Ploeteren of zwemmen agenda Raad bijeen in Zoeterwoude Leiderdorp bang voor vuileindustrie kwijt Doesbrug raakt BUS 330 VRIJDAG 28 SEPTEMBER 19 LEIDEN Op de katten-expo die morgen en overmorgen wordt gehouden in de Stadsgehoorzaal, brengen Patrick en Pa tricia hun nieuwe modecollectie. Op de foto (van Jan Holvast) het duo in een trouwcreatie anno 1930. De twee stijlvolle Per zische katten zijn afkomstig van mevrouw Tieman uit Wasse naar. Om drie uur morgenmiddag vindt de modeshow plaats. onder redactie van Paul Wolfswinkel tel. 25260. ZOETERWOUDE De gemeen teraad besteedde gisteravond een groot deel van de vergadering aan het schoolzwemmen. Het eigen in- structiebad is gereed, de Zoeter- woudse kinderen kunnen binnen de gemeente gaan schoolzwemmen. B. en W. stelden voor het schoolzwem men gedurende het schooljaar 1973- 1974 door de derde en vierde klas te doen plaats vinden en daarna alleen door de derdé klas. Kort voor de vergadering hadden de raadsleden een brief gekregen van het hoofd van de Sjaloomschool, A. Aerts. waarin deze verzocht op schoolzwemmen te geven voor de 2- de, 3de en 4de klassen en spoedig uit te breiden tot de 1ste klas en het kleuteronderwijs. Aerts liet door handtekeningen blijken dat zijn vi sie gedeeld wordt door andere on derwijskrachten en door de kleuter leidsters. Van Rijn (Vrije Lijst) vond de brief een gedegen stuk werk en wil de ook graag zwemonderricht op zo jeugdig mogelijke leeftijd. Zoeter woude heeft een waterrijke omge ving en de kinderen moeten snel ver trouwd geraken met het water. Engelkes (P.C.G.) zal in het ver trouwd geraken met het water een taak voor de ouders, wel wilde hij graag alle kinderen eventueel door middel van een studiefonds de gele genheid geven om zwemonderricht te volgen. Straver (Vrije Lijst) betoogde dat hele jonge kinderen veel sneller le ren dan ouderen en daarom zo gauw mogelijk met de kinderen het water in. Wethouder Duindam <KVP) be treurde het, dat van de heer Aers juist de wethouder voor onderwijs zaken geen brief ontvangen had. Hij had de brief echter kort voor de vergadering wel gelezen en had daar tegen enige bezwaren. Zeer vreemd vond hij het dat Aerts als onderwijs kracht een voorstander is van zwem onderricht geven aan kleuter en dat terwijl er op een kleuterschool geen les gegeven mag worden. Hij ver zocht de raad een scheiding te willen maken tussen "spielerei" en zwem- ls. De scholen kunnen geen spelend zwemmen toestaan, er moet zwem les gegeven worden. Zowel de in specteur voor het basisonderwijs als de inspecteur voor de lichamelijke opvoeding wijst alle zwemonderricht af voor kinderen beneden de derde klas. Zij hebben ervaring met de mislukkingen in de omliggende plaatsen. Het vertrouwd geraken van de kinderen met het water is geen schoolwerk maar huiswerk. Nadat ook wethouder De Jong (KVPver zocht had bij de aanloop van de in gebruikneming van het instructiebad niet direkt heibel te gaan maken, ging de raad voorlopig akkoord met zwemles alleen voor de derde en vierde klassen, mede nadat de finan ciële gevolgen door o.a. aanstelling van een tweede instructeur in het zwembad tot de raad was doorge drongen. Watertje „Het Watertje" is de laatste Ja ren steeds een punt van bespreking geweest. Alle genomen verkeersmaat regelen ten spijt, moest ook deze ver gadering weer enige wijzigingen aan gebracht worden. Rijsdijk (Eigen Lijst) was tegen de verkeershervor- ming, die o.a. een bedrijf de moge lijkheid biedt om beter toegankelijk te worden. Nadat de burgemeester naa toegezegd dat de vakanties voor de politie vrijwel achter de rug wa ren en er dus weer gecontroleerd zal kunnen worden op naleving van de gt- en verbodsborden ging iedereen Burgerlijke stand Beterschap Iedereen, die op 3 oktober een muzi kale groet wil brengen aan zieke familieleden of vrienden, die in het Elisabethziekenhuis in Leiderdorp worden verpleegd, kunnen op 3 okto ber tussen 9 en 12 bellen naar num mer 41541 en dan vragen naar toes tel 203. Fijn idee. Bellen! Schikken Voor vijfendertig gulden kan men op de vrijdagavonden een cursus bloemschikken volgen in Leider dorp. De Kon. Mij. van Tuinbouw e.n Plantkunde, ondermeer bekend door de jaarlijkse voortuinkeuring „Mooi Leiderdorp" organiseert dit jaar een bloemschikcursus voor be ginners. De uit vijf lessen bestaande cursus wordt verzorgd door me vrouw Van der Plas. Op 5, 12, 19, 26 oktober en 2 november vanaf 8 uur in de Scheppingskerk. Inlichtingen tel: 22305. Colpa: Jan E. H. z. v. J. Brugman n N. Begeman; Brechtje S.. dr. van V. Phernambucq [argaretha J Vercouteren. UEHtiW J. A. van den Berg en I Smit; G. Meer- Schlagwein; J. A. B. Kok en I. J. Smit f" 9? i Leeuwen en G. J. C. M van der Luit; R. M. Gerbrands en C. M. Wildenburg: J. G. Kollau en M. De skilessen op Duynrell zijn weer begonnen. Alles lijkt als bij toverslag veranderd te zijn. Twee skibanen zijn in vol bedrijf en iedereen kan er terecht. Niet alleen om te skiën, maar ook om te genieten van de fraaie herfsttinten. Op het fotootje allemaal schoenen, klaar om te worden gébruikt. Swing naar de stickers: "Stop even! het zal je kind maar wezen" erg groot is. Zo groot, dat de voorraad is uitver kocht. In de loop van de /olgende week zijn ze weer te krijgen aan de balie van het bureau of oij de af- Joop Peeters m.m.v. Hans Melkert, Elisabeth Tolenaar, Ruud Paauw en Vanavond in het Kreatief Sentrum treedt de Belgische groep Banzaï op; dinsdag kan er geswingd worden op de muziek van de Hot Swing show. En woensdagavond treedt The Flag op. Een groep, die borg staat voor een swingend optreden en het is te verwachten dat de feest vierende Leidenaars en de hen omrin gende omwonenden goed in beweging zullen worden gebracht. Alle avonden beginnen om acht uur. deling voorlichting. 15 Jaar 75.000 En de 3 Octobervereeniging vertel de vanmorgen dat ze erg blij zijn dat dit jaar voor de vijftiende keer het eerste Leidse Jeugdorkest en drum band De Burcht in de grote optocht meewandelen en -spelen. Dat is een felicitatie waard. Het is te hopen, en niet meer dan logisch zijn, Hettie Bloemendaal (Hoogmadese- weg 19 in Leiderdorp) was de 75000s. e bezoeker van de damesbeurs in Den Haag. Ze ging (met moeder en zus huis met een keukenmachi- :n bos blommen, meer dan tevreden. «Hl zuu meu jlieer uau ïugibcu zijn, -r j als de drummers een extra-haring V QI1 CfOUQ aangeboden krijgen. Limerick XX Applaus Ik zou het bijna vergeten: de lime rick van de dag. Gelukwens vrouw Beerling uit de Groenhoven- straat nr 22 in Leiden. Onze buurman op numero zeven Heeft een boek over dieren ge schreven Maar de honden op straat Zijn verschrikkelijk kwaad Want ze vinden het bar overdreven In het laatste nummer van het PSP-orgaan Radicaal staat een pa ginagroot-interview met Aad Beens (25), „het enige aktieve PSP-lid in Bodegraven". Hij spreekt erg en- plausdienst gehouden. Sipke van der t'housiast over zijn werk als lood- Land komt en Hans Breeveld komt de dienst opluisteren met zang gitaar. En de koffie belooft lekker te }s..hefc slot worden. gieter. „Een prachtig vak, er is geen mooier vak denkbaar". Onthutsend het artikel, waarin Vrij - Niet vrij I Flat Een raadsverslajggever is ook maar een mens. Soms, vooral als het laat wordt, begrijpt hij het niet he lemaal. Dat is maandag in de Leid se raad gebeurd, waar PvdA's Cock Kerling vanwege de tijd summier een PAK-voorstel toelichtte. Nou, dat is niet goed overgekomen. In deze krant stond, dat onder zocht zal worden welke invloed een corridorflat zou hebben op het woon- milieu in het Morskwartier. Zo'n on derzoek wordt niet verricht. Door aanvaarding van het PAK-voorstel is de corridorflat van de baan, ook al, omdat de raad besloot alle bebou wing in de Mors nu te bestemmen voor bijzondere woondoeleinden en dus niet voor flats voor gezinnen. Er komt een onderzoek naar de woonmilieu-invloed van een twaalf- hoge slanke flat, die hier aanvanke lijk was geprojecteerd, maar finan cieel niet "rond" was te krijgen. Hoe dan ook, de door velen - ook de vrouwenadviescommissie - verfoeide corridorflat is van de kaart. hij zegt één keer een opdracht zijn baas te hebben geweigerd. „Dat was bij de bouw van een grote bun galow met drie badkamers en een „Je werkt bij dezelfde baas, de douchecel. Die moesten allemaal één krijgt wel vrij op 3 oktober, de voorzien worden van gouden kranen ander niet". Twee telefoontjes met afvoerpijpen. Dat heb ik niet ge- deze verbolgen strekking werden ons daan". Terecht. Want hier schieten gisteren in de oorschelp geworpen, woorden gewoon tekort. Het gaatt hier om het in Lei- den vertoevende militaire perso- Trrfplf-jp Tjplnp neel, waarvan de landmacht vrij is („Natuurlijk voor zover de dienst het Tafeltje Dekje, een van de werk- toelaat", meldde men ons in de Doe- objecten van de U.V.V. afdeling LEIDERDORP De circa 220 leerlingen van de 7-klassige basisschool "Kastanjelaan" vierden vandaag 'n groot feest! Veertig jaar bestaat de school nu en alle kinderen en ouders met de leerkrachten ivaren bij elkaar gekomen om dit heuge lijke feit te vieren. De kinde ren waren carnavalesk ver kleed en ook de school had een metamorfose ondergaan; van binnen helemaal opnieuw ge verfd en opgeknapt. Er waren veel belangstellen den o.a. burgemeester v. d. Ha ve met wethouder van onder wijs mevr. Tichler en wethou der Meerburg. Ook het eerste hoofd van de school met sneeuwwitte baard, de heer v. d. Broek was aanwezig. In de grote, door de gemeente opgezettecircustent op de speelplaats, werd het feest ge opend door de heer De Koning, voorzitter van het bestuur van de Prot. Chr. Schoolvereniging. De leerlingen boden, onder het zingen van het Kastanje schoollied'n schoolvlag aan. Mevr. Atsma namens de ouders een copie er apparaat voor sten cils. Een cassettercorder van de heer Ingen Schenau voor zitter van alle prot. scholen in Leiderdorp. Voorafgaande aan de grote optocht door het dorp werd deze foto gemaakt door Jan Holvast van v.l.n.r. wethouder Meerburg en mevr. Tichler, de burgemeester met de bok en het hoofd van het eerste uur, de heer v. d. Broek. LEIDERDORP Maandagavond 8 oktober wordt er een openbare ver gadering gehouden van de commissie juridische zaken in het gemeente huis. Men gaat zich dan hoofdzakelijk buigen over de kwestie grondverkoop van het terrein van de touwfabrieken aan de Engelse beleggingsmaatschap, pij Lynton. Afgelopen raadsvergade ring werd deze kwestie naar deze commissie gestuurd om van hen ad vies te verkrijgen. De raadsleden, vinden het koopcontract niet water dicht en men is bevreesd dat er "vuile VanderVeer BV geluid bestaat 25 jaar LEIDERDORP Op 1 oktober is het 25 Jaar geleden dat B. C. van der Veer in Voorschoten zijn Bureau voor Adverentie-Exploitatie vestigde. De zaak groeide en in 1965, toen het zich liet aanzien dat een uitgave in an dere handen zou overgaan, werd een nieuw artikel aangetrokken n.l. zon newijzers. Binnen een Jaar werd men de grootste importeur van tuinkabou ters in Nederland. Het produkten- pakket is thans uitgegroeid tot kera miek, vijverpompen en benodigheden, tuinornamenten, tuinwagens, en ge reedschappen, zandbakken. De afdeling advertentie-exploitatie werd zeker niet verwaarloosd. "De Schouw", vakblad voor technische huisraad, en het blad Volksgezond heid zijn 25 Jaar bij Van der Veer in exploitatie. Sinds de oprichting van de Evangelische Omroep is de adver tentie-exploitatie van het Radio- en T.V.-blad "Visie" hier ondergebracht. De waardering voor het enthousias me en de inzet van alle medewerkers om Van der Veen BV te maken wat het nu is, hebben de heer en mevrouw Van der Veer tot uitdrukking willen brengen, door hen en hun familie vandaag een feestdag aan te bieden met een gevarieerd programma. lenkazerne) en het personeel Sociaal- medische Dienst van de Marine niet. Dat is toch vreemd, om niet te zeggen gek, denk Je dan, want het zijn per slot van rekening allemaal kinderen van minister Vre- deling. Vrij - Niet vrij II Dus maar even gebeld met com mandant van Hoeven van de So ciaal-medische Dienst om uit te plui zen hoe dat zit. Hij zegt dit: „De marine-voorschriften geven aan op welke dagen behoort te worden vrij gegeven, daar wordt drie oktober niet bij vermeld. Dan is er nog iets: we staan vlak voor de verhuizing naar Driehuis. Dat brengt een enorme Voorschoten bestaat 12JA Jaar. Ter gelegenheid van dit koperen Jubileum hebben de vaste „klanten" een fles je Rosé-wijn en een roompuddink- je gekregen. Tafeltje Dekje heeft 22 vaste klan ten. Het zijn bejaagden, die graag in hun eigen omgeving willen blijven. Vier maal per week wordt het war me eten thuis bezorgd, waardoor zij een warme maaltijd op tafel krij gen en bovendien niet helemaal ver- In 1961 werd gestart met 6 deel nemers, in de loop van de afgelo pen 12V2 jaar zijn 14.936 maaltijden bezorgd. De U.V.V. is toch nog niet helemaal tevreden. Allereerst is het nooit gelukt om 6 dagen per week een maaltijd te verzorgen en boven berg werk met zich mee. Het één met dien kunnen de suikerpatiënten en de Music Earth and Fire en The Shoes komen morgen naar Zoeterwoude toe. Dus: iedereen naar het Centrum. Om acht uur gaat het beginnen. het ander combinerend heb ik ge zegd: laten we maar doorwerken. U moet verder bedenken dat 50 pet. van het personeel dat hij de Sociaal- medische Dienst werkt, hier niet galpatiënten nog niet geholpen den. De keuken van de zusters Domi nicanessen in Huize Bijdorp is niet ingericht op deze strenge diëten. Huize Bijdorp verzorgt al 6Vt Jaar Tekort De politie laat weten, dat de vraag woont. Dat gaat, zo heeft de erva- op voortreffelijke wijze de maaltij- ring geleerd, op zo'n dag naar huis den. De dames van de U.V.V. zien toe. Slechts een gering percentage echter de toekomst hoopvol tegemoeo maakt gebruik van drie oktober en omdat ook de gemeente interesse begeeft zich in het feestgedruis". gaat tonen voor het initiatief van „Tafeltje Dekje". Vrijdag Uitzondering van Rijsdijk ak koord met het voorstel van B. en W De spoorwegovergang bij de Om- medijkseweg vraagt dringend om ver betering. De Nederlandse spoor wegen hebben een plan met o.a. hal- e bomen inplaats van de knipper- lichtinstallatie. Straver (vrije Lijst) was tegen omdat met de reconstruc tie van deze spoorwegovergang tevens besloten wordt tot aanleg van de Burgemeester Smeetsweg en daar is hij tegen. Burgemeester Detmers consta teerde dat de Burgemeester Smeets weg reeds in 1969 door de raad aan vaard is. Deze weg is nodig omdat enders bij het ingebruiknemen van di nieuwe bedrijven waaronder Hei- nek en alle verkeer via de Rijndijk moet. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg Straver ("Vrije Lijst) of het waar was dat j3 en W. bouwvergunning hadden verleend aan Stikvoort's Bouwbureau vuor de bouw van woningen langs het Watertje. Burgemeester Detmers a zekerde dat deze vergunning nog niet is verleend omdat o.a. moeilijk heden zijn in verband met de rooi lijn. De verkiezing van leden van de woonruimte- adviescommissie ver liep niet erg soepel. Rijsdijk ver zocht de burgemeester om een beter toezicht te willen houden op deze commissie, waarop Straver, voorzit ter van die commissie, de heer Rijs dijk vriendelijk maar dringend ver zocht om zelf in die commissie te stappen dan kon hij rustiger slapen. Rijsdijk deed het niet, Duindam cprak mooie woorden over de com missie, Straver werd bij de eerste stemming herkozen en in totaal vijf stemmingen waren nodig om de com missie volledig te maken. Oegstgeest (Geversstraat 65) uur 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven Soos Doelenkazerne Lelden. Afscheid Kokschool, 3.30- Boshuls 79.30 uur nam. Lijtweg 7 Oegstgeest Bejaarden ^^Rapenburg 102 Leiden Ve Parlement Leiden (Nieuwe Rijn Vergadering PvdA, 8 uur nam. Zaterdag Burchtplein, Antiekmarkt, Oegstgeest (Geversstraat 65; sociëteit vanaf 16 Jaar 8 uur uur 's nachts. Breestraat 19, Sociëteit Twen 19 Jeugdhaven Soos L(1 8.0011.30 uur nam. De Vink, Dansen. 9 uur nam.— s nachts. Bij Molen de Valk, Postzegelm Doopsgezinde kerk. Zevendedag ;n fruit Oostvlietpolder 2.308.00 Plantage 16 Leiden Korte koffi „Guatemala eerste soort", 8 Doktersdienst LEIDEN Tot zaterdagmo 10 de industrie" in Leiderdorp komt. De commissie van beroep en be zwaarschriften behandelt op donder dag 4 oktober 's avonds om 8 uur in het gemeentehuis het bezwaar van A. LEIDERDORP De middenpijler en het zuidhoofd, die door het zware verkeer naar elkaar toekomen wor den gerepareerd. De Doesbrug krijgt een nieuwe val en dat geeft conse quenties voor het verkeer. Vanaf 15 oktober a.s. start men met bovenge noemde werkzaamheden. Aan de Rijnkant komt een nood brug voor het voetgangersverkeer en op 18 oktober wordt de oude val door de leverancier van de nieuwe, de Grofsmederij, eruit gehaald. 5 november wordt de nieuwe val gemonteerd en op 10 november wordt de brug weer opengesteld voor alle verkeer. Het zware geluid dat het verkeer over deze brug veroorzaakt, zal dan over zijn. Er komen elektrische slagbomen met stoplichten voor het verkeer. Voor het waterverkeer komen ver keerslichten. De totale kosten worden geraamd op ca. 133.000 gulden. Men mag over de nieuwe brug rijden met een snel heid van 15 km met een tonnage van 6. Er komen borden op diverse pun ten in het dorp om het verkeer om te leiden. huisarts. Daarna tot zondagnach uur uitsluitend voor spoedgev dokterstelefoon 22222. Wijkzustei v. di Zeeuw, Stieltjesstraat 52 foon 21669) en E. v. d. Zijden-] mans, Berkenpad 2, Rijnsburg lefoon 01718-73096). LEIDERDORP Huisarts P.i 't Woud, Hoofdstraat 40 (tele 30070). OEGSTGEEST Huisarts E. lants, Fraais Halslaan 10 (telefi 53747). Wijkzuster C. Meyboom, H. Tromplaan 228 (telefoon 554 bgg 54500). WARMOND Zaterdag huisai de Gijzel, Sweilandstraat 16 (tele 2866), zondag huisarts F. W kamp, Dorpsstraat 45 (telefoon Wijkzuster A. Vriend Friezen! 23, Sassenheim (telefoon 02522-12 Voorschoten Zaterdag huisart v.d. Kooy, v.d. Oyelaan 13 (tie 6951), zondag huisarts J. J Leidseweg 51 (telefoon 2520). 1 verpleging gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan 25 (telefoon 4641) w L. Kt-- Jaarsma. Wittenburgel 106. tel. 9676 (zuid). Tandartsdienst: (za. 18.30 u.) W. Maat, Araweg 10.1 4138. Apothekers De avond-, nacht- en zond dienst der apotheken wordt nomen door apotheek Herdingl Blanken, Hogewoerd 171, Leiden theek Voorschoten en apotheek ker, Lijtweg 4, Oegstgeest. Release Hulpverleningsdienst Release- t we Rijn 20a. tel 24555 Ma t/ra t 8-10 li nam bovendien dlnsd t/ra Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Li Aanvragen hulp beiaarden en durig zieken en gezinsverzorging 4P tel. 49441 (maandag t.e m vi 910 uur voorin) Aanvragen vooi halve dagen: 1: kerkelijke opleidingsschool vooi zinsverzorging Rllnsburgerweg 8i 53336 Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- ;emeenschap S 33921 en 61944 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeensd Kindercentra Lelden Haarlems) straat 73b (telefoon 30360) Geopi dl., wo.. do en vr 9.30—12 uur wo. ook 2—6 uur nam do ook 7—9 Moeders voor moeders Actie "Moeders Dienstencentrum Noordelndpleln 2b. tel. 404a3. mene Informatie dagelijks LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscö Dagblad Bï Witte Sliigej 1 - LeideD Postbus 64 Giro 57055 XelelooD redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Hajo Muidei Maandabonnement 1 H Kwartaalsabonnementr 27,4S Pet Post f29J» Losse nummers t Abonnementsgelden otj vooruit betaling te voldoen B(i automa tische overschrijving geer> admi nistra tie- en incassokosten Nabezorgmg tot 20.00 uui Zaterdag tot 18.00 uur PelefOOD 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2