Vrekkige Alice haalt hoogste goochelprijs Van Shyloek naar Marlène Dietrich Humor in reclame is ver te zoeken Gromiko: besnoei defensie Tototips PAGINA 17 Alice, een vrekkige goochel-Shylockgoed voor de ereprijs. m HEERHUGOWAARD "De zalen jden langzamerhand zo ontzet- 5d klein: als ik m'n reknummer ed hing ik zowat met m'n hoofd de vloer. Toen ben ik in 1964 met ochelen begonnen. Voor de pauze ed ik m'n rek, plafondlopen, en na pauze m'n goochelnummer". Bin- tien jaar kreeg Alice de crème a crème van de goochelwereld haar voeten. Op het wereldcon- s in Parijs was ze zo goed, dat jury heel gauw een grand prix de nes moest instellen. Een beker, die in de met fameuse pianist Ton- Bakkenes gedeelde echtelijke wo- Heerhugowaard staat. Üice Willems uit Beverwijk had als kind al. Ze was bezeten van rt vak". Tien Jaar oud gaf ze al a voorstellingen, logeplaats voor cent. En toen Mullens voor z'n cusje een meisje zocht om samen zijn dochter te acrobaten stap- 15-jarige Alice in. En van goede ily Mullens leerde ze de eerste iep j es. deed als Alice Williams een isnummer op een piëdestal van meter hoog en ze werd een btnummer op de hoogdraad en end langs de lussen in de nok met hoofd naar beneden. Alleen Ilo- dle Duitse doet dat haar na. jaar ja, die zalen werden steeds en Alice Williams kocht wat cjes, noemde zich alleen Alice en ig goochelen op haar eigen ma- Met een dansje en zo. Niet eens gÊ stapte naar Henk*VermeiJ- i, die de coach is van iedereen, die t kan goochelen en ook nog voor- er van alle nationale en interna- tale goochelbonden. 'ermeijden ging schaven aan het ïmer van Alice en hij hielp haar eigen act in elkaar te zetten. Ze ig ermee naar het Europees da- iconcours in Italië en zat er me- mee in de top. „Toen draaide ik een half jaar". et hondje let was een nummer met Ted. het iloubeertje, een hondje waar ze „Whoeps!", ineens is Alice een al glamour, net Mar lène. compleet met struis zeven Jaar mee heeft gewerkt. Hon dehokje, groot toverboek met platen van zes honden: klap! zegt de laatste plaat, het boek is ineens een dames tasje en Louloubeertle zit in het hondehok, dat nèt nog leeg was. Tou che! Toen Ted na zeven Jaar dood ging, dacht Alice dat ze het nooit meer zou redden. Maar duivelskunstenaar Vermeijden maakte een nieuw slot Door Anton Pfeiffer aan het nummer en nu komen van alle kanten wel veertig damestasjes uit het niets. „Een damestasje. Dat kan een mannelijke goochelaar niet maken. Ik zoek dingen, die ik als vrouw kan gebruiken. Ik zoek iets. waardoor ik apart ben. iets waarvan ze zeggen: „Dat is nou echt vrouwelijk". Ik werk veel met Juwelen". Met het laten verschijnen en ver dwijnen van tientallen gouden en zilveren kettingen heeft Alice een van haar twee ijzersterke repertoire nummers opgebouwd. Het tweede gaat met het bekende parapluutje, waar bij haar géén doekjes maar handschoentjes uitkomen en voor het betere werk met de blendo Zo noemen ze zo'n kleurige toverdoek) draait ze haar hand niet om. Met de juwelen wilden ze het ook gaan maken op het wereldconcours in Parijs. Tussen de 150 deelnemers waren maar twaalf dames en Alice was de enige Nederlandse. Een vrek Tonny heeft het bedacht. Een ou de vrek moest het worden, die verlek kerd in zijn schatten waadt en ten slotte wanhopig en berooid achter blijft. Een beetje Shylock-.achtig. Met dat ideetje zijn ze naar Ver meijden gestapt en die zette een per fect nummer in elkaar. De gehaaide geldwolf in een oud-Venetiaaos decor met kluizen en schatkisten, zuigend op de schuldbekentenissen als op een zuurstok. En maar steeds meer goud, steeds meer goud. Tot opeens alles is verdwenen. En dan... en dan... gooit Allee in eens haar oudemannenpak met pruik -en-al af en staat ze daar te flamou- ren als Marlène Dietrich in haar bes te dagen. Zo van "whoeps!". Com pleet met struisveren. Het mooist van alles was, dat ze in Parijs had ingeschreven onder de naam "Shylock" en niemand van al die kenners maar iedee had wie die vreemde eend in de bijt kon zijn. En toen die zich tensloote ontpopte als Alice werd de zaal afgebroken. In haar categorie van „algemeen goochelen" waren enorme nummers voor de drie prijzen. Een Tsjech, een Japanner en een Duitser, die echt vlak tegen wereldkampioen Richard Ross aanzaten. Maar toen de Jury ontdekte, wat een vrouw daar even presteerde gooide ze er meteen een extra grand prix tegen aan. Moeilijk "Het was erg moeilijk. Ik moest met steeds weer als een echte vrek voorover buigen. Een verkeerde be weging met je hand en Je verraadt ezelf. Omdat een vrouw alles zo sierlijk doet." Acht maanden duurde het om het nummer in elkaar te zetten, toen drie weken repeteerde Alice dag en nacht om het onder de knie te krij gen. "Ik zei tegen Tonny "ik red het niet, dat toneelspelen" maar hij zei "je kunt het toch proberen" en ik zei "proberen kan Je alles, maar die man zegt me niks". Alice heeft zich toen in Shaekes- peare verdiept. "Ik had het al gauw goed begrepen. Dat was een echte vrek, die van een tientje graag hon derd gulden terug had. En dat ben ik toen gaan proberen." Hoe het is gelukt bleek uit de ere prijs, die ze uit de beroemde Sale Pleyel in de Franse hoofdstad weg- Ze gaat het nummer nu even in de ijskast doen en volgend jaar, met het nieuwe seizoen, brengt ze het op de planken voor al die verenigingen, die op een bonte feestavond nog echt in de bekoorlijkheid van de toverij geloven. Het fijnste Ze kan dat doen met veel zelfver trouwen, want in Parijs waren de wel gemeente complimenten niet van de lucht. "Dat is het fijnste. Dat Je het hoort van de goede vakmensen. Van de echte goochelaars, waarbij ik in vergelijking werkelijk niks ben." "Ja," zegt entgenoot Tonny Bak- kenes, haar trouwe begeleider aan de piano, "Als een meneer Vermeij den zegt dat het goed is dan moet je toch heel wat doen. want die is kri tisch. In de goochelwereld is nooit zo veel kinnesinne als onder andere ar tiesten. Ze gunnen elkaar het succes, ze wisselen zelfs wel trucjes uit. Ach ja, er zitten natuurlijk altijd wel een paar gif pissers bij...". YVDM klaagt over Outspan- sinaasappelen UTRECHT De Vereniging van Dienstplichtige Militairen (WDM) eist van het ministerie van defensie dat Outspan-sinaasappelen van de menu's in de kazernes worden ge schrapt. De vereniging heeft geconstateerd dat onder de dienstplichtigen in Ede, Venlo, Steenwij k, Haveite en Utrecht "grote ontevredenheid is g.erezen" over de verstrekking van de Zuid- af rikaanse sinaasappelen bij de maal tijden. "Er komen dagelijks klachten bij ons binnen", aldus een hoofdbe stuurslid van de WDM. Om-dat maandelijks een bedrag van d'e wedde van dienstplichtigen wordt ingehouden voor voeding, dragen de VVDM-leden ongewild bij in de aan koop van de gewraakte sinaasappe len, aldus de WDM. Prof. Cohen lid Dagelijkse Raad LEIDEN Prof. dr. A. E. Cohen, rector magnificus van de Leidse universiteit, is door de universiteits raad aangewezen als lid van de Da gelijkse Raad in de Academische Raad. Hij kreeg dev oorkeur boven universiteiitsraadsvoorzitter drs. D. L. Couprie, die als plaatsvervangend lid werd aangewezen. Tennis Francoise Dürr heeft het internationale toernooi van Houston gewonnen door in de finale de Ame rikaanse Rosemary Casals verras send te verslaan met 64, 16 en 6 4. De Francaise verdiende met deze zege 7000 dollar (ruim achttiendui zend gulden). De reclame in ons land loopt be paald niet over van humor of olijke zelfspot. De merkenreclame han teert liever de moker die er bij het publiek moet inhameren dat dat produkt waarom het gaat, het beste, het dikste, het sterkste, het goed koopste. het smakelijkste, enzovoort, is. En dat zijn dan alle artikelen van alle concourrenten. Door L. Bakker De eensluidendheid van die bewe ringen brengt natuurlijk een zeker risico van ongeloofwaardigheid met zich mee. Daarom proberen de slimsten onder de reclamemakers met hun luidkeels uitgeschalde kre ten wat dieper tot de consument door te dringen dan alleen maar in zijn oren. Zij kruipen onder zijn huid en beroeren daar zijn diepste oerdrift. Bij de Nederlander is dat zijn hang naar lekker-gezellig- thuis-met-z'n-allen-om-de-tafel- zitten. En dus zien we nu de gelukkige ge zinskring flesjes Heinekenpils open trekken, Van Nelle thee inschenken, Tampax tampons gebruiken, en dunne soep uit pakjes eten. Niets anders dus, dan ook weer aanprij zingen. Maar dan zorgvuldig omge ven met het decorum van nette gordijnen, vaders pijp, de vieren- twintigurige werkdag van moeder, en kinderen-die-hun-ouders-eren. Vraag je aan reclamemakers of dat nou niet eens een keertje anders, zou kunnen. Gewoon een klein beetje spitser. Niet meteen Humor met een grote „H", maar zomaar wat lolligers, en met iets meer af- Wielrennen De Nederlander Henk Smits heeft gisteren in' het Blgische Jemeppe een wegwedstrijd over honderd kilometer gewonnen vóór zijn landgenoot Ceulen. In Eke- ren (eveneens België) werd Jan Koot tweede achter de Belg Klinckaert. Basketbal De Nederlandse ploeg heeft gisteren in Oud Beijer- land met 7672 gewonnen van de Ya Tung'girls uit Taiwan. Topscoor- ster was Carla de Liefde met 28 doel punten. stand van die gezinskramp. Dan be zweren ze je geschrokken dat het zo moet en niet anders. Desnoods met een keertje wat sex, bij een geschikt produkt, zo'n beetje de los se toer. Maar alsjeblieft geen hu- Humor, zegt men, wij besteden ons goeie geld er niet aan om het pu bliek te vermaken, maar om een produkt te verkopen. Je krijgt daarbij wel de indruk dat, al zou de reclameman dan misschien nog wel eens willen, hij zijn opdracht gever nooit zover denkt te kunnen krijgen. (Overigens was het grootste bezwaar van de reclamelieden tegen het STER-leeuwtje, waartegen zij in het begin zo te hoop liepen, dat het leuk was). Maar nou iets heel geks: in de re clame die grossiers en fabrikanten in de distributieketen op de volgen de verkoopschakels richten, zit in een niet gering aantal gevallen wel humor. Natuurlijk kom Je daarin ook veel droge aanprijzing tegen, maar zelfs die is toch wel een ietsje luchtiger van toon en aanpak. Mis schien is het wel gewoon uit be leefdheid, dat men niet zo wil door- drammen tegenover zijn afnemers- en gros. In elk geval wordt een winkelier door merkleveranciers kennelijk als meer humorgevoelig beschouwd, dan de uiteindelijke verbruiker. En ook de reclamemakers zelf zien elkaar onderling voor grote liefhebbers-van -leuk aan. Maar ik herinner mij van de laatste tijd maar één zo'n soort advertentie voor de gewone consumen Dat was er eentje voor Mona-des- serts. Een of ander verzonnen ver haal over een historische veldslag, waarin Mona een rol speelde. Bij Mona (CMC-Melkunie) verzekert men mij dat men daar vaker pleegt te stoelen met grappige ideeën. Dat is dan een compliment waard. Want op een slagveld ben Je natuurlijk wel een heel eind van een gelukkig gezinsleven af... Betere Spaanse betrekkingen met Russen en Chinezen MADRID Het Spaanse staats hoofd generaal Franco zal morgen de nieuwe Chinese ambassadeur Tsjen Tsjao-yuan ontvangen in het Prado paleis. Met deze ontvangst zullen de diplomatieke betrekkingen tussen Spanje en Communictisch China for meel een feit zijn. Afgelopen maand maart kondigde Spanje, sinds de burgeroorlog één van de erfvijanden van het interna tionale communisme, aan de betrek kingen met Taiwan te verbreken ten gunste van relaties met de Volksre publiek. Volledige diplomatieke betrekkin gen met de Sowjet-Unie zullen nog wel even op zioh laten wachten van wege de direkte betrokkenheid van dit land in de burgeroorlog, maar de eerste leden van een 12 man sterke Russische handelsmissie zullen reeds deze week hun intrek nemen in een Madrileens hotel. Een gelijk aantal Spanjaarden zal naar Moskou ver trekken, want waar de Sow jets in diplomatieke status bij China ten achter magen blijven, compenseren zij dit in ruime mate op commercieel terrein. Vorig jaar overschreed de Spaans-Russische handel het bedrag van 70 miljoen dollar. De Spaanse handelscontacten met China zijn nog minimaal. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam-Zuid; C van den Bergh te Katwijk aan Zee. Geref. Kerken Beroepen te Baarn: drs. E. P. Bos- ma. missionair predikant van Rijns burg, werkzaam op Soemba. Aangenomen naar Barendrecht: 1 Warner be Noord wijk aan Zee. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Driebergen: H. C. van de Ent te Katwijk aan Zee. NEW YORK De Russische minis ter va*i Buitenlandse Zaken. Andrei Gromiko, heeft gisteren tijdens het debat in de algemene vergadering der Verenigde Naties alle grote mogend heden opgeroepen hun defensiebe grotingen met 10 procent in te krim pen. De op deze wijze vrijgekomen gelden zouden ter beschikking van de internationale ontwikkelingshulp die nen te komen. Het aldus gevormde hulpfonds zou, aldus Gromiko, vooral ten goede moeten komen aan die landen in Azië. Afrika en Latijns-Amerika die te lijden hebben van natuurampen, droogten en overstromingen. Een in te stellen speciale commis sie, bestaande uit vertegenwoordi gers van de ontwikkelingslanden, de permanente leden van de veilig heidsraad en de landen die tot be snoeiing van hun defensiebegrotin gen overgaan, zal onpartijdig over de verdeling van de ontwikkelingsgelden beslissen. Merapi op Java werkt weer DJAKARTA De 2911 meter hoge vulkaan Merapi op midden-Ja va is na een rustperiode van zes Jaar weer gaan werken en heeft tot op 90 ki lometer afstand asregens veroor zaakt. Vier dorpen worden door lava bedreigd. Een daarvan, Koempoel- rejo, is reeds ontruimd. Er hangt een ongeveer 6 km lange wolk die zich van de krater naar het zuiden uitstrekt en andere dor pen bedreigt. Vijftien hectare aan plant is vernield door de as en een onlangs gebouwde stuwdam is door lava ernstig beschadigd. Utrecht-G.A. Eagles I i m Haarlem-PSV AZ '67-Ajax NEC-Telstar i Amsterdam-D. Haag 1 Groningen-Roda JC ■i SVV-Veendam 1 WV-Vitesse I Fort. SC-Willem II ;B| Heerenv.-Excelsior 1 Wagenin. -Volendam >1 1 Volewijckers-Fort. VI i| Helmond S.-Eindhov.j r Vandaag wordt de tentoonstelling "Pompei uit de as herrezen" in het Haagse Gemeentemuseum voor het publiek geopend. De 'tentoonstelling omvat kunst- en gebruiksvoorwerpen. Tachtig muurschilderingen vormen het hoogtepunt van de expositie.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17