Alvast 'n stukje 3 oktober in foto's colpom olie s (van Jan Holvast) II CHEVRON WOENSDAG 3 OKTOBER 1973 LEIDEN Pas morgen kunnen we u "alles" van het 399-ste 3 ok toberfeest laten zien. Vanzelfsprekend echter laten we u in de krant van vandaag al iets proeven van de sfeer van het feest. Natuurlijk vindt u (boven) de traditionele foto van de kermis op het Groenoordhalterrein, compleet met reuzenrad, schiettent, spookhuis en achtbaan. Suikerspinnen zijn er ook te krijgen. Op de kermis kon men gisteravond al terecht. Die kunt u ook nuttigen op de markt aan de Haarlemmerweg, die de laatste jaren vast onderdeel van het 3 oktobergebeuren is (foto midden onder). Ook de taptoe, die gisteravond werd gehouden, mag u vandaag niet ontberen in deze krant. Het was weer een kleurrijk schouw spel in de Leidse binnenstad. Traditie en actualiteit marcheerden naast elkaar. Jan Holvast legde dat vast in twee platen. Links de actualiteit: een meterslange "eend" beplakt met stickers die erop wijzen dat voorzichtigheid in het verkeer een goede zaak is ("Het zal je kind maar wezen"). Niet zichtbaar op de foto is het volgende onderdeel van de stoet, dat het optreden van deze fraaie automo biel weer dubieus maakt: een spandoek van de Vereniging Leer lingen Instrumentmakersschool meldt, dat men het milieu "niet naar zijn mallemoer moet helpen". De "eend" trok er niet minder bekijks door. De nijvere mensen van deze krant togen vanmorgen alweer vroeg door de binnenstad. Op het parkeerterrein aan de Beestenmarkt be leefde onze fotograaf de oprichting van een spijkerbroek van maar liefst 15 meter. Het gevaarte, dat volgeperst wordt met lucht oin het overeind te houden, ging onlangs in Amsterdam steeds door de knieën. In Leiden echter torent het sinds vanmorgen trots boven het feestgewoel uit. (Foto rechts.) „Herzie bouwverordening' LEIDEN Het raadslid Kuyper bemocratisohe Fractie) heeft vra- ;cn aan B. en W. gesteld over de Kuyper vraagt B. i en W. bereid zijn 1 'andse Spoorwegen op i W. voorts of bij de Neder- te dringen ogelijkheid van herziening van de dat ofwel de overkapping van het touwverordening. Kuyper vreest, iat de verordening die nu van kracht 1 "een ernstig obstakel" zal worden ;J het uitvoeren van woningverbe- eringsprojecten. Hij wil dat B. en W. met een voorstel dat zorgt dat puovatie of restauratie "niet onno- duur en in een aantal gevallen leheel onmogelijk wordt gemaakt". station wordt verlengd ("een oude toezegging van de NS, aldus Kuy per) ofwel de trein naar Utrecht bij a-jikomst en vertrek onder de be slaande overkapping wordt stilge houden. Kuyper noemt het punt waar de trein nu stopt "een onher- berzaam, tochtig, koud en afgelegen punt, een paar honderd meter in de Warmond". Herengracht LEIDEN Met ingang van don derdag a.s. zal de Herengracht aan beide zijden voor het verkeer wor den afgesloten. Deze afsluiting zal ongeveer twee weken duren en wel voor het gedeelte tussen de Nieuwe Rijn en de Ir. Driessenstraat/Ooster- kerkstraat. Bedienend verkeer kan voor zover mogelijk inrijden. Deze maatregel wordt genomen in verband met de aanleg van een rio lering langs de landhoofden van de Lourisbrug. If elzijnsraad vergadert in het openbaar LEIDEN Morgenavond om 8 uur vergadert het bestuur van de Welzijnsraad in 't openbaar op Sta- nonsweg 28. O.a. worden besproken projecten over stadsvernieuwing, ar beidsmarkt en burgerraadsman. ADVERTENTIE CHEVRON Olieprodukten Blik Lekker makkelijk voor 3 oktober en uiteraard gezien in een winkel in Oegstgeest: hutspot in blik! ADVERTENTIE HORLOGES De beste Wereldmerken hebben wij voor U. Seiko, Eterna, Certina, Prisma. Junghans, Citizen, AWE-Ancre Voor f 39,50 heeft U bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dameshorloge voor slechts f 79,50. Eigen ateliers, dus le klas vakservice. UW HORLOGER v.d. WATER Haarlemmerstraat 181 Bij 3 oktober hoort sinds een aantal jaren het uitreiken van een erepenning van de gemeente Leiden. Wegens zijn grote inspanningen en verdiensten voor de Leidse volkstuinders is de penning dit jaar gegaan naar J. van der Zwart, die meer dan 20 jaar bestuurslid is van de Leidse Bond van Amateur- tuinders, voorzitter is van de volkstuingroep Roomburgh en die voorts ook op landelijk niveau het belang van de volkstuiri behartigt als lid van het Algemene Verbond van Volkstuin- dersverenigingen in Nederland. Burgemeester Vis overhandig de hem de onderscheiding gisteravond. (Foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3