eerderheid Kamer tegen rdubbeling huurwaarde DRIETAL BRAK 134 MAAL IN PvdA-vrouwen willen wijziging arbeidswet Als lid van het NW ben ie minder afhankelijk die van fractieleider Aantjes aangenomen fstal mt -k toe bon. Minister Duisenberg: „Met VVD-begroting geen effectieve inflatiebestrijding lts paar ruilde yy in voor gulden reisgeld Bredero: ook praten over vernieuwing van Utrechtse binnenstad veneta tapijt Generaal moet "Kruistocht" stopzetten Consumentenbond waarschuwt voor Rush-projector 12 OKTOBER 1973 ADVERTENTIE Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft ^cht uitgesproken tegen verdubbeling van de fiscale pie van eigen woningen. Dat geschiedde door aanne- motie van AR-fractieleider Aantjes. iaat dè mogelijkheid de regering met andere jyer de huurwaarde te ko ster-president Den Uyl dit ook zal gebeu- t reeds een suggestie ge- 'verhoging van de huur- waarde onderscheid te maken tussen oude woningen (met hoge onder houdskosten) en nieuwe woningen. Ook Aantjes hield de regering na drukkelijk voor, dat de onderhouds kosten moeten meetellen. Hij herin nerde eraan dat 3 jaar geleden is be sloten de onderhoudskosten als af trekpost voor de inkomstenbelasting te schrappen. Als tegemoetkoming werd boen de fiscale huurwaarde (die bij het inkomen opgeteld moet wor den) belangrijk verlaagd. onderhoudskosten niet loslaten. Minister Duisenberg van Financiën heeft de Tweede Kamer gewaar schuwd, dat de geplande opbrengst van de verhoging van de huurwaar de (110 miljoen gulden) er in elk ge val moet komen. Duisenberg vond het voorstel re delijk. Het netto-rendement van een eigen huis is nog steeds zo'n 6 6,5 procent en daar haalt de huurwaar deverdubbeling zo'n 1,5 2 procent af. „Het kabinet haalt echt niet het onderste uit de kan. Het blijft nog reeg het aan de stok met steeds aantrekkelijk om 'n eigen huis ders dr. W. Drees (DS te kopen", zei Duisenberg. Een motie Wiegel (VVD) toen hij van de WD om de verhoging van tegen het denkbeeld, de huurwaarde geheel uit de rege- verscherping van het ringsplannen te schrappen werd ver- 4 - worpen. Hij verwierf de steun van DS '70, SGP, Boerenpartij, de een ling K. Beuker en de KVP-er Bre- KG Minister-president eft toegegeven, dat het itallen de laatste jaren emt. In de Tweede Ka- hij als een van de iet op grote schaal onbe- van eigendommen". (Achter ieder lid staat de macht van meer dan 650.000 andere leden van het NVV Mijn naam is: Straat: Plaats: Geboortedatum: Nationaliteit: Mijn beroep is: Ik werk bij: 6g Deze BON in gesloten envelop (zonder postzegel) zenden aan: NVV, Antwoordno 5570, Amsterdam-W it de toenemende crimi- op kan indrukken, minister-president moet de politie beter worden laar moet ook worden de oorzaken van Na de algemene ■politieke beschouwingen in de Tweede Kamer neemt premier 1 ties van VVD-fracievoorzitter Wiegel in ontvangst. ei dan een lege dop". Het ziet er niet naar uit, dat hij in de komende we- AD VERTEN TIE Fractieleider Wiegel motiveerde la- ilsdadigheid in de sa- ter 't voorstemmen van de VVD voor ken „het knutselen" aan de huur de motie-Aantjes met: „Beter 'n half waarde kan tegenhouden. ijke oorzaken zag Den terstelling van sommige oepen, onder andere de Hij verweet Drees dat oorzaken geen oog had verwachtte van intensie- ince door de politie, er-president sprak met dat op korte termijn (gezette discussie met de »l?an justitie en binnen- zal plaatsvinden over eit. Daarbij komt aan notie van Drees en Wie- 'e le regering wordt uitge leien te nemen voor ef- iRrefentie en bestrijding Ifen onder meer door ver- de politiekorpsen. UTRECHT (ANP) Burgemees ter en wethouders van Utrecht heb ben van "Empeo" (Maatschappij voor Projeetanitwikkeling, onderdeel van Bredero Verenigde Bedrijven) het verzoek gehad van gedachten te wisselen over een schetsplan voor de rdhaibilisaitle van een gedeelite van de Utrechtse binnenstad. Empeo zegt in de uitnodiging dat het bureau Oost'ing een ideeënschets heeft ont wikkeld voor het gebied dat grenst aan de tweede fase van Hoog Ca tharine die is gerealiseerd door Bredero, leent zich, volgens Empeo, bij uitstek voor een versterking van de woonfunctie met behoud van de typerende mengeling van functies (winkels, horeca, kantoren, groen voorziening) die aan het wonen een extra dimensie geeft, aldus de brief aan het gemeentebestuur B en W schreven echter terug, dat Heeft u vandaag al eens naar uw taPijt9ekeken? Nou?. v I zichtbaar mooier-merkbaar sterker, j J 1FRANCÊ DEN HAAG Minister Duisen berg (Financiën) is van mening dat de vakbonden zeker him medewer king aan de inflatiebestrijding zou den onthouden als het kabinet op ontwikkelingssamenwerking, CRM en onderwijs zou gaan bezuinigen zoals dat in de tegenbegroting van de WD wordt voorgesteld. "Met die begroting zou Je met de sociale partners niet tot overleg kunnen komen", meende hij gisteren tijdens de algemene beschouwingen in de Tweede Kamer. Met deze be groting is dus geen effectieve infla tiebestrijding mogelijk". Zijn uitlatingen ontlokten veel kritiek van de zijde van fractielei ders Wiegel (WD) en Drees (DS '70) De eerste verklaarde dat de regering hierdoor al aan de eisen van de vak bonden is tegemoet gekomen nog voordat er sprake is van overleg tus sen werkgevers en werknemers. "Uit een oogpunt van een goed functio nerende democratie is het volstrekt onaanvaardbaar dat de vakbeweging dan niet zou meedoen". Drees tenslotte: "Typisch de op- Min of meer overdonderd bood de b aan de Nederlainldse- timmerman vervolgens aan om de r i heeflt de marechaussee baby dan maar voor een tijdje onder j^eit schetsplan voorlopig inlet i!n be llde moeder aangehouden zijn hoede te nemen. Heit paar ging handeling kan worden genomen. Een re maanden oude baby daarmee akkoord nadat het eerst nog beoordeling zal pas kunnen plaats- f 50 reisgeld van Gawbowskij in ont- een kerngezonde jon- vangst had genomen. om vijf •station in Arnhem door lende paar in ruil voor "van die hand gedaan" chitse timmerman, die %)ert Gawbowskij. De vrouw, de 23-jarige Westduiitse Veronica, H. woonde, naar de Utrecht- se politie meedeelde, al enfeele jaren betreffende gebied in Amsterdam samen met de ver moedelijke vader van het jongetje, jj heeft tegenover de po- de 22-jarige Duitser Rolf S. De vrouw dat hij gistermiddag, stond bekend bij de Amsterdamse vlndien. zodra op basis van de resul taten van de studie over een struc tuurplan voor de binnenstad, de uit gangspunten voor de voorbereiding van een bestemmingsplan voor het kunnen worden beid zal bij de PvdA-kamerfractie roepsopleiding stage moeten lopen. gernis hebben geconstateerd dat bij de lunch Outspan-sinaasappels wer den vatting van de corporatieve staat. Dat het bedrijfsleven dan niet be reid zou zijn mee te werken komt mij ongelooflijk voor". DEN HAAG Generaal-majoor L. A. D. Kranenburg zal zijn onder commandanten laten weten dat hij geen reacties meer van hen verwacht op zijn brieven over "de ondermij ning van de defensie" en de zaak als gesloten beschouwd. Hij heeft dit aan defensieminister Vredeling moe ten beloven. De minister acht het onjuist dat de generaal hiërarchieke kanalen heeft gebruikt om politieke onder werpen te behandelen, omdat zijn ondercommandanten zich op die manier gedwongen zouden kunnen voelen om daarin stelling te nemen. In zijn antwoord op vragen van het WD-kamerlid Ploeg geeft hij echter te kennen geen maatregelen tegen de generaal te overwegen. Op de vraag van Ploeg, welke mogelijk heden een commandant heeft om behalve door het vragen van ont slag van zijn verontrusting blijk te geven, zegt Vredeling dat dit altijd kan aan de politieke leiding. "Verder kan hij, gebruk makend van de vrijheid van meningsuiting overeenkomstig artikel 7 van de grondwet, via de publiciteitsmedia van zijn inzichten blijk geven". '0 iet zijn zesjarig doch ter- lerron van het Arnhemse werd benaderd door die C onbekende Duitsspreken- vreeimdelingienpolitie als ongewenste om de mogelijkheden van de aanleg vreemdelinge. Ze had ziich op 10 ok tober bij de pohtiie moeten melden rom het laind te worden uitgezet. De M in gezelschap was van vrouw kwam echter niet opdagen Duitstalige mam. Het maar was met haar vriend gaan 'narde in ernstige moei- zwerven. Waarna ze dus woensdag die verkeren en vroeg de 28-jarige timmerman Robert Gaw- ;eld en onderdak. Toen bowsky tegen het lijf liepen en bij Bkbood by hem thuis in hem hum baby achterlieten. 'lomen logeren ging de De vrouw van wie de rnare- echter niet op in, ze chausisee een opsporingsbericht had <aby onder de trein te vM aan de grens onmiddeiyk door Ze wilde het kind kwyt, Ide mand omdat ze niet in het bezit I» was van een paspoort. van een centrumpank na te gaan in het gebied dat grenst aan dat van het schetsplan van Bredero. Besloten is de behandeling van dit initiatief voorstel voort te zetten, zodra de studie voor het structuurplan zal zijn aandringen op het bewerkstelligen van wijzigingen in de Arbeidswet van 1920. Bepalingen die vroeger in deze wet zijn opgenomen om de vrouwen te beschermen, vormen vol gens het vrouwenkontakt nu een be lemmering voor de vrouwen in het bedrijfsleven. Die bepalingen betreffen bijvoor beeld zware arbeid en ploegendienst. Er is wel ontheffing van mogelijk, maar het is de vraag of bedrijven de moeite willen doen om zo'n ont- GRONINGEN Voor de recht- zaten zij echter zo in de maag, dat hv.nk in Groningen hebben gisteren zy het in het water hebben gegooid. Het congres van het vrouwenkon takt nam gisteren in Utrecht een voorstel tot wijziging van de ar beidswet aan dat was ingediend door de afdeling IJmuiden-Velsen. Deze sideling stelde onder meer, dat, als vrouwen de mogelijkheid krijgen een lagere of voortgezette technische op leiding te volgen, zij ook de kans moeten hebben om op welke pl&ats dan ook dat beroep uit te ceienen. Een van de andere voorstellen waarmee het congres akkoord ging was het onderzoeken van de moge lijkheid, binnen afzienbare tijd te k«men tot een socialistische of na tionalisatie van de farmaceutische industrie. Voorts besloot het, bij wijze van pi oef in Gelderland te beginnen ,et vormingsprogramma's om het tonen dat het de Consumentenbond goed functioneren van de vrouw in de politiek te bevorderen. Het vrouwencontact gaat lesbrie ven voor lagere scholen uitgeven. Het de 20-jarige Minne V. en de 31-ja- rige Jelle P. uit Groningen terecht gestaan, die ervan worden verdacht in 1972 en 1973 resp. 43 en 41 inbra ken in Groningen en Friesland te hebben gepleegd. Kleding, fotoma teriaal, auto's, radio's, televisies, band recorders en geld was de buit. Met een foto-apparaat van bijna f 8000 Partij voor de automobilist DEN HAAG Nederland heeft er sinds gisteren wéér een politieke par- ti.' bij, namelijk de politieke partij automobilisten (PPA)opgericht door oefensie-ambtenaar Frank Tielman. De partij is tegen de steeds zwaar der wordende lasten van de automo bilist zoals statiegeld en wegenbe- De derde man, die ook terecht stond, was de 17-Jarige Peter S. uit Gronin gen. Hij had meer dan 50 inbraken op zijn naam staan. Hij liet zich per taxi van het ene karwei naar het an- gen nu reeds aan de drank was ver slaafd. De president van de recht- congres heeft daartoe besloten nadat ke door East-West Agencies in Den in een uitgebreide discussie was ge- Haag wordt geïmporteerd. Naast ge constateerd dat het lesmateriaal voor breken in de isolatie: „aanraakbare maatschappij-oriëntatie op het ogen blik nauwelijks voorhanden is. De lesbrieven voor de basisschool men met de Justitieafdeling van de DEN HAAG Tijdens het onder- consumentenbond. De bond heeft zoek van een aantal filmprojektoren deze zaak ook ter kennis gebracht waarover in een van de komende van het ministerie van economische nummers van de Consumentengids zaken. Broodprijs binnenkort weer hoger? UTRECHT (ANP) De recente wenselijk voorkomt daarvan nu al melding te maken teneinde gebrui kers en kopers te waarschuwen. Het betreft de Rush-projector wel- spanningvoerende delen" in een con tactdoos en te geringe afstanden tussen delen die onder stroom staan broodprijsverlaging met één cent en het metalen huis vertoont deze lijkt van tijdelijke aard te zijn. Uit projector het euvel van een metalen een mededeling van de Nederlandse Vereniging van Meelfabrikanten in mr. G. iitu het vakblad „Bakkerswereld" blijkt, OverdiepT hield^hem het Nederlands centrum voor demo- der netspanning staat kan aanraken, dat de meellndustrie heeft toegege- voor dat hij reeds eerder was opge pakt en daarna direct weer aan de sipg was gegaan. Het zou mij spijten als ik u hier weer voor de rechtbank kieeg, zei de president. „Ik wil mijn onderwijs, dat zich niet beperkt tot Hierdoor komt het metalen huis en i aan 't verlangen van de overheid komen ook metalen bedieningsorga- tot een bloemprijsverlaging. Maar de- nen onder netspanning te staan, ze verlaging was in geen enkele op- best doen", reageerde de verdachte, De scheidingsprocedure waarin zijn moeder is gewikkeld bleek een na- cratische burgerschapsvorming, N. C.D.B., in Den Haag. De behoefte aan meer maatschappelijk gericht „Onnodig te zeggen dat dit levens- zicht gerechtvaardigd, wanneer wordt gevaarlijk is en kan leiden tot dode- uitgegaan van de huidige marktver- lijke ongelukken," aldus de Consu mentenbond. De Consumentenbond heeft houdingen, aldus de meelfabrikan ten. Op basis van ae huidige grondstof- Rush-projector fenprijzen zouden de bloemprijzen onmiddellijk uit de winkels terug te ongeveer f 4,- per 100 kg hoger moe- nemen en erop toe te zien dat de ten zijn. De recente verlaging be- winkeliers de kopers van deze pro- droeg f 1,70 per 100 kg. Het congres heeft gisteren direkt jector zoveel mogelijk achterhalen „Over enige tijd zal evenwel een het bijbrengen van kennis, is dui- delijk tot uiting gekomen in een en- dpiige invloed op Peter te hebben ge- qu6te on(Jer ru,m 30|) dlsoussiegroe. Oporto De officier eiste vijf maanden tucht- pen van de „Rooie Vrouwen' f choolstraf met aftrek. P. en V. hoor den twaalf maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk met af- na de lunch in het Jaarbeurscon- en in de gelegenheid stellen de koop redelijke verhouding tiek met een proeftijd van drie Jaar grescentrum een voor de jaarbeursdi- ongedaan te maken. Wie bij het te- tegen zich eisen. Uitspraak op 25 ok- rectie bestemde motie aangenomen, rugbrengen van de projector moei- tober. Er staat in, dat de vrouwen „met er- lijkheden krijgt kan contact opne- gebracht moeten worden," schrijft de Nederlandse Vereniging van Meelfa brikanten.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7