Nieuws van Mercedes TAPTOE! Eerbied voor Ceulemans op driebandentoernooi „Belasting zou beter zijn voor de hele voetballerij Rugby-selectie Nog meerveiligheid en 2 nieuwe modellen. 7% KORTING Duyndam wint Koers tips Argentinië breekt sportrelaties af ,IJDAG 28 SEPTEMBER 1973 PAGINA 21 Paleisrevolutie in strijd om Coupe Simonis ADVERTENTIE al AMSTERDAM "Die blijft nog lieuy ei tien jaar onbedreigd aan de top". iyc tini van Bracht zei dit met diepe erbied in zijn stem over Raymond feulemans, toen de Belg op de eer- het sterkbezette inter- ationale driebandentoernooi om de uupé Simonis in het Frans Otten tadion in Amsterdam bezig was de jderlandse kampioen Jan Doggen en afstraffing te geven. N al met 'n erie van tien te zijn gedemarreerd, ooide de wereldkampioen er in de erste helft nog eens een fraaie reeks in negen overheen en speelde Dog ondanks een zeer slecht einde nullen) naar een kansloze ne erlaag: 6047 in 44 beurten. De Belg was eerder ook tegen de festduitser Ernst Rudolph onge- akbaar geweest (2260 in 36 beur- en prijkt na twee partijen aan top van de ranglijst in de strijd i het kleinood, dat hij overigens jaren zijn bezit mag noemen. Hij Sas ook de enige die na de eerste, leestal moeilijke dag (de spelers loeten aan het materiaal en de om- ing wennen), in gemiddelde ver zen de grens van 1 uitstak: 1500. Zijn concurrenten waren zo iendelijk elkaar winstpunten af te loepen. Zo had Rini van Bracht, tegen de Parijzenaar Roland Du- slle hoopvol was begonnen (60/ in 55 beurten), 's avonds tegen Ru- >lph een onverwachte nederlaag ge- den (58—60 in 67 beurten). De ran- Deen Peder Thogersen, begonnen iet een zege op de Oostenrijker Jo- Scherz, verloor van Dufetelle en udo Dielis ('de kroonprins van de iljarterij in België) struikelde te- >n Scherz na eerst Jan Doggen te ebben overwonnen. Achter de schermen van dit toer- tioi de traditionele opening van et internationale biljartseizoen teelde zich gisteren ook een paleis- •olutietje af, dat voorlopig in het wrdeel van de hoofdstedelijke unta". het organiserende district msterdam, eindigde. De Amster- gee erdammers wilden af van het al •aak verfoeide Japanse systeem, aarbij voor het toernooi aan de d van de gemiddelden alle-partij- worden vastgesteld. Zij stuitten :hter op heftige tegenstand van de •rtegenwoordiger van de Europese >nd, Henk Walda. De woordenstrijd ep hoog op, maar het district, ge- /ek< eund door de technische commis- de KNBB, hield het been ging na de openingsronde ik op het oude Ave-systeem over. Daardoor werd het mogelijk na e ronde nieuwe partijen samen stellen. Voorlopig had de organi- itie dus de eerste slag gewonnen. hel zal echter wel losbarsten als inavond Julien van den Berghe, edstrijdleider van de Europese bil- irtbond, zijn opwachting in Amster- komt maken. Hij namelijk is 'n Dielis irvent voorstander van het Japan- Tthoegersen systeem, en zal de Amsterdamse Rudolph ibreuk op de reglementen moeilijk Dufetele pruimen. Doggen onz!51 Symbolisch startschot van de strijd om de Coupe Simonis, met als deelnemers Thogersen (de man met de keu) en v.l.n.r. Dielis, Ceulemans, Rudolph, Dufetelle, Van Bracht, Scherz en Doggen. Uitslagen Eerste ronde Tlioegersen (Den) Scherz (Oost) v. Bracht (Ned) Dufetelle (Fr) Doggen (Ned) Dielis (Bel) Rudolph (Ddl) Ceulemans (Bel) Tweede ronde Thoegersen Dufetelle v. Bracht Rudolph Söherz Dielis Ceulemans 8 0.810 6 0.770 6 1.090 5 0.654 3 0.649 60 57 12 1.052 22 36 2 0.611 60 36 10 1.666 60 74 57 74 60 55 36 55 37 57 58 73 60 73 58 67 60 67 6 0.794 6 0.822 6 0.865 4 0.895 Ceulemans Van Bracht Scherz 34 48 6 0.708 gem. 1.500 0.967 0.959 0.890 0.802 0.796 0.750 0.831 DEN HAAG Het Nederlandse rugbyteam dat in het toernooi voor de Europa Cup is ingedeeld met De nemarken, Zweden, België en Bulg- garije speelt de eerste wedstrijden op zaterdag 6 oktober in Amsterdam te gen Denemarken en zaterdag 20 okto ber in Amstelveen tegen Zweden. Ter BERLARE De Nederlander Leo Duyndam heeft donderdag de ron de van Berttare (België) voor be roepsrenners gewonnen. In de eind sprint versloeg hij Flori Ongenae, °n Jos van der Vleuten. De uitslag is: 1'. Duyndam, 150 km in 3.45,30. 2. Ongenae (Bel), 3. Van der Vleuten. 4. Claes (Bel) op 25 sec. 6. Hordijk (Ned), 8. Buckaki (Ned) 18. Breussing (Ned), 24. Harings (Ned), 29. Tabak (Ned). voorbereiding op deze duels speelt het voorlopig Nederlands vijftiental mor gen in Roosendaal een oefenwed strijd tegen Brussel British. De ploeg bestaat uit 1 rij: Ton van der Loos (HRC), Jan Bosman (RCH) en Mark van der Gaag (LSRC). 2 rij: Dick Mulder (AAC) en Erik Hoencamp (LSRC). 3e rij: Daan Schram (DSRC), Mi- c'niel van der Loos (HRC) en Mi- chiel van der Graaff (LSRC). Halfs: Peter de Bruin (HRC) en Leo Bogers (AAC). Centers: Rob Brouwer (RCH) en Dolf Wille (RCH). Wings: Peter van Wel (AAC) en Wim Peperkamp (Castricum) Full-back: Ad van Dalen (AAC). Aanvoerder is Mark van der Gaag. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Elke Mercedes heeft nu nóg meer veiligheid te bieden. Zo worden thans bijvoorbeeld op alle typen hoofdsteunen vóór en radiaalbanden standaard gemonteerd. Door ingenieuze constructies kan tijdens het rijden nauwelijks meer regenwater op zijramen en achterruit komen. Een speciaal profiel houdt de achterlichten beter zichtbaar, ook na lang rijden in slecht weer. De zijspiegel heeft een vuil- werende vorm en is van binnen uit verstelbaar. De mqtorkap is verlaagd en de grille verbreed. Nieuwe modellen: Mercedes 240 D en 230/4. De nieuwe 240 D, met een 2,4 liter dieselmotor,versterkt het Mercedes Diesel aanbod. Z'n extra vermogen komt hoofdzakelijk de acceleratie ten goede. Verder de nieuwe 230/4 met viercilinder benzinemotor. Wij staan klaar voor een proefrit en uitgebreide informatie. Bel ons even voor een afspraak. Het nieuws is vanaf heden te zien in de showroom van: B.V. L.I.A.M., Leiden, Vondellaan 45, tel. 01710-69303 ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V., Oegstgeest, Leidsestréatweg 1, tel. 01710- 52643/4. ZATERDAG 29 september 1973 Competitie- Eredivisie Basketball BS Leiden Nationale Nederlanden/ Donar 5 MEIHAL. Aanvang 20.15 uur. Voorverkoop, Bosman. Chur- chillaan 3. Nijssen, Maredijk 121, Gé Hof enk. Haarlemmer straat 66, Kantine 5 Meihal. Aangeboden door Jaffa Drink. Festiviteiten rond 15-jarig bestaan van BS Leiden LEIDEN Morgen viert de bas ketbalvereniging B.S. Leiden (voor heen Bona-Stars) het derde lustrum en in het kader hiervan zullen in 't komende weekeinde enige festivitei ten in de Vijf-Meihal plaatsvinden. Allereerst morgenavond. B.S. Lei den spselt dan de tweede competitie wedstrijd in dit seizoen tegen het Groningste Nat. Ned. Donar. Er wordt een spannende wedstrijd ver wacht. want beide teams zijn in ver gelijking met vorig jaar aanzienlijk versterkt. Mocht B.S. Leiden net zo goed spelen als in de tweede helft, van zaterdag Jl„ dan voorspellen wij een kleine overwinning. Er zal echter op deze avond nog meer te beleven zijn, nl. een optre den van de Paulusband van het Bo- naventura lyceum voor en na de wedstrijd, en tijdens het duel zullen de tamboers het publiek bgeleiden, bij het aanmoedigen van BS Lei den. Voor zover ons bekend een uniek experiment. Zondag zal er ook van basketbal te genieten zijn in de Vijf-Meihal. Om 10.00 uur begint dan een groot mi xed-toernooi, waarbij de teams door lotJmg samen gesteld zullen worden. Iedereen die maar iets met BB. Lei den heeft uit te staan zal mee doen. Onder hen coach Rob de Wit, voorzitter Ton Menken, kapper Bos boom (de organisator van de sup- portersreizen naar de uitwedstrijden) alsmede alle actieve spelers vanaf het eerste herenteam tot en met de adspiranten Y, jongens zowel als meisjes. Een ludiek evenement dat de moeite van het bekijken waard zal zijn. De entree zondag is geheel vrij. Duin digi, zaterdag: Gent-prijs: 1. Lazuur, 2. Karl Dear, 3. Kwikstraat A., Outs. Keizerin Ca rols.. Turnhout-prijs: 1. Mary Ann, 2. Mi chael Spender, 3. Marinus Carlos, Outs. Mighty Gallent. Leuven-prijs: 1. Klavertjevier. 2. Kid Maaldrift, 3. Larice Quick, Outs. Kalida II. Tielt-prijs: 1. Irish Kan, 2. Henry Belwin, 3. Gay, Outs. Grand Geste. Kortrijk-prijs: 1. Jeannine, 2. Ilexi- de Hanover. 3. Ingrid Roodnoot. Outs. Intrepid Girl. St. Niklaas-prijs: 1. Jack 0., 2. Joli- tha d'Aster, 3. Jan de V., Outs. Kar per K. Mechelen-prijs: 1. Jetstream, 2. Ko- rinthe, 3. John You Kid, Outs. Kora Marijke. Brugge-prijs: 1. Kemal Haghewey- de, 2. Kabbes du Bois, 3. Kabullus. Outs. Lady Belle. RENNEN Beautiful Boy-prijs: 1. Florila, 2. Pepino le Bref, 3. Wunderbar, Outs. Sam's Pet. Bien Compris-prijs: 1. Ambition, 2. Marinella L., 3. Master Philip, Outs. Tonka. Zondag: Gaily-prijs: 1. Frans, 2. Ronald. 3. Snooty Fox, Outs. Woodfeet's Tro- by. Grote Prijs der Driejarigen: 1. Stal Geran. 2. Flix, 3. Bearly, Outs. Clematite. DRAVERIJEN Prijs van Sterrebeek: 1. Lex Areta, 2. Lolo Buitenzorg, 3. Jelle van Wil ly, Outs. Ingres Kairos. Benelux-prijs: 1. Lento H., 2. Lido Buitenzorg, 3. Lady, Outs. Ibiris. Prijs van Duindigt: 1. Herr Ravioli, 2. Kapitein Scotch, 3. Kaper W., Outs. Henk. Prijs van Waeregem: 1. Aiglon, 2. Unimel B., 3. Fletcher D., Outs. Full Charme. Prijs van Brussel: 1. Jello, 2. Gar- con, 3. Grands Pres, Outs. Jonker Volann. Prijs van Kuurne: 1. Elsie, 2. Fi deel, 3. For Ever, Outs. Davioli. Prijs van Tongeren: 1. Josje 2., 2. Hornblower. 3. Gratie Norton, Outs. Ike Hollandia. Prijs van Oostende: 1. Laguna Star. 2. Lady Heieen V.. 3. Leonard, Outs. Koriena N. WINNAARS KAASDRAAFWEDSTRIJD Willem den Wagter en Hendrik Daamen (resp. I. en r.) hebben voor het derde jaar in successie de Kaasdraafwedstrijd gewonnen. Daarmee hebben zij zich voorgoed in het bezit van de Kaas Uit Het Vuistje beker gesteld. Niet toevalligmenen de winnaars, wij gebruiken het zelf ook vaak(NZB-foto). Kamerlid Schotten over benefietduels: 99 Oud-staatsecretaris van Financiën, Mr. W. Scholten, thans Kamerlid (CH) heeft met twee collega's vra gen gesteld aan de huidige staatsse cretaris van Financiën Van der Stee, over het niet belasten van Be nefietwedstrijden. Onze parlemen taire verslaggeefster Reny Dijkman sprak hierover met hem. „We hebben de zaak los willen zien van het geval-Swart. Daarom heb ben we ook niet de dag na de wel- dadigheidswedstri j d Ajax—Totten- ham Hotspur hierover vragen ge steld. Je moet je echter wel af gaan vragen of het reëel is, dat, terwijl alle mensen over hun inkomsten en bijverdiensten belasting betalen, profvoetballers hiervan bij de Bene fietwedstrijden worden vrijgesteld. De bestaande regeling is namelijk nog gebaseerd op de jurisprudentie van de Hoge Raad uit de jaren '50. De vraag was toen: als mensen af scheid nemen van hun werkkring of dan dat afscheidscadeau of gift wél of niet belast moest worden. De uitspraak is toen geweest dat derge lijke geschenken belastingvrij zijn, wanneer ze als een uiting van sym pathie worden gegeven voor de per soon van de scheidende functiona ris. Bovendien moest het geheel buiten de werkgever omgaan. Iets dergelijks komt nogal eens voor bij artsen die vertrekken of dominees. We vragen ons nu echter af of de strekking van die uitspraak nog van toepassing is. Het gaat nu om zo veel hogere bedragen en de betrok kenheid van de werkgever ligt wel wat anders dan bij het afscheid van dokter of dominee." Mr. Scholten, die de sport een warm hart toedraagt, heeft vorig jaar als staatssecretaris demoge lijkheid voor profvoetballers, gevon den waardoor beroepsspelers makke lijker een deel kunnen reserveren voor latere Jaren. Hij deed dit ln nauw overleg met de KNVB. Over de belastingvrije benefietwed strijden vraagt hij zich echter af of belastiogvrijdo mira het belang van de voetballerij is. „Wanneer deze regeling blijft be staan zal de druk van de profvoet ballers om ten hunne behoeve bene- fietwedstrijden te spelen steeds ver der toenemen. Ik vind echter niet dat een redelijke belastingheffing tot toepassing van het normale ta rief zou moeten leiden. In wezen vindt bij zo n wedstrijd een belo ning achteraf plaats, die betrekking heeft op gedurende een reeks van Jaren verrichte arbeid. Men zou in deze gevallen het bijzondere propor tionele tarief van 20-50r^ kunnen hanteren. Dat is alleszins gerecht vaardigd." BUENOS AIRES Het ministe rie van Sociale Zaken van Argenti nië heeft gisteravond verklaard dat ent land alle sportrelaties met Zud- Afrika en Rhodesie zal afbreken. "Volgens een zegsman van het mi nisterie is dit besluit genomen naar aanleiding van de racistische politiek ge- Voor de Taptoe hebben wjj alle verenigings- SHIRTS BROEKJES KOUSEN TRAININGSPAKKEN ALLES MET NU ook alles voor de Hockeysport OAMPING-SPORTHUIS Bert de Ruiter (25 jaar), rechtervleugelverdediger van het in de tweede klasse van de zaterdag- competitie debuterende RCL is gisteren in het huwelijk getreden met de 20-jarige Rineke Ver voorn, speelster van het damesteam van de Leiderdorpse vereniging. Voor het gemeentehuis in Leiderdorp vormden haar teamgenotes de gebruikelijke erehaag. (Foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 21