MIDDENSTANDSPROBLEMEN IN DE KOOI EN NOORD ONDER DE LOEP Engelendaal- flats willen Vege-vestiging Enquete onder winkeliers VARA komt met een actualiteitenshow naar Voorschoten LEZERS SCHRIJVEN Bewoners van Brittijn schrijft brief aan de raad ZES AUTO'S BETROKKEN BIJ BOTSING Politie zoekt getuige DINSDAG 23 STAD EN RAND Dinsdag Breestraat 19: Sociëteit voor e Woensdag LEIDEN In het clubhuis "De Ze vensprong" organiseerde de Kamer van Koophandel gisteravond een be langrijke vergadering voor de win keliers uit de Kooi en Noorderkwar tier. Opvallend was het aan tal belangstellenden uit de hoek van de middenstand. Wel waren er veel wijkcomité's. vertegenwoordigers van de diverse De Leidse gemeenteraad heeft be gin dit jaar besloten om met verbe teringen (rehabilitaties) te komen, voor eerder genoemde wijken, om dat er een dringende behoefte be staat aan het meer leefbaar maken van die wijken. Zoiets vergt natuur lijk een grondige voorbereiding, want het betreft een zeer ingewikkel de zaak en er staan veel belangen op het spel. De bedoeling van de avond was, dat gezamenlijk zou worden gespro ken over de voorbereiding van die rehabilitatie. Naast K.v.K.-secreta- ris Branderhorst, die tevens als voor zitter de vergadering op milde wijze exact op tijd liet aflopen, waren er vertegenwoordigers van de gemeen te, het ministerie van Economische Zaken en een woordvoerder van de drie vrije ondernemersorganisaties, aanwezig. "Als de overheid en het gedrijfsle- ven iets gaan doen, dan is er wat aan de hand, dat interessant is", al dus Branderhorst. Hij vond het erg van belang dat de mensen die hun bedrijf in de twee wijken hebben konden vernemen wat de plannen zijn, hoe die plannen op hen afko men en wat ze er zelf aan kunnen doen om verbeteringen tot stand te brengen. De Kooi en Noorderkwartier zijn wijken aan het worden die snel aan het vergrijzen zijn. De oudere bewo ners zijn minder koopkrachtig, en hebben ook minder nodig. De huizen zijn te oud en jonge mensen willen er niet graag in wonen. Dat er ge renoveerd moet worden staat als een paal boven water en ook zal dan de betekenis van diverse winkels en bedrijven ter sprake komen. In nauw overleg met de bevolking zal dus worden bekeken wat het beste is voor de beide wijken. De Nationale Woningraad in Am sterdam is door de gemeenteraad aangewezen voor de hernieuwing, van Noorderkwartier en Geoproject uit Nieuw Vennep houdt zich met de Kooi bezig. Uiterlijk 31 december 1974 moeten de plannen definitief klaar zijn. Wanneer met de realisa tie een aanvang kan worden geno men en wanneer alles "rond" is, wanneer dus de wijken helemaal zullen zijn opgeknapt en verbeterd, kan nog niet met zekerheid worden vastgesteld. Sommige instanties zeg gen 20 jaar, de gemeente hoopt op zo'n 15. Grote vraag voor de middenstander is natuurlijk of zijn bedrijf nog toe komst heeft en of zijn assortiment voldoende is, of aanvullingen nodig heeft. Op de eerste vergadering kon daar niet uitgebreid op worden inge gaan. Nogmaals: er waren ook niet voldoende mensen aanwezig. Wel zul len binnenkort alle winkeliers wor den bezocht en zullen hen vragen worden gesteld over het pand, het personeel, de omzet (niet de winst) de eventuele opvolging enzovoort. De ze gegevens zullen strikt vertrouwe lijk worden behandeld en in het hele rehabilitatieplan worden inge bouwd. Voorzitter Westbroek van het wijk comité De Kooi viel even de midden stand aan. "Die doen niets, die sla pen. Ze zijn bang. De middenstand is helemaal niet wakker. De renova tie moet doorgaan in deze wijken". De reactie van een winkelier: "Wij slapen helemaal niet; we werken het langst". De heer Heetman, vertegenwoordi ger van het ministerie van Econo mische Zaken, riep alle winkeliers op om lid te worden van een mid denstandsvereniging en deel te ne men aan de enquete. Hij vertelde ook dat er van de zijde van het mi nisterie geen subsidie te verwachten was. "Dat doen wij niet". Een reac tie daarop werd niet gehoord. De heer Van Riel van de samen werkende ondernemersorganisa ties zei dat als de winkeliers geen poot vooruit zouden zetten, er nim mer iets zou gebeuren. De midden- standsbelangen moeten volgens hem op de voorgrond komen te staan". De tijd is er rijp voor; er moet een eigen gezicht worden getoond". Hij stond vierkant achter de plan nen van de gemeente en de twee bouwondernemingen. "Ons belang is het consumenten belang", zo zei hij. De meeste aanwezigen namen een afwachtende houding aan. En dat is nou net niet de bedoeling. Vol Hoe krijg Je een krant vol, als je eigenlijk niets hebt te schrijven? Op deze manier bijvoorbeeld: „De veehouder Van Rijn uit Nieuwkoop heeft schapen lopen op het land achter het groene kerkje. Hij mist nu twee schapen, die ken nelijk zijn ontvreemd". Het stond in de Oegstgeester Cou rant. Mengen Wat is een verfkleurmengmachine? Dat is een apparaat dat op 850 ver schillende manieren verf kan ma ken. Donderdag valt het geval te zien bij meneer Ziegelaar op het Le vendaal, die het onder andere in zijn zaak heeft staan. We gaan er van de week kijken en er meer over vertel len. Koek In de week vóór Sinterklaas zal er ln de dienstencentra gelegenheid zijn 'n echt oud-Hollandse kunst te beoefenen het koek vergulden. Voelt U er voor, hieraan mee te doen, geeft u zich dan even op bij het dienstencentrum bij u in de buurt of telefonisch 40483, graag vóór 26 oktober a.s. Hap happer-hapst En in de oude zaak van Wimpy komt vanaf donderdag Mi*. Hap zit ten. Op de Haarlemmerstraat kan dan voor soepele prijsjes worden ge geten en gedronken. Verhuisd Op 1 november verhuizen de leer ling-ziekenverzorgers van het Sint Elisabeth Gasthuishof van de Steen- schuur naar de Oude Vest. Nummero 27. Badminton Steeds meer mensen, jong en oud, ontdekken de geneugten van het badmintonspel. Dat een partijtje badmintonspelen iets geheel anders is dan het meppen op 't strand of in de straat, blijkt wel zo gauw men de vederlichte racket en shuttles van plastic of van veren in een windstille zaal hanteert. Voor re creatieve spelers en speelsters is er in Leiden ruime gelegenheid zich aan te melden bü badmintonclubs. m.m.v. Jan Westerlaken, Ronald Veeren en Henriëtte v. d. Hoeven Ook is er in den lande 'n uitgebrei de badmintoncompetitie op alle ni veaus. Om de animo voor het bad mintonspelen nog meer te activeren heeft de Nederlandse Badminton- bond middels de districtbestuursaf- delingen een "badmintoninstuif" ge houden in de 5 Meihal. Iedereen kon gratis van de rackets en shuttles en adviezen van bestuursleden van "BC Leiden" gebruik maken om deze sport van nabij te leren kennen. Al le zeven banen van deze grote hal waren van 2 tot 6 uur constant be zet met merendeels jeugdige speler tjes. Ook de ouderen lieten zich de ze gelegenheid niet voorbijgaan. Voorwaar een lofwaardig streven van de badmintonbond, die echter verzuimde te vermelden dat na af loop van een moe gestreden wedstrijd het "afterbadmintonglaasje" bier zo uitstekend smaakt. St. Nicolaas: kinderfeest Het team Kinderwerk van het Leidse Volkshuis aan de Apothekers- dijk 32 wil van Sint Nicolaas weer een echt kinderfeest maken. In een circulaire zegt het team Sint Nicolaas (de laatste jaren steeds meer een afgod van reclame en middenstand) heeft besloten dat hij zaterdag 17 november feestelijk zal worden ingehaald in Hoorn, Amsterdam en Leiden. Van de in tocht in Hoorn wordt ook een tv- programma opgenomen en direct uitgezonden. Als u uw kinderen de intocht laat zien, houdt dat in dat ze ongeveer 3 weken lang in spanning zitten en nerveus zijn. Daardoor zijn ze vaak extra moeilijk en druk, en daar zit ten wij dan maar weer mee: de ouders, de scholen, clubhuizen, peu terzalen, dagverblijven l.d. De hebberigheid werken ze ook in de hand: 3 weken lang elke avond maar kopen Vindt u ook niet dat het eindelijk eens tijd wordt dat we daar iets te gen moeten doen?? Daarom Laat uw kinderen niet naar de intocht kijken Een week spanning is méér dan genoeg, vertel ze het dus niet te vroeg wacht een gunstiger tijdstip af bv. een sinterklaasfeest in de buurt of school of peuterzaal; Steun onze actie; en laat ons uw reacties horen!! Dan kunnen wij met al deze protesten naar de orga nisatoren van het Sinterklaasfeest stappen. Als we er met z'n allen (ouders en andere opvoeders) iets tegen doen. dan zal de Sint misschien eens "echt' aan de in hem gelovende kinderen denken. Dan pas wordt Sinterklaas weer kinderfeest! Spaanse Degen De fraaie historische Spaanse de gen, die telkens voor één jaar wordt ui* gereikt aan de vereniging die in de voor dat jaar aangewezen catego rie op de beste wijze deelneemt aan de taptoe is dit jaar toegekend aan de Zwem- en Polovereniging De Zijl/ L.G.B., die bijzondere lof verdient voor de wijze waarop zij aan de tap toe 1973 luister heeft bijgezet. De gedurende de gehele taptoe volgehouden uitstekende wijze van presentatie heeft het Bestuur van de 3 October-Vereeniging doen beslui ten „De Zijl/L.G.B." de aanmoedi- gings- en tevens wisselprijs toe te kennen. Het vorig Jaar werd de Spaanse Degen" toegekend aan de Waterpadvindstersgroep „Boisot". In 1974 komen de gymnastiekver enigingen weer aan de beurt voor het veioveren van de wisselprijs. Boekenweek In de basisschool "De Vogelwedd" aan de Vronkenlaan wordt van 27 oktober t/m 7 november een Kin- VOORSCHOTEN De VARA- actualiteitenshow zal zich woensdag 31 oktober concentreren rond Voor schoten. Dit radioprogramma wordt wekelijks uitgezonden via Hilversum 1 van 7.20 uur tot 9.35 uur. In die actualiteitenshow is een vast programma-onderdeel "In de Roode Cirkel". Tussen allerlei nieuws door wordt de luisteraar gevraagd enige voorwerpen te komen brengen op een bepaalde plek in een plaats ln Nederland. De plaats in Net land is op 31 oktober Voorschoten en de plek wordt tijdens de uitzen ding bekend gemaakt. De snelste man of vrouw krijgt naast een taart een geheel verzorgde weekendreis naar Parijs, Londen of Sophia. Naast deze hoofdprijs zijn er nog enkele andere prijzen. Voor radioluisteraars in Voorscho ten en omgeving kan zo de uitzen ding in de vroege morgen van 31 oktober een verrassing opleveren. Aanvang 20 Donderdag Breestraat 66 Leiden Defensie tr lichting Kreatief Sentrum 89 Leonardushuis Leiden 8 uur PAK-hearing Haagwegkwartler. j Apotheken Leiden De avond, nacht, zondagsdienst van de apotheken de regio Leiden wordt deze wi waargenomen door de Zuidera theek, Leiden en de Apotheek Breest, Smallenburg, Leiderdorp. Oegstgeest Oegstgeester theek, Wilhelminapark 8. Voorschoten VoorschoH Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525 Koord Studio terdagavond Alweer een abonnee van het Leidsch Dagblad, die een prijs heeft gewonnen in de grote Natuurpuzzel. De heer Siekman (27) uit de Jacob van Campenlaan werd de gelukkige eigenaar van een hometrainer, die hem gisteravond door Theo Wilms Floet werd overhandigd. Siekman, slavist van professie en bezig aan een proefschrift over uitdrukkingen bij het voetbal spel in de Slavische talen, is een sportfiguur. met voetballen als zijn grootste hobby. derboekenweek gehouden. 30 oktober is er een voorleesavond door de bibliotheekmoeders. 31 oktober wordt er door de kinderboekenschrijfster Tnea Beekman uit eigen werk voor gelezen, 's morgens van 10 tot 12. Van 19.45 uur tot 21 u. mogen de ouders komen „stillezen" in de boeken van de bibliotheek. Gedurende de kinder- t eTeraad (Foto Jan Holvast) Openbaar tekenwed- De gemeenteraadsfracties van het PAK en D'66 te Leiderdorp ko men op 24 oktober bijeen ten huize van wethouder Drenth, Lokhorst 15 het gebruikelijke openbare frac- iedere keer een ladsvergadering voorafgaat. Men op dat moment leest. Onderwijzer P. J. Folkersma, die de publiciteit ver- zoigt, deelt mede dat het geheel ver band houdt met de opening van de „schoolbibliotheek" van „de Vogel- het kind fleeft graag dat veel lenden komen luisteren en praten. Dat er nooit iemand kwam is te wijten aan het feit dat niemand wist dat dit soort bijeenkomsten open- Laar zijn. De agendapunten van de raadsvergadering van 29 oktober Naar aanleiding van een door u geplaatst artikel in uw blad van dinsdag 16 oktober jl., wil ik u bij deze gaarne onze reactie geven. Dit betrof het artikel inzake de hearing die de gemeente Leiderdorp heeft gehouden i.v.m. de vestiging van enkele noodwinkels in Winkelhof en waarbij de bewoners hun mening konden uitspreken aan welke vesti gingen zij him voorkeur gaven. Allereerst geeft de kop van het ar tikel, t.w. „Bewoners geven voorkeur aan vestiging van AH" een zeer mis- LEIDERDORP. De heer K. Brittijn las in het LD van 16 ok tober dat er dn Leiderdorp een soort hearing was gehouden voor de bewoners van de Engelendaal- flats en het Binnenhof waarin zij hun keuze konden kenbaar ma ken wie zij in de noodwinkels wilden hebben in het omstreden plan Winkelhof. Ook konden zij kiezen wie van de kandidaten snackbarhouders 'n houten nood- opstalletje mag betrekken. Britten, die graag de noodsnack- bar zou willen exploiteren, is ver bolgen over het feit, dat zijn te- gencandidaat J. Stassen wel tij dens deze hearing aanwezig was en volop de gelegenheid kreeg z'n kandidaatschap te motiveren en hij nietsvermoedend thuis zat. Aan deze vergadering was n.l. weinig ruchtbaarheid gegeven. Hij heeft aan alle raadsleden een uitgebreide brief geschreven om begrip te vragen voor zijn stand punt. Op 29 oktober zal de raad moeten beslissen over deze 'kro kettenoorlog'.... leidende indruk van hetgeen ter sprake kwam. Immers hieruit kan de conclusie worden getrokken dat alle aanwezigen of althans de meerder heid, vóór een dergelijke vestiging zouden zijn. De aanwezige bewoners bestonden uit twee groepen belang hebbenden, t.w. die uit de Engelen- da aJlflats en die uit de wijk Binnenhof Deze laatste groep nu sprak op deze vergadering hun individuele mening uit, welke inderdaad vóór een AH vestiging was. De andere groep be stond uit het bestuur vair trale flatcommissie die sprak namens 600 gezinnen uit deze flatwij k en de mening van hen was gebaseerd op de uitslag van een gehouden bliksem-enquete waarbij 400 van de 600 gezinnen zich hadden uitgespro ken vóór de vestiging van de VéGé-» winkel van de heer Beereboom. Bo vendien waren wij voorts in het be zit van 181 adhesiebetuigingen van bewoners uit de wiJA 3mnenhof- eveneens vóór de heer Beereboom. De formulieren van deze enquete werden tijdens de vergadering aan Wethouder Drenth overhandigd. Gezien het vorenstaande kunt u n.m.m. niet de conclusie trekken dat de bewoners dus een AH willen. In tegendeel! M.l. heeft de heer Bee reboom de eerste plaats en AH een goede tweede. In elk geval gaat de gemeente met beide kandidaten praten en zal de gemeenteraad hier in het laatste woord hebben. Voorts zij nog vermeld dat een ieder wel tot de conclusie kwam dat een vestiging van één levensmidde- lenbedrijf wel het beste was, met daarbij enkele kleinere winkels zo als bijv. een warme bakker, groente winkel. snackbar en drogist. Namens de centrale flatcommissie, hoogachtend, A. J. BREAS, Peppelschans 77, Ledierdorp. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Antje Angela, d. v. C. Schneider en M. M. Laterveer; Rudolphus Johannes, KWJ-Leiden Havenplein 3, 1 donderdagavond geoDend Wetswinkeltje Juridisch Adviesbureau voor er rechtskundige bijstand Adres u Volkshuls Apothekersdllk 38 Openlr tijden dl. wo., do., vrij.: 10—1 uur 79 uur nam Zevensprong vrll j Dienstencentrum Noordelndplem 2b. tel 40483 4 mene Informatie dagellika van Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en tnformatlediei gemeenschap Zuidwest Tel 33921 en 61944 Moeders voor moeders Nlemef 011 Hofdljck 32 Oegstget £3652 Humanitas Dienstverlening Humanitas. Hoi gracht 84. Spreekuur maandags- nam. woensdag S.3010.30 voorm 21458 Kinderopvang Informatiebureau werkgeraeensc! Kindercentra Leiden Haarlen-* straat 73b (telefoon 30360). Gec Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging voor Wedt en weduwnaars. Telefoon Leids viesbureau: 61112. SOS-dienst SOS-Teiefonische Hulpuxenst K (01710)-25202 Voor allen die in n lijkheden verkeren bereikbaar werkdag 1 acht doorlopend ln a.w.z. van vrijdag acht maandag acht uur v.m Release Hulpverleningsdienst Release; NU we R! 8-10 1 2-5 t 6 uitzondering v Randeraat en J. K. Zee: Iman, d. v. Eddlni en K. Zerouali Ibrahimi; v. C. van den EiJ- Werkhoven; Se- Pieter Raimond, dagmiddag Gezi nsverzorging Stichting Gezinsverzorging u Aanvragen hulp beiaarden en l durig zieken en gezinsverzorging 45 tel 49441 (maandag t.em vr 9—10 uur "oorm) Aanvragen voor halve dagen; 11 kerkelijke opleidingsschool voor zinsverzorging RHnsburgerweg 86 63336 Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-i gemiet schap. Dl. 8.15 uur nam. Diamanr 27. Leiden, wo. 8 uur nam. Keni laan 11. Oegstgeest, vrij. 8.15 uur Fred. Hendrikplantsoeri 25, Leider Sociale raadsvrouw Spreekuur sociale raadsvrouw l di. 10.30—11.30 uur voorm. I werkende jongeren, dag. 3—10 1 Kamerbewoners Sociëteiten voor kamei-bewoners alleenstaanden: J. F. Dingemanse; Hendrikje alleenstaanden. Nieuwe Rijn 19. Oegstgeest: Soc. kamerbewoners.ft verstraat 65. ma. t.e.m. vr. 9 uur voois —5 uru nam., za. 9—1 uur. zo. 12- uur, zo., woe. en vrij. 8.30—1 uurni Jeugdsoos vanaf 16 jaar do. 8—121 Jeugdhaven Jeugdhuis, Breestraat 19 Leida afé, 7,30 ui 100S MiraW n; W. A. Brekelmans, OEGSTGEEST Twee inwoonsters van Den Haag zijn gisteravond (22.30 uur) ernstig gewond bij een autobotsing op de rijksweg AmsterdamDen Haag ter hoogte van het Almonderviaduct. Hun auto, die met hoge snelheid richting Den Haag reed slipte, botste tegen de vangrail en de brugleuning en draaide daarna om de as. Een achteropkomende auto kon een botsing niet meer vermijden. Bij deze aanrijding waren ook nog vier andere auto's betrokken, namelijk van be stuurders de voor bovengenoemde botsing plotseling moesten remmen. Op de foto van Jan Hol vast, de auto die tegen de vangrail vloog. OEGSTGEEST De Rijkspolitie te Oegstgeest verzoekt de bestuurder van een personenauto die op zater dag 20 oktober omstreeks 13.30 uur op het kruispunt Endegeesterlaan/ Geversstraat een vrouw die betrok ken was bij een ongeval met ernstig letsel naar het Academisch Zieken huis in Leiden heeft vervoerd, zich te vervoegen of telefonisch te melden bij de Rijkspolitie te Oegstgeest. Te- tetoon: 01710-52222. LEIDSCH DAGBLAD Qitgave: Leidscb Dagblad Bv Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 67056 Telefoon directie eD administra tie 01710-25041 TelefooD redactie 01710-21501 Boofdredacteui Ban Mulder Maandabonnemem I Kwartaalsabonnementf 27-45 Per Post f®-® Losse nummers f Abonnementsgelden OU vooruit betaling te voldoen ötf automa tische overschrijving geen adxoi Qlstratle- er incassokosten Nabezorglng van 18.00 20.00 u. Zaterdag van 16.00 18.00 u. TelelooD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2