Muzikale hutspot \0 BALLY Oud toch nieuw LEIDEN schoenen een lust om op te lopen Van Dalen Donkersteeg 21, Leiden De Burcht verraste in de optocht door in nieuwe hippe uniformen aan te treden. Op foto's van Jan Holvast, Jan Hubers en Frans Nijssen DONDERDAG 4 OKTOBER 1973 Ja, en dan is het rond de klok van twaalf. En dan ga Je (dit keer op uitnodiging) naar de Doelenkazerne, waar oud-chef-stad van deze krant, Sam Platteel, me de volgende opmer king in de oren fluisterde, terwijl we op de hutspot wachtten: „Het is voor het eerst sinds 40 Jaar. dat ik niets meer voor de krant kan doen, met betrekking tot 3 oktober. Een vriend zei net dat ik in al die Jaren een monument was geworden". Ik weet dat Sam verre van ijdel is en daar om zet ik die zin even neer Hij liep er trouwens mooi by in het statige zwart. sjezen voorby rollen en wanneer de fraaie dame (die waren allemaal zeer fraai uitgedost) raak had gestoken, Grauw was de lucht, vroiyk was de „Muzikale Hutspot". Met één hele grote tegenvaller; ik heb er al eens eerder de aandacht op gevestigd: het „brozemwerk". Tien lieden met een voor velen (zeker uit het publiek) volstrekt afkeurenswaardig voertuig, dat ooit eens brommer heette en waarvan de geluidssterkte op nog meer afkeurenswaardige manier kunstmatig tot vormen was gebracht, dat horen en ruiken Je verging, nou die dingen reden vóór de wagen, waarop vrolyke mensen zaten die een stukje West-Side Story uitbeeeldden. Toen deze lieden echter op de Bree- straat wat van hun danskwaliteiten wilden laten zien, kon dit natuurhjk niet vanwege het lawaai van de reeds eerder genoemden. Triest hoor, zeer trelst. En ik sta niet alleen. Voor de rest van de stoet niets dan lof, hulde en mooie woorden. Zeer opvallend was „De Burcht", de mu ziekvereniging, die we 's morgens in de Waag hadden zien optreden (voor de 15e keer) in het bekende rood-wit. En wat zien we 's middags? Nauwe- lyks te geloven: fraaie oranje-bruine pakken, die Je al van heinde en verre ziet aankomen. Allemaal dezelfde schoenen en stropdassen. Zeer origi neel en een compliment waard. En ook hier sta ik niet alleen. Harmo nieverenigingen, mits niet strak mi- li tairistisch marcherend, hebben nhjn grote liefde. Staande op het balkon van de Stadsgehoorzaal zag ik geregeld een meneer uit het publiek, die de paar den een klontje kwam geven als er even moest worden gestopt. Heel leuk, myn „boosheid" om het te on pas rotjes afsteken by de buren werd daardoor getemperd. Ja, en toen was de optocht afge lopen. Links de Breestraat inkijkend zag ik wat verdwaalde dranghekken en plukjes mensen, rechts drommen, zeeën en hordes die allemaal naar huis toegingen of snel nog even el ders gingen staan om alles nóg eens voorby te zien trekken. Wat doe Je in de avond, als Je persé iets wilt doen dat betrekking heeft op de festiviteiten? Precies, dan ga Je naar het lunapark en ik ga dan altyd naar de waarzegger toe. Lekker is dat hoor. Je binnen niet al te lange tyd gehuwd te zien met een forse zwarte dame. Ik moet haar alleen nog ontmoeten. De drive-in-show, waar radio Ve ronica een dikke vinger in de huts potpap had, was een vroiyke en angstige zaak. Vroiyk omdat al die mensen en mensjes het naar hun zin hadden en vroiyk ook, als Je de heren van de 3 oktobervereniging de kaartjes zag scheuren. Angstig was het als Je ze binnen zag komen. Duwen, drukken en zelfs opstouwen. Het geluid was veel te hard, maar het kan niet anders. En Lang Tall Ernie was goed gek en lekker wild. PAUL WOLFSWINKEL By de Waag aangekomen zag ik al een enorme ry mensen staan met emmertjes en pannetjes om DE ha ring en HET wittebrood in ontvangst te nemen. Inderdaad, over de hele wereld weet men ervan, maar als Je het meemaaktHet heeft echt indruk op me gemaakt: de geschie denis herleeft zonder zich te herha len. De mannen van de 3 October Vereeniging, mooi in de pandjesjas, de gehele dag door, zelfs bij Vero nica's drive-in show, waarover straks In de muzikale hutspot van de 3-oktoberoptocht zat natuurlijk een Amerikaans klapstuk: de Showboat "voer" door Leidse straten. mm trokken. Naar Dolf Del Prado, by voorbeeld, de man die Leiden een bloedheet hart toedraagt. Een man ook, die ge weldig lekkere muziek maakte, mu ziek die van het begin tot het eind veel, zeer veel mensen trok. En waarom niet? De Oud-hollandse markt was eveneens een ontzettend druk bezocht geheel. Naast het vak werk (een tingieter, een kaarsenma ker, een mandenvlechten zowaar een standwerker gezien, die we eigenlyk op 5 september hadden moeten heb ben. Druiven verkocht-ie. En hoe! In hutspot zitten veel ingrediënten, In de muzikale ook. Een stuk bruisende romantiek in de vorm van een zigeunerorkest (boven) en een brok harde werkelijkheid in d,e vorm van een troep brommers ter omlijsting van de West Side Story (onder). It U op als lid of wordt ateur, bel: 32679 MUZIEKVERENIGING „DE BURCHT", Leiden. pgericht 27 september 1954 1URCHT" voor de 4e maal in bijna 20-jarig bestaan in het tft dit in de 3-oktoberoptocht cn zien; het resultaat van men ie liever niet iedere avond naar v kijken, maar een muzikale beoefenen, waar ze hun leven lezier van hebben, we spelen? Eigentydse muziek, in de harmoniewereld. I dit ook? Dat kan, iedereen is T U OP ALS LID! U kunt dit door aanmelding in ons repe- taal by de fa. Krantz aan de Sr acht op MAANDAG en DAGAVOND!! ELT U EVEN OP? Het tele- ttmmer is: 32679. )e kalief zelf zal er ook wel geweest zijn, maar de fotograaf werd meer getroffen door deze schone, zittend op een brok kracht, dat maar zelden het Leidse plaveisel aanraakt. ben ie mooi op 3 oktober en dat weet je zelf best

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3