hauer. Is dat een soort broodnijd? „Verhoeven is een aardige vent, maar hij heeft een hele andere be nadering dan Verstappen. Verstap pen is erg vaag. Die maakt z'n zin nen ook niet af. Verhoeven is Juist iemand, die er liever twee, drie zin nen extra tegenaan gooit. Kyk, Rob Hauer is bij niemand erg geliefd. Hij is gewoon een zakenrat. Hij ontziet niemand. Er is een tendens in de acteurswereld, dat men voor Hauer moet oppassen". VAKMAN Heb je nog iets aan dit interview toe te voegen? „Ja, ik ben zeker niet getrouwd met de film. Ik zie mezelf in prin cipe als een goed vakman op thea terwereld en in de filmbranche heb ik nog heel veel te leren. Maar ik wil gewoon gezien worden als acteur en ik heb zeer zeker niet die beperkin gen, die men mij wil opleggen op grond van de films, waarin ik heb meegespeeld. Ik had gehoopt met de „Frank" een wezenlijke kaïrakterrol te spelen, maar het is geworden zoals het beeld van Zadkine in Rotterdam. Het is een persoon geworden met ga ten erin NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Beertje Colargol (VPRO) 19.15 Zwygen is goud - collages van stomme filmfragmenten (VPRO) 19.45 Popeye, tekenfilm (VPRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Berichten uit de samenleving (VPRO) 20.35 All in the family, tv-serie (VPRO) 21.00 Zipcode, actuele documentaire (VPRO) 21.45 Satirische documentaire over de politieke loopbaan van Richard Nixon (VPRO) 23.15 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Koffiebar: muziekprogramma (E.O.) In deze aflevering ontvangt gastheer Hans Cornelder de Engelse gasten Malcolm en Alwyn, een voormalig rock-duo dat zich vier jaar geleden ging bezighouden met het christelijk lied. Vanavond zingen zij onder meer „The world needs Jesus" en „Fools wisdom". 19.25 The grass isn't always green tv-film (E.O) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Albert Hall Concert: Het Nederlands Radio Orkest, The Coventry City Band; een koor en solisten (E.O.) 21.10 Ook de Lao en de Meo: filmverslag over de zending in Laos (E.O.) 21.40 Nader bekeken: De Birma-spoorweg (E.O.) 22.00 Trans-African Hovercraft, documentaire (E.O.) 22.50 Suriname zingt (ID (E.O.) 23.15 Den Haag vandaag (NOS) 23.25 Journaal (NOS) De NCRV bevestigde gister avond in zijn wijnreportage omdat het oktober is, wijn maand zoals men weet dat in Nederland, 'n lang voor chi que versleten drank, 'n volkslek kernij is geworden. We zijn na de Engelsen het tweede sher ry-drinkende land in Europa en onze Spaanse vrienden heb ben er het volste vertrouwen in, zo bleek, dat we de Engel sen in dat opzicht spoedig zul len verslaan. En wat doen die Spanjaarden uit dank voor die grote afna me, zij verhogen de prijs. Een aankondiging, die ontnuchte rend werkt, ook al wordt er bemoedigend aan toegevoegd, dat het daarna wel weer enke le jaren stabiel zal blijven. Als we dan na die paar jaar Enge land hebben verslagen, mogen we, al hikkend, opnieuw meer gaan betalen voor ons flesje sherry, zo vertrouwde de Spaanse zegsman ons glunde rend toe. Merkwaardig. "Panoramiek" liet de laatste in de serie van drie reportages zien over het probleem van de Palestijnen in het Midden-Oos ten. Het waren alle drie boeiende documenten op het moment, dat een oorlog woedde en iedereen bijna vergeten was, waaruit die oorlogen waren voortgekomen. Het gesprek tussen Van Praag en Van Os, na deze laatste do cumentaire. droeg weinig nieu we gezichtspunten aan. Eigen lijk zat Van Praag op de zelf de golflengte te praten als ve le anderen in de documentaire geïnterviewden. Niemand wil de isolatie van een Joodse staat. De ene zijde wil een Palestijn se staat, samen met de Joden, en Van Praag filosofeert over een Joodse staat met een vorm van integratie van de Palestij nen. Twee eerlijk bedoelde standpunten en uit de historie gegroeid. INM ALLER PONDERDAG 25 OKT. HILVERSUM I AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radlojour- 17.00 Zonder grenzen: kwart. 19.15 De vrede bij U thuis, klankb. 19.35 De kerk vandaag - nws 21.25 Vraaggesprek. 21.55 (S) Fluit en or gel: oude en hedend. muz. 22.20 l. 2L... i sensitiviteitsoefenin 23.10 Kunst •r act. tentoc 23.15 (S) Stardust: licht HILVERSUM II NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd. 18 30 Nws. 18.41 Wereld panorama. 18.53 Zojuist verschenen: boekbespr. AVRO: 19.00 Trefpunt Protest, Protest - 120 jaar Christel. Jongeren Verb. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Ra diojournaal. 20.10 (S) Residentie ork.: 500 Jaar Nederl. gepraat. 23.50 Radiojournaal. zending. 17.10 (S) Country Time. 17.30 Nws. 17.32 Echo. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Gospelsound: muz. voor Jongen mensen. 8.00 Nws. 8.02 (S) Tussen thee en kofiie. (9.00 Nws.) 10.00 Nws. 10.03 (S) De muzi kale fruitmand. NCRV: 11.00 Nws. 11.03 Zing. zing. zing! 12.00 Nws. 12.03 Bij Barend - op de Roll. 13.00 Nws. (S) Popcorn. NOS: 14.00 Nws. 14.03 Meurders 5.03 C Amerik. hitpa- des Geldes. 18.40 Hier und Heute. 19.20 Die Macht des Geldes). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Das Glas- haus. 21.45 Verkeerstrips. 21.50 Rej Journalisten fragen-Politeker Antwor- ten. 22.15 Doe. progr. 22.45 Heute: praatje. 20.00 Nws. 20.02 (S) Poster. 21.00 Nws. 21.02 (S) Sesjun: Jazz en Pop Live. 22.00 Nws. 22.02 (S) Hugo van Gelderen Show. met o.a. Neder landstalige Top Tien. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 (S) Tros-Sport-Tijdsport en muz. 24.00 Nws. 0.02 Aktua. 0.10 Jazz Sir. 1.00 Nachtwacht. NOS: 5.00 Felix Meurders en Vincent van Enge- IIILVERSUM 1 VRIJDAG 26 OHT. AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. gaatje, met ws; 8.11 Ra- De groenteman. i.OÓ Schoolradio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Inl. tot muz.begrip. 10.00 (S) V. d. kleuters. 10.10 (ged. S) Arbeids; progr's. Over volksmuz. 11.55 Beurs- ber. NOS: 12.00 Toerismo - toerist, ing. uit binnen- en buitenl. Over- heidsvoorl.: 12.30 Uitz. v. d. landbouw. NOS: 12.40 (S) Lichte gramm.muz. 12.50 Recht en slecht. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. Dag. NOS: 13.25 Spiegel van Belgle: Derde Wereld: lid. progr. over "ontw. samenwerk. 14.45 Blok op Europa: inf.progr. over de Eur. Integratie. 15.00 Zoeklicht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen v. h. land TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NOSNOT: 10.45-11.10 (K) School televisie. NOS: 18.45 (K) Ti-ta-tove naar. 18.55 (K) Journ. TROS: 19.05 (K) Motormuis. tekenfilmserie (1). 19.10 (K) De i filmserie. NOS: 23.15-23.20 <K) Jrn. (K) Journ. AVRO: 19.05 iK) Wi( 23.40 Dammen. a kt .onderwerp. 17.55 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. hulsvr. 8.45 Moeders wil is wet. Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klass.muz. (10.30—10.32 Nws.) 11.00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee (pauzeprogr. met on dermeer 12.22 Wil v. h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws.: 12.41—12.50 Echo; 13.00—13.05 Raden In Amsterdam is opgericht de Vriendenkring van de Nederlandse Operastichting. Doel van de vereni ging is om het werk van de Neder landse Operastichting te steunen en in het algemeen de belangstelling van het publiek voor het muziek theater en de muziekdramatische kunst te vergroten. Voorzitter is de musicus Felix de Nobel. In het bestuur hebben verder zitting mevrouw Gré van Swol- Brouwestijn, dr. J. B. van Deinse en mr. G. F. Scheltema (secretaris). In de plaatsen, waar de Nederlandse Operastichting geregeld optreedt, zullen plaatselijke afdelingen wor den opgericht. J

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5