Dirk v.d. Broek B.V. wil Treslong overnemen ^elle strijd Vermeulen Geen veranderingen voor 20 man personeel BOSSES» Weer executies ons met rust Kortebaandraverijen tweeduizend bezoekers Het sprookje van Moerhuizen riLclcit VRIJDAG 28 SEPTEMBER I97J HILLEGOM Het bekende Hillegomse restaurant "Treslong" het ontmoetingspunt van de werkers in de bloembollensector krijgt waarschijnlijk met ingang van 1 januari 1974 een andere exploitant. Dirk van den Broek Horecabedrijven B.V. in Amsterdam is namelijk met de Verenigde Brouwerijen Breda- Oranjeboom N.V. in onderhandeling over de overneming van de exploitatie. Van den Broek wil het interieur van het gebouw, dat eigendom is van de Stichting Bloembollenbeurs, grondig moderniseren en heeft ook plannen er een klein motel bij te bouwen. Daarvoor moet men echter de medewerking van B. en W. van Hillegom hebben. Voor het personeel onge veer twintig man in vaste dienst brengt deze nieuwe exploitatievorm geen veranderingen mee. Het kan in dienst blijven. Van den Broek, ziet zelfs mogelijkheden dit in de toekomst te kunnen uitbreiden. Er is momenteel met de vakbonden van horecapersoneel overleg gaande over deze overneming. De bonden, staan er niet afwijzend tegenover, maar willen toch wel de nodige waarborgen hebben voor hun leden, die in dienst zijn van "Treslong". Een heet hangijzer is het eventueel rouleren van het personeel naar an dere bedrijven van Van den Broek B.V. Daarover wordt uitvoerig on derhandeld. Verwacht wordt wel dat men tot een voor beide partijen be vredigende oplossing zal komen. Horeca-concerndirecteur J van den Hoff van Dirk van den Broek Ho recabedrijven B.V. vertelde, dat de onderhandelingen met "Breda-Oran- Jeboom" nog niet helemaal rond zijn. Er is aan alle kanten nog over leg gaande. Men wil "Treslong" op een contract op langere termijn hu- LISSE Na een spannend koers verloop is de ronde van Lisse gewon nen door de Amsterdammer Nico Vermeulen. Samen met de op een ronde achterstand gereden Aldert Jongkind had hij zich in de slotfase van de strijd van zijn naaste belagers Rhett van Trigt, Piet van Leeuwen, Hans Steekers en Jimmy Kruunen- berg ontdaan. Met de sterk rijdende nieuweling Gerard Looyestein uit Noordwykerhout, die onbedreigd in zijn categorie zegevierde, hadden zij de overige renners een of meerdere malen gedubbeld. Streekfavoriet Van Trigt en Van Leeuwen probeerden de •ontketende Vermeulen nog wel te achterhalen, maar zy schoten net iets tekort. Voor deze ronde van Lisse, die door de Ren- en Toervereniging De Bol lenstreek als een clubontmoeting met Swift (Leiden, De Bataaf (Halfweg), Olympia (Amsterdam) en De Kam pioen (Haarlem) in het programma van de Lisser najaarsfeesten werd verreden op een bochtig parcours rond 't overdekte zwembad, versche llen slechte 36 profs, amateurs en nieuwelingen aan de start. Men had Van de organiserende club op een grotere opkomst gerekend. Ook de belangstelling van het publiek was door andere activiteiten in het dorp niet groots. Desondanks hebben de renners toch aardig stryd geleverd en reeds na enkele ronden gingen Rhett van Trigt en Piet van Leeuwen met Gerard Looyestein tot de aanval over. Het leverde Van Trigt de eerste premie op. Ook Hans Steekers, Cock v. d. Hulst, Jimmy Kruunenberg en Bonnie Maas sloten zich by de de ren van de Stichting rfloembollen- beurs en in de toekomst ook optie op de koop hebben. Bovendien be staan er plannen te komen tot de bouw van een niet al te groot mo tel. Die verkeren echter nog in een beginstadium. Overigens kan Hille gom, dat nu enige Jaren het centrum is van de bloembollenhandel de beurs is er gevestigd wel wat hotelaccommodatie gebruiken. Van den Broek Horecabedrijven B.V. wil de inrichting van "Tres long" geheel aanpassen aan de an dere zeven horecabedrijven, die men in exploitatie heeft. Het plan is het restaurant veel gezelliger te maken. Een beetje in oud-Hollandse stijl, met houtbetimmeringen, boerenbont kleedjes op de tafeltjes en veel ko perwerk. Ook de grote zaal, waar in veel uitvoeringen worden gege ven, wil men aan die stijl aanpassen. ZWIJGEN Over het bedrag, dat met de over neming is gemoeid zwygt men in al le talen. "Dat is een zaak tussen "Breda-Oranjeboom N.V." en ons", Van den Broek B.V. exploiteert 13 supermarkten onder de naam Di- gros (onder andere in Katwijk en in Sassenheim komt er over niet al te lange tijd een), 8 slijterijen, 7 ho recabedrijven en het reisbureau D- Tours, uit hoofde waarvan men fi nanciële belangen heeft in de bouw van vakantie-appartementen aan de Spaanse kust. De B.V. heeft ruim 1000 man personeel in dienst. De omzet van het concern, dat al zijn bedrijven in een straal van onge veer vijftig kilometer rond Amster dam heeft, bedraagt rond de f 100 miljoen. Dirk van den Broek B.V., heeft geen eigen produkt eoedrijven. In Hillegom heeft men het bericht van de overneming van "Treslong" door Dirk van den Broek Horecabe drijven B.V. gunstig ontvangen. "De exploitatie kan er alleen maar be ter door worden. Vooral als Van den Broek erin slaagt het geheel gezel liger te maken en het principe van zijn andere horecabedryven weet door te voeren: goede maaltijden en consumpties tegen redelyke pryzen". "Treslong" met zijn fraaie bloe mentuin in het voorjaar bolbloe- men, daarna zomerbloemen en ten slotte dahlia's is een zeer geliefd oord voor de vreemdelingen, die in de Bollenstreek op bezoek zijn. Ze vertoeven gaarne in die siertuin, waar men ieder jaar weer veel bij zondere gewassen kan bewonderen. SGP staat afwijzend tegen de grenswijziging. Dat Benthuizen en Moerkapelle samen willen, deert de SGP-ers uit Hazerswoude niet. Deze ver klaring was voor KVP-er Wes- selingh een aanleiding om de voorzitter tien minuten verga derschorsing te vragen en daar na, namens alle fracties, te zeggen dat de motde van fe bruari 1972, gericht tegen de SGP-fraotie, werd ingetrokken. CHU-er Van Elderen, sprekend namens de KVP, ARP en CHU. vond de houding van de verloof de buurgemeenten Benthuizen en Moerkapelle „onfatsoenlijk". Beide gemeenten zochten in eerste instantie (in 1971) het ge sprek via een uitnodiging tot een gezamenlijk overleg, maar dat heeft nóóit plaatsgevonden. Na een zeer uitgebreid referaat kwam Van Elderen tot de conclu sie: "Laat ons met rust. Hazers- woude heeft met 10.000 inwoners zeker bestaansrecht." PvdA-er Oosterhoff vindt dat Hazerswoude één gemeente kan blijven. Of dat het zal moeten biyven, zoals de confessionelen willen, zal zijns inziens moeten blijken. KVP-er Wesselingh beti- Portugese censuur schrapt nieuws over Guinee-Bissau LISSABON (APP) De Portuge. se pers maakte gisteren geen melding van het uitroepen van de onafhar,. kelykheid door de PA IGC, de Be- vrydingsbeweging van Guinee-Bis- De censuur heeft woensdag al de berichten en commentaren over deze gebeurtenissen geschrapt. Hoewel de meeste Portugezen dus onkundig zijn gebleven vati dit nieuws, is de proclamatie van de re publiek Guine-Bissau wel het ge sprek van d edag in overheids. poli- tieke en diplomatieke kringen. Het bericht heeft de Portugese autorl- teiten overigens niet verrast. Men verwacht nu een reeks diplomatieke erkenningen van de nieuwe reou- bliek door vooral Afrikaanse en com munistische landen. Algerye, Opper-Volta, Somalië,' Guinee. Ghana, Nigeria, Syrië en Congo Brazzaville hebben Guinee-; Bissau inmiddels erkend. Capriole krijgt eigen clubhuis HAZERSWOUDE Het jeugdcir- cus Capriole uit Hazerswoude zal binnen afzienbare tyd kunnen begin- nen met de bouw van een clubhuis op een terreintje achter de zuidelyke gelegen woningen aan de Potgieter- laan in de wyk Rhynenburch. De vereiste vergunningen daartoe zyn "binnen". Diverse bedryven hebben zich inmiddels al bereid verklaard om samen met de ouders van de Caprio- listen, die uiteraard de nodige zelf. werkzaamheid aan de dag zullen moeten leggen om de kosten te druk. ken, de werkzaamheden te verrich ten. Sommigen willen gratis meewer. ken, andere door een minimum aan kosten te verrekenen. Intussen is al begonnen met het uitzetten van de piketten door de dienst gemeente werken en personeel van het archi tectenbureau Roelants en Van Kes teren. Van de vierduizend gulden di nodig zyn om de plannen te realise ren, is inmiddels de helft binnen Voorjaar 1974 hoopt jeugdcircus Ca priole het clubhuis in gebruik te ne men, ten einde het "hoogeëerd pu bliek" nog betere voorstellingen te bieden. telden de wensen van Moerkapelle en Benthuizen als "angst en on vermogen". „Is Benthuizen bang voor annexatie door Zoeter - meer?" stelde hy duidelyk. VVD-er Berlemon was ook Hazers- woude-moet-zo-bly ven-gezind, al is zijns inziens een open ge sprek zinnig. Burgemeester Ten Heuvelhof merkte op, dat de raadsbeslui ten van Benthuien en Moerka pelle omtrent de verzoeken tot grenswyzigingen waren opge vraagd. Die van Benthuizen ar riveerden via Gedeputeerde Sta ten, die van Moerkapelle vernam de pers. Het wonderlijke is, vol gens de burgemeester, dat Bos koop de raadsbesluiten wél rechtstreeks kreeg van him bu- Daarbij las Hazerswoudes bur gemeester een schrijven voor (va neen styl, die menige raads zaal-bezoeker, onder wie Bent- huizens Seybel, tot lachen noodde...), waarin van Moerkapelse zijde de reden van het niet versturen werd bekend gemaakt. De voorzitter stelde het als volgt aan het slot: "Wij heb ben er geen behoefte aan om centrumgemeente, die enkelen ons al hadden toegedacht, te zijn. Als men zich bij óns wil aansluiten, hoeft dat ook niet!" IN RONDE VAN LISSE marranten aan, waarna nog een aan. tal knapen aansluiting wisten te be komen. Verschillende minder ster ke broeders waren toen al op een ronde achterstand gefietst. Toen Van Leeuwen, Looyestein, Steekers, Van Trigt, Vermeulen en Kruunenberg weer eens tot de aan val overgingen, moesten de anderen het antwoord schuldig blyven. On danks fel verweer van Cock v. d. Hulst, Sminia, Van der Wereld, Beu- sekamp en Zieleman, wisten de zes aanvoerders het tot een ronde voor sprong op alles te brengen. Voor Ge rard Looyestein was er toen geen vuiltje meer aan de lucht en hy legde onbedreigd beslag op de zege van de nieuwelingen. Cock v. d. Hulst deed nog een moe dige poging om zyn ronde achter stand ongedaan te maken, kreeg daarby gezelschap van Kruunenberg en deze twee aanvallers wisten het weliswaar tot een voorsprong van ze ventien seconden te brengen, maar moesten die winst door de tegenaan vallen van Van Trigt, Vermeulen, Van Leeuwen en Steekers weer prys- geven. Van zyn inspanningen had Van der Hulst toch nog een "vette" klassementspremie overgehouden. Een nieuwe ontsnapping van kop loper Vermeulen met de gedubbelde Aldert Jongkind had meer succes, want hoewel Van Trigt en Van Leeu wen nog aan de achtervolging be gonnen, bleven de tweè demarranten SANTIAGO (AP) Een executie peloton heeft gisteren de voormalige linkse gouverneur van Talca terecht gesteld nadat hy veroordeeld was voor het doden van een politieman en voor een poging een dam in de rivier de Maulle op te blazen. De autoriteiten gaven zijn naam op als German Castro Rojas. In een militair communiqué werd voorts meegedeeld: dat de 26-jarige Theovaa- do Saldiva ViHalon is geëxecuteerd in de stad Quillota, 100 km ten wes ten van Santiago. Hij was op 17 sep tember gearresteerd en was schuldig bevonden aan deelname aan een netaan buiten schot, zy streken zes ronden voor het einde weer op het peloton neer, waaruit ook Hans Steekers met Dick Beusekamp was ontsnapt, maar waarin Kruunenberg was blyven hangen. Voor Nico Ver meulen verliepen de zaken naar wens, want hy wist Van Trigt en Van Leeu wen op afstand te houden. Na een fel betwist sprintje greep Van Trigt de tweede plaats en sleepte daarmee ook de leidersprys voor de neus weg van Van Leeuwen. Zy waren alle bei evenveel keer als eerste over de streep gegaan tydens de wedstrijd By de nieuwelingen kwam de leiders, prys in het bezit van winnaar Looye stein. De uitslagen: profs en amateurs: 1 N. Vermeulen, Amsterdam, de 72 km in 1.50.47,3; 2. R. van Trigt, Hil legom; 3. P. van Leeuwen, Zoeter- woude; 4. H. Steekers Noordwijker hout; 5. A. Jongkind, Aalsmeer op 1 ronde; 6. J. Kruunenberg, Zwanen burg; 7. D. Beusekamp, Amsterdam; 8. G. Wesselius, Oude Wetering op 2 10de persoon die terecht werden RC f woude 10. R. Zielemaa, Amsterdam; stads de ^r«dhr^hten het yan Leuf g president Allende op 11 beiden Haarlem. 13 j Zomer; omver wierpen. Castro Zwanenburg; 14 A Knoppert, Voor- Rojas was de eerste hoge functions- schoien; 15. p Bregma-n, Benthuizen, ris van het vorige bewind die werd geëxecuteerd. Nieuwelingen: 1. G. Looyestein, De nieuwe machthebbers in Chili Noordwykerhout, de 43 km in 1.06.54,2 hebben alle politieke partijen verbo- 2. C. v. d. Wereld, Nieuwkoop op 1 den nog verder werkzaam te zijn. ronde; 3. H. Kuiper, Haarlem; 4. B. Dit heeft een woordvoerder van de Maas, Hoofddorp; 5. B. Langeveld, militaire junta meegedeeld. Enkele Lisse op 2 ronden; 6. F. Cornelisse, dagen geleden heeft de junta alle Haarlem (veteraan)7. A. v. d. Wey- Marxistische partijen en groeperin- den, Amsterdam; 8. Drost, Lisse op 5 gen buiten de wet gesteld. ronden; 9. W. Tjoelker, Hillegom. HAZERSWOUDE De ge meenteraad van Hazers woude was zeer eensluidend in zyn oordeel: Hazerswoude moet, wat zijn gemeentegrenzen aan gaat, blijven zoals het nu is. En de Kroon moet niet ingaan op de verzoeken van de raden van Bent huizen en Moerkapelle, om de grenzen met de gemeenten Biels- wijk, Hazerswoude, Zevenhuizen en Zoeterwoude te wijzigen ten einde een nieuwe gemeente (Moerhuizen, waarin onder meer een groot stuk van Hazerswoude- dorp) te vormen. Ondanks alles heeft het „sprookje van Moerhui zen" toch één consequentie voor Hazerswoude tot gevolg gehad: de eenmans-fractie van de SGP (bij persoon van L. J. Matze) en de andere raadsfracties hebben el kaar weer helemaal gevonden. Dat zat zó. Matze verklaarde in een raadsvergadering van fe bruari 1972 dat zijn SGP er geen bezwaar in zag, wanneer er een samenvoeging van Hazerswoude- dorp met Benthuizen tot stand zou komen. Prompt kwamen zijn collega-raadsleden in het geweer met een motie, gericht tegen Mat ze. Gisteravond zei dezelfde Mat ze, dat zijn standpunt ten dele was gewijzigd, gezien de ontwikkelin gen en besluiten in de raden van Benthuizen en Moerkapelle. De LISSE Tweeduizend bezoekers hebben gistermiddag kunnen genie ten van de traditionele kortebaandra verij in het Keukenhofbos in Lisse. Mede door het najaarszonnetje kan dit festijn als een hoogtepunt in de najaarsfeesten worden genoemd. Het was in de eerste omloop veel heen en weer kabbelen wat de kan sen betrof. In de tweede omloop was slechts één kamprit nodig om de sterkste aan te wijzen; in de derde omloop ging het er al meer om spannen. Daaruit bleven Junior Vo- lemon, Fullblood Maire, Gay Rod ney, Ekster S, Helios Ch en Hide away over om in een vierde rit uit te maken wie voor de hoogste prijs in aanmerking kwam. De uitslag was 'en slotte de volgende: 1ste prijs f. 2500; Helios Ch, een 7-Jarige brui ne hengst van de stal Drie. berijder C de Leeuw; 2de prijs: Junior Vo- lomon, stal mevr. Wagenaar, berij der J. Wagenaar; 3e prys Ekster S, de 10-Jarige bruine merrie, eigenaar E. P. Bos, berijder R. Pools. In de pauze werd een défilé van diverse rassen ponypaarden gehou den, hetgeen door het publiek zeer iowaardeerd werd. Na afloop werden in restaurant "De Beurs" door voorzitter Dr. Schalij de prijzen uitgereikt. De be rijder van het winnende paard He lios Ch, C. de Leeuw, kreeg de zilve ren tulp, terwyi de eigenaar voor z'.'n vrouw een broche met de zilve ren tulp kreeg. Zeskamp Op het parkeerterrein Keukenhof werd een "Zeskamp" gehouden, waaraan door sportmensen uit Lisse werd meegedaan. Onder de deelne mers waren ook velen die aan de echte" zeskamp (NCRV) meede den. Diverse spelen als touwklim men, kruiwagenrace, touwtrekken en andere spelen trokken vele toe schouwers. Het bestuur van de Hard draverij vereniging had een bedrag van totaal f. 450 aan prijzen beschik baar gesteld. Uitslag: Cherubijn won de eerste prijs f. 300; de tweede prijs van f 100 was voor de atletiekvereniging dc "Spartaan", terwijl de 3e prijs 50) ging naar Artemis Sociëteit. Tlbboel, voorzitter van het oranje- ocmité, reikte de prijzen uit en stel de. dat het zeskamp-evenement nim- mei gemist mag worden in het pro- éframma. Voor de laagste klassen der scho len was een behendigheidswedstryd. De scholieren streden met volledige inzet om de prijzen te bemachtigen. Waterspel: le klassen: le. Suzanne Ruigrok, 2e Mariëlle Ruigrok; 2e klassen: 1. Conny Schrama, 2. Pe ter van der Tweel, 3e SJaak van Dijk. Vissen Uit diverse plaatsen in Zuid-Hol land was men naar Lisse gekomen om mee te doen aan de viswedstrijd. Onder hen bevonden zich acht vrou wen. Eén meer dan vorig jaar. Me vrouw Veerman uit Lisse haalde dc meeste vissen boven water en mocht een beker en een plantebak mee naar huis nemen. Bij de heren gingen de prijzen naar Jansen uit Lisse. Op de twee de plaats eindigden vier men sen: Boekman (Aalsmeer), Verkerk (Hillegom), Van Diest (Lisse) en Zekveld (Hoofddorp).

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4