Lindehoeve open Brandweer van Voorschoten Landskampioen VUF GENERATIES „Twee vliegen in één klap" VOORSCHOTEN De Voorscho- tense vrijwillige brandweer is lands kampioen. In de hoogste klasse kwam de Voorschotense ploeg onder bevel van A. J. van der Peet in Apeldoorn met vijftien ploegen in de strijd. Met het predikaat "zeer goed" behaalde Voorschoten de eindoverwinning. De Voorschotense brandweer behaalde reeds in de voorwedstrijden om de provinciale kampioenschappen even eens een eersteprijs in de 1ste klasse. Zaterdagavond kwam de brandweer in goede stemming naar Voorschoten. In Vliethorst kregen zij bezoek van burgemeester Van der Haai-, die zich zeer blij toonde met het behaalde eervolle resultaat. In de klasse 2 nam ook een Voor schotense ploeg deel. Hoewel de Voor schotenaren hoge cijfers kregen, was de eindrangschikking slechts een 5de plaats. Overigens nog een prachtig resultaat bij landskampioenen. LEIDEN Na 4 weken hun diens ten te hebben aangeboden aan de Leidse Hengel Competitie, was het nu de beurt aan bestuur en de con troleurs om in de Vliet te vissen. Uitslag: 1. E. Mooibroek, 40 stuks, 1875 gram, 2. J. Hakker, 32, 1615, 3. C Schouten Sr., 32, 1440, 4. B. Laterveer, 25, 1405, 5. M. Leugering 27, 1340, 6. J. v. d Hulst, 19, 940, 7. J. v. Loon sr.. 17, 830. 8. S. den Dubbelden. 15, 825, 9 J. Laterveer, 15. 805. 10. P. Leugering 13. 800. De visclub Zuidwest viste in de Vliet. Gevangen vis 339 stuks, ge wicht 20 kg 200 gr. Uitslag: 1. J. de Os, 36 stuks, 2990 gr„ 2. H. Moenen, 56 st., 2910 gr., 3. W Moe nen, 46 st., 2500 gr., 44. I. v. d. Lucht, 28 st., 1990 gr., 5. D. Wassink, 28 st.. 1560 gr., 6. T. Mark. 22 st.. 1270 gr.. 7. A. Ruis, 25 st„ 1210 gr.. 8. H. Jansen, 22 st., 1170 gr., 9. R. de Be- zemer, 19 st., 1110 gr., 10. A. de Geus, 14 st., 900 gr. De loterij vereniging Flora Mors- wegkwartier viste de jaarlijkse wed strijd. De vangst in de Zijl viel te gen. Uitslag: no. 1. Th. Zwart 780 gr., 2. B. van Rijn 575 gr., 3. G. P. de Haas 485 gr., 4 K. Harteveld 360 gr.. 5 W. van Rijn 350 gr, 6 I Rijke 315 gr. 7 A. Bon 310 gr, 8 F. Siebert 125 gr. 9. J. van Rijn 55 gr., 10.1. vajn Rijn 40 gr. Auto in de kreukels door drankmisbruik LEIDEN Een 36-Jarige automo bilist uit Leiden heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag, onder in vloed van de nodige glaasjes, nogal wat schade aangericht op de Rijns- burgerweg. Kennelijk heeft de man de macht over het stuur verloren. Hij botste tegen een auto, die stond gepar keerd. Deze wagen werd tegen een lichtmast gedrukt en vervolgens te gen een andere auto. De auto van de dronken bestuur der werd totaal vernield en de man zelf is met een en kei breuk opgeno men in het Elisabethziekenhuis. Daarna is hij naar het politiebureau overgebracht. A rol ijk in Leiden LEIDEN De commissars van de Koningin in Zuid-Holland, mr. Vro lijk, zal op 3 december een werkbe zoek brengen aan Leiden. Naast leerstoel nu bureaustoel voor ds. Geense Je ziet het niet vaak: maar liefst vijf generaties tegelijk "bij el kaar op bezoek. Van de week fotografeerde Jan Holvast de dames v. d. Nat-Blok (86), Tendeloo-v. d. Nat (67), Langeveld- Tendeloo (48), Kloos-Vasterman (25) en het kleinste dametje Miranda Kloos (3). Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Victor Reitze, z v. R. S. Lemstra en M. J. Bentvelzen; Johan Frederik Wil helm, z. v. J. F. W. Beerenfenger en J. Lens; Natasja Hendrika Theodora, d. v. C. Schouten en G. Teunissen; Barbara, d. v. R. G. J. van Kommer en C. Braamzeel; Bianca, d. v. I. Moenen en H. C. Holswilder; Elisabeth Tjitske Wilhelmina, d. v. J. Nauta en W. M. Ouwerkerk; M&urice, z. v. C. G. Verhoef en H. van der Weele. Andreas Jacobus, z. v. A. J. L. Wil- lemse en A. M. Nederpelt; Marijke, d. v. A. Hazenoot en F. T. M. Arrachart; Daphne Monique, d. v. P. A. van den Boogaart en Verhoog: Do- rien. d. v. E. M. F. Opdam em G. Flierman; Michel, z. v. D. Tuithof en E. Mieloo; Hendrik Cornells, z. v. A. N. Fokker en G. de Vos. ONDERTROUWD C. Hartevelt en C. J. M. Valk; F. van der Steen en E. A. M. van der Ploeg: J. A. B. Kok en A. Harteveld; M. Freeke en J. Kramer: F. J. J. Nuijten en H. M. J. van Heel; P. M. Koole en C. van der MeiJ; A. H. Brebde en J. A. M. Duijndam; J. A. van den Berg en I. Smit; I. J. Smit en J. B. ten Kate; J. Eradus en J. J. Laterveer; A. M. Crooijmans en I. M. van der Hoeven; R. Philippo en M. van Velzen; J. M. Gubbens en J. M. Stibbe; H. J. M. de Ridder en J. C. Schellevis; J. A. M. van Ulden en J. M. Wansink; A. Taffijn en J. C. C. Jonker: P. E. M. Haalebos en C. C. Zuiderduin; F. van Tongeren en A. T. Kroon; S. Abelman en A. van der Steen; G. Meertens en J. Schlagwein; P. K. H. E. Joris en M. Freeke; F. T. P. M. Vreeswijk en E. M. Visser; R. M. D. Aalbers en W. P A. F J de lemse en A M ;.KEEl-0 Riik; R. A. M. Jaski en M. J. J. M. Mikkers; D. P. Been en G. van Win- E. M. Zandvliet; E. T. de Boer en M. kei; G. W. A. S. van der Vliet en E. R. A. Mulder; T. W. van der Klugt en GETROUWD H. S. G. van der Linden en J. M. Waals; A. de Ruiter en I. VIJlbrief; R. Manoliu en A. G. Dabija; J. Car- lie en H. J. Immink; L. L. M. Bousle en M. G. van der Veer; A. C. Kriek en F. Eradus; C. C. J. F. van der Meer en W. A. M. Barendse; A. Rus man en S. Kromhout; P. J. M. Ange- vaarse en H. Glasbergen; H. J. H. Montfrooij en P. J. Post; J. L. M. Brandt en M. Verboon. R Reijken en J. K. de Graaf; J. A. C. Krüger, 73 Jr.. man; S. M. Ravensbergen 4 jr., echtg. v. W. An- holts; J. J. H. van der Voort, 61 jr., man; L. Stikkelorum, 79 jr., man. S. van der Voort, geb. 78 jr., man; W. van der Veen, 85 jr., man. Ontsnapte aangehouden LEIDEN Een op 11 mei uit de Van Mesdag Inrichting in Groningen ontsnapte patiënt is gistermiddag in een studentenflat door de politie aan gehouden .De tweeëntwintig Jarige man „woonde" tijdelijk in een kamer van een student, die drie maanden met vakantie was. De verloofde van de aangehouden man woonde in Lei den. VOORSCHOTEN Voorschoten heeft een nieuw jeugdcentrum in de oude boerderij „De Lindehoeve". Za terdagmorgen is met veel feest en toe9pralken de boerderij „De Linde hoeve" overgedragen aan de Stich ting „De Lindehoeve", die als be heerder van dit jeugdcentrum de exploitatie zal gaan voeren. Om elf uur kwamen de Jazz-pel- grims en bliezen een half uur mu ziek voor de ouderen in de grote stal. De harmonie Laurentius liet de eer ste fanfareklanken in de stal horen en om 12 uur was burgemeester J. van der Haar de eerste Voorschote naar die het woord voerde. De burgemeester constateerde dat met de inrichting van de boerderij 'De Lindehoeve" twee vliegen in een klap geslagn werden. Het monument "De Lindehoeve" werd opgeknapt en bewaard voor het nageslacht en de niet-georganiseerde jeugd kreeg 'n een behuizing. Omdat de jeugd altijd en door de jaren heen eigen Ideeën had, mag men een veranderde ziens wijze tussen ouderen en jeugdigen niet afdoen met het woord "jeugd problematiek". Wederzijds begrip doet veel moeilijkheden wegvallen en voor dit begrip is o.a. "De Linde hoeve" een ideale kweekplaats. De burgemeester dankte wethou der T. C. Esselaar, die zich bijzonder ingespannen heeft voor de nieuwe behuizing van de jeugd en nadat de sleutel van de boerderij overhandigd was aan de voorzitter van de Stich ting kreeg deze stichting het gebouw officieel in bruikleen. Wethouder Es selaar benadrukte in zijn toesnraak dat de Lindehoeve niet aan de Stich ting aangebodene zou zijn indien er niet dringend behoefte geweest was aan een goed jeugdhuis. De wethou- REDDINGS BRIGADE BESLOOT SEIZOEN WASSENAAR De Wassenaar- se Reddinsbrigade heeft zaterdag avond het strandseizoen 1973 in de strandpost aan de Wassenaar se Slag besloten met een „vis-fuif". Voorzitter Schrijver was 's mor gens half acht al in de strandpost aanwezig om voorbereidingen te tref fen voor een visbak-marathon, die tot laat in de middag voort zou du ren. Hij presteerde het, helemaal al leen omdat hij een erkend visbak- specialist is 350 schollen te bak ken. Daarnaast waren er ook zoute haringen van de zuiverste soort, waarvoor Hans de badman gezorgd had. Commissaris van politie G. J. Boven en zijn echtgenote, verte genwoordigers van het Rode Kruis, waarmee op het strand prettig wordt samengewerkt en vele anderen lieten zich het gebakken of gezouten zee banket voortreffelijk smaken. Namens het bestuur gaf J. J. Zou tendijk een overzicht over de activi teiten in het afgelopen seizoen. De brigade ontfermde zich over 185 kin deren die hun ouders waren kwijt geraakt en hield toezicht op 17 groe pen school kinderen die een school reisje naar het strand in Wassenaar maakten. Er werden 18 personen uit zee gered waaronder 14 beman ningsleden van een marinevliegtuig. Bovendien werd een hond gered. Er werd 376 uren patrouille gelopen en 220 uur patrouille gevaren. In ruim 200 gevallen werd eerste hulp ver leend, terwijl 12 keer strandbezoekers op andere wijze geholpen werden, bijvoorbeeld met vervoer naar huis. In het zand wer den twee projectielen ontdekt. De brigade kan al met al op een be wogen seizoen terugzien. Burgemeester v. d. Haar overhandigt de sleutel aan voorzitter Visser van het stichtingsbestuur. (Foto Jan Holvast) der tapte de eerste drie pils ej. De der tapte de eerste drie pilsjes. De direkteur van de Provinciale Jeugd raad, de Heer Kouwenhoven, bracht f 15.800 mee als provincialesubsidie. De heer Van Stralen, inspekteur Jeugdzaken CRM, beloofde de rijks subsidie en sprak de wens uit dat dit gebouw een langer levensduur zou hebben dan tal van in de loop van de laatste jaren geopende jeugdhuizen. Zaterdag was er verder de gehele dag een grote bedrijvigheid, 's Avonds traden op de "Dirty Darling" en "Su per Sister", in de middag was er volksdansen, kunstenaarsexpositie en kreativiteit: mogelijkheden voor oud en jong. Voorschoten heeft een prachtig jeugdhuis, dat iedere dag gieopend is en open staat voor iedereen. Het be drag voor restauratie en inrichting is mogelijk geworden door een gemeen telijke subsidie van f 120.000 en zelf werkzaamheid van o.a. werkgroep "Shunt". LEIDEN „De Snelvlieger" hield zaterdag een wedvlucht vanuit St. Ghislain. In concours 211 duiven. Uitslag 1, 2, M. de Lange en Zn., 3. J. Staffeleu, 4. L. Gijsman, 5, 9 J. Roest, 6. B. Delsasso, 7, 10 F. Jansen, 8. F. Heemskerk. De postduivenvereniging „War mond" hield zaterdag een wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf St. Ghislain. afstand 200 km. De uit slagen hiervan luiden: Q. Beugels- dijk 1, J. Colsen 2, 6, A. v. d. Drift 3, 4, 5, C. Seeker 7, 8, 9, 10. WARMOND De besturen vain de School met den Bijbel en de Her vormde Kleuterschool in Warmond zullen morgenavond vergaderen. Dan zal de fusie tussen beide scho len een feit worden. Daarbij zal er één bestuur benoemd worden. De fu sie is een gevolg van de nieuwe ont wikkelingen in het regeringsbeleid met betrekking tot de basisscholen. Maandag LEIDERDORP De Scheppings- kerk was zondagmiddag stampvol bij de dienst, waarin afscheid werd ge nomen van ds. A. Geense, die na vier jaren arbeid in Leiderdorp is benoemd tot hoogleraar aan de rijks universiteit van Groningen. Hij volgt darmee de onlangs overleden prof. dr .A. Lekkerkerker op. Burgemeester v. d. Have en echt genote, gemeentesecretaris Hobo, de katholieke collega's Hammerstein en De Ridder en oud-pastoor Kouwen hoven, de heer Jonker namens de gereformeerden, zij allen waren ge komen om ds. Geense en z'n vrouw uit te wuiven. Ds. Honnef sprak namens een rits groeperingen het afscheidswoord waarin hij meedeelde spijt te gevoe len met het vertrek. Hij vertelde dat de gemeente hem als afscheidsca deau een bureau met stoel aanbiedt. Op de foto (Jan Holvast) nemen burgemeester v. d. Have en echtge note afscheid van dominee Geense. Hogewoerd 57, Leiden. Troef en discussie Troef. 810 uur naa Stadhuis Leiden. Spreekuur bq naar Alg. Burgerlijk Pensloenf 2.30—4.30 uur nam. Stadhuis Leiden. Vergadering meenteraad. 7.30 uur nam. Stadhuis Leiden. Vergadi missie bedrijven. 4 xi. nam. Dinsdag Breestraat 19. Jeugdhaven. Eb siegroep voor tieners 7.159 u. Jeugdcafé 7.3010.30 uur nam." Troef (Hogewoerd 57) Creatiij groepen, dansexpressie 810 uui; Hooigracht 38: Spreekuur SticS hutsvesting werkende jongeren j 8,30 uur nam. Diamantplein 27: Gesprek#) Baha'i, 8.15 uur nam. Driftstraat 49: Spreekuur L raadsvrouw 10.3011.30 voorm. Hogewoerd 57: Miks Sociëteit homofielen 912 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit voor e dicapten 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163: Spreekuur Bureau voor levens- en gezinsmos heden 7.30—8.30 uur nam. Rijksherbarium Leiden. Bijeeni Kon. Ned. Nat. Hist. Ver. Sprei den Tonkelaar over „Weerbericht uur nam. Stadhuis Leiden. Vergadering missie MAG. 4 uur nam. onderwijs. 8 uur nam. Zendingsarbeid KATWUKSE FAMILIE NAAR GHANA KATWIJK In de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat vond gistermorgen de uitzending plaats van de familie Van den Broek als zendingsarbeiders in Ghana. De familie Van den Broek wordt uitgezonden door de classicale zendingscommissie van de classis Leiden van de Ned. Hervormde Kerk. Ds. J. Lalleman, voorzitter van de classicale zendingscommissie, leidde de dienst. „In het westen zijn geloof en handelen dingen die steeds verder uit elkaar zijn geraakt" zei domi nee Lalleman inz ijn preek over He breeën 13:20 en 21. „In uw geval ligt dat misschien iets minder gecompli ceerd dan hier. Toch is het geen eenvoudige taak. Daarom wil ik u dit woord meegeven". Tijdens de dienst hield ook de heer Van den Broek een toespraak: „Wij worden uitgezonden als zendingsar beiders. Dat is een ouderwets woord. We willen hogerop, minstens employé zijn. Zending is niets anders dan boodschap brengen, boodschappen jongen. In die beide woorden schuilt het probleem. Wij moeten die bood schappen doen, als n boodschappen jongen. Jezus heeft niets te min ge acht om voor ons te doen. Dat is merkwaardig voor de mensen in Ghana. Wij moeten de hele dag lei ding geven aan de boeren in Ghana. Ik hoop dat u zult bidden dat wij de minste zullen zijn". Drs. J. G. B. Jansen, praeses van de classis Leiden toonde zich in zijn uitzendingswoorden getroffen door dat: „de minste willen zijn. Het is diep beschamend voor de christenen uit west-Europa dat wij van onze zen dingsarbeiders weer moeten horen horen dat woord en daad één is". Als tekst voor de uitzending las hij Luc. 9:12-17. Na de dienst was er voor ieder ge legenheid om de familie Van den Broek de hand te schudden. Daarna was voor genodigden nog een bijeen komst in het Jeugdhuis. Daar sprak ds. J. M. Hoekstra, die mevrouw Van den Broek de New English Bible overhandigde en ds. .W W. Verhoef uit Vlaardingen, die voorzitter is van de Stichting Vuur. Deze stichting heeft de familie Van den Broek zes jaar geleden voor een periode van zes jaar naar Ghana gezonden. De heer Van den Broek is landbouwdes kundige. Apotheken De avond-, nacht- en zondag der apotheken wordt waargew door de Zuiderapotheek, Lang schansweg 7 in Leiden en apoü Van Breest Smallenburg in Li dorp. Tevens zaterdag tot 6 uuri Oegstgeester apotheek, Wilhelti pairk 8. Wassenaar Wassenaarse theek, Schouwweg 32. Release Hulpverleningsdienst Release: i we Rijn 20a. tel 24555 Ma t/m i 8-10 u. nam bovendien dlnsd t/s 2-5 uur nam met uitzondering vü dagmiddag Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Aanvragen hulp beiaarden en durig zieken en gezinsverzorging Aanvragen voor naive dagen; kerkelijke opleidingsschool ge zinsverzorging. Rilnsburgerwejj 53336 Humanitas Dienstverlening Humanitas. gracht 84. Spreekuur maandag 2- nam. woensdag 9.3010.30 voora 21458. KWJ-1 [-Leiden Beweging van werkende Jonge a Havenplein 3, tel. 21139 en 46121 Ik formatiecentrum voor werkende; ren. Dagelijks en ook woensd# y donderdagavond geopend. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (017101-25202 Voor allen die in lijkheden verkeren bereikbaai werkdag van acht uur nm uur van doorlopend in het weel d.w.z. van vrijdag acht uur n: m maandag acht uur vjn V ogelasiel Gemeenschap Zuidwest Kinderopvang Informatiebureau werk) Kindercentra Leiden 1 straat 73b (telefoon 30360) dl., wo.. do en vr 9.3012 wo. ook 26 uur nam do ook Moeders voor moeders Dienstencentrum Noordelndpleln 2b. tel. 40483 mene informatie dagelijks van uur voorm KNAPPE ZE VAN BLITZ VOORSCHOTEN In Groningen speelde het Voorset» an Blitz, als underdog gestart, f stekende wedstrijd tegen Stars. Martini Stars uitkomend landelijke eerste divisie, kres te het begin van de wedstrijd 15 p te achterstand, vanwege het fel Blitz in de eerste klasse van b trikt uitkomt. In het begin bedden ploegen elkaar goed 1 wicht. Blitz gaf de lange spelers van H Stars maar weinig kansen om basket te komen. Mede hü kwam Blitz geen moment in Tenslotte werd de eindstand in het voordeel van Blitz. Tops A. Baak 16 pt. 2. B. Schultó VOORSCHOTEN De 31 beste voorlezertjes en -leestertjes van de basisscholen deden zaterdag in de jeugdbibliotheek van de Openbare Bibliotheek hun uiterste best. Tien roerden uitgekozen voor de halve finaledie woensdag in het Cultureel Centrum wordt gehouden. (Foto Jan Holvast) LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEID! EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad f Witte Singei 1 Leidfl ,U) Postbus 54 Giro 67055 Telefoon directie eü admiaigffffi tie 01710-25041 TelelooD redactie 01710-215(71 Hoofdredacteur Hao Muida MaanriRhnnnpmpnt I nel Kwartaalsabonnement., f' Ün Per Pnst II Losse pi immers I'loor Abonnementsgelden o(j voor 60 betaling te voldoen Bij autó^"j tlscbe overschrijving geeD nistraöe- en incassokosten Na bezorging tot 20.00 urn QD

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2