Aan vakantie hoef ik niet te denken" Leerlingen denken mee over vormgeving nieuwe school De Bijbel 95 Motorcoureur Wim de Jong: BVO START TEGEN DEBUTANT KOEJAKE P. J. BAAS Kaartsysteem Herv. gemeente Door Jan Westerlaken Foto's Wim Dijkman ALPHEN AAN DEN RIJN Leer lingen van het Ashram-college en run ouders gaan meedenken over de ■vo'mgeving van het nieuwe school gebouw, dat begin 1975 aan het Mars- c,rp moet zijn gerealiseerd. "Tijdens de handenarbeidles", vertelt direc tum Chamuleau, "zouden er bij voorbeeld maquettes kunnen wor den gemaakt. Maar ook bij het teke nen kan er wat op papier worden ge- zu. Ik kan me zelfs voorstellen, dat oczt twee lessen worden gecombi neerd als het onderwerp sdhool ter sprake komt", Drs. Chamuleau hoopt, dat hierin vooral het leefklimaat in het com plex naar voren zal komen. "Ik ben ervan overtuigd, dat er scholieren zl'n, die een leuke inbreng hebben. Mr. ar het moet allemaal zowel fi nancieel als bouwtechnisch een haalbare zaak zijn. Je kunt dit zien als een stuk vormgeving en opvoe ding" Zijn er al scholieren met het pro- Itct bezig geweest? "Jazeker", zegt de rector van het a shram-college. "Toevallig hebben we vorig Jaar de leerlingen van de eerde klas een opstel laten schrijven over de nieuwe school. Hierbij wa- ■*en enkele zeer leuke suggesties, die straks als basis zullen dienen voor begin-gesprekken. Dan is de inbreng van ouders natuurlijk ook bijzonder wdkom". Verantwoording Vindt Chamuleau de verantwoor delijkheid niet een beetje te groot voor de leerlingen? "Ik dacht het niet", is zijn me ning. 'Ik zou het alleen maar bij zonder op prijs stellen als ze een bij drage zouden leveren. En datzelfde gc'.dt voor de ouders. Maar ik kan c»e voorstellen, dat er mensen zullen zijn, die de verantwoording te groot vii den". Bent u niet op moeilijkheden ge snuit in de bouwcommssie? "Ja, aanvankelijk wel. Men vroeg zich af of dit nu zonodig moest. Ik vir.d, dat kinderen, die zes Jaar in dit gebouw moeten doorbrengen, er ie dere dag met plezier naar toe zullen komen". Bent u door deze werkwijze niet ban gachter te raken op het bouw schema? "Oh het zal zeker langer gaan du ren dan wanneer er een kant en kiaar plan op tafel komt. Maar dat geeft niet. Er zal snel moeten worden gewerkt. We moeten er echter wel voor wa ken ons niet te verslikken, zodat we een prutgebouw krijgen. Inspraak kan een remmende factor zijn maar dat moeten de leerlingen en de ouders, die willen meedenken, zich zelf ook realiseren." Rector Chamuleau is ervan over tuigd, dat het meedenken veel tijd en energie van de mensen zal vergen. "Er zal veel moeten worden gepraat en bezoeken aan Den Haag zullen veelvuldig aan de orde zijn. Waar ik wel een beetje bang voor ben is, dat we wat dingetjes zullen vergeten. Daarom hebben we behoefte aan een aantal technische mensen, dat dit kan voorkomen." Heeft de directeur zelf een bepaal de voorkeur voor vormgeving? "Heel duidelijk", stelt hij. "Mijn voorkeur gaat uit naar een complete laagbouw. Maar dat zal vermoede lijk teveel grond in beslag nemen (kosten f. 1.124.000). Ik wil de gym nastieklokalen zo situeren, dat er van twee bijvoorbeeld één grote hal klan worden gemaakt." De nieuwe school komt, wat het aantal scholieren betreft, ruim in haar jasje te zitten. In het pand ko men 31 theorielokalen, zeven theo rie-vaklokalen en acht vaklokalen En dat alles voor ruim vijfhonderd leerlingen. In het complex kunnen 1115 scholieren worden onderge bracht. "Ik verwacht, dat we over een Jaar of drie dit aantal wel zul len hebben bereikt." De rector hoopt, dat 1 augustus 1974 de noodlokalen aan de Diamant straat kunnen worden verlaten en de leerlingen hun intrek in het perma nente gebouw kunnen nemen. Begin 1975 komen dan de scholieren over uit de Paradijslaan. De nieuwbouw vergt een bedrag, dat wordt geschat tussen de acht en negen miljoen gulden. Bloedneus De koppelunits zijn afgekeurd. Ventilatie is nihil en zomers loopt de temperatuur op tot soms wel veertig graden. "Het is gebeurd, dat er leer. lingen flauw vielen of plotseling een bloedneus kregen. De wind giert door de kieren en we geven hand>n. vol geld uit aan een schoonmaak, ploeg, die iedere dag moet opdra. ven. Boeken hebben hieronder zee» veel te lijden." ALPHEN AAN DEN RIJN De woorden klinken weemoedig als motorcoureur Wim de Jong zijn schroevedraaier op de werkbank legt en zegt: „Als ik dit jaar geen SDonsor vind kan ik er net zo goed mee stoppen. Of alleen maar nationaal gaan racen. Maar daan moet ik wel eerst een jaar stoppen met rijden, omdat ik internationaal ren ner ben". Het is duidelijk dat de Alphenaar het financieel niet zo breed heeft. Hij bevestigt dit dan ook door te zeg gen: „Al het geld, dat ik als onder houdsmonteur bij mijn baas verdien, gaat in m'n motor zitten. Nieuw kost die Maico (125 cc) ruim achtduizend gulden. Maar in een seizoen komt er zeker nog eens zo'n bedrag bij aan onderhoud en aanschaffing van di verse spulletjes". Dat onderhoud doet Wim allemaal zelf. „Ik ken de motor als m'n eigen broekzak. Hij is standaard gekocht maar er zijn altijd wel dingen die je anedrs wilt hebben. En die verander lk zelf''. Als die sport zo duur is waar leeft ZOETERWOUDE In het kader dan het Pastoraal Plan Toerusting - een gezamenlijke activiteit van de hervormde gemeente en de rooms- I katholieke parochie - zullen het aan- - staande weekeinde in Zoeterwoude r.hematische kerkdiensten worden i .gehouden. Onderwerp in zowel de ka tholieke als de Hervormde Kerk, is ''De Bijbel". LEIDEN Aan de Avondscholenge meenschap Boerhaave zijn geslaagd voor het eindexamen mavo-IV mej. S. K. Flippo te Leiden en voor het eindexamen havo mej. C. G. Ooster- baan te Voorschoten. „Van het schaarse geld dat over blijft" lacht hij cynisch. Dat is heel erg weinig. Aan bijzondere dingen hoef ik niet te denken. Een ander gaat een paar weken met vakantie naar het buitenland maar dat is er voor mij niet bij. Dan zou ik wed strijden moeten laten schieten. Daar voel ik helemaal niets voor hoewel ik dit seizoen toch al drie keer niet heb kunnen starten vanwege geldgebrek Er moesten reparaties aan de motor worden uitgevoerd en die vergden zoveel, dat er geen cent overbleef om te rijden". Niet getrouwd Is hij getrouwd? „Nee", vertelt hij, „ook daar heb ik geen geld voor. Het is het één of het ander. Als ik trouw moet ik de mo torsport vaarwel zeggen. Van het geld, dat ik nu nog overhoud, kan ik geen vrouw onderhouden. Plannen om binnen afzienbare tijd te trouwen zijn er ook niet". Terug naar het racen. Sinds kort is er 'n aantal vrienden van Wim aan de slag gegaan om een fanclub op te richten. Wat wil die club precies voor de racer gaan doen? „We gaan beginnen", aldus Jan Klootwijk, „met het aanschrijven van een groot aantal bedrijven. Hun zul len we vragen een bedrag beschik baar te stellen, zodat Wim uit de grootste financiële zorgen raakt. We laten ook wat stickers maken, zodat de aandacht op hem wordt gericht". „We hebben geen bepaalde voor keur', vertelt Jan. „Kijk, als een klein bedrijf een bijdrage, al is die niet zo groot, wil geven, is die na tuurlijk van harte welkom. Maar we zullen ook grote bedrijven, als Shell en dergelijke, aanschrijven". Prestaties Hoe is het met de prestaties, die Wim de Jong verricht? Wim, die voor het vijfde seizoen rijdt, kijkt een beetje spijtig als hij zegt: „Ik sta nu elfde op de inter nationale lijst. Maar dat had een ze vende plaats kunnen zijn. In Oud- Karspel heb ik die verspeeld, doordat ik onderuit ben gegaan. Er volgt nog één wedstrijd in Oirschot (zondag). Als ik daarin bij de eerste acht ein dig kan ik misschien in de eindrang schikking de achtste plaats pakken", pakken". Heeft hy wel eens aan een grand prix meegedaan? „Dat mag niet. Daarvoor moet Je houder zijn van een A-licentie en ik heb B. Maar eens hoop ik toch wel in de TT van Assen te starten. Dat is een vurige wens". Is Wim nooit bang voor ernstige ongelukben? „Waarom zou ik?", vraagt hij zich verbaasd af. „Als Je met goed mate riaal op de weg komt zijn de risico's gering. En ik rijd met deugdelijk materiaal. Nee, het bang zijn zie ik beslist niet zitten. Overigens ben ik wel eens een keer flink hard geval len. Dat kostte me drie weken zie kenhuis. Maar zodra ik weer thuis was, zat ik al op de motor VOORSCHOTEN In de kantine van de voetbalvereniging Randstad - Sport Voorschoten had een voor deze club plezierige plechtigheid plaats. Aan voorzitter W. Schellevis werd een maquette overhandigd van het nieuwe sportcomplex op het terrein in de wijk Adegeest. Het mooie werk stuk werd vervaardigd door de heer H. de Graaf naar een tekening van de ontwerper van deze accommodatie de heer Jan Verschoor. Randstad sport gaat het burgemeester Van der Hoevensport- park verlaten en krijgt drie velden op het nieuwe sportcomplex Adegeesten wordt de naaste buur van de hockeyvereniging "Forescate"Ter realisatie van de nieuwe a ccommodatie heeft Randstad - Sport o.a. een bouwstenenaktie uitgeschreven. Voor f25,- kan men een steen met daarin de eigen naam kopen. Deze aktie heeft reeds f 11.000,- opgebracht. Daarnaast zijn er nog andere financiële akties, die de bouw van het nieuwe complex moeten mogelijk maken. Ver wacht ivordt dat eind van deze week de eerste paal de grond in zal gaan in "Adegeest". Op de foto: links voorzitter W. Schellevis, met vlag de heer H. de Graaf en rechts daarnaast de heer J. Verschoor. Burgerlijke stand van Leiden ZOETERWOUDE De kerkeraad van de Hervormde Gemeente Zoeter- woude werkt aan een nieuw kaart- systeem van alle gemeenteleden. Om in het snel groeiende dorp de relatie met zoveel mogelijk mensen te kun nen behouden, heeft de kerkeraad een makkelijk hanteerbaar en over- zichteilijk centraal kaartsysteem hard nodig. Daardoor immers kun- nen allerlei activiteiten beter wor- den georganiseerd, kunnen wens meningen sneller worden dooi Zonder registratie is een goed func- tionerend kerkelijk leven niet moge- lijk. Om zoveel mogelijk op de hoog- te te zijn van de persoonlijke standigheden heeft de kerkeraa lereerst de basisgegevens nodig. Daartoe is in de onlangs verschenen uitgave van Ons Blad (het gemeente blad voor hervormd Zoeterwoude) een vragenformulier ingesloten. Het vragenformulier is zo opgesteld da alle gegevens kunnen worden overge- nomen op kaarten: de persoonskaart voor het centraal register, en de ge- zinskaart, bestemd voor de predikant de ouderlingen en de huisbezoeken (ten behoeve van bezoekwerk). Het vragenformulier heeft betrek- king op de vaste burgerlijke en kelijke gegevens, die volgens kerkorde geregistreerd moeten 1 den. Andere vragen die tot meer i tergrondinformatie kunnen leiden zullen tijdens huisbezoeken worden gesteld. KPJ ci'eatief ZOETERWOUDE De leden de KPJ Zoeterwoude. hebben gisteravond in het Don Boscohuis creatief bezig gehouden. Er kon leer worden bewerkt, er konden sieraden worden gemaakt, touw worden knoopt en getekend. De zelf maakte voorwerpen konden de tholdeke plabtelandsjongeren tegen een kleine vergoeding mee naar hi Ophaalactie groot succes ZOETERWOUDE De ophaal-actie voor de veiling van de jubilerende Zoeterwoudse St Jansfanfare heeft alle verwachtingen overtroffen. Vol gens voorzitter J. G. W. Straathof, voorzitter van de Fanfare kunnen vrijdagavond waardevolle spulLii onder de hamer van afslager v. Dijk iut Lisse laten doorgaan. Tijdens de veiling in het Centrum (de zaal ii om 19.00 uur open .zodat belangstel lenden vooraf de koopjes kunnen be- GEBOREN der Byl; Eelco Johan en A. Visser; Stefan Arjan s WARMOND De heer P. J. Baas, gemeentesecretaris van Warmond is met ingang van 1 januari a.s. be noemd tot gemeentesecretaris van Wormer. De heer Baas heeft ruim op de onlangs in Zoeterwoude verspreide katalogus is er voor elk wat wils, met als extra-koopjes de singen. Dat zijn artikelen die op de de diverse adressen zullen vijf jaar deze Junctie in Warmond worden afgehaald; voornamelijii bekleed. Hij was niet alleen een tiek. De opbrengst van de veiling is C. Kelder (67 genote va hout (90) OVERLEDEN bekwaam ambtenaar met een grote bestemd voor het kopen van instru ct. de Roode echt- werklust, maar ook in het culturele menten en uniformen voor de zes- ALPHEN AAN DEN RIJN Za terdag gaat de basketbalcompetitie weer van start. De Basketbal-Vereni ging Odijk (BVO) neemt dit jaar met 9 teams deel t.w. 2 her. senio ren, 1 her. Junioren, 1 her. adspiran- ten, 2 dam. senioren, 2 dam. junio ren en 1 dam. adspiranten team. Het eerste herenteam begint in Lei den tegen de debutant in de eerste klas-KoeJaké. BVO, boordevol aspi raties voor het komende seizoen, is, mits het zijn tegenstander niet on derschat, favoriet voor de zege. De wedstrijd begint om 21.20 uur en wordt in de Universiteitssporthal ge speeld. Voor de dames staat nog geen wedstrijd op het programma. De competitie-indeling voor de standaardteams van BVO ziet er als volgt uit: Heren le klas: Forwodians (Voor hout), DAS (Delft), ROS (Rijswijk), Springers (Gouda), KoeJaké (Lei den), Blitz (Voorschoten), TRK (Leiden), Te Werve (Scheveningen) Ariston (Delft)Leiderdorp, AHS (Den Haag) en BVO (Alphen), Dames le klas: Forclal (Den Haag), Blitz (Voorschoten), Argus/ Vodo (Den Haag), Springers (Gou da), MSV (Noordwijk) Jumpers 2 (Deo Haag), Esso Sc. (Den Haag), Essor (Leiden) en BVO (Alphen), BVO speelde deze week een nut tige oefenwedstrijd tegen de 2e di visieclub Achilles uit Delft. Het eind- HILLEGOM De gereformeerde jeugdverenigingen van Hillegom houden zaterdag in Jeugdhuis "Het Bolwerk" vanaf half 2 een verkoop middag van antiek en allerlei ra riteiten. Zaterdagmorgen kan de as pirant-koper een en ander bekijken van tien tot kwart over twaalf. resultaat, een kleine 6358 neder laag, kan weliswaar als een goede prestatie worden beschouwd, over t vertoonde spel liet duideljk te wen sen over. De Alphenaren, zonder Ben Ponsioen en Frans Blom, namen vlot een 93 voorsprong maar kon den deze niet handhaven. Zowel Achilles als BVO stelde teleur en le den veel balverlies. Achilles 't minst zodat de Delftse voorsprong bij de rust (2821) verdiend was. Na de pauze draaide BVO wat beter. De komst van Rudy van EiJck bracht meer rust in de ploeg en BVO won dan ook de 2e helft met 3735. De eindstand werd daarmee 63—58 in 't voordeel van Achilles. Scores BVOTon van der Werf f 17 (9—8), Rudy van E(jck 12 (0—12), Jan Koumans 8 (2—6), Wim van WanrooiJ 8 (44), Eric de Baat 4 (2—2), Hans Wardenaar 4 (4—0), Ben van Nierop 4 (04) en Jan van Zuidam 1 (01). en maatschappelijk leven van de ge- uen meente nam hij een vooraanstaande fare- plaats in. Zo was hij o.m. voorzitter van de muziek-zang-en toneelvereni ging St. Matthias en secretaris van de stichting Eigen Woningbezit. Zijn echtgenote was eveneens werkzaam op maatschappelijk ge bied en vooral de bejaardenzorg had haar grote belangstelling. Behalve penningmeesteresse van de stichting Zonnebloem trad zij ook op als con tactpersoon voor het bejaardenkoor De heer Baas was een integer iemand die steeds klaar stond hulp en raad te verlenen en geven waar zulks nodig was. De gemeente War mond ziet hem node vertrekken. Aarzelend herstel van conjunctuur AMSTERDAM De Nederlandse conjunctuur heeft in het tweede kwartaal van 1973, ln tegenstelling tot de meeste andere industriële lan den, opnieuw een aarzelend beloop gehad. De groei van de industriële produktie bleef, ook als rekening wordt gehouden met de arbeidson rust in april, beneden de trend. In het aantal werklozen kwam opnieuw vnnu^ranT™ De Stichtine eeen wezenl«lte verandering, aldus VOORSCHOLEN L>e öticnwng NpriflrlftnriR<,hp Rflni, 1r, tCTTPp. VERHUIZING Maatschappelijke Dienstverlening ^SÏÏSht Voorschoten gaat verhuizen van de Schoolstraat 6a naar de bovenverdie ping van het Van der Stoelgezond- heldscentrum, Wijngaardenlaan 2a, Sinds de oprichting van de Stichting Mneëï'vMrafto in januari 1971 was deze stichting ge vestigd op een bovenhuis. Vele Voor schotenaren hebben in de loop var de Nederlandsche Bank ln het dit Jaar, De uitkomsten van de conjunc tuurtests daarentegen duiden niet op een ongunstige gang van zaken in de industrie, terwijl de vraag naar per- metaalnij verheid, toenam. De activiteit in de industrie stond onder invloed buitenlandse vraag. De binnenlandse vraag bleef relatief laag, met name de investeringen in vaste activa de maatschappelijk werkster, gezinsverzorgster en bejaardenhelp ster. Het kantoor werd te klein. bedrijven. De activiteiten in de bouwnijverheid namen enigszins toe, Met de vestiging op de bovenver- al lijken deze eerder voor rekening i het Gezondheidscentrum i de in de collectieve sfeer gelegen aparte ingang.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 4