Goud en zilver blonk bij St. Jansfanfare Overvallen en verkrachting op rijksweg 4 bij Leiden Deylknotsen zorgden voor de komst van een oogarts EERSTE LEIDENAAR GAAT NAAR ISRAEL "Zuidvietnamezen er nu nog erger aan toe Jaqueline v.d. Kroft en Inge Lemmerzaal clubkampioenes bij SJZ PAGINA STAD EN RAND MAANDAG 15 OKTQB| ZOETERWOUDE Twee konink lijke onderscheidingen, zes bcnds- onderscheidingen, forse geldbedragen va© de gemeente en van de directie va© een grote brouwerij-in-aanbouw, een trombone, muziekstukken (o.a. WARMOND Op vrijdag 30 no vember verzorgt de harmonie St. Matthias met drumband en majo- ïetten het eerste winterconcert in t Trelpunt, dat voor een ieder toegan kelijk is. Wat de acties door deze vereniging betreft komt het laatste ristje van de Wamaloten aan de beurt en in de maand november wordt weer de bekende kaarsenactie gehouden. Voor de donateurs worden v.'cer drie avonden verzorgd met to neer en muziek. Bij het begin van het nieuwe schooljaar voor de mu- sy» kschool Bollenstreek konden 37 leerlingen geplaatst worden een gro ter aantal dan in het verleden. In de Geversstraat in Oegst- geest is gistermiddag een socië teit voor kamerbewoners en al leenstaanden geopend. Belang stellenden konden gisteren vrij binnenlopen om kennis te maken. va© VIOS) en vele, vele gelukwen sen. Dat allemaal staat sinds zater dagavond op de creditzijde van de balans van de 70-jarige Zoeterwoudse St. Jansfanfare. Het jubileum-con cert voor genodigden in Het Cen trum, kreeg daarmee toch de tint die het behoorde te hebben. Niet de fan fare moest iets aanbieden (het con- oert), nee, de jarige St. Jansfanfare moest iets worden aangeboden. En dat gebeurde dan ook na het eerste gedeelte, waarin het jubilerende korps klassieke stukken ten gehore had gebracht. Na de opening door de heer Winkelmolen, voorzitter va© het feestcomité, en het eerste muziekge- deelte, reikte mr. Duijnstee, voorzit ter van de RK Bond van Muziek gezelschappen in Zuid Holland, vijf zilveren insignes (voor 25 jaar lid maatschap) en een gouden insigne (voor 40 jaar lidmaatschap) namens die Bond uit. Het zilver was voor G. en J. Verhagen, K. v. d. Akker en de heren Straathof en De Boer; het goud ging naar L. v. d. Akker, die later uit handen van de burgemees ter va© Zoeterwoude, J. A. Detmers, ook een koninklijke onderscheiding ontving. Koninklijk gedecoreerd werd ook de niet meer actieve heer N. J. Straathof. Hetwas het hoogtepunt van de concert-avond vol verrassin gen. Waarop drumband VIOS de Fanfare een muzikale ode had ge bracht vanaf het balkon, burgemees ter Detmers namens de gemeente 2000 en namens de directie va© Hel- neken 3000 gulden had aangeboden '„En als het streefbedrag van het feestcomité 16.000 gulden niet wordt gehaald, zal de Fanfare een willig oor vinden by de gemeente als het gaat om bijvoorbeeld een renteloos voorschot") en waarop na mens de inwoners van Zoeterwoude een trombone was aangeboden. Dat zullen de meesten van die inwoners trouwens zelf niet hebben geweten, want de bliksemactie; een bedrag dat rond de 1.800 gulden zweefde. Na de pauze en de receptie van het bestuur van de Fanfare, waarop het korps nogmaals gul werd bedacht, werd de avond besloten met „moder ne Fanfare-muziek". In zijn dank woorden, die hij nog op papier za zetten, „want er moeten nog vee mensen speciaal worden bedankt", hielp Fanfare-voorzitter J. G. W. Straathof en passant geruohten de wereld uit als zou het niet boteren tussen de Fanfare en drumband VIOS. Het botert wel. (Foto Jan Holvast) pw .<j m t Maandag Hogewoerd 57. Leiden Film cussie. Troef 8—10 uur nam. Stadhuis Leiden spreekuur naar Burgerlijk Pensioenfond 4.30 uur nam. Leiden Psy< Stadhuis Leiden Vergadering missie bedrijven 4 uur nam. Steenschuur 6. Postzegelvrio Veiling- Breestraat 19 open jeugdcai* 10.30 nam. Apotheken De avond en nachtdienst van theken in de regio Leidet waargenomen door Tot Bi Mensheid, tel. 21060 Hooign leiden., en Apotheek Bi 4, Gegstgeest. WASSENAAR Wassf tneek. Schouwweg 32, tel. Koord Studio (telefoon 44000). Geopend KWJ-Leiden Beweging van werken Havenplein 3, tel 21139 formatiecentrum voor werkendt ren. Dagelijks en ook woemi donderdagavond geopenf Vogelasiel Anna Paulownastraat 18, Wetswinkeltje rechtskundige WASSENAAR „De „Deyl knotsen" Wassenaar se carnavals vierders hebben het weer gepres teerd. Op de carnavalsavond voor be jaarden op 3 maart startten zij een actie om gelden bijeen te brengen voor een optisch instrumentarium voor het gezondheidscentrum van 't Wassenaar se Kruiswerk. In dit ge zondheidscentrum was namelijk nog geen oogarts gevestigd en dat bete kende, dat Wassenaarse huismoeders en bejaarden vaak verre reizen moesten maken om een oogarts te bezoeken. Dankzij de actie van de Deylknotsen heeft zich intussen een oogarts in het centrum gevestigd. Donderdagavond de elfde van de tiende maand heeft Prins Car naval Kees II (Kees Thomassen) symbolisch het resultaat van de ac tie aan dokter H. S. Boogaart, voor zitter van het Wassenaarse Kruis werk, overhandigd. Er kwam een be drag van ruim f 17.000,- bijeen, vol doende voor het aanschaffen van de benodigde apparatuur. Dokter Boogaart maakte er geen geheim van dat 'hij, toen hij van het initiatief van de carnavalsvereniging hoorde, getwijfeld heeft aan het re sultaat. Maar. zo gaf hij ruiterlijk toe, hij had de capaciteiten van de leiders van de Deylknotsen en de offervaardigheid van de Wassenaar se burgerij schromelijk onderschat. Hij uitte zijn grote bewondering voor het werk van de Deylknotsen, die zich het vuur uit de sloffen hebben gelopen om in korte tijd hun doel te bereiken en die zich niet hebben laten beïnvloede© door onbegrip en misverstanden, die er rond de actie zijn ontstaan. Het geschenk aan het gezondheids centrum is een geschenk aan de Wassenaarse gemeenschap, aldus dokter Boogaart. Oud-burgemeester Geertsema sprak een kort woord namens de le den van het comité van aanbeveling. Een kort woord omdat de activitei ten van het comité van aanbeveling in geen enkele verhouding staan tot het werk, dat door de Deylknotsen is verricht, aldus Geertsema. Dienstencentrum Noordelndplem 2b. tel. 4W mene Informatie dagelijks Gemeenschap Zuidwej flulpverienlngs- en in gemeenschap Zuidwest 33921 eD 61944 Moeders voor moeders E Janssen N Hofdljck 32 Gegstgeest Onder de belangstellenden, die het Humanitas feestelijke slot van de actie bijwoon den waren o.m. burgemeester Staab en zijn echtgenote en wethouder Van nam. woensdag 9.3010.3 Dijk. iVermoedelijk door één bende Amerikaans echtpaar in Leiden: Voor weduwen en weduwnaars Nderlandse Vereniging r en weduwnaars. Telefoon Le! viesbureau: 61112. SOS-dienst SOS-Teiefonische Hulpdlen« (01710)-25202 Voor allen die li lijkheden verkeren borelkbai werkdag van acht uur nm ti doorlopend ln bet wei LEIDEN In de nacht van vrij dag op zaterdag hebben op rijksweg 4 ter hoogte van de op/afrit naar de Europaweg twee overvallen plaatsge had. Over één daarvan berichtten wij zaterdag al. Inmiddels is de volledige toedracht van de zaak bekend ge worden: Rond twee uur 's nachts stopten een student en zijn vriendin by het Shell-benzinestation met nachtelijke zelfbediening om te tanken. Toen de student was uitgestapt werd hij aan gesproken door een man, die even later gezelschap kreeg van nog twee of drie mannen. De bestuurder raak te in gevecht, maar wist te ontvluch ten. Zyn vriendin, die in de auto zat, sloot alle portieren en trachtte de motor te starten. Dit lukte aanvan kelijk niet en de overvallers wisten de voorruit en de ruit van het rech ter voorportier te vernielen. Toen de auto uiteindelijk startte, wist het meisje, een 21-jarige inwoonster van Rotterdam, te ontvluchten. Verder op trof zy haar vriend aan en sa men vervolgden ze hun weg naar Rotterdam. Doordat even later de motor uitviel, waren ze gedwongen de auto op de vluchtstrook tot stil stand te brengen. Inmiddels hadden de overvallers de achtervolging ingezet en waren zeer snel ter plekke. Ze grepen de bestuurder, die de motor aan het controleren was vast en voerden hem mee. Eén van de mannen bleef by het meisje achter. Hy zei van de „polizei" te zyn en begon haar te fouilleren. Zij moest zich geheel ont kleden, waarna hy haar buiten de auto verkrachtte. Zy werd gedwon gen haar zilveren horloge, twee arm banden en een zilveren ring af te staan. Haar vriend werd van tien gulden beroofd. Klappen Om half vier in dezelfde nacht en op dezelfde plek (het benzine-sta tion) kreeg een bestuurder van een aai to motorpech. Toen hij uit stapte stopte er een andere auto met vermoedelijk vier mannen erin. Eén van hen greep de bestuurder vast en benen en verdwenen in de richting gaf hem enkele klappen. Een mede- Rotterdam, inzittende werd gedwongen uit te stappen en werd in het gelaat ge- Na de reconstructie van beide slagen. Het laatste slachtoffer wist overvallen is de politie vrijwel zeker te ontvluchten. Bij het naderen van dat het dezelfde mannen betreft. Er meer verkeer namen de mannen de is een uitgebreid onderzoek gaande. ZOETERWOUDE Inge Lemmer zaal (dames) en Jaqueline v. d. Kelk (jeugd) zijn de clubkampioenen geworden van de Zoeterwoudse gym nastiekvereniging SJZ. Die club or- LEIDEN Michael, 18 jaar, is de eerste Leidenaar, die als vrijwilliger naar Israël gaat. Zijn naam wil hij liever niet in de krant "voor even tuele represailles". Morgenochtend om half negen ver trekt zyn toestel naar Tel Aviv. Hy hoopt van daaruit inaar de kibboets Afek ("myn kibboets") te reizen om daar te helpen met de katoenpluk. "Alle mannen, die dat in normale tyden doen, zitten allemaal aan het front. En de katoen moet voor de eerste regen binnen zyn." Michael is leerling van de MTS en is van plan fotograaf te worden. Reeds twee keer eerder is hy in Afek geweest. "Je wordt stapelgek, wanneer je op de radio hoort en op de tv ziet wat er allemaal gebeurt daar en je niets terug kunt doen. Ik blyf er zolang ik kan, maar ik wil wel te rug zyn voor het volgende cursus jaar." Zyn ouders staan er positief tegenover. "Ach, die Ai-a bieren zyn zo kwaad nog niet. Vooral de jongeren kunnen goed met ze opschieten, de oudere Israëli's zyn veel fanatieker; die waarschuwen constant voor ze." CFoto Ja© Holvasst) ganiseerde gistermiddag onder gro te belangstelling in de gymnastiek zaal aan de Schenkelweg de Jaarlijk se onderlinge wedstrijden, waaraan werd deelgenomen door zo'n honderd 'eden. Na de vrije les van een kleu tergroep, kwam voor het eerst een 'ongensgroep in actie, daarna turn den de meisjes in verschillende groe nen, vervolgens de dames-Junioren, de dames en de keurploeg. De uit slagen zijn: Jongens: 1. Joost van Grieken. Meisjes B: 1. Marianne Kok. Meisjes Al: Karin v. d. Salm, meisjes BI: 1. Inge Michielse. Meis jes A2: 1. Karin v. d. Swart, meisjes B2: 1. Lonneke v. d. Drift. Dames junioren: 1. Els Uljee, dames: 1. Hel- la Bosman, Keurploeg: 1. IngeLem- mercsaal. Keurploeg jeugd: 1. Jaque line v. d. Kolk. Bakker eerste WARMOND De afdeling War mond van de KVP heeft het Voor- schotense raadslid Bakker als eerste voorgedragen voor de plaats in Pro vinciale Staten, die vrijkomt doordat het huidige Statenlid Menken daaruit zal vertrekken. Tweede is vol gens het stemadvies van de afdeling Warmond Mevrouw Brink uit Wasse naar, terwijl de Leidse kandidaat Cornelissems op de derde plaaits staat. Dit stemadvies werd gegeven na afloop van een beschouwing die het huidige Statenlid Menken hield over de betekenis va© Provinciale Staten, die volgens hem vaak schromelijk wordt onderschat. In dat kader kwa men ook de gewestvorming en de op stapel staande streekplannen aan de orde. LEIDEN „Nadat in januari het Parijse vredesakkoord voor Vietnam was gesloten, steeg het aantal pa tiënten dat wy kregen te behandelen met dertig procent. Het waren voor het grootste deel (ongeveer twee derde) vrouwen en kinderen". Dat was één van de argumenten die het Amerikaanse echtpaar David en Jane Barton gisteren in de Politieke Werkwinkel aan het Rapenburg aan voerde om aan te tonen dat de Zuid vietnamezen er na het sluiten van de vredesovereenkomst nauweiyks beter aan toe zyn dan daarvoor. Het echt paar, dat Jarenlang werkte in een medisch rehabilitatiecentrum in Zuid- Vletnam, was in Nederland om te spreken op het congres over de toe stand in het land na het akkoord van Parys dat dit weekeinde in Am sterdam werd gehouden. De afdeling Leiden van de Brede Vietnam-bewe- ging had de Bartons weten te ver leiden om ook in Leiden de dia's te laten zien die zy in hun Vietnamese tyd hebben gemaakt, en om iets van hun indrukken te vertellen. Datzelfde hebben de Bartons onlangs ook ge daan voor het Amerikaanse Congres. zy zyn met name geschokt door het lot van de politieke gevangenen on der het regime-Thieu. „Om de ge ringste reden kan men al politieke gevangene worden. Zelfs oude mensen die te laat op hun rystveld werken worden opgepakt, als politiek gevaar- lyk bestempeld en verhoord. Wij heb ben tal van voorbeelden gezien van mensen die by dergelyke verhoren gefolterd waren". Volgens de Bartons wordt "de poli tiestaat die Zuid-Vietnam geworden is dooi- Amerika gefinancierd. Dat is aan allerlei dingen te zien. Aan de kleding van de soldaten, de helmen, de wapens, en zelfs aan de Smith and Wesson handboeien die er gebruikt worden. De gevangenen worden ver voer in Amerikaanse auto's. Het bud get van Zuid-Vietnam bestaat voor 70% uit Amerikaans geld". De raad die het echtpaar Barton Nederland had mee te geven na een serie dia's waarin zwaar verminkte mannen, vrouwen en kinderen, voor zien van plastic armen en benen de hoofdrol speelden, luidde: „Nederland moet in elk geval voorkomen dat er geld wordt geschonken dat by het regiem-Thieu terechtkomt". maandag acht uur vm Release Hulpverleningsdienst Release, we Rijn 20a. tel 24555 Ma t/o 8-10 u. nam bovendleD dtnsd t et uitzondering i Springconcours in Warmond Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Patrick, zn. van W. Bronsgeest en T. Visser; Jolanda J. H., dr. van C. G Betgen en J. van der Weijdeu; Jurgen Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden a gezlnsverzorgb Kerkelijke opleidingsschool n zinsverzorging Rljnsburgerweg 53336 Kinderopvang Informatiebureau werkgenw L. SNOEKEE ERELID RABOBANK WARMOND Mett man en maoht hebben de mensen van manege De Leede de afgelopen dagen gestreden tegen de meer dan overvloedige re gen, die de laatste tyd naar beneden was gekomen. Een succesvolle stryd, want het concours hippique van gis teren kon worden gered. Meer dan dat, de bak was in een uitstekende staat. Ook het weer viel lang niet tegen. Wel kil, maar gelukkig over wegend droog. Jammer genoeg stelde de inschrijving wat teleur. De op komst van het publiek daarentegen weer niet. Er werden drie catego rieën afgewerkt. Kort na tien urn 's ochtends werd begonnen .om streeks vyf uur werd de laatste ere- ronde gereden. De prijswinnaars waren: Speel-uw-spel1. Caroline Post met Big Spender; 2. Corrie van Ryn met Ivar; 3. Greet van Genderen met Cheetah; 3. Jacomien Ravensbergen met Betty; 5. Kees Thomas met Fol- ko: 6. Hella Larsen met Bianco. Twee manches: 1. Caroline Post met Big Spender; 2. Corrie van Ryn met Ivar; 3. Jacomien Ravensbergen met Betty: 4. Margo Konings met Inca; 5. Hendriks met Ariba; 6. Greet van Genderen met Cheetah. Puissance: 1. Corrie va© Ryn met Ivar; 2. Nico Parschen met Betty; 3. Jacomien Ravensbergen met Bet ty; 4. Caroline Post met Big Spen der; 5. Re nee van Leyen met Fhiüos; Heüa Larsen mot Hica. Hendrlcus C„ H. Keijzer TT* vv- nBReman; Luon, zn. van J. L. Zeek en J. A. A. Bolmers; Lenny en PGF BakxJ M' L' **-0UwenberS GEHUWD H. A. Boer en A. Verschoor; P. E. M. Haalebos en C. C. Zuiderduin; J. S. Filippo en M. M. Geensen. OVERLEDEN H. Wortman (85) man; O. Reislnger (70) man; J. Spaanderman (81) geh. gew. met A. Perfors. Atletiek De Finse atleet Seppo Nikkari heeft zondag in Jyvaeskylae het wereldrecord van Ron Hill op de 25 kilometer verbeterd. Nikkari liep de afstand in 1 uur 14 minuten en 55,6 seconden. Hill had op 21 juli 1965 in Bolton (GB) een tyd gemaakt van 1.15.22,6. Nikkari bleef ook onder de tyd van Hill op vyftien Engelse myien. Niikkari voltooide die afstand in 1.12.22,6, Hill had in zyn record loop over de 25 kilometer in Bolton de afstand van 15 myl afgelegd in 1.12.48,2. Biljarten Nederland heeft ook de zesde wedstryd in het driebanden tegen België verloren. De Belgen, met de ongenaakbare Ceulemans aan het hoofd, versloegen in de zesde landen- wedstrijd tussen beide ploegen Nederland dit weekeinde in Breda in de Beurs/Modern met 24—8. LEIDEN Tijdens de vergi van de Rabobank Leiden -Oej is het scheidende bestuurslid! ker benoemd tot erelid van d eniging. Snoeker verlaat 1 wegens het bereiken van gestelde leeftijdsgrens. Hij 2 dtn opgevolgd door Leidenaar Dam Tijdens dezelfde vergaderii directeur Kool van de Rabob# toelichting op de balans en winstrekening. In 1972 w cmzetbedrag geboekt van 8S 'oen gulden. De toevertrouwd! delen stegen met 7 miljoen I tot een bedrag van bijna 508 gulden. De bank heeft thans 4 kant Leiden en één te LEIDSCH DAGBIi DAGBLAD VOOR LEffll EN OMSTREKEN - Uitgave: Leidscb Dagblad Witte SlngeJ 1 - Leid* Postbus 54 Giro 67055 Telefoon directie en adminl tie 01710-25041 TelelooD redactie 01710-210 Hoofdredacteur Han Muide Maandabonnement Kwartaalsabonnement Per Post I1 Losse nummers Abonnementsgelden oy voor oetaüng te voldoen BU ciscne overscnryvmg geen» alstraoe- en incassokosten Nabezorging van 18.00 Zaterdag van 16.00 18.001 Telefoon 01710-30000.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2