'heater winkelt je van Marian essen r is uniek in Europa C/liElvgrggramma\ rri* rri rfi li-la 1 ovenaar zondag terug Kü nieuws in de nacht Echte liefhebbers zijn de fijnste gasten9 ...e/7 gisteren Nog geen 4 ir randstad uitzendbureau HILVERSUM 1 DINSDAG 25 SEPT. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radlojour- andere golflengte: es (S) Prom. Ork.: 22.40 Radiojour- naal. 22.50 (S) Nederl. ork. sembles: The Storktown Dixie Kids. 23.05 (S) Late Platen. 23.5524.00 HILVERSUM 11 DINSDAG 25 SEPT. Nws. 0.02 (Tom* Blom 0.55—1.00 Nws.. HILVERSUM I WOENSDAG 26 SEPT. progr. 12.00 Drachten Centr.: gesprekken. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d.d dag. 13.25 Muz. van gisteren, licht platenprogr. 14.00 (S) Speel ruimte hedend. progr. vol goede Jeugdherinneringen. (16.00-16.02 Nws.). 17.00 (S) Vlooi en piano: mod. muz. 17.20 (S) Sopraan en piano: mod. liederen. 17.55 Med. ning beperkt moeten blijven tijdens ue nachturen. De kosten van de nachtuitzendin- gtn zullen voor wat betreft de uit zendingen van de radionieuwsdienst naar een begroting van het ANP f63.000 bedragen. Daarin zijn echter niet de kosten voor eventueel perso nele voorzieningen begrepen, zo zei de heer Wagenaar. De NOS heeft op de begroting voor de totale nachtuit zendingen overigens een bedrag van zendingen overigens een bedrag van twee ton gereserveerd voor nieuws, weerberichten en verkeersinforma tie. Bij de invoering van de nachtuit zendingen zal worden uitgegaan van horizontale programmering tijdens de nachtelijke uren. d.w.z. dezelfde soort muziek tijdens vaste uren. Het is de bedoeling om van middernacht tot 02.00 uur "easy listening music' uit te zenden, van twee tot vijf uur een zo breed mogelijk familiaal (en muzikaal)) programma De uren van 05.00 tot 07.00 uur zijn gereser veerd voor opgewekte muziek. Dit schema geldt van zondagnacht tot z? terdagochtend. Voor de program ma's, die in de nacht van zaterdag op zondag worden uitgezonden, ver wacht men heel andere categorieën luisteraars dan op de overige dagen en daarmee wil men ook in de pro grammering rekening houden. De programma's in de nacht van zater dag op zondag zullen daarom in ieder geval van een grote diversiteit zijn. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt- Soos: gevar. progra muz met 7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua; 8.30 Nws en 8.36-8.45 Gymn, v. d. hulsvr. 10.00 (S) V d. tertljd. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d.d vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bc- Jaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauze- progr. met 12.26 me.d t.b.v. land- en tulnb 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar. NOS: 14.10 Onder de groene Unde: oude liedjes en balladen. 14.30 (S) Aspek- ten v. d. kamermuz.: klass en mod. muz. 15.30 Nws. 15.33 Meer over min der: de stem v d sprekende mln- derh. 16.30 (S) Eurollght. 16.50 Bop- thema's en swtngs*ssionsJazz uit de Jaren 1935-1955. Overheldsvoorl.17 20 Mens en samenleving. Ultz v h min. van CRM. 17.30 Nws. NCRV: 17 32 (S) Hier en Nu. HILVERSUM Hl AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Steevast. (8.00 Nws: 8.02-8.05 Radiojournaal). 9 00 Nws. 9.03 De Negen-uur-show. 10.00 Nws. 10.03 (S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws). 12.00 Nws 12.03 Radio journaal 12.26 (S) Zet 'm op (13.00 Nws. 14 00 Nws. 14.03 De hlt-vlsser. 15.00 Nws. 15.03 Cees van ZIJtveld. (16.00 Nws) 17.00 Nws. 17.03 Radio- Journaal. 17.06 Postbus 700: Ver- slimme handelaren en die zeggen allemaal dat ik m'n artikelen voor veel te weinig wegdoe. Rijk hoef ik er ook niet van te worden. Ik ben helemaal niet zakelijk. Trouwens met te hoge prijzen krijg je weer een bepaald publiek. Ik wil dat er voor iedere beurs iets bij is. Ik moet het namelijk grotendeels heb ben van het lopend pulbiek. Ik wil voorts goeie spullen brengen en be slist geen Waterloo-plein-winkeltje worden". Mijn zaak wordt zo'n beetje als muséum gebruikt. Het Toneelmuseum was aanvankelijk bang dat ik een concurrent zou worden. Zie ik niet zitten". Aangrenzend aan haar winkeltje heeft Marian een expositieruimte waar momenteel kostuumtekeningen hangen en maskers. Volgend maand besteedt ze in deze ruimte aandacht aan het marionettentheater. Vervol- Marian Vesseur in haar thea ter galerie Pompon: „Ik ben hele maal niet zakelijk". gens richt ze een expositie in over het duo Snip en Snap. Voor een tentoonstelling van requisieten en kostuums uit tv-produkties is ze met de voorbereidingen bezig. Zeker is Servet-show en uit Satyricon. Ma rian krijgt moeilijk allerlei tv-spul. Ben logische zaak eigenlijk omdat de NOS een groot decor en requi- s* eten-centrum bezit. Zou Marian Vesseur nog terug naar het toneel willen. „Niet bij een ge zelschap. Maar af en toe eens een kleine rol voor tv lijkt me best leuk. Het hoeft echter niet zo no dig. Met m'n zaak heb ik m'n han den vol. Het gaat nu lekker lopen, dat ze dingen krijgt uit de Barend De mensen krijgen door hoe uniek deze theatergalerie eigenlijk is". door Marianne Fennema De belevenissen van Ti-ta de tove naar en zijn dochter Tik» vallen zo goed bij het Jonge kijkersvolk in de smaak, dat de NOS heeft besloten nog maar eens een seizoen deze se rie op het scherm te brengen. Zon dag 30 september hoeven ouders niet meer het gevraag aan te horen van „Wanneer komt Ti-ta Tove naar" weer. Want dan, na een zo mer zonder de tovenaar, wordt be gonnen aan een serie van 245 afle veringen van elk viereneenhalve mi nuut. De serie onderging enkele verande ringen: er kwamen wat nieuwe fi guren bij. In grote lijnen echter blijft het verhaal hetzelfde. De tovenaar en zijn dochter zijn verhuisd naar het kasteel Fata Morgana, waar dochter Tika moet opboksen tegen de adoratie welke het heksje Grobelia voor haar vriend Kwark. (Barry Stevens) heeft. Grobelia is nieuw in de serie. Zij wordt gespeeld door Maelys Mo rel Maelys. Het slimme heksje, is er op uit om pa de tovenaar zijn tovergeheim te ontfutselen. En hoe vaak pa haar ook vertelt dat het toveren een kwestie van studeren is: Grobelia legt zich er niet bij neer. Nieuw is ook Mozart, de aap die Tato opvolgt. Mozart is een ver kleinde uitgave van de vorige aap en is volgens medewerkers daarom handzamer. Max Appelboom is de man die de serie, in opdracht van de NOS, maakt. In zijn studio's in Duiven- drecht, bij Amsterdam, is in Juni begonnen aan de nieuwe reeks ver haaltjes. Momenteel liggen er zo'n 150 afleveringen klaar. NEDERLAND I 18.45 Kiri de clown (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 De St/a .niskeropzeeshow (VARA) 19.25 Daar komen de schutters (VARA) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 De Onedin lijn, tv-serie (VAltA) 21.10 •- Een eeuw China, neergang en wederopbouw, historische film over de burgeroorlog en revolutie in China ARA) Proaramma over de ontwikkeling van de volksrepu bliek China. Naast een historische film over de burger oorlog en de revolutie in Mao's natie komen in deze uitzending de reacties aan bod van een aantal Ch.>na- kenners op een enquete over China en zijn waarde voor ons, westerlingen. 22.45 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Kiri de clown (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 In de soete suikerbol. jeugdserie (NCRV) 19.10 George Best - voetbalinstructiefilm (NCRV) 19.30 Follyfoot, jeugdserie (NCRV) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Instrumentaal trio en zangsoliste (NCRV) 20.50 Een andere kijk op zwakzinnigheid, documentaire film (NCRV) Een ongewone visie op het probleem van de zwak zinnigen gemaakt op intiatief van het nationaal or gaan zwakzinnigenzorg. Filmer Jan Vrijman: "Geeste lijk gestoorden tonen de zwakzinnigheid aan van de "normale" mensheid 21.30 De Avonturier: Bradley staat z'n mannetje, nieuwe filmserie (NCRV) 21.55 Hier en Nu (NCRV) 22.35 Westlands Mannenkoor (NCRV) 22.45 Den Haag vandaag (NOS) 22.55 Journaal (NOS) 23.00 Spaans - les 11 (TELEAC) Joehoe! Wat een avond. We hebben er weer een quiz bij, dankzij de KNVB en de AVRO (de eerste is een sportbond en de tweede een omroepvereni ging). Joehoe! En wat voor een. Met een quizmaster, Joe hoe! zo een hebben we er nog niet gehad. Het feest had een uur en twintig minuten mogen duren, maar we dolden lekker door: twee uur lang. Maar daarover straks. Eerst naar de tv als informa tiemedium. Zowel Brandpunt als Televizier Magazine deden hun best aan te tonen dat tv inderdaad in staat is snel te reageren. Brandpunt cn TM interviewden ieder uit Chili te ruggekeerde mensen. Brand punt kon daarbij het informa- tiefst te werk gaan, omdat men gekozen had voor de Jour nalist Van Putten in plaats van voor de missionarissen, die al door de TM waren geclaimd. Snel als men daar is was men de groep missionarissen al een eindje tegemoet gevlogen. Van Putten was op het oog niet zo spectaculair, maar wel erg in formatief. Ondanks het feit, dat hij over zijn eigen situatie tijdens de coupe niets wilde zeggen, kon hij wel bange ver moedens bevestigen, dat het in Chili niet bepaald zachtzinnig was toegegaan. De term „Dja karta", die mevrouw Soekarno zondagavond ten aanzien van Chili bezigde, was de vers te ruggekeerde Journalist inder daad ook bekend. (Djakarta, de vergelijking met de omwente ling aldaar en de volgende Jacht op communisten). TM moest het met zwijgzame pa ters stellen, die om begrijpelij ke redenen niet op de smeek beden van TM-verslaggever De Groot ingingen Ook niet pater Thjjssen, in die De Groot een oude kennis herkende van een eerder bezoek aan Chili. Paters wensten hun achtergebleven collega's niet in moeilijkheden te brengen. En evenmin de weg voor een eventuele terugkeer af te grendelen. Na de informatie, die TM'? economische medewerker Pee reboom had verschaft heb ik. beroofd van alle verdere illu sies op een kapitaalkrachtiger jaar en een in rijkdom gedom pelde Kerst, TM verder afge zien, waarbij mij het joehoe niet meer over de lippen wilde. Met een laatste Joehoe! drukte ik de knop in en heb ik nog enige tijd naar de wegtrekken de witte stip op het donkere scherm zitten staren. Terugdenkend aan de sport quiz. Bedroefd over wat we na 21 jaar tv in ons land dan toch hebben mogen bereiken Een tv-schema vol qulzen. En een gros overspannen acterende quizmasters, die de algemene ontwikkeling van landgenoten testten op een manier, die zijn weerga niet kent. En zo verder peinzend dacht ik, waarom vraagt de KNVB zelf geen zendtjd aan, waarom moet de AVRO er weer voor opdraaien om op stupide wijze reclame te maken voor de sport. De KNVB moet zijn le dental moet zo A-omroep wor den en dan huren ze Ruud ter Weijden in, Joehoe! die de sfeer van de sportbeoefenaren aanvoelt en hun taal spreekt Dat kan dollen worden, en lek ker uitlopen, omdat het toch allemaal live gaat en we in Nederland na 21 Jaar tv dat als kijker allemaal moeten ne men. Het stipje is al lang he lemaal gedoofd op mijn scherm als ik dit tik. Ik ben er een beetje triest van. INVALLER mnie Tober is deze week tien jaar in Nederland. Ter gelegenheid, van dit feit zorgde zijn fan- ['fb voor een feestje. Ronnie, vfanuit Amerika naar Nederland geëmigreerd was op dat feest het Middelpunt. Opmerkelijk is, dat zijn huidige, nog piepjonge fans welhaast kinderen kunnen *h van de aanbidders van zo'ji tien jaar geleden. Volgens de heer Wagenaar is de tlja van voorbereiding voor het ANP, te kort geweest. Bovendien zal door moeilijkheden van personele aard ook de binnenlandse nieuwsvoorzie- itnburg het zaakje geopend". De theatergalerie kost Marian veel tijd. Om aan voorraad te komen legt ze vele bezoeken af en hangt uren aan de telefoon. Marian koopt haar spullen bij verschillende theaterge zelschappen, maar ook regelrecht van actrices. Dat stad en land af trekken vindt Mariam het aantrek kelijkst van haar busyness. Ze zegt: „Vooral de oudere acteurs en actri ces hebben thuis prachtige kostuums hangen. Want vroeger zorgde men meestal zelf voor de toneelkleding en nam die dan na gebruik mee naar huis. Ik ben nu in onderhande ling met de Haagse Comedie. Van de Haagse gezelschappen heb ik nog niets. Soms krijg Je er wel eens de zenuwen van wanneer je keer op keer ergens geen poot aan de grond xiijgt". „Wanneer ik op sjouw ben moet ik natuurlijk wel een winkelhulp heb ben. Maar Ja niet iedereen is daar geschikt voor. Je moet verstand van de theaterwereld hebben, anders kun Je bezoekers niet behoorlijk te woord staan. Mijn jongste dochter helpt me vaak maar daar kun Je niet altijd van op aan. Dan moet ze hier en dan weer daar zijn". Verteerd Mariam vindt het vreemd dat som mige theatergezelschappen nog •steeds huiverig tegenover het idee staan hun spullen weg te doen, te gen vergoeding. Marian: „Juist in deze tijd van bezuinigingen, ook in het theater, lijkt het mij erg han dig om requisieten en kostuums, waar niemand meer iets mee doet, aan mij te verkopen. Is in ieder ge val beter dan wachten tot de boel verteerd is". Failliet zullen de Vesseurs niet gaan door hun winkel. Maar rijk worden ze er beslist niet van, zegt Marian. „Ik krijgt hier wel eens van die HILVERSUM (ANP) Indien mi nister mr. H. W. van Doorn van CRM deze week besluit tot de invoering van naohtuitzendingen op Hilver sum 3 per 1 oktober a.s., zullen niet niet onmiddellijke ingang ieder uur uitzendingen van de radionieuws- cnenst kunnen worden verzorgd, pro- giammacommissaris radio van de NOS, mr. W. J. A. Wagenaar (tevens na van de raad van beheer van het ANP) deelde dit gistermiddag op een persconferentie mede. theaterwinkeltje van Ma- Vesseur is iets unieks in In wereldsteden als Lon- Jn Parijs bestaat wel iets in jcht- fhting van een theaterwinkel 3 die halen het toch niet bij iedrijfje van ex-actrice Ma- Vesseur. Bij Marian, die haar liever betitelt als theater- wfle dan als winkel, vind je ■->.«.« des theaters is. y tnusse sousterrain aan de Am- unse Prinsengracht staat vol lullen die ooit in het theater a gebruikt. Kostuums, hoeden, kanten kragen, waaiers, ipelden, foto's en prenten, ma- marionetten en sierraden; Je E het bij Marian Vesseur. i stoep verwelkomt een kleurig doste neger (geen echte maar requlsiet) de kopers en kijkers. 'ellwveel kijkers komen er ook de vloer. Meisjes stappen bin- tn beperken zich hoofdzakelijk ;?t passen van hoeden, petten ponnen. vindt de eigenaresse van de ibaiirgalerie Pompon het de echte irda: erliefhebbers te ontvangen, die waar uit balletten, opera's, Ie d(Jals en toneelstukken herken- i waarover zich dan en ge- kan ontspinnen. Een groot ;1 is voor Mariam Vesseur, zelf actrice is geweest en decoontwerper Wim Vesseur is ]wd. Ze kent het klappen van 'or eep in de theaterwereld. snd Ier a afgeschermd hoekje in haar vertelt ze bij de sherry over ontstaan. „Ik wist dat er theaterspullen bestonden niemand meer iets mee deed. togen liggen ergens op zolder rpieteren en zijn op het laatst >r de vuilnishoop. Ik dacht: sou je toch iets mee moeten Toen kwam ik aan deze en kon m'n ideeën, waar ik ïee rond heb gelopen, einde- rijt. Mijn man voelde er aan- }k niets voor. Hij zag ons al Maar ja ik wide het .graag en had nu ook de tijd voor een dergelijk project omdat m'n dochters volwassen zijn. Daar hoef ik niet meer voor thuis te blijven. Dus de theatergalerie kwam er. Een half jaar geleden heeft Elly van Steke-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5