Beeld houw werk voor LOI Pleidooi voor behoud van speelweiden in Noord en Roomburg Nieuwe ambulance in gebruik "Kans op sporthal PAGINA STAD EN RAND DONDERDAG 25 OKTOBER j LEIDERDORP De medewerkers en docenten van de LOI hebben de directie van het bedrijf ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan een beeldhouwwerk aangeboden. Het beeld is vervaardigd door de kunstenaar Gijs Batelaan uit Apel doorn. die er ongeveer een half jaar aan heeft gewerkt. Het beeld kreeg een dezer dagen een plaats naast het toegangshek tot het parkeerterrein, tegen de hoofdingang van het ge bouw aan de Leidse dreef. Jolanda en Robert Sloos, de kinderen van president-directeur R. Sloos ont hulde vanochtend het geschenk. Dit moment werd door onze fotograaf Jan Holvast vastgelegd. WASSENAAR De nieuwe ambu lance van de Gemeentelijke Ge neeskundige en Gezondheidsdienst in Wassenaar is dezer dagen afgele verd en door dokter Eindhoven, di recteur van de G.G. en G.D. aan 't college van burgemeester en wethou ders gepresenteerd. De wagen wordt op het ogenblik ingereden door chauffeurs van de brandweer de Wassenaarse ambulances worden al tijd gereden door brandweerchauf feurs en zal binnen afzienbare tijd in bedrijf gesteld kunnen wor den. De ambulance-auto is van een type, dat in vele omliggende gemeenten zo als in Den Haag, in gebruik is. De wagen is licht van kleur met rondom een aandacht trekkende rode band Er kunnen twee liggende patiënten worden vervoerd. Daarnaast is er voldoende ruimte voor 2 of 3 andere personen (een arts en verpleeg sters). De raad besloot onlangs een krediet van f 48.000,- voor een nieu we ambulance beschikbaar te stellen omdat één van de twee nu in ge bruik zijnde auto's buiten bedrijf moest worden gesteld. LEIDEN Plaatsvervangend chef van de Leidse plantsoe nendienst, J. Vermande heeft zich gistermiddag in de Raad voor Milieuhygiëne ontpopt als pleitbezorger voor het be houden van de speelweiden in Noord en Roomburg in hun huidige omvang. In een inleiding voor de leden van de raad constateerde hij, dat sinds jaar en dag wordt geprobeerd stukken van de speelweide in het Roomburgerpark af te knabbelen. „Vooral de sport heeft altijd een grote mond", aldus de heer Vermande. Donderdag Kleine Burcht Leiden: Discu» avond Socialistische Party zondheidszorg, 8 uur nam Kolfmakersteeg 8 Leiden: F0ni avond over Midden-Oosten, 8.3c Breestraat 66 Leiden Defensie Apotheken Leiden De avond, nacht- zondagsdienst van de apothel de regio Leiden wordt deze waargenomen door de Zuiderj theek, Leiden en de Apotheek Breest, Smallenburg, Leiderdorp. Oegstgeest Oegstgeester Ai theek, Wilhelminapark 8. Voorschoten Voorschot Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Koord Studio (telefoon 44000). Geopend c KWJ-Leiden 21139 en 46Ï21 Dagelijks en ook woensdag Wetswinkeltje Rijbanen Sitterlaan vrijdagavond weer open LEIDEN De dienst gemeente werken legt vandaag en morgen de laatste hand aan de reconstructie van de Sitterlaan. Op het wegdek zai dan een toplaag van asfalt wor sen aangebracht. Vrijdagavond wor den beide rijbanen van De Sitter laan weer opengesteld voor het ver keer. Marcel van Dam uitgenodigd voor meeting in Leiden LEIDEN Staatssecretaris drs. Marcel van Dam (Huisvesting) is uitgenodigd te komen spreken in 'n meeting over de huisvestingsproble men van werkende jongeren en al leenstaanden. Deze meeting zal wor den gehouden op 10 november in 't LAK-theater aan het Levendaal en bi ginnen om vijf uur. Als sprekers zijn verder uitgeno- aigd Toon Muller van de Stichting xdeële Kamerverhuur en Ton v.d. Velden van de KWJ. De meeting wordt georganiseerd door de KWJ. beweging van werkende jongeren, 't NV V-Jongerencontact en de Leidse Si udenten Bond. Hij verzocht de milieuraad steun te geven aan de jeugd, die er inten sief gebruik van maakt en op dit punt onmondig is. „Roomburg is het eerste park in Leiden geweest, dat oldeed aan de behoefte aan actieve recieatie". De heer Vermande ging ook in op de kritiek die vaak op de plantsoe nendienst wordt geuit. „Als we in De Leidse Hout gaan kappen, staat de halve stad overeind, maar in een bos, dat goed onderhouden wordt, Door Bram van Leeuwen moet gekapt worden. Een oude „bos- wet" zegt „van boven licht en van oi. deren dicht", en om dat te berei ken moeten we durven kappen". Sprekend over de geschiedenis van de Leidse plantsoenen stelde de heer Vermande vast, dat er sinds 1879 werkelijk iets aan de plantsoenen wordt gedaan. Omstreeks die tijd was er in Lelden niet meer dan 5 Hectare plantsoen. In 1947 was dat gegroeid tot 22 hectare en op dit ogenblik heeft de plantsoenendienst de zorg voor 160 hectare. De grootste slag werd de parken en beplanting toegebracht in de Tweede Wereldoorlog. In 1945 was er In de hele stad vrijwel geen boom meer te vinden: alles was verdwenen in de noodkacheltjes. In zeer korte tijd zijn er toen 6000 nieuwe bomen geplant en werd er 13 hectare plant- rechtskundlge bijstand Adres Volkshuis Apothekersdljk 33 Opet tiiden di. wo., do., vrij.: 10—1 uu 79 uur nam Zevensprong vrij Dienstencentrum Noordelndpleln 2b, tel. 40483, Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en tnfonnatii gemeenschap Zuidwest Tel 33921 eP 61944 Moeders voor moeders Humanitas Dienstverlening Humanitas gracht 84. Spreekuur maandag 2- nam. woensdag 9.3010.30 21458 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeena 1 Kindercentra Leiden Haarlemi straat 73b (telefoon 30360). Geoj ,j( Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdie (01710)-25202 Voor allen die De leerlingen van de Lei- derdorpse Willem de Zwijger- school stonden gistermiddag ongeduldig op de bruid te wachten, want het was hun jufdie een contract voor het leven tekende. Toen het bruidspaar Doeven-Jellenma het gemeentehuis verliet gol den de bewonderende blikken de bruid, want iedereen wilde Met mate natuurlijk kunnen navertel len hoe ze eruit zag. (Foto Jan Holvast) -telefoon 25260 Toets I Vroeger (nou Ja, zo'n tijd geleden is het ook weer niet), vroeger dus. deed Je, wanneer je in de zesde klas van de lagere school zat in één keer toelatingsexamen voor de middelba re school. Dat is allemaal veranderd. Nu kent men 'toetsen", die dan een paar keer per jaar worden gehouden. Zo ook de taai-toets, die op 6 woens dagochtenden met telkens één maand verschil wordt gehouden. Gisteren kregen de kinderen de beruchte woorden als onmiddellijk voortdurend enz. te schrijven in een dictee. Een dictee, dat we voor alle duidelijkheid hieronder volledig af drukken. wordt georganiseerd over het Midden Oosten door de studentenvereniging Catena. Kolfmakersteeg 8. Forum en discussie. Met onder andere meneer Dolman, 2e vice- voorzitter van de PvdA in de Twee de Kamer. onder redactie van Paul Wolfswinkel (westzijde) van Noordeinde tot Non nensteeg. Jan de Kier, Nieuwe Rijn, is de uitgever. B en W op vragen Waal: Heer b.d. Uit de hand Toets II "Het is al enige Jaren geleden, dat de oorlog met al zijn ellende over ons land losbarstte. Vooral de havenstad Rotterdam heeft veel verduurd. Maar gelukkig is zij met vaste hand geleid door 't gemeentebestuur, zodat de wederop bouw na de oorlog onmiddellijk en krachtig werd aangepakt. Waar men eens slecht bestrate ver keerswegen had, ziet men nu een modern plaveisel. Het puin is opgeruimd; overal ver rijzen nieuwe gebouwen; de havens staan open voor de talloze schepen, die de wijde zeeën bevaren; kortom Rotterdam is herleefd. Zelfs het openbaar vervoer beijvert zich het publiek zo goed mogelijk te dienen: met de metro rijd je van het centraal station in de kortste tijd naar de verste uithoek. Wat Rotterdam in de toekomst be reikt, hangt af van de voortdurende inspanning van de huidige jeugd. Laten we hopen, dat zij zich houdt aan de leus: "ik zal handhaven". Wel, beste mensen, dat was het. Om in stijl te blijven: laten we ho pen dat dit soort vreemde verhalen nooit meer over de scholiertjes wor den uitgestrooid. Midden Oosten Mensen kunnen soms plotseling uit him rol vallen. Plaatsvervangend chef van de Leidse plantsoenendienst J. Vermande leverde daarvan gister middag een prachtig bewijs. In een keurige toelichting op het werk van de plantsoenendienst schoot hij plot seling uit zijn slof. Op de vraag van mevr. drs. C. M. Kuiper of de plantsoenendienst in de toekomst werkgelegenheid zou kunnen creëren voor werklozen ant woordde h(j: „Dan staan ze met hun grote poten, maar te dansen en ze doen verder niets". Eén van de meest gewaardeerde medewerkers aan deze rubriek is zonder twijfel de kolonel b.d. Voor mensen die korter dan twee weken in Leiden wonen: kolonel b.d. Wes- sels, voormalig opperhoofd van de in Leiden gelegerde dragers van 's ko- nings wapenrok, en nu VVD-raads- lid. Deze op zijn minst olijke man heeft een groot aantal aanspreektitels van Theo tot kolonel der intendan ce b.d., of gewoon kolonel b.d. Wat hij deze week echter op een aan hem gerichte brief aantrof maakte de ko lonel toch wel ontstemd. „Aan de heer b.d. Wessels", las hij. „En dat hoef ik toch echt niet te nemen," riep een boze kolonel uit. Tourist Boek „Zijn B. en W. ingenomen met spellingen als „kuituur", „ekono- mies" etcetera op de bewegwijzering in het stadhuis? Antwoord: Hoewel we geen uitgesproken voorkeur heb ben voor de door vragensteller be doelde spellingwijze hebben we tegen het gebruik van die spellingwijze geen bezwaar. „Zo Ja, is dat wegens de platvloerse serviliteit jegens de vele Duitse toe risten in 't Stadhuis die uit een der gelijke spelling spreekt?" Antwoord: Met het gebruik van de bedoelde spellingwijze wordt uitslui tend beoogd de schrijfwijze aan te passen aan de uitspraak" En de vragen kwamen van het raadslid Kuyper, Tussen 27 oktober en 3 november wordt in het hele land de jaarlijk se kinderboekenweek gehouden. Ter gelegenheid daarvan organiseert de i.k openbare leeszaal en bibliotheek, Steenschuur 17, op 31 oktober een feestmiddag voor de bij de biblio theek ingeschreven kinderen. Veel spelletjes die op de een of an- cieie manier op het lezen en op boe ken betrekking hebben. Het begint om twee uur en zal duren tot onge veer vijf uur. Rooie Piet (II) Erfenis Te koop: „Leiden, een Hollandse erfenis". Deel 1 en 2. Resp. f 29,50 en f 27,50. Twee boeken over de ge schiedenis van deze schone stad. Deel 2 heeft als extra aantrekkelijkheid een grote uitslaande plaat (naar te keningen van Leo Zeldenrust) met alle gevels aan het Rapenburg Het lid van de PvdA geworden oud-raadslid voor de VVD in Lei den Pieter Taffijn, werd vanmorgen in zijn nieuwe huis in Almelo ver rast met een gelukstelegram van de PAK-fractie in de Leidse raad. De oppositie feliciteert hem met zijn 'Vubbele" verhuizing en wenst hem veel goeds in zijn nieuwe politieke huis. m.m.v. Bram van Leeuwen en Bert van Dommelen LEIDEN „Er is een reële kans dat er bij de scholen die in de Cronen- steinse polder een spoi*thal gebouwd zal mogen worden". Dat antwoordde BenW op vragen van 't PvdA-raads- lid Waal. Over de mogelijkheid van een zwembad is het college minder hoopvol gestemd. Voor de bouw van een spoi-thal Is no dig, dat men in totaal tenminste vier gymnastieklokalen nodig heeft. B en W verwachten, dat de vier scholen in de polder zullen komen - scholen van de Stichting Vorming Werkende Jongeren, de Stichting M.E.A.O., de Stichting Streekschool voor Beroeps begeleidend onderwijs en de Vereni ging voor Christelijk Beroepsonder wijs samen voldoende leslokalen zul len hebben om voor vier gymnastiek lokalen ixi aanmerking te komen. B en W melden voorts, dat ernaar gestreefd wordt het vormingsinsti tuut en de M.E.A.O. in juli 1974 op te leveren. De twee andere projecten zullen in een later stadium aan de or de komen. Van de twee eerstgenoem de instituten zijn de lokalenplannen al goedgekeurd door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. De bouwplanxxen zullen spoedig vol gen. Het is volgens het college de vraag of ook op korte termijn een lokalenplan van de Vereniging voor Christelijk Beroepsonderwijs te ver wachten valt. Het bestuur van de Vereniging streeft namelijk naar voorlopige hixisvesting in 'De Waard'. In hun antwoord aan Waal zeggen BenW voorts, dat Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland geen bezwaren hebben gemaakt tegen het ontwerp van de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan "Leiden-Cro- r.esteinsepolder 1961". Ook tegenover de bebouwingsplannen staan GS niet afwijzend. Volgens het college zal het mogelijk zijn om, gelet op de ge leidelijke manier waarop de school gebouwen tot stand zullen komen, de sportvelden van Van Wijks Sportver eniging nog te handhaven. In beginsel zijn B en W bereid om verhuur van de voormalige zieken boeg vaxi het Marinecomplex aan het Noordeinde aan de Stichting Vor ming Werkende Jongeren te bevorde ren. Dat zou moeten gebeuren voor twee jaar. Het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen gaat daar mee akkoord. Binnenkort zal het col lege de raad een voorstel over deze kwestie doen, zodat het te verwach ten is dat de verhuur medio decem ber zal kunnen ingaaxi. Op het mo ment is de Stichtixxg Vorming Wer kende Jongeren nog gehuisvest in een pand aan de Hogewoerd. Dat is echter volgens de huidige normen niet geschikt. Op vragen van het scheidende raadslid Kuyper (Democratische Fractie) zeggen B en W, dat zü aan de geluidshinder die Leiden treft van baan 06 van Schiphol weinig kan doen, omdat vermindering van het gebruik van deze baan zou leiden tot zeer ernstige toeneming van de ge luidshinder voor woongebieden in de naaste omgeving van Schiphol. Mexi zal echter 'ter zake diligent blijven". Riolerings werkzaamheden Schoolstraat WASSENAAR In de loop van de volgende week rond de 31e okto ber zal in de Schoolstraat begon nen worden met het vernieuwen vaxi de riolering. Eerst zal 't gedeelte tus sen de Van Zuylen van Nijeveltstraat en de Luifelbaan van een nieuwe rio lering worden vooreien. Tijdens de werkzaamheden zal dat weggedeelte voor alle rijverkeer moeten worden afgesloten. Ten behoeve van het rijverkeer zal de Van Hogendorpstraat tussen de Luifelbaan en de Van Zuylen van Nijeveltstraat tijdelijk in twee rich tingen bereden mogen worden. In dit straatgedeelte zal eveneens tijde lijk een parkeerverbod worden inge steld. Het eenrichtingverkeer op het weggedeelte, dat Achter de Luifel baan heet zal, voor zover noodzake lijk, tijdelijk worden opgeheven. Ge durende de weekeinden zullen alle wegen weer normaal worden openge steld en zullen de tijdelijke maatre gelen niet gelden. Wat die aanleg betreft is de heer V ermande een vooi'stander van „ver wildering met mate": „In de directe omgeving vaxi de woning hoort het netjes te zijn. Doe Je dat niet, dan begint het met eexi papiertje van een zuurtje en het eindigt met een autowrak. In het buurt- en wijk- groen is echter wel degelijk plaats voor enige verwildering. De natuur helemaal zijn gang laten gaan mogelijk, vond hij. Zelfs het Heem park is geen echt natuurpark. Ook daar moeten we constant ingrijpen want anders overwoekert de ene soort de andere. Overigens zag hij een duidelijke mentaliteitsverande ring bij het plantsoenenbeleid. „Vroe ger mocht je geen stap doen op het gras, nu kuxi je bijna overal vrij lopen". We moeten de Jeugd opvoe den met de natuur, aldus de heer vermande, daarom wordt er bij de plantsoenendienst ook gedacht aan een consulente die mogelijk ixi schoolverband goed werk kan doen". Eerste WIZO- krant uit ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse winkeliers vereniging heeft deze week voor het eerst het WlZO-krantJe uitgegeven. In het blad staan nu alleen nog adverten ties, maar het is de bedoeling dat in de toekomst ook verenigingsnieuws, zoals de aankondiging van vergade ringen e.a. wordt opgenomen. uur v.m doorlopend ln bet weeic d.w.z. van vrijdag acht uur tu maandag acht uur v.m Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a, tel. 24555 Ma t/m 8-10 u nam bovendien dinsd t/t 2-5 uur nam met uitzondering va dagmiddag Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging u Aanvragen hulp beiaarden en durig zieken an gezinsverzorging 45 tel 49441 (maandag t.ejn vi !- kerkelijke opleidingsschool voc zinsverzorging Rilnsburgerweg I 63336 Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-i gems schap. Di. 8.15 uur nam. Diamantp 27. Leiden, wo. 8 uur nam. F laan 11. Oegstgeest. vrij. 8.15 Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderd Sociale raadsvrouw straat 2a. wo. 4.306 recht 10. muziek, do. werkgroep huisvesti werkende Jongeren, dag. 8—10 VOORSCHOTEN Het grofvuil, v\ordt donderdag 1 november opge haald in de wijk Noord-Hofland, aan de Hofweg (het gedeelte tussen Voor- schoterweg en de Leidseweg), Leid seweg (het gedeelte tussen Voorscho- terweg én de Vinkweg) Ledenwerfactie voor VVD in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De vijf inwo ners van Zoeterwoude, die tot de op richting van een VVD-afdeling in Zoeterwoude willen komen zijn een ledenwerf-actie begonnen. In een stencil dat deze week overal is be zorgt zeggen zij dat Zoeterwoude een eigen afdeling nodig heeft om als te genspeler te fungeren van de PvdA- afdeling, die ook in oprichting zou LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. M Witte SingeJ 1 - Leiden Postbus 6'. - Giro 57055 Telefoon directie em admUHstrav Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Elan Mulder. Zt Maandabonnement t i Kwartaalabonnement f 27,45 Per post f29.85 Losse nummers f 0.40 Abonnementsgelden b(J vooruit- betaling te voldoen Bij autonw* 1 tische overschrijving geen adi nistratie- en incassokosten Nabezorglng tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur TelefooD 01710-30500 V erspreldingsgebied Benthuizen LeicJen, Lelderdi Oegstgeest Voorschoten w mond Wassenaar en Zoeterwoud» Correspondenten Oegstgeest: N van Weizen 8* Warmond: J. Luyten Herent* 123 tel 01711-2482 Leiderdorp: R Veeren L-uv^ dreet 82 tel 01710 42894 Zoeterwoude R Kaïsei w«—';i laan 20 Hoef Rlindilk tel 017I1K Menslnk Burg Brandtstra Tel 01715—1877 Wassenaar. P Zonnevele Duivenvoordelaan 414 tel 3387

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2