Ondergrondse kerk: ealiteit in O Vktie Natuur: prijswinnaars puzzel II HJJUJJIII'IU*"» alvijn wil ook gastleden andere kerken hervormden OOSTEUROPESE ACHTERGROND gaart verhoudingen richtingen bepcden jonge vereniging van verontruste formeerde predikanten („Cal- wil ook dominees van andere ïen als gastlid aannemen. Ver- jen daartoe hadden „Calvijn" enkele tientallen leden telt, be- I van chr. gereformeerde en jemaakte (binnen en buiten fond) predikanten. Het gastlid- itschap schijnt aantrekkelijk te bezoek van een delegatie van de Nederlandse Raad van Kerken aan Rusland heeft de vraag naar de zgn. onder- jndse kerk weer actueel gemaakt. De uitdrukking stamt al uit het tsaristische Rusland, maar is in onze dagen alge- en bekend geworden door de geschriften en toespraken van de Roemeense predikant ds. Wurmbrand, die er een ei- betekenis aan heeft gegeven. de tijd van de Stalinistische terreur heeft hij in zijn vaderland jarenlang een afschuwelijke gevangenschap moeten n wegens zijn geloof. Sinds hij vrij is en zich in Amerika gevestigd heeft, is hij onvermoeibaar bezig om in het «ten aandacht te vragen voor het lot van de christenen in de communistische landen, waarbij hij echter de verschil- tussen deze landen m.b.'t. de behandeling der kerken geheel over het hoofd ziet. zijn in verband met de door „Cal- ijn" beoogde gemeenschappelijke bezinning en overleg. De vereniging wil daarmee niet het werk van de bestaande predikan- terverenigingen doorkruisen. Zo wordt het ook niet opgevat: er is al een gezamenlijke bijeenkomst met de vrijgemaakte vereniging uitge schreven. intussen staat bij „Calvijn" ook hoog genoteerd de organisatie van zgn. alternatieve kerkdiensten. Dat ziin bijeenkomsten die worden be- icgd in plaatsen waar van de gere formeerde kansels de oude waarheid niet meer schijnt te worden gepre dikt. Formeel zyn het geen kerk diensten omdat ze niet door kerke raden worden (behalve in Den Haag-West, waar merkwaardi ge! wijs in de gewone kerkdiensten ae antimodernist ook behoorlijk aan tij n trekken kan komen en dus ei genlijk geen aanleiding bestaat tot een verontrust alternatief). Men noemt de alternatieve diensten dan ook vaak gebedsdiensten. „Calvijn" wil aan dat alternatief sterke uitbreiding geven en daarbij niet wachten op verzoeken, maar de organisatie actief ter hand nemen sn coördineren. „Een noodoplossing in een noodsi tuatie", zegt „Calvijns" secretaris ds. A.D. van den Heuvel. En: „Als we nu niets doen, hoeven we nooit meer iets te doen" Men is vast van plan om als het tot samengroei met de Hervormde is begrijpelijk, gezien zijn ervaringen, dat hij een onver- dljk tegenstander van het com- te is, maar tegelijkertijd be- haat tegen het communisme a de werkelijkheid te zien en juiste oordelen te vormen. Voor is de wereld verdeeld in een munistisch, moreel gezien zwart n een niet-communistisch, gezien wit kamp, waarbij and de zwartste zwarte Piet van communistische kamp is en erika als kampioen van recht en ïhtigheid geldt. spreekt daarom voor hem van- lat de echte christenen iei cTe aiunistische landen tégen het me en vóór Amerika zijn. n, naar zijn overtuiging, hechte, ondergrondse organisa- die in elk communistisch land i vertakking heeft en uit strijd- k communistenhaters bestaat, b alel communistische organisa- Bf Infiltreren, waarbij ze zich voor r goede doel als trouwe commu- n voordoen en ook in de officiëe 3 ds. Wurmbrand volkomen trouwbare kerken vaak hoge Toen de delegatie van de Raad van Kerken na terugkeer verklaarde, niets vain een ondergrondse kerk te hebben ontdekt, werd daarop veront waardigd gereageerd door mensen, wier mening over de kerk achter het ijzeren gordijn is gevormd door de boeken en redevoeringen van ds. Wurmbrand. Nu klinkt 't inderdaad weinig overtuigend, als leden van een officiële delegatie, die een offici eel bezoek van slechts 10 dagen aan officiële erkende kerken in Rusland hebben gebracht, verklare-n, dat ze niets van een ondergrondse kerk hebben gemerkt. Maar er werd aan toegevoegd, dat men wèl op de hoog te was van het bestaan van gemeen schappen, die zélf geen officiële regis tratie door de staat wensen of die de ze registratie niet van de staat krij gen, en om deze niet-erkende geloofs gemeenschappen gaat het vooral bij het zoeken naar een antwoord op de voorstelling van de schare ofshelden, als een eenheid staan- egenover de communisten als jgangers van de antichrist, Tot de niet-geregistreerden beho ren in de eerste plaats de zgn. Inici- ativniki, een groep, die alleen in de Sovjet-Unie te vinden is en die be staat uit mensen, die opzettelijk uit de officieel erkende protestantse kerk van Rusland, de Unie van Evangelie christenen zijn. Zij deden dat uit protest tegen het optreden van de staatscommis sie voor godsdienstzaken, die geheel in strijd met de wetten, de leiding van de unie tot ingrijpende beperkin gen van het kerkelijk leven had ge dwongen. Sinds hun uittreden uit de unie trachten zij op elke mogelijke vreed zame manier gedaan te krijgen, dat de staat zijn eigen wetten zal nale ven. Daar zij niet geregistreerd zijn als erkende geloofsgemeenschap heb ben zij geen kerkgebouwen en mo gen zij geen kerkdiensten e.d. hou den. Zij doen dit echter toch, soms in particuliere huizen, soms in de open lucht, en velen worden daarom we gens wetsovertreding gevangen ge zet. Tot hen behoren degenen, aan wier gezinnen de synode van de Hervormde Kerk en vele individuele christenen dit Jaar Paasgroeten ge- zouden hebben. Deze mensen vormen binnen Rus land een hechte groep, maar men kan hen beslist niet als vertegen woordigers van een ondergrondse kerk beschouwen, want zij komen zeer bewust en opzettelijk in de open baarheid, o.a. door protestbrieven aan hun regering en aan internatio nale organisaties, demonstraties, het publiceren van gegevens over de ge vangenen enz. Ook stellen zij zich niet ten doe 't communisme te be strijden en uit te roeien, zoals de on dergrondse kerk, die door ds. Wurm brand wordt geschilderd. De andere niet-geregistreerden kan men geen 'groep' noemen, daar ze tot zeer verschillende elkaar onbe kende of soms beconcurrerende ge meenschappen behoren. Het zijn b. v. in Rusland merkwaardige ortho doxe sekten als de doechoboren en de zwijgers, en in heel Oost-Europa sekten als de Jehova's getuigen, ex treme pinksterchristenen e.d. Wel leiden deze sekten een verborgen le ven (al zijn er uitzonderingen: in Joegoslavië werd een docente ter verantwoording geroepen omdat zij pamfletten van de Jehova's getuigen had verspreid), maar het ligt voor de hand, dat de afzonderlijke gemeen ten van dezelfde sekte in een land on derling contacten hebben. De verschillende sekten in het zelfde land leven echter volkomen langs elkaar heen, evenals en zelfs, door de ongunstige omstandigheden, nog meer dan in de westelijke lan den. Het is ondenkbaar, dat b.v. een pinksterchristen, een Jehova's ge tuige en een zwijger tot één organisa tie zouden behoren. Dat er dan van verbindingen tussen de verschillende sekten in de verschillende commu nistische landen en daarmee van een internationaal vertakte organisatie helemaal geen sprake is, behoeft Dit is de kapconstructie (zonder gewelf beschot) van de kerk in Giessenburg (oostelijk van Capelle a. d. IJssel). Deze constructie alsook de portaalfunctie van het benedendeel van de toren wijzen erop dat deze kerk omstreeks het midden van de vijftiende eeuw moet zijn ontstaan. (Uit: Langs de oude Zuidhollandse kerken) geen betoog. Ten slotte zijn er dan nog de men sen, die lid van de officiële kerken zijn en tegelijk ook verboden bijeen komsten bezoeken: Russische bap tisten bv., die ook aan diensten van de Iniciativniki deelnemen, Hongaar se hervormden, die in 't geheim bij belkringen houden niet als gehei me agenten van een christelijke spi- onnenorganisatie, maar als zoekers naar geestelijke verdieping. ADVERTENTIE In Dover kwam een kanaal zwemmer aan land die een grote bos bloemen bij zich had, 't Zal wel een Fleurop-bloemist geweest zijn. Weet u dat er bloemen zijn die lekker opkikkeren in een heet bad? U leest erover in het Fleurop-bioemenboek. Spaar de gratis Fieurop chrysal- en pokonzakjes van uw Fleurop-bloemist, De hervormde centrale kerkeraad te Delft heeft besloten een weten schappelijke enquête te laten hou den. Men wil daarmee vaststellen hoe nu precies de verhouding tus sen de verschillende modaliteiten („richtingen) in de gemeente ligt er hoe het zit met de (bereidheid totfinanciële bijdragen. Reden voor de enquête is het wan kel evenwicht tussen de richtingen Ui de Delftse gemeente. Nu bezuini ging nodig is zou de inkrimping van het aantal predikantsplaatsen beur telings de Gereformeerde Bond en de „anderen" treffen. Hiertegen wordt dan weer aangevoerd dat da Bonders bereid zijn meer geld op tafel te leggen voor het behoud van „hun" predikantsplaatsen. Hoe moeizaam een samenleven der lichtingen kan zijn, blijft uit het conflict tussen enkele Bondspredi- santen en, enkele organisten. De laatsten wensen de psalmen niet op hele noten te spelen zoals deze do minees verlangen. Zij hebben daar voor muzikale argumenten die 'n een principiële discussie met rechts hervormden nauwelijks tellen, maar ze kunnen zich ook beroepen op Calvijn en de Dordtse vaderen die ritmisch de berijmde psalmen Davis zengen. Het besluit tot de enquête viel nadat twee alternatieven warén afgewezen. Het eerste was: uitrekenen aan de hand van de in 1972 gedane kerke lijke bijdrage, welk aandeel de Bon ders hebben in de bijdragen van de gehele gemeente. Het tweede was: een wetenschappe lijk opgezette, maar door twintig geïnstrueerde gemeenteleden uit te voeren enquête. Dat zou veel goed koper zijn. Toch werd besloten tot een „dure" enquête 10.000). Deze zal bestaan uit een inventaris van de hele her vormde gemeente, die 9000 adressen omvat, door middel van een anonie me ondervraging van een 500 men sen grote steekproef. NEDERLANDSE AMBASSADEUR IN O. BERLIJN BERLIJN De nieuwe Neder landse ambassadeur in de Duitse De mocratische Republiek, Kasper Wil lem Reinink, heeft gisteren zijn ge loofsbrieven aangeboden aan de plaatsvervangende voorzitter van de Oostduitse Staatsraad Hans Rietz. Het officiële persbureau ADN meldde dat Rietz in zijn welkomst woord tot Reinink nadruk legde op de bereidheid van zijn land tot in tensivering van de goede betrekkin gen met Nederland op basis van de vreedzame coëxistentie. Nederland heeft de DDR op 5 Jan. van dit Jaar erkend en was daarmee het tweede NAVO-lid dat diplomatieke betrek kingen aanknoopte met het socialis tische Duitsland. ling puzzel: Door inzicht nog op uitzicht. in auto Peugeot 104: Mevr. O. Mercuriusstraat 26 - Sassen- Philips kleurentelevisie: Joh. - Tristanstraat 47 - Gouda, iva-keuken: mevr. L. Courtens ssage, Pres. Rooseveltlaan 163c astricht. wr ƒ850 Bauknecht apparaten: ten Dam - Anninksweg 58 a igelo (O). lometrainer roeimachine Car- 1. Schilder - Gen. de Caris- - Eindhoven, inger naaimachine: A. J. v.d. Gijsbertse, v. Bijnkershoek- i - Utrecht. Ier Continental autobanden A. Vlierweg 19 - Houten (U). lord diaprojector: L. v. Nielen - Hondongstraat 31 - ord diaprojector: P. J. Jansen iaseikersteenweg 172 - Smeer- (België) lf Jaar Skol bier: G. A. Ver- i - v. Haeffstraat 41 - Venlo k. >r ƒ300 AaBe artikelen: J. M. oga - Rijnstraat 93 - Oudorp* Alkmaar)O et/te donsdeken: H. Maessen - straat 76 - Maasbracht (L). Schuppen tapijt: M. J. Koe- Maas - Hogestraat 6a - Bos- fooofd NB. electr. deken: J. G. v.d. v. Maeslandstr. 3 - Maas- (ZH) i-Gé electr. pop: M. Hempe- Joh. Gerardsweg 158 - Hil- m. 12 fles Hooghoudt Jenever: A. v. Wijnen - Julianastr. 10 tvoirt. WemMevr. Schramsmans - sindsestr. 17 - Den Hout (Br.), lord electronenflitser: Mevr. P. ten - Pieterse - Agreppinastr. Voorburg. Wem: MeJ. T. de Waard - roe Mijdrechtstr. 21 - IJmui- 15. Damespolshorloge Kinsbergen: J. R. de Graaff - A. Rodenbachstr. 26 - Venlo West. 16. J. Inden briljantring: J. Jansen - Ponjaarddruwe 16 - Maastricht. V D cadeaubon ƒ100: (4 prijzen). 17. J. Cameron - Bredasestr. 60 - Bergen op Zoom. 18. J. de Bruyn - Nusterweg 60 - Sittard. 19. D. J. Loet - Hildebrandtlaan 27 - Haren (Gr.). 20. Mevr. Ouwerkerk - Jos Klijnen- laan 622 - Geleen. 21. Kodak camera: W. Gelens - Grijpelaardreef 51 - Breda. Doos k 12 bus Sprème: (9 prijzen) 22. H. Oelville - Gr. v. Prinsterer- laan 46 a - Amersfoort. 23. C. Mulder - Voituren - Rubens straat 91 - Den Haag. 24. Mevr. M. v. Muyen - Schenkka- de 340 - Den Haag 25. F. J. M. Timmermans - v. Mus- schenbroekstr. 4 - Tilburg. 26. J. v. Aerts - v. Breughelstraat 55 - Sittard. 27. J. H. Dollen - Sportlaan 43 - Vriezenveen (O). 28. M. Schrooten-v. Eggteren - Zelkerdijk 18 - Zalk (post Hattum). 29. P. Craamer - Jan Steenstraat 8 - Bergen (L). 30. H. F. Last - Schipholstraat 167 - Glanerbrug. 31. Alufix snelkookpan: H. Damen- Hanse - Lod. Napoleonlaan 91 - Oosterhout (NBr.). 32. Lois Jeans: J. Venhuizen - Schepperijlaan 56 - Winsum (Gr.). 33. Idem: R. H. Buiten - Dovenete- laan 78 II - Arnhem. 34. Pak Batava levensmidd.: Mevr. G. v. Zuydam - Founastraat 129 - Wormer (NH). 35. Reader's Digest Atlas: P. M. A. Schneider - Hulshorststraat 177 - Den Haag. 36. Meulenhoff plantenboek: G. Plönes - Glaser - v.d. Mondeweg 27 - Haalderen. 37. De Gruyter levensmidd.: W. v. Gils - Bingertseweg 23 - Gem. An- derlo (Gld.). 38. Luitingh puzzelboek: A. Spatens - Past. Minorettistraat 7 - Goirle. 39. Pak Stilbepan produkten: J. H. Koolster - Mathenesserdijk 54 b - Rotterdam 3007. Pak Posters Afrikaans Verkeersbu reau (5 prijzen). 40. F. C. v. Beek - H. Boerhavelaan 56 - Deventer. 41. Jan R. Daalman - Dr. Lameti- hofstraat 6b - Rotterdam 3016. 42. E. v. Rooden - Balsemenlaan 202 - Den Haag. 43. J. Braster - Coevordenstraat 352 - Den Haag. 44. F. A. Geleijnse - Kerkpad 46 - Monster ZH. Jago Shawl: (4 prijzen). 45. J. Visser - Kennemerstraatweg 616 - Heiloo. 46. G. Spaans - W. Backflat 132 - Hoorn (NH). 47. Mevr. J. G. Boumans - Mr. D. Fockstraat 11 - Rijswijk (ZH). 48. Mevr. E. Ae v er aar s -M inderhout - Capadosusstraat 94 - Den Haag. 49. Pak Knorr produkten: C. Everts - Baanstraat 4 - Groningen. 50. Apag tandenborstel: A. B. Blok - Meidoornlaan 12 - Ameide. 51. Idem: C. Verwoord - Witte de Withstr. 12 - Geldrop. 52. Revlon set: E. J. C. Buddenberg - Kasteelrivierenstraat 50 - Maas tricht. Boek „Prins Claus" De Boekerij: (6 prijzen). 53. P. P. W. v. Zijp - Plantsoen 1 - Prinsenbeek. 54. P. .J Coolsen - Oude Polder straat 27 - Hulst. 55. A. C. van der Lee - de Feiter - Oostblok 156 Delft. 56. C. L. v.d. Helm - Pieter Stas- tokweg 3 - Hoogvliet 3200. 57. F. te Beest - Zantvoortselaan 8c 58. N. Terkoolen - Joh. Straussplein 337 - Schiedam. 59. Boek „Het Leven" van Luiting: M. Herrewijnen - 2e v. Rhenen- straat 7 - Honselersdijk. Slof Roxy sigaretten: 60. A. v. Wijngaarden - Kadijnselaan 4 - 61. Idem: L. - Gouda. 62. 12 fles Spawater: A. Schlüter - 63. C, Pronk - Vledderstraat 58 - Cappenga - Mr. Kesperweg 188 - Ridderkerk. Set k 5 paar Jovanda kousen: (22 prijzen). 63. C. Pronk - Vledderst raat 58 - Den Haag. 64. A. J. de Zwart - Dan. Ruys- straat 9 - Wassenaar. 65. Mevr. Stadegaard - Tuindorpweg 13 f - Bergen (NH). 66. Fam. B. P. Ramondt - Deurlo- straat 11 - Zierikzee. 67. W. C. H. de Geus - Obrecht- straat 29 - Den Haag. 68. A. A. v. Dijk - Hekselbrink 203 - Enschede. 69. Mevr. F. Oosterbaan-Oldeman - Abrikozenstraat 152 - Den Haag. 70. J. R. Boers - Stationslaan 8 - Beilen. J. M. Mays-Groenevelt - Wijzend 81 - Bergen (NH). 72. C. Schepers - St. Annaplein 13 - Helmond. 73. Mevr. H. A. Loorem de Jong- Willems - Haydnstraat 34 c - Amersfoort. 74. A. J. Blommensteyn - Strijen- straat 21 - Oosterhout (N. Br.). 75. P. Dorrepaal - Karei Doorman laan 18 - Hilversum. 76. P. Rooyakkers - Halvemaanstr. 154 - Eindhoven. 77. Fam. v. Straten - Leeuweriksweg 123 - Uden (NBr). 78. G. v. Beelen - Lambrechtsveld 20 - Valkenburg (ZH). 79. Mevr. C. Monshouwer - Mek- kenstuinweg 18 - Hypolitushoef (NH). 80. J. v.d. Beemt - Langenoord- straat 109 - Zevenbergen. 81. L. H. Oosterink - Brinkweg 28 - Rheden (G). 82. B. H. A. Willems - Kuyperstraat 17 - Zelhem. 83. M. Hendriks - Dr. Póelspad 5 - Eindhoven. 84. P. J. Poelman - Magnoliaplein 12 - Terneuzen. Setje Orlane oogmake-up: (30 prij zen). 85. A. P. Stade - Vlaskamp 636 - Den Haag. 86. J. v. Wijk - Angulariusstraat 14 - Naaldwijk. 87. J. J. Boekhoudt - *t Hoorndiep 71 b - Groningen. 88. J. A. Collet - Van Meekerenweg 4, Hummelo. 89. Ria van Boekei - Stadsweg 50 - Geertruidenberg (N.Br.). 90. J. A. F. Brenninkmeyer-Nispelen - Bennekomseweg 43 - Heelsum. 91. W. Mellema - Bandalaan 19 - Apeldoorn. 92. V. J. Geertsema - De Huter straat 41 - Oud-Heusden. 93. R. van Lenten - Loodssingel 32 - Oudeschild (Texel). 94. Mevr. M. Hardeman-Verhoeks - Gazellestraat 24 - Hilversum. 95. J. van Eijk - Hessenweg 131 - De Bilt. 96. J. Cabo - Amaliadwarsstraat 25 bis - Utrecht. 97. C. van den Heuvel - Palmstraat 14 - Utrecht. 98. Mr. T. J. V. Roskam-Abbing - Ornsteinsingel 14 - Uttrecht. 99. B. ^illems - Kortestraat 2 - Sambeek. 100. Mevr. Th. Kayser - Hofsingel 227 - Arnhem. 101. Mevr. L. W. Koning - Simön Stevinweg 53 - Hilversum. 102. MeJ. I. van Kooten - Gerard Doustraat 32 - Veenendaal. 103. Mevr. C. Broos-Braat - Doel- dreef 5 - Wouw (N.Br.). 104. B. J. de Touars-Van Eist - Rijnstraat 210 - Den Bosch. 105. Mevr. Vrijdag-Everaerts Herm. Potgieterstraat 13 - Venlo. 106. J. M. Straten - Triangelstraat 156 - Nijmegen. 107. M. Th. Joosten-Van Geenen - Heydenrijckstraat 80 - Nijmegen. 108. R. Schurer - 't Grusselt 37 - Vierhouten. 109. F. Strijbos - Gen. de Bons- straat 11 - Eindhoven. 110. Mevr. Smits - Dr. A. Hoynck van Papendrechtstraat 49 - Ber- geyk. 111. Annemie Koehn - Aarlenlaan 2 - Eindhoven. 112. M. Anker Julianastraat 57 - Veghel. 113. H. J. van Hagen - Zandbosweg 110 - Deume (NBr.). 114. Mevr. E. Zwitselaar - OC. Huismanstraat 313 - Nijmegen. Giemme Autowashandschoen: (5 prijzen) 115. E. Hendriks - Moreelsestraat 8 - Deventer. 116. J. C. Post-Van der Deijssel - Kemphaanstraat 37 - Baarn. 117. A. J. Sneep-Heytink - Leo XIH straat 27 - Zaandam. 120. 6 fles Coca Cola: W. M. Op- pelaar - Churchilllaan 24 - Leiden. Victoria kersenbonbons: (6 prijzen). 121. R. Kroon-Sonnema - Monte- verdiflat 9 - Zwolle. 122. P. Bruins - Hortensiastraat 16 - Wezep. 123. J. Sipman - Schepenenstraat 45 - Nijmegen. 124. A. de Voogd - Schudslotstraat 9 - Domburg (Zeeland). 125. R. E. Simon - Bosboom Tous- saintstraat 3 - Groningen. 126. A. Wuestman-Woessink - Lo- chemseweg 161 - Harsen (Post Jop- pe.). Boek Plasticvreter van Bruna: (4 prijzen). 127. G. Schreurs - Miste 110 II - Winterswijk. 128. MeJ. M. D. Wendt - Sumatra- laan 60 - Apeldoorn. 129. R. van Dijk - Laan van Kla- renbeek 41 - Arnhem. 130. C. Oosterbeek - Kaninefaten- laan 13 - Apeldoorn. Puzzel Bornse Cartonn.fabriek: (7 prijzen). 131. R. de Dood - Ceintuurbaan 267 - Deventer. 132. Mevr. J. Barendse-De Roos - Populierstraat 76 - Den Haag. 133. E. J. Peters - Folderstraat 5 - Meersum (Lb.). 134. A. Teeuwissen - Bazuinlaan 22 - Rijswijk ZH. 135. E. van Beekhoven - G. v. Stel- werfstraat 33 - Amersfoort. 136. J. Wilgenburg Jr. Platanen- straat 24 - Terschuur. 137. J. Keurschot-Teunissen Utrechtseweg 208 - Oosterbeek. 138 NS-dagtrip: L. J. Pruis - Sche penlaan 198 - Zaandam. ABN Spaarboekje mett ƒ500: (5 prilzen). 139. NS-dagtiip: L. J. Pruis - Sche- Breedenbroek. 140. F. J. Herberts - Middellaan 15 - Apeldoorn. 141. B. Verbeek - Pastoor van der Eindestraat 14 - Mortel-Gemert. 142. W. Bixerman - P. C. Hooftlaan 22 - Woudenberg. 143. F. J. Veen - H. straat 55a - Groningen. ABN Spaarboekje met ƒ100: (25 prijzen). 144. H. Pieterman - Hooilandseweg 61 - Roodeschool. 145. A. F. Jansen - Duivenstraat 36 - Oss. 146. Mevr. Brok-Horvers - Arend plein 17 - Tilburg. 147. A. M. Thijssen - Het Zand 28 - Cuyk. 148. Mevr. T. Albrecht - Velpse- straat 27 - Best (NBr.). 149. A. Bosmans - Witte de With- straat 27 - Best N.Br.). 150. R. J. Kroonstulver - Wijde Gelderlozepad 10 - Haarlem. 151. J. Bakker - Const. Huygen- straat 11 - Zandvoort. 152. J. F. van Rooden - Saenredam- straat 111 - Haarlem. 153. A. C. Simons-Kenttin - Ruitwa- gen 173 - Hoogvliet. 154. C. M. Altink-Bruggemann - Ja cob Urlusplantsoen 331 - Leiden. 155. Ine Scherders - St. Vincentius- straat 10 - Oosterhout (NBr.). 156. C. Janssen - Singel 6 - Dom burg. 157. W. Maat - Kruyderlaan 4 - Nieuwegein. 158. A. A. van Daalen - Slotstraat 97 - Kruiningen. 159. J. M. Vleugel - Pr. Beatrixweg 44 - Wemeldinge. 160. MeJ. M. E. Bontjer - Zwiers- straat 33 - Dedemsvaart. 161. A. J. de Bruyne - Vijverberg 44 - Bergen op Zoom. 162. A. G. West - Sibculobrink 129 - Enschede. 163. T. Wiersma - Dreef 34 - Haaf- 164. J. Hoogvliet - Heesakkerstraatt 52 - S. Michielsgestel. 165. M. Uri - Steendijk 95 - Assen. 166. A. Koenders-van Lingen - Ha ringvliet 23- Zwolle. 167. Th. Quick - v.d. Mondestraat 157 - Utrecht. 168. H. Schuiling - Timorstraat 39 - Groningen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11