'Panahaiki erg ouderwets redeling: VVDM BC Leiden zit een apenlieide Heeft spaargeld dat u voorlopig niet nodig heeft? Neem dan een RPS beleggingsrekening: Meer rente! Rijkspostspaarbank X)R NEDERLANDS ELFTAL VERANDERDE EPI DROST (FC TWENTE) PROBLEMEN 1 in de lift Tips voor 'Duindigt' Weer judo-titel voor Pleizier U' Sleutels 35 jaar BELGISCHE VOETBAL SELECTIE Feyenoord mist Peter Ressel SPAG 23 OKTOBER 1973 lIRAS Epi Drost laat geen regel ongelezen over het Belgische voetbal. Hij loopt, bij j van spreken, met een schaar in zijn zak om zijn knipselarchief over de komende tegen- Jer steeds te kunnen aanvullen. De wedstrijd van het Nederlands elftal, dat in het laatste rijn speeltrant deed veranderen, op 18 november, is zelfs in staat bij hem van tijd tot tijd itmoeting van morgen in Patras tegen Panahaiki uit de gedachten te dringen. Een opmerke- erschijnsel. Drost <28), de kleine, felle, i verdediger, die zich uiterst kan richten op de komende jander, weet echter dat de n van Panahaiki voor zijn t nauwelijks een groter pro- kunnen zijn dan FC Dundee, de eerste ronde van het UEFA emooi vrij overtuigend ter zij- jd geschoven, kent de komende tegenstan- eigen waarneming. Gebruik d van een dijbeenblessure, die •ot voetbal-inactiviteit dwong trainer Anton "Spitz" Kohn jet asistent-trainer Jan Mor tar Griekenland. ervaring in Athene stoelt lichte dat FC Twente tenmin- laatste zestien van het toernooi UEFA-beker haalt. "Uit en vinnen, zoals in de eerste ron- Ischt Drost, "is misschien niet Maar wij moeten het in ïde beter kunnen doen dan zij thuiswedstrijd." Athene, tegen Olympiakos, heb laardig elftal gezien, maar geen volgens onze begrippen. Het jong, technisch redelijk ge- i. vrij begaafd en zeer enthou- iftal. Maar internationale er- hebben zy niet. Panahaiki, dat overigens zonder Levindakos, hun beste mensen speelde, kracht om werkelijk ander- ar druk uit te oefenen, gegroepeerd met plotselinge ;ers naar voren met de avelders als er een kans was in te vallen. Een vryheid-bly- oeg, maar nog erg ouderwets op van de tactiek. Je merkt Qes dat zij zich niet laten be- in hun spel door strikte op- ;en. In de uitwedstrijd die ik eelden zij zonder mandekkiing." fivente liggen die zaken anders, iaarom wordt Drost door zijn j^oudt re!cenin< plers wel eens uitgevloekt. De wedstrijd'heb gezegd, --aanvoerder overschreeuwt overleg hoe veld en de verzoeken aan PATRAS Het noodlot trainer Wilf McGuinness noem de het een verschrikkelijke slag r- trof Panahaiki gistermiddag om vyf uur, Oosteuropese tijd. Andreas Michalopoulos, spits- speler van Griekenland en Pa nahaiki, brak tijdens de training zowel scheen- als kuitbeen van zijn linkerbeen. De moeilijkhe den van Spitz Kohn, Twentes trainer, die nog altijd met bles sures tobt van Jeuring en Drost, zinken volledig in het niet bij de klap, die de Griekse tegenstan der van Twente voor de wed strijd van morgen moet verwer ken. „De klap", aldus McGuinness, „is ontzettend hard aangekomen. Vooral bij de spelers. Aan mij de taak het moreel weer te herstel len. Ik zal mijn mannen er weer van moeten overtuigen dat zij tegenover Michalopoulos ver plicht zijn meer te geven dan ze eigenlijk kunnen. Ik kan al leen maar hopen dat Ik daarin zal slagen". Het is niet het enige probleem waarmee de trainer van Pana haiki wordt geconfronteerd. De UEFA heeft Dandelis. die een waarschuwing opliep in de eer ste ronde van het toernooi om de Europacup III voor één wed strijd geschorst en daarmee is McGuinness de tweede man uit zijn voorhoede kwijt. Dandelis namelijk is rechtsbuiten. faam verwierf is veel meer dan alleen maar een zakelyke. "Twente is een deel van je leven. Samen heb je wat bereikt. Voor geen 10.000 gulden sala ris per jaar meer zou ik naar een andere Nederlandse club gaan. Je bent hier ingegroeid. Je weet wat Je hebt. Het is echt niet zo dat myn beste vrienden by Twente zitten, wel in Twente". "Zo'n club verlaat Je niet zo maar. Komt er echter een goede buitenland se aanbieding, zeg Spanje, dan liever gisteren dan vandaag. In dat geval is Epi weg. Onmiddellijk. Dat zou toch een zeldzame kans zyn. Dan kun Je, dank zy belastingfaciliteiten, ook werkelijk meer verdienen. Ik ben niet werkelijk op geld belust, maar als je voor veel meer in het buitenland top voetbal kunt spelen, mag je gewoon niet zeggenTwente is zo'n fijne ver eniging". Een ploeg die letterlijk en figuurlijk is gegroeid. "De kern is groter. Wij hebben dit jaar weer meer spelers die internationaal volwaardig kunnen meedraaien. Dat betekent dat je ook in gewone wedstrijden harder moet vechten voor Je plaats. Wij hebben meer ervaring opgedaan. Het is een normaal groeiproces". Tegen die duidelijk waarneembare verandering (meer speelsheid) bin nen de ploeg, steekt de even aanwijs bare versobering van Drost scherp af. Zowel Rijvers vroeger als Kohn prezen zich gelukkig met een niet fa taal afgelopen blunder uit speelsheid van Drost in het begin van een wed strijd. Dan immers ging hy op slag effectiever spelen. Tegenwoordig doet hij het van het begin af. "Echte ver wijten heb ik er nooit over gehad. Maar ik voetbal nu anders. Als ik wat wil spelen, doe ik het op de training, niet meer in wedstrijden." Waardoor die wezenlijke ver an de- met wat ik in de ring in de spelkarakteristiek van Epi agd. Later is er dan Drost? "Ik heb mijzelf als een rede- het beste gespeeld kan ïykie ausputzer beschouwd. Een die worden en vervolgens is het de zaak vaak een beetje en soms wat veel ledespelers komen niet altijd van trainer. Tijdens de wedstrijd risico nam. Zo was ik, maar ik ben iriendelijk over. Dat kan toch moet ik er wel voor zorgen dat de ouder geworden. Ik heb myzelf ver- an<iers v^klaarde ^DrosL opdrachten worden uitgevoerd en dan anderd. Een beetje priegelen en -w kun je niet alles altijd even diploma- draaien is natuurlijk verschrikkelijk inkeren daarom wel eens op iar het is gauw weer over ook. en begrijpt dat ik iets niet voor ieen zeg, maar voor ons alle- Tekenend In de tactiek die wij voor een he wedstrijd vastleggen, heb istem. Wanneer ik een tegen- bekijk, zoals in Athene, dan Jan Morsing het rapport. Hij tiek zeggen." Die betrokkenheid is tekenend voor Twente. De band tussen de speler die groot werd in de club en de ver leuk, maar ik heb wel ontdekt dat ik vooral daardoor na zo'n acht wedstrij den uit het Nederlands elftal draaide en priegelde. En dat was niet leuk. Het is mij duidelijk geworden dat mijn kansen groter zouden zijn als emgtog mede danteij Drost £"££*Ï5 Drost. Want het Nederlands elftal is heel wat voor mij en de eindronde in Duitsland betekent nog veel meer." HAAG Minister Vredeling legt zal ik zakelijk bekijken", verklaar de) voelt zich "niet happy" de de bewindsman voor de NOS-ra- t feit dat gisteren negen oud- dio. De VVDM-ers moesten de cel in to ders van de Vereniging van voor het organiseren van de groet- (ti plichtige militairen voor enkele weigerdag. De groetplicht is door het de gevangenis in zijn gegaan, huidige kabinet afgeschaft. andere kant zegt hij "geen 0 fde" voor de VVDM te koeste- alcen die de VVDM mij voor- LEIDEN Badmintonclub Leiden, oftewel „BC Leiden", gaat het mo menteel in de landelijke competitie voor de wind. Nadat in de eerste competitiewedstrijd met 80 van het Amsterdamse Flight werd verloren zijn alle volgende wedstrijden met gemak gewonnen. Tegen 't 4e team van Duinwijck had het team even eens weinig moeite. Eerste heer Jan m Agt: MOFIELEN INNEN NU DIENST HAAG Homofielen kunnen tort in dienst. De lijst van en gebreken van het militaire _jsreglement zal zo worden ge ldat hoinosexuelen niet langer op grond van hun anders ge- ijn, worden afgekeurd voor de M linisters van Justitie en Defen- bben dat de Tweede Kamer ieeld op vragen van de PvdA- Wen Voogd en Roethof. Zij deze vragen gesteld omdat zij dat afkeuring uitsluitend op van homofilie discriminerend gn D COC, de Nederlandse Vereni- !eo tot integratie van de homo- ijfcfkit, is blij met dit regerings- Maar vreest dat de proble- lermee nog niet zyn opgelost, in vele legerkringen nog een p ?e houding bestaat ten opzich- 1 homofielen. COC wenst dat er zo snel mo- in alle lagen van de krygs- voorlichting wordt gegeven taofilie. Zij is bang dat in veel ïfl n schijnredenen toch tot af- zullen leiden. sea tijfey - van Grimbergen, de van de nationale hockeyploeg, Amstelveen de wereldbeker op de 36e algemene ledenver- van de Batavieren on- ettieideii met de Eisenhower tro- bondsactiviteiten worden gestraft. Van onze sportredactie) DEN HAAG - Tips voor de draverijen en rennen woensdagmiddag op de Wassenaarse renbaan Duindigt Eerste start reeds om één uur. Ber- genprys: Leny Special, Klara bond, Kentish Lass. Boèkeloprijs Larens Abaka, Layla en Linda Quick. Beverwijkprijs: Jewelprise, jasper en Janny P. Kateauprijs: Hillegonda, Clematite en Stal Ge- rau. Bafloprijs: John Areta, Irish Kan en Gratie Norton. Barneveld- prijs: Komiek Olivier, Karper K en .«anüska D. Jessie Jinksprijs: Fran ce' Dream, Tonka en Tudor Roussi S Bathmenprijs: Luckey Lady, Lis- scr Boy en John You Kid. Baarn- prijs: Keino, Inca en Kid D. Baar- 1 oprijs: Kobalt, Kioneer en Liberto. RIJSWIJK Hennie Pleizier heeft voor de derde maaJl in successie het Nederlands Judokampioenschap bij de adspirant-zwaargewichten gewon nen. In de Marimbalhal in Rijswijk won do Leidenaair, die lid is van sportschool Luiten, de eerste party tegen Balkom op beslissing vam de >urg heeft gisteravond op scheidsrechter. Zyn volgende tegen- de eerste wedstrijd in de stander, Schoonman, werd na een ronde van het toernooi om de minuut uitgeschakeld met een twee- beker tegen CPL Super de beenworp. In de finale won Plel- uit Luik (België) gewonnen zier met een eerste houdgreep van N>. G. Overloop. "key De Nederlandse ijs- kampioen TYSC „Trapper: Voetbal De FIFA (internationa le voetbal federatie) zal een dele gatie naar Chili sturen om te beslis sen of de wedstrijd ChiliRusland op 21 november al dan niet in Santia go gespeeld kan worden. De Russi sche voetbalbond had gevraagd of deze wedstrijd, hoogstwaarschijnlijk beslissend over kwalificatie voor de eindronden van het toernooi om het een ander land gespeeld zou kunnen worden. Dit in verband met de poli tieke situatie in Chili na de staats greep. Wielrennen De stand in de zes- LEIDEN Wanneer het bestuur van de bridgeclub "De Sleutels" zijn zin krijgt dan zal het 7de lustrum een ongekend feest worden. Top- daagse van Dortmund, gisteravond manifestaties in het ambitieuze pro- om tien uur: 1. Haritz/Pijnen pnt., 2. Kemper/Gilmore 241 pnt. Op een ronde: 3. Merckx/Sercu 388 pnt., 4. Duyndam/Tschan 217. Op vier ronden: 9. Karstens/Stam 178 pnt. BRUSSEL De Belgische coach Raymond Goethals heeft gisteren de lijst met 22 voorgeselecteerde spelers bekendgemaakt met het oog op de wedstrijd België—Noorwegen. De se lectie bestaat uit de volgende spelers: Alfons Bastijns, Pierre Carte us, Jo- han Devrimdt, Raoul Lambert, Geor ges Leek ens, Luc Sanders en Erwin Vanden Daele (allen van Club Brug ge) Amdré Denul, Jean Dockx, Git- bert van Binst, Francois van der Eist, Panl van Himst en Jan Verheyen leden een vaste plaats in de mees- gramma zijn op 28 oktober de lus trumdrive en op 2 november een icest waar eigen leden een kabaret- piogramma op de planken zullen brengen. De drive op zondag 28 oktober heeft interessante aspecten want van 10.0014.00 uur spelen de eigen leden een wedstrijd die 's middags od het demonstratiescherm nog eens dui netjes wordt overgedaan. Om 15.00 uur speelt het nationaal he renteam tegen een Sleutelsvertegen woordiging. waarbij dezelfde spelen van de ochtendwedstrijd op tafel ko men te liggen. Iedereen kan dus zijn resultaten vergelijken met die van de cracks. Op dezelfde dag vindt ook iicg een wedstrijd plaats tussen het nationaal damesteam en een offi ciële Jeugdselectie. De wedstrijden worden gespeeld in 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, Leiden, de ramawedstrijden vangen om 15.00 uur aan en zijn gratis voor het publiek toegankelijk. De Sleutels is een club die lande lijk een woordje meespreekt. Het eerste viertal heeft zich al Jaren ge- Epi Drost: veranderd door Oranje (allen van Anderlecht)Nico Dewal- que, Leon Dolmans en Christian Piot (.allen van Standard); Jos Heyligen (Beerschot); Frans Janssens (Lier- se) Jean Janssens (Beveren Waas) Maurice Martens RWD Molen beek) Robert Roosbeek (SC Charle roi) en Ivo van Herp (KV Mechelen) tcrklasse verworven. De club heeft veel Jong talent. Veel aandacht wordt besteed aan verbetering van het spelpeil en theorie-expert Wim Goutier legt de leergierigen dan ook met de regelmaat van de klok bied- wedstrijden en quizzes voor, die hun vruchten beginnen «f te werpen. ADVERTENTIE "Dat is een ongerijmdheid", gaf Slingerland won zeer gemakkelijk Vredeling toe. "Anderzijds kan men zijn party tegen N. de Graaf met heit feit met negeren dat de regels 154 en 150. Enzo Spadon „pakte" destijds zijn overtreden, hoe men dan T. Nuyten met 158 en 156. De ook over die regels mag denken." dames-singles, meestal moeilijke par- In Assen, waar vier ex-VVDM-ers tijen voor BC Leiden, gingen beide zich gisteren meldden voor het uit- verloren. Dankzij de verbeten vech- zitten van hun (gehalveerde) straf- tende dames werden de mixed-dub- fen, hielden aanhangers een korte bels en dubbels alle gewonnen. Aan- demonstratie bij het gerechtsgebouw, staande zaterdagmorgen speelt BC Het socialistische Tweede-Kamerlid Leiden tegen AAC 2 uit Amsterdam, Relus ter Beek zei, dat het een schan- wordt dat treffen gewonnen dan be de blijft dat jonge mensen voor vak- staat er 'n grate kans op 'n kam pioenschap. Door een overwinning met 65 op Slotermeer I uit Amsterdam heeft Veglo de derde plaats op de ranglijst ingenomen. Deze landelijke eerste klassers draaien redelijk goed. Frap pant is dat de .familie" De Rooy, André, Willem en Jacqueline, nog niet één party in de singles verloren heeft. 49-jarige Ed Guérin gaat nu toch wel wat conditieverlies vertonen en kon zijn party niet winnen. Hij wil wel gaarne een stapje terug doen en in een lager team meedraaien, maar voor deze badmintonveteraan is bij Veglo nog geen vervanger opge staan. In het herendubbel telt Ed Guérin nog wel degelijk mee. In een zeer spannend duel, samen met An dré de Rooy konden zy de tegen standers M. Rooy en A. Huigens toch nog op de knieën krijgen. Setstanden 15—6 en 1816! Het tweede team van Veglo, dat in dezelfde klasse uit komt won van Arnhem met 65. RONALD VEEREN ROTTERDAM Feyenoord zal morgenavond tegen 't Poolse Gwar- dia zonder Peter Ressel moeten spe len. De aanvaller tobt namelijk met een enkelblessure. Joop van Daele maakt zijn rentree in de ploeg als centrale verdediger en Willem van Hanegem zal weer op het middenveld spelen. Onzekerheid bestaat nog over het meespelen van Theo de Jong, die last heeft van zijn rug. Wiel Coerver: „Misschien is die- nederlaag tegen Telstar wel ergens goed voor. Nu weet iedereen tenminste weer dat er in elke wedstrijd keihard moet wor den gevochten voor de overwinning. Ik geloof ook niet dat de Jongens voor de wedstrijd tegen Gwardla moeten worden opgepept. Ze weten van zichzelf wel dat ze tegenover het publiek iets hebben goed te maken". Hoe spaart u nu? Wellicht heeft u een paar duizend gulden ergens op een spaarrekening of boekje staan, waarvoor u 4 a 4 xh rente krijgt. Toch is uw spaargeld niet geblok- f™" keerd. Het kan natuurlijk gebeuren dat u onverhoopt tóch uw spaargeld nodig hebt, terwijl het niet van Denkt u daar langer dan 3 maanden.tevoren is opgezegd. 1,2 of 3 jaar niet aan te komen? Waarom zou u dat spaargeld dan niet op een rekening met een hoger rentepercentage zetten: de RPS Beleggingsrekening met opzegtermijn! Hoe langer de opzegtermijn hoe hoger de rente. Kijk en kiest u maar5% rente bij een opzegtermijn van 3 maanden. 6% rente bij een opzegtermijn van 1 jaar. 7%rente bij een opzegtermijn van2 jaar. En zelfs 8% rente bij een opzegtermijn van 3 jaar! Geen nood: u kunt er altijd over beschikken. In zo'n geval worden natuurlijk wel kosten in rekening naam: gebracht. Nog meer RPS voordelen. Via een j adres: bank' of girorekening kunt u uw geld j overmaken op zo'n renterijke beleg- j plaats: gingsrekening. Gemakkelijk en snel. j Voor stortingen in contanten is er altijd j wel een postkantoor in de buurt. En tenslottede Rijkspostspaar- I bank is onze nationale spaarinstelling, veilig en vertrouwd! Ik wil meer weten I Stuur mij de brochure waarin j alles staat over de RPS Beleggings rekeningen met opzegtermijn. LD -a, U kunt deze bon in een envelop zonder postzegel sturen naar de Rijks- 1 postspaarbank in Amsterdam. U kunt de brochure.ook tele- 1 fonisch aanvragen. Bel - gratis - 0017. Of haal hem. even in het postkantoor.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13