Geen verbod brommers op fietspad bij Hooghkamer BLIKSEMACTIE ST. JANS FANFARE «J agenda IN VOORSCHOTEN Renovatie woningen Wassenaar NIEUW „THUIS" VOOR SVLV VOORSCHOTEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land zien geen aanleiding om de verkeerssituaties op het fietspad bij de Hooghkamerbrug in Voorschoten te veran deren. Dit schrijven G.S. aan de Voorschotense afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. DINSDAG 2 OKTOBER 1 Deze vereniging heeft in februari van dit Jaar een brief geschreven met daarin het verzoek het fietspad bij de Hooghkamerbrug, waar dat ter plaatse onder de brug doorgaat, te verbieden voor bromfietsen. Vol gens de vereniging zijn er vooral voor en na de schooltijden gevaarlijke si tuaties en komen botsingen voor tussen schoolfietsende en school- bromfietsende kinderen. De Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland heeft op verschillende tijden en in het bijzonder tijdens de uren dat de kinderen naar school gaan, op het betrokken rijwielpad een onderzoek ingesteld. Het pad wordt druk bereden maar hoofdza kelijk door schoolkinderen. Er kaïn ook niet van een voortdurende ge vaarlijke verkeerssituatie gesproken worden. Er ontstaan wel conflictsi- Luitenant Leeflang adjudant van Prins Bernhard DEN HAAG Met ingang van 'AQ september is luitenant ter zee der ferste klasse J. J. Leeflang (41) uit Voorschoten benoemd tot adjudant van prins Bernhard. Hij is de opvol ger van kapiteint-lultenant ter zee H. van der Lee, zo heeft de rijks voorlichtingsdienst meegedeeld. De heer J. J. Leeflang deed in 1951 het eindexamen HBS-B. Daar na volgde hij de opleiding bij het Koninklijk Instituut voor de Marine in Den Helder, waarna de benoeming tot officier voor de zeedienst volgde m 1954. Sedert medio 1972 was hij eerste officier aan boord van hr. ms. Van Speijk. De heer Leeflang is ge trouwd en heeft een zoon. Leidenaar na verkeersongeval overleden ZOETERWOUDE De bejaarde Leidenaar E. Pley is zondagavond bij het oversteken van de Hoge Rijn dijk door een personenauto ge schept. Met ernstige hoofdwonden is hij naar het ziekenhuis in Leiden overgebracht waar hij later op de avond overleed. De auto werd zwaar beschadigd. tuaties tussen fietsers en bromfiet sers, althans deze kunnen ontstaan wanneer in ogenschouw genomen wordt op welke wijze de jeugd het pad berijdt, aldus G.S., die vervol gen dat het herhaaldelijk voorkomt dat drie soms vier kinderen naast el kaar rijden en dat kinderen op de fiets zich door bromfietsers laten slepen. De suggestie de bromfieters de Voorschoterweg te laten over steken bij de Brahmslaan is niet uitvoerbaar, bovendien wordt dan 'n ernstige verkeerssituatie aldaar ge schapen. Aangezien „niet het karakter van het fietspad doch het onjuiste gedrag van fietsers en bromfietsers de oor zaak is van conflictsituaties, hebben G.S. het verzoek om het fietspad te verbieden voor bromfietsers moeten afwijzen. Hutspot eten LEIDERDORP Hutspot eten is niet alleen een Leidse Drie-Oktober traditie. Ook in Leiderdorp schijnt deze win- terkost in de smaak te val len. De leerlingen van de Montessori-klas in de Hout- kampschool togen vanoch tend met z'n allen aan het werk om een lekkere hutspot klaar te maken. Het was een heel gedoe met aardappelen, wortelen en uien en vlees, maar het valt dan ook niet mee een volleerd kok te zijn als je pas zes jaar oud bent. Onze fotograaf Jan Holvast ging een kijkje nemen bij de jeugdige "koks" en kwam te rug met deze actie-foto. ZOETERWOUDE De activitei ten van het feestcomité van de ju bilerende Zoeterwoudse St. Jansfan fare (70 jaar) worden onverminderd voortgezet. Na de veiling, die een be drag van rond 5500 gulden bruto op leverde, staat voor zaterdag 6 okto ber een bliksemactie op het pro gramma. Aan de Hoge Rijndijk en in Zoet-erwoude dorp zullen leden van het feestcomité, dat een totaal bedrag van 16.000 gulden in het Limerick XXI de beste van de dag. Morgen de beste van de week. DAN IS HET AFGELOPEN. Ja, mensen, drie weken. Een totaal aantal rijme larijen van 127 precies. We zijn er stil van. Helemaal. Meneer Van der Laan, Lage Rijn dijk 28b: van Harte. Er was eens een stad in het wes ten aan zijn resten Die sleutelde n De man die 't En dit alles verzon Geven we TWEE SLEUTELS als geste. Post Wij werken wel voor u op 3 okto ber, maar er zijn tal van diensten, die er niet over piekeren. Nou ja, dat is onvriendelijk. En eigenlijk niet he lemaal waar. Op die dag zullen de postdien sten in deze stad worden beperkt. De postkantoren Gerestraat, Bevrij dingsplein en Lammermarkt zijn tot twaalf uur geopend. De postagent schappen zijn gesloten; er wordt geen pakketpostbestelling uitgevoerd en de buslichting van 6 uur wordt ver vroegd naar 4 uur. De laatste buslichting aan het hoofd kantoor is op 9 uur in de avond. onder redactie van Paul Wolfswinkel tel. 25260. m.m.v. Hans Melkert en Henriëtte van der Hoeven lolig Alaaf, alaaf, er is een nieuwe car navalsvereniging. Althans, die wordt vanavond opgericht. Om 11 over 11 in de Kleine Burcht. Hoe ze heten? De Jolige Hutspot- ters. Dat wordt dus duidelijk uitkij ken. Op 10 november wordt een Kro ningsavond georganiseerd, eveneens in de Kleine Burcht. Leden kunnen zich opgeven via nummer 34960 of 33719. Einde van de mededeling, verstrekt door het departement van Zotheid, Leut en Gein. Goed Van 15 t.m. 20 oktober wordt de jaarlijkse collecte voor het geestelijk gehandicapte kind gehouden. De op brengst komt ten goede aan allerlei voorzieningen die buiten de subsidie regelingen van de overheid vallen. In Leiden is er nog een dringend tekort aan wijkhoofden en ongeveer 200 collectanten. Aanmelden bij de rayonleider, Lorentzkade 1, tel. 31525. hoofd heeft voor de aanschaf van instrumenten en uniformen, en le den van de Fanfare collecteren met medewerking van de Rijntamboers (Hoge Rijndijk) en de Jeugd en se nioren van drumband VIOS (Zoe- terwoude-dorp). Verder is er een ruil- advertentie actie gepland voor de jeugd. De advertenties dienen op 13 oktober te worden ingeleverd aan het adres Zuidbuurtseweg 51. Tus sen 13.00-15.00 uur. Op 18 oktober, tijdens de generale repetitie voor het Jubileumconcert van 19 oktober, zal de uitslag van de actie worden bekend gemaakt. De jeugd mag bij die repetitie aanwezig zijn voor een entree-geld van twee kwartjes. Het Jubileumconcert zelf begint in de Christus Dienaars- kerk op vrijdagavond (19 oktober dus) om 20.00 uur. Klassiek en modern werk zal dan ten gehore worden gebracht door de jubilerende St. Jansfanfare en vier andere ver enigingen. Dat zijn Harmonie Sint Mathias uit Warmond, Harmonie Crescendo uit Noordwijk, Fanfare Harpe Davids uit Noordwijkerhout en de Fanfare Wilhelmina uit Rijns burg. in totaal zullen zo'n 150 man spelen. Toegangsprijs: 4 gulden. Dat is dan het tweede concert dat de St. Jansfanfare binnen een week zal ge ven, want op 13 oktober is dan al al leen voor genodigden gespeeld in Het Centrum. Het programma van de St. Jansfanfare wordt afgesloten met concert in het bejaardencentrum Huize Emmaus op donderdag 25 ok tober. Informatie pastorale VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt donderdag, 4 oktober opge haald in wijk Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg), John. F. Kennedyplant- soen, Oranjekade, Narcisstraat, Tulp straat, Hyacinthstraat, Van Kempen straat, Bij dorpstraat, Willem de Zwijgerlaan, Burgemeester de Kem- penaer straat, Pauwenstraat, Cro- cusstraat, Wijngaardenlaan, (zuid zijde), Veurseweg, Essenlaan. Rouw kooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haagwijk. Neerlandia jubileerde LEIDEN In het Anthonius-club- huis werd het 20-jarig bestaan ge vierd van het Leids Hohner Akkor- deon-orkest „Neerlandia" gevierd met een groots opgezette feestavond, waaraan behalve Neerlandia zelf ook o.a. de Randstad Spelers en de Big Band van Frits Landesbergen mede werking verleenden. „Bij een terugblik komt een gevoel van weemoed om wat onherroepelijk verleden tijd is", zo staat in het pro- 1 grammablad te lezen. Inderdaad, het orkest is minder groot dan het m de vette jaren is geweest, wat wel te wij ten zal zijn aan de tanende belang stelling voor het akkordeon. Ook de kwaliteit van het orkest is in de loop der jaren onvermijdelijk achteruit gegaan, met als voornaamste oor zaak tijdgebrek. We mogen slechts hopen, dat de Jonge dirigent Wim van Geldre de moed en de kracht zal hebben, met een select groepje door te gaan, en daarbij te streven naar de hoogst mogelijke kwaliteit, zowel qua uitvoering als programmakeuze. Zowel het optreden van Neerlan dia als dat van de Randstad Spelers (een vakkundig uitgevoerde show) werd overschaduwd door de Big Band van Frits Landesbergen. Dit gezelschap, speelde uitsluitend wer ken van hoge klasse op een uitzon derlijk goed niveau. RON HARMS. Dinsdag Jeugdcafé 7.3010.3 Troef (Hogewoerd 57), Creativileij roepen, dansexpressie 8lf Diamantplein 27Gespreksavoi Spreekuur Waha'i, 8,15 i Driftstraat taadsvrouw 10.3011.30 Hogewoerd 57: Miks Sociëteot vi homofielen 912 Breestraat 19: Sociëteit di cap ten 25 gehi Rijnsburgerweg 163: Spreekuur heden 7.308.30 i Donderdag Oegstgeest (Geversstraat 65) Jeu| Stadhuis Spreekuur sociale Leiden Vergadering Stadsontwikkeling 8 uur nai Issie volkshuisvesting 4 uur m Vrijdag iest (Geversstraat^ J35) Soc i nachts, 8—11 Breestraat 19, Jeugdhaven Soos Nieuwe Rijn 19: Club staanden 8 uur nam. Rapenburg 100 Leiden opening pa Studentenekklesia 5—7 uur nam. Koningskerk Leiden Ruilclub 7.30- Apothekers De avond-, nacht- en zondag dienst der apotheken wordt waari nomen door apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, Leiden ap theek Voorschoten en apotheek ker, Lijtweg 4, Oegstgeest. Release Hulpverleningsdienst Release: Nl( we Rijn 20a. tel 24556 Ma t/m 8-10 u nam bovendleD dinsd t, 2-5 uur nam met uitzondering t Mooiste tuinen werden bekroond WASSENAAR De Tuinbouwver- eniging Wassenaar en omstreken afdeling van de Koninklijke Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, heeft dit jaar weer een tuinenkeuring geor ganiseerd, ditmaal in Park De Kie viet en omgeving. De uitreiking van de prijzen heeft dezer dagen plaats gehad. De eerste prijs met lof van de jury werd gewonnen door de fam. H. E. Viëtor, Julianaweg 12. Daar na volgden resp. H. van Weezen- beek, Kievietslaan 2, mevr. E. J. s' Jacob- van der Leeuw, Duinvoet- laan 7, L. P. van Brussel, Kieviets laan 4. Op zaterdag 13 oktober organiseert de vereniging een ruilbeurs voor vas te planten en 2-jarige kamerplanten, 's morgens van 10 tot 12 uur in de gemeente-kwekerij naast het Raad huis. Burgerlijke stand Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden durig zieken en gezinsverzorging M 45 tel. 49441 (maandag t.ejn vrl' 910 uur voorm) Aanvragen voor halve dagen; ir kerkelijke opleidingsschool voor zinsverzorging. Rijnsburgerweg 86. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- Kinderopvang Informatiebureau werkgemeensch VT 9.30—12 Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeder gaven zuster E. Janssen -Nieme Hofdijck 32. Humanitas van Leiden J. A. M. Duivenvoorden; mj pn. KWJ-Leiden toerusting Foetsie Zwemmen INBRAKEN IN Scherf TERWEEPARK LEIDEN In het afgelopen week einde hebben Inbrekers hun slag we ten te slaan in een drietal kantoor panden aan het Terweepark. Ze ont vreemden een rekenmachine ter waarde van ruim 2000 gulden en geld bedragen resp. van 50 en 1274 gul den. De daders zijn nog niet opge spoord. De Wassenaarse Bouwvereniging gaat de komende wintermaanden re novaties uitvoeren. Een groot aantal huurwoningen in Oostdorp zal een douche krijgen en huizen aan de Marsstraat en de Jacobstraat in Kerkehout zullen eveneens worden verbeterd, De 64 woningen in aanbouw langs de Zijlwetering, zullen spoedig wor den opgeleverd. De huurhuizen gaan ongeveer 370 gulden per maand kos ten. Heit zijn huizen met een ruime woonkamer, ^en open keuken en een wenteltrap. Atelier „De Scherf" in Oegstgeest zal op dinsdag 9 oktober worden her opend. De eigenaar zou het zeer op prijs stellen als u eens een kijkje komt nemen. U wordt dan helemaal op de hoogte gesteld van een ge heel nieuwe werkwijze met glas als ondstofwaarbij zeer bijzondere ef fecten kunnen worden verkregen. We vertelden het vorige week reeds: de een of andere onverlaat heeft portemonnees gestolen van gymnastiekende dames. Wist u dat de politie stickers heeft (hele grote) waarop wordt gewaarschuwd tegen diefstalletjes in kleedlokalen? Nee, hè?. Verenigingen en scholen en an dere instellingen met kleedruimtes en/ of garderobes kunnen zo'n sticker gratis afhalen bij de politie of te lefonisch bestellen bij de afdeling voorlichting. Nuttig. En Annette Scheeren (5) heeft vrijdagavond zowel het A-diploma als het B-certificaat zwemmen ge haald. Zeer opmerkelijk op die leef tijd. Ze was erg trots, vertelde ze me zaterdagmorgen. Tuurlijk. Dier Heeft u al een collectebus gehaald bij de dierenbescherming? Nee? Gauw even 52753 bellen om er eentje te bespreken. ZOETERWOUDE In het kader van het pastoraal plan toerusting een gezamenlijke activiteit van de hervormde gemeente en de RK-pa- rochie in Zoeterwoude zal op donderdag 4 oktober een informatie avond worden gehouden. In de Chris tus Dienaarskerk zullen de pastores vanaf 20.00 uur het onderwerp „Ver zoening als verandering, grondslag van de oecumene" behandelen. Daar na bestaat gelegenheid tot het stel len van vragen. Kosten van deelna me: vijf gulden per persoon. De Wassenaarse Carnavalsvereni ging „De Deylknotsen" heeft het geld bijeen voor de apparatuur voor een oogarts, die zich intussen in het Ge zondheidscentrum heeft gevestigd. De installatie zal op donderdagavond 11 oktober aan het bestuur van het Kruiswerk worden overgedragen. Meer; Francisca J. H., Rijnsburger; Helga J. M., dr. van P. P. H. Speel en C. J. M. P. Volwater; Maurits W. L., zn. van J. C. M. van den Akker en M. C. van der Laan; Jo hanna H. B., A. J. M. Steenvoorden: Beweging van werkende jongerenW Havenplein 3, tel. 21139 en 46121 w formatiecentrum voor werkende jon ren. Dagelijks en ook woensdno- a' donderdagavond geopend Vogelasiel Anna Paulownastraat 16, Leid bi Gewonde- en uitgeputte vogels 34687 Wetswinkeltje J. E M. Streppel; Stijn Volkshuis Apothekersdijk 33 Openlc A. I., zn. van W. J. Ghesquiere A. Bruggeman. GEHUWD: Duivenbode en M. J. Zuurdeeg. OVERLEDEN: Ridder; P. Lagas, man; A. Nievaart, echtegenote van G. Mieremet; J. M. W. Roelandt, geh. gew. met J. C. Bakker; F. Swagers, man; F. van Hattum, geh. t P. W. F. Resting; P. A. Harte- 3., do., vrij.: 101 i im. Zevensprong vrij. 7 Dienstencentrum Noordelndpleln 2b, tel. 40483, al rnene informatie dagelijks va SOS-dienst SOS-Teiefonlsche Hulpdienst tel (01710)-26202 voor allen die ta r-3 maandag acht v S.V.L.V. opent vrijdag om half ze ven het nieuwe iklubgebouw (zie foto Jan Holvast). Dat zal in twee fasen gebeuren. Ton Lamboo, al 35 Jaar actief voetballer bij S.V.L.V. zal als eerste de plaquette onthullen, die voorheen in de oude kantine aan de muur was bevestigd. Deze plaquette draagt als opschrift „In het verleden ligt het heden, in het nu wat worden zal" en als onderschrift „Dank aan de leden die dit tot stand brachten" Deze plaquette is uit de oude kantine bewust bewaard gebleven en in het nieuwe gebouw wederom op een ere plaats aangebracht als herinnering wat vele leden ongeveer 13 Jaar terug hebben gebouwd. Burgemeester Van der Haar, zal hierna de officiële opening verrich ten. Het klubgebouw is voor het overgrote deel in de vrije uren tot stand gebracht. Op 15 september, de 48ste verjaar dag van S.V.L.V. is het gebouw offi cieus opgeleverd door de bouwcommis sie, de heren die onder aanvoering van voorzitter F. C. Mens, G. B. J. Klaassen, P. Meegdes en J. Vogelaar de leden en ook niet-leden enthou siast hebben gewerkt. Onderwijl een groot aantal leden op het project hun werkzaamheden verrichten, ging een tiental andere ledeti het dorp Voorschoten in. Deze leden van het Comité Financiële Acties (Cofiac) brachten in vier maanden tijds 1200 obligaties aan de man resp. vrouw. Dat heeft avonden van praten en schrijven gekost, maar het is ook hen gelukt. Zo ontving SVLV een bedrag van f 30.000,- voor de bouw. Weer een andere groep vervolmaak te de lopende payer-actie. Afgelopen week kon het bedrag van f 5000,- worden overschreden. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte SingeJ l - Lelden Postbus 54 Giro 67055 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Haü Mulder Maandabonnement (9 Kwartaalsabonnementr 27,4i Per Post 129,! Losse nummers f 0,( Abonnementsgelden bij vooruit beta.ling te voldoen BH automa tische overschrijving geen adml- incasso kcxTten Nabezorging van 18.00 20.00 ui Zaïterdag van 16.00 18.00 u. I Telefoon 01710-30600

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2