Geen tweede parkeerplaats bij de Wassenaar se Slag CREATIVITEITSPROJECT VOOR SCHOLEN IN NOORD-HOFLAND COMMISSIE OPENBARE WERKEN agenda Slim „Open Huis" bij DVC-Oegstgeest Firma De Wit bestaat 50 jaar CREATIEVE CURSUSSEN OEGSTGEEST Bevolkings onderzoek in Oegstgeest INBRAAK BIJ POUR ELLE PAGINA STAD EN RAND DONDERDAG 4 OKTOBER De raadscommissie voor Openbare Werken in Wassenaar heeft zich uitgesproken tegen de aanleg van een tweede grote parkeerplaats bij de Wassenaarse slag. Deze parkeerplaats zou kunnen worden aangelegd met het puin van de voormalige tramremise die plaa'ts moet maken voor het nieuwe St. Adelbertcollege. B. en W. hadden deze mogelijkheid al eerder voorgelegd aan de commissie Financiën die zich er eveneens negatief over uitliet. Een van de argumenten tegen „Zou het dat wel zijn. dan zou er grootste probleem van de Wassenaar- se Slag: de smalle toegansweg naar het strand. Een tweede parkeergele genheid zou het verkeer over die smalle weg- en door het Wassenaar- se woongebied alleen maar doen toe- naai. ning. Een derde punt op de agenda van de commissievergadering was de ver plaatsing van acht woonschepen uit de Princehaven naar het Havenka- nemen. Wethouder mr. N. W. wees er op, dat het beschikbaar ko men van het puin niet het motief was gen van parkeergelegenheid. „Zou men echter tot de conclusie komen dat die parkeergelegenheid no dig is, dan '.ou men nu tot aanleg moeten overgaan omdat De raad heeft daartoe indertijd be- Brink sloten nadat was gebleken dat de aanleg van een nieuwe woonschepen- de remise haven langs de Zijlwatering een on- het aanleg- betaalbare zaak voor de woonschip bewoners zou worden. Aan de commissie werd nu voorge legd een krediet van 100.000 gulden beschikbaar te stellen voor het ver slepen van de boten en voor het ge- koop puin beschikbaar komt," aldus schikt maken van het kanaal als lig- vreesde echter een toename van het plaatsvergoeding willen B. de lig- a W. een verkeer en voelde daardoor niets voor het plan. B. en W. zullen het voor stel toch aan de raad voorleggen. bedrag van 60.000 gulden buiten be schouwing laten. De investering van 40.000 gulden zal kostendekkend moe- jj- ten zijn, hetgeen bij een afschrij- Nruispunt vingstermijn van 10 Jaar neerkomt Ook negatief liet de commissie zich op een vergoeding van 58 gulden per Uit over het plan voor een betere re- maand. De vergoeding geling van het verkeer op het kruis punt Stoeplaan, Bloemcamplaan, Kerkeboslaan door het plaatsen van een grote boom midden op dat kruis punt. De meerderheid van de commissie was van mening dat het kruispunt niet bijzonder gevaarlijk is. ZOETERWOUDE Een deel van de Zoeterwoudse Jeugd is erg slim. Nauwelijks waren de Jubileum-uitgaven van de Sint Jansfanfare bij de inwoners van Zoeterwoude in de bus gegooid, of er belden al een paar gooche me knapen. Het was hen te doen om het in de jubileum uit gave gestoken advertentie- boekje voor de ruilactie, waar bij het gaat om het verzamelen van de meeste advertenties van een bepaalde winkelier. De be doeling is dat die door ruilen worden verkregen (wie de mees te advertenties heeft van één be paalde winkelier krijgt de door hem uitgeloofde prijs)maar die knapen haalden gewoon de even tevoren in de bus gegooide boekjes weer op. Link hoor, vooral omdat er een paar erg aardige prijzen zijn te verdie nen.. Je moet het geluk tenslot te weleetis een beetje helpen, nietwaar?. Donderdag Oegstgeest (Geversstraat 65) Jet sociëteit v.a. 16 jaar 8—12 uur nam Breestraat 19 Jeugdbaven leue re 7.3010.30 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale Breestraat 66 Leiden Derensle •Cihting Kreatlef Sentrum 89 sic Stadsontwikkeling 8 i missie volkshuisvesting 4 i Vrijdag kamerbewoners I -1 uur 's nachts. Breestraat 19. Jeugdhaven Soos akei 8—11 uur nam Leiderdorp (Fred. 2fgespreksavond Bah: Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Bianca, dr. van E. Vermond i der Mark; Richard J. H., M. H. M. Braun C. F. J. Schaap; Henürlkplant iha'i 8.15 u. Club voor all Rapenburg 100 Leiden open Studentenekklesia 57 uur n Koningskerk Leiden Ruilclub 7.30 Apothekers De avond-, nacht- en zond dienst der apotheken wordt waa no^en door apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, Leiden a theek Voorschoten en apotheek ker, Lijtweg 4, Oegstgeest. M. Jojic; Karin, dr. M- 2' Release Schelven; John M., j. van der K ther M. M., Hulpverleningsdienst Release: N ve Rijp 20a. tel 24555 Ma f - G. B. Banning; Es- 2-5 i bovendien dinsd t/m i met uitzondering C. Hartevelt e Gezinsverzorging Molenkamp; Zuijlen '(79) geh. (79). F. Kf Kers tens; J. Duzink (81) geh. gew. C. A. van M. PleU (76) Wissen (62) Stichting Gezinsverzorging Lel hulp beiaarden en i gezinsverzorging U. Wolf 3 weken, F. Kamphues (70) geh. gew. met C. M. Sommellng 4? tel 49441 (maandag kerkelijke opleidingsschool i zinsverzorging Rilnsburgerweg 86 63336 Gemeenschap Zuidwest schepen die al in het kanaal liggen De Stichting Dienstverleningscen- in de loop van vijf Jaar tot dit trum houdt 11 oktober „Open Huis". peil worden opgetrokken. De commissie vond de afschrij vingstermijn van 10 jaar wel erg kort wérk van het D.V.C en stelde 15 Jaar voor Wethouder kopje koffie met Brink nam dit voorstel Dit betekent dat alle inwoners Oegstgeest die dag kunnen binnen lopen om kennis te maken met het ;n gezellig een kunnen drin ken. Het hoogtepunt van deze dag zal ongetwijfeld de bazaar zijn waar 2 Jaar lang enthousiast door meer dan 50 dames van de handwerkklub voor is gewerkt. Als omlijsting van de bazaar willen wij U tevens een in druk geven van alle aktiviteiten en diensten die er voor de ouderen in Oegstgeest door helt DVC worden georganiseerd. Dr. P. W. N. Hugenholtz zal deze OEGSTGEEST De bewoners van WASSENAAR De parkeer- Hofwijck, het bejaardencentrum in plaats "bij de Wassenaarse Slag Oegstgeest zullen een vertouwde ligt er nu verlaten bij, 's zo- figuur moeten missen. In het zieken- mers jnoet je vroeg opstaan om huis overleed na twee hartoperaties een plaatsje te veroveren. Deson- de heer H. Beij (46). De heer Beij dag officieel openen. De officiële danks stemde de commissie voor was de man waarbij iedereen kwam opening is 's morgens om 9.30 uur. Openbare Werken tegen het voor- aankloppen als er kleine reparaties De dag is voor het publiek geopend stel een tweede parkeerplaats aan verricht moeten worden. Iedereen 's morgens vanaf 10.00-12.30 uur en te leggen. kende hem dan ook. De heer Beij 14.00-17.00 uur. (Foto Jan Holvast) was getrouwd en had drie kinderen. lnformatledl luldwest. Tel 64 Hulpverlenings gemeenschap 83921 en 61944 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeens< Kindercentra Lelden Haarlemi straat 73b (telefoon 30360). Geot dl., en vr. 9.30—12 uur v.m., wo. 1 2—4 uur nam. Moeders voor moeders "Moeders onder redactie van Paul Wolfswinkel tel. 25260. 61652. Humanitas Dienstverlening Humanitas. H gracht 84. Spreekuur maandag 2 nam. woensdag 9.3010.30 voorm m.m.v. Han Mulder en Annemiek Ruygrok KWJ-Leiden WASSENAAR - Het was maandag de Wit is intussen overleden de 50 iaar geleden dat de Firma De Wit 75-jarige M. I de Wit heeft daak aan de Windlustweg - bouwkundig tusser 7im zc aannemersbedrijf en timmerfabriek maar - werd geopend. Het gouden Jubileum zal vrijdag 5 oktober 's middags worden gevierd met een receptie in het Jeroenhuis, Het waren in het najaar van 1923 de gebroeders M. I. en A. de Wit, die het bedrijf begonnen. De heer A. Boem, plof Dubbelleest Benoemd OEGSTGEEST Het clubwerk in Oegstgeest is weer begonnen. Er zijn 23 groepen geleid door 50 vrijwillige medewerkers. De clubs hebben in de eerste plaats een sociale functie, de kinderen kun nen er met elkaar leren om gaan door middel van een gevarieerd pro- tussen overgedaan aan zijn zoon, nog dagelijks actief op ad ministratief gebied. De oprichter van de zaak is lange tijd actief ge weest in het verenigingsleven. Hij was van de oprichting in maart 1930 af tot Januari 1972 secretaris van de Wassenaarse afdeling van de Ne derlandse Aannemers Bond en Pa troonstand voor de Bouwbedrij ven en bovendien van april 1931 tot december 1968 de plaatselijke cor- respondent van het Sociaal Fonds jaar en ouder. Het onderzoek dat TT oneen. z,ijn junge Z.UUX1 uuur uc lit Oegstgeest Voor het eerst wordt Pas toen drong het tot zijn half salvo's waren niet van de lucht. "Het is zo ver", dacht hij, "de militaire junta neemt de macht over. Één heden van de kokschool rijden al door de Breestraat". De redacteur kriste zijn vrouw en streek zijn Jonge zoon door de haren. uit te is nog steeds directeur van dit be drijf, waar thans 250 gespecialiseer- geschakelde denkcentrum door dat de vakmensen werkzaam zijn. Reden Bij besluit van 28 september nr. MMa/Mu 170.428 I, is met ingang van 28 september 1973 op htm ver zoek eervol ontslag verleend aan prof. dr. J. M. F. Landsmeer te Oegstgeest en aan prof. dr. P. H. Schmidt te Oegstgeest, als lid en voorzitter, res pectievelijk lid en secretaris van de Commissie van Bijstand voor het dus 25 jaar en de heer W. Pieë- Rijksmuseum voor de geschiedenis Beweging van werkende loi Havenplein 3, tel. 21139 en 4i formatiecentrum voor werkenc. ren. Dagelijks en ook woensdag donderdagavond geopend. Vogelasiel bedrijfje met twee man personeel en een directeur. De directeur zet te in 1948 zijn broer, W. Pieëte, aan het hoofd van een vestiging van dit bedrijf in Apeldoorn. Deze Paulownastraat 16, Lel e- en uitgeputte vogels e.d Wetswinkeltje Bouwnijverheid. De heer De Wit sr is ook actief ge weest op kerkelijk gebied, 20 Jaar lang, tot 1 Januari 1960 vervulde hij de functie van diaken van de Neder lands Hervormde Kerk te Wasse- VOORSCHOTEN Op twee plaat- gramma, te weten handenarbeid sen in Voorschoten zijn gisteren in- vorig jaar gehouden werd betrof de gehele bevolking. Evenwel is uit de gegevens over de afgelopen Jaren ge bleken, dat mannen van 40 Jaar en ouder de meeste longafwijkingen hebben. Ook in deze groep komen veel hartafwijkingen voor. Daarom is door B. en W. besloten om in de jaren waarin geen alge meen onderzoek wordt gehouden, een onderzoek te organiseren voor mannen van 40 jaar en ouder. De oproepen zyn de deur uit. Onder- zoekdagen zijn 4, 5 en 8 oktober in het Gezondheidscentrum, Lijtweg 7. het nog altijd 3 oktober was. Dat de kolonels niet oprukten naar de Burcht: de flodders waren los en fleurig. Hij moest er nog lang over naden ken bij een laatste gerookte paling, een vergeten druif. Toen hij einde lijk de slaap weer vatte, was het al een tijdje 4 oktober. Wasdannou Kent u het nieuwste woord al? Wij hebben het gevonden, maar niet gezochtSeriehysterosalpingografie. Het heeft iets met geneeskunde te maken. genoeg om morgen een dubbel jubi leum te vieren in de schouwburg "Orpheus" in Apeldoorn. Kick De foto staat elders over Kick Ftokhuyzen. De winnaars van zijn melodieherkenningsprogramma zijn volgende: 1 Dhr. Stuurman uit Rotterdam (260 punten), 2. Henk Franken van Leidse Sleuteltjes werd der Natuurwetenschappen te Leiden, en is van 28 september 1973 tot 16 augustus 1976 benoemd tot voorzit ter van genoemde commissie prof. dr. H A. Snellen te Oegstgeest en is van 20 september 1973 tot 1 januari 1977 benoemd tot secretaris van genoem de commissie mevr. dr. A. M. Luy- endlJk-Elshout te Oegstgeest. En dit plukten we uit de courant Stop Evenals afgelopen zaterdag en dinsdag zal het MAN-aktiecomité (Milieu Aktiecentrum Nederland) Volkshuis Apothekersdijk 33 Openli tijden di.. wo., do., vri1.: 10—1 uui 7—9^uur nam. Zevensprong vrij. Dienstencentrum Noordelndpleln 2b. tel. 40483, mene Informatie dagelilks van SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst tel (01710)-25202 Voor allen die In c lijkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot uur vjn doorlopend In het weeketi d.w.z. van vrijdag acht uur i maandag acht uur vjn sport en spel, improvisatie enz. brekers Jongens en meisjes van 612 Jaar werd zijn van harte welkom op de volgen de clubs: Jongens 67 Jaar, donderdagmid- het werk geweest. Eerst bezoek gebracht aan de modezaak Pour Elle. Door het slot van het magazijn te forceren kwam men binnen en dag 4.30 uur, Jongens 6—7 jaar, vrij- aan kleding mee. Ook de boetiek dagmiddag 4.30 uur, jongens 6—7 Jr, naast Pour Elle werd met een be zaterdagmorgen 11 uur, Jongens en zoekje "vereerd". Men kwam bin- melsjes 6—7 jaar, dinsdagmiddag nen door het dakraam in te slaan. 4.45 uur, meisjes 67 jaar, woens- Daar ging men er met de kassa, dagmiddag 2 uur, meisjes 6—7 Jaar, waarin f 100,- wisselgeld zat van woensdagmiddag 5 uur, meisjes 6door. 7 Jaar, zaterdagmorgen 10 uur, Jon- gens 8—9 Jaar, woensdagmiddag 1.45 uur, jongens 8—9 Jaar, vrijdagmid dag 4.45 uur, Jongens 8—9 Jaar, za terdagmorgen 1130 uur, meisjes 8— 9 Jaar, woensdagmiddag 3.15 uur, meisjes 8—9 Jaar, donderdagmiddag 4.45 uur, meisjes 8—9 Jaar, maan dagmiddag 4.45 uur, Jongens 10—11 Jaar donderdagavond 6.15 uur, jon gens 10—12 Jaar. maandagavond 7.15 uur, Jongens 10—12 jaar, woens dagavond 7.15 uur, meisjes 1012 Jaar, dinsdagavond 7 uur, meisjes 10 12 jaar, woensdagavond 7 uur, De Zoeterwoudse bibliotheek ls iuii,cicii ii tv <iin *n verband met de verbouwing voor daar voor f 8000 ,tijd «sloten. Met de verbou- wing is afgelopen maandag al be gonnen. Kinderen Op woensdag 10 oktober zal in de Grote Zaal van verenigingsgebouw Ons Huls in Zoeterwoude een film avond worden gehouden. 20.00 uur. Met ingang van eergisteren zijn de openingstijden van het buro van de stichting Werkgemeenschap Kin dercentra Leiden aan de Haarlem merstraat 73b als volgt: dinsdag- en vrijdagmorgen van 9 tot 12, woens dag- en donderdagmiddag van 2 tot 4 Tijdens de openingsuren is het bu- Aanvang ro telefonisch bereikbaar onder num mer 30360. de tweede met 150 punten en 3. de bTOP Kalkar zaterdag op de markt de Leidse bevolking gelegenheid ge ven om een handtekening te zetten als protest tegen de kweekreactor. De handtekeningen hebben tot doel Donken er de gemeenteraad op aan te dringen dat de bouw van de proef reactor wordt geboycot en de stroom- kostenverhoging van 3 pet. geen doorgang hoeft te vinden. Vanavond om 8 uur is er een le- *Tig over trancedente meditatie. P. Ransijn geeft een introductielezing de effecten van tracedente me- citatie, zoals geleerd door Maharishl 7n Vr^^rliiU rnolirr Mahesh Yogi. In zaal XI van hec "J I Wo Yogi. In zaal XI van hec Academiegebouw. Donderdag 11 ok tober zal een vervolglezing worden (ie houden, waarbij meer op de tech niek van het mediteren zelf zal wor den ingegaan. En de politie vertelde dat het gis teren erg rustig is geweest.' Enkel v.eeswondjes. Ze zijn zeer tevreden over de bezoekers van de festivitei- VOORSCHOTEN Voorschoten wil voor de basisscho- meisjes 10—12 Jaar, donderdagavond len. De totale kosten worden geraamd meisjes 8—9 Jaar zaterdag morgen 9.30 len. De titale kosten worden geraamd op f 30.000,-. Het projekt omvat drie Voor Jongens en meisjes van 13— scholen voor basisonderwijs in de 15 Jaar zijn er enkele bijzondere wijk Noord-Hofland en daarnaast omdat daar drie zuilen on- dak zitten, maar meer zou den denken dat de „import" voorrang clubs te weten: Jongens 1315 Jaar, vrijdagavond 7.309 uur, fotogroep meisjes 1315 Jaar, donderdagavond 7.459 uur, handvaardigheid Jon- Jaarlljkse uitkering van f 1.050,- aan de Nutsschool. In samenwerking met het Creatief Centrum zullen gedurende zuilen in het Voorschotense onder lijs 'n gelijke kans. Omdat de Nuts school een aparte zuil is. krijgt deze der school een bedrag vanf 1.050, afgeleid gc-n in Voorschoten. Niet het hardst De commissie vo< gens en meisjes 13—15 Jaar, vrijdag- schooljaar alle klassen van het totaal aantal leerlin- gaat (krijgen. Cok (D'66) zag meer heil in creativiteitslessen in een klas van iedere school. Dan zou het ef fect beter zijn en bovendien werd een bepaalde vorm van discriminatie vermeden. Wethouder Esselaar noemde y oorstel zijn troetelkindje. I zijn er niet meer gelden beschik te ar, daarom deze eerste aanzet. Om de kreativiteitslessen ook na één Jaai begeleiding door het Creatief Centrum door te laten gaan, kunnen dit ning van maximaal f50.000,— ten behoeve van de bouw van een peu terspeelzaal in de wijk Noord-Hof- lana. De Stichting Kinderspeelzaal Voorschoten wil in de wijk Noord- Hofland nabij het Alberdaplantsoen en gebouwtje neerzetten. De geza- de onderwijskrachten een bijscho- manlijke Kerken bouwen er ook nog avond 8—9.30 uur instuif. onderwijs was een niet onverdeeld gelukkig met dit drie voorstel. Mevrouw Bloembergen (V. basisscholen in Noord-hofland, al- V.D.) meende dat dit niet is wat het Voor opgave of inlichtingen kan len gehuisvest in het scholencomplex, onderwijs op dit moment het hard- zich wenden tot de Jeugdwerk- extra creatief onderricht krijgen, leider, L. F. Rigtering op het Ge- Het volgend schooljaar zullen drie creativiteits bevordering, meentecentrum, waar ook alle clubs andere scholen dit extra onderricht deze aanzet als niet volwaardig, p. plaats vinden, Lijtweg 9, Oegstgeest, krijgen. Er zyn niet voldoende fi- d.A-i tel. 54508. Spreekuur speciaal voor nanciën om alle scholen voor dit Z^_ allerminst tegen door de gemeente aan de schoolbe sturen en niet aan de scholen een Van Wijk zag moeilijkheden bij de verstrekking van een Jaar- het clubwerk ls woensdagmiddag van tra kreatief onderwijs in aanmerking lijks bedrag aan de Nutsschool 2—3 uur. te laten komen. Met de keuze van veronderstelde dat de ouders moei- een aardige aanzet, af of het allemaal financiëel wel te bekostigen blijft. Üngscursus gaan volgen. De commissieleden waren uit'eg nog niet geheel overtuigd. Drie leden stemden tegen, te weten mevrouw Bloembergen (VVD); de htei Cok (D'66) en de heer Uyter- Unde (PCG). Alleen de heer Van Wijk (PvdA) was helemaal voor en de heer Marcelis (KVP) sprak zich niet uit. vroeg zich Unaniem steunde de commissie het het gebouwtje aan, zodat naast deze ruimte voor de peuters er tevens een ruimte komt die door de kerken ge bruikt kan worden voor hun be staande of nog te ontwikkelen aktivi teiten. Het gebouw zal in totaal be vatten twee ruimten met een kleine keuken en toiletvoorzieningen. De bouw van dit gebouw ls noodzake lijk omdat de peuterspeelzaal door het scholencomplex de bestaande lokaliteit moet verla- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad B.\ Witte Singel 1 - LeideD Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en adminlstra tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 9,21 Kwartaalabonnement f 27,4 Per post f29.81 Losse nummers f Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen By automa tische overechryving geen admi nistratie- en Incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie; Benthuizen Leiden, Leiderdorp Oegstgeest Voorschoten mond Wassenaar e Correspondenten Oegstgeest: N van Weizen c zeD bos laan 2 tel 01710-61403 Voorschoten: J. Peetere weg 139 tel 01717-2421 Warmond: D Roest Warmunds straat 12 Warmond: j. Luyten 123 tel 01711-2482 Leiderdorp: R. Veeren dreef 32 tel 01710-42894 Zoeterwoude: R Kaïset laan 20 Boe* Rlindllk d Zoetêrwoudé Leidse Heren wet Luvken 4 Oranje "710- Tel 01715—1877 Wassenaar: Zonneveld Var Dulvenvoordelaan 414 tel 01761

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2